О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 47 "Об утверждении стандартов и требований к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляет деятельность судебный эксперт"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 июня 2016 года № 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2016 года № 13863. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2017 года № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 28.03.2017 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 46 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 47 "Об утверждении стандартов и требований к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляет деятельность судебный эксперт" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10286, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 29 июня 2015 года) следующие изменения:
в стандартах и требованиях к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляет деятельность судебный эксперт, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту по организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течении пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.

"Сот сарапшысы өз қызметін жүзеге асыратын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 47 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 1 маусымдағы № 385 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 шілдеде № 13863 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 28 наурыздағы № 310 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 28.03.2017 № 310 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 46-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот сарапшысы өз қызметін жүзеге асыратын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 47 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10286 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 29 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген сот сарапшысы өз қызметін жүзеге асыратын арнайы жабдықталған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарда:
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптамалық қызметті ұйымдастыру департаменті белгіленген заңнамалық тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми түрде жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" Республикалық мемлекеттік шаруашылық жүргiзу құқығындағы кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 1 июня 2016 года № 385
Приложение 2
к Cтандартам и требованиям
к специально оснащенным
помещениям, в которых осуществляет
деятельность судебный эксперт
Расчетные нормативы площадей для размещения оборудования
в специально оснащенных помещениях, в которых осуществляется
производство судебно-медицинской, судебно-наркологической
и судебно-психиатрической экспертиз
№ п/п
Назначение помещений
Единица измерения
Площадь помещения
1. Судебно-медицинская экспертиза
м2
1.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 1 маусымдағы
№ 385 бұйрығына
1-қосымша
Сот сарапшысы өз қызметiн
жүзеге асыратын арнайы
жабдықталған үй-жайларға
қойылатын стандарттар мен
талаптарға 2-қосымша
Сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық
сараптамасын жүргізу жүзеге асырылатын арнайы жабдықталған
үй-жайларға құрал-жабдықтарды орналастыруға арналған алаңдардың
есептiк нормативтерi
р/р
Үй-жайлардың мақсаты
Өлшем бiрлiгi
Бөлме ауданы
Сот-медициналық сараптамасы
м2
1.

1.1 Судебно-медицинское исследование трупов
1. Весы для взвешивания органов, трупов новорожденных, электронные
2. Весы напольные для взвешивания трупов
3. Источник инфракрасного излучения
4. Источник ультрафиолетового излучения
5. Набор секционный
6. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
7. Стеллажи и/или столы для трупов
8. Стол секционный штампованный из цельного листа нержавеющей стали
9. Тележка со съемными носилками
10. Фотоаппарат цифровой в комплекте (зарядное устройство, сетевой адаптер, штатив, удлинительные кольца, линзы)
11. Рентгеновский аппарат для исследования объектов в жестких рентгеновских лучах
12. Холодильная камера для хранения трупов
13. Циркуль-ростомер
14. Электрозаточное устройство для заточки секционных инструментов
15. Электропила для распила черепа
16. Лампа безтеневая
17. Шкаф вытяжной из нержавеющей стали с вентилятором
18. Компьютер с монитором
19. Принтер
20. Сканер
21. Холодильник бытовой
22. Видеокамера цифровая
23. Телевизор
1.2 Судебно-медицинская экспертиза потерпевших, обвиняемых и других лиц
1. Весы напольные
2. Кресло гинекологическое
3. Кушетка медицинская
4. Набор гинекологических инструментов
5. Негатоскоп
6. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
7. Ростометр
8. Тазометр
9. Фотоаппарат цифровой в комплекте (зарядное устройство, сетевой адаптер, штатив, удлинительные кольца, линзы)
10. Компьютер с монитором
11. Принтер
12. Сканер
13. Холодильник бытовой
14. Видеокамера цифровая
15. Телевизор
16. Негатоскоп
17. Диктофон
18. Чемодан-укладка дежурного судебно-медицинского эксперта:
- динамометр трупный
- линейка измерительная металлическая
- лупа с ручкой
- металлический стержень для идиомускулярной пробы
- ножницы
- пинцет анатомический
- рулетка
- секундомер
- скальпель брюшистый
- стекло предметное
- термометр электронный с ректальным, печеночным и мозговым датчиками
- фонарь с подзарядным устройством
- шприц 1,0; раствор пилокарпина 1%; раствор атропина 1%
- электрораздражитель
Судебно-медицинское исследование по материалам уголовных и гражданских дел (сложных экспертиз)
1. Компьютер с монитором
2. Принтер
3. Сканер
4. Холодильник бытовой
5. Видеокамера цифровая
6. Телевизор
7. Негатоскоп
8. Фотоаппарат цифровой
2.1. Химико-токсикологическая экспертиза
2.1.1. Химико-токсикологическое исследование по определению наличия и концентрации этилового спирта Аппараты, приборы
1. Газовый хроматограф с двумя детекторами: по теплопроводности и пламенно-ионизационный, с программным обеспечением, комплектующими.

1.1 Мәйiттердi сот-медициналық зерттеу
1. Нәрестенiң ағзаларын және мәйiтiн өлшеуге арналған электронды таразы
2. Мәйiттердi өлшеуге арналған еден үстіне қоятын таразы
3. Ифрақызыл сәулелену көзi
4. Ультракүлгiн сәулелену көзi
5. Секциялық жинақ
6. Бактерицидтiк сәулелену көзi (жылжымалы немесе стационарлық)
7. Мәйiтерге арналған сөрелер және/немесе үстелдер
8. Тот баспайтын болаттың тұтас табағынан соғылған секциялық үстел
9. Алмалы-салмалы зембiлi бар арба
10. Жиынтығы бар цифрлы фотоаппарат (қоректендiру қондырғысы, желiлiк адаптер, штатив, созылмалы шығыршық, линзалар)
11. Объектiлердi қатты рентген сәулелерiнде зерттеуге арналған рентген аппараты
12. Мәйiттердi сақтауға арналған тоңазатқыш камерасы
13. Бой өлшегiш – циркуль
14. Секциялық құрал-саймандарды қайрауға арналған электронды қайрағыш құрылғы
15. Бас сүйек қаңқасын кесуге арналған электр арасы
16. Көлеңке түсiрмейтiн шам
17. Желдеткiшi бар, тот баспайтын болаттан жасалған сорғыш шкаф
18. Мониторлы компьютер
19. Принтер
20. Сканер
21. Тұрмыстық тоңазатқыш
22. Сандық бейнекамера
23. Теледидар
1.2. Жәбiрленушiлердiң, айыпталушылардың және басқа да адамдардың сот-медициналық сараптамасы
1. Еден үстiлiк таразы
2. Гинекологиялық кресло.
3. Медициналық тапшан
4. Гинекологиялық құралдардың жинағы
5. Негатоскоп.
6. Бактерицидтық сәулелендiргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
7. Бой өлшегiш
8. Жамбас өлшегiш
9. Жиынтығы бар (қоректендiру қондырғысы, желiлiк адаптер, штатив, созылмалы шығыршықтар, линзалар) цифрлы фотоаппарат
10. Компьютер мониторымен
11. Принтер
12. Сканер
13. Тұрмыстық тоңазатқыш
14. Цифрлы бейнекамера
15. Телевизор
16.Негатоскоп
17. Диктофон
18. Кезекшi сот-медициналық сарапшының жиналатын-шабаданы
- мәйiттiк динамометр
- өлшеуiш металл сызғыш
- сабы бар лупа
- идиомускулярлық сынамаға арналған металл өзек
- қайшылар
- анатомиялық iскек
- рулетека
- секундомер
- жалпақ скальпель
- шыны көрсеткіш
- ректальды, бауырға және миға арналған датчиктерi бар электрондық термометр
- қоректендiру қондырғысы бар қол шам
- 1,0 г шприц; 1% пилокарпин ерiтiндiсi; 1% атропин ерiтiндiсi
- электр қоздырғышы
Қылмыстық және азаматтық iстердiң материалдары бойынша сот-медициналық зерттеу (күрделi сараптамалар)
1. Компьютер мониторымен
2. Принтер
3. Сканер
4. Тұрмыстық тоңазатқыш
5. цифрлы бейнекамера
6.Телевизор
7. Негатоскоп
8. Цифрлы фотоаппарат
2.1.Химиялық-токсикологиялық сараптама
2.1.1.Этил спиртiнiң бар екенін және концентратын анықтау жөнiндегi химиялық-токсикологиялық зерттеу. Аппараттар, аспаптар
1. Екi детектрлi газды хроматограф: жылу өткiзгiштiк және жалынды-иондау бойынша, бағдарламалық қамтылымы бар, жиынтықтарымен қоса

2. рН метр
Изделия и предметы специального назначения
1. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2. Набор ареометров
3. Гигрометр
4. Термометры
Вспомогательное оборудование
1. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
2. Весы аналитические дискретностью 0,0001г
3. Дистиллятор
4. Деионизатор воды
5. Водяная баня
6. Сушильный шкаф
Оборудование не медицинского назначения
1. Компьютеры с комплектующими.
2. Холодильники бытовые для хранения биологического материала
3. Холодильники бытовые для хранения химических реактивов
4. Шкафы для хранения реактивов с возможностью подключения к системе вентиляции
5. Шкафы вытяжные
6. Сейфы для хранения ядов с возможностью подключения к системе вентиляции
7. Столы приборные
8. Столы лабораторные
9. Столы антивибрационные для весов
10. Лабораторная посуда (мерные, химические и др.)
11. Набор реагентов (в соответствии с методикой)
2.1.2. Химико-токсикологическое исследование по определению наличия и концентрации карбоксигемоглобина
Аппараты, приборы
1. Спектрофотометр УФ-ВИД (видимая область)
Изделия и предметы специального назначения
1. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2. Гигрометр
3. Термометры
Вспомогательное оборудование
1. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
2. Весы аналитические дискретностью 0,0001г
3. Дистиллятор
4. Деионизатор воды
5. Водяная баня
Оборудование не медицинского назначения
1. Компьютеры с комплектующими.
2. Холодильники бытовые для хранения биологического материала
3. Холодильники бытовые для хранения химических реактивов
4. Шкафы для хранения реактивов с возможностью подключения к системе вентиляции
5. Шкафы вытяжные
6. Сейфы для хранения ядов с возможностью подключения к системе вентиляции
7. Столы приборные
8. Столы лабораторные
9. Столы антивибрационные для весов
10. Лабораторная посуда (мерные, химические и др.)
11. Набор реагентов (в соответствии с методикой)
2.1.3. Химико-токсикологическое исследование на все виды токсических веществ, в том числе наркотических и других психотропных
Аппараты, приборы
1. Газовый хроматограф с детектором по теплопроводности с программным обеспечением, комплектующими.
2. Газовый хроматограф с детектором пламенно-ионизационный с программным обеспечением, автосемплером, парообразователем и комплектующими.
3. Газовый хроматограф с детектором азотно-фосфорным с программным обеспечением, автосемплером комплектующими.
4. Газовый хроматограф с детектором термоионным с программным обеспечением, автосемплером, комплектующими.

2. рН метр
Арнайы мақсаттағы заттар мен бұйымдар
1. Бактерицидтік сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Ареометрлер жиынтығы
3. Гигрометр
4. Термометрлер
Қосымша жабдықтар
1. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
2. Дискреттiгi 0,0001 г аналитикалық таразы
3. Дистиллятор
4. Суды ионнан арылтушы
5. Сулы монша
6. Кептiргiш шкафтар
Медициналық емес мақсаттағы жабдықтар
1. Жиынтығы бар компьютерлер
2. Биологиялық материалдарды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
3. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
4. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, реактивтердi сақтауға арналған шкаф
5.Сору шкафы
6. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, уларды сақтауға арналған сейфтер
7. Аспаптарға арналған үстелдер
8. Зертханалық үстелдер
9. Таразыларға арналған тербелемейтін үстелдер
10. Зертханалық ыдыстар (өлшеуіш, химиялық және т.б.)
11. Реагенттердiң жинағы (әдiстемелерге сәйкес)
2.1.2. Карбоксигемоглобиннiң бар екенін және концентрациясын анықтау жөнiндегi химиялық-токсикологиялық зерттеу
Аппараттар, аспаптар
1. УК-ВИД спектрофотометрi (көру аумағы)
Арнайы мақсаттағы заттар мен бұйымдар
1. Бактерицидтiк сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Гигрометр
3. Термометрлер
Қосымша жабдықтар
1. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
2. Дискреттiгi 0,0001 г аналитикалық таразы
3. Дистиллятор
4. Суды ионнан арылтушы
5. Сулы монша
Медициналық емес мақсаттағы жабдықтар
1. Жиынтығы бар компьютерлер
2. Биологиялық материалдарды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
3. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
4. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, реактивтердi сақтауға арналған шкаф
5.Сорғыш шкаф
6. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар, уларды сақтауға арналған сейфтер
7. Аспаптарға арналған үстелдер
8. Зертханалық үстелдер
9. Таразыларға арналған тербелемейтін үстелдер
10. Зертханалық ыдыстар (өлшеуіш, химиялық және т.б. )
11. Реагенттердiң жинағы (әдiстемеге сәйкес)
2.1.3. Уландырғыш заттардың барлық түрiн, оның iшiнде есiрткi және басқа да психотроптық заттарды химиялық-токсикологиялық зерттеу
Аппараттар, аспаптар
1. Бағдарламалық қамтылымы, жиынтығы бар жылу өткiзгiштiгi бойынша детекторы бар газды хроматограф
2. Жалынды-иондау детекторы бар газды хроматограф, бағдарламалық қамтылымымен, автосемплерiмен, бу жасағышымен, жиынтығымен қоса
3. Азотты-фосфорлы детекторы бар газды хроматограф, бағдарламалық қамтылымымен, автосемплерiмен, жиынтығымен қоса
4. Термоионды детекторы бар газдық хроматограф, бағдарламалық қамтылымымен, автосемплерiмен, жиынтығымен қоса

5. Спектрофотометр УФ-ВИД (видимая область)
6. Фотоэлектроколориметр
7. Микроскоп биологический
8. Высокоэффективный жидкостной хроматограф
9. Масс-спектрометр
10. рН метр
11. Атомно-абсорбционный спектрометр с микроволновой системой пробоподготовки с программным обеспечением, автосемплером (или другое оборудование для исследование на металлы)
12. Атомно-эмиссионный спектрометр с программным обеспечением, автосемплером (или другое оборудование с подобными аналитическими характеристиками)
13. Иммуно-ферментный анализатор
Изделия и предметы специального назначения
1. Пластины для тонкослойной хроматографии различной чувствительности
2. Камера хроматографическая
3. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
4. Система твердофазной экстракции и наборы картриджей (SPEC колонки) для твердофазной экстракции
Вспомогательное оборудование
1. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
2. Весы аналитические дискретностью 0,0001г
3. Дистиллятор
4. Деионизатор воды
5. Водяная баня
6. Баня лабораторная (для синтетических масел от 40-130 град.С)
7. Сушильный шкаф
8. Центрифуга лабораторная напольная объемом стаканов не менее 200 мл
9. Центрифуга лабораторная объемом стаканов не менее 50мл
10. Шейкер орбитальный многоярусные с аксессуарами
11. Шейкер возвратно-поступательный многоярусные с аксессуарами
12. Термошейкер
13. Гомогенизатор
14. Конденсатор экстрактов с термоблоком
15. Комплект ареометров для определения удельного веса жидкостей от 0,500 до 2,000
16. Устройство для очистки и охлаждения воды лабораторное
17. УЗИ баня
18. УФ-осветитель с л=254 нм и л=365 нм
19. Лабораторные колбонагреватель многоместный
20. Набор ареометров
21. Гигрометр
22. Термометры
23. Штативы лабораторные
Оборудование не медицинского назначения
1. Компьютеры с комплектующими.
2. Холодильники (морозильник) специальные для хранения биологического материала
3. Холодильники бытовые для хранения биологического материала
4. Холодильники бытовые для хранения химических реактивов
5. Шкафы для хранения реактивов с возможностью подключения к системе вентиляции
6. Шкафы вытяжные
7. Шкафы лабораторные
8. Сейфы для хранения ядов с возможностью подключения к системе вентиляции
9. Вентиляторы вытяжно-притяжной
10. Электрическая плита
11. Сейф металлический
12. Цифровой фотоаппарат
13. Сканер
14. Ксерокс
15. Столы приборные с тумбами
16. Столы лабораторные с тумбами
17. Столы островные со стеллажам, сливной раковинной и электророзетками, светильниками.
18. Столы антивибрационные для весов
19. Стулья винтовые лабораторные

5. УК-ВИД спектрофотометрi (көру аумағы)
6. Фотоэлектроколориметрi
7. Биологиялық микроскоп
8. Жоғары тиiмдi сұйықтық хроматографы
9. Масс-спектрометр
10. рН метр
11. Сынама дайындаудың микротолқындық жүйесi бар атомды-абсорбциялық спектрометр, бағдарламалық қамтылымымен қоса, автосемпiлерiмен (немесе металлға зерттеуге арналған басқа жабдық) қоса
12. Бағдарламалық қамтылымы, автосемпiлерi бар атомды-эмиссиондық спектрометр (немесе осыған ұқсас аналитикалық сипаттамадағы басқа жабдық)
13. Иммунды-ферменттiк анализатор
Арнайы мақсаттағы заттар мен бұйымдар
1. Әртүрлi сезгіштіктегі жұқа қабатты хромотографияға арналған пластиналар
2. Хроматографиялық камера
3. Бактерицидтiк сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарллық)
4.Қатты фазалық экстракция жүйесi және, қатты фазалық экстракцияға арналған картриджер (SPEC колонкалар) жинағы және
Қосымша жабдықтар
1. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
2. Дискреттiгi 0,0001 г аналитикалық таразы
3. Дистиллятор
4. Суды ионнан арылтушы
5. Сулы монша
6. Зертханалық монша (синтетикалық майлар үшiн 40-130 С-тан бастап)
7. Кептiргiш шкаф
8. Көлемi кемінде 200 мл болатын стакандары бар еденде тұратын зертханалық центрифуга
9. Көлемi кемінде 200 мл болатын стакандары бар зертханалық центрифуга
10. Көп ярусты орбиталық шейкер, керек-жарақтарымен қоса
11. Шейкер
12. Термошейкер
13. Гомогенизатор
14. Термоблогы бар экстрактiлер конденсаторы
15. Сұйықтықтардың 0,500 ден 2,000 дейiн меншiктi салмағын анықтауға арналған ареометрлер жиынтығы
16. Зертханалық, суды тазартуға және салқындатуға арналған құрылғы
17. УДЗ моншасы
18. УК-жарық бергiш, л= 254 нм және л= 365 нм
19. Зертханалық, көп орынды колба қыздырғыш
20. Ареометрлар жиынтығы
21. Гигрометр
22. Термометрлер
23. Зертханалық штативтер
Медициналық емес мақсаттағы жабдық
1. Жиынтығы бар компьютерлер
2. Биологиялық материалды сақтауға арналған арнаулы тоңазытқыштар (мұздатқыш)
3. Биологиялық материалды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
4. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыштар
5. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар реактивтердi сақтауға арналған шкафтар
6. Сору шкафтары
7. Зертханалық шкафтар
8. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар уларды сақтауға арналған сейфтер
9. Сорып-тартып алу желдеткiштерi
10. Электр плитасы
11. Металл сейф
12. Цифрлы фотоаппарат
13. Сканер
14. Ксерокс
15. Тумбалары бар аспаптық үстелдер
16. Тумбалары бар зертханалық үстелдер
17. Сөрелерi, ағызу раковинасы және электррозеткалары, шамдары бар аралық үстелдер
18. Таразыларға арналған тербелмейтін үстелдер
19. Зертханалық бұрандалы орындықтар

20. Столы-мойки с сушильным стелажом
21. Шкаф для газовых болоновы
22. Шкафы для уборочного инвентаря
23. Офисная мебель (шкафы, столы, стулья и т.п.)
24. Мебель и бытовые приборы для комнаты отдыха персонала
25. Фены для сушки пластин
26. Лабораторная посуда
2.2. Судебно-гистологическая экспертиза
Аппараты, приборы
1. Микроскоп рабочий со встроенной системой освещения, обеспечивающий методы исследования светлое и темное поле, фазовый контраст, поляризованный свет и люминесценцию, с цифровой системой документирования и фотографированием
2. Микроскоп лабораторный со встроенной системой освещения, с поляризационными элементами, с цифровой системой документирования и фотографирования
3. Станция вырезки гистологического материала для гистологического исследования
4. Гистологический процессор проводки
5. Гистологический процессор парафиновой заливки
6. Микротом ротационный с комплектацией стандартным держателем для многоразовых ножей, держателем для одноразовых лезвий, стандартным держателем для кассет и универсальным держателем для блоков в комплекте с системой переноса срезов
7. Аппарат для заточки микротомных ножей
8. Рабочее место для микротомии со следующими модулями: охлаждающей платой, водяной баней для расправления срезов, нагревательным столиком для просушивания стекол, водяной баней для депарафинизации и демаскировки
9. Система автоматической конвейерной окраски мультистейнером
Вспомогательное оборудование
1. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2. Гигрометр
3. Термометры
4. Термостат электрический суховоздушный
5. Шкаф сушильный (сухожаровой)
6. Холодильник бытовой для хранения парафиновых блоков
7. Холодильник бытовой для хранения биологического материала
8. Холодильник бытовой для хранения химических реактивов
9. Центрифуга лабораторная настольная
10. Водяная баня
11. Весы технические электронные
12. Колбонагреватели
13. Электрическая плита
14. Шкаф лабораторный
15. Сейф с возможностью подключения к системе вентиляции
16. Вентилятор вытяжно-притяжной
17. Весы прецизионные дискретностью 0,01г
17. Столы приборные с тумбами
18. Столы антивибрационные для весов
19. Стулья винтовые лабораторные
Оборудование немедицинского назначения
(оргтехника)
1.Компьютер с комплектующими
2.Принтер цветной и черно-белый
3.Сканер
4.Ксерокс
5.Цифровой фотоаппарат
6.Блок бесперебойного питания
7.Сейф металлический
8.Холодильник бытовой
2.3. Судебно-биологическая экспертиза
Аппараты, приборы
1.Бинокулярный микроскоп
Сравнительный микроскоп с программным обеспечением и фотокамерой
2.Люминесцентный микроскоп с программным обеспечением и фотокамерой
3.Камера для горизонтального электрофореза
4.Камера для вертикального электрофореза
Вспомогательное оборудование
1. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
2.Гигрометр
3.Термометры
4.Термостат электрический суховоздушный
5.Магнитная мешалка

20. Кептiру сөрелерi бар жуғыш-үстелдер
21. Газ баллондарына арналған шкаф
22. Тазалау мүкәммалына арналған шкафтар
23. Офистік жиһаз (щкафтар, үстелдер, орындықтар және т.б.)
24. Қызметкерлердiң демалыс бөлмесiне арналған жиһаз және тұрмыстық аспаптар
25. Пластиналарды кептiруге арналған фендер
26. Зертханалық ыдыстар
2.2 Сот-гистологиялық сараптамасы
Аппараттар, аспаптар
1. Жарық және қараңғы алқап, фазалық керағарлық, полярланған жарық және люминесценция зерттеу әдiстерiн қамтамасыз ететiн жарық беру жүйесi орналастырылған, құжаттандыру және суретке түсiрудiң цифрлы жүйесi бар жұмыс микроскопы
2. Поляризациялау элементтерi, құжаттандыру және суретке түсiрудiң цифрлы жүйесi бар, жарық беру жүйесi орналастырылған зертханалық микроскоп
3. Гистологиялық зерттеуге арналған гистологиялық материалды кесу станциясы
4. Гистологиялық өткiзу процессоры
5. Парафин құюдың гистологиялық процессоры
6. Жиынтығында көп рет қолданылатын пышақтарға арналған стандартты ұстағышы және жиынтығында кесіктерді ауыстыру жүйесi бар блоктарға арналған әмбебап ұстағышы бар ротациялық микротом
7. Микротомдық пышақтарды қайрауға арналған аппарат
8. Мынадай модульдерi: суытқыш платасы, кесiктерді түзетуге арналған су моншасы, шыныларды кептiруге арналған қыздыру үстелi, депарафинизация мен демаскировкаға арналған су моншасы бар микротомияға арналған жұмыс орны
9. Мультистейнермен автоматты конвейерлiк бояу жүйесi
Қосалқы жабдық
1. Бактерицидтiк сәулелендiргiш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Гигрометр
3. Термометрлер
4. Электрлi құрғату термостаты
5. Кептiру шкафы (құрғақ)
6. Парафин блоктарын сақтауға арналған тұрмыстық тоңазыткыш
7. Биологиялық материалды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
8. Химиялық реактивтердi сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
9. Үстел үстiлiк зертханалық центрифуга
10. Су моншасы
11. Техникалық электронды таразылар
12. Колба қыздырғыштар
13. Электр плитасы
14. Зертханалық шкаф
15. Желдету жүйесiне қосылу мүмкiндiгi бар сейф
16. Сорып-тартып алу желдеткiшi
17. Дискреттiгi 0,01 г прецизиондық таразы
18. Тумбалары бар аспаптық үстелдер
19. Таразыларға арналған тербелмейтін үстелдер
20. Зертханалық бұрандалы орындықтар
Медициналық емес мақсаттағы жабдық (оргтехника)
1. Жиынтығы бар компьютер
2. Түрлi-түстi және ақ-қара принтер
3. Сканер
4. Ксерокс
5. Цифрлы фотоаппарат
6. Үздiксiз қоректендiру блогы
7. Металл сейф
8. Тұрмыстық тоңазытқыш
2.3. Сот-биологиялық сараптамасы
Аппараттар, аспаптар
1. Бинокулярлық микроскоп
2. Бағдарламалық қамтылымы және фотокамерасы бар салыстырмалы микроскоп
3. Бағдарламалық қамтылымы және фотокамерасы бар люминесценттi микроскоп
4. Көлденең электрфорезге арналған камера
5. Тік электрфорезге арналған камера
Қосалқы жабдық
1. Бактерицидтiк сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
2. Гигрометрлер
3. Термометрлер
4. Электрлi құрғату термостаты
5. Магниттiк араластырғыш

6. Центрифуга лабораторная
7.Аналитические весы
8. Шкаф сушильный (сухожаровой)
9. Холодильник бытовой для хранения биологического материала
10. Холодильник бытовой для хранения химических реактивов
11. Водяная баня
12. Весы технические электронные
13. Электрическая плита
14. Мебель лабораторная
Лабораторная посуда
Оборудование немедицинского назначения (оргтехника)
1. Компьютер с комплектующими
2. Принтер цветной и черно-белый
3. Сканер
4. Ксерокс
5. Цифровой фотоаппарат
6. Блок бесперебойного питания
7. Сейф металлический
8. Холодильник бытовой
9. Мебель офисная
2.4. Медико-криминалистическая экспертиза
2.4.1. Медико-криминалистическое трасологическое исследование
1. Рентгеновский исследовательский цифровой аппарат
2. Макроскоп сравнительный с цифровой фотокамерой
3. Стереомикроскоп для криминалистических исследований
4. Видеоспектральный комплекс, в комплекте с компьютером, для исследования в УФ- и ИК-спектрах
5. ИК-осветитель переносной
6. УФ-осветитель переносной
7. Секционный набор
8. Лупа налобная
9. Лупа с кольцевым освещением
10. Установка лабораторная репродукционная универсальная
11. Зеркальный цифровой фотоаппарат со сменными объективами (стандартный, макросъемка)
12. Цифровой фотоаппарат
13. Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 200 мм)
14. Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 500 мм)
15. Микрометр электронный, диапазон измерений 0-10 мм
16. Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 3 м)
17. Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 10 м)
18. Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 300 мм)
19. Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 1000 мм)
20. Транспортир
21. Негатоскоп
22. Стол лабораторный, с гранитной плитой
23. Стол медицинский со столешницей из нержавеющей стали
24. Манекен ростовой в комплекте (взрослый – мужской и женский, детский)
25. Лампа настольная
26. Персональный компьютер для эксперта, в комплекте с цветным струйным принтером с системой непрерывной подачи чернил
27. Персональный компьютер в комплекте (включая сканер) для лаборанта
28. Специальное программное обеспечение (графический редактор типа "Photoshop", редактор в 3D-формате типа "Poser")
29. Сейф
30. Сейф для хранения реактивов
31. Металлический шкаф для хранения вещественных доказательств
32. Комплект офисной мебели для эксперта
33. Комплект офисной мебели для лаборанта
2.4.2. Медико-криминалистическое баллистическое исследование
1. Рентгеновский исследовательский цифровой аппарат
2. Макроскоп сравнительный с цифровой фотокамерой
3. Стереомикроскоп для криминалистических исследований

6. Зертханалық центрифуга
7. Аналитикалық таразылар
8. Кептiру шкафы (құрғақ)
9. Биологиялық материалды сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
10. Химиялық реактивтерді сақтауға арналған тұрмыстық тоңазытқыш
11. Сулы монша
12. Техникалық электронды таразы
13. Электр плитасы
14. Зертханалық жиһаз
Зертханалық ыдыс
Медициналық емес мақсаттағы жабдық (оргтехника)
1. Жиынтығы бар компьютер
2. Түрлi-түстi және ақ-қара принтер
3.Сканер
4.Ксерокс
5. Цифрлы фотоаппарат
6. Үздiксiз қоректендiру блогы
7. Металл сейф
8. Тұрмыстық тоңазытқыш
9. Кеңсе жиһазы
2.4. Медициналық-криминалистикалық сараптамасы
2.4.1. Медициналық-криминалистикалық трассологиялық зерттеу
1. Цифрлы рентгендiк зерттеу аппараты
2. Цифрлы фотокамерасымен салыстырмалы макроскоп
3. Криминалистикалық зерттеулерге арналған стереомикроскоп
4. УК және ИК спектрлерде зерттеуге арналған, компьютермен жиынтықты бейнеспектральды кешен
5. Тасымалды ИҚ жарықтандырғыш
6. Тасымалды УК жарықтандырғыш
7. Секциялық жинақ
8. Маңдайға киетін лупа
9. Сақиналы жарықтандырғышы бар лупа
10. Әмбебап репродуктивтi зертханалық қондырғы
11. Ауыстырмалы объективтерi бар айналы цифрлы фотоаппарат (стандартты, макротүсiру)
12. Цифрлы фотоаппарат
13. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 200 мм-ге дейiн)
14. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 500 мм-ге дейiн)
15. Электронды микрометр, өлшеу диапазоны 0-10 мм
16. Металдан жасалған өлшеуіш лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 3 м-ге дейiн)
17. Металдан жасалған өлшеуіш лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 10 м-ге дейiн)
18. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 300 мм-ге дейiн)
19. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 1000 мм-ге дейiн)
20. Транспортир
21. Негатоскоп
22. Гранит плитасы бар зертханалық үстел
23. Тот баспайтын болаттан жасалған медициналық үстел
24. Бойлық манекен жиынтығымен (ересек – еркек және әйелдерге, балаларға)
25. Үстел үстiлiк лампа
26. Үздiксiз сия беру жүйесi бар, түрлi-түстi бүркімелі принтермен жиынтықты сарапшыға арналған дербес компьютер
27. Зертханашыға арналған сканерімен жиынтықты дербес компьютер
28. Арнайы бағдарламалық қамтылым ("Photoshop" типтi графикалық редактор, "Poser" типтi 3D-форматтағы редактор)
29. Сейф
30. Реактивтердi сақтауға арналған сейф
31. Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған металл шкаф
32. Сарапшыға арналған офистік жиһаз жиынтығы
33. Зертханашыға арналған офистік жиһаз жиынтығы
2.4.2. Медициналық-криминалистикалық баллистикалық зерттеу
1. Цифрлы рентгендiк зерттеу аппараты
2. Цифрлы фотокамерасы бар салыстырмалы макроскоп
3. Криминалистикалық зерттеулерге арналған стереомикроскоп

6. Секционный набор
7. Лупа налобная
8.Лупа с кольцевым освещением
9.Установка лабораторная репродукционная универсальная
10. Зеркальный цифровой фотоаппарат со сменными объективами (стандартный, макросъемка)
11.Цифровой фотоаппарат
12.Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 200 мм)
13.Штангенциркуль (предел измерения от 0 мм до 500 мм)
14.Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 3 м)
15.Рулетка с металлической измерительной лентой (предел измерения до 10 м)
16.Рулетка лазерная, дальность до 250 м
17.Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 300 мм)
18.Линейка металлическая (предел измерения от 1 мм до 1000 мм)
19.Транспортир
2.4.6. Фотолаборатория
1. Установка лабораторная репродукционная универсальная
2. Зеркальный цифровой фотоаппарат со сменными объективами (стандартный, макросъемка)
3. Цифровой фотоаппарат
4. Цифровая видеокамера
5. Фотостудия в комплекте (осветители, фотовспышки, рассеиватели, рефлекторы и т. д.)
6. Фон для фотографирования (3 цвета в комплекте)
7. Электронный таймер
8. Персональный компьютер в комплекте (включая сканер)
9. Комплект офисной мебели
2.5.Судебно-медицинское молекулярно-генетическое исследование
2.5.1. Судебно-медицинское молекулярно-генетическое исследование
1.Генетический анализатор (сиквенатор) – 1 ед
2. Прибор для проведения полимеразной цепной реакции в реальном времени для количественного и качественного анализа ДНК – 1 ед
3. Автоматические станции (биороботы) для автоматизации стадий исследования
4. Термоциклер (амплификатор) - не менее 3 ед
5. Спектрофотометр для количественного анализа ДНК, РНК
6. Бокс ламинарный II или III класса защиты – 2 ед
7. Шкаф вытяжной с принудительной вентиляцией, освещением – 2 ед
8. Камера электрофоретическая для горизонтального электрофореза с источником питания - 1 ед
9. Вортекс-миксер со сменными штативами – 6 ед
10. Термошейкер -2 ед
11. Встряхиватель с диапозоном времени не менее 16 часов, с регулируемой скоростью вращения – 1 ед
12. Термостат твердотельный – 2 ед
13. Термостат суховоздушный – 2 ед
14. Сухожаровой шкаф (до +300 оС) – 1 ед 1
15. Центрифуга режимная, со сменными роторами для пробирок объемом 0,5-1,5 мл - 3 ед
14. Центрифуга режимная плашечная – 1 ед
16. Центрифуга режимная с ротором для пробирок объемом 15-50 мл – 1 ед
17. Комплект дозаторов автоматических – 6 комплектов
Микроскоп прямого проходящего света лабораторный (бинокуляр) – 1 ед
18. Система очистки воды – дистиллятор – 1 ед
19. Система ультратонкой очистки воды – 1 ед
20. Источник бесперебойного питания для лабораторного оборудования 6000 BA 220-240 B - 3 ед

6. Секциялық жинақ
7. Маңдайға киетін лупа
8. Сақиналы жарықтандырғышы бар лупа
9. Әмбебап репродуктивтi зертханалық қондырғы
10. Ауыстырмалы объективтерi бар айналы цифрлы фотоаппарат (стандартты, макротүсiру)
11. Цифрлы фотоаппарат
12. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 200 мм-ге дейiн)
13. Штангенциркуль (өлшеу шегi 0 мм-ден 500 мм-ге дейiн)
14. Металдан жасалған өлшеу лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 3 м-ге дейiн)
15. Металдан жасалған өлшеу лентасы бар рулетка (өлшеу шегi 10 м-ге дейiн)
16. Лазерлiк рулетка, қашықтығы 250 м дейiн
17. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 300 мм-ге дейiн)
18. Металл сызғыш (өлшеу шегi 1 мм-ден 1000 мм-ге дейiн)
19. Транспортир
2.4.6. Фотозертхана
1. Әмбебап репродуктивтi зертханалық қондырғы
2. Ауыстырмалы объективтерi бар айналы цифрлы фотоаппарат (стандартты, макротүсiру)
3. Цифрлы фотоаппарат
4. Цифрлы бейнекамера
5.Фотостудия жиынтығымен (жарықтандырғыштар, фото жарқыл, шашыратқыш, рефлекторлар және т.б.)
6. Суретке түсiруге арналған фон (жиынтығында 3 түс)
7. Электрондық таймер
8. Дербес компьютер жиынтығымен (сканермен қоса)
9. Кеңселiк жиһаздар жиынтығы
2.5 Сот-медициналық молекулярлық-генетикалық зерттеулер
2.5.1. Сот-медициналық молекулярлық-генетикалық зерттеу
1. Генетикалық талдауыш (сиквенатор) – 1 бiрлiк
2. ДНҚ сандық және сапалық талдауға арналған нақты уакыттағы полимеразды тiзбектi реакция жүргiзуге арналған аспап – 1 бiрлiк
3. Зерттеу сатыларын автоматизациялауға арналған автоматтық станциялар/биороботтар/
4. Термоциклер (амплификатор) - 3 бiрлiктен кем емес
5. ДНҚ, РНҚ сандық талдауға арналған спектрофотометр
6. II немесе III қорғаныс сыныбы бар ламинарлық бокс – 2 бiрлiк
7. Мәжбүрлi желдеткiшi бар сорғыш шкаф – 2 бiрлiк
8. Қоректендiру көзi бар көлденең электрофорезге арналған электрофоретикалық камера - 1бiрлiк
9. Вортекс-миксер, алмастырғыш штативтерiмен – 6 бiрлiк
10. Термошейкер -2 бiрлiк
11. Айналу жылдамдығы реттелетiн, уақыт диапазоны 16 сағаттан кем емес сiлкiгiш – 1 бiрлiк
12. Қатты денелiк термостат – 2 бiрлiк
13. Құрғақ ауалы термостат – 2 бiрлiк
14. Құрғақ ыстықты шкаф (+3000С дейiн) – 1 бiрлiк
15. Көлемi 0,5-1,5 мл пробиркаларға арналған ауыстырмалы роторлары бар, режімдi центрифуга - 3 бiрлiк
16. Плашкалы режімдiк центрифуга – 1 бiрлiк
17. Көлемi 15-50 мл пробиркаларға арналған роторы бар режімдiк центрифуга – 1 бiрлiк
18. Автоматты дозаторлар жиынтығы – 6 жиынтық
19. Өткiншi түзу жарықты зертханалық микроскоп (бинокуляр) – 1 бiрлiк
20. Суды тазарту жүйесi–дистиллятор – 1 бiрлiк

21. Цифровой фотоаппарат – 2 ед
22. Морозильные камеры до – 70 оС - не менее 1
23. Холодильник-морозильник +2…+4 оС / -20оС – 4 ед
24.Морозильная камера -20оС вертикальная – 2 ед
25. рН-метр (иономер) – 1 ед
26. Весы электронные аналитические до 4 знака после запятой – 1 ед
27. Весы электронные аналитические до 3 знаков после запятой- 1 ед
28. Мельница лабораторная (для размельчения костных останков и т.д.) – 1 ед
29. Стерилизатор паровой – 1 ед
30. Шкаф для ультрафиолетовой обработки инструментов и растворов -1 ед
31. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный) – 4 ед
32. Автономная система климат–контроля (кондиционер) – 3 ед
33. Наборы инструментов из биологически инертной стали (ножницы, пинцеты) - не менее 10 комплектов
34. Набор инструментов для работы с костями:
- шлиф машинка с алмазным диском – 1 ед,
- бор-машинка электрическая – 1 ед,
- ножовка по металлу со сменными полотнами – 1 ед
35. Таймер электронный – 4 ед
36. Микроволновая печь – 1 ед
37. Посуда стеклянная (стаканы химические, колбы, цилиндры мерные различных объемов, флаконы различных объемов, чашки петри, эксикаторы емкостью не менее 3-х литров, лотки, стеклянные палочки и т.д.) - по необходимости
38. Расходные материалы и химические реактивы - по потребности
39. Комплект лабораторной мебели - 5 комплектов
40. Сейф – 3 единиц
41. Шкафы запирающиеся для хранения вещественных доказательств – 4 ед
42. Комплект офисной мебели – 5 комплектов
43. Комплект оргтехники (компьютеры, принтеры) – 5 комплектов
2.5.2. Судебно-медицинское молекулярно-генетическое исследование по определению родства (отцовство, материнство)
1. Генетический анализатор (сиквенатор)
2. Прибор для проведения полимеразной цепной реакции в реальном времени для количественного и качественного анализа ДНК
3. Термоциклер (амплификатор)
4. Бокс ламинарный II или III класса защиты
5. Шкаф вытяжной с принудительной вентиляцией, освещением
6. Вортекс-миксер со сменными штативами
7. Термостат твердотельный
8. Термостат суховоздушный
9. Сухожаровой шкаф (до +300оС)
10. Центрифуга режимная, со сменными роторами для пробирок объемом 0,5-1,5 мл
11. Центрифуга режимная плашечная
12. Комплект дозаторов автоматических
13. Система очистки воды – дистиллятор

21. Суды ультражұқа тазалау жүйесi– 1 бiрлiк
22. 6000 BA 220-240 B зертханалық құрал-жабдықтар үшiн үздiксiз қоректендiру көзi - 3 бiрлiк
23. Цифрлы фотоаппарат – 2 бiрлiк
24. – 700С дейiнгi мұздатқыш камералар - 1 кем емес
25. +2…+40С/ -200С тоңазытқыш-мұздатқыш – 4 бiрлiк
26. -200С вертикальды мұздатқыш камера – 2 бiрлiк
27. рН-метр (иономер) – 1 бiрлiк
28. Үтiрден кейiн төртке дейiнгi сандық белгiлерi бар аналитикалық электронды таразы – 1 бiрлiк
29. Үтiрден кейiн үшке дейiнгi сандық белгiлерi бар аналитикалық электронды таразы- 1 бiрлiк
30. Зертханалық диiрмен (сүйек қаңқаларын және т.б. ұнтақтауға арналған) – 1 бiрлiк
31. Булы стерилизатор – 1 бiрлiк
32. Құрал-саймандар мен сұйықтықтарды ультракүлгiндi зарарсыздандыруға арналған шкаф - 1 бiрлiк
33. Бактерицидтiк сәулелендiргiш (жылжымалы немесе стационарлық) – 4 бiрлiк
34. Климат-бақылау автономды жүйесi (кондиционер) – 3 бiрлiк
35. Биологиялық инерттi болаттан жасалған құрал-саймандар жиынтығы (қайшылар, пинцеттер) - 10 жиынтықтан кем емес
36. Сүйектермен жұмыс iстеуге арналған құрал-саймандар жиынтығы:
- алмаздық дискiсi бар шлиф машинкасы – 1 бiрлiк,
- электрлiк бор машинкасы – 1 бiрлiк,
- металлға арналған алмастырғыш аралары бар қол ара – 1 бiрлiк
37. Электрондық таймер – 4 бiрлiк
38. Қысқатолқынды пеш –1 бiрлiк
39. Шыны ыдыстар (химиялық стакандар, колбалар, әртүрлi көлемдегi өлшегiш цилиндрлер, әртүрлi көлемдегi флакондар, петри кеселерi, сыйымдылығы 3 литрден кем емес эксикаторлар, лотоктар, шыны таяқшалар т.б.) – қажеттiлiгiне қарай
40. Шығыс материалдары және химиялық реактивтер – сұранысқа қарай
41. Зертханалық жиһаздар жиынтығы -5 жиынтық
42. Сейф – 3 бiрлiк
43. Заттай дәлелдемелердi сақтауға арналған, құлыптанатын шкафтар – 4 бiрлiк
44. Кеңселiк жиһаздар жиынтығы – 5 жиынтық
45. Оргтехника жиынтығы (компьютерлер, принтерлер) – 5 жиынтық
2.5.2. Туыстықты (әкелiктi, аналықты) анықтау жөнiндегi сот-медициналық молекулярлық-генетикалық зерттеу
1. Генетикалық талдауыш (сиквенатор)
2. ДНҚ сандық және сапалық талдауға арналған нақты уакыттағы полимеразды тiзбектi реакция жүргiзуге арналған аспап
3. Термоциклер (амплификатор)
4. II немесе III қорғаныс сыныбы бар ламинарлық бокс
5. Мәжбүрлi желдеткiшi бар сорғыш шкаф, жарығымен
6. Вортекс-миксер, алмастырғыш штативтерiмен
7. Қатты денелiк термостат
8. Құрғақ ауалы термостат
9. Құрғақ ыстықты шкаф (+300оС дейiн)
10. Көлемi 0,5-1,5 мл пробиркаларға арналған ауыстырмалы роторлары бар, режімдi центрифуга
11. Плашкалы режімдiк центрифуга
12. Автоматты дозаторлар жиынтығы
13. Суды тазарту жүйесi–дистиллятор

14. Система ультратонкой очистки воды
15. Источник бесперебойного питания для лабораторного оборудования 6000 BA 220-240 B
16. Цифровой фотоаппарат
17. Холодильник-морозильник +2…+4оС / -20оС
18.Морозильная камера -20оС
19. Весы электронные аналитические до 4 знака после запятой
20. Автономная система климат–контроля (кондиционер)
21. Наборы инструментов из биологически инертной стали (ножницы, пинцеты) - не менее 10 комплектов
22. Посуда стеклянная (стаканы химические, колбы, цилиндры мерные различных объемов, флаконы различных объемов, чашки петри, эксикаторы емкостью не менее 3-х литров, лотки, стеклянные палочки и т.д.) - по необходимости
23. Расходные материалы и химические реактивы - по потребности
24. Комплект лабораторной мебели
25. Сейф
26. Шкафы запирающиеся для хранения вещественных доказательств
27. Комплект офисной мебели
28. Комплект оргтехники (компьютеры, принтеры)
2.
Судебно-психиатрическая экспертиза
2.6. Амбулаторная комиссионная судебно - психиатрическая экспертиза (живых лиц), в рамках уголовных, гражданских и административных дел
1. Весы напольные
2. Кушетка медицинская
3. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
4. Ростометр
5. Тазометр
6. Компьютеры с программным обеспечением и периферией (монитор, принтер, сканер)
7. Холодильник бытовой
8. Видеокамера цифровая
9. Диктофон
10. Тонометр
11. Фонендоскоп
12. Термометр медицинский
13. Неврологический молоток
14. Негатоскоп
15. Сейф для хранения материалов дела
16. Сейф для хранения заключений экспертов
17. Офисная мебель (платяные шкафы, книжные шкафы, столы, стулья, кресла, тумбочки, настольные лампы)
18. Набор неотложной помощи
19. Факс
20. Телефоны
2.7. Амбулаторная комиссионная судебно-психиатрическая экспертиза по материалам уголовных, гражданских, административных дел
1. Компьютеры с программным обеспечением и периферией (монитор, принтер,сканер)
2. Холодильник бытовой
3. Негатоскоп
4. Сейф для хранения материалов дела
5. Сейф для хранения заключений экспертов
6. Офисная мебель (платяные шкафы, книжные шкафы, столы, стулья, кресла, тумбочки, настольные лампы)
7. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
8. Факс
9. Телефоны
2.8. Стационарная комиссионная судебно-психиатрическая экспертиза
1. Компьютеры с программным обеспечением и периферией (монитор, принтер, сканер)
2. DVD проигрыватель
3. Облучатели бактерицидные (переносной или стационарный)
4. Аппаратура для видеонаблюдения
5. Вентилятор вытяжной

14. Суды ультражұқа тазалау жүйесi
15. 6000 BA 220-240 B зертханалық құрал-жабдықтар үшiн үздiксiз қоректендiру көзi
16. Цифрлы фотоаппарат
17. +2…+40С/ -200С тоңазытқыш-мұздатқыш
18. -200С мұздатқыш камера
19. Үтiрден кейiн төртке дейiнгi сандық белгiлерi бар аналитикалық электронды таразы
20. Климат-бақылау автономды жүйесi (кондиционер)
21. Биологиялық инерттi болаттан жасалған құрал-саймандар жиынтығы (қайшылар, пинцеттер)
22. Шыны ыдыстар (химиялық стакандар, колбалар, әртүрлi көлемдегi өлшегiш цилиндрлер, әртүрлi көлемдегi флакондар, петри кеселерi, сыйымдылығы 3 литрден кем емес эксикаторлар, лотоктар, шыны таяқшалар т.б.) – қажеттiлiгiне қарай
23. Шығыс материалдары және химиялық реактивтер – сұранысқа қарай
24. Зертханалық жиһаздар жиынтығы
25. Сейф
26. Заттай дәлелдемелердi сақтауға арналған, құлыптанатын шкафтар
27. Кеңселiк жиһаздар жиынтығы
28. Оргтехника жиынтығы (компьютерлер, принтерлер)
2.
Сот-психиатриялық сараптамасы
2.6. Қылмыстық, азаматтық және әкімшілік істер шеңберінде (тірі адамдардың) амбулаторлық комиссиялық сот-психиатриялық сараптамасы
1. Еден үстілік таразы
2. Медициналық кушетка
3. Бактерицидтік сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
4. Бой өлшегіш
5. Жамбас өлшегіш
6. Бағдарламалық қамтамасыз етуімен және перифериімен компьютерлер (монитор, принтер, сканер)
7. Тұрмыстық тоңазытқыш
8. Цифрлы бейнекамера
9. Диктофон
10. Тонометр
11.Фонендоскоп
12. Медициналық термометр
13. Неврологиялық балға
14. Неготоскоп
15. Іс материалдарын сақтауға арналған сейф
16. Сараптама қорытындыларын сақтауға арналған сейф
17. Кеңсе жиһазы (киім шкафтары, кітап шкафтары, үстелдер, орындықтар, креслолар, тумбочкалар, үстел шамдары)
18. Шұғыл көмек жинағы
19. Факс
20. Телефондар
2.7. Қылмыстық, азаматтық және әкімшілік іс материалдары бойынша амбулаторлық комиссиялық сот-психиатриялық сараптамасы
1. Бағдарламалық қамтамасыз етуімен және перифериімен компьютерлер (монитор, принтер, сканер)
2. Тұрмыстық тоңазытқыш
3. Негатоскоп
4. Іс материалдарын сақтауға арналған сейф
5. Сараптама қорытындыларын сақтауға арналған сейф
6. Кеңсе жиһазы (киім шкафтары, кітап шкафтары, үстелдер, орындықтар, креслолар, тумбочкалар, үстел шамдары)
7. Бактерицидтік сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
8. Факс
9. Телефондар
2.8. Стационарлық комиссиялық сот-психиатриялық сараптамасы
1. Бағдарламалық қамтамасыз етуімен және перифериімен (монитор, принтер, сканер) компьютерлер
2. DVD ойнатқыш
3. Бактерицидтік сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
4. Бейне бақылауға арналған аппаратура
5. Сорғыш желдеткіш

6. Вентилятор
7. Весы напольные
8. Диваны медицинские
9. Кондиционеры
10. Кровати для обследуемых
11. Кушетки медицинские
12. Микроволновые печи
13. Мягкий уголок
14. Процедурные столы
15. Ростомер
16. Сейфы
17. Столы столовые
18. Столы компьютерные
19. Столы манипуляционные
20. Столы медицинские
21. Телевизор
22. Тумбы медицинские
23. Тумба прикроватные
24. Факс
25. Телефоны
26. Холодильники
27. Шкафы архивные
28. Шкафы для белья
29. Шкафы для документов
30. Шкафы для сменной обуви
31. Шкафы медицинские
32. Шкаф сушильно стерилизационный
33. Скамьи уличные
34. Биксы
35. Весы медицинские
36. Гигрометры
37. Грелки резиновые
38. Емкость для хранения термометров ЕХТ
39. Жгуты
40. Жгуты кровоостанавливающие с фиксатором
41. Жгуты медицинские венозные полуавтомат
42. Зажимы кровоостанавливающие
43. Клеенки подкладные резиновые
44. Коробки стерилизационные
45. Лампы бактерицидные
46. Ножницы для перевязочного материала
47. Пинцет анатомический большой
48. Пинцет анатомический малый
49. Роторасширитель с кремальерой
50. Стеллаж передвижной
51. Стол хирургический
52. Судно подкладное резиновое
53. Термометры медицинские
54. Термометры бытовые
55. Тонометры
56. Штативы для внутривенных вливаний
57. Фонендоскоп
58. Неврологический молоток
59. Негатоскоп
60. Офисная мебель (платяные шкафы, книжные шкафы, столы, стулья, кресла, тумбочки, настольные лампы)
61. Набор неотложной помощи
3.
Судебно-наркологическая экспертиза
1. Весы напольные
2. Кушетка медицинская
3. Облучатель бактерицидный (переносной или стационарный)
4. Ростометр
5. Тазометр
6. Компьютеры с программным обеспечением и периферией (монитор, принтер, сканер)
7. Холодильник бытовой
10. Тонометр
11. Фонендоскоп
12. Термометр медицинский
13. Неврологический молоток
14. Негатоскоп
15. Сейф для хранения материалов дела
16. Сейф для хранения заключений экспертов
17. Офисная мебель (платяные шкафы, книжные шкафы, столы, стулья, кресла, тумбочки, настольные лампы)
18. Набор неотложной помощи
19. Факс
20. Телефоны

6. Желдеткіш
7. Еден үстілік таразы
8. Медициналық дивандар
9. Кондиционерлер
10. Денсаулығы зерттелетіндерге арналған кереует
11. Медициналық кушетка
12. Қысқа толқынды пештер
13. Жұмсақ жиһаз
14. Ем-шара үстелдері
15. Бой өлшегіш
16. Сейфтер
17. Асханалық үстелдер
18. Компьютерлік үстелдер
19. Манипуляциялық үстелдер
20. Медициналық үстелдер
21. Теледидар
22. Медициналық тумбалар
23. Төсек алды тумбалар
24. Факс
25. Телефондар
26. Тоңазытқыштар
27. Мұрағат шкафтары
28. Төсек-орынға арналған шкафтар
29. Құжаттарға арналған шкафтар
30. Ауысымды аяқ-киімге арналған шкафтар
31. Медициналық шкафтар
32. Кептіру және стерилизациялау шкафы
33. Көше орындықтары
34. Бикстер
35. Медициналық таразы
36. Гигрометрлер
37. Резеңке жылытқыштар
38. Термометрлер сақтауға арналған ыдыс EXT
39. Бұраулар
40. Фиксаторлы қан тоқтатқыш бұраулар
41. Медициналық венозды жартылай автомат бұраулар
42. Қан тоқтатқыш қысқыш
43. Астыға салатын резеңкелі клеенкалар
44. Стерильдеу каробкасы
45. Бактерицидті шамдар
46. Таңу материалдарына арналған қайшы
47. Анатомиялық үлкен пинцет
48. Анатомиялық кіші пинцет
49. Кремалімен ауызкеңейткіш
50. Жылжымалы сөре
51. Хирургиялық үстел
52. Резеңкелі астына қоятын судно
53. Медициналық термометрлер
54. Тұрмыстық термометрлер
55. Тонометрлер
56. Тамыр ішіне құюға арналған штативтер
57. Фонендескоп
58. Неврологиялық балға
59. Неготоскоп
60. Кеңсе жиһазы (киім шкафтары, кітап шкафтары, үстелдер, орындықтар, креслолар, тумбочкалар, үстел шамдары)
61. Шұғыл көмек жинағы
3.
Сот-наркологиялық сараптамасы
1. Еден үстілік таразы
2. Медициналық кушетка
3. Бактерицидтік сәулелендіргіш (жылжымалы немесе стационарлық)
4. Бой өлшегіш
5. Жамбас өлшегіш
6. Бағдарламалық қамтамасыз етуімен және перифериімен компьютерлер (монитор, принтер, сканер)
7. Тұрмыстық тоңазытқыш
8. Тонометр
9. Фонендескоп
10. Медициналық термометр
11. Неврологиялық балға
12. Негатоскоп
13. Іс материалдарын сақтауға арналған сейф
14. Сараптама қорытындыларын сақтауға арналған сейф
15. Кеңсе жиһазы (киім шкафтары, кітап шкафтары, үстелдер, орындықтар, креслолар, тумбочкалар, үстел шамдары)
16. Шұғыл көмек жинағы
17. Факс
18. Телефондар