О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 657 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 625. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2016 года № 14282. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 22.05.2020 № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 657 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11582, опубликованный 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункте 1:
подпункты 1), 2) и 3) изложить в следующей редакции:
"1) регламент государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) регламент государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
подпункт 8) исключить;
в регламенте государственной услуги "Согласование разрешения на водоохранные мероприятия направленные на предотвращение истощения подземных водных объектов", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения";
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:

"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 657 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 22 тамыздағы № 625 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 3 қазанда № 14282 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 22.05.2020 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 657 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11582 болып тіркелген, 2015 жылы 22 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1), 2), 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
8) тармақша алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жерасты су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларына арналған рұқсатты келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача письма - согласования водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения (далее – письмо - согласование).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" согласно приложению к настоящему Регламенту.";
приложение изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ, проекты строительства коммуникаций через подземные водные объекты", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ";
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства инвестиции и развития Республики Казахстан (далее-услугодатель).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:

"1. "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
3-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу туралы хат беру (бұдан әрі – келісу-хат).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің анықтамалығында көрсетілген.";
қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бұрғылау және басқа тау-кен жұмыстарын жүргізуге жобалық құжаттаманы, жерасты су объектілері арқылы коммуникация құрылысың жобаларын келісім" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
3-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача письма - согласования проектной документации на проведение буровых и других горных работ (далее – письмо - согласование).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ" согласно приложению к настоящему Регламенту.";
приложение изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию, эксплуатацию, консервацию, ликвидацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние подземных водных объектов, а также на забор подземных вод непосредственно из подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов";
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства инвестиции и развития Республики Казахстан (далее-услугодатель).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу туралы хат беру (бұдан әрі – келісу-хат).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.";
қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жерасты су объектілерінің жай-күйіне, сондай-ақ орталықтандырылмаған ауызсумен жабдықтау кезінде жерасты су объектілерінен тікелей жерасты су объектілерін жинауға әсер ететін кәсіпорындар мен басқа ғимараттарды салуға, реконструкциялауға, пайдалануға, консервациялауға, жоюға қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
3-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача письма – заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов (далее – письмо - заключение).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" согласно приложению к настоящему Регламенту.";
приложение изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
приложение изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру туралы хат беру (бұдан әрі – қорытынды-хат).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру туралы хат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру туралы хат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.";
қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.";
қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
приложение изложить 1 в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в регламенте "Выдача разрешения на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза";
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее – услугодатель).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза (далее – разрешение).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя, (далее – заявки) с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.";
1 қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
3-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру (бұдан әрі – келісім-хат).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Согласование проектов ликвидации или консервации объектов недропользования, разработанных проектной организацией", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Согласование проектов ликвидации или консервации объектов недропользования, разработанных проектной организацией", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
приложение изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
приложение изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Заключение соглашения о конфиденциальности", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.";
1 қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.";
қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.";
қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Заключение соглашения о конфиденциальности", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация заявлений специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения и исполнителя в течение четырех часов;
3) направление заявки ответственным исполнителем в соответствующий межрегиональный департамент (далее – МД) в течение семи календарных дней;
4) МД в течение двадцати двух календарных дней заключает с Услугополучателем соглашение, дополнение к соглашению о конфиденциальности или трехсторонний договор.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
при предоставлении геологической информации на безвозмездной основе:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателю в течение семи календарных дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для заключения соглашения о конфиденциальности на безвозмездной основе;

"4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде тіркеп, нөмірі мен күнін қойып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы жауапты құрылымдық бөлімшені белгілейді;
3) жеті күнтізбелік күні ішінде жауапты орындаушы тиісті өңіраралық департаментке (бұдан әрі – ӨД) өтінімді жібереді;
4) ӨД жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен келісім, құпиялылық туралы келісімге толықтыру немесе үш жақты шарт жасасады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігіне сипаттама:
геологиялық ақпаратты ақысыз негізде беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жеті күнтізбелік күні ішінде ақысыз негізде құпиялылық туралы келісім жасасу үшін тиісті ӨД-ге өтінімді жібереді.

7) МД получив заявку, в течение двадцати двух календарных дней заключает с Услугополучателем соглашение о конфиденциальности на безвозмездной основе;
при предоставлении геологической информации на возмездной основе по свободному от недропользования объекту:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателя в течение семи календарных дней;
6) Ответственный исполнитель Услугодателя, в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для заключения соглашения о конфиденциальности на возмездной основе;
7) ответственный исполнитель МД по отобранной Услугополучателем геологической информации составляет инвентарную ведомость, утверждает ее руководителем МД, и заключает с Услугополучателем соглашение о конфиденциальности на возмездной основе в течение двадцати двух календарных дней;
при предоставлении геологической информации на возмездной основе после получения права недропользования:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем уполномоченного органа заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателя в течение семи календарных дней;

7) ӨД өтінімді алып, жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен ақысыз негізде құпиялылық туралы келісім жасасады;
жер қойнауын пайдаланудан бос объект бойынша геологиялық ақпаратты ақысыз негізде беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;
6) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасу үшін өтінімді жеті күнтізбелік күні ішінде тиісті ӨД-ге жібереді;
7) ӨД-нің жауапты орындаушысы Көрсетілетін қызметті алушының іріктеп алған геологиялық ақпараты бойынша түгендеу ведомосын жасайды, оны ӨД басшысы бекітеді және жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасады;
жер қойнауын пайдалану құқығын алғаннан кейін геологиялық ақпаратты ақылы негізде беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;

6) ответственный исполнитель уполномоченного органа, в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для составления инвентарной ведомости, заключения соглашения о конфиденциальности на возмездной основе и предоставления геологической информации;
7) МД, на основании поступившей заявки, в течение двадцати календарных дней составляет инвентарную ведомость, утверждает ее руководителем МД, рассчитывает стоимость геологической информации/расчет исторических затрат и заключает с Услугополучателем соглашение о конфиденциальности на возмездной основе;
при предоставления геологической информации при заключении дополнения к соглашению:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателю в течение семи календарных дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для заключения дополнения к соглашению о конфиденциальности или трехстороннего договора;
7) МД получив заявку, в течение двадцати двух календарных дней заключает с Услугополучателем дополнение к соглашению о конфиденциальности или трехсторонний договор.";
приложение изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу".
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Нурабаев Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жеті күнтізбелік күні ішінде түгендеу ведомосын жасау, ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасу және геологиялық ақпаратты беру үшін тиісті ӨД-ге өтінімді жібереді.
7) ӨД келіп түскен өтінімнің негізінде жиырма екі күнтізбелік күні ішінде түгендеу ведомосын жасайды, оны ӨД басшысы бекітеді, геологиялық ақпараттың құнын есептейді/тарихи шығындардың есебін жүргізеді және Көрсетілетін қызметті алушымен ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасады;
келісімге толықтыру жасасу кезінде геологиялық ақпаратты беру барысында:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жеті күнтізбелік күні ішінде құпиялылық туралы келісімге толықтыру немесе үш жақты шарт жасасу үшін тиісті ӨД-ге өтінімді жібереді;
7) ӨД өтінімді алып, жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен құпиялылық туралы келісімге толықтыруды немесе үшжақты шартты жасасады.";
қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.Қ.Нұрабаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде кағаз және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Т. Токтабаев
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных на
предотвращение водных объектов
от истощения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Согласование водоохранных мероприятий, направленных на
предотвращение водных объектов от истощения"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Согласование проектной документации
на проведение буровых и других
горных работ"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Согласование проектной документации на проведение буровых и
других горных работ"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключения на строительство,
реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое
перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих на состояние
водных объектов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих на состояние водных объектов"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключения к заявке на участие
в прямых переговорах по заключению
контракта на строительство (или)
эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах
по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку
площадей залегания полезных
ископаемых, а также размещение в
местах их залегания подземных
сооружений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных
ископаемых, а также размещение в местах их залегания
подземных сооружений"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача согласия на вывоз геологической
информации за пределы территории
Республики Казахстан в пределах
территории Таможенного союза"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы
территории Республики Казахстан в пределах территории
Таможенного союза"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Согласование проектов ликвидации
или консервации объектов
недропользования, разработанных
проектной организацией"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Согласование проектов ликвидации или консервации объектов
недропользования, разработанных проектной организацией"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Заключение контракта (договора) на
государственное геологическое изучение
недр, за исключением финансируемых из
республиканского бюджета"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Заключение контракта (договора) на государственное
геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из
республиканского бюджета"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 9
к приказу Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года № 625
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Заключение соглашения
о конфиденциальности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Заключение соглашения о конфиденциальности"
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Т. Тоқтабаев
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
1-қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су қорғау
іс-шараларын келісу" Мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
2-қосымша
"Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын
жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы
келісу" Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық
құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
3-қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін
объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту,
жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру,
қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау,
жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу,
реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта
жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау,
жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
4-қосымша
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты
емес жерасты құрылыстарын салу және
(немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу
бойынша тікелей келіссөздерге қатысу
өтініміне қорытынды беру" Мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты
құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт
жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне
қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
5-қосымша
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда
құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған
жерлерде жерасты құрылыстарын
орналастыруға рұқсат беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ
жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
6-қосымша
"Кеден одағы аумағының шегінде
Қазақстан Республикасының аумағынан
тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты
шығаруға келісім беру" Мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
"Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының
аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға
келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
7-қосымша
"Жобалау ұйымы әзірлеген жер
қойнауын пайдалану объектілерін
жою немесе консервациялау жобаларын
келісу" Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін
жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
8-қосымша
"Республикалық бюджеттен
қаржыландырылатындарды қоспағанда,
жер қойнауын мемлекеттік геологиялық
зерделеуге келісімшарттар (шарттар)
жасасу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне Қосымша
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер
қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар
(шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 625 бұйрығына
9-қосымша
"Құпиялылық туралы келісімді жасасу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.