О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 505. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 28 июля 2016 года № 14034. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636, опубликованный 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги - разрешение на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя):
к услугодателю:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
3) документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
4) документ, удостоверяющий личность физического лица, документ, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, - для иностранного физического лица;
5) документ, выданный уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;

"Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 505 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 шілдеде № 14034 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi - экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсету үшін қажеттi құжаттар тiзбесi:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
3) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы құжат – шетелдік заңды тұлға үшін;
4) жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат – шетелдік жеке тұлға үшін;
5) экспорттаушы елдiң экспорттық бақылау мәселелерi бойынша уәкiлеттi органы берген өнiмдi шығаруға рұқсатының бар екендігі туралы құжат;

6) документ, подтверждающий право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства услугополучателя, связанной с транзитом продукции;
7) контракт на поставку продукции с указанием всех участников внешнеторговой деятельности, а также номенклатуры и объема продукции (в физическом и стоимостном выражении);
8) договор страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";
9) документ, подтверждающий гарантию со стороны услугополучателя возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта;
10) документ, подтверждающий обеспечение услугополучателем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, с указанием номенклатуры и объема продукции (в физическом и стоимостном выражении), и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности физических или юридических лиц, осуществляющих физическую защиту;
в случае осуществления физической защиты продукции караулом сопровождения воинского транспорта необходимо представить информацию о карауле сопровождения воинского транспорта с указанием фамилии, имени, отчества сотрудников караула сопровождения воинского транспорта, тип (марка), номер и калибр оружия, количество боеприпасов к каждой ввозимой единице оружия при осуществлении заявленной транзитной перевозки;
11) документ, подтверждающий согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
12) паспорт безопасности (применительно к химической продукции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции");
13) сведения о маршруте движения, пограничных пунктов въезда и выезда, вида транспорта по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
14) специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 – при осуществлении транзитной перевозки опасных грузов автомобильным транспортом.
Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13 представляются с переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, с приложением нотариально засвидетельствованных копий, за исключением подпунктов 9) и 11).
В случае если услугополучателем выступает государственный орган иностранного государства:
представление документов, указанных в подпунктах 3), 6), 8) и 9) не требуется;
при отсутствии контракта, указанного в подпункте 7) представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции;
на портал:

6) көрсетілетін қызметті алушы мемлекетінің заңнамасына сәйкес өнiмнiң транзитiне байланысты қызметтi жүзеге асыруға берілген құқықты растайтын құжат;
7) сыртқы сауда қызметінің барлық қатысушылары, сондай-ақ өнiмнiң номенклатурасы және көлемi (заттай және құндық мәндегi) көрсетілген өнімді жеткізуге арналған келісімшарт;
8) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты;
9) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiнің бұзушылығы айқындалған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi әрекеттерiне байланысты шығыстарды, сондай-ақ айқындалған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiлігiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын құжат;
10) өтiнiш берушiнiң транзитпен ауысатын өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi көрсетілген (заттай және құндық мәндегi) жеке қорғауды жүзеге асыруды қамтамасыз еткенiн растайтын құжат және жеке қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғалардың күзет қызметiн жүзеге асыруға берілген құқығын растайтын құжат;
өнімді физикалық қорғауды әскери көлікпен алып жүретін қарауыл жүзеге асырған жағдайда, мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде әскери көлікті алып жүретін қарауыл қызметкерлерінің тегі, аты, әкесінің аты, қаруының түрі (маркасы), қарудың нөмірі және калибрі әр әкелінетін қару бірлігіне оқ-дәрі саны көрсетіле отырып, әскери көлікпен алып жүретін қарауыл туралы ақпаратты ұсыну қажет;
11) егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, өнiмдi жүк жөнелтушiнiң бұл жүктi қайтадан қабылдауға келiсiмiн растайтын құжат;
12) қауіпсіздік паспорты ("Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес химиялық өнімге қатысты);
13) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
14) 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат – қауіпті жүктердің транзиттік тасымалын автомобиль көлігімен жүзеге асырған кезде.
3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) 10), 11), 12) және 13) тармақшаларда көрсетiлген құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне аудармасымен, сондай-ақ 9) және 11) тармақшаларды қоспағанда, нотариалды куәландырылған көшірмелерімен қоса берiледi.
Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы көрсетілетін қызметті алушы болып шығатын жағдайда:
3), 6), 8) және 9) тармақшаларда көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
7) тармақшада көрсетiлген келiсiмшарт болмаған кезде өнiмдi жеткiзу қажеттiлiгiн негiздейтiн өзге де құжаттар ұсынылады.
порталға:

1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
3) электронная копия документа, удостоверяющего личность физического лица, документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, - для иностранного физического лица;
4) электронная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
5) электронная копия документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства услугополучателя, связанной с транзитом продукции;
6) электронная копия контракта на поставку продукции с указанием всех участников внешнеторговой деятельности, а также номенклатуры и объема продукции (в физическом и стоимостном выражении);
7) электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";
8) электронная копия документа, подтверждающего гарантию со стороны услугополучателя возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта;
9) электронная копия документа, подтверждающего обеспечение услугополучателем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, с указанием номенклатуры и объема продукции (в физическом и стоимостном выражении), и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности физических или юридических лиц, осуществляющих физическую защиту;
в случае осуществления физической защиты продукции караулом сопровождения воинского транспорта необходимо представить информацию о карауле сопровождения воинского транспорта с указанием фамилии, имени, отчества сотрудников караула сопровождения воинского транспорта, тип (марка), номер и калибр оружия, количество боеприпасов к каждой ввозимой единице оружия при осуществлении заявленной транзитной перевозки;

1) көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы құжаттың электрондық көшірмесі – шетелдік заңды тұлға үшін;
3) жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі – шетелдік заңды тұлға үшін;
4) экспорттаушы елдiң экспорттық бақылау мәселелерi бойынша уәкiлеттi органы берген өнiмдi шығаруға рұқсатының бар екендігі туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
5) көрсетілетін қызметті алушы мемлекетінің заңнамасына сәйкес өнiмнiң транзитiне байланысты қызметтi жүзеге асыруға берілген құқықты растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) сыртқы сауда қызметінің барлық қатысушылары, сондай-ақ өнiмнiң номенклатурасы және көлемi (заттай және құндық мәндегi) көрсетілген өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың электрондық көшірмесі;
7) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарттың электрондық көшірмесі;
8) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiнің бұзушылығы айқындалған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi әрекеттерiне байланысты шығыстарды, сондай-ақ айқындалған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiлігiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
9) өтiнiш берушiнiң транзитпен ауысатын өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi көрсетілген (заттай және құндық мәндегi) жеке қорғауды жүзеге асыруды қамтамасыз еткенiн растайтын құжат және жеке қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғалардың күзет қызметiн жүзеге асыруға берілген құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
өнімді физикалық қорғауды әскери көлікпен алып жүретін қарауыл жүзеге асырған жағдайда, мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде әскери көлікті алып жүретін қарауыл қызметкерлерінің тегі, аты, әкесінің аты, қаруының түрі (маркасы), қарудың нөмірі және калибрі әр әкелінетін қару бірлігіне оқ-дәрі саны көрсетіле отырып, әскери көлікпен алып жүретін қарауыл туралы ақпаратты ұсыну қажет;

10) электронная копия документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
11) электронная копия паспорта безопасности (применительно к химической продукции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции");
12) электронная копия сведений о маршруте движения, пограничных пунктов въезда и выезда, вида транспорта по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
13) электронная копия специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 – при осуществлении транзитной перевозки опасных грузов автомобильным транспортом.
Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12 представляются с переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, с приложением нотариально засвидетельствованных копий, за исключением подпунктов 8) и 10).
В случае если услугополучателем выступает государственный орган иностранного государства:
представление документов, указанных в подпунктах 2), 5), 7) и 8) не требуется;
при отсутствии контракта, указанного в подпункте 6) представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан, о специальном разрешении на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;

10) егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, өнiмдi жүк жөнелтушiнiң бұл жүктi қайтадан қабылдауға келiсiмiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
11) қауіпсіздік паспорттың электрондық көшірмесі ("Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес химиялық өнімге қатысты);
12) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық пункттері, көлік түрі туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі;
13) 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың электрондығ көшірмесі – қауіпті жүктердің транзиттік тасымалын автомобиль көлігімен жүзеге асырған кезде.
2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) 9), 10), 11) және 12) тармақшаларда көрсетiлген құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне аудармасымен, сондай-ақ 8) және 10) тармақшаларды қоспағанда, нотариалды куәландырылған көшірмелерімен қоса берiледi.
Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы көрсетілетін қызметті алушы болып шығатын жағдайда:
2), 5), 7) және 8) тармақшаларда көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
6) тармақшада көрсетiлген келiсiмшарт болмаған кезде өнiмдi жеткiзу қажеттiлiгiн негiздейтiн құжаттар ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) - құжаттар топтамасын қабылдау күнiн және уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегі көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесiнде тiркелгенi туралы белгi өтініштің қағаз тасығышта қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
приложение 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги - разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.";
абзац восьмой подпункта 3) пункта 9 исключить;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi - өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.";
9-тармақтың 3) тармақшасының сегізінші абзацы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги - разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.";
абзац десятый подпункта 2) пункта 9 исключить;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
в стандарте государственной услуги "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги - гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.";
абзац восьмой подпункта 3) пункта 9 исключить;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:

"11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi - экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.";
9-тармақтың 2) тармақшасының оныншы абзацы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi - кепілдік міндеттеме (түпкілікті пайдаланушының сертификаты) немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.";
9-тармақтың 3) тармақшасының сегізінші абзацы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.".
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ Д. Абаев
24 июня 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ К. Бишимбаев
30 июня 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 июня 2016 года № 505
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей экспортному контролю"
Заявление для получения разрешения на транзит продукции

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінеді.".
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
__________________ Д. Абаев
2016 жылғы 24 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 30 маусым
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2016 жылғы 20 маусымдағы
№ 505 бұйрығына
1-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын
өнiмнiң транзитіне рұқсат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш

1. Разрешение №
2. Услугополучатель
______________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер, номер и дата выдачи свидетельства о государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя; полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица; местонахождение, телефоны).
3. Грузоотправитель (юридический адрес, телефон)
6. Страна грузоотправителя
4. Грузополучатель (юридический адрес, телефон)
7. Страна назначения
5. Страна услугополучателя
8. Срок действия
9. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан/органы государственных доходов Республики Казахстан
въезд
выезд
10. Вид транспорта
11. Валюта платежа
12. Наименование и полная характеристика продукции
13. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
15. Единица измерения
17. Общая стоимость (в тысячах) в: валюте платежа, тенге, долларах (USD)
14. Код товара по контрольным спискам
16. Количество
18. Основание для запроса разрешения (№ контракта, дата его подписания)
19. Согласовано
20. От организации-услугополучателя (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность, подпись
МП (при наличии), дата
21. Услугодатель
Заявление принято к рассмотрению
"__" __________ 20__ года
22. Номера страховых полисов, наименование страховой компании
23. Особые условия разрешения
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 июня 2016 года № 505
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей экспортному контролю"
Сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и
выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной
транзитной перевозки
Показатели
Содержание показателя
Примечание
Полное наименование груза
Единица измерения
Количество
Класс опасности
Код ООН
Код ГНГ
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Услугополучатель
полное наименование организации, полный юридический адрес, телефоны
Экспедитор по территории РК полное наименование организации, полный юридический адрес, телефоны
(не требуется в случае перевозки воздушным и водным транспортом)
Копия договора прилагается
Охрана груза полное наименование организации, полный юридический адрес, номер и дата контракта, сведения о допусках к охране данного вида груза
(не требуется в случае перевозки воздушным и водным транспортом)
Копия договора прилагается
Вид транспорта
указать:
Грузоотправитель
полное наименование организации, полный юридический адрес, телефоны
Грузополучатель
полное наименование организации, полный юридический адрес, телефоны
Маршрут перевозки:
Наименование станции (пункта, порта, аэропорта) отправления, страна
Наименование пункта пропуска (станции, порта, аэропорта) через государственную границу Республики Казахстан при въезде
Маршрут передвижения по территории Республики Казахстан
Наименование пункта пропуска (станции, порта, аэропорта) через государственную границу Республики Казахстан при выезде
Наименование станции (пункта, порта, аэропорта) назначения, страна
Сроки перевозки
дата, месяц, год - дата, месяц, год
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности за причинение вреда полное наименование страховой компании, полный юридический адрес, телефоны, № и дата страхового полиса
Номер аварийной карточки
Аварийная карточка прилагается

1. Рұқсат №
2. Көрсетiлетiн қызметтi
алушы _______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендiру нөмiрі, көрсетілетін қызметті алушыны жеке кәсіпкер
ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктің нөмірі және берілген
күні – жеке кәсіпкер үшін; заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік
заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрі, шетелдік
заңды тұлғаның филиалының немесе өкілеттілігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда, орналасқан орны).
3. Жүк жөнелтушi (заңды мекенжайы, телефоны)
6. Жүк жөнелтушiнiң елi
4. Жүк алушы (заңды мекенжайы, телефоны)
7. Бару елi
5. Көрсетiлетiн қызметтi алушының елi
8. Қолданылу мерзiмi
9. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу бекеті/ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары
кіру
шығу
10. Көлiк түрi
11. Төлем валютасы
12. Өнімнің атауы және толық сипаттамасы
13. Тауардың ЕЭК СЭҚ ТН бойынша коды
15. Өлшем
бiрлiгi
17. Жалпы құны
(мың):
төлем валютасымен,
теңгемен,
доллармен (USD)
14. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
16. Саны
18. Рұқсат сұрау үшiн негiз (келiсiмшарттың №, оған қол қойылған күнi)
19. Келiсiлдi
20. Көрсетiлетiн қызметтi алушы ұйымнан (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы, қолы,
МО (болған жағдайда), күнi)
21. Көрсетiлетiн қызметтi беруші
Өтiнiш 20_____ жылы " "_____ қарауға қабылданды
22. Сақтандыру полистерiнiң нөмiрлерi, сақтандыру компаниясының атауы
23. Рұқсаттың ерекше шарттары
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2016 жылғы 20 маусымдағы
№ 505 бұйрығына
2-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын
өнiмнiң транзитіне рұқсат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде
қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі
туралы мәліметтер
Көрсеткіштер
Көрсеткіш мазмұны
Ескертпе
Жүктің толық атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Қауіптілік сыныбы
БҰҰ коды
ҮЖН коды
ЕЭК СЭҚ ТН коды
Көрсетiлетiн қызметтi алушы
ұйымның толық атауы, толық заңды мекенжайы, телефондары
ҚР аумағы бойынша экспедитор
ұйымның толық атауы, толық заңды мекенжайы, телефондары
(әуе және су көлігімен тасымалдау кезінде қажет етілмейді)
Шарттың көшірмесі қоса беріледі
Жүктерді күзету
ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, келісімшарттың нөмірі және күні, жүктің осы түрін күзетуге беру туралы мәліметтер
(әуе және су көлігімен тасымалдау кезінде қажет етілмейді)
Шарттың көшірмесі қоса беріледі
Көлік түрі
көрсетілсін:
Жүк жөнелтуші
ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
Жүк қабылдаушы
ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
Тасымалдау бағыты:
Жөнелтуші станцияның (бекеті, айлағы, әуежайы) атауы, елі
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы кіру кезіндегі өткізу бекетінің (станцияның, айлақтың, әуежайдың) атауы
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қозғалу бағыты
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы шығу кезіндегі өткізу бекетінің (станцияның, айлақтың, әуежайдың) атауы
Жеткізілу станциясының (бекеттің, айлақтың, әуежайдың) атауы, елі
Тасымалдау мерзімі
күні, айы, жылы - күні, айы, жылы
Зиян келтіргені үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру туралы деректер
сақтандыру компаниясының толық атауы, толық заңды мекенжайы, телефондары, сақтандыру полисінің күні және №
Авариялық карточканың нөмірі
Авариаялық карточка қоса беріледі