О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 июля 2016 года № 317. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2016 года № 14104. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11094, опубликованный 8 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных указанным приказом:
в пункте 8:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) по зерновым и зернобобовым культурам (кроме риса, кукурузы на зерно) – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар.
Нормы субсидий по каждому виду зерновых и зернобобовых культур (кроме риса, кукурузы на зерно) устанавливаются дифференцированно в зависимости от их приоритетности в регионах;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

"Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 19 шілдедегі № 317 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 тамызда 14104 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз
БҰЙРАМЫН:
1. "Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шарушылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11094 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларында:
8-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дәнді және дәнді-бұршақты дақылдар (күріштен, дәндік жүгерiден басқа) бойынша – егiс науқанының қорытындысы бойынша 1 гектарға 100 %.
Субсидиялар нормалары дәнді және дәнді-бұршақты дақылдардың (күріштен, дәндік жүгерiден басқа) әрбір түрі бойынша олардың өңірлердегі басымдылығына қарай сараланып белгілінеді;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"3) рису, кукурузе на зерно, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, овощебахчевым (за исключением овощных культур, возделываемых в условиях защищенного грунта), кормовым, в том числе многолетним бобовым травам первого, второго и третьего годов жизни и картофелю – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар.
Сельскохозяйственным товаропроизводителям, занятым выращиванием риса и имеющим посевные площади риса – менее 200 гектаров, в случае, если они не являются членами сельскохозяйственного кооператива, субсидии выплачиваются в размере 50 % от нормы субсидий;";
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:
"5) по хлопчатнику:
50 % – по итогам посевной кампании на 1 гектар;
50 % – на 1 тонну хлопка-сырца, реализованного или сданного на переработку на хлопкоперерабатывающий завод.
Сельскохозяйственным товаропроизводителям, занятым выращиванием хлопчатника и имеющим посевные площади хлопчатника менее 50 гектаров, в случае, если они не являются членами сельскохозяйственного кооператива, субсидии выплачиваются в размере 50 % от нормы субсидий;
6) по овощным культурам, возделываемым в условиях защищенного грунта – дифференцированно в зависимости от типа теплицы и в соответствии с нормативами затрат на выращивание овощных культур, одобренными решением научно-технического совета уполномоченного органа, по 50 % отдельно на каждый культурооборот по предусмотренной на один гектар годовой норме субсидий по итогам полученных всходов (не менее 95 % прижившейся рассады на 1 квадратный метр).
При этом в целом субсидируется не более двух культурооборотов овощных культур в защищенном грунте: первый – с 1 января по 1 августа и второй – с 1 сентября по 30 ноября текущего года (зимне-летний и осенне-зимний периоды). Допускается отклонение от установленных дат начала и завершения культурооборота на 15 календарных дней.
Теплицы по типам подразделяются на промышленные тепличные комплексы и фермерские теплицы.
Промышленные тепличные комплексы с досветкой – комплексы сооружений защищенного грунта, с общей инвентарной площадью не менее 0,5 гектар функционирующие круглогодично с использованием средств механизации, выполненные в виде помещений со светопрозрачными боковыми ограждениями и кровлей и включающие системы: обогрева (центрального или газового или автономного), климатического контроля (в том числе систему автоматического доувлажнения воздуха), досветки, зашторивания, капельного орошения.
Промышленные тепличные комплексы без досветки – комплексы сооружений защищенного грунта, с общей инвентарной площадью не менее 0,5 гектар функционирующие круглогодично с использованием средств механизации, выполненные в виде помещений со светопрозрачными боковыми ограждениями и кровлей и включающие системы: обогрева (центрального или газового или автономного), климатического контроля (в том числе систему автоматического доувлажнения воздуха), капельного орошения.
Фермерские теплицы – сооружения защищенного грунта, выполненные в виде помещений со светопрозрачными боковыми ограждениями и кровлей, системой отопления и капельного орошения, предназначенные для круглогодичного или сезонного выращивания овощных культур, а также их рассады для высадки в открытый грунт и не соответствующие по техническим параметрам, оснащенности оборудованием и техническими средствами, предусмотренными для промышленного тепличного комплекса;";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"3) күрiш, дәндік жүгерi, сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс, көкөнiс-бақша дақылдары (қорғалған топырақ жағдайында өңдеп өсiрiлетiн көкөнiс дақылдарын қоспағанда), жемшөптік, оның iшiнде бiрiншi, екiншi және үшiншi жылы өсіп жатқан көпжылдық бұршақ тұқымдас шөптер және картоп бойынша – егiс науқанының қорытындысы бойынша 1 гектарға 100%.
Күрiш өсiрумен айналысатын және 200 гектардан кем күріштің егіс алаңы бар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге, егер олар ауыл шаруашылығы кооперативіне мүше болып табылмаса, субсидиялар нормасынан 50% мөлшерінде субсидия төленеді;";
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мақта бойынша:
егіс науқанының қорытындысы бойынша 1 гектарға – 50%;
мақта өндеу зауытына өткізілген немесе өңдеуге тапсырылған 1 тонна шитті мақтаға – 50%.
Мақта өсірумен айналысатын және 50 гектардан кем мақтаның егіс алаңы бар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге, егер олар ауыл шаруашылығы кооперативіне мүше болып табылмаса, субсидиялар нормасынан 50% мөлшерінде субсидия төленеді;
6) қорғалған топырақ жағдайында өңдеп өсiрiлетiн көкөнiс дақылдары бойынша – жылыжай типіне қарай сараланған және уәкілетті органның ғылыми-техникалық кеңесінің шешімімен мақұлданған көкөніс дақылдарын өсіруге жұмсалған шығын нормативтеріне сәйкес, алынған өскiн қорытындылары бойынша бiр гектарға көзделген субсидиялардың жылдық нормасы бойынша әрбiр дақыл айналымына жеке – 50 % (1 шаршы метрге өскен көшеттің кемiнде 95 %-ы).
Бұл ретте жалпы қорғалған топырақтағы көкөнiс дақылдарының екіден аспайтын дақыл айналымы субсидияланады: бiрiншiсi – ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 1 тамызға дейiн және екiншiсi – 1 қыркүйектен 30 қарашаға дейiн (қысқы-жазғы және күзгi-қысқы кезеңдер). Дақыл айналымының белгіленген басталу және аяқталу күндерінен күнтізбелік 15 күнге ауытқуға жол беріледі.
Жылыжайлар типтері бойынша өнеркәсіптік жылыжай кешендері және фермерлік жылыжайлар болып бөлінеді.
Жарықты өнеркәсіптік жылыжай кешендері – механикаландыру құралдарын пайдалана отырып, жыл бойы жұмыс істейтін, жарық өткізгіш бүйір қоршаулары және төбе жабыны бар үй-жай түрінде орындалған, кемінде 0,5 гектар жалпы мүкәммалдық ауданы бар және жылыту (орталық немесе газбен немесе автономды), климаттық бақылау (оның ішінде ауаны қосымша ылғалдандырудың автоматтандырылған жүйесін), жарық беру, перделеу, тамшылатып суару жүйелерін қамтитын қорғалған топырақтың құрылыстар кешендері.
Жарықсыз өнеркәсіптік жылыжай кешендері – механикаландыру құралдарын пайдалана отырып, жыл бойы жұмыс істейтін, жарық өткізгіш бүйір қоршаулары және төбе жабыны бар үй-жай түрінде орындалған, кемінде 0,5 гектар жалпы мүкәммалдық ауданы бар және жылыту (орталық немесе газбен немесе автономды), климаттық бақылау (оның ішінде ауаны қосымша ылғалдандырудың автоматтандырылған жүйесін), тамшылатып суару жүйелерін қамтитын қорғалған топырақтың құрылыстар кешендері.
Фермерлік жылыжайлар – жарық өткізгіш бүйір қоршаулары және төбе жабыны, жылыту және тамшылатып суару жүйесі бар үй-жай түрінде орындалған, көкөніс дақылдарын, сондай-ақ, ашық топыраққа отырғызу үшін олардың көшеттерін жыл бойы немесе маусымдық өсіруге арналған және өнеркәсіптік жылыжай кешендері үшін көзделген жабдықтармен және техникалық құралдармен жарақтандырудың техникалық өлшемдері бойынша сәйкес келмейтін қорғалған топырақ құрылысы;";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Субсидии выплачиваются на площади посеянных приоритетных сельскохозяйственных культур, возделываемых на пашне, и (или) на площади многолетних трав, посеянных для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий.
Сроки представления заявки на получение субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка) для включения в список сельскохозяйственных товаропроизводителей города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) на получение субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, (далее – список сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение субсидий) определяются по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур постановлением акимата города республиканского значения, столицы, района (города областного значения).
При этом, субсидии выплачиваются сельскохозяйственным товаропроизводителям, которые приобрели или имеют семена не ниже первой репродукции и (или) гибридов первого поколения (семян хлопчатника не ниже второй репродукции) в объемах, соответствующих утвержденным акиматом области и города республиканского значения, столицы нормам приобретения (использования) семян (данная норма не распространяется на производителей оригинальных семян, элитно-семеноводческие хозяйства, семеноводческие хозяйства, научно-исследовательские организации сельскохозяйственного профиля и сельскохозяйственным товаропроизводителям, подавших заявки для получения субсидий на возделывание овощных и бахчевых культур, многолетних злаковых и бобовых трав).";
пункты 20, 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"20. В случае превышения заявок сельскохозяйственных товаропроизводителей против доведенных городу республиканского значения, столице, району (городу областного значения) объемов субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам, приоритет отдается заявкам членов сельскохозяйственных кооперативов, а оставшийся объем распределяется пропорционально поданным заявкам.

"10. Субсидиялар егiстiк жерде өңдеп өсiрiлетiн егілген басым ауыл шаруашылығы дақылдарының және (немесе) шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарға шөп егiп жаңарту және (немесе) түпкілікті жақсарту үшiн егiлген көп жылдық шөптердiң алаңдарына ғана төленедi.
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнiм сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнына субсидиялар алуға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнiм сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнына субсидиялар алуға арналған республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері тiзiмiне (бұдан әрі – субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізімі) қосу үшін ұсыну мерзімдері республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қаулысымен субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрi бойынша айқындалады.
Бұл ретте, субсидиялар облыс және республикалық маңызы бар қала, астана әкімдігі бекіткен тұқымдарды сатып алу (пайдалану) нормаларына сәйкес көлемдерде бірінші көбейтілгеннен төмен емес тұқымдарды және (немесе) алғашқы буын будандарын (мақтаның екінші көбейтілгеннен төмен емес тұқымын) сатып алған немесе олар қолдарында бар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге төленеді (осы норма бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсіруші шаруашылықтарға, тұқым өсіруші шаруашылықтарға, ауыл шаруашылығы бейініндегі ғылыми-зерттеу ұйымдарына және кротоп, көкөніс пен бақша дақылдарын, көпжылдық дәнді және бұршақты шөптер өсіруге субсидия алу үшін өтінім берген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге қолданылмайды).";
20, 21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер өтiнiмдерi республикалық маңызы бар қалаға, астанаға, ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жеткiзiлген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемінен асып түскен жағдайда, басымдық ауыл шаруашылығы кооперативтерi мүшелерiнің өтінімдеріне берiледi, ал қалған көлем берiлген өтiнiмдерге барабар бөлiнедi.

21. Для получения субсидий сельскохозяйственный товаропроизводитель после завершения посевной кампании представляют в отдел письменную информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей по видам культур.
22. После завершения посевной кампании отдел организует выезд членов Комиссии (по согласованию) в хозяйства сельскохозяйственных товаропроизводителей с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте.";
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. Управление проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным настоящими Правилами, и в течение пяти рабочих дней формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и счета к оплате.
При проведении платежа управление представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах в случае предоставления на бумажном носителе, а при проведении счетов к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" реестры счетов к оплате не представляются.
Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета сельскохозяйственных товаропроизводителей осуществляется управлением до до 15 декабря соответствующего года.
27. Управление в срок до 25 декабря соответствующего года представляет в Министерство сводную информацию об использовании субсидий.
Сводная информация по освоению бюджетных средств, выделенных на субсидирование приоритетных сельскохозяйственных культур, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, размещается на интернет-ресурсах акиматов областей (города республиканского значения, столицы) один раз в год, не позднее 31 декабря соответствующего года.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

21. Субсидиялар алу үшiн ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер егіс науқаны аяқталғаннан кейін, бөлімге дақылдардың түрлерi бойынша нақты себу алаңын көрсете отырып, егiс науқанының аяқталғаны туралы жазбаша ақпарат ұсынады.
22. Егіс науқаны аяқталған соң бөлiм өскiндердiң болуын, сондай-ақ ауыспалы егісте танаптардың орналасу карталарында (схемаларында) көрсетілген ауыспалы егістердің сақталуын визуальді тексеру мақсатында Комиссия мүшелерiнiң (келісім бойынша) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады.";
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Басқарма ұсынылған құжаттардың осы Қағидаларда белгiленген талаптарға сәйкестiгiн тексередi және бес жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомості және төлем шоттарын қалыптастырады.
Төлем жүргізген кезде басқарма аумақтық қазынашылық бөлімшесіне қағаз тасығышта ұсынған жағдайда, екі данада төлем шоттарын қоса бере отырып, төлем шоттарының тізілімін ұсынады, ал төлем шоттарын "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі арқылы жүргізген кезде, төлем шоттарының тізілімі ұсынылмайды.
Тиесілі субсидияларды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің банк шоттарына аударуды басқарма тиісті жылдың 15 желтоқсанына дейін жүзеге асырады.
27. Басқарма тиiстi жылдың 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде Министрлікке субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат бередi.
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдарын субсидиялауға бөлінген бюджеттік қаражатты игеру жөніндегі жиынтық ақпарат облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімдіктерінің интернет-ресурсында жылына бір рет, тиісті жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірілмей орнастырылады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқықғындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие после его первого официального опубликования, за исключением абзаца двадцать четвертого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2017 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________________ Б. Султанов
28 июля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ К. Бишимбаев
27 июля 2016 года
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 19 июля 2016 года № 317
Приложение 1
к Правилам субсидирования повышения
урожайности и качества продукции
растениеводства, стоимости горюче-смазочных
материалов и других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых
и уборочных работ, путем субсидирования
производства приоритетных культур и стоимости
затрат на возделывание сельскохозяйственных
культур в защищенном грунте
Форма
Межведомственной комиссии
____________ района (города областного значения,
города республиканского значения, столицы
Заявка
на получение субсидий на повышение урожайности и
качества продукции растениеводства, стоимости
горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных
ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых
и уборочных работ, путем субсидирования производства
приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(сельскохозяйственный товаропроизводитель)
действующий на основании: _________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя _______________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
настоящим просит о выделении субсидии на удешевление стоимости
горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ для
выращивания следующих видов сельскохозяйственных культур на площади:
_________ гектар _______________ _________ гектар _________________
(площадь) (культура) (площадь) (культура)
_________ гектар _______________ _________ гектар _________________
(площадь) (культура) (площадь) (культура)
_________ гектар _______________ _________ гектар _________________
(площадь) (культура) (площадь) (культура)
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность, – для физического лица
номер, документа удостоверяющий личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица
местонахождение
дата регистрации
кем выдано
3.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование землепользователя
4.
Документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян.
В случае приобретения семян – аттестат или свидетельство на семена, в случае использования для посева семян собственного производства – акт апробации и удостоверение о кондиционности семян либо акт апробации и результат анализа семян**
наименование документа
номер
дата выдачи
производитель семян
сорт
репродукция
объем семян, тонн (килограммов)
5.
Договор об оказании услуг по переработке давальческого сырья (для получения субсидий на 1 тонну сахарной свеклы, хлопка-сырца, маслосемян)
номер
наименование производителя
акт сверки
объем сахарной свеклы, хлопка-сырца, маслосемян в тоннах
6.
Акт приема-передачи маслосемян между структурными подразделениями сельскохозяйственного товаропроизводителя
номер
дата выдачи
объем сахарной свеклы, хлопка-сырца, маслосемян в тоннах
7.
Технический паспорт уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей, занятых производством овощей в защищенном грунте)
адрес
кадастровый номер
инвентарный номер
целевое назначение
категория фонда
8.
Договор лизинга на приобретение семян
лизингодатель
номер и дата выдачи
9.
Справка сельскохозяйственного кооператива (при наличии)
номер и дата выдачи
наименование кооператива
Примечания:
* свидетельство о государственной (учетной) регистрации
(перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства),
выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24
декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной
регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и
представительств", является действительным до прекращения
деятельности юридического лица;
** требования по заполнению сведений, указанных в строке,

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық осы бұйрықтың 1-тармағының 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін жиырма төртінші абзацын қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 28 шілде
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 27 шілде
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 19 шілдедегі
№ 317 бұйрығына
қосымша
Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау
арқылы өсiмдiк шаруашылығының
шығымдылығын және өнім сапасын
арттыруды, жанар-жағармай
материалдарының және көктемгi егіс пен
егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін
қажеттi басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын және ауыл
шаруашылығы дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсіру шығындарының
құнын субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_____________________ ауданының (облыстық маңызы
бар қаланың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) ведомствоаралық комиссиясына
Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнына субсидиялар алуға арналған өтінім
_____________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
атынан бірінші басшы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
_____________________________________________________________________
мынадай алаңда ауыл шаруашылығы дақылдарының төмендегідей түрлерін
өсіру үшін жанар-жағар май материалдары мен көктемгі егіс пен егін
жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға субсидия бөлуді сұрайды:
____________ гектар ________________ __________гектар _______________
(алаңы) (дақыл) (алаңы) (дақыл)
____________гектар ________________ __________гектар ________________
(алаңы) (дақыл) (алаңы) (дақыл)
____________гектар ________________ __________гектар ________________
(алаңы) (дақыл) (алаңы) (дақыл)
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
2.
Жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшін
жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
Дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік – жеке тұлға үшін
орналасқан жері
тіркелген күні
кім берді
3.
Жер учаскесіне арналған сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжат
акт нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде шабындық
нысаналы мақсаты
сәйкестендіру құжатының нөмірі және берілген күні, кім берді
жер пайдаланушының атауы
4.
Тұқымдардың сорттық және егіс сапаларын растайтын құжат.
Тұқым сатып алынған жағдайда – тұқымға арналған аттестат не тұқымға арналған куәлік, егіс үшiн өзi өндiрген тұқымды пайдаланған жағдайда – байқаудан өткiзу актiсi мен тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлiк не байқаудан өткiзу aктici мен тұқымдарды талдау нәтижесi**
құжаттың атауы
нөмірі
берілген күні
тұқым өндіруші
сорт
репродукция
тұқым көлемі, тонна (килограмм)
5.
Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөнінде қызметтер көрсету туралы шарт (1 тонна қант қызылшасына, шитті мақтаға, майлы тұқымға субсидиялар алу үшін)
нөмірі
өндірушінің атауы
салыстырып тексеру актісі
қант қызылшасының, шитті мақтаның, майлы тұқымның көлемі, тоннамен
6.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің құрылымдық бөлімшелері арасында майлы тұқымды қабылдап алу-беру актісі
нөмірі
берілген күні
қант қызылшасының, шитті мақтаның, майлы тұқымның көлемі, тоннамен
7.
Жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жылыжайдың болуы мен жұмыс алаңы туралы техникалық паспорты (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін)
мекенжайы
кадастрлық нөмірі
түгендеу нөмірі
нысаналы мақсаты
қор санаты
8.
Тұқым сатып алуға арналған лизинг шарты
лизинг беруші
нөмірі және берілген күні
9.
Ауыл шаруашылығы кооперативiнiң анықтамасы (бар болса)
нөмірі және берілген күні
кооператив атауы
Ескертпелер:
* "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;

порядковый номер 4, таблицы, вводятся в действие с 1 января 2017
года.
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель ___________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати
"___" ____________ 20__ года
Заявление принято к рассмотрению "___" ________ 20__ года
___________ ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
ответственного лица, принявшего заявление

** кестенің реттік нөмірі 4-жолында көрсетілген мәліметтерді толтыру жөніндегі талаптар 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы ___________ ______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны (бар болса)
20__ жылғы "__"_____________
Өтініш 20__ жылғы "__"_____________ қарауға қабылданды.
_________ ___________________________________________________________
(қолы) (өтінішті қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)