Об утверждении Типовых учебных планов послевузовского образования Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 62. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2016 года № 13659. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 апреля 2024 года № 47.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.07.2019 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить типовые учебные планы послевузовского образования Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия):
1) Типовой учебный план магистратуры по научно-педагогическому направлению согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовой учебный план магистратуры по профильному направлению согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Типовой учебный план докторантуры по научно-педагогическому направлению согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Типовой учебный план докторантуры по профилю согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Ректору Академии Байжанову У.С. обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 62 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 сәуірде № 13659 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 47 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 10.07.2019 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің үлгілік оқу жоспарлары:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Бейіндік бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес Бейіндік докторантураның үлгілік оқу жоспары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Академияның Ректоры Ұ.С. Байжанов:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Меркеля И.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
"Согласовано"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
__________________ Е. Сагадиев
4 апреля 2016 года
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план магистратуры по научно-педагогическому направлению
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направления подготовки кадров: 7М042 "Право" 7M123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
1. Теоретическое обучение
не менее 74
1.1. Цикл базовых дисциплин
не менее 19
1) ВУЗовский компонент
2) педагогическая практика
Отчет
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
не менее 55
1) ВУЗовский компонент
2. Научно-исследовательская работа
не более 34
1) исследовательская практика
Отчет
2) научно-исследовательская работа магистранта, включая прохождение стажировки и выполнение магистерской диссертации
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
1) комплексный государственный экзамен
Экзамен
2) оформление и защита магистерской диссертации
Защита
Итого:
не менее 120
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план магистратуры по профильному направлению
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направления подготовки кадров: 7М042 "Право" 7M123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
Срок обучения 1 год
Срок обучения 1,5 года
1. Теоретическое обучение
не менее 35
не менее 60
1.1. Цикл базовых дисциплин
не менее 7
не менее 14
1) ВУЗовский компонент
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
не менее 28
не менее 46
1) ВУЗовский компонент
2. Экспериментально-исследовательская работа
не более 13
не более 18
1) экспериментально-исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерского проекта
Отчет
2) производственная практика
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
не более 12

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасары И.Д. Меркельге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
__________________ Е. Сағадиев
2016 жылғы 4 сәуір
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығының
1-қосымшасы
Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кадрларды даярлау бағыттары: 7М042 "Құқық" 7M123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
1. Теориялық оқыту
кемінде 74
1.1. Базалық пәндер циклі
кемінде 19
1) ЖОО компоненті
2) педагогикалық практика
Есеп
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
кемінде 55
1) ЖОО компоненті
2. Ғылыми-зерттеу жұмысы
34-тен аспайтын
1) зерттеу практикасы
Есеп
2) тағылымдамадан өтуді және магистрлік диссертацияны орындауды қоса алғанда, магистранттың ғылыми-зерттеу жұмысы
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
1) кешенді мемлекеттік емтихан
Емтихан
2) магистрлік диссертацияны ресімдеу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 120
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығының
2-қосымшасы
Бейіндік бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кадрларды даярлау бағыттары : 7М042 "Құқық" 7M123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
Оқыту мерзімі 1 жыл
Оқыту мерзімі 1,5 жыл
1. Теориялық оқыту
кемінде 35
кемінде 60
1.1. Базалық пәндер циклі
кемінде 7
кемінде 14
1) ЖОО компоненті
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
кемінде 28
кемінде 46
1) ЖОО компоненті
2. Эксперименттік-зерттеу жұмысы
13-тен аспайтын
18-ден аспайтын
1) магистрлік жобаны орындауды қоса алғанда, магистранттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
Есеп
2) өндірістік практика
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
12-ден аспайтын

1) комплексный государственный экзамен
Экзамен
2) оформление и защита магистерского проекта
Защита
Итого:
не менее 60
не менее 90*
*В магистратуре по профильному направлению со сроком обучения 1,5 года общая трудоемкость составляет не более 110 кредитов.
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по научно-педагогическому направлению
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направления подготовки кадров: 8D042 "Право" 8D123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
1. Теоретическое обучение
не менее 45
1.1. Цикл базовых дисциплин
1) ВУЗовский компонент
2) педагогическая практика
Отчет
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
1) ВУЗовский компонент
2) исследовательская практика
Отчет
2. Научно-исследовательская работа
не более 123
1) Научно-исследовательская работа докторанта, включая прохождение стажировки и выполнение докторской диссертации
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
Написание и защита докторской диссертации
Защита
Итого:
не менее 180
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по профилю
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направления подготовки кадров: 8D042 "Право" 8D123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
1. Теоретическое обучение
не менее 45
1.1. Цикл базовых дисциплин
1) ВУЗовский компонент
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
1) ВУЗовский компонент
2) производственная практика
Отчет
2. Экспериментально-исследовательская работа
не более 123
Экспериментально-исследовательская работа докторанта, включая прохождение стажировки и выполнение докторской диссертации
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
Написание и защита докторской диссертации
Защита
Итого:
не менее 180
Приложение 5
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по направлению подготовки
8D042 "Право" (научно-педагогическое направление)
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по направлению подготовки

1) кешенді мемлекеттік емтихан
Емтихан
2) магистрлік жобаны ресімдеу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 60
кемінде 90*
*оқыту мерзімі 1,5 жыл бейіндік бағыт бойынша магистратурада жалпы еңбек сыйымдылығы 110 кредиттен аспайтын көлемді құрайды.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығының
3-қосымшасы
Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кадрларды даярлау бағыттары : 8D042 "Құқық" 8D123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
1. Теориялық оқыту
кемінде 45
1.1. Базалық пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
2) педагогикалық практика
Есеп
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
2) практикасы
Есеп
2. Ғылыми-зерттеу жұмысы
123-тен аспайтын
Тағылымдамадан өтуді және докторлық диссертацияны орындауды қоса алғанда, докторанттың ғылыми-зерттеу жұмысы
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
Докторлық диссертацияны жазу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 180
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығының
4-қосымшасы
Бейіндік докторантураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кадрларды даярлау бағыттары : 8D042 "Құқық" 8D123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
1. Теориялық оқыту
кемінде 45
1.1. Базалық пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
2) өндірістік практика
Есеп
2. Эксперименттік-зерттеу жұмысы
123-тен аспайтын
Тағылымдамадан өтуді және докторлық диссертацияны орындауды қоса алғанда, докторанттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
Докторлық диссертацияны жазу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 180
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығына 5-қосымша
8D042 "Құқық" даярлау бағыты (ғылыми-педагогикалық бағыт) бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығына 6-қосымша

8D042 "Право" (профильное направление)
Сноска. Приложение 6 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по направлению подготовки
8D123 "Общественная безопасность" (научно-педагогическое направление)
Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 10.07.2019 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); исключено приказом Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по направлению подготовки
8D123 "Общественная безопасность" (профильное направление)
Сноска. Приказ дополнен приложением 8 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 10.07.2019 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); исключено приказом Генерального Прокурора РК от 02.02.2022 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8D042 "Құқық" даярлау бағыты (бейіндік бағыт) бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. 6-қосымша алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығына
7-қосымша
8D123 "Қоғамдық қауіпсіздік" даярлау бағыты (ғылыми-педагогикалық бағыт) бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. Үлгілік оқу жоспары 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 10.07.2019 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 62 бұйрығына
8-қосымша
8D123 "Қоғамдық қауіпсіздік" даярлау бағыты (бейіндік бағыт) бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары
Ескерту. Үлгілік оқу жоспары 8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 10.07.2019 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 02.02.2022 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.