Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Распоряжение Руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 12 апреля 2016 года № 3-3/25. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2016 года № 13737. Утратило силу распоряжением Руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 3-3/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу распоряжением Руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета РК от 17.02.2017 № 3-3/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан":
1. Утвердить прилагаемую Методику оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
2. Организационному отделу Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего распоряжения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего распоряжения в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить
на Организационный отдел Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
4. Настоящее распоряжение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель
А. Сабиров
Утверждена
распоряжением руководителя
Аппарата Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 12 апреля 2016 года № 3-3/25
Методика оценки деятельности административных государственных
служащих корпуса "Б" Аппарата Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее - Методика) разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяет алгоритм оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее - служащие Аппарата).

Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты Басшысының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 3-3/25 өкімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 мамырда № 13737 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты Басшысының 2017 жылғы 17 ақпандағы № 3-3/6 өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Жоғары Сот Кеңесінің аппараты Басшысының 17.02.2017 № 3-3/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) өкімімен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 33-бабының 5-тармағына сәйкес:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының Ұйымдастыру бөлімі:
1) осы өкімнің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы өкімнің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресми жариялануын;
3) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алынған күнінен бастап осы өкімнің бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының Ұйымдастыру бөліміне жүктелсін.
4. Осы өкім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аппарат басшысы
Ә. Сабыров
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
Аппараты басшысының
2016 жылғы 12 сәуірдегі
№ 3-3/25 өкімімен бекітілген
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын
бағалау әдістемесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазакстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 33-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Қазакстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі – Аппарат қызметшілері) жұмысын бағалау алгоритмін айқындайды.

2. Оценка деятельности служащих Аппарата (далее - оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по результатам деятельности служащего Аппарата на занимаемой должности:
1) по итогам квартала (квартальная оценка) - не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом (за исключением четвертого квартала, оценка которого проводится не позднее десятого декабря);
2) по итогам года (годовая оценка) - не позднее двадцать пятого декабря оцениваемого года.
Оценка служащего Аппарата не проводится в случаях, если срок пребывания на занимаемой должности в оцениваемом периоде составляет менее трех месяцев.
Служащие Аппарата, находящиеся в социальных отпусках, проходят оценку после выхода на работу в сроки, указанные в настоящем пункте настоящей Методики.
4. Квартальная оценка проводится непосредственным руководителем и основывается на оценке исполнения служащим Аппарата должностных обязанностей.
Непосредственным руководителем заведующего отделом является руководитель Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее – руководитель Аппарата), а служащего отдела является заведующий отделом.
5. Годовая оценка складывается из:
1) средней оценки служащего Аппарата за отчетные кварталы;
2) оценки выполнения служащим Аппарата индивидуального плана работы;
3) круговой оценки.
6. Для проведения оценки руководителем Аппарата создается Комиссия по оценке, рабочим органом которой является Организационный отдел Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее – Организационный отдел).
7. Заседание Комиссии по оценке считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
Замена отсутствующего члена или председателя Комиссии по оценке осуществляется по решению руководителя Аппарата путем внесения изменения в распоряжение о создании Комиссии по оценке.
8. Решение Комиссии по оценке принимается открытым голосованием.
9. Результаты голосования определяются большинством голосов членов Комиссии по оценке. При равенстве голосов голос председателя Комиссии является решающим.
Секретарем Комиссии по оценке является сотрудник Организационного отдела. Секретарь Комиссии по оценке не принимает участие в голосовании.
2. Составление индивидуального плана работы
10. Индивидуальный план работы служащего Аппарата составляется не позднее первого января следующего года, служащим Аппарата и его непосредственным руководителем совместно по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике.
11. При назначении служащего Аппарата на должность по истечении указанного в пункте 10 настоящей Методики срока, индивидуальный план работы служащего Аппарата на занимаемой должности составляется в течение десяти рабочих дней со дня назначения его на должность.

2. Аппарат қызметшілерінің қызметін бағалау (бұдан әрі – бағалау) олардың жұмыс тиімділігі мен сапасын анықтау үшін жүргізіледі.
3. Бағалау Аппарат қызметшісінің атқаратын лауазымындағы қызметінің нәтижелері бойынша:
1) тоқсан қорытындысы бойынша (тоқсандық бағалау) – бағаланып жатқан жылдағы есептік тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей (бағалануы оныншы желтоқсаннан кеш емес өткізілетін төртінші тоқсанды қоспағанда);
2) жыл қорытындысы бойынша (жылдық бағалау) – бағаланып жатқан жылдың жиырма бесінші желтоқсанынан кешіктірмей жүргізіледі.
Аппарат қызметшісін бағалау оның нақты лауазымда орналасу мерзімі үш айдан кем болған жағдайда өткізілмейді.
Әлеуметтік демалыстағы Аппарат қызметшілері бағалауды жұмысқа шыққаннан кейін осы Әдістеменің осы тармағында көрсетілген мерзімде өтеді.
4. Тоқсандық бағалауды тікелей басшы жүргізеді және Аппарат қызметшісінің лауазымдық міндеттерді орындауын бағалауға негізделеді.
Бөлім меңгерушісінің тікелей басшысы Қазакстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппарат басшысы (бұдан әрі – Аппарат басшысы), ал бөлімнің қызметкерінің тікелей басшысы бөлім меңгерушісі болып табылады.
5. Жылдық бағалау:
1) Аппарат қызметшісінің есептік тоқсандардағы орта бағасынан;
2) Аппарат қызметшісінің жеке жұмыс жоспарын орындау бағасынан;
3) айналмалы бағалаудан құралады.
6. Бағалауды өткізу үшін Аппарат басшысымен Бағалау жөніндегі комиссия құрылады, Қазакстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының Ұйымдастыру бөлімі (бұдан әрі – Ұйымдастыру бөлімі) оның жұмыс органы болып табылады.
7. Бағалау жөніндегі комиссияның мәжілісі оның құрамының үштен екісінен астамы қатысқан жағдайда өкілетті болып есептеледі.
Бағалау жөніндегі комиссияның төрағасы не мүшесі болмаған жағдайда, оларды алмастыру бағалау жөніндегі комиссияны құру туралы өкімге өзгертулер енгізу арқылы Аппарат басшысының шешімі бойынша жүзеге асырылады.
8. Бағалау жөніндегі комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
9. Дауыс беру қорытындысы Бағалау жөніндегі комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен айқындалады. Дауыс саны тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы болып Ұйымдастыру бөлімінің қызметшісі табылады. Комиссия хатшысы дауыс беруге қатыспайды.
2. Жұмыстың жеке жоспарын құрастыру
10. Аппарат қызметшісі жұмысының жеке жоспары Аппарат қызметшісімен және оның тікелей басшысымен бірлесіп келесі жылдың бірінші қаңтарынан кешіктірмей осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырылады.
11. Аппаратының қызметшісін лауазымға осы Әдістеменің 10-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін тағайындалған жағдайда, атқаратын лауазымдағы Аппарат қызметшісі жұмысының жеке жоспары оны лауазымға тағайындаған күннен бастап он жұмыс күні ішінде құрастырылады.

12. Индивидуальный план работы служащего Аппарата содержит:
1) персональные данные о служащем Аппарата (Ф.И.О. (при его наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения служащего Аппарата);
2) наименование мероприятий работы служащего Аппарата, направленных на достижение стратегической цели (целей) Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее - Аппарат), а в случае ее (их) отсутствия, исходя из его функциональных обязанностей.
Мероприятия указываются достижимые, реалистичные, связанные с функциональным направлением работы служащего Аппарата, имеющие конкретную форму завершения.
Количество и сложность мероприятий определяются в сопоставлении по Аппарату;
3) подписи служащего Аппарата и его непосредственного руководителя, дата подписания индивидуального плана.
13. Индивидуальный план составляется в двух экземплярах. Один экземпляр передается в Организационный отдел. Второй экземпляр находится у руководителя структурного подразделения служащего Аппарата.
3. Подготовка к проведению оценки
14. Организационный отдел формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии по оценке.
Организационный отдел обеспечивает своевременное уведомление служащего Аппарата, подлежащего оценке, и лиц, осуществляющих оценку, о проведении оценки и выдает им оценочные листы для заполнения.
4. Оценка исполнения должностных обязанностей
15. Оценка исполнения должностных обязанностей складывается из базовых, поощрительных и штрафных баллов.
16. Базовые баллы устанавливаются на уровне 100 баллов.
17. Поощрительные баллы выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане.
18. Поощряемые показатели и виды деятельности определяются для каждого отдела исходя из своей специфики и распределяются по пятиуровневой шкале в порядке возрастания объема и сложности осуществляемой работы. При этом в число поощряемых показателей и видов деятельности могут входить как фиксируемые, так и нефиксируемые в Единой системе электронного документооборота и Интернет-портале документы и мероприятия.
За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащему Аппарата непосредственным руководителем присваиваются в соответствии с утвержденной шкалой от "+1" до "+5" баллов.
19. Штрафные баллы выставляются за нарушения исполнительской и трудовой дисциплины.
20. К нарушениям исполнительской дисциплины относятся:
1) нарушения сроков исполнения поручений вышестоящих органов, руководства Аппарата, непосредственного руководителя и обращений физических и юридических лиц;

12. Аппаратының қызметшісі жұмысының жеке жоспарына:
1) Аппаратының қызметшісі туралы дербес деректерді (Т.А.Ә. (болған жағдайда), атқаратын лауазымы, Аппарат қызметшісінің құрылымдық бөлімшесінің атауы);
2) Қазакстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының (бұдан әрі – Аппарат) стратегиялық мақсатына (мақсаттарына), ал олар болмаған жағдайда оның функционалдық міндеттеріне сәйкес Аппарат қызметшісінің жұмыс іс-шараларының атауы кіреді.
Іс-шаралар қолжетімді, іске асатын, Аппарат қызметшісі жұмысының функционалды бағытымен байланысады, нақты аяқтау нысанына ие болады.
Іс-шаралардың саны мен күрделілігі Аппаратының салыстыруында анықталады.
3) Аппарат қызметшісінің және оның тікелей басшысының қолдары, жеке жоспарға қол қою күнін қамтиды.
13. Жеке жоспар екі данада құрастырылады. Бір дана Ұйымдастыру бөліміне беріледі. Екінші дана Аппарат қызметшісінің құрылымдық бөлімше басшысында болады.
3. Бағалауды жүргізуге дайындық
14. Ұйымдастрыру бөлімі Бағалау бойынша комиссия төрағасының келісімі бойынша бағалауды өткізу кестесін қалыптастырды.
Ұйымдастыру бөлім бағалауға жататын Аппарат қызметшісін және бағалауды іске асыратын тұлғаларды бағалу туралы уақытылы хабардар етуді қамтамасыз етеді және оларға бағалау парақтарын толтыру үшін жібереді.
4. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалау
15. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалау негізгі, көтермелеу және айыппұл баллдарынан құралады.
16. Негізгі баллдар 100 балл деңгейінде белгіленеді.
17. Көтермелеу баллдары ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұндық және/немесе ұйымдастырушылық жағынан күрделі болып табылатын қызмет түрлері үшін қойылады.
18. Көтермеленетін қызмет көрсеткіштері мен түрлері мемлекеттік органдармен өз ерекшеліктеріне сүйеніп белгіленеді және атқарылған жұмыстын көлемі мен күрделігінің қосу тәртібімен бес деңгейлік шкала бойынша орналасады. Бұл ретте көтермеленетін қызмет көрсеткіштері мен түрлеріне Электронды құжат алмасудың бірыңғай жүйесінде және мемлекеттік органның Интернет-порталында белгіленетін де, белгіленбейтін де құжаттар мен іс-шаралар кіре алады.
Әр көтермеленетін қызмет көрсеткіші мен түрі үшін Аппаратының қызметшісі тікелей басшыдан бекітілген шкалаға сәйкес "+1"-ден "+5" баллға дейін иеленеді.
19. Айыппұл баллдары орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін қойылады.
20. Орындау тәртібін бұзуға:
1) жоғары тұрған органдардың, Аппарат басшылығының, тікелей басшының тапсырмаларын және бақылаудағы құжаттар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін орындау мерзімдерін бұзу;

2) некачественное исполнение поручений, обращений физических и юридических лиц.
21. К нарушениям трудовой дисциплины относятся:
1) отсутствие на работе без уважительной причины;
2) опоздания на работу без уважительной причины;
3) нарушения служащими служебной этики.
Источниками информации о фактах нарушения трудовой дисциплины служат документально подтвержденные сведения от Организационного отдела, непосредственного руководителя служащего Аппарата, уполномоченного по этике.
22. За каждое нарушение исполнительской и трудовой дисциплины служащему Аппарата выставляются штрафные баллы в размере "- 2" балла за каждый факт нарушения.
23. Для проведения оценки исполнения должностных обязанностей служащий Аппарата направляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике.
24. Непосредственный руководитель с учетом представленных Организационным отделом и уполномоченным по этике сведений о фактах нарушения служащим Аппарата трудовой дисциплины, рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
25. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяется служащим Аппарата.
Отказ служащего Аппарата не может служить препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником Организационного отдела и непосредственным руководителем служащего Аппарата в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
5. Оценка выполнения индивидуального плана работы
26. Для проведения годовой оценки служащий Аппарата направляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
27. Непосредственный руководитель рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
28. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяется служащим Аппарата.
Отказ служащего Аппарата не может служить препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником Организационного отдела и непосредственным руководителем служащего Аппарата в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
6. Круговая оценка
29. Круговая оценка представляет собой оценки:
1) непосредственного руководителя;
2) подчиненных служащего Аппарата;
3) а в случае отсутствия подчиненных - лиц, занимающих должности в структурном подразделении, в котором работает служащий Аппарата (в случае их наличия).

2) тапсырмаларды және бақылаудағы құжаттарды, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін сапасыз орындау жатады.
21. Еңбек тәртібін бұзуға:
1) дәлелді себепсіз жұмыста болмауы;
2) дәлелді себепсіз жұмысқа кешігу;
3) қызметшілердін қызметтік әдепті бұзуы жатады.
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың қайнары ретінде Ұйымдастыру бөлім, Аппарат қызметшісінің тікелей басшысы, әдеп бойынша уәкілдің құжатпен дәлелденген мәліметі болады.
22. Әр орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін Аппаратының қызметшісіне әр бұзу фактісі үшін "-2" мөлшерінде айыппұл баллдары қойылады.
23. Лауазымдық міндеттердің орындалуын бағалауды жүргізу үшін, Аппаратының қызметшісі тікелей басшыға осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын келісу үшін жібереді.
24. Тікелей басшы Аппарат қызметшісінің еңбек тәртібін бұзғаны туралы Ұйымдастыру бөлімі және әдіп бойынша уәкілдің берген мәліметтерін есепке ала отырып, бағалау парағында берілген деректердің растығын қарастырып, оған өзгертулер (болған жағдайда) енгізеді және онымен келіседі.
25. Тікелей басшы келіскеннен кейін, бағалау парағы Аппарат қызметшісімен расталады.
Аппарат қызметшісінің бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда Ұйымдастыру бөлімінің жұмыскері және Аппарат қызметшісінің тікелей басшысы еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акт құрастырады.
5. Жеке жұмыс жоспарын орындауды бағалау
26. Жылдық бағалауды өткізу үшін Аппаратының қызметшісі тікелей басшыға келісу үшін осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын жолдайды.
27. Тікелей басшы бағалау парағын онда берілген мәліметтердің анықтылығы тұрғысынан қарастырып, түзету еңгізеді (болған жағдайда) және оған келісім береді.
28. Тікелей басшымен келіскеннен кейін бағалау парағын Аппаратының қызметшісі растайды.
Аппарат қызметшісінің бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда Ұйымдастыру бөлімінің жұмыскері және Аппарат қызметшісінің тікелей басшысы еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акт құрастырады.
6. Айналмалы бағалау
29. Айналмалы бағалау
1) тікелей басшыны;
2) Аппарат қызметшісіне бағыныштыларды;
3) тікелей бағыныштылар болмаған жағдайда – Аппаратының қызметшісі жұмыс істейтін құрылымдық бөлімшеде лауазымдарды атқаратын тұлғаларды (олар болған жағдайда) бағалау болып табылады.

30. Перечень лиц (не более трех), указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 29 настоящей Методики, определяется Организационным отделом не позднее одного месяца до проведения оценки, исходя из должностных обязанностей и служебных взаимодействий служащего Аппарата.
31. Лица, указанные в пункте 30 настоящей Методики, заполняют оценочный лист круговой оценки по форме согласно приложению 4 к настоящей Методике.
32. Заполненные оценочные листы передаются в Организационный отдел в течение двух рабочих дней со дня их получения.
33. Организационный отдел осуществляет расчет среднего значения круговой оценки.
34. Круговая оценка осуществляется анонимно.
7. Итоговая оценка
35. Итоговая квартальная оценка служащего Аппарата вычисляется непосредственным руководителем по следующей формуле:
где
- квартальная оценка;
а - поощрительные баллы;
в - штрафные баллы.
36. Итоговая квартальная оценка выставляется по следующей шкале:
менее 80 баллов - "неудовлетворительно",
от 81 до 105 баллов - "удовлетворительно",
от 106 до 130 (включительно) баллов - "эффективно",
свыше 130 баллов - "превосходно".
37. Итоговая годовая оценка служащего Аппарата вычисляется Организационным отделом не позднее пяти рабочих дней до заседания Комиссии по оценке по следующей формуле:
где
- годовая оценка;
- средняя оценка за отчетные кварталы (среднеарифметическое значение). При этом полученное среднеарифметическое значение квартальных оценок с учетом шкалы, указанной в пункте 36 настоящей Методики, приводится к пятибалльной системе оценок, а именно:
значению "неудовлетворительно" (менее 80 баллов) присваиваются 2 балла,
значению "удовлетворительно" (от 81 до 105 баллов) - 3 балла,
значению "эффективно" (от 106 до 130 (включительно) баллов) - 4 балла,
значению "превосходно" (свыше 130 баллов) - 5 баллов;
- оценка выполнения индивидуального плана работы (среднеарифметическое значение);
- круговая оценка (среднеарифметическое значение).
38. Итоговая годовая оценка выставляется по следующей шкале:
менее 3 баллов - "неудовлетворительно",
от 3 до 4 балла - "удовлетворительно",
от 4 до 5 баллов - "эффективно",
5 баллов - "превосходно".
8. Рассмотрение результатов оценки Комиссией
39. Организационный отдел обеспечивает проведение заседания Комиссии по рассмотрению результатов оценки в соответствии с графиком, согласованным с председателем Комиссии.
Организационный отдел предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) заполненный лист круговой оценки (для годовой оценки);
3) должностная инструкция служащего Аппарата;

30. Осы Әдістеменің 29-тармағының 2), 3) тармақшаларында көрсетілген адамдардың тізімін (үштен аспайтын) Аппарат қызметшісінің лауазымдық міндеттері және қызметтік өзара әрекеттестігіне қарай Ұйымдастыру бөлімі бағалау жүргізілгенге бір айдан кешіктірмей анықтайды.
31. Осы Әдістеменің 30-тармағында көрсетілген тұлғалар осы Әдістеменің 4-қосымшасына сәйкес нысанда айналмалы бағалау парағын толтырады.
32. Толтырылған бағалау парақтары оларды алған күннен екі жұмыс күні ішінде Ұйымдастыру бөліміне жіберіледі.
33. Ұйымдастыру бөлімі айналмалы бағалаудың орта бағасын есептейді.
34. Айналмалы бағалау жасырын түрде жүргізіледі.
7. Қорытынды баға
35. Қызметшінің тікелей басшысы Аппарат қызметшісінің тоқсандық қорытынды бағасын мынадай формула бойынша есептейді:
– тоқсандық баға;
– көтермелеу баллдары;
– айыппұл баллдары.
36. Тоқсандық қорытынды баға мынадай шәкіл бойынша қойылады:
80 баллдан төмен – "қанағаттанарлықсыз"
80-нен 105 баллға дейін – "қанағаттанарлық"
106-дан 130 баллға дейін (қоса алғанда) – "тиімді"
130 баллдан астам – "өте жақсы"
37. Ұйымдастыру бөлімі Аппарат қызметшісінің жылдық қорытынды бағасын мына формула бойынша Бағалау жөніндегі комиссия отырысына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей есептейді:
– жылдық баға;
– есептік тоқсандардың орта бағасы (орта арифметикалық мән). Бұл ретте тоқсандық бағалардың алынған орта арифметикалық мәні осы Әдістеменің 36 тармағында көрсетілген шәкілді есепке ала отырып, бес баллдық бағалар жүйесіне келтіріледі, атап айтқанда:
"қанағаттанарлықсыз" мәнге (80 баллдан төмен) – 2 балл,
"қанағаттанарлық" мәнге (80-нен 105 баллға дейін) – 3 балл,
"тиімді" мәнге (106-дан 130 баллға (қоса алғанда) дейін) – 4 балл,
"өте жақсы" мәнге (130 баллдан астам) – 5 балл;
ИП – жеке жұмыс жоспарын орындау бағасы (орта арифметикалық мән);
– айналмалы бағалау (орта арифметикалық мән).
38. Жылдың қорытынлы бағасы мынадай шәкіл бойынша қойылады:
3 баллдан төмен – "қанағаттанарлықсыз";
3 баллдан бастап 4 баллға дейін – "қанағаттанарлық;
4 баллдан бастап 5 балға дейін – "тиімді";
5 балл – "өте жақсы".
8. Комиссияның бағалау нәтижелерін қарауы
39. Ұйымдастыру бөлімі Комиссия төрағасымен келісілген кестеге сәйкес бағалау нәтижелерін қарау бойынша Комиссияның отырысын өткізуді қамтамасыз етеді.
Ұйымдастыру бөлімі Комиссияның отырысына мынадай құжаттарды:
1) толтырылған бағалау парақтарын;
2) толтырылған айналмалы бағалау парағын (жылдық бағалау үшін);
3) Аппарат қызметшісінің лауазымдық нұсқаулығын;

4) проект протокола заседания Комиссии по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
40. Комиссия рассматривает результаты оценки и принимает одно из следующих решений:
1) утвердить результаты оценки;
2) пересмотреть результаты оценки.
В случае принятия решения о пересмотре результатов оценки Комиссия корректирует оценку с соответствующим пояснением в протоколе в следующих случаях:
1) если эффективность деятельности служащего Аппарата превышает результат оценки. При этом представляется документальное подтверждение результатов работы служащего Аппарата;
2) при допущении ошибки Организационным отделом при расчете результата оценки служащего Аппарата.
41. Организационный отдел ознакамливает служащего Аппарата с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня ее завершения.
Ознакомление служащего Аппарата с результатами оценки осуществляется в письменной форме.
Отказ служащего Аппарата от ознакомления не может служить препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В этом случае работником Организационного отдела в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
42. Документы, указанные в пункте 40 настоящей Методики, а также подписанный протокол заседания Комиссии хранятся в Организационном отделе.
9. Обжалование результатов оценки
43. Обжалование решения Комиссии служащим Аппарата в уполномоченном органе по делам государственной службы осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня вынесения решения.
44. Служащий Аппарата вправе обжаловать результаты оценки в суде.
10. Принятие решений по результатам оценки
45. Результаты оценки являются основаниями для принятия решений по выплате бонусов и обучению.
46. Бонусы выплачиваются служащим Аппарата с результатами оценки "превосходно" и "эффективно".
47. Обучение (повышение квалификации) служащего Аппарата проводится по направлению, по которому деятельность служащего Аппарата по итогам годовой оценки признана неудовлетворительной.
Служащий Аппарата направляется на курсы повышения квалификации в течение трех месяцев после утверждения Комиссией результатов годовой оценки его деятельности.
48. Служащий Аппарата, получивший оценку "неудовлетворительно", не закрепляется наставником за лицами, впервые принятыми на административные государственные должности.
49. Результаты оценки служащего Аппарата по итогам двух лет подряд со значением "неудовлетворительно" являются основанием для принятия решения о понижении его в должности. При отсутствии любой вакантной нижестоящей должности служащий Аппарата увольняется в порядке, установленном законодательством.

4) осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Комиссия отырысы хаттамасының жобасын тапсырады.
40. Комиссия бағалау нәтижелерін қарастырады және мына шешімдердің бірін шығарады:
1) бағалау нәтижелерін бекітеді;
2) бағалау нәтижелерін қайта қарайды.
Бағалау нәтижелерін қайта қарау туралы шешім қабылдаған жағдайда Комиссия хаттамада тиісті түсіндірмемен келесі жағдайларда бағаны түзетеді:
1) егер Аппарат қызметшісінің қызмет тиімділігі бағалау нәтижесінен көп болса. Бұл ретте Аппарат қызметшісінің қызмет нәтижесіне құжаттамалық растау беріледі;
2) Аппарат қызметшісін бағалау нәтижесін санауда қате жіберілсе.
41. Ұйымдастыру бөлімі бағалау нәтижелерімен ол аяқталған соң екі жұмыс күні ішінде Аппаратының қызметшісін таныстырады.
Аппаратының қызметшісін бағалау нәтижелерімен таныстыру жазбаша немесе электронды нысанда жүргізіледі.
Аппаратының қызметшісінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізуге кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда Ұйымдастыру бөлімінің қызметкері танысудан бас тарту туралы еркін нұсқада акт жасайды.
42. Осы Әдістеменің 40-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ Комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы Ұйымдастыру бөлімінде сақталады.
9. Бағалау нәтижелеріне шағымдану
43. Комиссия шешіміне Аппарат қызметшісінің мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға шағымдануы шешім шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
44. Аппарат қызметшісінің бағалау нәтижелеріне сотта шағымдануға құқығы бар.
10. Бағалау нәтижелері бойынша шешім қабылдау
45. Бағалау нәтижелері бонус төлеу және оқыту бойынша шешім қабылдауға негіз болып табылады.
46. Бонустар "өте жақсы" және "тиімді" бағалау нәтижелері бар Аппарат қызметшілеріне төленеді.
47. Аппаратының қызметшісін оқыту (біліктілігін арттыру) жылдық бағалаудың қорытындылары бойынша Аппарат қызметшісінің қанағаттанарлықсыз болып танылған қызмет бағыты бойынша жүргізіледі.
Аппаратының қызметшісі Комиссия оның қызметін жылдық бағалаудың нәтижелерін бекіткеннен кейін үш ай ішінде біліктілікті жоғарылату курстарына жіберіледі.
48. "Қанағаттанарлықсыз" баға алған Аппаратының қызметшісі мемлекеттік әкімшілік лауазымға алғаш рет қабылданған тұлғаларға тәлемгер ретінде бекітілмейді.
49. Аппарат қызметшісінің қатарынан екі жыл қорытындысы бойынша "қанағаттанарлықсыз" мәндегі бағалау нәтижесі оны лауазымында төмендетуге негіз болып табылады. Кез-келген төмен тұрған бос лауазым болмаған жағдайда, Аппаратының қызметшісі заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмыстан шығарылады.

50. Результаты оценки деятельности служащих Аппарата вносятся в их послужные списки.
Приложение 1
к Методике оценки деятельности
административных государственных
служащих корпуса "Б" Аппарата
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Форма
Индивидуальный план работы служащего Аппарата
______________________________________________________ год
(период, на который составляется индивидуальный план)
Ф.И.О. (при его наличии) служащего: _________________________________
Должность служащего: ________________________________________________
Наименование структурного подразделения служащего:
_____________________________________________________________________
п/п
Наименование мероприятий *
Результат мероприятия
1
Мероприятие
2
Мероприятие
3
Мероприятие
4
...
___________________________
Примечание:
* - мероприятия определяются с учетом их направленности на достижение стратегической цели (целей) Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, а в случае ее (их) отсутствия, исходя из функциональных обязанностей служащего. Количество и сложность мероприятий должны быть сопоставимы по Аппарату Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
Служащий
Непосредственный руководитель
Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
__________________________________
дата _______________________
дата ________________________
подпись ____________________
подпись _____________________
Приложение 2
к Методике оценки деятельности
административных государственных
служащих корпуса "Б" Аппарата
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
________________________ квартал ____ года
(оцениваемый период)
Ф.И.О. (при его наличии) оцениваемого служащего: ____________________
Должность оцениваемого служащего:____________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
_____________________________________________________________________
Оценка исполнения должностных обязанностей:
п/п
Самооценка служащего
Оценка непосредственного руководителя
Примечание
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
1
2
3
Результат самооценки:
Результат оценки:
Служащий
Непосредственный руководитель
Ф.И.О. (при его наличии) ____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) _____________________________
дата _______________________
дата ________________________
подпись ____________________
подпись _____________________
Приложение 3
к Методике оценки деятельности
административных государственных
служащих корпуса "Б" Аппарата
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
_____________________________________________ год
(оцениваемый год)
Ф.И.О. (при его наличии) оцениваемого служащего: ____________________
Должность оцениваемого служащего: ___________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
_____________________________________________________________________
Оценка выполнения индивидуального плана:
№ п/п
Наименование
Значение
Результаты самооценки служащего
Результаты оценки руководителя
Примечание
1
Мероприятие
от 2 до 5
2
Мероприятие
от 2 до 5
3
Мероприятие
от 2 до 5
4
Служащий
Непосредственный руководитель
Ф.И.О. (при его наличии) _____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) _____________________________
дата ________________________
дата ________________________
подпись _____________________
подпись _____________________
Приложение 4
к Методике оценки деятельности
административных государственных
служащих корпуса "Б" Аппарата
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Форма
Лист круговой оценки
__________________________________________________ год
(оцениваемый год)
Ф.И.О. (при его наличии) оцениваемого служащего: ____________________
Должность оцениваемого служащего:____________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
_____________________________________________________________________
п/п
Наименование компетенции
Значение
Оценка (баллы)
Непосредственный руководитель
1.
Инициативность
от 2 до 5
2.
Способность к сотрудничеству
от 2 до 5
3.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
ИТОГО:
Подчиненный
1.
Умение планировать работу
от 2 до 5
2.
Умение мотивировать к работе
от 2 до 5
3.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
ИТОГО:
Коллега
1.
Умение работать в команде
от 2 до 5
2.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
ИТОГО:
Приложение 5
к Методике оценки деятельности
административных государственных
служащих корпуса "Б" Аппарата
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Форма
Протокол заседания Комиссии по оценке
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
_______________________________________________________________
(вид оценки: квартальная/годовая и оцениваемый период (квартал и
(или) год)
Результаты оценки
п/п
Ф.И.О.
(при его наличии)служащих
Сведения о результатах оценки
Корректировка Комиссией результатов оценки
(в случае наличия)
Рекомендации Комиссии
1.
2.
...
Заключение Комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проверено:
Секретарь Комиссии: ________________________ Дата: __________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Председатель Комиссии: _____________________ Дата: __________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Член Комиссии: ____________________________ Дата: ___________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Член Комиссии: ___________________________ Дата: ___________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)

50. Аппаратының қызметшілерін бағалаудың нәтижелері олардың қызметтік тізімдеріне енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Жоғары
Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің
жұмысын бағалаудың әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
Аппарат қызметшісінің жеке жұмыс жоспары
______________________________жыл
(жеке жоспар құрастырылатын кезең)
Қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда):________________________________
Қызметшінің лауазымы: _______________________________________________
Қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_____________________________________________________________________
р
Шаралардың аталуы*
Іс-шараның нәтижесі
1
Іс-шара
2
Іс-шара
3
Іс-шара
4
Ескертпе:
- шаралар Қазакстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының
стратегиялық мақсаттарына (мақсаттарына), олар болмаған жағдайда
қызметшінің функционалдық міндеттеріне сәйкестігін есепке ала отыра
анықталады. Іс-шаралардың саны мен күрделілігі Қазакстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің аппаратына сәйкес келуі тиіс
Қызметші
Т.А.Ә. (болған жағдайда): _______
күні ____________________________
қолы ____________________________
Тікелей басшы
Т.А.Ә. (болған жағдайда): _______
күні ____________________________
қолы ____________________________
Қазақстан Республикасы Жоғары
Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің
жұмысын бағалаудың әдістемесіне
2-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
_____________________тоқсан_____жыл
(бағаланатын кезең)
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда): ___________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ___________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_____________________________________________________________________
Лауазымдық міндеттерді орындау бағасы:
№ р/с
Қызметшінің өзін-өзі бағалауы
Тікелей басшының бағалауы
Ескерту
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу туралы мәліметтер
1
2
3
Өзін-өзі бағалау нәтижесі:
Бағалау нәтижесі:
Қызметші
Т.А.Ә. (болған жағдайда): _______
күні ____________________________
қолы ____________________________
Тікелей басшы
Т.А.Ә. (болған жағдайда): _______
күні ____________________________
қолы ____________________________
Қазақстан Республикасы Жоғары
Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің
жұмысын бағалаудың әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
__________________________________________________жыл
(бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда): ___________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ___________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_____________________________________________________________________
Жеке жоспарды орындау бағасы:
№ р/с
Аталуы
Маңызы
Қызметшінің өзін-өзі бағалау нәтижелері
Басшының бағалау нәтижелері
Ескерту
1
Іс-шара
2-ден 5 ке дейін
2
Іс-шара
2-ден 5 ке дейін
3
Іс-шара
2-ден 5 ке дейін
4
Қызметші
Т.А.Ә. (болған жағдайда): _______
күні ____________________________
қолы ____________________________
Тікелей басшы
Т.А.Ә. (болған жағдайда): _______
күні ____________________________
қолы ____________________________
Қазақстан Республикасы Жоғары
Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің
жұмысын бағалаудың әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Айналмалы бағалау нәтижелері
__________________________________________________жыл
(бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда): ___________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ___________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_____________________________________________________________________
р/с
Құзіреттін аталуы
Маңызы
Баға (балл)
Тікелей басшы
1.
Бастамашылығы
2-ден 5 ке дейін
2.
Әрекеттестікке икемділігі
2-ден 5 ке дейін
3.
Қызметтік этиканы сақтау
2-ден 5 ке дейін
БАРЛЫҒЫ:
Бағынышты адам
1.
Жұмысты жоспарлай білу
2-ден 5 ке дейін
2.
Жұмысқа негіздей білу
2-ден 5 ке дейін
3.
Қызметтік этиканы сақтау
2-ден 5 ке дейін
БАРЛЫҒЫ:
Әріптесі
1.
Топта жұмыс істей білу
2-ден 5 ке дейін
2.
Қызметтік этиканы сақтау
2-ден 5 ке дейін
БАРЛЫҒЫ:
Қазақстан Республикасы Жоғары
Сот Кеңесінің аппараты "Б" корпусының
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің
жұмысын бағалаудың әдістемесіне
5-қосымша
Нысан
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
______________________________________________________
(бағалау түрі: тоқсандық /жылдық және бағаланатын кезең
(тоқсан және (немесе) жыл)
Бағалау нәтижелері
р
Қызметшілердің Т.А.Ә.
Бағалау нәтижелері туралы мәлімет
Комиссияның ұсыныстары
1.
2.
...
Комиссия қорытындысы:
______________________________________________________
______________________________________________________
Тексерген:
Комиссия хатшысы: _________________________ Күні: _____________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Комиссия төрағасы: ________________________ Күні: _____________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Комиссия мүшесі: __________________________ Күні: _____________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)