Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 июня 2016 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 08 июля 2016 года № 13894.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6864, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 14 июня 2011 года № 187 (26608);
2) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 26 сентября 2013 года № 343 "О внесении изменения в приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8864, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 28 ноября 2013 года № 325 (27599).
3. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" копий настоящего приказа в бумажном и электронном виде, заверенные электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для официального опубликования, включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидаларын және шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 шілдеде № 13894 болып тіркелді.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабы 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрі міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6864 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылғы 24 мамырда № 215-216 (26614) жарияланған);
2) "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2011 жылы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығына өзгеріс бойынша" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 343 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8864 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 28 қарашада № 263 (28202) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электронды және қағаз түріндегі көшірмелерін ресми жариялау үшін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта, в течение десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятия.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Утверждены
приказом Министра культуры и
спорта Республики Казахстан
от 10 июня 2016 года № 157
Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих
в сфере физической культуры и спорта
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта (далее – Правила) определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта (далее – служащие).
2. Аттестация служащих осуществляется в целях определения уровня профессиональной подготовки.
Аттестации подлежат все служащие, за исключением беременных женщин, предоставивших медицинское заключение о беременности.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них функциональные обязанности.
4. Служащие, являющиеся первыми руководителями республиканских организаций в сфере физической культуры и спорта, и их заместители, аттестуются аттестационной комиссией при уполномоченном органе в области физической культуры и спорта.
Служащие, являющиеся первыми руководителями областных, городов республиканского значения, столицы, районных организаций в сфере физической культуры и спорта, и их заместители, аттестуются аттестационными комиссиями при соответствующих местных исполнительных органах областей, городов республиканского значения, столицы, районов.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 19.09.2018 № 263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және
спорт министрінің
2016 жылғы 10 маусымдағы
№ 157 бұйрығымен бекітілген
Дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерді (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізу тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Қызметшілерді аттестаттаудан өткізу кәсіби даярлық деңгейін айқындау мақсатында жүзеге асырылады.
Жүктілігі туралы медициналық қорытынды ұсынған жүкті әйелдерден басқа барлық жұмыскерлер аттестаттаудан өтуге жатады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Аттестаттау кезінде негізгі критерий қызметшілердің оларға жүктелген функционалдық міндеттерін орындау қабілеті болып табылады.
4. Дене шынықтыру және спорт саласындағы республикалық ұйымдардың бірінші басшылары мен олардың орынбасарлары болып табылатын қызметшілерді дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган жанындағы аттестаттау комиссиясы аттестаттаудан өткізеді.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандық ұйымдардың бірінші басшылары мен олардың орынбасарлары болып табылатын қызметшілерді тиісті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың жергілікті атқарушы органдары жанындағы аттестаттау комиссиясы аттестаттаудан өткізеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 19.09.2018 № 263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
Служащие, находившиеся в учебном отпуске, отпуске без сохранения заработной платы (превышающем шесть месяцев), в отпуске по беременности и родам, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на работу.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок и условия проведения аттестации
6. Аттестация служащих проводится не позднее шести месяцев со дня наступления сроков, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
7. Аттестация включает в себя следующие этапы:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование со служащим, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссией.
8. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой или лицом, осуществляющим функции кадровой службы (далее – кадровая служба), и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на служащих, подлежащих аттестации;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации служащих.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Лицом, уполномоченным назначать служащего, по представлению кадровой службы утверждается:
1) список служащих, подлежащих аттестации;
2) график проведения аттестации;
3) состав аттестационной комиссии;
4) перечень вопросов и ответов для собеседования, касающихся функциональных обязанностей служащего.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Кадровая служба один раз в полугодие определяет служащих, подлежащих аттестации.
11. Кадровая служба письменно уведомляет служащих о дате проведения аттестации не позднее, чем за тридцать календарных дней до начала ее проведения, а также запрашивает служебную характеристику.

5. Қызметшiлер азаматтық қызметте болған әрбiр кезектi үш жыл өткен сайын, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн мерзiмде аттестаттаудан өтедi.
Оқу демалысындағы, еңбек ақысы сақталмайтын демалыстағы (алты айдан аспайтын), жүктілікке және босануға байланысты демалыстағы, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға, баланың үш жасқа дейін оларға күтім жасауға байланысты демалыстағы қызметшілер жұмысқа шыққаннан кейін алты айдан ерте емес уақытта аттестаттаудан өтеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Аттестаттау өткізу тәртібі мен шарты
6. Қызметшілерді аттестаттау осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мерзімнің басталуынан алты ай кешіктірмей жүргізіледі.
7. Аттестаттау мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) аттестаттау өткізуге дайындық;
2) қызметшілермен аттестаттау комиссиясы өткізетін әңгімелесу;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.
8. Аттестаттауды өткізуге дайындықты кадр қызметі немесе кадр қызметін (бұдан әрі – кадр қызметі) жүзеге асыратын тұлға ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестаттауға жататын қызметшілерге қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттау өткізу кестелерін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссиясының құрамын айқындау;
4) қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің мақсаты мен тәртібі туралы түсіндірме жұмыстарын ұйымдастыру.
Ескерту. 8-тармақтың орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізімейді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Кадр қызметінің ұсынысы бойынша қызметшіні тағайындауға уәкілетті тұлға:
1) аттестатттауға жататын қызметшілер тізімін;
2) аттестатттау өткізу кестесін;
3) аттестатттау комиссиясының құрамын;
4) қызметшінің функционалдық міндеттеріне қатысты әңгімелесу үшін сұрақтар мен жауаптар тізбесін бекітеді.
Ескерту. 9-тармақтың орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізімейді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Кадр қызметі жарты жылда бір рет аттестаттауға жататын қызметшілерді айқындайды.
11. Кадр қызметі қызметшілерді аттестаттаудан өткізу басталғанға дейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей аттестаттау өткізу күні туралы хабардар етеді, сондай-ақ қызметтік мінездеме сұратады.

12. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу не позднее, чем за двадцать пять календарных дней до заседания аттестационной комиссии.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Служебная характеристика содержит всестороннюю и объективную оценку профессиональных, деловых и личностных качеств и результатов служебной деятельности служащего.
14. Кадровая служба ознакамливает служащего, подлежащего аттестации, с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за десять календарных дней до заседания аттестационной комиссии.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Служащие, подлежащие аттестации, при своем несогласии с представленными на них служебными характеристиками, предоставляют в кадровые службы, до заседания аттестационных комиссий, подготовленные лично отчеты о проделанной работе.
16. На служащего, подлежащего аттестации, кадровой службой оформляется аттестационный лист по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Кадровая служба вносит документы, указанные в подпунктах 1) и 2) пункта 9 настоящих Правил, в аттестационную комиссию в срок не позднее, чем за один рабочий день до заседания аттестационной комиссии.
Сноска. В пункт 17 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. При неявке служащего, подлежащего аттестации, на заседание аттестационной комиссии по уважительной причине (временной не трудоспособности или служебной командировке), рассмотрение вопроса о его аттестации переносится на другой рабочий день (не позднее двух месяцев со дня выхода на работу), определяемый аттестационной комиссией. Перенос аттестации допускается не более одного раза.
19. В ходе собеседования члены аттестационной комиссии задают утвержденные вопросы в равном количестве для всех служащих, проходящих аттестацию.
Ход собеседования фиксируется с использованием средств аудио или видеозаписи.

12. Аттестаттауға жататын қызметшінің тікелей басшысы қызметтік мінездеме ресімдейді және оны кадр қызметіне аттестаттау комиссиясының отырысына дейін күнтізбелік жиырма бес күннен кешіктірмей жолдайды.
Ескерту. 12-тармақтың орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізімейді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Қызметтік мінездеме қызметшінің кәсіби, іскери және жеке қасиеттерін жан-жақты және объективті бағалаудан және қызметтік жұмыс нәтижелерінен тұрады.
14. Кадр қызметі аттестаттауға жататын қызметшіні оған жазылған қызметтік мінездемемен аттестаттау комиссиясының отырысына дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей таныстырады.
Ескерту. 14-тармақтың орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізімейді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Аттестаттауға жататын қызметшілер өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда атқарылған жұмысы туралы жеке дайындаған есепті аттестаттау комиссиясының отырысына дейін кадр қызметтеріне ұсынады.
16. Аттестаттауға жататын қызметшіге кадр қызметі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысанда аттестаттау парағын ресімдейді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Кадр қызметі осы Қағиадалардың 9-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды аттестаттау комиссиясына аттестаттау комиссиясының отырысына дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде ұсынады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Аттестаттауға жататын қызметші аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен (уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша немесе қызметтік іссапар уақытында) келмеген жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау аттесттау комиссиясы көрсеткен басқа жұмыс күніне ауыстырылады (жұмысқа шыққан күннен бастап екі айдан кешіктірмей). Аттестаттауды кейінге қалдыру бір реттен аспайды.
19. Әңгімелесу барысында аттестаттау комиссиясының мүшелері барлық аттестаттаудан өтетін қызметшілерге тең есепте бекітілген сұрақтарды қояды.
Әңгімелесу барысы дыбыс немесе бейнежазба құралдарын қолдану арқылы тіркеледі.

Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. По результатам собеседования аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не соответствует занимаемой должности.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня вынесения решения предыдущей аттестационной комиссией в порядке, определенном настоящими Правилами.
Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом и заносятся в аттестационный лист.
23. Со дня подписания протокола в течение трех рабочих дней кадровая служба ознакамливает служащего с аттестационным листом.
Решения аттестационной комиссии в месячный срок утверждаются руководителем организации.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Аттестационный лист служащего, служебная характеристика на него хранятся в личном деле.
Глава 3. Аттестационная комиссия
25. Аттестационная комиссия создается руководителем по представлению кадровой службы и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Секретарем аттестационной комиссии назначается работник кадровой службы.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Председатель аттестационной комиссии руководит деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль, несет ответственность за деятельность и принимаемые решения.
27. Секретарь аттестационной комиссии осуществляет подготовку соответствующих материалов к заседанию комиссии и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание, обеспечивает функционирование аттестационной комиссии.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Әңгімелесу нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясы төмендегі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқарып отырған лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттаудан өтуге жатады;
3) атқарып отырған лауазымына сәйкес келмейді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Қайта аттестаттаудан өту осы Қағиадалармен айқындалған тәртіппен алдыңғы аттестаттау комиссиясының шешім шығарған күнінен бастап үш айдан кейін өткізіледі.
Аттестаттау комиссиясы, қайта аттестаттаудан өткізе отырып, төмендегі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқарып отырған лауазымына сәйкес келеді;
2) атқарып отырған лауазымына сәйкес келмейді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Аттестаттау комиссиясының шешімі хаттамамен ресімделеді және аттестаттау парағына енгізіледі.
23. Хаттамаға қол қойған күннен бастап кадр қызметі үш жұмыс күні ішінде қызметшіні аттестаттау парағымен таныстырады.
Аттестаттау комиссиясының шешімдерін ұйымның басшысы бір ай мерзім ішінде бекітеді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Қызметшінің аттестаттау парағы, оның қызметтік мінездемесі жеке істе сақталады.
3-тарау. Аттестаттау комиссиясы
25. Аттестаттау комиссиясын кадр қызметінің ұсынысы бойынша басшы құрады және ол комиссия мүшелері мен хатшыдан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінен төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының хатшысы болып кадр қызметінің қызметкері тағайындалады.
Ескерту. 25-тармақтың орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізімейді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Аттестаттау комиссиясының төрағасы қызметке басшылық жасайды, отырыстарға төрғалық етеді, жұмысты жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады, қызметке және қабылданатын шешімдерге жауапты болады.
27. Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды дайындауды жүзеге асырады және оны өткізгеннен кейін хаттама ресімдейді. Хатшы техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асырады, аттестаттау комиссиясының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді.

28. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
29. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. Проходящий аттестацию служащий, входящий в состав аттестационной комиссии, в голосовании относительно себя не участвует.
30. Результаты голосования определяются большинством голосов членов аттестационной комиссии по результатам заполнения каждым членом аттестационной комиссии оценочного листа на гражданского служащего, подлежащего аттестации, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При равенстве голосов голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Члены аттестационной комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, излагается в письменном виде (в произвольной форме) и прилагается к протоколу.
32. Члены аттестационной комиссии проходят аттестацию на общих основаниях.
33. Все споры, связанные с решением аттестационной комиссии, решаются в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам и условиям проведения аттестации
гражданских служащих в сфере физической
культуры и спорта
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Аттестационный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации
Вид аттестации: очередная |_| повторная |_| (нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
__________________________________________________________________
2. Дата рождения "___" ______________ года
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, подготовке ,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил, специальность
и квалификация по образованию, документы о повышении квалификации,
подготовке, переподготовке, ученая степень и ученое звание, дата их присвоения)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения _________________________________
_______________________________________________________________________

28. Аттестаттау комиссиясының отырысы оның құрамының кемінде үштен екі құрамы қатысқанда ғана заңды деп саналады.
Келмеген аттестаттау комиссиясы мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
29. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестаттау комиссиясының құрамына кіретін аттестаттаудан өтіп жатқан қызметші өзіне қатысты дауыс берген кезде қатыспайды.
30. Дауыс берудің нәтижелері аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысанда аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау парағын толтыру қорытындысы бойынша комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен айқындалады. Дауыстар тең болған кезде комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол оны білдірген жағдайда жазбаша түрде баяндалады (еркін нысанда) және хаттамаға қоса беріледі.
32. Аттестаттау комиссиясының мүшелері аттестаттаудан жалпы негізде өтеді.
33. Аттестаттау комиссиясының шешіміне байланысты барлық даулар Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіппен шешіледі.
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы азаматтық
қызметшілерді аттестаттаудан
өткізу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні аттестаттау парағы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аттестаттау түрі: кезекті |_| қайта |_| (керегін Х белгісімен белгіле)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) _____________________________
_______________________________________________________________________
2. Туған күні "___" ___________________ жыл
3. Білімі, біліктілігін арттыру, даярлау, қайта даярлау (қашан және
қандай оқу орнын бітірді, білім бойынша мамандығы және біліктілігі,
біліктілігін арттыру, даярлау, қайта даярлау туралы құжаттар, ғылыми
дәрежесі,ғылыми атағы, оларды берген күн) туралы мәлімет ______________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
4. Атқарып отырған лауазымы мен оған тағайындалған күн ________________
_______________________________________________________________________

5. Общий трудовой стаж _________________________________________________
_______________________________________________________________________
6. Общий стаж работы на должностях государственного и/или гражданского
служащего _____________________________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной комиссии:
_______________________________________________________________________
8. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной комиссии.
9. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам голосования:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) _________________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _____________________;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов) _______________.
10. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов, по которым они
даются) _________________________________________________________________
________________________________________________________________________
11. Примечания __________________________________________________________
________________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _____________________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ________________________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ___________________________________________
(подпись)
__________________________________________
(подпись)
__________________________________________
(подпись)
__________________________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" ________________ года
Решение руководителя организации по итогам аттестации
_______________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: ____________________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати организации
*при проведении повторной аттестации не выставляется
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих в сфере
физической культуры и спорта
Сноска. Правила дополнены приложением 2 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 17.05.2018 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Оценочный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная - |_|;
повторная - |_| (нужное отметить знаком Х)
1.Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________________
2.Занимаемая должность и дата назначения ________________________________________
_____________________________________________________________________________
3.Оценка аттестуемого _________________________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
4.Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных: соответствует
занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*; не соответствует занимаемой
должности):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
5.Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии __________________________________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _____________________________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" ________________ года
* при проведении повторной аттестации не выставляется

5. Жалпы еңбек өтілі __________________________________________________
6. Мемлекеттік және/немесе азаматтық қызметтегі лауазымдардағы жұмыс өтілі
_________________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің берген ескертулері мен ұсыныстары:
_______________________________________________________________________
8. Отырысқа _______________ аттестаттау комиссиясының мүшелері қатысты.
9. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің әрқайсысы толтыратын, қоса
беріліп отырған бағалау парағына сәйкес дауыс беру нәтижелері бойынша
азаматтық қызметшінің қызметін бағалау:
1) атқарып отырған лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны) ___________;
2) қайта аттестаттаудан өтуге жатады (дауыс саны) __________________;*
3) атқарып отырған лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) _________.
10. Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (берілген уәждемелерді көрсете отырып)
_______________________________________________________________
11. Ескертпе
_______________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________________
(қолы)
___________________________________
(қолы)
___________________________________
(қолы)
___________________________________
(қолы)
Аттестаттау жүргізген күні "___" ______________ _________ жыл
Аттестаттау қорытындылары бойынша ұйым басшысының шешімі
_______________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөрінің орны
* қайта аттестаттаудан өткен кезде баға қойылмайды
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы азаматтық
қызметшілерді аттестаттаудан
өткізу қағидаларына
2-қосымша
нысан
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау парағы (аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Ескерту. Қағида 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.05.2018 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аттестаттау түрі: кезекті - |_|;
қайталап - |_| (керектісін Х белгісімен белгілеу керек)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) _____________________________
2. Атқарып отырған лауазымы мен оған тағайындалған күн ________________
_______________________________________________________________________
3. Аттестатталушының бағасы____________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанғысыз)
4. Аттестаттау комиссиясы мүшесінің шешімі (төмендегінің бірі: атқаратын
лауазымына сәйкес, қайталап аттестатталуға тиіс*; атқаратын лауазымына сәйкес
келмейді):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
5. Аттестаттау комиссиясы мүшесі шешімінің негіздемесі:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі ______________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________________________
(қолы)
Аттестаттау жүргізген күні "___" ______________ _______ жыл
* қайта аттестаттаудан өткен кезде баға қойылмайды