О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 346 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 396. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2016 года № 13976. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 26.05.2020 № 222 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 346 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак" зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11533, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 июля 2015 года) следующее изменение:
Регламент государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности", утвержденный приложением 8 указанного приказа, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Г.И. Кобенова) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент Юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2016 жылғы 23 маусымдағы № 396 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 шілдеде № 13976 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 26.05.2020 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11533 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 8-қосымшасымен бекітілген "Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Г.І. Көбенова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін осы бұйрықтың көшермесін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Иcполняющий обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан Э. Суханбердиева
Приложение
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 июня 2016 года № 396
Приложение
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 1 июня 2015 года № 346
Регламент государственной услуги
"Прием документов для участия в конкурсе на обучение за
рубежом, в том числе в рамках академической мобильности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством образования и науки Республики Казахстан и высшими учебными заведениями Республики Казахстан (далее - услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 187, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11195.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги – расписка о приеме документов к участию в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности.
При обращении услугополучателя через веб-портал "электронного правительства" результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или запрос, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя с загрузкой в электронной форме и приложением необходимых документов услугодателю, указанных в пункте 9 стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
Бумажная форма оказания услуги:
процедура 1 – прием услугодателем представленных услугополучателем документов, согласно перечню документов, указанных в пункте 9 стандарта – 10 минут;

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Э. Суханбердиева
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 23 маусымдағы
№ 396 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 1 маусымдағы
№ 346 бұйрығына № 8 қосымша
"Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу
конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11195 тіркелген, мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 187 бұйрығымен бекітілген "Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі және жоғары оқу орындары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысуға рұқсат беру туралы қолхат.
3. Көрсетілетін қызметті алушы "электронды үкіметтің" веб-порталы арқылы өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттармен бірге беретін өтінішінің және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған, электрондық нысанда жүктелген, электрондық құжат нысанындағы сұранысының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкес ұсынған құжаттарын қабылдауы – 10 минут;

процедура 2 – проверка услугодателем полноты представленных документов, в том числе в электронной форме – 5 минут;
процедура 3 – проверка услугодателем представленных услугополучателем документов на соответствие условиям и требованиям для участия в конкурсе – 5 минут;
процедура 4 – выдача услугополучателю расписки о допуске к участию в конкурсе – 10 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов для получения государственной услуги, в том числе в электронной форме;
2) подготовка расписки о допуске к участию в конкурсе;
3) выдача расписки о допуске к участию в конкурсе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя, ответственный по приему документов и организации конкурса.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
участия в конкурсе на обучение
за рубежом, в том числе в рамках
академической мобильности"
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
участия в конкурсе на обучение
за рубежом, в том числе в рамках
академической мобильности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Прием документов для участия в конкурсе на обучение
за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности"
Условные обозначения:

2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің ұсынылған құжаттардың, оның ішінде электрондық нысандағы құжаттардың толықтығын тексеруі – 5 минут;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің конкурсқа қатысу үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын шарттар мен талаптарға сәйкестігін тексеруі – 5 минут;
4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушыға конкурсқа қатысуға жіберу туралы қолхат беру – 10 минут.
6. Келесі рәсімдерді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (әрекеттердің) нәтижесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттар қабылдау, оның ішінде электрондық нысанда;
2) конкурсқа қатысуға жіберу туралы қолхат дайындау;
3) конкурсқа қатысуға жіберу туралы қолхат беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің құжаттарды қабылдау және конкурсты ұйымдастыру бойынша жауапты уәкілетті қызметкері қатысады.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Шетелде, оның ішінде академиялық
ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына
қатысу үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер
(әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы
"Шетелде, оның ішінде академиялық
ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына
қатысу үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
"Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу
конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін
көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы