Об утверждении Типовой архитектуры "электронного акимата"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 19 сентября 2016 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2016 года № 14492. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 3 июля 2018 года № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Об утверждении Типовой архитектуры "электронного акимата"
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций РК от 03.07.2018 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 18) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Типовую архитектуру "электронного акимата".
2. Департаменту информатизации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде в Республиканский центр правовой информации в течении десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
____________ К. Бишимбаев

"Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 19 қыркүйектегі № 158 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 8 желтоқсанда № 14492 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 3 шілдедегі № 304 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 03.07.2018 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Электрондық үкіметтің" үлгілік архитектурасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің ақпараттандыру департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д.Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________ Қ. Бишімбаев

8 ноября 2016 года
Утверждены
приказом Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 сентября 2016 года № 158
Типовая архитектура "электронного акимата"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Типовая архитектура "электронного акимата" (далее – Типовая архитектура) разработана в соответствии с подпунктом 18) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" (далее – Закон) и представляет описание стандартных компонентов и требований к реализации функций и услуг, организационной структуры, информационных потоков, информационно-коммуникационной инфраструктуры местных исполнительных органов с учетом системы административно-территориального устройства Республики Казахстан.
2. Сервисный интегратор "электронного правительства" осуществляет методологическое обеспечение развития Типовой архитектуры как компонента архитектуры "электронного правительства" и разрабатывает архитектуру государственных органов для местных исполнительных органов (далее – архитектура) в соответствии с Типовой архитектурой, правилами разработки, сопровождения реализации и развития архитектуры государственных органов, утверждаемым подпунктом 17) статьи 7 Закона, требованиями по развитию архитектуры "электронного правительства", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 124 (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 февраля 2016 года № 13350) (далее – Требования), а также на основании целей и задач государственного органа.
3. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы (далее – МИО) обеспечивают внедрение Типовой архитектуры с учетом направлений деятельности местного исполнительного органа.
4. МИО создают или развивают информационные системы, приобретают программное обеспечение и (или) объекты информационно-коммуникационной инфраструктуры с учетом приоритетов информатизации, определенных в программах развития территорий, разработанных в соответствии с Правилами разработки, реализации, проведения мониторинга, оценки и контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан, государственных и правительственных программ, стратегических планов государственных органов, программ развития территорий, а также разработки, реализации и контроля Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 (далее – программы развития территорий) и требований Типовой архитектуры.

2016 жылғы 8 қараша
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2016 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 158 бұйрығымен бекітілді
"Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасы (бұдан әрі – Үлгілік архитектура) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 18) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық жүйесінің құрылысын ескере отырып, жергілікті атқарушы органдардың функциялары мен қызметтерін, ұйымдастырушылық құрылымын, ақпараттық ағымдарын, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының стандартты компоненттері мен оларды іске асыруға қойылатын талаптардың сипаттамасы болып табылады.
2. "Электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы "электрондық үкімет" архитектурасының құрамдасы ретіндегі Үлгілік архитектура дамуының әдіснамалық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады, Үлгілік архитектураға, Заңның 7-бабының 17) тармақшасына сәйкесбекітілетін мемлекеттік органдардың архитектураларын әзірлеу, іске асырылуын қолдап отыру және дамыту қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) және Заңның 7-бабының 10) тармақшасына сәйкес бекітілетін "электрондық әкімдіктің" архитектурасын дамыту жөніндегі талаптарға (бұдан әрі – Талаптар) сәйкес, сондай-ақ мемлекеттік органның мақсаттары мен міндеттерінің негізінде жергілікті атқарушы органдар үшін мемлекеттік органның архитектурасын әзірлейді.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) жергілікті атқарушы органдардың қызмет бағыттарын ескере отырып Үлгілік архитектураны енгізуді қамтамасыз етеді.
4. ЖАО аумақтарды дамыту бағдарламаларымен анықталған, Қазақстан Республикасының Даму стратегиясын әзірлеу, жүзеге асыру, мониторинг жүргізу, бағалау және бақылау ережелеріне сәйкес әзірленген, мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалар, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарлары, аумақтарды дамыту бағдарламалары және де 2010 жылғы 4 наурыздағы Қазақстан Республикасы Президентінің № 931 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік аумақтық-кеңістіктік болжамды сызбасын (бұдан әрі – аумақтарды дамыту бағдарламалары) әзірлеу, жүзеге асыру және бақылаудың және Үлгілік архитектура талаптарының аясындағы ақпараттандыру басымдықтарын ескере отырып, ақпараттық жүйелерді құрады немесе дамытады, бағдарламалық қамтылымды және (немесе) ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның объектілерін сатып алады.

5. В настоящей Типовой архитектуре используются следующие основные понятия и сокращения:
1) индикаторы информатизации – показатели результатов эффективности применения информационно-коммуникационных технологий;
2) информационные ресурсы – отдельные документы и отдельные массивы документов, документы и массивы документов в информационных системах (библиотеках, архивах, фондах, банках данных, информационных системах);
3) базовый перечень показателей эффективности деятельности местных исполнительных органов (далее – базовый перечень показателей) – совокупность унифицированных целевых индикаторов и показателей результатов программ развития территорий, отражающих уровни ключевых направлений развития территорий и являющихся показателями эффективности деятельности местных исполнительных органов.
Иные понятия и термины, используемые в настоящей Типовой архитектуре, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Законом.
Глава 2. Описание стандартных компонентов и требований к реализации функций и услуг местных исполнительных органов
6. МИО обеспечивают равномерный унифицированный уровень автоматизации государственных функций и вытекающих из них государственных услуг на основе стандартных компонентов, включающие в себя:
информационные системы (или их части), подлежащие многократному использованию в качестве стандартных решений;
типовые информационные ресурсы и информационные потоки;
типовой состав компонентов ИК-инфраструктуры.
7. В целях разработки архитектуры деятельности МИО используется типовой набор функциональных возможностей согласно приложению 1 к настоящей Типовой архитектуре (далее – Типовой набор функциональных возможностей).
8. Типовой набор функциональных возможностей МИО представляет сгруппированный по уровням административно-территориального устройства перечень государственных функций и вытекающих из них государственных услуг МИО.
МИО адаптируют типовой набор функциональных возможностей с учетом направлений деятельности и особенностей социально-экономического развития административно-территориальной единицы.
9. При разработке целевой архитектуры информационных систем (далее-ИС) МИО используют описание оптимальных, стандартных способов автоматизации функциональных возможностей, указанные в типовом наборе функциональных возможностей и руководствуются следующими требованиями:

5. Осы Үлгілік архитектурада мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) Ақпараттандыру индикаторлары – ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану тиімділігі нәтижелерінің көрсеткіштері.
2) ақпараттық ресурстар – жекелеген құжаттар мен жекелеген құжаттар ауқымы, ақпараттық жүйелердегі (кітапханалар, мұрағаттар, қорлар, деректер банкі, ақпараттық жүйелер) құжаттар мен құжаттар ауқымы;
3) жергілікті атқарушы органдар қызметі тиімділігінің базалық көрсеткіштер тізбесі (бұдан әрі – базалық көрсеткіштер тізбесі) – аумақтарды дамытудың негізгі бағыттарының деңгейлерін көрсететін және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділік көрсеткіштері болып табылатын аумақтарды дамыту бағдарламаларының бірыңғайланған нысаналы индикаторлары мен нәтижелерінің көрсеткіштер жиынтығы.
Осы Үлгілік архитектурада пайдаланылған өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының заңнамасына және Заңға сәйкес қолданылады.
2-тарау. Стандартты компоненттер және жергілікті атқарушы органдардың функциялары мен қызметтерін іске асыруға қойылатын талаптарға сипаттама
6. ЖАО мемлекеттік функциялар мен одан туындайтын мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуының бірқалыпты жүйеленген деңгейін төмендегілерден тұратын стандартты компоненттердің негізінде қамтамасыз етеді:
қалыпты шешім ретінде бірнеше рет қолдануға жататын ақпараттық жүйелер (немесе оның бөлшектері);
үлгілік ақпараттық қорлар және ақпараттық ағындар;
АК- инфрақұрылым компоненттерінің үлгілік құрамы.
7. ЖАО қызметінің архитектурасын әзірлеу мақсатында осы Үлгілік архитектураға берілген (бұдан әрі – Функционалды мүмкіндіктердің үлгілік жинағы) 1-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағында және оларды автоматтандырудың оңтайлы, стандартты тәсілдерінің сипаттамасында, жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық ресурстарының үлгілік жинағында көрсетілген функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағы пайдаланылады.
8. ЖАО функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағы әкімшілік-аумақтық құрылым деңгейлері бойынша бөлінген мемлекеттік функциялардың және олардан туындайтын ЖАО мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің топтастырылған тізбесі болып табылады.
ЖАО функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағын әкімшілік-аумақтық бірліктің қызмет бағыттарын және әлеуметтік-экономикалық даму ерекшеліктері мен бағыттарын ескере отырып бейімдейді.
9. Ақпараттық жүйелердің (бұдан әрі - АЖ) нысаналы архитектурасын әзірлеу кезінде ЖАО функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағында көрсетілген фиункционалды мүмкіндіктерді автоматтандырудың оңтайлы, қалыпты әдістерін пайдаланады және келесі талаптарды басшылыққа алады:

1) при наличии ИС центрального уполномоченного органа, государственного органа, непосредственно подчиненного и подотчетного Президенту Республики Казахстан (далее – ЦГО) или межведомственной ИС, автоматизирующей соответствующую функциональную возможность, МИО используют ее в своей деятельности;
2) в случае отсутствия ИС центрального уполномоченного органа или межведомственной ИС, автоматизирующей соответствующую функциональную возможность, МИО осуществляют разработку ИС, при этом автоматизируют функциональные возможности в объеме, указанные в типовом наборе функциональных возможностей;
3) при разработке собственных ИС МИО выбирают любой указанный уровень автоматизации функциональных возможностей (для тех функциональных возможностей, где приведено несколько уровней автоматизации).
10. Мероприятия по информатизации административно-территориальных единиц в рамках внедрения Типовой архитектуры проводятся с целью достижения целевых индикаторов социально-экономического развития регионов, отражаемых в программах развития территорий.
11. Для осуществления мониторинга информатизации административно-территориальных единиц, процессов автоматизации и внедрения типовой архитектуры "электронного акимата" применяется типовой набор целевых индикаторов информатизации административно-территориальных единиц, согласно приложению 2 к настоящей Типовой архитектуре.
12. Целевые индикаторы информатизации административно-территориальных единиц сгруппированы по следующим категориям:
1) индикаторы развития информационно-коммуникационной инфраструктуры (далее – ИК - инфраструктура) МИО и степени автоматизации функций МИО;
2) индикаторы информатизации населения, отражающие степень проникновения информационно-коммуникационных технологий (далее – ИКТ) среди населения административно-территориальной единицы.
13. Индикаторы развития ИК-инфраструктуры МИО и степени автоматизации функций МИО включаются в программу развития территории в рамках направления "Государственные услуги", отражающего степень качества оказания государственных услуг населению. В рамках данного направления МИО обеспечивается миграция интернет-ресурсов на единую платформу интернет-ресурсов государственных органов и их развитие, а также осуществляется в соответствии с утвержденной архитектурой внедрение ИС, сервисных программных продуктов, автоматизирующих государственные функции и вытекающие из них услуги и, обеспечивается их функционирование и каналов связи.
14. Индикаторы информатизации населения, отражающие степень проникновения ИКТ среди населения административно-территориальной единицы включаются в программу развития территорий в рамках направления "Инфраструктура", отражающего степень развития ИКТ административно-территориальной единицы с целью перехода к информационному обществу и инновационной экономике. Достижение индикаторов данной группы осуществляется посредством мероприятий, нацеленных на повышение цифровой грамотности, пропаганду и популяризацию услуг в электронной форме среди населения, а также модернизацию и развитие ИК-инфраструктуры МИО.

1) Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынышты және есеп беруші орталық уәкілетті органның, мемлекеттік органның АЖ (бұдан әрі - ОМО) немесе тиісті функционалдық мүмкіндікті автоматтандыратын ведомствоаралық АЖ болған жағдайда, ЖАО оны өз қызметінде пайдаланады;
2) орталық уәкілетті органның АЖ немесе тиісті функционалдық мүмкіндікті автоматтандыратын ведомствоаралық АЖ болмаған жағдайда, ЖАО өз АЖ әзірлеуді жүзеге асырады, бұл ретте функционалдық мүмкіндіктерді Үлгілік архитектураға 1-қосымшаға сәйкес функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағында көрсетілген көлемде автоматтандырады;
3) өз АЖ әзірлеген кезде ЖАО функционалдық мүмкіндіктерді автоматтандырудың кез келген аталған деңгейін таңдайды (бірнеше автоматтандыру деңгейілері келтірілген функционалдық мүмкіндіктер үшін).
10. Үлгілік архитектураны енгізу аясындағы әкімшіліктік-аумақтық бірліктерді ақпараттандыруға арналған шаралар аумақтарды дамыту бағдарламаларында көрініс тапқан аймақтардың әлеуметтік-экономикалық дамуының нысаналы индикаторларына қол жеткізу мақсатында жүргізілді.
11. Әкімшіліктік-аумақтық бірліктер мониторингін, "электронды үкімет" үлгілік архитектурасын автоматтандыру және енгізу процесстерін жүзеге асыру үшін осы Үлгілік архитектураға берілген №2 қосымшаға сәйкес, әкімшіліктік-аумақтық бірліктерді ақпараттандырудың нысаналы индикаторларының үлгілік жинағы қолданылады.
12. Әкімшіліктік-аумақтық бірліктердің нысаналы индикаторлары төмендегі санаттар бойынша топтастырылған:
1) ЖАО ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын (бұдан әрі – АК-инфрақұрылымы) дамыту индикаторлары және ЖАО қызметтерін автоматтандыру дәрежелері;
2) Әкімшіліктік-аумақтық бірліктер халқының арасындағы ақпараттық-коммуникациялық технологияның (бұдан әрі - АКТ) ену деңгейін көрсететін халықты ақпараттандыру индикаторлары.
13. ЖАО АК-инфрақұрылымын дамыту индикаторлары және ЖАО қызметтерін автоматтандыру дәрежелері халыққа қызмет көрсету сапасының дәрежесін көрсететін "Мемлекеттік қызметтер" бағытының аясында аумақтарды дамыт бағдарламаларына енгізіледі. ЖАО-ның берілген бағытының негізінде ғаламторлық ресурстардың мемлекеттік органдардың ғаламторлық ресурстарының бірыңғай платформасына көшуін және олардың дамуын қамтамасыз етеді, сонымен қоса мемлекеттік қызметтер мен олардан туындайтын қызмет көрсетулерге автоматтандырылған АЖ-ны енгізудің бекітілген архитектурасы мен сервистік бағдарламалық өнімдерге сәйкес жүзеге асырылады және олардың қызмет етуі мен байланыс тораптарын қамтамасыз етеді.
14. Әкімшіліктік-аумақтық бірліктер халқының арасындағы АКТ-ның ену деңгейін көрсететін халықты ақпараттандыру индикаторлары ақпараттандырылған қоғам мен инновациялық экономикаға көшу мақсатында әкімшіліктік-аумақтық бірліктің АКТ даму деңгейін көрсететін "Инфрақұрылым" бағытының аясындағы аумақтарды дамыту бағдарламаларына қосылады. Берілген топтағы индикаторлардың жетістігі халық арасындағы сандық сауаттылық арттыруға, электронды нысандағы қызметтерді насихаттау мен дәріптеуге, және де ЖАО АК-инфрақұрылымын жаңарту мен дамытуға бағытталған іс-шаралар арқылы жүзеге асырылады.

Глава 3. Описание организационной структуры местных исполнительных органов
15. Создание организационной структуры МИО основывается на Базовой структуре местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608.
16. При формировании организационной структуры МИО учитывается:
1) соответствие функций структурного подразделения его задачам согласно сферы деятельности;
2) соответствие задач и функций структурных подразделений полномочиям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан;
3) исключение дублирования функций и компетенций в разных структурных подразделениях в рамках структуры одного МИО.
Глава 4. Описание информационных потоков местных исполнительных органов
17. МИО обеспечивают оптимизацию и унификацию информационного взаимодействия с центральными исполнительными органами и государственными органами, непосредственно подчиненными и подотчетными Президенту Республики Казахстан посредством интеграции информационных систем, предоставления информационных ресурсов и минимизации информационных потоков местных исполнительных органов.
18. В ходе разработки архитектуры данных МИО используют типовой набор информационных ресурсов, указанные в Типовом наборе функциональных возможностей.
19. Типовой набор информационных ресурсов МИО представляет перечень наборов сведений и документов, которые формируются на основе информации, образуемой типовыми информационными потоками МИО.
20. Типовые информационные потоки МИО подразделяются на:
1) внутренние;
2) внешние.
21. Внешние информационные потоки по направленности подразделяются на:
1) входящие;
2) исходящие.
22. Типовой набор информационных ресурсов МИО содержит наборы данных, являющихся общими для всех административно-территориальных единиц Республики Казахстан.
МИО адаптируют типовой набор информационных ресурсов с учетом направлений деятельности и особенностей социально-экономического развития административно-территориальной единицы.
23. Первоисточниками сведений об объектах и субъектах, ведение которых осуществляется в электронных информационных ресурсах МИО, являются следующие компоненты интеграционного контура "электронного правительства":

3-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың ұйымдастырушылық құрылымына сипаттама
15. ЖАО ұйымдастырушылық құрылымын құру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысымен бекітілгенҚазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымына негізделген.
16. ЖАО-ның ұйымдастырушылық құрылымын қалыптастыру кезінде мыналар:
1) құрылымдық бөлімше функцияларының оның қызмет саласындағы міндеттеріне сәйкес болуы;
2) құрылымдық бөлімшелердің міндеттері мен функциялары Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өкілеттіктерге сәйкес болуы;
3) бір ЖАО құрылымы шеңберіндегі түрлі құрылымдық бөлімшелерде функциялар мен құзыреттердің қайталанбауы ескеріледі.
4-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық ағымдарына сипаттама
17. ЖАО жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйелерінің ықпалдасуы, ақпараттық ресурстарын ұсыну және ақпараттық ағымдарын төмендету арқылы Қазақстан Республикасы Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін орталық атқарушы органдары және мемлекеттік органдармен ақпараттық өзара іс-қимылдың оңтайландыруын және сәйкестендіруін қамтамасыз етеді.
18. ЖАО деректер архитектурасын әзірлеу барысында осы Үлгілік архитектураға 1-қосымшаға сәйкес Функционалдық мүмкіндіктердің үлгілік жинағында көрсетілген ақпараттық ресурстардың Үлгілік жинағын пайдаланады.
19. ЖАО ақпараттық ресурстардың үлгілік жинағы ЖАО үлгілік ақпараттық ағымдарымен құрылатын ақпарат негізінде қалыптастырылатын мәліметтер мен құжаттар жинағының тізбесі болып табылады.
20. ЖАО үлгілік ақпараттық ағымдары мыналарға бөлінеді:
1) ішкі;
2) сыртқы.
Қозғалысы ЖАО құрылымдық бөлімшелері арасында және бөлімшелердің ішінде жүзеге асырылатын ақпараттық ағымдар ішкі болып табылады.
Олар барысында орталық атқарушы органдар, Қазақстан Республикасы Президентіне тікелей бағынысты немесе есеп беретін мемлекеттік органдар, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар ақпарат көзі немесе ақпаратты алушылар болып табылатын ақпараттық ағымдар сыртқы болып табылады.
21. Сыртқы ақпараттық ағымдар бағыты бойынша:
1) кіріс;
2) шығыс болып бөлінеді.
22. ЖАО Ақпараттық ресурстардың үлгілік жинағы Қазақстан республикасының барлық әкімшілік-аумақтық бірлігі үшін ортақ болып табылатын деректер жинақтарын қамтиды.
ЖАО ақпараттық ресурстардың үлгілік жинағын әкімшілік-аумақтық бірліктің қызмет бағыттарын және әлеуметтік-экономикалық даму ерекшеліктерін ескере отырып, бейімдейді.
23. "Электрондық үкіметтің" ықпалдастыру контурының келесі компоненттері оларды жүргізу ЖАО электрондық ақпараттық ресурстарында жүзеге асырылатын объектілер мен субъектілер туралы мәліметтердің түпкі дереккөзі болып табылады:

1) государственные системообразующие (эталонные) базы данных – государственная база данных "Физические лица", государственная база данных "Юридические лица", государственная база данных "Регистр недвижимости";
2) информационная система единой нормативно-справочной информации.
24. Ведение сведений об адресах физических и юридических лиц в ИС МИО осуществляется на основе данных системообразующей базы данных адресного регистра – ИС АР.
25. МИО в пределах своей компетенции:
1) устанавливают режим и правила обработки, защиты и доступа к электронным информационным ресурсам МИО;
2) определяют условия распоряжения электронными информационными ресурсами при их хранении, копировании и распространении.
26. МИО предоставляют доступ ЦГО к собственным электронным информационным ресурсам одним из следующих способов:
1) путем получения запроса ЦГО по доступу к электронным информационным ресурсам с использованием электронной почты и указанием идентификационного номера или в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, или иными установленными способами МИО;
2) путем непосредственного обращения пользователя к общедоступным электронным информационным ресурсам, информационным системам.
27. МИО предоставляют физическим и юридическим лицам открытые данные посредством интернет-портала открытых данных в соответствии с подпунктом 13) статьи 10 Закона.
Глава 5. Описание информационно-коммуникационной инфраструктуры местных исполнительных органов
28. В целях разработки архитектуры ИК - инфраструктуры МИО используют типовой состав компонентов ИК-инфраструктуры, указанные в настоящей Главе.
29. Типовой состав компонентов ИК-инфраструктуры МИО:
1) ИС, предназначенные для автоматизации обеспечивающей деятельности МИО, и ИС, предназначенные для автоматизации либо информационной поддержки предоставления государственных услуг и исполнения государственных функций, особенности реализации которых специфичны для конкретного местного исполнительного органа;
2) типовые компоненты ИК-инфраструктуры – программно-технические комплексы и средства, выполняющие технологические функции;
3) компоненты инфраструктуры "электронного правительства".
30. К типовым компонентам ИК-инфраструктуры МИО относятся:
1) рабочие станции общего назначения – средства вычислительной техники, предназначенные для непосредственной работы пользователя, в том числе, в режиме удаленного доступа к серверным мощностям, включая необходимое периферийное оборудование, в том числе принтеры и сканеры, размещаемые на отдельных рабочих местах, общесистемное ПО, ПО универсального назначения, не относящееся к ИС;

1) мемлекеттік жүйе құрушы (эталонды) деректер қорлары – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (ЖТ МДҚ), "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (ЗТ МДҚ), "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қоры (ЖМТ МДҚ);
2) бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпараттың ақпараттық жүйесі.
24. Жеке және заңды тұлғалардың мекенжайлары туралы мәліметтерді ЖАО АЖ-де жүргізу электронды ресурстарында жүргізу МТ АЖ – мекенжай тіркелімі жүйе құрушы деректер қоры деректерінің негізінде жүзеге асырылады.
25. ЖАО өз құзыреті шегінде:
1) ЖАО электрондық ақпараттық ресурстарын өңдеу, қорғау және оларға қолжетімділік режимі мен қағидаларын белгілейді;
2) электрондық ақпараттық ресурстарын сақтаған, көшірген және таратқан кезде оларды басқару шарттарын айқындайды.
26. ЖАООМО-ға, келесі әдістердің бірі арқылы дербес электрондық ақпараттық ресурстарына қолжетімділікті ұсынады:
1) Электрондық поштаны пайдаланып, сәйкестендіру нөмірін көрсетіп, электрондық ақпараттық ресурстарға қол жеткізу жөніндегі МО сұрауды алу жолымен немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында, немесе ЖАО-ның басқа белгіленген тәсілдерімен;
2) пайдаланушының жалпыға қолжетімді электрондық ақпараттық ресурстарға, ақпараттық жүйелерге тікелей жүгіну жолымен.
27. ЖАО Заңның 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес, жеке және заңды тұлғаларға ашық деректердің интернет-порталы арқылы ашық деректерді береді.
5-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымына сипаттама
28. ЖАО АК инфрақұрылымының архитектурасын әзірлеу мақсатында осы Тарауда көрсетілген АК-инфрақұрылымы компоненттерінің үлгілік құрамын пайдаланады.
29. ЖАО АК-инфрақұрылымы компоненттерінің үлгілік құрамы:
1) ЖАО қызметін қамтамасыз ететін автоматтандыруға арналған АЖ және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруға немесе ақпараттық қолдауға және оларды іске асыру ерекшеліктері нақты жергілікті атқарушы органға тән мемлекеттік функцияларды орындауға арналған АЖ;
2) АК-инфрақұрылымының үлгілік компоненттері – технологиялық функцияларды атқаратын бағдарламалық-техникалық кешендер мен құралдар;
3) "электрондық үкімет" инфрақұрылымының компоненттері.
30. ЖАО АК-инфрақұрылымының үлгілік компоненттеріне:
1) Жалпы мақсаттағы жұмыс станциялары – пайдаланушының тікелей жұмысына, оның ішінде қажетті перифириялық жабдықты қоса алғанда, серверлік қуаттылыққа қашықтан қол жеткізу режимінде арналған есептеуіш техника құралдары, оның ішінде жекелеген жұмыс орындарында орналастырылатын принтерлер мен сканерлер, жалпыжүйелік БҚ, АЖ қатыспайтын әмбебап мақсаттағы БҚ;

2) серверное оборудование, не входящее в состав центров обработки данных – серверы и группы серверов, не размещенные в технологически и территориально обособленных центрах обработки данных, а также их общесистемное ПО, технологическое оборудование, необходимое для обеспечения их функционирования (стойки, шкафы, коммутаторы, источники бесперебойного питания);
3) средства печати и копирования данных – сетевые принтеры и сканеры, комплексы сканирующих, копирующих, печатающих устройств;
4) внутренняя телекоммуникационная инфраструктура – локальные вычислительные сети и иные технические и программные средства, обеспечивающие передачу данных в помещениях государственного органа;
5) телекоммуникационная инфраструктура, обеспечивающая внешнюю связь – технические и программные средства, обеспечивающие взаимодействие с внешними мобильными комплексами, устройствами, сетями; средства обеспечения доступа в Интернет; видеоконференцсвязь.
31. Компоненты инфраструктуры "электронного правительства", используемые МИО:
1) во внешнем контуре:
веб-портал "электронного правительства";
информационная система мобильного правительства;
платежный шлюз "электронного правительства";
2) в интеграционном контуре:
информационные системы, обеспечивающие сбор, хранение, учет, предоставление персональных данных и справочной информации;
стандартные решения;
шлюз "электронного правительства";
3) в ИК-инфраструктуре:
телекоммуникационная сеть государственных органов на базе единой транспортной среды государственных органов;
сеть центров обработки данных;
4) для обеспечения информационной безопасности:
система мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства";
инфраструктура открытых ключей.
32. Кроме типового состава компонентов ИК-инфраструктуры, МИО применяют специализированные программно-аппаратные комплексы:
1) обеспечивающие функционирование Контакт-центров для организации взаимодействия граждан с МИО путем оперативного реагирования на их обращения;
2) предназначенные для реализации инициатив в рамках развития "умных городов".
Аппаратно-программный комплекс Контакт-центра включает серверы для установки программного обеспечения управления Контакт-центром, шлюзы для подключения к сети оператора связи, переговорные устройства (гарнитуры, IP-телефоны), а также ПО для поддержки взаимодействия через электронную почту, системы мгновенного обмена сообщениями.
Аппаратно-программный комплекс решений, создаваемых в рамках развития "умных городов", включают, помимо серверного оборудования и ПО сбора и анализа информации, приборы фото- и видеонаблюдения, датчики транспортных потоков, датчики фиксации нарушений дорожного движения, датчики протечки воды и газа, интеллектуальные приборы учета коммунальных ресурсов, индивидуально управляемые фонари с LED-лампами, коммутаторы и маршрутизаторы для обеспечения безвозмездного предоставления Интернета и иные специализированные аппаратные средства.

2) Деректерді өңдеу орталықтарының құрамына кірмейтін серверлік жабдық –деректерді өңдеудің технологиялық және аумақтық жекелендірілген орталықтарында орналастырылмаған серверлер және серверлердің топтары, сондай-ақ олардың жалпы жүйелік БҚ, олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті технологиялық жабдық (тіреулер, шкафтар, коммутаторлар, үздіксіз қоректендіру көздері);
3) Деректерді басып шығару және көшіріп алу құралдары – желілік принтерлер мен сканерлер, сканерлейтін, көшіріп алатын, басып шығаратын құрылғылар кешендері;
4) Ішкі телекоммуникациялық инфрақұрылым – мемлекеттік органның үй-жайларында деректерді беруді қамтамасыз ететін жергілікті есептеуіш желілері және өзге де техникалық және бағдарламалық құралдар;
5) Сыртқы байланысты қамтамасыз ететін телекоммуникациялық инфрақұрылым – сыртқы ұтқыр кешендермен, құрылғылармен, желілермен өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін техникалық және бағдарламалық құралдар; Интернетке қолжетімділікті қамтамасыз ету құралдары; бейнеконференц байланыс жатады.
31. ЖАО пайдаланылатын "электрондық үкімет" инфрақұрылымының компоненттері:
1) сыртқы контурда:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы;
ұтқыр үкіметтің ақпараттық жүйесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі.
2) ықпалдастыру контурында:
дербес деректер мен анықтамалық ақпараттарды жинауды, сақтауды, есепке алуды, беруді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелер;
стандарттық шешімдер;
"электрондық үкіметтің" шлюзі;
3) АК-инфрақұрылымында:
Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлікті кортасы базасындағы мемлекеттік органдардың телекоммуникациялық желісі;
деректерді өңдеу орталықтарының желісі.
4) Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін:
"электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуді мониторингілеу жүйесі;
Ашық кілттердің инфрақұрылымы.
32. АК-инфрақұрылымы компоненттерінің үлгілік құрамынан басқа, ЖАО:
1) Азаматтардың жүгінулеріне жедел ден қою арқылы олардың ЖАО-мен өзара іс-қимылын ұйымдастыруға арналған Байланыс-орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз ететін;
2) "ақылды қалаларды" дамыту аясындағы бастамаларды іске асыруға арналған мамандандырылған бағдарламалық-аппараттық кешендерді қолданады.
Байланыс-орталықтарының бағдарламалық-аппараттық кешені байланыс орталықты басқарудың бағдарламалық қамтылымын орнатуға арналған серверлерді, байланыс операторын желіге қосуға арналған шлюздерді, сөйлесу құрылғыларын (гарнитураларды, IP-телефондарды), сондай-ақ өзара іс-қимылды электрондық пошта, хабарлар мен жедел алмасу жүйелері арқылы қолдауға арналған БҚ қамтиды.
"Ақылды қалаларды" дамыту аясында құрылатын шешімдердің бағдарламалық-аппараттық кешендері серверлік жабдықтан және ақпаратты жинау мен талдаудың БҚ-дан басқа, фото- және бейне бақылау аспаптарын, көлік ағымдарының бергіштерін, жол жүру қозғалысының бұзылуын тіркеу бергіштерін, газдың және судың ағып кету бергіштерін, коммуналдық ресурстарды есепке алудың зияткерлік аспаптарын, LED-шамдары бар жеке басқарылатын шамдарды, тегін Ғаламторды қамтамасыз етуге арналған коммутаторларды және бағыттауыштарды және өзге мамандандырылған аппараттық құралдарды қамтиды.

33. МИО обеспечивают реализацию нефункциональных требований к ИК-инфраструктуре МИО, предусмотренным едиными требованиями в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утверждаемыми в соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона и Требованиями.
34. Сервисный интегратор в рамках реализации информатизации административно-территориальных единиц по мере необходимости, направляет уведомления оператору ИК-инфраструктуры об объеме потребности в ИК-услугах в рамках реализации архитектуры МИО, а также организует создание сервисных программных продуктов для МИО в соответствии с правилами реализации сервисной модели информатизации, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13282).
Приложение 1 к Типовой архитектуре
"электронного акимата"
Типовой набор функциональных возможностей местных исполнительных органов
1. Область, город республиканского значения, столица
Функциональная возможность
Функция
ИС
Способ автоматизации
Информационный ресурс
Структурное подразделение
1
Управление бюджетом
обеспечивает исполнение местных бюджетов
ИС МБП
Автоматизация процессов подготовки и свода проекта бюджета, составления и свода планов финансирования, планов госзакупок, анализа и контроля исполнения планов финансирования
УЭФ
2
разрабатывает местный бюджет и обеспечивает его исполнение
УЭФ
3
осуществляет планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетных программ
УСХ
4
осуществляет функций администраторов бюджетных программ здравоохранения
УЗ
5
разрабатывает бюджетные заявки, планы финансирования по платежам и обязательствам по программам и подпрограммам, годовые планы государственных закупок товаров, работ и услуг
АА
6
выполняет функции администратора программ по обеспечению деятельности акима области (города республиканского значения, столицы) средствами связи, информационно-вычислительной и оргтехникой, созданию информационных систем, их эксплуатации и ремонту
АА
7
утверждает местный финансовый план на первый квартал соответствующего финансового года
УЭФ
8
Государственный мониторинг собственности
по инициативе уполномоченного органа направляет представителей для участия в непосредственном обследовании объектов мониторинга, сборе и анализе информации, относящейся к предмету государственного мониторинга собственности
ЭБД ГМС (ИС Реестр госимущества)
УЭФ
9
предоставляет уполномоченному органу информацию, необходимую для осуществления государственного мониторинга собственности
УЭФ
10
Организация деятельности в сфере изучения и использования недр
организует проведение экспертизы проектных документов по общераспространенным полезным ископаемым, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, за исключением экспертизы проектно-сметной документации на проведение работ по государственному геологическому изучению недр
Автоматизация проведения конкурсов по предоставлению права недропользования в части общераспространенных полезных ископаемых.
Интеграция с ИС ГБД ЕЛ в части получения сведений о разрешениях в сфере недропользования.
Автоматизация процессов по согласованию, регистрации, учету и мониторингу исполнения договоров по недропользованию, включая прием отчетности от недропользователей
УПР
11
осуществляет формирование перечня товаров, работ и услуг, производимых на территории области, и производителей
Перечень товаров, работ и услуг, производимых на территории области, и производителей
УПР
12
обеспечивает исполнение и прекращение действия контрактов на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
13
осуществляет подготовку проектов решений о возобновлении действия контрактов на разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
14
осуществляет мониторинг и контроль за исполнением контрактных обязательств по общераспространенным полезным ископаемым и строительству и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
15
ведет переговоры с недропользователем об условиях контрактов и осуществляет подготовку совместно с недропользователем проектных документов на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
16
подготавливает и организует конкурсы для предоставления права недропользования на проведение разведки или добычи общераспространенных полезных ископаемых
Сведения о проводимых конкурсах для предоставления права недропользования на проведение разведки или добычи общераспространенных полезных ископаемых
УПР
17
принимает участие в осуществлении мониторинга исполнения контрактных обязательств недропользователями в части местного содержания в товарах, работах, услугах, кадрах и социального развития территорий, в том числе через реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
УПР
18
ежеквартально представляет в компетентный орган информацию по перечню товаров, работ и услуг, производимых на территории области, и производителей, в целях формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
УПР
19
рассматривает контракты по недропользованию и выдает экономическое заключение
УЭФ
20
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) по предоставлению земельных участков для целей недропользования (для проведения работ по добыче, по совмещенной разведке и добыче, по строительству и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей), строительства (реконструкции) магистральных трубопроводов, объектов переработки нефти и газа, объектов по использованию возобновляемых источников энергии, для индустриально-инновационных проектов субъектов индустриально-инновационной деятельности, реализации инвестиционных приоритетных проектов в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об инвестициях", создания и расширения особо охраняемых природных территорий местного значения, а также по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд при обнаружении и под разработку месторождений полезных ископаемых, для строительства (реконструкции) магистральных трубопроводов, создания и расширения особо охраняемых природных территорий местного значения
УЗО
21
содействует сохранению объектов, связанных с недропользованием, имеющих экологическое, научное, историко-культурное и рекреационное значение
УПР
22
Оказание государственных услуг в сфере ЖКХ
постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде (только для городов Астана и Алматы)
ПЭП, ИС РШЭП
Реестр заявлений о постановке на учет граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда, с указанием согласия на проверку услугодателем о наличии или отсутствия жилища из коммунального жилищного фонда
Реестр уведомлений о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди
Реестр учета граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда
УЭЖКХ
23
назначение жилищной помощи (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений на получение жилищной помощи
Реестр уведомлений о назначении жилищной помощи
Реестр лиц, которым назначена жилищная помощь
УЭЖКХ
24
Оказание прочих услуг в сфере ЖКХ
осуществляет передачу в собственность граждан Республики Казахстан жилищ из коммунального жилищного фонда на условиях, предусмотренных Законом "О жилищных отношениях"
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Сведения о передаче в собственность граждан жилищ из коммунального жилищного фонда
УЭЖКХ
25

33. ЖАО ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында қарастырылған бірыңғай талаптармен ЖАО АК-инфрақұрылымына қойылатын функционалдық емес талаптардың іске асырылуын және Заңның 6 бабының 3) тармақшасына және Талаптарға сәйкес бекітілген ақпараттық қауіпсіздіктің қамсыздандырылуын қамтамасыз етеді.
34. Әкімшіліктік-аумақтық бірліктерді ақпараттандыруды жүзеге асыру аясында сервистік ықпалдастырушы ЖАО архитектурасын жүзеге асыру негізінде АК-қызметтеріндегі қажеттілік көлемі туралы АК-инфрақұрылымының операторына хабарлама бағыттайды және де Қазақстан Республикасының Инвестиция және даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылдың 28 қаңтарындағы №129 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркелімінде № 13282 болып тіркелген) ақпараттандырудың сервистік үлгілерін жүзеге асыру ережелеріне сәйкес ЖАО-ға арналған сервистік бағдарламалық өнімдерді жасауды ұйымдастырады.
Электрондық әкімдіктің" үлгілік
архитектурасына 1 қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың функционалдық мүмкіндіктерінің үлгілік жинағы
1. Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана
Функционалдық мүмкіндік
Функция
АЖ
Автоматтандыру тәсілі
Ақпараттық ресурс
Құрылымдық бөлімше
1
Бюджетті басқару
жергілікті бюжеттердің орындалуын қамтамасыз етеді
ЖБЖ АЖ
Бюджет жобасын дайындау және жинақтау, қаржыландыру жоспарларын, мемлекеттік сатып алу жоспарларын құру және жинақтау, қаржыландыру жоспарларының орындалуын талдау және бақылау процестерін автоматтандыру
ЭҚБ
2
жергілікті бюджетті әзірлейді және оның орындалуын қамтамасыз етеді;
ЭҚБ
3
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауды, негіздеуді, іске асыруды және нәтижелерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді
АШБ
4
денсаулық сақтаудың бюджеттік бағдарламалары әкімшілерінің функцияларын жүзеге асырады
ДБ
5
бюджеттік өтінімдерді, төлемдер және бағдарламалар мен кіші бағдарламалар бойынша міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларын, тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алулардың жылдық жоспарларын әзірлейді
ӘА
6
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қызметін байланыс құралдарымен, ақпараттық есептеуіш және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету, ақпараттық жүйелерді құру, оларды пайдалану және жөндеу жөніндегі бағдарламаллрдың әкімшісі функциясын орындайды
ӘА
7
тиісті қаржылық жылдың бірінші тоқсанына арналған жергілікті қаржылық жоспарды бекітеді
ЭҚБ
8
Меншіктің мемлекеттік мониторингі
уәкілетті органның бастамасы бойынша мониторингілеу объектілерін тікелей зерттеуге, меншіктің мемлекеттік мониторингі мәніне қатысты ақпаратты жинауға және талдауға қатысу үшін өклідерді жібереді
МММ ЭДҚ (Мемлекеттік мүлік тізілімі АЖ)
ЭҚБ
9
меншіктің мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты уәкілетті органға ұсынады
ЭҚБ
10
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы қызметті ұйымдастыру
жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған жобалық сметалық құжаттаманың сараптамасын қоспағанда, кең таралған пайдалы қазбалар бойынша, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға жобалық құжаттардың сараптамасын жүргізуді ұйымдастырады
Кең таралған пайдалы қазбалар бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурстарды жүргізуді автоматтандыру.
Жер қойнауын пайдалану саласындағы рұқсаттар туралы мәліметтерді алу бөлігінде ЕЛ МДҚ АЖ ықпалдастыру.
Жер қойнауын пайдаланушылардан есептілікті қабылдауды қоса алғанда, жер қойнауын пайдалану жөніндегі шарттарды орындауды келісу, тіркеу және есепке алу және мониторинг бойынша процестерді автоматтандыру
ТРБ/УПР
11
облыс аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің және өндірушілердің тізбесін қалыптастыруды жүзеге асырады
Облыс аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің және өндірушілердің тізбесі
ТРБ
12
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттардың орындалуын немесе қолданысының тоқтатылуын қамтамасыз етеді
ТРБ
13
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттардың қолданысын қайта жаңарту туралы шешім жобаларын дайындауды жүзеге асырады
ТРБ
14
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттық міндеттемелердің орындалуына мониторингті және бақылауды жүзеге асырады
ТРБ
15
жер қойнауын пйдаланушымен келісімшарттардың талаптары туралы келіссөздер жүргізеді және жер қойнауын пайдаланушымен бірлесіп кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге және барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған жобалық құжаттарды дайындауды жүзеге асырады
ТРБ
16
жер қойнауын пайдаланушыға кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге құқық беруге арналған конкурстарды дайындайды және ұйымдастырады
Жер қойнауын пайдаланушыға кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге құқық беруге арналған конкурстар туралы мәліметтер
ТРБ
17
тауарлардағы, жұмыстардағы, қызметтердегі, кадрлардағы жергілікті қамту мен аумақтарды әлеуметтік дамыту, оның ішінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі бөлігінде жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелерді орындауының мониторингін жүзеге асыруға қатысады
ТРБ
18
жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін қалыптастыру мен жүргізу мақсатында құзыретті органға облыстың аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізбесі бойынша ақпаратты тоқсан сайын ұсынады
ТРБ
19
жер қойнауын пайдалану жөніндегі келісімшарттарды қарайды және экономикалық қорытынды береді
ЭҚБ
20
жер қойнауын пайдалану мақсаты үшін (өндіру, бірлесіп барлау мен өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін ), магистральді құбырларды, мұнай мен газды қайта өңдеу объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілерді салу (реконструкциялау) үшін, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің индустриялық-инновациялық жобалары үшін, Қазақстан Республикасының "Инвестициялар туралы" заңына сәйкес, басым инвестициялық жобаларды іске асыру үшін жер учаскелерін беру, ерекше қорғалатын жергілікті маңызы бар табиғи аумақтарды құру және кеңейту, сондай-ақ пайдалы қазбалар кен орындарын тапқан кезде және оларды өндіруге магистарльді құбырларды салу (реконструкциялау ) үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп иеліктен шығару бойынша облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешім жобаларын әзірлейді
ЖҚБ
21
жер қойнауын пайдаланумен байланысты, экологиялық, ғылыми, тарихи-мәдени және рекреациялық маңызы бар объектілердің сақталуына жәрдемдеседі
ТРБ
22
ТКШ саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы (тек қана Алматы және Астана қалалары үшін)
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ
Тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің бар немесе жоқ екенін жергілікті атқарушы органның тексеруіне келісімі көрсетілген коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою туралы өтініштер тізілімі.
Кезектегі реттік нөмірі көрсетілген, есепке қою туралы хабарламалар тізілімі.
Тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу тізілімі
ЭТКШБ
23
тұрғын үй көмегін тағайындау (тек қана Алматы және Астана қалалары үшін)
Тұрғын үй көмегін алуға өтініштер тізілімі Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Оларға тұрғын үй көмегі тағайындалған адамдар тізілімі
ЭТКШБ
24
ТКШ саласындағы өзге де қызметтерді көрсету
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген талаптармен және Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте комммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді Қазақстан Республикасы азаматтарының меншігіне беруді жүзеге асырады
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Комммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді азаматтардың меншігіне беру туралы мәліметтер
ЭТКШБ
25

100
осуществляет контроль за целевым использованием зерноперерабатывающими организациями зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна
УСХ
101
осуществляет контроль за соблюдением хлебоприемными предприятиями правил:
ведения количественно-качественного учета зерна;
хранения зерна;
выдачи, обращения и погашения зерновых расписок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
УСХ

100
астықты қайта өңдеу ұйымдарының мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын нысаналы пайдалануын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
101
астық қабылдайтын кәсіпорындардың мына ережелерді сақтауын бақылауды жүзеге асырады:
астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу;
астықты сақтау;
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлер кодексіне сәйкес астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және оларды өтеу
АШБ

102
выдает предписания о нарушении законодательства Республики Казахстан о зерне, рассматривает дела об административных правонарушениях
УСХ
103
осуществляет государственный контроль безопасности и качества зерна
УСХ
104
осуществляет инспектирование (проверку) деятельности хлебоприемных предприятий на предмет соблюдения требований по ведению количественно-качественного учета и обеспечению сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок
УСХ
105
утверждает полугодовые планы проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
УСХ
106
проводит проверку фактического наличия и качества зерна у участников зернового рынка и соответствия его отчетными данными
УСХ
107
осуществляет контроль количественно-качественного состояния зерна, в том числе зерна государственных ресурсов
Сведения о количественно-качественном состоянии зерна, в том числе зерна государственных ресурсов
УСХ
108
запрашивает от агента перечень отечественных производителей зерна, исполнивших обязанность по формированию государственных ресурсов зерна
Перечень отечественных производителей зерна, исполнивших обязанность по формированию государственных ресурсов зерна
УСХ
109
налагает запрет на отгрузку любым видом транспорта зерна с хлебоприемного предприятия при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О зерне"
УСХ
110
направляет уведомления отечественным производителям зерна, не исполнившим обязанности по формированию государственных ресурсов зерна, о необходимости подтверждения исполнения данной обязанности
УСХ
111
выдает предписания отечественным производителем зерна об устранении нарушения законодательства Республики Казахстан о зерне в случае не подтверждения ими исполнения обязанности по формированию государственных ресурсов зерна в течение одного месяца
УСХ
112
составляет протокола об административных правонарушениях и накладывает административные взыскания
УСХ
113
осуществляет государственный контроль безопасности и качества зерна
УСХ
114
применяет к хлебоприемному предприятию один из видов ответственности, предусмотренных статьей 25 Закона Республики Казахстан "О зерне" в случаях обнаружения нарушений нормативных правовых актов по вопросам хранения, количественно-качественного учета зерна, а также по выдаче, обращению и погашению зерновых расписок, выявления неправомерных действий или бездействия должностных лиц хлебоприемных предприятий, которые могут угрожать интересам держателей зерновых расписок, выданных данным хлебоприемным предприятием
УСХ

102
Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының бұзылуы туралы нұсқамалар береді, Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды
АШБ
103
астық қауiпсiздiгi мен сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
104
астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу және астықтың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарының қызметін инспекциялауды (тексеруді) жүзеге асырады
АШБ
105
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлер кодексіне сәйкес тексерулердің жартыжылдық жоспарларын бекітеді
АШБ
106
астық нарығына қатысушылардың астығының нақты бар-жоғы мен сапасын және оның есепті деректерге сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады
АШБ
107
астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының сандық-сапалық жай-күйін бақылауды жүзеге асырады
Астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының сандық-сапалық жай-күйі туралы мәліметтер
АШБ
108
агенттен мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру жөніндегі міндетін орындаған отандық астық өндірушілердің тізбесін сұратады
Мемлекеттік астық ресурстарын құру жөніндегі міндеттерін орындаған отандық астық өндірушілер тізбесі
АШБ
109
"Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабы 2-тармағымен көзделген негіздер болған жағдайда, астықты астық қабылдайтын кәсіпорыннан кез келген көлікке тиеуге тыйым салады
АШБ
110
мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру жөніндегі міндетін орындамаған отандық астық өндірушілерге осы міндетті орындағанын растау қажеттігі туралы хабарлама жібереді
АШБ
111
отандық астық өндіруші мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру жөніндегі міндетін орындағанын растамаған жағдайда, оған Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасын бұзушылықты жою туралы бір ай ішінде  ұйғарым береді
АШБ
112
әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасайды және әкімшілік жазалар қолданады
АШБ
113
астықтың қауіпсіздігін және сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
114
астықты сақтау, сандық-сапалық есепке алу мәселелерi жөнiндегi, сондай-ақ астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және оларды өтеу жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң бұзылғаны байқалған, астық қабылдау кәсiпорындарының лауазымды адамдарының сол астық қабылдау кәсiпорны берген астық қолхаттарын ұстаушылардың мүдделерiне қатер төндiруi мүмкiн құқыққа сыйымсыз әрекеттерi немесе әрекетсiздiгi анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі астық қабылдау кәсiпорнына "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабымен көзделген жауапкершілік түрлерінің бірін қолданады
АШБ

115
осуществляет государственный контроль в области производства биотоплива
УСХ
116
осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса (надзор за соблюдением правил эксплуатации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости)
УСХ
117
осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса
УСХ
118
организует и осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
УСХ
119
организует и осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за выполнением требований, установленных техническими регламентами, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
УСХ
120
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии
УСХ
121
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов
УСХ
122
составляет акт государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц
Акт государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
УСХ
123
осуществляет государственный контроль за выполнением производителями продукции растениеводства обязанности по заключению договора обязательного страхования, установленной Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании в растениеводстве"
УСХ
124
осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области растениеводства
УСХ

115
биоотынды өндіру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
116
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады (тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды пайдалану қағидаларын сақтауды қадағалау)
АШБ
117
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады
АШБ
118
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлігі шегінде жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының талаптарын сақтауын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады
АШБ
119
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлігі шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте техникалық регламенттермен белгіленген талаптардың орындалуын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады
АШБ
120
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының талаптарын орындау тұрғысынан мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады
АШБ
121
мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады
АШБ
122
жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актісі
АШБ
123
Өсімдік өнімін өндірушілердің "Өсімдік шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген міндетті сақтандыру шартын жасасу жөніндегі міндетін орындауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
124
Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығы саласындағы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ

125
осуществляет контроль за деятельностью агента, общества, соблюдением ими законодательства Республики Казахстан об обязательном страховании в растениеводстве
УСХ
126
рассматривает дела об уклонении от заключения договоров обязательного страхования страхователями и несоблюдении обществом требований законодательства Республики Казахстан о взаимном страховании и Закона Республики Казахстан "Об обязательном страховании в растениеводстве"
Сведения об уклонении от заключения договоров обязательного страхования страхователями и несоблюдении обществом требований законодательства Республики Казахстан о взаимном страховании и Закона Республики Казахстан "Об обязательном страховании в растениеводстве"
УСХ
127
запрашивает и получает от страхователя, страховщика, агента и общества информацию и документы, необходимые для осуществления им своих контрольных функций
УСХ

125
агенттің, қоғамның қызметін, олардың Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
126
сақтанушылардың міндетті сақтандыру шарттарын жасасудан жалтаруы туралы және қоғамның Қазақстан Республикасының өзара сақтандыру туралы заңнамасының және "Өсімдік шаруашылығы саласында міндетті сақтандыру туралы" Заңның талаптарын сақтамауы туралы істерді қарайды
Сақтанушылардың міндетті сақтандыру шарттарын жасасудан жалтаруы туралы және қоғамның Қазақстан Республикасының өзара сақтандыру туралы заңнамасының және "Өсімдік шаруашылығы саласында міндетті сақтандыру туралы" Заңның талаптарын сақтамауы туралы мәліметтер
АШБ
127
өздерінің бақылау функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сақтанушыдан, сақтандырушыдан, агенттен және қоғамнан сұратады және алады
АШБ

128
устанавливает формы и сроки предоставления страхователем, страховщиком, агентом и обществом информации и документов, необходимых для осуществления им контрольных функций
УСХ
129
запрашивает от агента перечень страхователей, заключивших договор обязательного страхования в растениеводстве, с указанием застрахованных видов продукции растениеводства на соответствующей территории
Перечень страхователей, заключивших договор обязательного страхования в растениеводстве, с указанием застрахованных видов продукции растениеводства на соответствующей территории
УСХ
130
составляет протокола об административных правонарушениях и накладывает административные взыскания
УСХ

128
өздерiнiң бақылау функцияларын жүзеге асыру үшiн қажеттi ақпарат пен құжаттарды сақтанушының, сақтандырушының, агенттің және қоғамның ұсыну нысаны мен мерзiмдерiн белгiлейдi
АШБ
129
агенттен өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру шартын жасасқан сақтанушылардың тиiстi аумақтағы сақтандырылған өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiнiң түрлерi көрсетiлген тiзбесiн сұратады
Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру шартын жасасқан сақтанушылардың тиiстi аумақтағы сақтандырылған өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiнiң түрлерi көрсетiлген тiзбесi
АШБ
130
әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасайды және әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтырады және әкiмшiлiк жаза қолданады
АШБ

131
осуществляет лицензионный контроль за хлопкоперерабатывающими организациями, включающий:
ежегодную плановую проверку хлопкоперерабатывающей организации в целях защиты интересов владельцев хлопка на предмет соответствия квалификационным требованиям и готовности к приемке хлопка-сырца нового урожая на основании утвержденных графиков;
оформление актов проверки хлопкоперерабатывающих организаций
УСХ
132
осуществляет контроль:
безопасности и качества хлопка;
за деятельностью аккредитованных испытательных лабораторий (центров);
за деятельностью экспертной организации;
за соблюдением экспертной организацией правил проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна
УСХ

131
мақта өндіруші ұйымдарды лицензиялық бақылауды жүзеге асырады, оның ішінде:
бекітілген кестелер негізінде мақта иелерін біліктілік талаптарына сәйкестігі және шитті мақтаның жаңа өнімін қабылдауға дайындығы тұрғысынан жыл сайын жоспарлы тексеруді;
мақта өндіруші ұйымдарды тексеру актілерін ресімдеуді;
АШБ
132
мақтаның қауіпсіздігі мен сапасын;
аккредиттелген сынау зертханаларының (орталықтарының) қызметін;
сарапшылық ұйымның қызметін;
сарапшылық ұйымның мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығының сапа паспортын беру қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ

133
осуществляет инспектирование (проверку) деятельности хлопкоперерабатывающих организаций
УСХ
134
выдает обязательные для исполнения письменные предписания об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан о развитии хлопковой отрасли в установленные в предписании сроки
УСХ
135
налагает временный запрет на отпуск хлопка при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О развитии хлопковой отрасли"
УСХ
136
осуществляет контроль за соблюдением хлопкоперерабатывающими организациями правил:
ведения количественно-качественного учета хлопка;
формирования, хранения и использования государственных ресурсов семян хлопчатника;
выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок
УСХ

133
мақта өңдеу ұйымдарының қызметін инспекциялауды (тексеруді) жүзеге асырады
АШБ
134
анықталған Қазақстан Республикасының мақта саласын дамыту туралы заңнамасын бұзушылықтарды ұйғарымда белгіленген мерзімде жою туралы орындалуы міндетті жазбаша ұйғарымдар береді
АШБ
135
"Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабы 2-тармағында көзделген негіздер болған кезде мақтаны беруге уақытша тыйым салады
АШБ
136
мақта өңдеу ұйымдарының
мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізуді;
мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын қалыптастыруды, сақтауды және пайдалануды;
мақта қолхаттарын беру, олардың айналысы, күшін жою және өтеу қағидаларын сақтауын бақылайды
АШБ

137
осуществляет контроль за соблюдением хлопкоперерабатывающими организациями правил выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок
УСХ
138
осуществляет ежегодный контроль за соблюдением экспертной организацией правил проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна
УСХ
139
осуществляет контроль за исполнением порядка осуществления сортового и семенного контроля, проведения апробации сортовых посевов, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян
УСХ

137
мақта өңдеу ұйымдарының мақта қолхаттарын беру, олардың айналысы, күшін жою және өтеу қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
138
сарапшылық ұйымның мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығының сапа паспортын беру қағидаларын сақтауын жыл сайынғы бақылауды жүзеге асырады
АШБ
139
сұрыптық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру, сұрыптық егiстіктердi байқаудан өткiзуді, жерге егiп бағалауды, зертханалық сұрыптық сынақтарды, тұқым сапасына сараптама жүргізу тәртібінің орындалуын бақылауды жүзеге асырады
АШБ

140
осуществляет контроль за количественно-качественным состоянием государственных ресурсов семян
УСХ
141
осуществляет государственный контроль в области семеноводства
УСХ
142
осуществляет контроль за целевым использованием просубсидированных оригинальных и элитных семян
УСХ
143
осуществляет контроль за соблюдением нормативных правовых актов по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян сельскохозяйственных растений
УСХ

140
тұқымдардың мемлекеттiк ресурстарының саны-сапасы жағынан жай-күйiн бақылауды жүзеге асырады
АШБ
141
өсімдік шаруашылығы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
АШБ
142
субсидияланған бiрегей және элиталық тұқымдардың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады
АШБ
143
ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасына сараптама жүргiзу жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң сақталуына бақылауды жүзеге асырады
АШБ

144
Организация деятельности в сфере производства и реализации зерна
принимает необходимые меры по своевременному обеспечению потребностей внутреннего рынка в нефтепродуктах
ЕСЭДО
Автоматизация приема отчетности от хлебоприемных предприятий в целях мониторинга зернового рынка.
Автоматизация тендерных процедур по определению зерноперерабатывающих и хлебопекарных предприятий для реализации государственных стабилизационных ресурсов зерна.
УСХ
145
осуществляет мониторинг зернового рынка в пределах административно территориальной единицы
Сведения по мониторингу зернового рынка в пределах административно территориальной единицы
УСХ
146
представляет уполномоченному органу заявки не обеспеченной конкурентным сектором потребности в зерне для утверждения объемов формирования государственных стабилизационных ресурсов зерна
Сведения о не обеспеченной конкурентным сектором потребности в зерне
УСХ
147
организует определение на тендерной основе:
зерноперерабатывающих организаций для реализации им зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
хлебопекарных организаций для реализации им муки, произведенной из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна
Сведения о проводимых тендерах для определения:
зерноперерабатывающих организаций для реализации им зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
хлебопекарных организаций для реализации им муки, произведенной из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна
УСХ
148
Временное управление хлебоприемным предприятием
направляет держателям зерновых расписок уведомления о представлении кандидатур для включения в состав комиссии по временному управлению хлебоприемным предприятием
1 уровень:
Учет фактов введения временного управления и документов, формируемых в ходе временного управления (направленных заявлений, уведомлений, решений комиссии, отчетов временной администрации и пр.).
2 уровень:
Автоматизация полного цикла временного управления: автоматическое выявление условий ведения временного управления, интеграция с ИС Верховного суда в части подачи заявлений, электронное направление уведомлений хлебоприемному предприятияю и держателям расписок, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, автоматическое формирование и электронное согласование протоколов комиссии, прием отчетов временной администрации в электронном виде
Реестр держателей зерновых расписок
УСХ

144
Астықты өндіру және өткізу саласындағы қызметті ұйымдастыру
ішкі нарықтың мұнай өнімдері қажеттіліктерін уақтылы қамтамасыз ету бойынша қажетті шараларды қабылдайды
ЭҚАБЖ
Астық нарығын мониторингілеу мақсатында астық қабылдайтын кәсіпорындардан есептілікті қабылдауды автоматтандыру.
Мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарын өткізуге арналған астық өндіруші және нан пісіруші кәсіпорындарын анықтау жөніндегі тендерлік рәсімдерді автоматтандыру
АШБ
145
Әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде астық нарығын мониторингілеуді жүзеге асырады
Әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде астық нарығын мониторингілеу жөніндегі мәліметтер
АШБ
146
мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарын қалыптастыру көлемін бекіту үшін астық мұқтажын бәсекелестік секторы қамтамасыз етпеген өтінімдерді уәкілетті органға ұсынады
Бәсекелестік секторымен қамтамасыз етілмеген астық мұқтажы туралы мәліметтер
АШБ
147
тендерлік негізде:
ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын оларға өткізу үшін астықты қайта өңдеу ұйымдарын;
мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндірілген ұнды оларға өткізу үшін нан пісіру ұйымдарын айқындауды ұйымдастырады
Тендерлік негізде:
ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын оларға өткізу үшін астықты қайта өңдеу ұйымдарын;
мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндірілген ұнды оларға өткізу үшін нан пісіру ұйымдарын айқындау үшін өткізілетін тендерлер туралы мәліметтер
АШБ
148
Астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқару
астық қолхаттарын ұстаушыларға астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқару жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидатуралар ұсыну туралы хабарлама жібереді
1-деңгей:
уақытша басқаруды жүргізу фактілерін және уақытша бақылау барысында құрылатын құжаттарды (жолданған өтініштерді, хабарламаларды, комиссия шешімдерін, уақытша әкімшілік есептерін және т.б.) есепке алу
2-деңгей:
уақытша бақылаудың толық циклін автоматтандыру: уақытша басқаруды жүргізу шарттарын автоматты айқындау, өтініштерді беру бөлігінде жоғарғы соттың АЖ ықпалдастыру, астық қабылдайтын кәсіпорынға және қолхаттарды ұстаушыларға хабарламаларды электронды түрде жолдау, әкімдіктің интернет –ресурсында хабарландыруларды жариялау, комиссия хаттамаларын автоматты құру және электронды түрде келісу, уақытша әкімдіктің есептерін электронды түрде қабылдау.
Астық қолхаттарын ұстаушылардың тізілімі
АШБ

149
подает в суд заявления о введении и досрочном завершении временного управления хлебоприемным предприятием
УСХ
150
разрабатывает предложения по введению временного управления хлебоприемным предприятием
УСХ
151
Организация деятельности в сфере производства и оборота биотоплива
ведет мониторинг производства биотоплива
ЕСЭДО
Автоматизация мониторинга производства биотоплива путем приема отчетности от производителей
Сведения по мониторингу производства биотоплива
УСХ
152
проводит отраслевую экспертизу технико-экономического обоснования на строительство завода по производству биотоплива
Реестр заключений отраслевой экспертизы технико-экономического обоснования на строительство завода по производству биотоплива
УСХ
153
Анализ, мониторинг и предоставление информации в сфере АПК
обеспечивает доступ к результатам анализа ситуации на внутреннем и внешнем продовольственных рынках субъектам агропромышленного комплекса
ЕСЭДО, интернет-порталы акиматов
Автоматизация сбора и анализа информации о состоянии развитии АПК, продовольственных рынках, продовольственной безопасности административно-территориальной единицы.
УСХ
154
проводит анализ ситуации на внутреннем и внешнем продовольственных рынках
Сведения о ситуации на внутреннем и внешнем продовольственных рынках
УСХ
155
осуществляет мониторинг состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса
УСХ
156
составляет баланс продовольственной обеспеченности административно-территориальной единицы
Баланс продовольственной обеспеченности административно-территориальной единицы
УСХ
157
ведет учет запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе и представление отчетности в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса
Сведения по учету запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе
УСХ

149
астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруды жүргізу және оны мерзімнен бұрын аяқтау туралы сотқа арыз береді
АШБ
150
астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруды жүргізу жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
151
Биоотынды өндіру және оның айналымы саласындағы қызметті ұйымдастыру
биоотынды өндірудің мониторингін жүргізеді
ЭҚАБЖ
Өндірушілерден есептілікті қабылдау жолымен биоотынды өндіруді мониторингілеуді автоматтандыру
Биоотынды өндірудің мониторингі бойынша мәліметтер
АШБ
152
биоотынды өндіретін зауытты салуға техникалық-экономикалық негіздеменің салалық сараптамасын жүргізеді
Биоотынды өндіретін зауытты салуға техникалық-экономикалық негіздеменің салалық сараптамасы қорытындыларының тізілімі
АШБ
153
АӨК саласында ақпаратты талдау, мониторингілеу және беру
агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне сыртқы және ішкі азық-түлік нарығындағы жағдайды талдау нәтижелеріне қолжетімділікті қамтамасыз етеді
ЭҚАБЖ, әкімдіктердің ресми интернет-порталдары
АӨК дамуының жай-күйі, азық-түлік нарықтары, әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлік қауіпсіздігі туралы ақпаратты жинау және талдау процестерін автоматтандыру
АШБ
154
ішкі және сыртқы азық-түлік нарықтарындағы жағдайды талдауды жүргізеді
Ішкі және сыртқы азық-түлік нарықтарындағы жағдай туралы мәліметтер
АШБ
155
азық-түлік қауіпсіздігі жай-күйінің, бағалардың және агроөнеркәсіптік кешен өнімдері нарықтарының  мониторингін жүргізуді жүзеге асырады
АШБ
156
әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлікпен қамтамасыз етілу теңгерімін жасайды
Әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлікпен қамтамасыз етілу теңгерімі
АШБ
157
тиісті өңірде азық-түлік тауарлары қорларын есепке алуды жүргізеді және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға есептілікті ұсынады
Тиісті өңірдегі азық-түлік қорларын есепке алу бойынша мәліметтер
АШБ

158
предоставляет информацию о состоянии и развитии агропромышленного комплекса и сельских территорий в уполномоченные государственные органы по вопросам развития агропромышленного комплекса и сельских территорий
УСХ
159
размещает на собственном интернет-ресурсе перечень заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса
УСХ

158
агроөнеркәсіптік кешенді және ауыл аумақтарын дамыту мәселелері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдарға агроөнеркәсіптік кешеннің және ауыл аумақтарының жай-күйі және дамуы туралы ақпаратты береді
АШБ
159
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органмен белгіленген мерзімде және тәртіпте өз интернет ресурсында агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесін орналастырады
АШБ

160
осуществляет мониторинг деятельности заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса
Сведения по мониторингу деятельности заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса
УСХ
161
Организация деятельности в сфере АПК
организует и финансирует строительство, содержание и реконструкцию государственных пунктов искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, убойных площадок (площадок по убою сельскохозяйственных животных), специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
АИС ЭГЗ, ИПГО
Перечень государственных пунктов искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, убойных площадок (площадок по убою сельскохозяйственных животных), специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
УСХ
162
организует приобретение, содержание высококлассных племенных животных и выращивания ремонтного молодняка для расширенного воспроизводства;
УСХ
163
осуществляет закуп услуг у специализированных организаций для формирования и использования региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
Сведения о региональных стабилизационных фондах продовольственных товаров
УСХ
164
организует проведение мероприятий по борьбе с вредными организмами
УСХ
165
разрабатывает и реализует мероприятия по распространению и внедрению инновационного опыта в области агропромышленного комплекса региона
УСХ
166
разрабатывает мероприятия по:
привлечению инвестиций и кредитов банков второго уровня в отрасли агропромышленного комплекса;
созданию условий для становления и развития конкурентоспособных производств, их модернизации и переходу на международные системы менеджмента качества;
развитию прудовых, озерно-товарных, рыбоводных хозяйств и рыбоперерабатывающих предприятий;
созданию условий для роста специализированных животноводческих хозяйств
УСХ

160
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар қызметінің мониторингін жүеге асырады
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар қызметінің мониторингі бойынша мәліметтер
АШБ
161
АӨК саласындағы қызметті ұйымдастыру
ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердің, сою алаңдарының (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарының), мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың), пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын салуды, ұстауды және реконструкциялауды ұйымдастырады және қаржыландырады
ЭМС ААЖ, МОИП
Ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердің, сою алаңдарының (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарының), мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың), пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарының тізбесі
АШБ
162
жоғары сыныпты асыл тұқымды малды сатып алуды, ұстауды және кең ауқымда өз төлi есебінен өсiру үшін мал басын молықтыратын төл өсiрудi ұйымдастырады;
АШБ
163
азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану үшін мамандандырылған ұйымдардан қызметтер сатып алуды жүзеге асырады
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорлары туралы мәліметтер
АШБ
164
зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізуді ұйымдастырады
АШБ
165
өңірдің агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды әзірлейді және іске асырады
АШБ
166
мыналарды:
агроөнеркәсіптiк кешен салаларына инвестициялар мен екiншi деңгейдегi банктердің кредиттерiн тарту;
бәсекеге қабiлеттi өндiрiстердi қалыптастыру және дамыту, оларды жаңғырту және сапа менеджментiнiң халықаралық жүйесiне көшiру үшiн жағдай жасау;
тоған, тауарлы көл, балық өсiретiн су шаруашылықтарын және балықты қайта өңдеу кәсіпорындарын дамыту;
мамандандырылған мал шаруашылығы қожалықтарының өсуi үшiн жағдай жасау бойынша iс-шаралар әзiрлейді
АШБ

167
исполняет функции организатора региональных выставок, ярмарок по ассортименту выпускаемой продукции
Сведения о проводимых региональных выставках, ярмарках по ассортименту выпускаемой продукции
УСХ
168
организует оптовые рынки по торговле продукцией агропромышленного комплекса
Сведения об организованных оптовых рынках по торговле продукцией агропромышленного комплекса
УСХ
169
формирует перечень приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий, согласованных с уполномоченным органом в области развития сельских территорий, и проектов по развитию агропромышленного комплекса, финансируемых за счет бюджетных средств
Перечень приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий
УСХ

167
шығарылатын өнім ассортименті бойынша өңірлік көрмелерді, жәрмеңкелерді ұйымдастырушының функцияларын атқарады
Шығарылатын өнім ассортименті бойынша өткізілетін өңірлік көрмелер, жәрмеңкелер туралы мәліметтер
АШБ
168
агроөнеркәсіптік кешеннің өнімдерін сату жөніндегі көтерме сауда нарығын ұйымдастырады
Агроөнеркәсіптік кешеннің өнімдерін сату жөніндегі ұйымдастырылған көтерме сауда нарықтары туралы мәліметтер
АШБ
169
ауыл аумақтарын дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісілген ауыл аумақтарының әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі жергілікті басымды бюджеттік инвестициялық жобалардың және бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі жобалардың тізбесін қалыптастырады
Ауыл аумақтарының әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі жергілікті басымды бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі
АШБ

170
Проведение мероприятий в сфере ветеринарии
организует хранение, транспортировку (доставку) ветеринарных препаратов по профилактике особо опасных болезней животных, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов, местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
АИС ЭГЗ, ИПГО
УСХ
171
осуществляет государственный закуп и транспортировку (доставку) изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное
УСХ

170
Ветеринария саласындағы іс-шараларды өткізу
ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, аса қауіпі аурулардың алдын алу жөніндегі ветеринариялық препараттарды сақтауды, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, МОИП
АШБ
171
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды тасымалдауды (жеткізуді), ветеринариялық төлқұжатты дайындау жөнінде көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады
АШБ

172
обеспечивает передачу индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных, полученных от процессингового центра, поставщикам изделий (средств) и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных до заключения с ними договоров на их поставку
УСХ
173
осуществляет государственный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организует их хранение и транспортировку (доставку) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
УСХ
174
принимает участие в государственных комиссиях по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
УСХ
175
Организует охрану здоровья населения от болезней, общих для животных и человека, совместно с уполномоченным государственным органом в области здравоохранения и осуществляет взаимный обмен информацией
УСХ
176
организует проведение ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории области
УСХ

172
ветеринариялық мақсаттағы (құралдарды) атрибуттарды жеткізушілерге ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін оларды жеткізуге арналған шартты жасасу алдында процессингтік орталықтан алынған ауыл шаруашылығы жануарлардың жеке нөмірлерін беруді қамтамасыз етеді
АШБ
173
жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастырады
АШБ
174
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларға қатысады
АШБ
175
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен бірлесіп, халық денсаулығын жануарлар мен адамға ортақ аурулардан қорғауды ұйымдастыру және өзара ақпарат алмасуды жүзеге асырады
АШБ
176
облыс аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар жүргізуді ұйымдастырады
АШБ

177
разрабатывает проект плана ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территорий области по согласованию с уполномоченным органом
УСХ
178
обеспечивает выполнение ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утвержденному уполномоченным органом, а также энзоотических и других болезней животных
УСХ

177
уәкілетті органмен келісім бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар жоспарының жобасын әзірлейді
АШБ
178
уәкілетті орган бекіткен тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың энзоотиялық және басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етеді
АШБ

179
организует и проводит просветительскую работу среди населения по вопросам ветеринарии
УСХ
180
Учет в сфере ветеринарии
проводит обследование эпизоотических очагов в случае их возникновения
ИАС, ИСЖ
Автоматизация учета сведений по карантину животных
УСХ
181
выдает акт эпизоотологического обследования
База по карантинированию животных (реестр актов эпизоотологического контроля)
УСХ
182
организует проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
УСХ

179
ветеринария мәселелері бойынша халық арасында ағарту жұмысын ұйымдастырады және жүргізеді
АШБ
180
Ветеринария саласындағы есепке алу
эпизоотия ошақтары пайда болған жағдайда оларды зерттеп-қарауды жүргізеді
АТЖ, АЖБ
Жануарлардың карантині бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
АШБ
181
эпизоотиялық зерттеу актісін береді
Жануарларды карантинге қою жөніндегі қор (эпизоотиялық бақылау актілер тізілімі)
АШБ
182
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шаралар жүргізуді ұйымдастырады
АШБ

183
организует ведение базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных
База по идентификации сельскогохозяйственных животных
УСХ
184
осуществляет свод, анализ ветеринарного учета и отчетности
База данных по ветеринарному учету
УСХ
185
предоставляет свод ветеринарного учета в уполномоченный орган
УСХ
186
ведет учет данных в области племенного животноводства по утвержденным формам
Сведения по учету данных в области племенного животноводства по утвержденным формам
УСХ
187
ведет государственный регистр племенных животных
Сведения для ведения Государственного регистра племенных животных
УСХ
188
издает государственный регистр племенных животных
УСХ
189
обобщает данные о бонитировке
Сведения о бонитировке
УСХ
190
информирует заинтересованных лиц о результатах бонитировки в целях стимулирования эффективного использования высокоценных племенных животных
УСХ
191
Карантин растений
организует проведение мероприятий на объектах государственного контроля и надзора в области карантина растений физическими и юридическими лицами – владельцами этих объектов, а также органами государственного управления
Автоматизация учета сведений о распространении карантинных объектов
УСХ
192
ведет учет сведений о распространении карантинных объектов
УСХ
193
предоставляет информацию о распространении карантинных объектов уполномоченному органу и заинтересованным лицам
УСХ
194
Организация деятельности в хлопковой отрасли
подает в суд заявления о введении и досрочном завершении временного управления хлопкоперерабатывающей организацией
Автоматизация учета государственных ресурсов семян хлопчатника.
Автоматизация процессов временного управления хлопкоперерабатывающей организацией (по аналогии с временным управлением хлебоприемным предприятием)
Сведения о временном управлении хлебоприемным предприятием
УСХ
195
принимает решение о введении временного управления хлопкоперерабатывающей организацией
УСХ
196
предъявляет иск в суд о принудительной ликвидации хлопкоперерабатывающей организации
УСХ
197
обеспечивает формирование и управление государственными ресурсами семян хлопчатника и контроль за их количественно-качественным состоянием
УСХ
198
организует проведение экспертизы качества хлопка-сырца
УСХ
199
Организация деятельности в сфере семеноводства
организует подготовку и повышение квалификации кадров апробаторов и семенных экспертов
Автоматизация процессов по учету, планированию и прогнозированию потребности в обучении кадров апробаторов и семенных экспертов
Автоматизация процессов по составлению балансов семян.
УСХ

183
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қорын жүргізуді ұйымдастырады
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қоры
АШБ
184
ветеринариялық есеп пен есептілікті жинақтауды, талдауды жүзеге асырады
Ветеринарлық есепке алудың деректер қоры
АШБ
185
ветеринариялық есеп жинағын уәкілетті органға ұсынады
АШБ
186
бекітілген нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректердің есебін жүргізеді
Бекітілген нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректер есебі жөніндегі мәліметтер
АШБ
187
асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін жүргізеді
Асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін жүргізу үшін мәліметтер
АШБ
188
асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін шығарады
АШБ
189
бағалау туралы деректерді қорытады
Бағалау туралы мәліметтер
АШБ
190
жоғары бағалы асыл тұқымды жануарларды пайдалануды ынталандыру мақсатында бағалау нәтижелері туралы мүдделі адамдарды хабардар етеді
АШБ
191
Өсімдіктердің карантині
өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау объектілерінде осы объектілерінің иелері - жеке және заңды тұлғалармен, сондай-ақ мемлекеттік басқару органдарымен іс шараларды жүргізуді ұйымдастырады
Карантинді объектілердің таралуы туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
АШБ
192
карантиндік объектілердің таралуы туралы мәліметтердің есебін жүргізеді
АШБ
193
карантиндік объектілердің таралуы туралы ақпаратты уәкілетті органға және мүдделі адамдарға береді
АШБ
194
Мақта өндіру саласындағы қызметті ұйымдастыру
мақта қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқару мерзімнен бұрын аяқталғандығы туралы сотқа арыз береді
Мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын есепке алуды автоматтандыру.
Мақта өндіретін ұйымды уақытша басқару процестерін автоматтандыру (астық қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруға ұқсас).
Мақта қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқару туралы мәліметтер
АШБ
195
мақта қабылдайтын кәсіпорынды уақытша басқаруды енгізу туралы шешім қабылдайды
АШБ
196
мақта қабылдайтын кәсіпорынды мәжбүрлеп тарату туралы сотқа талап қою арызын береді
АШБ
197
мақта тұқымының мемлекеттiк ресурстарын қалыптастыруды және оларды басқаруды және олардың сандық-сапалық жай-күйін бақылауды қамтамасыз етеді
АШБ
198
шитті мақта сапасына сараптама жүргізуді ұйымдастырады
АШБ
199
Тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
сынақтан өткізушілер мен тұқым сарапшыларын даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Байқаудан өткізушілер мен тұқым сарапшылары кадрларын оқыту қажеттілігін есепке алу, жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру.
тұқымдар теңгерімін жасау жөніндегі процестерді автоматтандыру
АШБ

200
предоставляет в уполномоченный орган в сфере сельского хозяйства необходимую информацию в области семеноводства сельскохозяйственных культур
УСХ
201
составляет балансы семян по области (городу республиканского значения, столицы)
УСХ
202
Организация деятельности в сфере строительства
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов областной коммунальной собственности и объектов социально-культурного назначения областного значения
ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
УС
203
оказывает содействие в работе государственных органов архитектурно-строительного контроля и надзора на территории области
УС
204
утверждает предпроектную и проектную (проектно-сметную) документацию на строительство объектов и комплексов, финансируемых за счет государственных инвестиций, и проектную (проектно-сметную) документацию на строительство независимо от источников финансирования, а также утверждение проектов, строящихся за счет государственных инвестиций
УС
205
осуществляет регистрацию и учет объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
Перечень строительных объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
УС
206
Контроль в сфере развития языков
дает рекомендации об устранении нарушений требований, установленных законодательством Республики Казахстан о языках, применяет меры административного воздействия
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП
УРЯ
207
осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках территориальными подразделениями центральных исполнительных органов и районными исполнительными органами
УРЯ
208
осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации
УРЯ
209
разрабатывает и утверждает полугодовые планы проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
УРЯ
210
Организация деятельности в сфере развития языков
осуществляет комплекс мер областного значения, направленных на развитие государственного и других языков
ИПГО
УРЯ

200
ауыл шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi органға ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығы саласындағы қажеттi ақпарат береді
АШБ
201
облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша тұқымдар теңгерімін жасайды
АШБ
202
Құрылыс саласындағы қызметті ұйымдастыру
облыстық маңызы бар облыстық коммуналдық меншік объектілері мен әлеуметтік-мәдени маңыздағы объектілердің құрылысы, қайта құрылымдауы және жөндеуі бойынша тапсырыс беруші болады
ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Пайдалануға енгізілетін объектілерді (кешендерді) есепке алуды автоматтандыру
ҚБ
203
облыс аумағындағы сәулет-құрылыс бақылау мен қадағалау істері жөніндегі мемлекеттік органдар жұмысына жәрдемдеседі
ҚБ
204
мемлекеттік инвестициялар есебінен қаржыландырылатын объектілердің және кешендердің құрылысының жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларын және қаржыландыру көздеріне қарамастан, құрылыстың жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларын бекітеді, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялар есебінен салынып жатқан жобаларды бекітеді
ҚБ
205
пайдалануға енгізілетін объектілерді (кешендерді) тіркеуді және есепке алуды жүзеге асырады
Пайдалануға енгізілетін құрылыс объектілерінің (кешендердің) тізбесі
ҚБ
206
Тілдерді дамыту саласындағы бақылау
Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы заңнамасында белгіленген талаптарды бұзуларды жою туралы ұсынымдар береді, әкімшілік әсер ету шараларын қолданады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру.
ТДБ
207
орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлiмшелерiнiң және аудандық атқарушы органдардың Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы заңнаманы сақтауын бақылауды жүзеге асырады
ТДБ
208
деректемелер мен көрнекі ақпаратты орналастыру бөлігінде Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы заңнаманың сақталуын бақылауды жүзеге асырады
ТДБ
209
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексерулер жүргізудің жартыжылдық жоспарларын әзірлейді және бекітеді
ТДБ
210
Тілдерді дамыту саласындағы қызметті ұйымдастыру
мемлекеттiк тiлдi және басқа тiлдердi дамытуға бағытталған облыстық маңызы бар шаралар кешенiн жүзеге асырады
МОИП
ТДБ

211
Разрешительная деятельность в сфере транспорта и автомобильных дорог
прием уведомлений о начале деятельности курсов по подготовке судоводителей маломерных судов
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр уведомлений о начале деятельности курсов по подготовке судоводителей маломерных судов
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность курсов по подготовке судоводителей маломерных судов
УПТАД
212
выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Реестр заявлений на получение лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Реестр лицензий на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Реестр субъектов, имеющих право осуществления деятельности по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
УПТАД
213
ведет реестр физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
Реестр уведомлений о начале осуществления деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
УПТАД
214
выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами
Реестр заявлений на получение удостоверений на право управления самоходными маломерными судами
Реестр выданных удостоверений на право управления самоходными маломерными судами
Реестр лиц, имеющих право управления самоходными маломерными судами
УПТАД

211
Көлік және автомобиль жолдары саласындағы рұқсат беру қызметі
шағын көлемді кемелердің жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстардың қызметі басталғандығы туралы хабарламаларды қабылдау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Шағын көлемді кемелердің жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстардың қызметі басталғандығы туралы хабарламалар тізілімі
Шағын көлемді кемелердің жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстардың қызметін жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ЖКАЖБ
212
жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығына лицензия беру
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығына лицензия алуға өтініштер тізілімі
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығына лицензиялар тізілімі
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығы бар субъектілер тізілімі
ЖКАЖБ
213
халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғандығы туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалар тізілімін жүргізеді
Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғандығы туралы хабарламалар тізілімі
Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ЖКАЖБ
214
өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктерді алуға өтініштер тізілімі
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына берілген куәліктер тізілімі
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізуге құқығы бар адамдар тізілімі
ЖКАЖБ

215
выдача международного сертификата технического осмотра
Реестр заявлений на получение международного сертификата технического осмотра
Реестр международных сертификатов технического осмотра
УПТАД
216
выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Реестр заявлений на получение паспорта на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Реестр паспортов на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
217
Контроль в сфере автомобильных дорог и дорожной деятельности
осуществляет государственный контроль при производстве работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог областного значения, улиц в городе республиканского значения, столице
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УПТАД
218
обеспечивает выполнение и контроль за всеми видами работ по строительству, реконструкции, ремонту, внедрению и содержанию технических средств регулирования дорожного движения на дорогах областного и районного значения, улицах населенных пунктов
УПТАД
219
Учет и организация взаимодействия в сфере автомобильного транспорта
организует регулярные междугородные межобластные, межрайонные (междугородные внутриобластные), а в городах республиканского значения, столице - городские и пригородные перевозки пассажиров и багажа, проводит конкурсы на право их обслуживания
1 уровень:
Автоматизация учета автовокзалов, автостанций, пунктов обслуживания пассажиров, маршрутов регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных) автомобильных перевозок.
2 уровень:
Автоматизация бизнес-процессов взаимодействия с подведомственными организациями (согласование маршрутов и расписания движения, субсидирование убытков перевозчиков и пр.).
Автоматизация конкурсных процедур на право обслуживания регулярных междугородных межобластных, межрайонных перевозок пассажиров и багажа.
Сведения об организациях, осуществляющих междугородные межобластные, межрайонные (междугородные внутриобластные), а в городах республиканского значения, столице - городские и пригородные перевозки пассажиров и багажа
УПТАД

215
техникалық байқаудың халықаралық сертификатын беру
Техникалық байқаудың халықаралық сертификатын алуға өтініштер тізілімі
Техникалық байқаудың халықаралық сертификаттар тізілімі
ЖКАЖБ
216
облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға арналған төлқұжатты алуға өтініштер тізілімі
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға арналған төлқұжаттар тізілімі
ЖКАЖБ
217
Автокөлік жолдары және жол қызметі саласындағы бақылау
облыстық маңызы бар автокөлік жолдарын, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы көшелерді салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
Бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру.
ЖКАЖБ
218
облыстық және аудандық маңызы бар жолдарда, елді мекендердегі көшелерде жол қозғалысын техникалық реттеу құралдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі барлық жұмыстардың орындалуын және оларды бақылауды жүзеге асырады
ЖКАЖБ
219
Автокөлік көлігі саласындағы өзара іс-қимылды есепке алу және ұйымдастыру
жолаушылар мен багажды автокөлікпен қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада – қалалық және қала маңындағы тұрақты тасымалдауды ұйымдастырады, оларға қызмет көрсету құқығына конкурстарды өткізеді
1-деңгей:
Автовокзалдарды, автостанцияларды, жолаушыларға қызмет көрсету пункттерді, ауданаралық (қалааралық облысішілік) автокөлікпен тұрақты тасымалдау маршруттарын есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Ведомстволық бағынысты ұйымдармен өзара іс-қимыл бизнес-процестерін автоматтандыру (маршруттарды және жол жүру кестелерін келісу, тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау және т.б.).
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық, облысаралық, ауданаралық тұрақты тасымалдауға қызмет көрсету құқығына конкурстық рәсімдерді автоматтандыру
Жолаушылар мен багажды автокөлікпен қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада – қалалық және қала маңындағы тұрақты тасымалдауды ұйымдастыратын ұйымдар туралы мәліметтер
ЖКАЖБ

220
в городах республиканского значения, столице организует перевозки пассажиров и багажа на такси
УПТАД
221
согласовывает маршруты и расписания движения по регулярным междугородным межобластным автомобильным перевозкам пассажиров и багажа
Маршруты и расписания движения по регулярным междугородным межобластным автомобильным перевозкам пассажиров и багажа
УПТАД
222
осуществляет субсидирование убытков перевозчиков при осуществлении социально значимых перевозок пассажиров на межрайонном (междугородном внутриобластном), а в городах республиканского значения, столице - городском и пригородном сообщениях
Отчет о фактических доходах и расходах по социально значимым убыточным маршрутам
Реестр актов выполненных работ по социально значимым убыточным маршрутам
Реестр прямых расходов перевозчика по организации перевозок пассажиров внутренним водным транспортом
УПТАД
223
утверждает маршруты и расписания движения регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных), а в городах республиканского значения, столице - городских и пригородных перевозок пассажиров и багажа
УПТАД
224
ведет реестр автовокзалов, автостанций и пунктов обслуживания пассажиров
Реестры автовокзалов, автостанций, пунктов обслуживания пассажиров
УПТАД
225
ведет реестр маршрутов регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных), а в городах республиканского значения, столице - городских и пригородных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Реестр маршрутов регулярных межрайонных (междугородных внутриобластных), а в городах республиканского значения, столице - городских и пригородных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
УПТАД
226
принимает решение о предоставлении автомобильных дорог общего пользования областного значения или их участков в безвозмездное временное пользование
Реестр решений о предоставлении автомобильных дорог общего пользования областного значения или их участков в безвозмездное временное пользование
УПТАД
227
Организация деятельности в сфере автомобильных дорог и дорожного движения
осуществляет управление сетью автомобильных дорог областного значения общего пользования, улиц населенных пунктов
ЕСЭДО, ИПГО
Перечень и сведения по эксплуатации автомобильных дорог общего пользования областного значения
УПТАД

220
республикалық маңызы бар қалаларда, астанада жолаушылар мен багажды таксимен тасымалдауы ұйымдастырады
ЖКАЖБ
221
қалааралық облысішілік автомобильмен тұрақты тасымалдаудың маршруттарын және қозғалыс кестелерін келіседі
қалааралық облысішілік автомобильмен тұрақты тасымалдаудың маршруттары және қозғалыс кестелері
ЖКАЖБ
222
жолаушыларды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада- қалалық және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік- маңызды тасымалдауын жүзеге асырған кезде тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялауды жүзеге асырады
Әлеуметтік-маңызды маршруттар бойынша нақты кірістер мен шығыстар туралы есеп
Әлеуметтік-маңызды маршруттар бойынша орындалған жұмыстар актілерінің тізілімі
Тасымалдаушының жолаушыларды ішкі су көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру бойынша тікелей шығындарының тізілімі
ЖКАЖБ
223
Жолаушылар мен багажды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада- қалалық және қала маңында тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестесін бекітеді
ЖКАЖБ
224
автовокзалдардың, автостанциялардың және жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің тізілімін жүргізеді
Автовокзалдардың, автостанциялардың және жолаушыларға қызмет көрсету пункттердің тізілімі
ЖКАЖБ
225
жолаушылар мен багажды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада- қалалық және қала маңында автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарының тізілімін жүргізеді
Жолаушылар мен багажды ауданаралық (қалааралық облысішілік), ал республикалық маңызы бар қалаларда, астанада- қалалық және қала маңында автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарының тізілімі
ЖКАЖБ
226
жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз уақытша пайдалануға беру туралы шешімді қабылдайды
Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз уақытша пайдалануға беру туралы шешімдер тізілімі
ЖКАЖБ
227
Автомобиль жолдары және жол қозғалысы саласындағы қызметті ұйымдастыру
облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдары желісін, елді мекендер көшелерін басқаруды жүзеге асырады
ЭҚАБЖ. МОИП
Облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын пайдалану бойынша мәліметтер және олардың тізбесі
ЖКАЖБ

228
осуществляет управление дорогами и дорожными предприятиями, находящимися в коммунальной собственности области (города республиканского значения, столицы)
Перечень дорожных предприятий, находящихся в коммунальной собственности области (города республиканского значения, столицы)
УПТАД
229
создает организации, специализирующиеся на обеспечении функционирования интеллектуальных транспортных систем
Перечень организации, специализирующихся на обеспечении функционирования интеллектуальных транспортных систем
УПТАД

228
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) коммуналдық меншігіндегі жолдарды және жол кәсіпорындарын басқаруды жүзеге асырады
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) коммуналдық меншігіндегі жол кәсіпорындарының тізбесі
ЖКАЖБ
229
зияткерлік көлік жүйелерінің жұмысын қамтамасыз етуге мамандандырылған ұйымдарды құрады
Зияткерлік көлік жүйелерінің жұмысын қамтамасыз етуге мамандандырылған ұйымдардың тізбесі
ЖКАЖБ

230
организует работы по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог общего пользования областного значения, улиц в городе республиканского значения, столице в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках
УПТАД
231
согласовывает строительство подъездных дорог и примыканий к дорогам общего пользования областного и районного значения
Реестр паспортов на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
232
ликвидирует последствия дорожно-транспортных происшествий для восстановления дорожного движения на дорогах
УПТАД

230
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңына сәйкес жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, елдi мекендердiң көшелерiн салу, реконструкциялау, жөндеу және күтiп ұстау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады
ЖКАЖБ
231
кiрме жолдарды және жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар жолдарға жалғасатын жолдарды салуды келіседі
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарының жолға бөлінген белдеуіндегі тұрақты сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға арналған төлқұжаттар тізілімі
ЖКАЖБ
232
жолдардағы жол жүрісін қалпына келтіру үшін жол-көлік оқиғалар салдарын жояды
ЖКАЖБ

233
обеспечивает безопасность дорожного движения на соответствующей территории в рамках своей компетенции
УПТАД
234
организует и проводит комплекс мер по медицинскому обеспечению безопасности дорожного движения и контролирует их исполнение
УПТАД
235
разрабатывает и реализует мероприятия по организации дорожного движения на дорогах
УПТАД
236
обеспечивает в градостроительной документации наличие раздела по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения
УПТАД

233
тиісті аумақта өз құзыреті шегінде жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етеді
ЖКАЖБ
234
жол жүрісі қауіпсіздігін медициналық қамтамасыз ету жөніндегі шаралар кешенін ұйымдастырады, жүргізеді және олардың орындалуын бақылайды
ЖКАЖБ
235
жолдарда жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды әзірлейді және іске асырады
ЖКАЖБ
236
қала құрылысы құжаттамасында жол жүрісін аумақтық-көліктік жоспарлау және ұйымдастыру бойынша құжаттаманың болуын қамтамасыз етеді
ЖКАЖБ

237
осуществляет мониторинг потерь от дорожно-транспортных происшествий и бюджетных затрат на обеспечение безопасности дорожного движения, а также эффективности принимаемых мер на снижение уровня аварийности на дорогах
Сведения по мониторингу потерь от дорожно-транспортных происшествий и бюджетных затрат на обеспечение безопасности дорожного движения, а также эффективности принимаемых мер на снижение уровня аварийности на дорогах
УПТАД
238
Оказание государственных услуг в сфере изучения и использования недр
заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр заявлений на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
239
заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр актов государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр заявлений на заключение, регистрацию
и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
240
выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Реестр заключений об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Реестр заявлений на получение заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
УПР
241
регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр заявлений на регистрацию сервитута на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи
Реестр зарегистрированных сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи
УПР

237
жол-көлік оқиғаларынан жоғалтулардың және жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған бюджет шығындарының, сондай-ақ жолдарда апаттық деңгейін азайту үшін қабылданатын шаралар тиімділігінің мониторингін жүзеге асырады
Жол-көлік оқиғаларынан жоғалтулардың және жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған бюджет шығындарының, сондай-ақ жолдарда апаттық деңгейін азайту үшін қабылданатын шаралар тиімділігінің мониторингі бойынша мәліметтер
ЖКАЖБ
238
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар тізілімі
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға өтініштер тізілімі
ТРБ
239
барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар тізілімі
Қазақстан Республикасында барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актілерінің тізілімі
Барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасуға, тіркеуге және сақтауға өтініштер тізілімі
ТРБ
240
алдағы салынатын құрылыс учаскесі астында пайдалы қазбалар жоқтығы немесе оның маңызы аздығы туралы қорытынды беру
Алдағы салынатын құрылыс учаскесі астында пайдалы қазбалар жоқтығы немесе оның маңызы аздығы туралы қорытындылар тізілімі
Алдағы салынатын құрылыс учаскесі астында пайдалы қазбалар жоқтығы немесе оның маңызы аздығы туралы қорытындыны алуға өтініштер тізілімі
ТРБ
241
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу
Барлауды және өндіруді жүргізу үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеуге өтініштер тізілімі
Барлауды және өндіруді жүргізу үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған тіркелген сервитуттардың тізілімі
ТРБ

242
Разрешительная деятельность в сфере изучения и использования недр
регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение свидетельства о регистрации договора залога права недропользования
Реестр свидетельств о регистрации договора залога права недропользования
УПР
243
выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений
Реестр заявлений на получение разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых
Реестр разрешений на застройку площадей залегания полезных ископаемых
УПР
244
обеспечивает выдачу разрешения на право недропользования при строительстве (реконструкции) и ремонте автомобильных дорог общего пользования, железных дорог и гидросооружений
Реестр заявлений на получение разрешений на право недропользования при строительстве (реконструкции) и ремонте автомобильных дорог общего пользования, железных дорог и гидросооружений
Реестр разрешений на право недропользования при строительстве (реконструкции) и ремонте автомобильных дорог общего пользования, железных дорог и гидросооружений
УПР
245
Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Реестр заявлений на заключение, регистрацию, и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Реестр контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых и строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Реестр актов государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
УПР
246
Разрешительная деятельность в сфере использования и охраны водного фонда
осуществляет согласование размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных, дноуглубительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах в пределах своей компетенции
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение согласования размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, или условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах
Реестр писем о согласовании размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, или условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах
УПР

242
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы рұқсат беру қызметі
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті алуға өтініштер тізілімі
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ТРБ
243
пайдалы қазбалар жатқан алаңдарға құрылыс салуға және олар жатқан орындарда жерасты ғимараттарын орналастыруға рұқсат беру
Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарға құрылыс салуға рұқсат алуға өтініштер тізілімі
Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарға құрылыс салуға рұқсаттар тізілімі
ТРБ
244
жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын, темір жолдарды және гидроқұрылыстарды салған (реконструкциялаған) және жөндеген кезде жер қойнауын пайдалану құқығына рұқсат беруді қамтамасыз етеді
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын, темір жолдарды және гидроқұрылыстарды салған (реконструкциялаған) және жөндеген кезде жер қойнауын пайдалану құқығына рұқсат алуға өтініштер тізілімі
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автокөлік жолдарын, темір жолдарды және гидроқұрылыстарды салған (реконструкциялаған) және жөндеген кезде жер қойнауын пайдалану құқығына рұқсаттар тізілімі
ТРБ
245
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтауға өтініштер тізілімі
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар тізілімі
Қазақстан Республикасында барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарды салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актілерінің тізілімі
ТРБ
246
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы рұқсат беру қызметі
судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды келiсу, орналастыру және пайдалануға енгізуді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын өз құзыреті шегінде келісуді жүзеге асырады
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды келiсу, орналастыру және пайдалануға енгізуді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісуді алуға өтініштер тізілімі
Судың жай-күйiне әсер ететiн кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды келiсу, орналастыру және пайдалануға енгізуді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу туралы хаттар тізілімі
ТРБ

247
Разрешительная деятельность в сфере охраны окружающей среды
выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ, ЕИС ООС
Реестр заявлений на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категории
Реестр разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий
УПР
248
выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
Реестр заявлений на получение заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
Реестр заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
УПР
249
Разрешительная деятельность в сфере охраны, воспроизводства и использования животного мира
выдача разрешения на пользование животным миром
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение разрешений на пользование животным миром
Реестр разрешений на пользование животным миром
УПР
250
Разрешительная деятельность в сфере охраны, защиты, пользования лесным фондом
выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования
Реестр разрешений на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования
УПР
251
Контроль и надзор в сферах использования и охраны водного фонда, особо охраняемых природных территорий, охраны окружающей среды, пользования лесным фондом
осуществляет государственный контроль в области использования и охраны водного фонда в соответствии со своей компетенцией
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП
УПР

247
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы рұқсат беру қызметі
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты алуға өтініштер тізілімі
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар тізілімі
ТРБ
248
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларын беру
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларын алуға өтініштер тізілімі
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларының тізілімі
ТРБ
249
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы рұқсат беру қызметі
жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттарды алуға өтініштер тізілімі
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар тізілімі
ТРБ
250
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану саласындағы рұқсат беру қызметі
орман ресурстарын сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде құрылыс объектілерін салуға учаскелерді пайдалануға рұқсат беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Орман ресурстарын сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде құрылыс объектілерін салуға учаскелерді пайдалануға рұқсатты алуға өтініштер тізілімі
Орман ресурстарын сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде құрылыс объектілерін салуға учаскелерді пайдалануға рұқсатттар тізілімі
ТРБ
251
Су қорын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану және қорғау, қоршаған ортаны қорғау орман қорын пайдалану салаларындағы бақылау мен қадағалау
өз құзыреті шегінде су қорын пайдалану және қорғау саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ТРБ

252
принимает меры к устранению нарушений водного законодательства
УПР
253
вносит в установленном порядке предложения о приостановлении и запрещении сброса сточных вод в водные объекты, производимого с нарушением установленных требований, а также о запрещении деятельности отдельных производственных объектов, цехов и предприятий, отрицательно влияющих на состояние вод
УПР
254
осуществляет государственный контроль и надзор за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда, находящихся в его ведении
УПР

252
су заңнамасын бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қолданады
ТРБ
253
су объектiлерiне белгiленген талаптарды бұза отырып жүргiзiлген сарқынды су ағызуды шектеу, тоқтата тұру және оған тыйым салу туралы, сондай-ақ су объектiлерiнiң жай-күйiне терiс әсер ететiн жекелеген өндiрiс объектiлерiнiң, цехтар мен кәсiпорындардың қызметiн тоқтату жөнiнде ұсыныстарды белгіленген тәртіппен енгізеді
ТРБ
254
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және оның қарамағындағы мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына және пайдалануына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады
ТРБ

255
осуществляет контроль объемов образования отходов
Сведения об объемах образования отходов
УПР
256
приостанавливает, ограничивает, прекращает права лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работы, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов, находящихся в их функциональным ведении
УПР
257
обеспечивает контроль за проведением крестьянскими и фермерскими хозяйствами и иными сельскохозяйственными организациями сжигания стерни, пожнивных и иных растительных остатков на сельскохозяйственных полях, пастбищах и сенокосах, отжигов травянистой растительности на территориях, прилегающих к лесному фонду
Сведения о проведении крестьянскими и фермерскими хозяйствами и иными сельскохозяйственными организациями сжигания стерни, пожнивных и иных растительных остатков на сельскохозяйственных полях, пастбищах и сенокосах, отжигов травянистой растительности на территориях, прилегающих к лесному фонду
УПР
258
Оказание государственных услуг в сфере использования и охраны водного фонда
предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на участие в конкурсе по предоставлению водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе
Реестр договоров о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между местным исполнительным органом области и победителем конкурса в бумажном виде на основании решения местного исполнительного органа области о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и (или) протокола конкурсной комиссии об итогах конкурса
УПР

255
қалдықтардың пайда болу көлеміне бақылауды жүзеге асырады
Қалдықтардың пайда болу көлемі туралы мәліметтер
ТРБ
256
олардың функционалдық қарамағындағы мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ ормандардың жай-күйiне және молықтырылуына қауiп төндiретiн жұмыстарды тоқтата тұрады, шектейдi және тоқтатады
ТРБ
257
шаруа және фермер қожалықтары мен өзге де ауыл шаруашылығы ұйымдарының орман қорына iргелес аумақтардағы ауыл шаруашылығы алқаптарында, жайылымдық және шабындық жерлерде сабантүбiн, аңыздарды және өзге де өсiмдiк қалдықтарын өртеуiне, қау шөбiн өртеуiне бақылау жасауды қамтамасыз етедi
Шаруа және фермер қожалықтары мен өзге де ауыл шаруашылығы ұйымдарының орман қорына iргелес аумақтардағы ауыл шаруашылығы алқаптарында, жайылымдық және шабындық жерлерде сабантүбiн, аңыздарды және өзге де өсiмдiк қалдықтарын өртеудi, қау шөбiн өртеудi жүргізгені туралы мәліметтер
ТРБ
258
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру жөніндегі конкурсқа қатысуға өтініштер тізілімі су объектісін оқшау немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы облыстардың жергілікті атқарушы органдары шешімінің және (немесе) конкурс нәтижесі туралы конкурстық комиссияның хаттамасы негізінде берілген облыстардың жергілікті атқарушы органдары мен конкурстың жеңімпазы арасындағы су объектісін оқшау немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы қағаз түріндегі шарттар тізілімі
ТРБ

259
Учет и организация деятельности в сфере использования и охраны водного фонда
управляет водохозяйственными сооружениями, находящимися в коммунальной собственности, осуществляет меры по их защите
ЕИАСУВР , АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация конкурсных процедур по предоставлению водных объектов в обособленное или совместное пользование
УПР
260
организует проверку и экспертизу изменения качественного и количественного состояния водного фонда
УПР

259
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
коммуналдық меншігіндегі су шаруашылығы ғимараттарды басқарады, оларды қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады
СРББАТЖ, ЭМС ААЖ, МОИП
Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру жөніндегі конкурстық рәсімдерді автоматтандыру
ТРБ
260
су қорының сапалық және сандық жай-күйінің өзгеруін тексеруді және сараптама жүргізуді ұйымдастырады
ТРБ

261
в пределах своей компетенции предоставляет водные объекты в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе
Сведения о проводимых конкурсах для предоставления водных объектов в обособленное или совместное пользование
УПР
262
в пределах своей компетенции принимает участие в работе бассейновых советов и бассейновом соглашении, вносит на рассмотрение бассейновых советов предложения по рациональному использованию водных объектов, водоснабжению, водоотведению населенных пунктов, изучает рекомендации бассейновых советов, принимает меры по их реализации
УПР

261
өз құзыреті шегінде су объектлерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға береді
Су объектлерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру үшін өткізілетін конкурстар туралы мәліметтер
ТРБ
262
өз құқыреті шегінде бассейндік кеңестердің жұмысына және бассейндік келісімге қатысады, су объектілерін ұтымды пайдалану және қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі ұсыныстарды бассейндік кеңестердің қарауына енгізеді, бассейндік кеңестердің ұсынымдарын зерделейді, оларды іске асыру жөнінде шаралар қолданады
ТРБ

263
обеспечивает реализацию мероприятий по рациональному использованию водных объектов, водоснабжению, водоотведению населенных пунктов, в том числе по гидромелиорации земель, обеспечению безопасности водохозяйственных систем и сооружений в пределах своей компетенции
УПР
264
принимает решения по вопросам обеспечения безопасности водохозяйственных систем и сооружений на соответствующих территориях
УПР
265
организует мероприятия по ликвидации последствий аварий водохозяйственных сооружений
УПР

263
өз құзыреті шегінде су объектілерін ұтымды пайдалану және қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі, оның ішінде жерді гидромелиорациялау, су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді
ТРБ
264
тиісті аумақтарда су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша шешімдер қабылдайды
ТРБ
265
су шаруашылығы құрылыстарындағы авариялардың зардаптарын жою жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады
ТРБ

266
осуществляет информирование населения о состоянии водных объектов, систем водоснабжения и водоотведения, находящихся на соответствующей территории
УПР
267
ведет учет водохозяйственных сооружений, находящихся в государственной собственности, при обнаружении бесхозяйных водохозяйственных сооружений проводит процедуры, предусмотренные гражданским законодательством Республики Казахстан
Перечень водохозяйственных сооружений, находящихся в государственной собственности
УПР
268
Учет и организация деятельности в сфере особо охраняемых природных территорий
разрабатывает и утверждает планы управления особо охраняемыми природными территориями, находящимися в ведении, обеспечение проведения их охраны, защиты и восстановления, а также научных исследований
ЕСЭДО, ИС КООПТ
Планы управления особо охраняемыми природными территориями
УПР
269
организует разработку и обеспечение проведения государственной экологической экспертизы естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР
270
согласовывает упразднение государственных природных заказников местного значения и уменьшения их территории
УПР
271
участвует в ведении государственного кадастра особо охраняемых природных территорий
Сведения для ведения Государственного кадастра особо охраняемых территорий
УПР
272
разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом паспорт особо охраняемых природных территорий, находящихся в ведении, и представляет паспорт на регистрацию (перерегистрацию) в уполномоченный орган
Паспорта особо охраняемых природных территорий
УПР
273
Оказание государственных услуг в сфере охраны окружающей среды
выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на получение разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества
Реестр писем о разрешении на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества
УПР

266
тиiстi аумақтарда орналасқан су объектiлерiнiң, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйi туралы халықты хабардар етудi жүзеге асырады
ТРБ
267
мемлекеттік меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының есебін жүргізеді, иесіз су шаруашылығы құрылыстары табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген рәсімдерді жүргізеді
Мемлекеттік меншігіндегі су шаруашылығы ғимараттардың тізбесі
ТРБ
268
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
өздерiнiң қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқару жоспарларын әзiрлейдi және бекiтедi, оларды күзету, қорғау және қалпына келтiру жөніндегі iс-шараларын, ғылыми зерттеулердiң жүргiзiлуiн қамтамасыз етедi
ЭҚАБЖ, ЕҚТАК АЖ
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқару жоспарлары
ТРБ
269
жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құрудың және кеңейтудiң жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi ұйымдастырады және оларға мемлекеттiк экологиялық сараптама өткiзiлуiн қамтамасыз етедi
ТРБ
270
жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдарды таратуды және олардың аумағын азайтуды келіседі
ТРБ
271
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттік кадастрын жүргiзуге қатысады
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттік кадастрын жүргiзу үшін мәліметтер
ТРБ
272
уәкiлеттi органмен келiсе отырып, өздерiнiң қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың паспорттарын бекiтедi, оларды уәкiлеттi органға тiркеуге (қайта тіркеуге) ұсынады
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың паспорттары
ТРБ
273
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
жерүсті су объектілері жоқ, бірақ сапалы ауызсудың жерасты жеткілікті қорларына ие аумақтардағы ауызсулық және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтаумен байланысты емес мақсаттар үшін жерасты сапалық ауызсуларын пайдалануға рұқсат беру
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ сапалы ауызсудың жерасты жеткілікті қорларына ие аумақтардағы ауызсулық және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтаумен байланысты емес мақсаттар үшін жерасты сапалық ауызсуларын пайдалануға рұқсат беруге өтініштер тізілімі
Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ сапалы ауызсудың жерасты жеткілікті қорларына ие аумақтардағы ауызсулық және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтаумен байланысты емес мақсаттар үшін жерасты сапалық ауызсуларын пайдалануға рұқсат беру туралы хаттар тізілімі
ТРБ

274
Учет и организация деятельности в сфере охраны окружающей среды
привлекает для проведения экспертных работ внешних экспертов (физических и юридических лиц), осуществляющих оказание услуг в области охраны окружающей среды
ЕСЭДО, АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация учета проведения общественной экологической экспертизы
УПР
275
организует проведение прикладных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области обращения с коммунальными отходами
УПР

274
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
сарапшылық жұмыстарды жүргізу үшін қоршаған ортаны қорғау саласында қызмет көрсетуді жүзеге асыратын сыртқы сарапшыларды (жеке және заңды тұлғаларды) тартады
ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ, МОИП
Қоғамдық экологиялық сараптаманы өткізуді есепке алуды автоматтандыру
ТРБ
275
коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында қолданбалы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуді ұйымдастырады
ТРБ

276
разрабатывает и представляет уполномоченному органу в области охраны окружающей среды инвестиционные экологические проекты в области охраны окружающей среды
Перечень инвестиционных экологических проектов в области охраны окружающей среды
УПР
277
разрабатывает в пределах своей компетенции целевые показатели качества окружающей среды
Целевые показатели качества окружающей среды
УПР
278
обеспечивают строительство объектов по удалению и размещению отходов
УПР
279
обеспечивает соблюдение экологических требований при обращении с коммунальными отходами
УПР
280
Осуществляет разработку мероприятий и экономических стимулов, направленных на снижение объемов образования отходов, повышение уровня их повторного или альтернативного использования и сокращение объемов отходов, подлежащих захоронению
УПР
281
осуществляет информирование населения о состоянии природных объектов, находящихся на территории области
УПР

276
қоршаған ортаны қорғау саласындағы инвестициялық экологиялық жобаларды әзірлейді және оларды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынады
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы инвестициялық экологиялық жобалардың тізбесі
ТРБ
277
өз құзыреті шегінде қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлейді
Қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
ТРБ
278
қалдықтарды жою және орналастыру жөніндегі объектілерді салуды қамтамасыз етеді
ТРБ
279
коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеген кезде экологиялық талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді
ТРБ
280
қалдықтардың пайда болу көлеміне бақылауды жүзеге асырады және қалдықтардың пайда болу көлемін азайтуға, оларды қайталап немесе балама пайдалану деңгейін арттыруға және көмуге жатқызылатын қалдықтардың көлемін қысқартуға бағытталған іс-шаралар мен экономикалық ынталандыруларды әзірлейді
ТРБ
281
облыстың аумағындағы табиғи объектілердің жағдайы туралы тұрғындарға хабарлап отыруды жүзеге асырады
ТРБ

282
разрабатывает и согласовывает с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды проекты по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов
Перечень проектов по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов
УПР
283
согласовывает планы природоохранных мероприятий в пределах своей компетенции
УПР
284
выносит решение в пределах своей компетенции о запрещении или разрешении строительства или реконструкции предприятий, сооружений и иных объектов на основании заключений государственных экологической и санитарно-эпидемиологической экспертиз
УПР

282
парниктік газдар шығарылымын қысқарту және сіңіру жөніндегі жобаларды әзірлейді және оларды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келіседі
Парниктік газдар шығарылымын қысқарту және сіңіру жөніндегі жобалар тізбесі
ТРБ
283
өз құзыреті шегінде табиғатты қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарларын келіседі
ТРБ
284
өз құзыреті шегінде мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама қорытындылары негізінде кәсіпорындарды, ғимараттарды және өзге объектілерді салуға немесе реконструкциялауға тыйым салу немесе рұқсат беру туралы шешім шығарады
ТРБ

285
осуществляет регистрацию проведения общественной экологической экспертизы
Сведения о проведении общественных экологических экспертиз
УПР
286
Оказание государственных услуг в сфере охраны, воспроизводства и использования животного мира
принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Реестр постановлений акимата области по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
УПР
287
Учет и организация деятельности в сфере охраны, воспроизводства и использования животного мира
организует и обеспечивает охрану животного мира в резервных фондах охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
ИС КЖМ, ИС КРР, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
УПР
288
организует мероприятия по оказанию помощи животным в случае их заболеваний, угрозы их гибели на незакрепленных охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках
УПР
289
организует деятельность по интродукции, реинтродукции и гибридизации, а также по искусственному разведению редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных
УПР
290
ведет паспортизацию рыбохозяйственных водоемов и (или) участков на основании научных рекомендаций
Паспорта рыбохозяйственных водоемов и (или) участков на основании научных рекомендаций
УПР
291
Оказание государственных услуг в сфере охраны, защиты, пользования лесным фондом
государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений о государственной регистрации договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда
Реестр зарегистрированных договоров долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда
УПР

285
қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізуін тіркеуді жүзеге асырады
Қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізу туралы мәліметтер
ТРБ
286
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
облыстың жергілікті атқарушы органдарымен жануарлар дүниесiн пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнiнде  шешім қабылдау
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Облыстың жергілікті атқарушы органдарымен жануарлар дүниесiн пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнiнде  шешім қабылдауға өтініштер тізілімі
Облыс әкімдігінің жануарлар дүниесiн пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнiндегі қаулылар тізілімі
ТРБ
287
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметтерді есепке алу және ұйымдастыру
аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарынның және (немесе) учаскелерiнің резервті қорларында жануарлар дүниесін қорғауды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді
ЖДК АЖ, БШК АЖ, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
ТРБ
288
жануарларға ауырып қалған, бекітіліп берілмеген аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде олардың қырылу қаупі төнген жағдайда, оларға көмек көрсету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады
ТРБ
289
сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген жануарлар түрлерiн интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру, сондай-ақ қолдан өсiру жөнiндегi қызметтi ұйымдастырады
ТРБ
290
ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттауды жүргізеді
Ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің паспорттары
ТРБ
291
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шарттарының тізілімі
ТРБ

292
Учет и организация деятельности в сфере охраны, защиты, пользования лесным фондом
создает резерв горюче-смазочных материалов на пожароопасный сезон в лесу для тушения пожаров на территории государственного лесного фонда
ИС ГЛК, АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация тендерных процедур по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование
Сведения по резерву горюче-смазочных материалов на пожароопасный сезон в лесу для тушения пожаров на территории государственного лесного фонда
УПР

292
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
орманда өрт қаупі болатын маусымда мемлекеттік орман қоры аумағында өрттерді сөндіру үшін жанар-жағармай материалдарының резервін құрады
МОҚ АЖ, ЭМС ААЖ, МОИП
Орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөніндегі тендерлік рәсімдерді автоматтандыру
Орманда өрт қаупі болатын маусымда мемлекеттік орман қоры аумағында өрттерді сөндіру үшін жанар-жағармай материалдарының резерві бойынша мәліметтер
ТРБ

293
разрабатывает и реализует выполнение ежегодных планов мероприятий по профилактике лесных пожаров и борьбе с ними на территории государственного лесного фонда
УПР
294
оказывает содействие функционированию добровольных противопожарных формирований в соответствии с законодательством Республики Казахстан
УПР
295
организует на территории лесного фонда работы по борьбе с вредителями и болезнями леса и улучшению его санитарного состояния
УПР

293
мемлекеттік орман қоры аумағында ормандағы өрттің алдын алу және оларға қарсы күрес жөніндегі іс-шаралардың жыл сайынғы жоспарларын әзірлейді және іске асырады
ТРБ
294
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ерікті өртке қарсы құрылымдардың жұмысына жәрдем көрсетеді
ТРБ
295
орман қоры аумағында орманды зиянкестер мен аурулардан қорғау және оның санитариялық жағдайын жақсарту жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастырады
ТРБ

296
принимает законченные объекты и готовую продукцию, произведенную в результате проведения лесохозяйственных мероприятий на участках государственного лесного фонда находящихся в их функциональным ведении
УПР
297
организует противопожарную пропаганду, регулярное освещение в средствах массовой информации вопросов о сбережении лесов, выполнении правил пожарной безопасности в лесах
УПР
298
организует и проводит тендера по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда, с участием уполномоченного органа и местного представительного органа области
Сведения о проводимых тендерах по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда
УПР

296
олардың функцционалдық қарауындағы мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі аяқталған объектілерді және орман шаруашылық іс-шараларды жүргізу нәтижесінде өндірілген дайын өнімді қабылдайды
ТРБ
297
өртке қарсы насихатты, бұқаралық ақпарат құралдарында ормандарды сақтау, ормандарда өрт қауiпсiздiгi  ережелерін орындау туралы мәселелердiң тұрақты жариялануын ұйымдастырады
ТРБ
298
уәкiлеттi органның және облыстың жергілікті өкiлдi органының қатысуымен өздерiнiң қарауындағы мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi пайдалануға беру жөнiнде тендерлер ұйымдастырады және өткiзедi
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман ресурстарын ұзақ мерзiмдi пайдалануға беру жөнiндегі өткізілген тендерлер туралы мәліметтер
ТРБ

299
подготавливает материалы по государственному учету лесного фонда, государственному лесному кадастру, государственному мониторингу лесов, находящихся в их функциональном ведении
Сведения по государственному учету лесного фонда, государственному лесному кадастру
УПР
300
предоставляет материалы по государственному учету лесного фонда, государственному лесному кадастру, государственному мониторингу лесов, находящихся в их функциональном ведении, уполномоченному органу
УПР
301
Оказание государственных услуг в сферах туристской деятельности и частного предпринимательства
выписка из государственного реестра туристских маршрутов и троп
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений
Реестр выписок из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп
Реестр заявлений на получение выписки из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп
УП
302
предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Реестр предоставленной туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Реестр заявлений на предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
УП
303
предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения по выданным субсидиям части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП
304
предоставление гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения по предоставленным гарантиям по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП
305
предоставление государственных грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на участие в конкурсном отборе по предоставлению грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр договоров о предоставлении гранта в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП

299
өздерiнiң функционалдық қарауындағы орман қорының мемлекеттiк есебi, мемлекеттiк орман кадастры, мемлекеттiк орман мониторингi жөнiнде материалдарды әзiрлейдi
Орман қорының мемлекеттiк есебi, мемлекеттiк орман кадастры бойынша мәліметтер
ТРБ
300
өздерiнiң функционалдық қарауындағы орман қорының мемлекеттiк есебi, мемлекеттiк орман кадастры, мемлекеттiк орман мониторингi жөнiнде материалдарды уәкілетті органға береді
ТРБ
301
Туристік қызмет және жеке кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
туристік маршруттары мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінді
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Туристік қызметті жүзеге асыратын адамдардың мемлекеттік тізілімінен және туристік маршруттары мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінділер тізілімі Туристік қызметті жүзеге асыратын адамдардың мемлекеттік тізілімінен және туристтік маршруттары мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінділер тізілімін алуға өтініштер тізілімі
КБ
302
туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру
Берілген туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат тізілімі
Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беруге өтініштер тізілімі
КБ
303
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды беру
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия алуға өтініштер тізілімі
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне берілген субсидиялар туралы мәліметтер
КБ
304
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік беру
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктерді алуға өтініштер тізілімі "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген кепілдіктер бойынша мәліметтер
КБ
305
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында мемлекеттік гранттарды беру
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында мемлекеттік гранттарды беру жөніндегі конкурстық іріктеуге қатысуға өтініштер тізілімі
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында мемлекеттік гранттарды беру туралы шарттардың тізілімі
КБ

306
предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения об оказанной поддержке по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
УП
307
Разрешительная деятельность в сфере туристской деятельности
выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
Реестр лицензий на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
Реестр субъектов туристской операторской (туроператорской) деятельности
УП
308
Контроль в сферах туристской деятельности и частного предпринимательства
осуществляет государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УП

306
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриалды) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриалды) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау алуға өтініштер тізілімі "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша көрсетілген қолдау туралы мәліметтер
КБ
307
Туристік қызмет саласындағы рұқсат беру қызметі
туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия алуға өтініштер тізілімі
Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензиялар тізілімі
Туристік операторлық қызмет (туроператорлық қызмет) субъектілерінің тізілімі
КБ
308
Туристік қызмет және жеке кәсіпкерлік саласындағы бақылау
әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
КБ

309
осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
УП
310
Организация деятельности в сфере торговли
разрабатывает и реализует инвестиционные проекты, направленные на развитие торговой инфраструктуры
ИПГО, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Сведения об инвестиционных проектах, направленных на развитие торговой инфраструктуры
УП

309
өз құзыреті шегінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларының шекті рұқсат етілген мөлшерін сақтауды мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
КБ
310
Сауда саласындағы қызметті ұйымдастыру
сауда инфрақұрылымын дамытуға бағытталған инвестициялық жобаларды әзірлейді және іске асырады
МОИП, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Сауда инфрақұрылымын дамытуға бағытталған инвестициялық жобалар туралы мәліметтер
КБ

311
разрабатывает меры по созданию условий, благоприятствующих торговой деятельности в соответствующих административно-территориальных единицах
УП
312
разрабатывает и реализует меры по достижению минимального норматива обеспеченности населения торговой площадью
УП
313
осуществляет организацию выставок и ярмарок
Сведения об организованных выставках и ярмарках
УП
314
реализует мероприятия по развитию и совершенствованию системы профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации работников торговли, формированию рынка труда на профессиональной основе
УП

311
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде сауда қызметіне қолайлы жағдайлар жасау жөніндегі шараларды әзірлейді
КБ
312
халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативіне қол жеткізу жөнінде шаралар әзірлейді және іске асырады
КБ
313
көрмелер мен жәрмеңкелер ұйымдастыруды жүзеге асырады
Ұйымдастырылған көрмелер және жәрменкелер туралы мәліметтер
КБ
314
сауда қызметкерлерін кәсіптік даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүйесін дамыту және жетілдіру, кәсіби негізде еңбек нарығын қалыптастыру арқылы сауда қызметін қолдауды жүзеге асырады
КБ

315
применяет меры экономического стимулирования субъектов торговой деятельности, в том числе осуществляющих торговлю продовольственными товарами отечественного производства
УП
316
реализует мероприятия по развитию электронной торговли
УП
317
реализует мероприятия по развитию приграничной торговли
УП
318
реализует мероприятия по развитию отечественных торговых сетей
УП
319
Организация деятельности в сфере туризма
анализирует рынок туристских услуг
ЕСЭДО, ИПГО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета туристских маршрутов и троп.
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении гидов-переводчиков, включая прием заявок в электронном виде.
Автоматизация сбора и анализа данных о развитии туризма на территории региона.
Сведения по анализу рынка туристических услуг
УП

315
сауда қызметі субъектілерін, оның ішінде отандық өндірістің азық-түлік тауарлары саудасын жүзеге асырушыларға экономикалық ынталандыру шараларын қолданады
КБ
316
электронды сауданы дамыту жөніндегі шараларды іске асырады
КБ
317
шекара маңындағы сауданы дамыту жөніндегі шараларды іске асырады
КБ
318
отандық сауда желілерін дамыту жөніндегі шараларды іске асырады
КБ
319
Туризм саласындағы қызметті ұйымдастыру
туристік қызметтер нарығын талдайды
МОИП, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Туристік маршруттарды және соқпақтарды есепке алуды автоматтандыру.
Аудармашы -гидтерді оқытуды жоспарлау және қажеттілігін болжау, оның ішінде өтінімдерді электронды түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру.
Өңір аумағында туризмнің дамуы туралы деректерді жинауды және талдауды автоматтандыру
Туристік қызметтер нарығын талдау бойынша мәліметтер
КБ

320
представляет в уполномоченный орган необходимые сведения о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Сведения о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УП
321
организует профессиональную подготовку гида (гида-переводчика)
Сведения о гидах (гидах-переводчиках), прошедших профессиональную подготовку
УП
322
оказывает субъектам туристской деятельности методическую и консультативную помощь в вопросах, связанных с организацией туристской деятельности
УП

320
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы қажетті мәліметтерді уәкілетті органға береді
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы мәліметтер
КБ
321
гидті (гид-аудармашыны) кәсіби даярлауды ұйымдастырады
Кәсіби даярлықтан өткен гидтер (гид-аудармашылар) туралы мәліметтер
КБ
322
туристік қызмет субъектілеріне туристік қызметті ұйымдастыруға байланысты мәселелерде әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді
КБ

323
утверждает по согласованию с уполномоченным органом план мероприятий по развитию туристской отрасли
УП
324
разрабатывает и внедряет меры по защите областных (города республиканского значения, столицы) туристских ресурсов
УП
325
координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УП
326
оказывает содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма
УП
327
развивает и поддерживает предпринимательство в области туристской деятельности как меру увеличения занятости населения
УП

323
уәкілетті органның келісімі бойынша туристік саланы дамыту бойынша іс-шаралар жоспарын бекітеді
КБ
324
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) туристік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлейді және енгізеді
КБ
325
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіреді
КБ
326
балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестіктерінің қызметіне және өз бетінше туризмді дамытуға жәрдем көрсетеді
КБ
327
халықты жұмыспен қамтуды ұлғайту шарасы ретінде туристік қызмет саласындағы кәсіпкерлікті дамытады және қолдайды
КБ

328
учреждает туристский информационный центр
УП
329
ведет государственный реестр туристских маршрутов и троп
Реестр туристских маршрутов и троп
УП
330
Организация деятельности в сфере частного предпринимательства
организует обучение, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства, включая прием заявок в электронном виде.
Сведения об обученных, прошедших подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
УП
331
определяет стратегию развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства, Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан и объектами рыночной инфраструктуры
УП
332
создает условия для развития частного предпринимательства
УП
333
обеспечивает создание и развитие в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого и среднего предпринимательства и инновационной деятельности
УП
334
обеспечивает государственную поддержку на местном уровне частного предпринимательства
УП
335
Оказание государственных услуг в сфере регулирования прав и интересов ребенка
выдача справок по опеке и попечительству
ПЭП, ИС РШЭП
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования, согласования и выдачи решений для неавтоматизированных услуг
Реестр заявлений на получение справки об опеке и попечительстве
Реестр выданных справок об опеке и попечительстве
УКЗСП
336
выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений на получение справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
Реестр выданных справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
УКЗСП
337
выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений на получение справки органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
Реестр выданных справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
УКЗСП

328
туристік ақпараттық орталықты құрады
КБ
329
туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін жүргізеді
Туристік маршруттар мен соқпақтардың тізілімі
КБ
330
Жеке кәсіпкерлік саласындағы қызметті ұйымдастыру
шағын және орта кәсіпкерлік үшін мамандарды және персоналды оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, МОИП
Шағын және орта кәсіпкерлік үшін мамандарды және персоналды оқытуды жоспарлау және қажеттелігін болжау, оның ішінде өтініштерді электронды түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру
Шағын және орта кәсіпкерліктің оқытылған, даярлаудан, қайта даярлаудан, біліктілігін арттырудан өткен мамандары және персоналы туралы мәліметтер
КБ
331
жергілікті атқарушы органдардың жеке кәсіпкерлік субъектілерімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлік палатасымен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен өзара қатынасын дамыту стратегиясын белгілейді
КБ
332
жеке кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдай жасайды
КБ
333
өңірде шағын және орта кәсіпкерлікті және инновациялық қызметті қолдау инфрақұрылымының объектілерін құруды және дамытуды қамтамасыз етеді
КБ
334
жеке кәсіпкерлікті жергілікті деңгейде мемлекеттік қолдауды қамтамасыз етеді
КБ
335
Бала құқықтарын және мүдделерін реттеу саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
қамқоршылық және қорғаншылық бойынша анықтамалар беру
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ
Автоматтандырылмаған қызметтер үшіін өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Қамқоршылық және қорғаншылық бойынша анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
ЖҚӘББ
336
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру (тек қана Астана, Алматы қалалары үшін)
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
Бірыңғай жинақтаушы зейнтақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін берілген анықтамалар тізілімі
ЖҚӘББ
337
меншік құқығы негізінде кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қамқоршылық және қорғаншылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру (тек қана Астана, Алматы қалалары үшін)
Меншік құқығы негізінде кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қамқоршылық және қорғаншылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын алуға өтініштер тізілімі
Меншік құқығы негізінде кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қамқоршылық және қорғаншылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың берілген анықтамалар тізілімі
ЖҚӘББ

338
установление опеки или попечительства над ребенком - сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Реестр заявлений на установление опеки или попечительства
Реестр постановлений акимата города Астаны, района и города областного значения об установлении опеки или попечительства
УКЗСП
339
назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений опекуна или попечителя для назначения пособия
Реестр решений о назначении пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей–сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр опекунов или попечителей, которым назначены пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
УКЗСП
340
Оказание государственных услуг в сфере образования
прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
ПЭП, ИС РШЭП (1 услуга)
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений для неавтоматизированных услуг
Реестр решений конкурсной комиссии о соответствии участников Конкурса на замещение должности руководителя государственного учреждения среднего образования квалификационным требованиям вакантной должности
Реестр заявлений на участие в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
УО
341
постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр заявлений на постановку на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр выданных направлений в детскую дошкольную организацию
УО
342
предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр заявлений на предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр выданных справок о предоставлении бесплатного и льготного питания в общеобразовательной школе;
УО
343
прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр заявлений на получение направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр направлений (путевок) в загородные и пришкольные лагеря
УО

338
жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылықты немесе қорғаншылықты белгілеу
Қамқоршылықты немесе қорғаншылықты белгілеуге өтініштер тізілімі
Астана қаласы, аудан және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің Қамқоршылықты немесе қорғаншылықты белгілеу туралы қаулылар тізілімі
ЖҚӘББ
339
жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) қамқоршыларына және қорғаншыларына жәрдемақыны тағайындау (тек қана Астана, Алматы қалалары үшін)
Жәрдемақыны тағайындауға арналған қамқоршының және қорғаншының өтініштер тізілімі
жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) қамқоршыларына және қорғаншыларына жәрдемақыны тағайындау туралы шешімдер тізілімі Оларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдмақы тағайындалған қамқоршылар және қорғаншылар тізілімі
ЖҚӘББ
340
Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ (1 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер үшін өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру, келісу және беру процестерін автоматтандыру
Мемлекеттік орта білім беру мекемесінің басшысы лауазымына орналасу конкурсына қатысушының бос лауазымының біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы конкурстық комиссия шешімдерінің тізілімі
Мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысуға өтініштер тізілімі
ББ
341
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қоюға өтініштер тізілімі
Мектепке дейінгі балалар ұйымына берілген жолдамалар тізілімі
ББ
342
жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды беруге өтініштер тізілімі
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыру туралы берілген анықтамалар тізілімі
ББ
343
аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау және оларға жолдамалар беру
Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін жолдамалар алуға өтініштер тізілімі
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдамалар тізілімі
ББ

344
прием документов для прохождения аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр заявлений на прохождение аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр выданных удостоверений об аттестации педагогического работника на присвоение/подтверждение квалификационной категории
УО
345
выдает разрешение на обучение в форме экстерната в организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы
Реестр заявлений на обучение в форме экстерната
Реестр приказов руководителя местного исполнительного органа по разрешению на обучение в форме экстерната
Сведения о детях, обучающихся в форме экстерната
УО
346
осуществляет прием документов для участия в конкурсе на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр заявлений на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр свидетельств о присуждении звания "Лучший педагог"
УО
347
прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования"
Реестр заявлений на участие в конкурсе "Лучшая организация среднего образования"
Реестр расписок о получении всех документов с указанием номера, даты и времени приема заявления
УО
348
Кадровое и материально-техническое обеспечение в сфере образования
организует переподготовку кадров и повышение квалификации работников государственных организаций образования, финансируемых за счет бюджетных средств
СЭО E-learning (частично), АИС ЭГЗ
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении и материально-техническом обеспечении организаций образования.
УО
349
организует кадровое обеспечение государственных организаций образования
Реестр кадров работников государственных организаций образования
УО
350
ежегодно до 15 апреля представляет в уполномоченные органы в области образования и здравоохранения заявки о потребности в кадрах в сельской местности с последующим трудоустройством, согласно представленным заявкам
Сведения о потребности в кадрах в сельской местности
УО
351
организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием
УО

344
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарды беруге (растауға) аттестаттаудан өту үшін құжаттарды қабылдау
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарды беруге (растауға) аттестаттаудан өтуге өтініштер тізілімі
Педагог қызметкердің біліктілік санатын алу/растау үшін аттестаттаудан өткені туралы берілген куәліктер тізілімі
ББ
345
мамандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді
Экстернат нысанында оқытуға арналған өтініштер тізілімі.
Жергілікті атқарушы орган басшысының экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру жөніндегі бұйрықтар тізілімі
Экстернат нысанында оқытылатын балалар туралы мәліметтер
ББ
346
"Үздік педагог" атағын алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдайды
"Үздік педагог" атағын алуға өтініштер тізілімі
"Үздік педагог" атағын беру туралы куәліктер тізілімі
ББ
347
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын алуға конкурсқа қатысуға құжаттарды қабылдау
"Орта білім беретін үздік ұйым" конкурсына қатысуға өтініштер тізілімі
Өтініштің нөмірін, қабылданған күнін және уақытын көрсете отырып, барлық құжаттардың алынғаны туралы қолхаттар тізілімі
ББ
348
Білім беру саласындағы кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету
кадрларды қайта даярлауды және бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
ЭОЖ E-learning (ішінара), ЭМС ААЖ
Білім беру ұйымдарының оқытудағы және материалдық техникалық қамсыздандырудағы қажетсінулерін жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру
ББ
349
мемлекеттік білім беру ұйымдарының кадрлармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің кадрлар тізілімі
ББ
350
берілген өтінімдерге сәйкес кейіннен жұмысқа орналастыра отырып, ауылдық жердің кадрлар қажетсінуі туралы өтінімді білім беру және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдарға жыл сайын 15 сәуірге дейін ұсынады
Ауылдық жердің кадрлар қажетсінуі туралы мәліметтер
ББ
351
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруін және солармен қамтамасыз етілуін ұйымдастырады және олардың пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады
ББ

352
обеспечивает приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов на бумажных и электронных носителях для организаций образования, реализующих на основе государственного заказа профессиональные образовательные учебные программы технического и профессионального образования, а также специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы
УО
353
осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы (за исключением организаций в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
Сведения о материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы (за исключением организаций в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
УО
354
обеспечивает материально-техническую базу методических кабинетов
Сведения о материально-технической базе методических кабинетов
УО
355
Организация деятельности в сфере образования
организует участие обучающихся в едином национальном тестировании
СЭО E-learning (частично), АИС ЭГЗ
Автоматизация учета сведений о проведении школьных олимпиад и конкурсов научных проектов.
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования.
УО

352
мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін жыл сайын 1 тамызға дейін қағаз және электрондық жеткізгіштерде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін сатып алуды және жеткізуді қамтамасыз етеді
ББ
353
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ББ
354
әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді
Әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасы туралы мәліметтер
ББ
355
Білім беру саласындағы қызметті ұйымдастыру
оқытылатындардың бірыңғай ұлттық тестілеуге қатысуын ұйымдастырады
ЭОЖ E-learning (ішінара), ЭМС ААЖ
Мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар конкурстарын өткізу туралы мәліметтерді есепке алуды атвоматтандыру.
мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық, кәсіптік орта білімнен кейінгі оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын бітірген адамдардың жұмысқа орналасуы туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
ББ

356
осуществляет образовательный мониторинг
Сведения по образовательному мониторингу
УО
357
обеспечивает предоставление технического и профессионального, послесреднего образования
УО
358
обеспечивает обучение детей по специальным общеобразовательным учебным программам
УО
359
обеспечивает обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
УО
360
создает, реорганизует и ликвидирует в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по согласованию с уполномоченным органом в области образования государственные организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также детские юношеские спортивные школы
Перечень государственных организаций образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также детских юношеских спортивных школ
УО

356
білім монитрингін жүзеге асырады
Білім монитрингі туралы мәліметтер
ББ
357
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді қамтамасыз етеді
ББ
358
балаларды арнайы оқу бағдарламалары бойынша оқытуды қамтамасыз етеді
ББ
359
мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды оқытуды қамтамасыз етеді
ББ
360
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерін білім беру саласындағы уәкілетті органның келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құрады, қайта ұйымдастырады және таратады
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерінің тізбесі
ББ

361
направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ
Сведения о средствах, направленных на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ
УО

361
мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы басқару органы айқындайтын өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы ұстауға бөлінетін бюджет қаражатының кемінде бір пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге қаражат жұмсайды
Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы басқару органы айқындайтын өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге жалпы білім беретін мектептерді ағымдағы ұстауға бөлінетін бюджет қаражатының кемінде бір пайызы мөлшерінде қаржылай және материалдық көмек көрсетуге жұмсалған қаражат туралы мәліметтер
ББ

362
обеспечивает организацию и проведение школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства областного масштаба
Сведения о проводимых школьных олимпиадах и конкурсах научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсах исполнителей и конкурсах профессионального мастерства областного масштаба
УО
363
обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на областном уровне
УО
364
содействует трудоустройству лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Сведений о трудоустройстве лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования
УО
365
обеспечивает реабилитацию и социальную адаптацию детей и подростков с проблемами в развитии
УО
366
осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Списки детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
УО

362
облыс ауқымында жалпы білім беретін пәндер бойынша мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар конкурстарын, орындаушылар конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді
Облыс ауқымында жалпы білім беретін пәндер бойынша өткізілген мектеп олимпиадалары және ғылыми жобалар конкурстары, орындаушылар конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстары туралы мәліметтер
ББ
363
балаларға облыстық деңгейде жүзеге асырылатын қосымша білім беруді қамтамасыз етеді
ББ
364
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысының негізінде бітірген адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді
Білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысының негізінде бітірген адамдарды жұмысқа орналастыру туралы мәліметтер
ББ
365
дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді қамтамасыз етеді
ББ
366
жетім балаларды, ата-анаcының қамқорлығынсыз қалған балаларды белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді жүзеге асырады
Жетім балалардың, ата-анаcының қамқорлығынсыз қалған балалардың тізімдері
ББ

367
обеспечивает функционирование Центра адаптации несовершеннолетних
УО
368
обеспечивает условия лицам, содержащимся в Центре адаптации несовершеннолетних
УО
369
оказывает содействие попечительским советам
УО
370
Организация деятельности в сфере молодежной политики
обеспечивает проведение мониторинга и оценки потребностей молодежи для выявления и решения актуальных проблем, повышения эффективности реализации государственной молодежной политики
ИПГО, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация процессов мониторинга и оценки потребностей молодежи, мониторинга рынка труда и практики трудоустройства
Сведения по мониторингу и оценке потребностей молодежи
УМП

367
кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді
ББ
368
кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарында ұсталатын адамдарға жағдай жасайды
ББ
369
қамқоршылық кеңестерге жәрдем көрсетеді
ББ
370
Жастар саясаты саласындағы қызметті ұйымдастыру
өзекті проблемаларды айқындау және шешу үшін, мемлекеттік жастар саясатының тиімділігін арттыру үшін жастардың қажетсінулерін мониторингілеуді және бағалауды жүргізуді қамтамасыз етеді
МОИП, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Жастардың қажетсінулерін мониторингілеу және бағалау, еңбек нарығын және жұмысқа орналастыру практикасын мониторингілеу процестерін автоматтандыру
Жастардың қажетсінулерін мониторингілеу және бағалау туралы мәліметтер
ЖСБ

371
организует мониторинг рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов
Сведения по мониторингу рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов
УМП
372
обеспечивает проведение регионального форума молодежи
УМП
373
принимает меры по укреплению казахстанского патриотизма, межконфессионального согласия и межэтнической толерантности
УМП
374
обеспечивает реализацию политики занятости и трудоустройства молодежи
УМП

371
еңбек нарығын және жас мамандарды жұмысқа орналастыру практикасын мониторингілеуді ұйымдастырады
Еңбек нарығын және жас мамандарды жұмысқа орналастыру практикасын мониторингілеу бойынша мәліметтер
ЖСБ
372
өңірлік жастар форумын өткізуді қамтамасыз етеді
ЖСБ
373
қазақстандық патриотизмді, конфессияаралық келісім мен этносаралық тағаттылықты нығайту жөнінде шаралар қолданады
ЖСБ
374
жастарды жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру саясатын іске асыруды қамтамасыз етеді
ЖСБ

375
содействует развитию волонтерской деятельности молодежи и молодежного самоуправления
УМП
376
создает молодежные ресурсные центры, обеспечивает и координирует их деятельность
Реестр молодежных ресурсных центров
УМП
377
Организация работ и мониторинг в сфере занятости
координирует работу по организации молодежной практики
АИС "Рынок труда"
УКЗСП
378
осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденных из мест лишения свободы
Сведения по мониторингу выполнения установленной квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденных из мест лишения свободы
УКЗСП

375
жастардың волонтерлік қызметін және жастардың өзін-өзі басқаруын дамытуға жәрдемдеседі
ЖСБ
376
жастар ресурстық орталықтарын құрады, олардың қызметін қамтамасыз етеді және үйлестіреді
Жастар ресурстық орталықтарының тізілімі
ЖСБ
377
Жұмыспен қамту саласындағы жұмыстарды ұйымдастыру және мониторингілеу
жастар практикасын ұйымдастыру жөніндегі қызметті үйлестіреді
"Еңбек нарығы" ААЖ
ЖҚӘББ
378
қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуының мониторингін жүзеге асырады
Қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеу бойынша мәліметтер
ЖҚӘББ

379
осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
Сведения по мониторингу выполнения установленной квоты рабочих мест для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
УКЗСП
380
осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест
Сведения по мониторингу выполнения установленной квоты рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест
УКЗСП
381
ежегодно определяет целевые группы, проживающих на территории соответствующих административно-территориальных единиц, и социальных мер по их защите
Сведения о целевых группах, проживающих на территории соответствующих административно-территориальных единиц, и социальных мерах по их защите
УКЗСП
382
осуществляет поддержку создания дополнительных рабочих мест через развитие индивидуального предпринимательства, малого и среднего бизнеса
УКЗСП
383
организует общественные работы
УКЗСП
384
формирует потребность в трудовых ресурсах, организует занятость населения и содействует в трудоустройстве
УКЗСП
385
оказывает содействие в создании специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
УКЗСП
386
оказывает социальную защиту безработным
УКЗСП
387
обеспечивает меры по содействию занятости лицам, освобожденным из учреждений, а также состоящим на учете службы пробации;
Перечень лиц, освобожденных из учреждений уголовно-исполнительной системы
Перечень лиц, состоящих на учете службы пробации
УКЗСП
388
Разрешительная деятельность в сфере миграции
выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ПЭП, ИС ИРС, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Реестр разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УКЗСП
389
Оказание государственных и иных услуг, учет в сфере миграции
присвоение статуса оралмана
АИС БД "Оралман" (частично)
Автоматизация процессов регистрации, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений.
Автоматизация приема заявлений в электронном виде от граждан РК
Реестр заявлений о присвоении статуса оралмана
Реестр удостоверений оралмана
УКЗСП

379
интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуының мониторингін жүзеге асырады
Интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеу бойынша мәліметтер
ЖҚӘББ
380
жалпы жұмыс орындарынан үш пайыз көлемінде мүгедектерге белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеуді жүзеге асырады
жалпы жұмыс орындарынан үш пайыз көлемінде мүгедектерге белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
381
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер аумағында тұратын нысаналы топтарды және оларды қорғау жөнiндегi әлеуметтiк шараларды жыл сайын анықтап отырады
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер аумағында тұратын нысаналы топтар және оларды қорғау жөнiндегi әлеуметтiк шаралар туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
382
жеке кәсiпкерлiктi, шағын және орта бизнестi дамыту арқылы қосымша жұмыс орындарын ашуды қолдауды жүзеге асырады
ЖҚӘББ
383
қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады
ЖҚӘББ
384
еңбек ресурстарына қажеттілікті қалыптастырады, халықты жұмыспен қамтуды ұйымдастырады және жұмысқа орналасуға жәрдемдеседі
ЖҚӘББ
385
мүгедектердi жұмысқа орналастыру үшiн арнаулы жұмыс орындарын құруға жәрдемдеседі
ЖҚӘББ
386
жұмыссыздарға әлеуметтiк қорғау көрсету
ЖҚӘББ
387
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға жұмысқа орналасуға жәрдемдеседі
Қылмыстық-атқару мекемелерінен босатылған адамдар тізбесі
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар тізбесі
ЖҚӘББ
388
Көші-қон саласындағы рұқсат беру қызметі
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттарды бередi және олардың мерзімін ұзартады
ЭҮП, ШЖК АЖ, ЕЛ МДҚ АЖ
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттарды алуға өтініштер тізілімі
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттар тізілімі
ЖҚӘББ
389
Көші-қон саласындағы мемлекеттік және өзге қызметтерді көрсету, есепке алу
Оралман мәртебесін беру
"Оралман" ДҚ ААЖ (ішінара)
Өтініштерді тіркеу, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру.
ҚР азаматтарынан өтініштерді электронды түрде қабылдауды автоматтандыру
Оралман мәртебесін беру туралы өтініштер тізілімі
Оралман куәліктерінің тізілімі
ЖҚӘББ

390
организует деятельность центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения
Перечень центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения
УКЗСП
391
принимает заявление с приложением необходимых документов от граждан Республики Казахстан на присвоение статуса переселенца и включение в квоту переселения внутренних мигрантов
Заявление на предоставление статуса переселенца
Реестр переселенцев
УКЗСП
392
принимает решения о присвоении статуса переселенца, включении в квоту переселения внутренних мигрантов и назначении выплат единовременных пособий переселенцам, включенным в квоту переселения внутренних мигрантов
УКЗСП
393
выдает удостоверение переселенца
УКЗСП
394
выдает ходатайство на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам
Реестр заявлении на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам
Реестр ходатайств на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам
УКЗСП
395
осуществляет учет и регистрацию трудовых мигрантов
Реестр трудовых мигрантов
УКЗСП
396
осуществляет учет и регистрацию оралманов
УКЗСП
397
Оказание государственных услуг в сфере социального обеспечения
обеспечивает санаторно-курортное лечение инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
ПЭП, ИС РШЭП
Автоматизация процессов регистрации, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений для неавтоматизированных ГУ
Реестр заявлений на получение санаторно-курортного лечения инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставление инвалидам санаторно-курортного лечения
Сведения о предоставлении санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов
УКЗСП
398
возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов (только для городов Астана и Алматы)
Реестр заявлений на возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
Реестр уведомлений о назначении пособия на обучение на дому детей-инвалидов
Реестр детей-инвалидов, которым назначены пособия на обучение на дому
УКЗСП
399
организует обеспечение инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
Реестр заявлений на получение технических вспомогательных (компенсаторных) средств и (или) специальных средств передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставление инвалидам технических вспомогательных (компенсаторных) средств и (или) специальных средств передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
Сведения об обеспечении инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
УКЗСП

390
оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарын, уақытша орналастыру орталықтарын құрады және олардың қызметін ұйымдастырады
Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарының, уақытша орналастыру орталықтарының тізбесі
ЖҚӘББ
391
Қазақстан Республикасы азаматтарынан қоныс аударушы мәртебесін беру және ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізу үшін қажетті құжаттар қоса тіркелген өтінішті қабылдайды
Қоныс аударушы мәртебесін алуға өтініш
Қоныс аударушылар тізілімі
ЖҚӘББ
392
қоныс аударушы мәртебесін беру және ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізу және қоныс аудару квотасына енгізілген қоныс аударушыларға біржолғы жәрдемақыны төлеуді тағайындау туралы шешім қабылдайды
ЖҚӘББ
393
қоныс аударушы куәлігін береді
ЖҚӘББ
394
бизнес-көшiп келушiлердiң уақытша тұруға арналған рұқсаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға немесе қысқартуға өтініш хат бередi
Бизнес-көшiп келушiлердiң уақытша тұруға арналған рұқсаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға немесе қысқартуға өтініштер тізілімі
Бизнес-көшiп келушiлердiң уақытша тұруға арналған рұқсаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға немесе қысқартуға өтініш хаттар тізілімі
ЖҚӘББ
395
еңбекші көшіп-қонушыларды есепке алуды және тіркеуді жүзеге асырады
Еңбекші көшіп-қонушылар тізілімі
ЖҚӘББ
396
оралмандарды есепке алуды және тіркеуді жүзеге асырады
ЖҚӘББ
397
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердің және мүгедек –балалардың санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етеді
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ
Автоматтандырылмаған МҚ үшін өтініштерді тіркеу, қарау, шешімдерді құр және келісу процестерін автоматтандыру
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердің және мүгедек –балалардың санаторлық-курорттық емделуіне өтініштер тізілімі
Мүгедектерге санаторлық-курорттық емделуді беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердің және мүгедек –балалардың санаторлық-курорттық емдеу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
398
мүгедек- балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу (тек қана Астана және Алматы қалалары үшін)
Мүгедек- балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге өтініштер тізілімі
Мүгедек- балаларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Оларға үйде оқытуға жәрдемақы тағайындалған мүгедек-балалар тізілімі
ЖҚӘББ
399
мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе ) арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерге техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарын және (немесе ) арнайы жүріп-тұру құралдарын алуға өтініштер тізілімі Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерге техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарын және (немесе ) арнайы жүріп-тұру құралдарын беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе ) арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ЖҚӘББ

400
Кадровое и материально-техническое обеспечение в сфере социальной помощи
организует подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов по реабилитации инвалидов, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля
АИС ЭГЗ
1 уровень:
Автоматизация учета мероприятий по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров в сфере социального обеспечения.
Автоматизация учета предоставленного материально-технического обеспечения.
2 уровень:
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в кадрах, включая прием заявок в электронном виде.
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в материально-техническом обеспечении, включая прием заявок в электронном виде.
Реестр специалистов по реабилитации инвалидов, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля
УКЗСП
401
планирует и организует переподготовку, повышение квалификации и аттестацию кадров, работающих в специальных организациях образования и в сфере выявления, учета и коррекции психических и (или) физических недостатков
Реестр кадров, работающих в специальных организациях образования и в сфере выявления, учета и коррекции психических и (или) физических недостатков
УКЗСП
402
организует кадровое обеспечение субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации социальных работников
Сведения о профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации социальных работников
УКЗСП
403
осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций, занятых вопросами социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями
Сведения о материально-техническом обеспечении организаций, занятых вопросами социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями
УКЗСП
404
Учет и мониторинг в сфере социальной помощи
оказывает оралманам социальную помощь за счет бюджетных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан
АИС "Е-собес", АИС СП, ИС ЦБДИ, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей.
Сведения об оказании оралманам социальной помощи за счет бюджетных средств
УКЗСП

400
Әлеуметтік көмек көрсету саласындағы кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету
мүгедектердi оңалту жөнiндегi мамандарды, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандарын, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпі бойынша оқитын және жазатын мамандарды даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
1-деңгей:
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы кадрларды даярлау, қайта қаярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі іс-шараларды есепке алуды автоматтандыру.
Ұсынылған материалдық-техникалық қамсыздандыруды есепке алуды автоматтандыру. 2-деңгей:
Кадрларды қажетсінулерді жоспарлау және болжау, оның ішінде өтініштерді электронды түрде қабылдау жөніндегі процестерін автоматтандыру.
Материалдық-техникалық қамсыздандырудағы қажетсінулерді жоспарлау және болжау, оның ішінде өтініштерді электронды түрде қабылдау жөніндегі процестерін автоматтандыру
Мүгедектердi оңалту жөнiндегi мамандар, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандары, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпі бойынша оқитын және жазатын мамандар тізілімі
ЖҚӘББ
401
арнайы білім беру ұйымдарында және психикалық және (немесе) дене дамуының кемшіліктерін айқындау, есепке алу және түзету саласында жұмыс істейтін кадрларды қайта қаярлауды, біліктілігін арттыруды және аттестаттауды жоспарлайды және ұйымдастырады
Арнайы білім беру ұйымдарында және психикалық және (немесе) дене дамуының кемшіліктерін айқындау, есепке алу және түзету саласында жұмыс істейтін кадрлар тізілімі
ЖҚӘББ
402
арнайы әлеуметтік қызмет көрмететін субъектілерді кадрлық қамсыздандыруын, әлеуметтік қызметкерлерді кәсіби даярлауды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Әлеуметтік қызметкерлерді кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
403
мүмкіндіктері шектеулі балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық коррекциялық қолдау мәселелерімен айналысатын мемлекеттік ұйымдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады
мүмкіндіктері шектеулі балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық коррекциялық қолдау мәселелерімен айналысатын мемлекеттік ұйымдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
404
Әлеуметтік көмек көрсету саласындағы есепке алу және мониторингілеу
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оралмандарға бюджеттік қаражат есебінен әлеуметтік көмек көрсетеді
"Е-собес" ААЖ, ӘК ААЖ, МОДҚ АЖ, ЭМС ААЖ
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмысы қолайсыз отбасыларды есепке алуды автоматтандыру
Оралмандарға бюджеттік қаражат есебінен әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтер
ЖҚӘББ

405
координирует оказание благотворительной и социальной помощи инвалидам
УКЗСП
406
создает государственные учреждения и предприятия, осуществляющие реабилитацию инвалидов
Перечень организаций, осуществляющих реабилитацию инвалидов
УКЗСП
407
организует профессиональное обучение (переобучение) инвалидов
Сведения по проведенному профессиональному обучению (переобучению) инвалидов
УКЗСП
408
организует на соответствующей территории медицинскую, социальную, профессиональную реабилитацию в соответствии с настоящим Законом и индивидуальной программой реабилитации инвалида
УКЗСП

405
мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтік көмек көрсетуді үйлестіреді
ЖҚӘББ
406
мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелерді құрады
Мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын ұйымдар тізбесі
ЖҚӘББ
407
мүгедектерді кәсіптік оқытуын (қайта оқытуын) ұйымдастырады
Өткізілген мүгедектерді кәсіптік оқыту (қайта оқыту) туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
408
осы заңға және мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес тиісті аумақта медициналық, әлеуметтік, кәсіптік оңалтуды ұйымдастырады
ЖҚӘББ

409
организует совместно с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта и общественными объединениями инвалидов проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди инвалидов
УКЗСП
410
организует совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовые и просветительские мероприятия
УКЗСП
411
создает организации по оказанию помощи и обеспечивают их функционирование;
УКЗСП
412
организует предоставление специальных социальных услуг потерпевшим в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
УКЗСП
413
выявляют и ведут учет несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей;
Реестр несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей
УКЗСП
414
координирует деятельность по организации и оказанию социальной помощи по уходу за детьми с тяжелыми недостатками
УКЗСП
415
обеспечивает реализацию прав на гарантированное медицинское обслуживание и бесплатное образование с соблюдением общегосударственных стандартов, а также получение социальной помощи
УКЗСП
416
обеспечивает защиту прав и консультативную помощь семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями
УКЗСП
417
создает отделения социальной помощи на дому
Перечень отделений социальной помощи на дому
УКЗСП
418
организует скрининг в учреждениях первичной медико-санитарной помощи, детских поликлиниках, родовспомогательных учреждениях
УКЗСП
419
обеспечивает с согласия родителей и иных законных представителей направление выявленных в результате скрининга детей группы "риска" в психолого-медико-педагогические консультации
Перечень детей группы "риска", выявленных в результате скрининга
УКЗСП
420
организует обучение детей с ограниченными возможностями в специальных организациях образования, и создают условия для их обучения в других организациях образования
УКЗСП
421
содействует в трудоустройстве детей с ограниченными возможностями
УКЗСП
422
обеспечивает проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах
Сведения об анализе потребностей населения в специальных социальных услугах
УКЗСП
423
осуществляет взаимодействие с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг
УКЗСП
424
осуществляет государственные закупки в пределах своей компетенции, а также размещает государственный социальный заказ по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
УКЗСП

409
дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органмен және мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мүгедектер арасында сауықтыру және спорттық iс-шараларды өткiзудi ұйымдастырады
ЖҚӘББ
410
мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мәдени-көпшілік және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады
ЖҚӘББ
411
көмек көрсету орталықтарын құрады және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
ЖҚӘББ
412
Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамасында белгіленген тәртіпте арнаулы әлеметтік қызметтерді көрсетуді ұйымдастырады
ЖҚӘББ
413
тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмысы қолайсыз отбасыларды анықтайды және оларды есепке алуды жүргiзедi
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандардың және тұрмысы қолайсыз отбасылардың тізілімі
ЖҚӘББ
414
ауыр науқасы бар балаларды күтіп-бағу бойынша әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қызметті үйлестіреді
ЖҚӘББ
415
жалпы мемлекеттік стандарттарды сақтай отыра кепілді медициналық қызмет көрсетілуіне және тегін білім алуға, сондай-ақ әлеуметтік көмек алуға құқықтарды іске асыруды қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ
416
мүмкіндіктері шектеулі балаларды тәрбиелеп отырған отбасылардың құқықтарын қорғауды және оларға консультативті көмек көрсетуді қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ
417
үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерін құрады
Үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерінің тізбесі
ЖҚӘББ
418
алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету мекемелерінде, балалар поликлиникаларында, босанатын әйелдерге дәрігерлік жәрдем беретін мекемелерде скринингті ұйымдастырады
ЖҚӘББ
419
ата-ананың және өзге заңды өкілдерінің келісімімен скрининг нәтижесінде айқындалған "қатер" тобындағы балаларды психологиялық-педогогикалық консультацияларға жолдауды қамтамасыз етеді
Скрининг нәтижесінде айқындалған "қатер" тобындағы балалардың тізбесі
ЖҚӘББ
420
мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы білім беру ұйымдарында оқуын ұйымдастырады және олардың басқа білім беру ұйымдарында оқуына жағдай жасайды
ЖҚӘББ
421
мүмкіндіктері шектеулі балалардың жұмысқа орналасуына жәрдемдеседі
ЖҚӘББ
422
халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулерін талдауды жүргізуін қамтамасыз етеді
Халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулерін талдау туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
423
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалармен, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады
ЖҚӘББ
424
өз құзыреті шегінде мемлекеттік сатып алуларды жүзеге асырады, сондай-ақ арнаулы әлеуметтік қызметтерді және арнаулы әлеуметтік қызметтердегі қажетсінулерді бағалау және анықтау жөніндегі қызметтерді көрсетеді
ЖҚӘББ

425
обеспечивает меры по созданию и деятельности субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их введении
Реестр субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги
УКЗСП
426
обеспечивает предоставление субъектами, предоставляющими специальные социальные услуги, гарантированного объема специальных социальных услуг
УКЗСП
427
принимает меры по развитию системы предоставления специальных социальных услуг
УКЗСП

425
арнаулы әлеуемттік қызметтерді көрсететін субъектілерді құру және олардың қызметі бойынша шараларды қамтамасыз етеді
Арнаулы әлеуемттік қызметтерді көрсететін субъектілер тізілімі
ЖҚӘББ
426
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілердің арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін көрсетуін қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ
427
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту жөнінде шараларды қабылдайды
ЖҚӘББ

428
координирует оказание социально-правовой и иной помощи лицам, состоящим на учете службы пробации
УКЗСП
429
образует консультативно-совещательные органы по содействию деятельности учреждений и органов, исполняющих уголовные наказания и иные меры уголовно-правового воздействия, а также организации социальной и иной помощи лицам, отбывшим уголовные наказания
Перечень организаций социальной и иной помощи лицам, отбывшим уголовные наказания
УКЗСП
430
обеспечивает предоставление специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации
УКЗСП

428
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға әлеуметтік–құқықтық немесе өзге де көмек көрсетуді үйлестіреді;
ЖҚӘББ
429
қылмыстық жазаларды және өзге де қылмыстық-құқықтық ықпал ету шараларын орындайтын мекемелер мен органдардың қызметіне жәрдемдесу, сондай-ақ қылмыстық жазаларын өтеген адамдарға әлеуметтік және өзге де көмекті ұйымдастыру бойынша консультациялық-кеңесші органды құрады;
Қылмыстық жазаларын өтеген адамдарға әлеуметтік және өзге де көмекті ұйымдастыратын ұйымдар тізбесі
ЖҚӘББ
430
мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді
ЖҚӘББ

431
обеспечивает с согласия родителей или иных законных представителей направление несовершеннолетних с ограниченными возможностями, находящихся на учете службы пробации, на психолого-медико-педагогические консультации
УКЗСП
432
Регулирование в сфере труда
согласовывает проведение забастовок в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений при оказании услуг в сфере труда.
Автоматизация учета отраслевых и региональных соглашений в сфере труда.
Сведения о проведении забастовок в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
УКЗСП
433
рассматривает и согласовывают нормы труда и параметры системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов), в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по труду
Сведения по нормам труда и параметрам системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов
УКЗСП
434
заключает региональные (областные, городские, районные) соглашения с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
Реестр соглашений с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
УКЗСП
435
осуществляет регистрацию отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне
Реестр отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне
УКЗСП
436
Государственный контроль за использованием и охраной земель
осуществляет государственный контроль за использованием и охраной земель
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов государственного контроля за использованием и охраной земель, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований, обременений
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ ГП РК в части регистрации проверок и протоколов АП, интеграция с ИС ГО в части регистрации обременений
УКЗ

431
пробация қызметінің есебінде тұрған мүмкіндіктері шектеулі кәмелетке толмағандарды ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің келісімімен психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберуді қамтамасыз етеді;
ЖҚӘББ
432
Еңбек саласындағы реттеу
халықтың тұрмыс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарда (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ереуілдер өткізуді келіседі;
Еңбек саласындағы қызметтерді көрсеткен кезде өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру.
Еңбек саласындағы салалық және өңірлік келісімдерді есепке алуды автоматтандыру
Халықтың тұрмыс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарда (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ереуілдерді өткізу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
433
көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар жұмыскерлерінің еңбек нормаларын және еңбегіне ақы төлеу жүйесінің өлшемдерін еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен қарайды және келіседі;
Көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар жұмыскерлерінің еңбек нормалары және еңбегіне ақы төлеу жүйесінің өлшемдері туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
434
жұмыс берушілердің өңірлік бірлестіктерімен және жұмыскерлердің өңірлік бірлестіктерімен өңірлік (облыстық, қалалық, аудандық) келісімдер жасасады;
Жұмыс берушілердің өңірлік бірлестіктерімен және жұмыскерлердің өңірлік бірлестіктерімен өңірлік (облыстық, қалалық, аудандық) келісімдер тізілімі
ЖҚӘББ
435
қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық және өңірлік келісімдерді тіркеуді жүзеге асырады;
Қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық және өңірлік келісімдердің тізілімі
ЖҚӘББ
436
Жерді пайдалануды және қорғауды мемлекеттік бақылау
жерді пайдалануды және қорғауды мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
Жерді пайдалануды және қорғауды мемлекеттік бақылау субъектілерін және объектілерін, тексерулер жоспарларын, өткізілген тексерулерді, берілген ұйғарымдарды, ӘҚ туралы істерді актілерді, шағымдануларды, ауыртпалықтарды есепке алуды автоматтандыру
2-деңгей:
Бақылау объектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, ұйғарымдарды, хабарламаларды бақылау субъектілеріне электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚР БП ҚСжАЕК АЖ –мен ықпалдаыстыру, ауыртпалықтарды тіркеу бөлігінде МО АЖ-мен ықпалдастыру
ЖҚӘББ

437
выдает обязательные для исполнения предписания по устранению выявленных нарушений земельного законодательства
УКЗ
438
рассматривает дела об административных правонарушениях в области земельного законодательства
УКЗ
439
подготавливает и предъявляет иски в суд по вопросам, указанным в подпункте 4) пункта 1 статьи 148 Земельного кодекса Республики Казахстан
УКЗ
440
выявляет и осуществляет возврат в государственную собственность земель, не используемых либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан
УКЗ

437
жер заңнамасын анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде орындалуы міндетті нұсқамалар береді
ЖББ
438
жер заңнамасы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды
ЖББ
439
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 148-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген мәселелер бойынша сотқа талап қоюды дайындайды және береді
ЖББ
440
пайдаланылмай жатқан не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жерді анықтау және мемлекеттік меншікке қайтарады
ЖББ

441
приостанавливает строительство, разработку месторождений полезных ископаемых, эксплуатацию объектов, геологоразведочных и других работ, если они осуществляются с нарушением земельного законодательства, установленного режима использования земель, а также, если эти работы ведутся по проектам, не прошедшим экспертизу или получившим отрицательное заключение
УКЗ
442
организует и проводит государственный контроль за:
соблюдением государственными органами, предприятиями, учреждениями, организациями и гражданами земельного законодательства Республики Казахстан, установленного режима использования земельных участков в соответствии с их целевым назначением;
недопущением самовольного занятия земельных участков;
соблюдением прав собственников земельных участков и землепользователей;
своевременным и правильным проведением собственниками земельных участков и землепользователями комплекса организационно - хозяйственных, агротехнических, лесомелиоративных и гидротехнических противоэрозионных мероприятий по восстановлению и сохранению плодородия почв;
своевременным предоставлением в государственные органы собственниками земельных участков и землепользователями сведений о наличии, состоянии и использовании земель;
проектированием, размещением и строительством жилых и производственных объектов, оказывающих влияние на состояние земель;
своевременным и качественным выполнением мероприятий по улучшению земель, предотвращению и ликвидации последствий эрозии почвы, засоления, заболачивания, подтопления, опустынивания, иссушения, переуплотнения, захламления, загрязнения и других процессов, вызывающих деградацию земель;
соблюдением установленных сроков рассмотрения заявлений (ходатайств) граждан о предоставлении им земельных участков;
сохранностью межевых знаков;
своевременным возвратом земель, предоставленных местными исполнительными органами во временное землепользование;
рекультивацией нарушенных земель;
снятием, сохранением и использованием плодородного слоя почвы при проведении работ, связанных с нарушением земель;
осуществлением проектов землеустройства и других проектов по использованию и охране земель
УКЗ
443
предоставляет информацию в центральный уполномоченный орган о лицах, у которых принудительно изъяты земельные участки на основании вступившего в законную силу решения суда, в соответствии со статьями 92 и 93 Земельного кодекса Республики Казахстан
Сведения о лицах, у которых принудительно изъяты земельные участки на основании вступившего в законную силу решения суда, в соответствии со статьями 92 и 93 Земельного кодекса Республики Казахстан
УЗО

441
егер құрылыс, пайдалы қазбалар кен орындарын қазу, объектілерді пайдалану, геологиялық-барлау және басқа жұмыстар жер заңнамасын, жерді пайдаланудың белгіленген режимін бұза отырып жүзеге асырылып жатса, сондай-ақ бұл жұмыстар сараптамадан өтпеген немесе теріс қорытынды алған жобалар бойынша жүргізіліп жатса, оларды тоқтата тұрады
ЖББ
442
мемлекеттiк органдардың, кәсiпорындардың, мекемелердiң, ұйымдар мен азаматтардың Қазақстан Республикасының жер заңнамасын, жер учаскелерiн нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланудың белгiленген режимiн сақтауына;
жер учаскелерiн өз бетiнше иеленiп алуға жол бермеуге;
жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардың құқықтарының сақталуына;
жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардың топырақтың құнарлылығын қалпына келтiру және сақтау жөнiндегi ұйымдастыру-шаруашылық, агротехникалық, орман мелиорациялық және эрозияға қарсы гидротехникалық iс-шаралар кешенiн уақтылы және дұрыс жүргiзуiне;
жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардың өздерiнде жердiң бар-жоғы, олардың жай-күйi мен пайдаланылуы туралы мәлiметтердi мемлекеттiк органдарға уақтылы беруiне;
жердiң жай-күйiне әсер ететiн тұрғын жай және өндiрiстiк объектiлердiң жобалануына, орналастырылуы мен салынуына;
жердi жақсарту жөнiндегi, топырақ эрозиясының, тұздану, батпақтану, су басу, шөлейттену, құрғақтану, тығыздалу, қоқыстану, ластану және жердiң тозуын туғызатын басқа да процестердiң салдарын болғызбау мен жою жөнiндегi iс-шаралардың уақтылы және сапалы орындалуына;
азаматтардың өздерiне жер учаскелерiн беру туралы өтініштерін (өтiнiшхаттарын) қараудың белгiленген мерзiмдерiнiң сақталуына;
межелiк белгiлердiң сақталуына;
жергiлiктi атқарушы органдар уақытша жер пайдалануға берген жердiң уақтылы қайтарылуына;
бүлiнген жердiң қалпына келтірілуіне;
жердiң бүлiнуiне байланысты жұмыстар жүргiзiлген кезде топырақтың құнарлы қабатының сыдырып алынуына, сақталуына және пайдаланылуына;
жердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi жерге орналастыру жобаларының және басқа да жобалардың жүзеге асырылуына мемлекеттiк бақылауды ұйымдастырады және жүргiзедi.
ЖББ
443
орталық уәкілетті органға Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 92 және 93-баптарына сәйкес заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде жер учаскелері мәжбүрлеп алып қойылған тұлғалар туралы ақпарат ұсынады
Орталық уәкілетті органға Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 92 және 93- баптарына сәйкес заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде жер учаскелері мәжбүрлеп алып қойылған тұлғалар туралы мәліметтер
ЖҚБ

444
подает заявление в уполномоченный орган в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество на установление и прекращение обременения на земельный участок в соответствии с частью третьей пункта 2 статьи 94 Земельного кодекса Республики Казахстан
УЗО
445
Контроль в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия
ходатайствует о привлечении к ответственности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан об охране и использовании памятников истории и культуры
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УКАД
446
осуществляет государственный контроль за использованием и порядком содержания, а также за исполнением археологических и научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения на соответствующих территориях
УКАД
447
выдает собственникам и пользователям памятников истории и культуры предписания о нарушении ими законодательства Республики Казахстан по охране и использованию объектов историко-культурного наследия
УКАД
448
контролирует выполнение охранных обязательств собственниками и пользователями
УКАД
449
Учет и организация деятельности в сфере культуры
оформляет охранные обязательства на памятники истории и культуры
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация учета памятников истории и клуьтуры местного значения.
Автоматизация процессов по выдаче и учету охранных обязательств на памятники истории и культуры.
Автоматизация процессов по взаимодействию с организациями культуры (аттестация, мониторинг деятельности и пр.).
Реестр уведомлений о придании статуса памятника республиканского значения или местного значения
Реестр охранных обязательств на памятники истории и культуры
УКАД

444
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 94-бабы 2-тармағының үшінші бөліміне сәйкес жер учаскесіне ауыртпалықты белгілеу немесе оны тоқтату үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы уәкілетті органға арыз береді
ЖҚБ
445
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы бақылау
Қазақстан Республикасының тарих және мәдениет ескерткiштерiн қорғау және пайдалану туралы заңдарын бұзған жеке және заңды тұлғаларды жауапкершiлiкке тарту туралы өтiнiш жасайды
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ММҚБ
446
тиісті аумақтарда жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің пайдаланылу және күтіп-ұстау тәртібін, сондай-ақ оларда археологиялық және ғылыми-реставрациялау жұмыстарының орындалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
ММҚБ
447
тарих және мәдениет ескерткіштерінің меншік иелеріне және пайдаланушыларына олардың Қазақстан Республикасының тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және пайдалану туралы заңнамасын бұзғаны туралы нұсқамалар береді
ММҚБ
448
меншік иелерінің және пайдаланушылардың қорғау міндеттемелерін орындауын бақылайды
ММҚБ
449
Мәдениет саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау міндеттемелерін ресімдейді
ЭМС ААЖ, МОИП
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін есепке алуды автоматтандыру.
Тарих және мәдениет ескерткіштеріне қорғау міндеттемелерін беру және оларды есепке алу процестерін автоматтандыру.
Мәдениет ұйымдарымен өзара іс-қимыл процестерін автоматтандыру (қызметті аттестаттау, мониторингілеу және т.б.)
Республикалық немесе жергілікті маңызы бар ескерткіш мәртебесін беру туралы хабарлама
Тарих және мәдениет ескерткіштеріне қорғау міндеттемелері тізілімі
ММҚБ

450
проводит аттестацию государственных организаций культуры области, города республиканского значения и столицы
Сведения по аттестации государственных организаций культуры области, города республиканского значения и столицы
УКАД
451
решает вопрос о предоставлении в пользование памятников истории и культуры местного значения, являющихся государственной собственностью
УКАД
452
обеспечивает, по согласованию с уполномоченным органом при разработке и утверждении проектов планировки, застройки и реконструкции городов и других населенных пунктов, выполнение мероприятий по выявлению, изучению, сохранению памятников истории и культуры всех категорий, составление историко-архитектурных опорных планов и карт-схем
УКАД
453
признает объекты историко-культурного наследия памятниками истории и культуры местного значения и включает в Государственный список памятников истории и культуры местного значения на основании заключения историко-культурной экспертизы
Сведения Государственного списка памятников истории и культуры местного значения
УКАД

450
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттауды жүргізеді
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттау бойынша мәліметтер
ММҚБ
451
мемлекет меншігі болып табылатын, жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін пайдалануға беру туралы мәселені шешеді
ММҚБ
452
уәкiлеттi органмен келiсе отырып, қалаларды және басқа да елдi мекендердi жоспарлау, салу және қайта құру жобаларын әзiрлеу және бекiту кезiнде барлық санаттағы тарих және мәдениет ескерткiштерiн анықтау, зерделеу, сақтау жөнiндегi iс-шаралардың орындалуын, тарихи-сәулет тiрек жоспарларын және карта-схемаларды жасауды қамтамасыз етедi
ММҚБ
453
тарихи-мәдени мұра объектiлерiн жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткiштерi деп таниды және тарихи-мәдени сараптама қорытындысының негізінде жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізіміне қосады
Жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінің мәліметтері
ММҚБ

454
лишает памятник истории и культуры местного значения его статуса и исключает из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения на основании заключения историко-культурной экспертизы, в случае полной физической утраты объекта и (или) утраты историко-культурного значения
УКАД
455
предусматривает мероприятия по организации учета, охраны и научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения в планах экономического и социального развития соответствующих территорий
УКАД
456
рассматривает и согласовывает научно-проектную документацию на все виды работ по памятникам истории и культуры и их охранным зонам, проекты планировки, застройки и реконструкции
УКАД
457
обеспечивает выявление, учет, охрану, использование объектов историко-культурного наследия и проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры
УКАД

454
жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішін мәртебесінен айырады және тарихи-мәдени сараптама қорытындысының негізінде объекті толығымен заттай жойылған және (немесе) тарихи-мәдени маңызын жоғалтқан жағдайда, Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарып тастайды
ММҚБ
455
тиiстi аумақтардың экономикалық және әлеуметтiк даму жоспарларында жергiлiктi маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін есепке алуды, қорғауды және оларда ғылыми-реставрациялау жұмыстарын ұйымдастыру жөнiндегi iс-шараларды көздейдi
ММҚБ
456
тарих және мәдениет ескерткiштерi мен оларды қорғау аймақтары бойынша жұмыстардың барлық түрлерiне ғылыми-жобалық құжаттаманы, жоспарлау, салу және қайта жөндеу жобаларын қарайды және келiседi
ММҚБ
457
тарихи-мәдени мұра объектілерін анықтауды, есепке алуды, қорғауды, пайдалануды және тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз етеді
ММҚБ

458
организует работу по учету, охране, консервации и реставрации, а также использованию культурных ценностей области, города республиканского значения, столицы, увековечению памяти видных деятелей культуры страны
Реестр культурных ценностей
УКАД
459
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов культурного назначения области, города республиканского значения и столицы
Реестр объектов культурного значения
УКАД

458
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тарих, материалдық және рухани мәдениет ескерткіштерін есепке алу, қорғау, консервациялау, реставрациялау және пайдалану, сондай-ақ елдің көрнекті мәдениет қайраткерлерін мәңгі есте қалдыру жөніндегі жұмысты ұйымдастырады
Мәдени құндылықтар тізілімі
ММҚБ
459
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдени мақсаттағы объектілерін салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болып табылады
Мәдени маңызы бар объектілер тізілімі
ММҚБ

460
осуществляет мониторинг деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории
Сведения по мониторингу деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории
УКАД
461
предоставляет в уполномоченный орган информацию по мониторингу деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории, а также статистические отчеты установленной формы
УКАД
462
поддерживает и координирует деятельность государственных организаций культуры области, города республиканского значения, столицы по развитию театрального, циркового, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности и народного творчества, библиотечного и музейного дела, обеспечивает деятельность учреждений области, города республиканского значения и столицы в области культуры
УКАД
463
создает, реорганизует, ликвидирует государственные организации культуры области, города республиканского значения и столицы в сфере театрального, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного и музейного дела
Реестр государственных организации культуры области, города республиканского значения и столицы в сфере театрального, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного и музейного дела
УКАД

460
тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдар қызметінің мониторингін жүзеге асырады
Тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдар қызметінің мониторингі бойынша мәліметтер
ММҚБ
461
тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдарының қызметіне мониторингті жүзеге асырады және уәкілетті органға ақпарат, сондай-ақ белгіленген нысанда статистикалық есептер береді
ММҚБ
462
театр, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметін және халық шығармашылығын, кітапхана және мұражай ісін дамыту жөніндегі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдайды және үйлестіреді, облыс, республикалық маңызы бар қала және астана мекемелерінің мәдениет саласындағы қызметін қамтамасыз етеді
ММҚБ
463
театр, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметін және халық шығармашылығын, кітапхана және мұражай ісін дамыту жөніндегі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын құрады, қайта ұйымдастырады, таратады.
Театр, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметін және халық шығармашылығын, кітапхана және мұражай ісін дамыту жөніндегі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мәдениет ұйымдарының тізілімі
ММҚБ

464
организует проведение областных (региональных) смотров, фестивалей и конкурсов в различных сферах творческой деятельности
Сведения о проводимых областных (региональных) смотрах, фестивалей и конкурсов в различных сферах творческой деятельности
УКАД
465
организовывает проведение республиканских конкурсов и фестивалей в различных сферах творческой деятельности по согласованию с уполномоченным органом
Сведения о республиканских конкурсах и фестивалях в различных сферах творческой деятельности, проводимых по согласованию с уполномоченным органом
УКАД

464
шығармашылық қызметтің түрлі салаларында облыстық (өңірлік) байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді ұйымдастырады
Шығармашылық қызметтің түрлі салаларында өткізілетін облыстық (өңірлік) байқаулар, фестивальдер және конкурстар туралы мәліметтер
ММҚБ
465
уәкілетті органмен келісім бойынша шығармашылық қызметтің түрлі салаларында республикалық конкурстар мен фестивальдер өткізуді ұйымдастырады
Уәкілетті органмен келісім бойынша шығармашылық қызметтің түрлі салаларында өткізілген республикалық конкурстар мен фестивальдер туралы мәліметтер
ММҚБ

466
осуществляет проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий на уровне области, города республиканского значения и столицы
Сведения о проводимых зрелищных культурно-массовых мероприятиях на уровне области, города республиканского значения и столицы
УКАД
467
организует работу по сохранению историко-культурного наследия, содействует развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев
УКАД
468
присваивает одной из государственных библиотек области, города республиканского значения, столицы статус "Центральная"
УКАД

466
облыстық, республикалық маңызы бар қалалық және астаналық деңгейде сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізуді жүзеге асырады
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалық және астаналық деңгейде өткізілетін сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шаралар туралы мәліметтер
ММҚБ
467
тарихи-мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастырады, тарихи, ұлттық және мәдени дәстүрлер мен салттардың дамуына ықпал жасайды
ММҚБ
468
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік кітапханаларының біреуіне "Орталық" мәртебесін береді
ММҚБ

469
осуществляет комплекс мероприятий, направленных на поиск и поддержку талантливой молодежи и перспективных творческих коллективов
УКАД
470
осуществляет проведение социально значимых мероприятий в области культуры
УКАД
471
обеспечивает соблюдение особого режима объектов национального культурного достояния
УКАД
472
Управление государственным имуществом
участвует в управляющей компании в порядке, установленном Законом "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан"
ИС Реестр госимущества
УИИР
473
в пределах своей компетенции осуществляет управление коммунальной собственностью в области культуры
УКАД
474
Разрешительная деятельность в сфере культуры
выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
Реестр свидетельств на право временного вывоза культурных ценностей
УКАД
475
согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения
Реестр заявлений на получение письма-согласования на проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения
Реестр писем-согласований на проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения
УКАД
476
Оказание государственных услуг в сфере Национального архивного фонда и архивов
выдача архивных справок
ПЭП, ИС РШЭП
Реестр заявлений на получение архивных справок
Реестр выданных архивных справок
УКАД

469
дарынды жастарды және перспективалы шығармашылық ұжымдарды iздестiрiп, қолдауға бағытталған іс-шаралар кешенін жүзеге асырады
ММҚБ
470
мәдениет саласында әлеуметтiк мәндi iс-шаралар өткiзудi жүзеге асырады
ММҚБ
471
ұлттық-мәдени игiлiк объектiлерiнiң айрықша режимiнiң сақталуын қамтамасыз етедi
ММҚБ
472
Мемлекеттік мүлікті басқару
"Қазақстан Республикасындағы ерекше экономикалық аймақтар туралы" Заңмен белгіленген тәртіпте басқарушы компанияға қатысады
Мемлекеттік мүлік тізілімі АЖ
ИИДБ
473
Өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асырады
ММҚБ
474
Мәдениет саласындағы рұқсат беру қызметі
мәдени құндылықтарды уақытша әкетуге куәлік беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Мәдени құндылықтарды уақытша әкетуге куәлік алуға өтініштер тізілімі
Мәдени құндылықтарды уақытша әкетуге куәліктер тізілімі
ММҚБ
475
жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізуді келісу
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізуге келісім-хатты алуға өтініштер тізілімі
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізуге келісім-хаттар тізілімі
ММҚБ
476
Ұлттық мұрағат қоры мен мұрағаттар саласындағы мемлекеттік қызметттерді көрсету
мұрағаттық анықтамаларды беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ
Мұрағаттық анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
Берілген мұрағаттық анықтамалар тізілімі
ММҚБ

477
Организация ведения Национального архивного фонда и архивов
осуществляет организационно-методическое руководство и контроль за состоянием делопроизводства, хранением документов в организациях источниках пополнения Национального архивного фонда, расположенных на территории области
ИС ЕЭАД
УКАД
478
организует исполнение запросов физических и юридических лиц
УКАД
479
организует формирование баз данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области
База данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области
УКАД
480
организует хранение, комплектование и использование документов Национального архивного фонда, принятых на хранение в государственные архивы области
УКАД
481
осуществляет защиту документальных памятников истории и культуры, находящихся в области коммунальной собственности, их хранение и использование
УКАД
482
организует экспертизу научной и практической ценности документов
УКАД
483
организует использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан для удовлетворения запросов государства, физических и юридических лиц
УКАД
484
осуществляет сбор и возвращение архивных документов по истории области
УКАД
485
осуществляет государственный учет и обеспечивает сохранность документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах области
УКАД

477
Ұлттық мұрағат қоры мен мұрағаттарды жүргізуді ұйымдастыру
облыс аумағында орналасқан Ұлттық мұрағат қорын толықтыру көздерінің ұйымдарын ұйымдастырушылық-әдістемелік басқаруды және ондағы іс жүргізудің, құжаттар сақталуының жай-күйін бақылауды жүзеге асырады
БЭМҚ АЖ
ММҚБ
478
жеке және заңды тұлғалардың сұрау салуларын орындауды ұйымдастырады
ММҚБ
479
облыстың мемлекеттік мұрағатында сақталатын Ұлттық мұрағат қорының құжаттары бойынша деректер қорын құруды ұйымдастырады
Облыстың мемлекеттік мұрағатында сақталатын Ұлттық мұрағат қорының құжаттары бойынша деректер қоры
ММҚБ
480
облыстың мемлекеттік мұрағатына қабылданған Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын сақтауды, жинақтауды және пайдалануды ұйымдастырады
ММҚБ
481
коммуналдық меншiктегi тарих және мәдениеттің құжаттағы ескерткіштерін қорғауды, оларды сақтауды және пайдалануды жүзеге асырады
ММҚБ
482
құжаттар құндылығының ғылыми және практикалық сараптамасын ұйымдастырады
ММҚБ
483
Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын мемлекеттің, жеке және заңды тұлғалардың сұрау салуларын қанағаттандыру үшін пайдалануды ұйымдастырады
ММҚБ
484
облыстың тарихы бойынша мұрағаттық құжаттарды жинауды және қайтаруды жүзеге асырады
ММҚБ
485
облыстың мемлекеттік мұрағатында сақталатын Ұлттық мұрағат қоры құжаттарының мемлекеттік еебін жүргізеді және олардың сақталуын қамтамасыз етеді
ММҚБ

486
Разрешительная деятельность в сфере промышленности
выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
Реестр лицензий на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
Реестр лиц, осуществляющих деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
УИИР
487
Организация деятельности в индустриально-инновационной сфере
создает и (или) участвует в уставном капитале юридических лиц, основная деятельность которых направлена на развитие инноваций
ЕСЭДО, ИПГО
Автоматизация сбора и анализа информации по местному содержанию в закупках организаций.
Автоматизация мониторинга реализации программ содействия коммерциализации.
УИИР

486
Өнеркәсіп саласындағы рұқсат беру қызметі
заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруына лицензия беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруына лицензия алуға өтініштер тізілімі
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруына лицензиялар тізілімі
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтарын және қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын адамдар тізілімі
ИИДБ
487
Индустриялық-инновациялық саласындағы қызметті ұйымдастыру
Олардың негізгі қызметі инновацияларды дамытуға бағытталған заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құрады және (немесе) оған қатысады
ЭҚАБЖ, МОИП
Ұйымның сатып алуларындағы жергілікті мазмұны бойынша ақпаратты жинауды және талдауды автоматтандыру.
Коммерцияландыруға жәрдемдесу бағдарламаларын іске асыру мониторингін автоматтандыру
ИИДБ

488
оказывает методическую, консультационную, практическую и иную помощь элементам индустриально-инновационной инфраструктуры, субъектам индустриально-инновационной системы, осуществляющим государственную поддержку индустриально-инновационной деятельности
УИИР
489
осуществляет сбор, анализ и предоставляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию по местному содержанию в закупках организаций согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан (Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 366 "Об утверждении перечня организаций, закупки товаров, работ и услуг которых подлежат мониторингу казахстанского содержания")
Сведения о местном содержании в закупках организаций согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан
УИИР

488
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды жүзеге асырып жатқан индустриялық-инновациялық инфрақұрылымның элементтеріне, индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілеріне әдістемелік, консультациялық, практикалық және өзге де көмек көрсетеді
ИИДБ
489
Қазақстан Республикасы Үкіметімен бекітілген ("Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуы қазақстандық
қамтудың мониторингіне жататын ұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 наурыздағы № 366 қаулысы) тізбе бойынша ұйымның сатып алуларындағы жергілікті қамту бойынша ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау жөніндегі уәкілетті органға береді
Қазақстан Республикасы Үкіметімен бекітілген тізбе бойынша ұйымның сатып алуларындағы жергілікті мазмұны бойынша мәліметтер
ИИДБ

490
предоставляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию о реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
УИИР
491
участвует в создании и (или) в уставном капитале юридических лиц, деятельность которых заключается в коммерциализации (практическом применении) результатов научной и (или) научно-технической деятельности, в том числе стартап-компаний
УИИР

490
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру туралы ақпаратты ұсынады
ИИДБ
491
олардың қызметі ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыруда (практикалық қолдануда) тұратын заңды тұлғалардың, оның ішінде стартап-компаниялардың жарғылық капиталын құруға және (немесе) пайдалануға қатысады
ИИДБ

492
участвует совместно с уполномоченным органом и отраслевыми уполномоченными органами в методологическом обеспечении в области коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
УИИР
493
осуществляет мониторинг реализации программ содействия коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Сведения по мониторингу реализации программ содействия коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
УИИР
494
оказывает содействие по привлечению грантов и инвестиций субъектов частного предпринимательства для финансирования проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, участие в их софинансировании
УИИР

492
уәкілетті органмен және салалық уәкілетті органдармен бірлесіп, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыру саласындағы әдістемелік қамсыздандыруға қатысады
ИИДБ
493
ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жөніндегі бағдарламалардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асырады
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жөніндегі бағдарламалардың іске асырылуына мониторинг бойынша мәліметтер
ИИДБ
494
ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын қаржыландыру үшін жеке кәсіпкерлік субъектілерінің гранттарын және инвестицияларын тарту бойынша көмек көрсетеді, оларды бірлесіп қаржыландыруға қатысу
ИИДБ

495
Организация деятельности в сфере СЭЗ
участвует в предоставлении земельного участка для размещения специальной экономической зоны в порядке, установленном земельным законодательством Республики Казахстан, и заключении с управляющей компанией, автономным кластерным фондом договоров аренды земельного участка и объектов инфраструктуры, построенных за счет бюджетных средств
Автоматизация учета и мониторинга выполнения условий договоров.
УИИР
496
осуществляет мониторинг за выполнением условий договоров об осуществлении деятельности, а также анализ данных мониторинга
УИИР
497
осуществляет привлечение участников специальной экономической зоны для участия в деятельности специальной экономической зоны
УИИР
498
Оказание государственных услуг в сфере регулирования земельных отношений
выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
ПЭП, ИС РШЭП (1 услуга)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи ответов для неавтоматизированных услуг.
Интеграция с АИС ГЗК КУЗР МРР РК
Реестр справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр заявлений на получение справок о наличии личного подсобного хозяйства
УЗО
499
утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Реестр заявлений на утверждение кадастровой стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Реестр утвержденных актов кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
УЗО
500
выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий
Реестр постановлений услугодателя о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий
Реестр заявлений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий
УЗО
501
предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр заявлений на предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр решений о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования
УЗО
502
Управление договорами
заключает договора купли-продажи и договора аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования в пределах своей компетенции и осуществляет контроль за исполнением условий заключенных договоров
1 уровень:
Автоматизация учета заключенных договоров.
2 уровень:
Автоматизация процессов мониторинга исполнения условий договоров, в т.ч. путем приема отчетности в электронном виде (при наличии).
Реестр договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования
УЗО

495
АЭА саласындағы қызметті ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының жер заңнамасымен белігленген тәртіпте арнайы экономикалық аймақты орналастыру үшін жер учаскесін беруге және басқарушы компаниямен, автономды кластерлік қормен жер учаскесін және бюджет қаражаты есебінен салынған инфрақұрылым объектілерін жалға алу шарттарын жасасуға қатысады
Шарттардың талаптарын орындауды еепке алуды және оның мониторингін автоматтандыру
ИИДБ
496
Қызметті жүзеге асыру туралы шарттар талаптарының орындалуын мониторингілеуді, сондай-ақ мониторинг деректерін талдауды жүзеге асырады
ИИДБ
497
арнайы экономикалық аймақтың қатысушыларын арнайы экономикалық аймақтың қызметіне қатысуға тартуды жүзеге асырады
ИИДБ
498
Жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтама беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (1 қызмет)
Атвоматтандырылмаған қызметтер үшін өтініштерді қабылдау және қарау, жауаптарды келісу және бері процестерін автоматтандыру.
ҚР ИДМ ЖРБК МСА ААЖ-мен ықпалдастыру
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтамалар тізілімі
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
ЖҚБ
499
мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту
Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекітуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалық) құнынының бекітілген актілерінінің тізілімі
ЖҚБ
500
суармалы егістіктерді суарылмайтын алқаптарға ауыстыруға рұқсат беру
Суармалы егістіктерді суарылмайтын алқаптарға ауыстыру бойынша шешімі туралы қызметті берушінің қаулылары тізілімі
Суармалы егістіктерді суарылмайтын алқаптарға ауыстыруға өтініштер тізілімі
ЖҚБ
501
елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру
Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беруге өтініштер тізілімі
Жер-кадастрлық жоспары мен уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шарты қоса берілген жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімдер тізілімі
ЖҚБ
502
Шарттарды басқару
өз құзыреті шегінде жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарын жасасады және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
Жасалған шарттардыы есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Шарттардың талаптарын орындау мониторингі процесін автоматтандыру, оның ішінде есептілікті электронды түрде қабылдау жолымен (болған жағдайда).
Жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарының тізілімі
ЖҚБ

503
Земельные торги
организует проведение земельных торгов (конкурсов, аукционов) в пределах своей компетенции
Автоматизация проведения земельных торгов
Сведения о проводимых земельных торгах (конкурсах, аукционах)
УЗО
504
Учет и мониторинг земель
организует разработку проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель области
АИС ГЗК, ЕСЭДО
Автоматизация процессов по приему, рассмотрению и утверждению отчетности о состоянии земель
УЗО
505
представляет соответствующим территориальным органам по управлению земельными ресурсами областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно перечень собственников земельных участков и землепользователей, которым в текущем году предоставлены земельные участки, и земельно-кадастровую карту с указанием местоположения таких земельных участков, а также ежемесячно - сведения о происшедших изменениях в перечне собственников земельных участков и землепользователей
УЗО
506
составляет баланс земель области на основании данных районов, городов областного значения
Баланс земель региона
УЗО
507
проводит экспертизу проектов и схем областного, городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель
УЗО
508
Разрешительная деятельность в сфере земельных отношений
утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на утверждение землеустроительного проекта по формированию земельного участка
Реестр утвержденных землеустроительных проектов по формированию земельного участка
УЗО
509
выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр заявлений на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр постановлений об изменении целевого назначения земельного участка
УЗО
510
выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр заявлений на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр постановлений о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
УЗО
511
Кадровое и материально-техническое обеспечение в сфере здравоохранения
организует кадровое обеспечение государственных организаций здравоохранения
АИС Кадры, ИС ТЭП
Реестр кадров работников государственных организаций здравоохранения
УЗ
512
организует и координирует деятельность по подготовке, повышению квалификации и переподготовке кадров в области здравоохранения
УЗ
513
проводит аттестацию на профессиональную компетентность руководителей подведомственных государственных организаций здравоохранения
Сведения по аттестации на профессиональную компетентность руководителей подведомственных государственных организаций здравоохранения
УЗ

503
Жер саудасы
өз құзыреті шегінде жер сауда-саттығын (конкурстар, аукциондар) жүргізуді ұйымдастырады
Жер саудасын өткізуді автоматтандыру
Жүргізілетін жер сауда-саттықтары (конкурстар, аукциондар) туралы мәліметтер
ЖҚБ
504
Жерлерді есепке алу және мониторингілеу
облыстың жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Жердің жай-күйі туралы еептілікті қабылдау, қарау және бекіту жөніндегі процестерді автоматтандыру
ЖҚБ
505
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жер ресурстарын басқару жөніндегі тиісті уәкілетті органдарға жыл сайын оларға ағымдағы жылда жер учаскелері берілген жер учаскелері иелерінің және жер пайдаланушылардың тізбесін және осы жер учаскелерінің орналасқан орны көрсетілген жер кадастрлық картасын, сондай-ақ жер учаскелері иелерінің және жер пайдаланушыларының тізбесіндегі өзгерістер туралы мәліметтерді ай сайын ұсынады
ЖҚБ
506
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың деректері негізінде облыстың жертеңгерімін жасау
Өңірдің жер теңгерімі
ЖҚБ
507
жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын жобалар мен схемаларға сараптама жүргізеді
ЖҚБ
508
Жер қатынастары саласындағы рұқсат беру қызметі
жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекітуге өтініштер тізілімі
Бекітілген жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларының тізілімі
ЖҚБ
509
жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулылар тізілімі
ЖҚБ
510
жер учаскелерін іздестіру жұмыстары үшін пайдалануға рұқсат беру
Жер учаскелерін іздестіру жұмыстары үшін пайдалануға өтініштер тізілімі
Жер учаскелерін іздестіру жұмыстары үшін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулылар тізілімі
ЖҚБ
511
Денсаулық сақтау саласындағы кадрлық және материалдық- техникалық қамтамасыз ету
мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарының кадрмен қамтамасыз етiлуiн ұйымдастырады
Кадрлар ААЖ, ИС ТЭП
Мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерінің кадрлар тізілімі
ДБ
512
денсаулық сақтау саласындағы кадрларды даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi қызметтi ұйымдастырады және үйлестiредi
ДБ
513
ведомстволық бағынысты мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары басшыларын кәсiби бiлiктiлiкке аттестаттауды жүргiзедi
Ведомстволық бағынысты мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары басшыларын кәсiби бiлiктiлiкке аттестаттау бойынша мәліметтер
ДБ

514
проводит аттестацию на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения
Сведения по аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения
УЗ
515
обеспечивает оснащение государственных организаций здравоохранения
Сведения об оснащении государственных организаций здравоохранения
УЗ
516
обеспечивает оснащение государственных организаций здравоохранения
УЗ
517
Организация деятельности в сфере здравоохранения
обеспечивает получение оралманами и иммигрантами медицинской помощи
АИС "Медстат", ИС Показатели здоровья РК, СУЛО, ИПГО, АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
Сведения о получении оралманами и иммигрантами медицинской помощи
УЗ

514
денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіби құзыреттігін аттестаттауды жүргізеді
Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіби құзыреттігін аттестаттау бойынша мәліметтер
ДБ
515
мемлекеттiк медициналық ұйымдарды жарақтандыруды қамтамасыз етедi
Мемлекеттiк медициналық ұйымдарды жарақтандыру туралы мәліметтер
ДБ
516
мемлекеттiк медициналық ұйымдарды жарақтандыруды қамтамасыз етедi
ДБ
517
Денсаулық сақтау саласындағы қызметті ұйымдастыру
оралмандар мен көшіп келушілердің медициналық көмек алуын қамтамасыз етеді
"Медстат" ААЖ, ҚР денсаулық көрсеткіштері АЖ, ДҚБЖ, МОИП, ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Оралмандар мен көшіп келушілердің медициналық көмек алуы туралы мәліметтер
ДБ

518
осуществляет межрегиональное и международное сотрудничество в области здравоохранения
УЗ
519
взаимодействует с международными и неправительственными общественными объединениями по вопросам охраны здоровья граждан
УЗ
520
осуществляет выбор поставщика медицинских и фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещение его затрат
УЗ
521
организует закуп изделий медицинского назначения и медицинской техники, немедицинского оборудования, санитарного транспорта, а также услуг на проведение капитального ремонта государственных организаций здравоохранения
УЗ
522
осуществляет закуп и хранение лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов в рамках оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
УЗ
523
осуществляет контроль за содержанием лиц, находящихся в центрах временной адаптации и детоксикации
УЗ
524
осуществляет мониторинг и контроль за деятельностью субъектов здравоохранения, за исключением организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
УЗ
525
координирует деятельность государственного и негосударственного секторов здравоохранения
УЗ
526
обеспечивает граждан и оралманов медицинской помощью, лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, включая медицинские услуги по временной адаптации и детоксикации
Сведения об обеспечении граждан и оралманов медицинской помощью, лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, включая медицинские услуги по временной адаптации и детоксикации
УЗ
527
обеспечивает стабильность в деятельности государственных организаций здравоохранения, финансируемых из местного бюджета, и использование бюджетных средств для гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
УЗ
528
организует оказание населению квалифицированной и специализированной медицинской помощи, в том числе профилактику и лечение социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, включая лекарственное обеспечение в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с соблюдением установленных национальных стандартов
УЗ
529
организует оказание бесплатной медицинской помощи, обеспечение лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения при чрезвычайных ситуациях
УЗ
530
обеспечивает доступность инфраструктуры для занятия физической культурой и спортом, оздоровления и досуга
УЗ

518
денсаулық сақтау саласындағы аймақаралық және халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады
ДБ
519
азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша халықаралық және үкіметтік емес қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасасады
ДБ
520
тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету және оның шығындарын өтеу жөніндегі медициналық және фармацевтикалық қызметтерді жеткізушіні таңдауды жүзеге асырады
ДБ
521
медициналық техниканы, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық емес жабдықтарды, санитариялық көлікті, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымына күрделі жөндеу жүргізуге арналған қызметтерді сатып алуды ұйымдастырады
ДБ
522
тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету шеңберінде дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, зарарсыздандыру) препараттарды сатып алуды және сақтауды жүзеге асырады
ДБ
523
уақытша бейімделу және уытсыздандыру орталықтарында жатқан адамдарды күтіп-ұстауды бақылауды жүзеге асырады
ДБ
524
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласында қызметін жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін мониторингілеуді және бақылауды жүзеге асырады
ДБ
525
мемлекеттік және мемлекеттік емес денсаулық сақтау секторларының қызметін үйлестіреді
ДБ
526
азаматтарды және оралмандарды тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде медициналық көмекпен, дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, оның ішінде уақытша бейімдеу және уытсыздандыру жөніндегі қызметтермен қамтамасыз етеді
Азаматтарды және оралмандарды тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде медициналық көмекпен және дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен, оның ішінде уақытша бейімдеу және уытсыздандыру жөніндегі қызметтермен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ДБ
527
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары қызметінің тұрақтылығын және тегін медициналық көмектің кепілді көлемі үшін бюджет қаражатын пайдалануды қамтамасыз етеді
ДБ
528
белгіленген ұлттық стандарттарды сақтай отырып, халыққа білікті және мамандандырылған медициналық көмек көрсетуді, оның ішінде әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың профилактикасын және олардан емдеуді, оған қоса тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрімен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
ДБ
529
төтенше жағдайлар кезінде тегін медициналық көмек көрсетуді, дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
ДБ
530
дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануға, сауықтандыруға және демалуға арналған инфрақұрылымының қолжетімдігін қамтамасыз етеді
ДБ

531
организует комплекс мероприятий по стимулированию здорового образа жизни
УЗ
532
осуществляет мероприятия, необходимые для укрепления здоровья, профилактики заболеваний, формирования здорового образа жизни и здорового питания
УЗ
533
принимает меры по безопасности и охране труда, профилактике бытового и дорожно-транспортного травматизма
УЗ
534
обеспечивает эффективное планирование и использование ресурсов здравоохранения
УЗ
535
принимает меры по повышению качества медицинских услуг
УЗ
536
принимает меры по развитию сети организаций здравоохранения и их финансовому и материально-техническому обеспечению, в том числе по развитию государственной сети аптек и созданию аптечных складов
УЗ
537
организует гигиеническое обучение, пропаганду и формирование здорового образа жизни и здорового питания
УЗ
538
обеспечивает реализацию мер по развитию добровольного безвозмездного донорства крови и ее компонентов
УЗ
539
обеспечивает реализацию мер по развитию добровольного безвозмездного донорства тканей (части ткани) и (или) органов (части органов)
УЗ
540
предоставляет клинические базы в государственных организациях здравоохранения, финансируемых за счет средств местного бюджета, для высших и средних медицинских учебных заведений
Реестр клинических баз в государственных организациях здравоохранения
УЗ
541
содействует выполнению решения суда о направлении гражданина, больного туберкулезом, на принудительное лечение
УЗ
542
проводят профилактическую дезинсекцию и дератизацию (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
УЗ

531
салауатты өмір салтын ынталандыру жөніндегі іс-шаралар кешенін ұйымдастырады
ДБ
532
денсаулықты нығайту, аурулардың профилактикасы, салауатты өмір салтын және дұрыс тамақтануды қалыптастыру үшін қажетті іс-шараларды жүзеге асырады
ДБ
533
еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, тұрмыстық және жол-көліктік жарақаттанудың алдын алу бойынша шаралар қолданады
ДБ
534
денсаулық сақтау ресурстарын тиімді жоспарлауды және пайдалануды қамтамасыз етеді
ДБ
535
медициналық қызметтер сапасын арттыру бойынша шаралар қабылдайды
ДБ
536
денсаулық сақтау ұйымдарының желісін дамыту мен оларды қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі, оның ішінде дәріханалардың мемлекеттік желісін дамыту және дәріхана қоймаларын құру жөніндегі шараларды қабылдайды
ДБ
537
гигиеналық оқытуды, салауатты өмір салты мен дұрыс тамақтануды насихаттау мен қалыптастыруды ұйымдастырады
ДБ
538
қан мен оның компоненттерінің ерікті өтеусіз донорлығын дамыту жөніндегі шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді
ДБ
539
ұлпаның (ұлпа бөлігінің) және органдардың (органдар бөлігінің) ерікті өтеусіз донорлығын дамыту жөніндегі шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді
ДБ
540
жоғары және орта медициналық оқу орындары үшін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарындағы клиникалық базаларды береді
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарындағы клиникалық базалар тізілімі
ДБ
541
туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын азаматты мәжбүрлеп емдеуге жіберу туралы сот шешімін орындауға жәрдемдеседі
ДБ
542
профилактикалық дезинсекцияны және дератизацияны жүргізеді (жұқпалы және паразиттік аурулардың табиғи ошақтары аумағындағы, сондай-ақ жұқпалы және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
ДБ

543
обеспечивает создание и функционирование региональных электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения
УЗ
544
обеспечивает доступ населения к информации по вопросам здравоохранения
УЗ
545
осуществляет ведомственные статистические наблюдения в области здравоохранения в пределах соответствующей административно-территориальной единицы с соблюдением требований статистической методологии
Сведения о ведомственных статистических наблюдениях в области здравоохранения в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
УЗ

543
денсаулық сақтау саласында өңірлік электрондық ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді құруды және олардың жұмысын қамтамасыз етеді
ДБ
544
халықтың денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі ақпаратқа қолжетімділігін қамтамасыз етеді
ДБ
545
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде статистикалық әдіснама талаптарын сақтай отырып, денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық байқауларды жүзеге асырады
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық байқаулар туралы мәліметтер
ДБ

546
ведет реестр субъектов, осуществляющих розничную реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
Реестр субъектов, осуществляющих розничную реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
УЗ
547
ведет реестр субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
Реестр субъектов, осуществляющих оптовую реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники
УЗ
548
организует обеспечение детских организаций дошкольного воспитания и обучения, организаций образования, здравоохранения и социальной защиты населения йодированной пищевой солью и другими обогащенными соединениями йода пищевыми продуктами
УЗ
549
информирует население о распространенности социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих
УЗ
550
Разрешительная деятельность в сфере здравоохранения
выдача лицензии на медицинскую деятельность
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение лицензии на медицинскую деятельность
Реестр лицензий на медицинскую деятельность
Реестр организаций медицинской деятельности
УЗ
551
выдача лицензии на фармацевтическую деятельность
Реестр заявлений на получение лицензии на фармацевтическую деятельность
Реестр лицензий на фармацевтическую деятельность
Реестр организаций фармацевтической деятельности
УЗ
552
выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Реестр заявлений на получение лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Реестр лицензий осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
УЗ
553
осуществляет прием уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в области здравоохранения в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", а также ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений
Реестр уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в области здравоохранения
УЗ
554
аттестация специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
Реестр заявлений на аттестацию специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
Реестр специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
УЗ

546
медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімін жүргізеді
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ДБ
547
медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімін жүргізеді
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ДБ
548
мектепке дейінгі балаларды тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын, білім беру, денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарын йодталған ас тұзымен және басқа да йод қосындыларымен байытылған тамақ өнімдерімен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
ДБ
549
халықты әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың таралуы туралы хабардар етеді
ДБ
550
Денсаулық сақтау саласындағы рұқсат беру қызметі
медициналық қызметке лицензия беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Медициналық қызметке лицензия алуға өтініштер тізілімі
Медициналық қызметке лицензиялар тізілімі
Медициналық қызмет ұйымдарының тізілімі
ДБ
551
фармацевтикалық қызметке лицензия беру
Фармацевтикалық қызметке лицензия алуға өтініштер тізілімі
Фармацевтикалық қызметке лицензиялар тізілімі
Фармацевтикалық қызмет ұйымдарының тізілімі
ДБ
552
денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыруға лицензияны алуға өтініштер тізілімі
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыруға лицензиялар тізілімі
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотропты заттардың және прекурсорлардың айналымы саласында қызметті жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
ДБ
553
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіпте денсаулық сақтау саласындағы қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдауды, сондай-ақ рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электронды тізілімін жүргізуді жүзеге асырады
Денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыру басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар
ДБ
554
Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда, дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды аудандық орталықтан қашықта орналасқан елді мекендерде алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-дагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері және жылжымалы дәріханалық пункттері арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау
Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда, дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды аудандық орталықтан қашықта орналасқан елді мекендерде алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-дагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері және жылжымалы дәріханалық пункттері арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттауға өтініштер тізілімі
Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда, дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды аудандық орталықтан қашықта орналасқан елді мекендерде алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-дагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері және жылжымалы дәріханалық пункттері арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандар тізілімі
ДБ

555
Оказание государственных услуг в сфере религии
выдача решения об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр решений об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Реестр заявлений на получение решений об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
УДР
556
выдача решения о согласовании расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Реестр писем-согласований расположения помещения для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Реестр заявлений на согласование расположения помещения для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
УДР
557
проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность
Реестр заявлений на регистрацию (перерегистрации) миссионера
Реестр свидетельств о регистрации (перерегистрации) миссионера
УДР
558
выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
Реестр заявлений на получения решения для строительства культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
Реестр решений о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
УДР
559
Учет и анализ в сфере религии
проводит изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
Автоматизация учета списков граждан-инициаторов создания религиозных объединений.
Автоматизация сбора и анализа сведений о религиозной ситуации в регионе, деятельности религиозных объединений
Сведения о религиозной ситуации в регионе
УДР
560
обеспечивает проведение проверки списков граждан-инициаторов создания религиозных объединений
Списки граждан-инициаторов создания религиозных объединений
УДР
561
проводит изучение и анализ деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных (религиозных) организаций образования, действующих в регионе
Сведения о деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных (религиозных) организаций образования, действующих в регионе
УДР

555
Дін саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты орын-жайларды орналастыруды бекіту туралы шешім беру,
Өтініштері қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты орын-жайларды орналастыруды бекіту туралы шешімдер тізілімі
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты орын-жайларды орналастыруды бекіту туралы шешімдерді алуға өтініштер тізілімі
ДІБ
556
ғибадат үйлерінен (ғимараттардан) тыс жерлерде діни жораларды өткізу үшін орын-жайларды орналастыруды келісу туралы шешім беру
Ғибадат үйлерінен (ғимараттардан) тыс жерлерде діни жораларды өткізу үшін орын-жайларды орналастыруға келісім-хаттар тізілімі
ғибадат үйлерінен (ғимараттардан) тыс жерлерде діни жораларды өткізу үшін орын-жайларды орналастыруды келісуге өтініштер тізілімі
ДІБ
557
миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуге және қайта тіркеуге өтініштер тізілімі
Миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктер тізілімі
ДІБ
558
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасу орнын анықтау туралы шешім беру
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасу орнын анықтау туралы шешімді алуға өтініштер тізілімі
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасу орнын анықтау туралы шешімдер тізілімі
ДІБ
559
Дін саласындағы есепке алу және талдау
өңірдегі діни ахуалға зерттеу және талдау жүргізеді
Діни бірлестіктерді құруға бастамашы-азаматтардың тізімін есепке алуды автоматтандыру.
Өңірдегі діни ахуал, діни бірлестіктердің қызметі туралы мәліметтерді жинауды және талдауды, автоматтандыру
Өңірдегі діни ахуал туралы мәліметтер
ДІБ
560
діни бірлестіктерді құруға бастамашы-азаматтардың тізімін тексеруді қамтамасыз етеді
діни бірлестіктерді құруға бастамашы-азаматтардың тізімі
ДІБ
561
өңірдегі діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани (діни) білім беру ұйымдарының қызметіне зерделеу мен талдау жүргізеді
Өңірдегі діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани (діни) білім беру ұйымдарының қызметі туралы мәліметтер
ДІБ

562
Взаимодействие с ФЛ и ЮЛ
рассматривает обращения физических и (или) юридических лиц и (или) его филиалов и представительств по вопросам рекламной деятельности
1 уровень:
Автоматизация учета обращений граждан и организаций, интеграция с единой ИС учета обращений физических и юридических лиц.
2 уровень:
1) Автоматизация приема и выдачи ответов на обращения через интернет-ресурс акимата.
2) Автоматизация процессов записи на прием в МИО через интернет-ресурс акимата, ведение графика приема.
3 уровень:
Единый контакт-центр по вопросам МИО и подведомственных организаций, взаимодействие с гражданами и организациями через интернет-ресурс , интернет-чаты, Call-центр.
УВП
563
проводит разъяснительную работу на местном уровне по вопросам, относящимся к его компетенции
УДР
564
организует прием граждан акимом области (города республиканского значения, столицы), заместителями акима и представителями государственного учреждения "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)"
АА
565
рассматривает обращения физических и юридических лиц, касающиеся нарушений законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях
УДР
566
Регулирование в сфере социального заказа
оказывает информационную, консультативную, методическую поддержку неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ
АИС ЭГЗ
Автоматизация мониторинга реализации социального заказа по показателям
УВП
567
осуществляет формирование и реализацию государственного социального заказа
Сведения о государственном социальном заказе
УВП
568
предоставляет информацию по реализации государственного социального заказа в уполномоченный орган
УВП
569
формирует, размещает и контролирует осуществление государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
УВП
570
Контроль за использованием государственных символов, за соблюдением законодательства о телерадиовещании, о СМИ, о рекламе
осуществляет контроль за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на территории области (города республиканского значения, столицы)
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УВП

562
ЖК және ЗТ өзара іс-қимыл
Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) оның филиалдарының және өкілдіктерінің жарнамалық қызмет мәслелері бойынша жүгінулерін қарайды
1-деңгей:
Азаматтардың және ұйымдардың жүгінулерін есепке алуды автоматтандыру, жеке және заңды тұлғалардың жүгінулерін есепке алудың бірыңғай АЖ-мен ықпалдастыру.
2-деңгей:
1) Жүгінулерге жауаптарды әкімдіктің интернет ресурсы арқылы қабылдауды және беруді автоматтандыру.
2) Әкімдіктің интернет ресурсы арқылы ЖАО қабылдауға жазылу, қабылдау кестесін жүргізу процестерін автоматтандыру.
3-деңгей:
ЖАО және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мәселелері жөніндегі Бірыңғай Байланыс орталығы, азаматтармен және ұйымдармен интернет ресурс, интернет-чат, Call-орталық арқылы өзара әрекеттеседі
ІСБ
563
оның құзыретіне жататын мәселелер бойынша жергілікті деңгейде түсіндірме жұмысын жүргізеді
ДІБ
564
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімімен, әкімнің орынбасарларымен және "Әкім аппараты (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың)" мемлекеттік мекемесінің өкілдерімен азаматтарды қабылдауды ұйымдастырады
ӘА
565
жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзушылыққа қатысты өтініштерін қарайды
ДІБ
566
Әлеуметтік тапсырыс саласындағы реттеу
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын мемлекеттік емес ұйымдарға ақпараттық, консультациялық, әдістемелік қолдау көрсетеді
ЭМС ААЖ
Көрсеткіштер бойынша әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін автоматтандыру
ІСБ
567
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты құруды және іске асыруды жүзеге асырады
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс туралы мәліметтер
ІСБ
568
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру жөніндегі ақпаратты уәкілетті органға ұсынады
ІСБ
569
өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастырады, орналастырады және оның жүзеге асырылуын бақылайды
ІСБ
570
Мемлекеттік рәміздерді пайдалануды, телерадиохабар туралы, БАҚ туралы, жарнама туралы заңнаманы сақтауды бақылау
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін пайдалануды (орнатуды, орналастыруды) бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ІСБ

571
контролирует соблюдение законодательства Республики Казахстан в области телерадиовещания на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УВП
572
осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан средствами массовой информации на соответствующей административно-территориальной единице
УВП
573
осуществляет в пределах своей компетенции контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе
УВП
574
Разрешительная деятельность в сфере СМИ
предоставляет в уполномоченный орган области средств массовой информации информацию по учету иностранных периодических печатных изданий, а также сведения по соблюдению законодательства Республики Казахстан
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
УВП
575
учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы
Реестр заявлений на получение справок об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столиц
Реестр справок об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы
УВП
576
Государственный архитектурный контроль и надзор
осуществляет государственный архитектурно-строительный контроль и надзор за качеством строительства объектов
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований
2 уровень:
Автоматизация процессов по приему отчетности от субъектов контроля.
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
УГАСК
577
организует и осуществляет надзор за качеством проектной документации
УГАСК
578
принимает решения о применении к нарушителям предусмотренных законодательных мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства, государственных нормативных требований, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
УГАСК
579
Разрешительная деятельность в сфере государственного архитектурного контроля и надзора
прием уведомлений о начале производства строительно-монтажных работ
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр уведомлений о начале производства строительно-монтажных работ
УГАСК
580
выдача лицензии на проектную деятельность
Реестр заявлений на получение лицензии на проектную деятельность
Реестр лицензий на проектную деятельность
Реестр субъектов, осуществляющих проектную деятельность
УГАСК

571
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында телерадиохабар саласында Қазақстан Республикасының заңнамасының сақталуын бақылайды
ІСБ
572
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте бұқаралық ақпарат құралдарының Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асырады
ІСБ
573
өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асырады
ІСБ
574
БАҚ саласындағы рұқсат беру қызметі
шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау бойынша ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органға береді
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
ІСБ
575
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтамалар тізілімі
ІСБ
576
Мемлекеттік сәулеттік бақылау және қадағалау
объектілерді салу сапасына мемлекеттік архитектуралық-құрылыстық бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
МСҚББ
577
жобалау құжаттамасының сапасына қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асырады
МСҚББ
578
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы белгіленген заңнама нормаларын, мемлекеттік нормативтік талаптарды, шарттар мен шектеулерді жол берілген бұзушылықтар мен ауытқуларға байланысты бұзушыларға көзделген заңнамалық шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдайды
МСҚББ
579
Мемлекеттік сәулеттік бақылау және қадағалау саласындағы рұқсат беру қызметі
құрылыс-монтаждау жұмыстары өндірісінің басталғаны туралы хабарламаларды қабылдау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталағаны туралы хабарламалар тізілімі
МСҚББ
580
жобалау қызметіне лицензия беру
Жобалау қызметіне лицензия алуға өтініштер тізілімі
Жобалау қызметіне лицензиялар тізілімі
Жобалау қызметін жүзеге асыратын субъектілер тізлімі
МСҚББ

581
выдача лицензии на изыскательскую деятельность
Реестр заявлений на получение лицензии на изыскательскую деятельность
Реестр лицензий на изыскательскую деятельность
Реестр субъектов, осуществляющих изыскательскую деятельность
УГАСК
582
выдача лицензии на строительно-монтажные работы
Реестр заявлений на получение лицензии на строительно-монтажные работы
Реестр лицензий на строительно-монтажные работы
УГАСК
583
выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Реестр заявлений на получение лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Реестр лицензий на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Реестр субъектов, осуществляющих деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
УГАСК
584
аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр заявлений на получение аттестата эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр аттестатов экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
УГАСК
585
Оказание государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений при оказании услуг в сфере архитектуры и градостроительства
Реестр заявлений на прохождение аттестации юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
Реестр свидетельств о прохождении аттестации юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
УАГ
586
Регулирование в сфере архитектуры и градостроительства
координирует деятельность по реализации комплексной схемы градостроительного планирования территорий (проекта районной планировки области или ее части), утвержденных в установленном порядке генеральных планов населенных пунктов на территории области (города республиканского значения, столицы)
АИС ГГК
Информирование населения через интернет-ресурс акимата.
Автоматизация процессов согласования градостроительной документации
УАГ

581
іздестіру қызметіне лицензия беру
Іздестіру қызметіне лицензия алуға өтініштер тізілімі
Іздестіру қызметіне лицензиялар тізілімі
Іздестіру қызметін жүзеге асыратын субъектілер тізлімі
МСҚББ
582
құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия алуға өтініштер тізілімі
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензиялар тізілімі
МСҚББ
583
үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензияны беру
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензияны алуға өтініштер тізілімі
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензиялар тізілімі
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілер тізілімі
МСҚББ
584
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарашпыларды аттестаттау
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарашпының аттестатын алуға өтініштер тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарашпылар аттестаттарының тізілімі
МСҚББ
585
Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетеді
объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу
Сәулет және қала құрылысы саласындағы қызметтерді көрсеткен кезде өтініштерді қабылдау, қарау, шешімді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеуден өтуге өтініштер тізілімі
Объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеуден өткені туралы куәліктеер тізілімі
СҚБ
586
Сәулет және қала құрылысы саласындағы реттеу
қала құрылысын жобалаудың (облысты немесе оның бiр бөлігiн аудандық жоспарлау жобасының) кешендi схемасын, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағындағы елдi мекендердiң белгiленген тәртiппен бекiтiлген бас жоспарларын iске асыру жөніндегi қызметтi үйлестiреді
МҚК ААЖ
Әкімдік ресми интернет –ресурсы арқылы халықты хабардар ету.
Қала құрылысы құжаттамасын келісу процестерін автоматтандыру
СҚБ

587
предоставляет в установленном порядке информацию и (или) сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
Информация и (или) сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
УАГ
588
информирует население о планируемой застройке территории либо иных градостроительных изменениях
УАГ
589
организует проведение комплексной градостроительной экспертизы проектов генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей
УАГ

587
мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпарат және (немесе) мәліметтер береді
Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін ақпарат және (немесе) мәліметтер
СҚБ
588
құрылыс салу не өзге де қала құрылысы өзгерістері туралы халыққа хабарлап отырады
СҚБ
589
халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың бас жобаларының кешенді қала құрылыс сараптамасын жүргізуді ұйымдастырады
СҚБ

590
обеспечивает согласование проектов генеральных планов городов республиканского значения в части их развития за счет территории области, резервных территорий, пригородной зоны, а также иных территорий, законодательно отнесенных к зоне влияния города
УАГ
591
согласовывает проекты генеральных планов городов областного значения
УАГ
592
разрабатывает материалы для внесения на рассмотрение областного маслихата проекта генерального плана города областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей для последующего представления в Правительство Республики Казахстан на утверждение
УАГ

590
республикалық маңызы бар қалалардың оларды облыс аумақтары, резервтiк аумақтар, қала маңындағы аймақ, сондай-ақ заң арқылы қала ықпал ететiн аймаққа жатқызылған өзге де аумақтар есебiнен дамыту бөлiгiндегi бас жоспарларының жобаларына келiсiм беруді қамтамасыз етеді
СҚБ
591
облыстық маңызы бар қалалар бас жоспарының жобаларына келiсiм береді
СҚБ
592
халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қаланың бас жоспарының жобасын кейіннен Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне ұсыну үшін облыстық мәслихаттың қарауына енгізу үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ

593
организует разработку и представляет в Правительство Республики Казахстан на утверждение генеральные планы городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, одобренные областным маслихатом
Генеральные планы городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей
УАГ
594
разрабатывает материалы для представления на утверждение областному маслихату комплексных схем градостроительного планирования территории подведомственных административно-территориальных единиц (проектов районной планировки), а также проектов генеральных планов развития городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей, одобренных городскими маслихатами
Генеральные планы развития городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей
Комплексные схемы градостроительного планирования территории подведомственных административно-территориальных единиц (проектов районной планировки)
УАГ
595
Мониторинг и анализ, планирование и прогнозирование состояния региона
разрабатывает информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
Автоматизация сбора, анализа и обработки информации, необходимой для принятия управленческих решений по всем сферам ответственности МИО (включая мониторинг достижения социально-экономических показателей региона). Интеграция с ИС статистики, электронными информационными ресурсами МИО, а также ИС ЦГО. Автоматизация процессов прогнозирования состояния региона и планирования мероприятий по достижению целевых показателей.
Автоматизация мониторинга и анализа СМИ.
Информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
АА

593
облыстық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеуді ұйымдастырады және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынады
Халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарлары
СҚБ
594
ведомстволық бағынысты әкімшілік-аумақтық бірлік аумақтарында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын (аудандық жоспарлау жобаларын), сондай-ақ қалалық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалаларды дамытудың бас жоспарларын облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
Халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалаларды дамытудың бас жоспарлары
Ведомстволық бағынысты әкімшілік-аумақтық бірлік аумақтарында қала құрылысын дамытудың кешенді схемалары (аудандық жоспарлау жобалары)
СҚБ
595
Өңірдің жай-күйін мониторингілеу және талдау, жоспарлау және болжау
өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды әзірлейді
ЖАО барлық жауапкершілік салалары бойынша басқару шешімдерін қабылдау үшін қажетті ақпаратты жинауды, талдауды және өңдеуді (оның ішінде өңірдің әлеуметтік-экономикалық жетістіктерінің мониторингін) автоматтандыру. Статистика АЖ-мен, ЖАО электронды ақпараттық ресурстарымен, сондай-ақ ОМО АЖ ықпалдастыру. Өңірдің жай-күйін болжау және нысаналы көрсеткіштерге жету жөніндегі іс-шараларды жоспарлау процестерін автоматтандыру.
БАҚ мониторингін және талдауды автоматтандыру
Өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалық материалдар
ӘА

596
предоставляет информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе акиму области (города республиканского значения, столицы)
АА
597
осуществляет сбор, обработку информации по вопросам внутренней политики
АА
598
предоставляет акиму области (города республиканского значения, столицы) информацию по вопросам реализации государственных программ
АА
599
предоставляет акиму области (города республиканского значения, столицы) информационно-аналитические материалами по вопросам внутренней политики
АА

596
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық ахуал мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды ұсынады
ӘА
597
ішкі саясат мәселелері бойынша ақпаратты жинауды, өңдеуді жүзеге асырады
ӘА
598
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне мемлекеттік бағдарламалардың іске асыру мәселелері туралы ақпаратты ұсынады
ӘА
599
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне ішкі саясат мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды ұсынады
ӘА

600
публикует в СМИ и сети Интернет информацию о деятельности акима и акимата области (города республиканского значения, столицы)
АА
601
Учет актов акима и акимата
информирует население о нормативных правовых актах акима и акимата области (города республиканского значения, столицы), документах консультативно-совещательных органов
ИПС НПА "Әділет"
Автоматизация учета и публикации на интернет-портале актов акима и акимата
АА
602
исполняет работу по регистрации и хранению актов акимата и акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
603
Делопроизводство
исполняет работу по учету поступающей служебной и иной корреспонденции в адрес акима, заместителей акима и государственного учреждения "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)", рассмотрению и отправке корреспонденции
ЕСЭДО
АА
604
исполняет работу по ведению делопроизводства, в т.ч. секретного
АА
605
обеспечивает контроль за правильностью формирования, оформления и хранения дел, подлежащих сдаче в архив
АА
606
Бухгалтерский учет
обеспечивает правильную организацию бухгалтерского учета и отчетности, правильное расходование и сохранность денежных средств, материальных ценностей
СОНО, ИС КК
Автоматизация бухгалтерского учета и отчетности на базе типовых решений.
Автоматизация учета и планирования потребности в средствах вычислительной техники.
АА
607
Внутренний контроль
выявляет причины и условия невыполнения нормативных правовых актов и поручений, принимает меры по устранению выявленных нарушений
1 уровень:
Автоматизация учета выявленных нарушений.
2 уровень:
Автоматизация ведения регламентов осуществления функций, интеграция с существующими ИС для мониторинга сроков выполнения регламентов, автоматическое выявление нарушений.
АА

600
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімнің және әкімдігінің қызметі туралы ақпаратты БАҚ және Интернет желісінде жариялайды
ӘА
601
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алу
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің және әкімдігінің нормативтік құқықтық актілері, консультациялық-кеңестік органдардың құжаттары туралы халықты хабардар етеді
"Әділет" НҚА АҚЖ
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алуды және ресми интернет-порталда жариялауды автоматтандыру
ӘА
602
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімнің және әкімдігінің актілерін тіркеу және сақтау бойынша жұмысты орындайды
ӘА
603
Іс жүргізу
Әкім, әкімнің орынбасары және "(Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме атына түсетін қызметтік немесе өзге хат-хабарды есепке алу, қарау және жолдау бойынша жұмысты орындайды
ЭҚАБЖ
ӘА
604
іс жүргізу, оның ішінде құпия іс жүргізу бойынша жұмысты орындайды
ӘА
605
Мұрағатқа тапсыруға жататын істердің дұрыс құрылуын, ресімделуін және сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді
ӘА
606
Бухгалтерлік есеп
бухгалтерлік есеп пен есептіліктің дұрыс ұйымдастырылуын, ақшалай қаражаттың, материалдық құндылықтардың дұрыс жұмсалуын және сақталуын қамтамасыз етеді;
СЕӨЖ, ҚК АЖ
Үлгілік шешімдер негізінде бухгалтерлік есеп пен есептілікті автоматтандыру. Есептеуіш техника құралдарындағы қажетсінулерді есепке алуды және жоспарлауды автоматтандыру.
ӘА
607
Ішкі бақылау
нормативтік құқықтық актілерді және тапсырмалардың орындалмау себебін және шарттарын айқындайды, айқындалған бұзушылықтарды жою бойынша шараларды қолданады
1-деңгей:
анықталған бұзушылықтарды есепке алуды.
2-деңгей:
Функцияларды атқару регламенттерін жүргізуді автоматтандыру, регламенттерді орындау мерзімдерін мониторингілеу үшін бар АЖ ықпалдастыру, бұзушылықтарды автоматы түрде анықтау.
ӘА

608
заслушивает, требует устные, при необходимости, письменные объяснения соответствующих должностных лиц, докладывает систематически акиму области (города республиканского значения, столицы) о результатах и сделанных по ним выводам
АА
609
контролирует качество предоставления государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
Сведения о качестве предоставления государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
АА

608
тиісті лауазымды тұлғалардың ауызша түсініктемелерін тыңдайды, қажет болған жағдайда, жазбаша түсініктемелерді талап етеді, нәтижелер және олар бойынша жасалған қорытындылар туралы облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкіміне баяндайды
ӘА
609
мониторинг негізінде өңірдің жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен ұсынылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылайды
Өңірдің жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен ұсынылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасы туралы мәліметтер
ӘА

610
контролирует сроки разработки нормативных правовых актов по оказанию государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
АА
611
контролирует управление действующими информационными системами, состояние интернет-ресурс акима области (города республиканского значения, столицы) и своевременное поступление информации для ее размещения
АА
612
проводит работу по оценке деятельности местных исполнительных органов по управлению персоналом
АА

610
мониторинг негізінде өңірдің жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен ұсынылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу мерзімін бақылайды
ӘА
611
қолданыстағы ақпараттық жүйелерді басқаруды, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің интернет-ресурсының жай-күйін және орналастыру үшін ақпараттың уақытында түсуін бақылайды
ӘА
612
жергілікті атқарушы органдардың персоналды басқару жөніндегі қызметін бағалау бойынша жұмысты жүргізеді
ӘА

613
контролирует выполнение поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
614
обеспечивает соблюдение режима секретности в государственном учреждении "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)", оформляет материалы на допуск к секретным документам сотрудников, других должностных лиц, назначаемых акимом области (города республиканского значения, столицы)
АА

613
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық мемлекеттік органдарының, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің тапсырмаларының орындалуын бақылайды
ӘА
614
"(Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі аппараты" мемлекеттік мекемедегі құпиялылық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімімен тағайындалатын қызметкерлердің, басқа лауазымды тұлғалардың құпиялық құжаттарға қол жеткізу бойынша материалдарды ресімдейді
ӘА

615
Претензионно-исковая работа
ведет претензионно-исковую работу акима и акимата, аппарата акима области (города республиканского значения, столицы), рассматривает акты прокурорского реагирования
Учет поступающих судебных и исполнительных документов с постоянным дополнением движения дела (промежуточное исполнение, продление, окончательное исполнение)
АА
616
Кадровый учет
осуществляет кадровый учет лиц, назначаемых акимом области (города республиканского значения, столицы)
ИИС "Е-кызмет"
АА
617
принимает решение о направлении и финансирует профессиональную переподготовку государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета
АА
618
проводит аттестацию административных государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима (области, города республиканского значения, столицы)", других должностных лиц, назначаемых акимом области (города республиканского значения, столицы) и ежегодную оценку их деятельности
АА
619
Учет награжденных лиц
ведет учет награжденных лиц и лиц, которым присвоены почетные и иные звания
Автоматизация учета награжденных лиц
Реестр награжденных государственными наградами, лиц, которым присвоены почетные и иные звания
АА
620
Организация деятельности в сфере мобилизационной подготовки
разрабатывает и осуществляет мероприятия по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне области (города республиканского значения, столицы), в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
ИПГО, ЕСЭДО
АА
621
согласовывает мобилизационные планы акиматов районов, городов областного значения
АА
622
Организация взаимодействия
организует работу комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров
Оперативное взаимодействие через ЕЭПС
1 уровень:
Автоматизация учета проведенных совещаний, заседаний.
2 уровень:
Автоматизация планирования совещаний, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, рассылка повестки участвующим лицам.
3 уровень:
Автоматизация формирования и согласования протоколов совещаний участвующими лицами.
УСХ

615
Талап-арыз жұмысы
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің, әкімдіктің, әкім аппаратының талап-арзы жұмысын жүргізеді, прокурорлық әрекет ету актілерін қарайды
Істің қозғалысын (аралық орындау, ұзарту, біржола орындау) тұрақты толықтыра отырып, түсетін сот және атқару құжаттардың есебін жүргізу
ӘА
616
Кадрлық есепке алу
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімімен тағайындалатын тұлғалардың кадрлық есебін жүзеге асырады
"Е-кызмет" ЫАЖ
ӘА
617
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін кәсіби қайта даярлауға жолдау туралы шешім қабылдайды және қаржыландырады
ӘА
618
"(Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілерін, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімімен тағайындалатын басқа лауазымды тұлғаларды аттестаттауды және олардың қызметін жылсайынғы бағалауды жүргізеді
ӘА
619
Наградталған адамдардың есебі
құрметті және өзге атақтар берілген тұлғалар мен адамдар наградаларының есебін жүргізеді
Марапатталған адамдарды есепке алуды автоматтандыру
Құрметті және өзге атақтар берілген мемлекеттік наградалармен марапатталған тұлғалар тізілімі
ӘА
620
Жұмылдыру дайындығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
жалпыға бірдей әскери міндеттерді орындау аясында облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғанысы бойынша іс-шараларды әзірлейді және жүзеге асырады
МОИП,
ЭҚАБЖ
ӘА
621
аудан, облыстық маңызы бар қала әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келіседі
ӘА
622
Өзара іс-қимылды ұйымдастыру
азық- түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорын басқару жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастырады
БЭПЖ арқылы жедел өзара іс-қимыл
1-деңгей:
Өткізілген мәжілістерді, отырыстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Мәжілістерді жоспарлауды автоматтандыру, әкімдіктің интернет-ресурсында хабарландыруларды жариялау, қатысушы тұлғаларға шақыру қағаздарды жолдау.
3 деңгей:
Мәжіліс хаттамаларын қатысушы тұлғалармен құру және келісу процестерін автоматтандыру
АШБ

623
организует работу комиссий по определению участников программ закупа продовольственных товаров
УСХ
624
обеспечивает деятельность областной ономастической комиссии, ономастических комиссий города республиканского значения, столицы
УРЯ
625
организует общественные слушания при проведении государственной экологической экспертизы
УПР
626
координирует работы по борьбе с лесными пожарами на территории области с созданием в необходимых случаях для этой цели специальных комиссий
УПР
627
организует деятельность экспертных советов
УП
628
обеспечивает взаимодействие субъектов профилактики бытового насилия на местном уровне
Реестр субъектов профилактики бытового насилия
УКЗСП

623
азық-түлік тауарларын сатып алу бағдарламаларының қатысушыларын анықтау жөніндегі комиссия жұмысын ұйымдастырады
АШБ
624
облыстық ономастикалық комиссияның, республикалық маңызы бар қалалық, астаналық ономастикалық комиссияның жұмысын қамтамасыз етеді
ТДБ
625
мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізген кезде қоғамдық тыңдауларды ұйымдастырады
ТРБ
626
қажетті жағдайларда осы мақсатта арнайы комиссияларды құрып, облыс аумағындағы орман өртіне қарсы күрес жөніндегі жұмыстарды үйлестіреді
ТРБ
627
сарапшылық кеңестердің қызметін ұйымдастырады
КБ
628
жергілікті деңгейде тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу субъектілерінің өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу субъектілерінің тізілімі
ЖҚӘББ

629
осуществляет координацию деятельности государственных организаций культуры области, города республиканского значения и столицы в сфере театрального, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного и музейного дела
УКАД
630
создает экспертную комиссию по временному вывозу культурных ценностей
УКАД
631
осуществляет меры по обеспечению взаимодействия субъектов частного предпринимательства, квазигосударственного сектора с субъектами научной и (или) научно-технической деятельности с целью создания совместных производств, осуществляющих выпуск высокотехнологичной продукции и (или) внедрение новых технологий
УИИР

629
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың театр, музыка, кино өнері, мәдени-сауық қызметі, кітапхана және музей ісі саласындағы мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қыжметін үйлестіруді жүзеге асырады
ММҚБ
630
мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сарапшылық комиссияны құрады
ММҚБ
631
жоғары технологиялық өнімді шығаруды және (немесе) жаңа технологияларды енгізуді жүзеге асыратын бірлескен өндірістерді құру мақсатында жеке кәсіпкерлік, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету бойынша шараларды жүзеге асырады
ИИДБ

632
обеспечивает взаимодействие с депутатами Парламента Республики Казахстан
АА
633
обеспечивает взаимодействие акима области (города республиканского значения, столицы) с акимами городов и районов
АА
634
исполняет функции организатора и финансирует проведение заседаний акимата области (города республиканского значения, столицы), мероприятий, совещаний, семинаров с участием акима области (города республиканского значения, столицы), визитов иностранных делегаций, выездов акима в регионы, а также иных мероприятий с участием акима области (города республиканского значения, столицы)
АА

632
Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарымен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді
ӘА
633
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қалалардың, аудандардың әкімдерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
ӘА
634
ұйымдастырушы функцияларын атқарады және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігінің отырыстарын, іс-шараларын, мәжілістерді, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қатысуымен семинарларды, шетел делегациялардың келуін, әкімнің өңірлерге шығуын, сондай-ақ облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің қатысуымен басқа да іс-шараларды өткізуді қаржыландырады
ӘА

635
обеспечивает взаимодействие и координацию деятельности консультативно-совещательных органов, создаваемых при акиме и акимате области (города республиканского значения, столицы) (антитеррористической комиссии, областной Ассамблеи народов Казахстана, комиссии по борьбе с коррупцией, комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике, кадровой комиссии и др.)
АА
636
Разработка программ и НПА
разрабатывает прогноз социально-экономического развития области в разрезе городов и районов
ЕСЭДО, ИПС НПА "Әділет"
1 уровень:
Автоматизация учета утвержденных НПА МИО.
2 уровень:
Автоматизация ведения и публикации проектов НПА, сбор предложений от заинтересованных лиц/органов, принятие решений по предложениям, публикация утвержденных НПА.
УЭФ

635
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі және әкімдігі жанында құрылатын консультациялық-кеңестік органдардың өзара іс-қимылын және олардың қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді (террорға қарсы комиссия, облыстық Қазақстан халқының Ассамблеясы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі комиссия, әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі комиссия кадрлық комиссия және т.б.)
ӘА
636
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу
қалалар және аудандар бөлінісінде облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамын әзірлейді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
1-деңгей:
ЖАО бекітілген НҚА есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
НҚА жобаларын жүргізу және жариялауды автоматтандыру, мүдделі тұлғалардан/органдардан ұсыныстарды жинау, ұсыныстар бойынша шешім қабылдау, бекітілген НҚА жариялау
ЭҚБ

637
представляет среднесрочный план социально-экономического развития, среднесрочную фискальную политику на предстоящий трехлетний период, проекты паспортов местных бюджетных программ и пояснительную записку, раскрывающую решения, заложенные в проект местного бюджета на предстоящий финансовый год
УЭФ
638
участвует в формировании, изменении и (или) дополнении перечней объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности
Перечень объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение
УЭФ

637
әлеуметтік –экономикалық дамудың орта мерзімді жоспарын, алдағы үш жылдық мерзімге арналған орта мерзімді фискалдық саясатты, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарының жобаларын және алдағы қаржылық жылға арналған жергілікті бюджет жобасына салынған шешімдерді ашатын түсініктеме жазбаны ұсынады
ЭҚБ
638
оларға қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын стратегиялық маңызы бар экономика салаларының объектілер тізбесін құруға, өзгертуге және (немесе) толықтыруға қатысады
Стратегиялық маңызы бар экономика салаларының объектілер тізбесі
ЭҚБ

639
образует бюджетную комиссию области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), утверждает положение о ней, определяет ее состав
УЭФ
640
разрабатывает Программы развития территории, Плана мероприятий по ее реализации
УЭФ
641
вносит проект областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы на предстоящий финансовый год в соответствующий маслихат не позднее 15 октября года текущего финансового года
УЭФ
642
утверждает среднесрочную фискальную политику на предстоящий трехлетний период до 1 мая текущего года
УЭФ
643
разрабатывает проекты постановлений об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета
Нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета
УЭЖКХ
644
обеспечивает включение мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности в программу развития соответствующей территории
УЭЖКХ
645
разрабатывает правила подготовки и проведения отопительного сезона в области
УЭЖКХ
646
разрабатывает правила предоставления коммунальных услуг
УЭЖКХ
647
участвует в разработке правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов
УЭЖКХ
648
участвует в разработке правил благоустройства и инженерного обеспечения территорий, а также правил сохранения и содержания жилищного фонда, иных зданий и сооружений жилищно-гражданского назначения, инженерных коммуникаций, памятников истории и культуры, объектов государственного природно-заповедного фонда
УЭЖКХ

639
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттік комиссиясын құрады, ол туралы ережені бекітеді, оның құрамын айқындайды
ЭҚБ
640
аумақты дамыту бағдарламаларын, оны іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын әзірлейді
ЭҚБ
641
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың алдағы қаржылық жылға арналған бюджетінің жобасын ағымдағы қаржылық жылдың 15 қазанынан кешіктірмей енгізеді
ЭҚБ
642
алдағы үш жылдық мерзімге арналған орта мерзімді фискалдық саясатын ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін бекітеді
ЭҚБ
643
есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы қаулыларды әзірлейді
есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары
ЭТКШБ
644
тиісті аумақты дамыту бағдарламасына энергияны үнемдеу және және энергияның тиімділігін арттыру жөніндегі іс шараларды енгізуді қамтамасыз етеді
ЭТКШБ
645
облыстағы жылыту маусымын дайындау және жүргізу қағидаларын әзірлейді
ЭТКШБ
646
коммуналды қызметтерді ұсыну қағидаларын әзірлейді
ЭТКШБ
647
коммуналды қалдықтардың пайда болу және жиналу нормаларын есептеу қағидаларын әзірлеуге қатысады
ЭТКШБ
648
аумақтарды абаттандыру және инженерлiк жағынан қамтамасыз етудiң қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй қорын, өзге де тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды, инженерлiк коммуникацияларды, тарих және мәдениет ескерткiштерiн, мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерiн сақтау мен күтiп-ұстау қағидаларын әзірлеуге қатысады
ЭТКШБ

649
участвует в разработке правил создания, содержания и защиты не входящих в лесной фонд Республики Казахстан озеленительных насаждений в пределах границ населенных пунктов области
УЭЖКХ
650
утверждает нормы потребления товарного и сжиженного нефтяного газа
Нормы потребления сжиженного нефтяного газа на территории области
УЭЖКХ
651
разрабатывает проект правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса региона
УСХ

649
облыстың елді мекендерінің шекаралары шегінде Қазақстан Республикасының орман қорына кірмейтін жасыл екпелерді егу, күтіп-ұстау және қорғау ережелерін облыстық мәслихатқа бекітуге ұсыну
ЭТКШБ
650
тауарлық және сұйытылған мұнай газын тұтыну нормаларын бекітеді
Тауарлық және сұйытылған мұнай газын тұтыну нормалары
ЭТКШБ
651
өңірдің агроөнеркәсіптік кешені саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді
АШБ

652
утверждает перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
Перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
УСХ
653
определяет ежегодные квоты по каждому виду семян, подлежащих субсидированию:
по оригинальным семенам – для каждого аттестованного субъекта в области семеноводства;
по элитным семенам – для каждой административно-территориальной единицы
Ежегодные квоты по каждому виду семян, подлежащих субсидированию
УСХ

652
профилактикасы мен диагностикасы бюджеттік қаражат есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесін бекіту туралы
Профилактикасы мен диагностикасы бюджеттік қаражат есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі
АШБ
653
субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталарды:
тұқым шаруашылығы саласында аттестатталған әрбір субъект үшін – бірегей тұқымдар бойынша;
әрбір әкімшілік-аумақтық бірлік үшін элиталық тұқымдар бойынша айқындайды
Субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталар
АШБ

654
определяет состав и назначение комиссии по приемке объектов (комплексов) в эксплуатацию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан
УС
655
утверждает порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
656
разрабатывает комплексную схему развития пассажирского транспорта и проекты организации дорожного движения
Схема развития пассажирского транспорта и проекты организации дорожного движения
УПТАД
657
утверждает порядок размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
УПТАД
658
утверждает классификацию видов работ, выполняемых при содержании, текущем, среднем и капитальном ремонтах улиц населенных пунктов
УПТАД
659
утверждает перечень автомобильных дорог областного значения по согласованию с уполномоченным органом
Перечень автомобильных дорог областного значения
УПТАД
660
принимает меры по снижению транспортной нагрузки на населенные пункты путем:
участия в разработке, принятии и выполнении генерального плана населенных пунктов с учетом развития общественного транспорта и организации дорожного движения;
установления специальных зон организации дорожного движения путем введения различных ограничений на въезд транспортных средств на отдельные городские территории;
информационного обеспечения дорожного движения в населенных пунктах
УПТАД

654
Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте объектілерді (кешендерді) қабылдау жөніндегі комиссияны тағайындайды және оның құрамын айқындайды
ҚБ
655
облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға бірдей пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібін және шарттарын бекітеді
ЖКАЖБ
656
жолаушылар көлігін дамыту схемасын және жол қозғалысын ұйымдастыру жобаларын әзірлейді
Жолаушылар көлігін дамыту схемасы және жол қозғалысын ұйымдастыру жобалары
ЖКАЖБ
657
облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жолға бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру тәртібін бекітеді
ЖКАЖБ
658
елді мекендердің көшелерін күтіп-ұстау, ағымдағы, орташа және күрделі жөндеу кезінде орындалатын жұмыстар түрлерінің сыныптамасын бекітеді
ЖКАЖБ
659
уәкілетті органмен келісім бойынша облыстық маңызы бар автомобиль жолдарының тізбесін бекітеді
Облыстық маңызы бар автомобиль жолдарының тізбесі
ЖКАЖБ
660
қоғамдық жолаушылар көлігін дамыту есебінен жеке меншік көлік құралдарын пайдалануды азайтуды ескере отырып, елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу, қабылдау және орындау;
қаланың жекелеген аумақтарына көлік құралдарының кіруіне әртүрлі шектеулер енгізу жолымен жол жүрісін ұйымдастырудың арнайы аймақтарын белгілеу;
елді мекендерде жол жүрісін ақпараттық жағынан қамтамасыз ету арқылы елді мекендерге көліктік жүктемені азайту бойынша шаралар қабылдайды
ЖКАЖБ

661
разрабатывает ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников
УПР
662
устанавливает режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос по согласованию с бассейновыми водохозяйственными управлениями
УПР
663
распределяет лимиты водопользования среди водопользователей
Сведения о распределении лимитов водопользования среди водопользователей
УПР
664
участвует в подготовке нормативных правовых актов, касающихся вопросов в области использования и охраны водного фонда
УПР
665
разрабатывает проекты решений по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения по согласованию с уполномоченным органом
УПР
666
организует разработку программ по управлению отходами и обеспечивает их выполнение
УПР
667
разрабатывает проекты решений по установлению охранных зон особо охраняемых природных территорий всех видов с ограничением в пределах этих зон деятельности, отрицательно влияющей на состояние экологических систем этих территорий, экологических коридоров, а также режима их охраны и использования
УПР
668
предоставляет на утверждение местным представительным органам областей (города республиканского значения, столицы) ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
Ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР
669
разрабатывает проекты решений по резервированию земель для создания особо охраняемых природных территорий всех видов
УПР
670
разрабатывает проекты ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)
УПР
671
осуществляет в пределах своей компетенции регулирование деятельности субъектов торговой деятельности
УП
672
разрабатывает типовые правила внутреннего распорядка организации образования
УО
673
организует разработку и утверждает правила деятельности психологической службы в организациях среднего образования
УО
674
разрабатывает и утверждает типовые правила внутреннего распорядка организации образования
УО
675
утверждает государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием
Сведения о государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием
УО
676
по согласованию с местным представительным органом определяет перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
УКЗСП

661
жерүстi көздерiндегi су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемақы ставкаларын әзiрлейді
ТРБ
662
бассейндік су шаруашылығы басқармаларының келісімімен су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілейді
ТРБ
663
су пайдаланушылар арасында су пайдалану лимиттерін бөледі
Су пайдаланушылар арасында су пайдалану лимиттерін бөлу туралы мәліметтер
ТРБ
664
су қорын пайдалану және қорғау саласындағы мәселелерге қатысты нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысады
ТРБ
665
уәкілетті органмен келісім бойынша жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту бойынша шешімдер жобаларын әзірлейді
ТРБ
666
қалдықтарды басқару жөніндегі бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастырады
ТРБ
667
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау аймақтары шегінде осы аумақтардың экологиялық жүйелерінің, экологиялық дәліздердің жай-күйіне, сондай-ақ оларды қорғау және пайдалану режиміне теріс әсер ететін қызметтің барлық түрін шектей отырып, осындай аймақтарды белгілеу жөнінде шешімдердің жобаларын әзірлейді
ТРБ
668
облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті өкілетті органдарына жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшін төлем мөлшерін ұсынады
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшін төлем мөлшері
ТРБ
669
әр түрлі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру үшін жерлерді резервілеу бойынша шешім жобаларын әзірлейді
ТРБ
670
мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану төлемақысының ставкаларын (түбiрiмен босатылатын сүрек үшiн белгiленетiн ставкаларды қоспағанда) әзірлейді
ТРБ
671
өз құзыреті шегінде сауда қызметі субъектілерінің қызметін реттеуді жүзеге асырады
КБ
672
білім беру ұйымдарының ішкі тәртібінің үлгілік қағидаларын әзірлейді
ББ
673
орта білім беру ұйымдарында психологиялық қызмет жұмысының қағидаларын әзірлеуді ұйымдастырады және бекітеді
ББ
674
білім беру ұйымдарының ішкі тәртібінің үлгілік қағидаларын әзірлейді және бекітеді
ББ
675
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекітеді
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы туралы мәліметтер
ББ
676
жергілікті өкілді органмен келісім бойынша азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін беліглейді
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
ЖҚӘББ

677
разрабатывает положение об отделении социальной помощи на дому детям с ограниченными возможностями из числа инвалидов
УКЗСП
678
обеспечивает разработку и представление для утверждения местному представительному органу области перечень и порядок предоставления дополнительного объема специальных социальных услуг, предоставляемых сверх гарантированного объема специальных социальных услуг
УКЗСП
679
устанавливает квоту для трудоустройства категорий населения, определенных законами Республики Казахстан
Квоты для трудоустройства категорий населения, определенных законами Республики Казахстан
УКЗСП
680
устанавливает квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
Квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
УКЗСП

677
мүгедектер санынан мүмкіндіктері шектеулі балаларға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі туралы ережені әзірлейді
ЖҚӘББ
678
арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінен тыс көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің қосымша көлемін көрсетудің тізбесі мен тәртібін әзірлейді және оларды жергілікті өкілді органдарының бекітуіне ұсынады
ЖҚӘББ
679
Қазақстан Республикасының заңдарымен белігленген халық санаттарын жұмысқа орналастыру үшін квоталарды белгілейді
Қазақстан Республикасының заңдарымен белігленген халық санаттарын жұмысқа орналастыру үшін квоталар
ЖҚӘББ
680
пробация қызметінің есебінде тұрған, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының квотасын белгілейді
Пробация қызметінің есебінде тұрған, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының квотасын белгілейді
ЖҚӘББ

681
утверждает положение о экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей
УКАД
682
утверждает положение об экспертно-проверочной комиссии
УКАД
683
разрабатывает и утверждает региональные карты индустриализации
Региональные карты индустриализации
УИИР
684
устанавливает совместным решением областного представительного органа предельных (максимальных) размеров земельных участков, которые могут находиться в частной собственности:
для ведения личного подсобного хозяйства (включая приусадебный и полевой наделы);
для индивидуального жилищного строительства;
для садоводства, а также дачного строительства
УЗО

681
мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сарапшылық комиссия туралы ережені бекітеді
ММҚБ
682
сарапшылық-тексеру комиссиясы туралы ережені бекітеді
ММҚБ
683
өңірлік индустрияландыру карталарын әзірлейді және бекітеді
Өңірлік индустрияандыру карталары
ИИДБ
684
облыстық өкілді органның бірлескен шешімімен жеке меншікте бола алатын жер учаскелерінің шекті (ең көп) өлшемін белгілейді:
жеке қосалқы шаруашылығын жүргізу үшін (оның ішінде үй жанындағы телім және даладағы жер үлесі );
жеке тұрғын үй құрылысы үшін;
бақшашылық, сондай-ақ саяжай құрылысы үшін;
ЖҚБ

685
устанавливает и изменяет границы (черты) населенных пунктов совместным решением областного представительного органа по согласованию с Правительством Республики Казахстан
УЗО
686
определяет делимость и неделимость земельных участков в пределах своей компетенции
УЗО
687
регулирует земельные отношения в части предоставления земель, находящихся на территории одного района, города областного значения, в долгосрочное пользование другому району, городу областного значения
УЗО
688
разрабатывает материалы для представления на утверждение областному маслихату правил благоустройства и инженерного обеспечения территорий, а также правил сохранения и содержания жилищного фонда, иных зданий и сооружений жилищно-гражданского назначения, инженерных коммуникаций, памятников истории и культуры, объектов государственного природно-заповедного фонда
УАГ

685
Қазақстан Республикасының Үкіметімен келісім бойынша облыстық өкілді органның бірлескен шешімі бойынша елді мекендердің шекарасын (шегін) белгілейді және өзгертеді
ЖҚБ
686
өз құзыреті шегінде жер учаскелерінің бөлінетіндігін және бөлінбейтіндігін анықтайды
ЖҚБ
687
бір ауданның, облыстық маңызы бар қаланың аумағында жатқан жерлерді басқа ауданға облыстық маңызы бар қалаға ұзақ мерзімді пайдалануға беру бөлігінде жер қатынастарын реттейді
ЖҚБ
688
аумақтарды абаттандыру және инженерлiк жағынан қамтамасыз етудiң қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй қорын, өзге де тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды, инженерлiк коммуникацияларды, тарих және мәдениет ескерткiштерiн, мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерiн сақтау мен күтiп-ұстау қағидаларын облыстық мәслихаттың бекiтуiне ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ

689
разрабатывает материалы для представления на утверждение областного маслихата территориальных правил застройки территорий
УАГ
690
разрабатывает материалы для представления на утверждение областному маслихату правил создания, содержания и защиты не входящих в лесной фонд Республики Казахстан озеленительных насаждений в пределах границ населенных пунктов области
УАГ
691
осуществляет подготовку актов акима по утверждению и реализации градостроительных проектов (проектов детальной планировки, проектов застройки), разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) населенных пунктов
УАГ

689
аумақтарда құрылыс салудың аумақтық қағидаларын облыстық мәслихаттың бекiтуiне ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ
690
облыстың елді мекендерінің шекаралары шегінде Қазақстан Республикасының орман қорына кірмейтін жасыл екпелерді егу, күтіп-ұстау және қорғау ережелерін облыстық мәслихатқа бекітуге ұсыну үшін материалдарды әзірлейді
СҚБ
691
елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын, құрылыс жобаларын) бекіту және іске асыру жөніндегі әкімнің актілерін дайындауды жүзеге асырады
СҚБ

692
осуществляет правовой анализ нормативных правовых актов, вносимых на рассмотрение акимата и акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
693
разрабатывает проекты постановлений акимата области (города республиканского значения, столицы), решений и распоряжений акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
694
методическое руководство и координация работы уполномоченных органов районов, городов областного значения при разработке, корректировке, мониторинге программ развития городов и районов
УЭФ

692
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің және әкімдігінің қарауына енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің құқықтық талдауын жүзеге асырады
ӘА
693
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі қаулыларының, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі шешімдері мен өкімдерінің жобаларын әзірлейді
ӘА
694
қалаларды және аудандарды дамыту бағдарламаларын әзірлеген, түзеткен, мониторингілеген кезде аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың уәкілетті органдарының жұмысын әдістемелік басқару және үйлестіру
ЭҚБ

695
разрабатывает для акима области (города республиканского значения, столицы) проект схемы управления области (города республиканского значения, столицы)
АА
696
Разработка предложений
по результатам государственного мониторинга собственности вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по выработке и корректировке государственной социально-экономической политики, по оптимизации структуры форм собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение
ЕСЭДО
1 уровень:
Автоматизация учета разработанных предложений.
2 уровень:
Автоматизация процессов по внесению, рассмотрению, согласованию предложений.
УЭФ

695
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін облысты (республикалық маңызы бар қаланы, астананы) басқару схемасының жобасын әзірлейді
ӘА
696
Ұсыныстарды әзірлеу
меншіктің мемлекеттік мониторингінің нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік әлеуметтік-экономикалық саясатты әзірлеу мен түзету жөнінде, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншік нысандарының құрылымын оңтайландыру жөнінде ұсыныстар енгізеді
ЭҚАБЖ
1-деңгей:
Әзірленген ұсыныстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Ұсыныстарды енгізу, қарау, келісу жөніндегі процестерді автоматтандыру
ЭҚБ

697
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по обеспечению утверждения в процентном соотношении к валовому сбору размера поставок продовольственного зерна в государственные ресурсы зерна отечественными производителями зерна соответствующей области, имеющими посевные площади зерновых культур двести пятьдесят гектаров и более
УСХ
698
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по определению предельного уровня цен на муку и хлебобулочные изделия, произведенные из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна, и осуществление контроля за его соблюдением зерноперерабатывающими организациями, хлебопекарными организациями и организациями оптово-розничной торговли
УСХ
699
разрабатывает предложения по объемам, структуре, правилам формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна
УСХ
700
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по утверждению норматива субсидий закупаемой сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена
Нормативы субсидий закупаемой сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена
УСХ
701
разрабатывает предложения по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и другими нормативными правовыми актами в данной сфере
УСХ
702
разрабатывает предложения о проведении закупочных и товарных интервенций, освежения регионального стабилизационного фонда продовольственных товаров на основании рекомендации комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров
УСХ
703
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора области в случае возникновения заразных болезней животных в двух и более районах, расположенных на территории области
Сведения по установлению карантинов или ограничительных мероприятий на территории соответствующей административно-территориальной единицы
УСХ
704
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) о снятии ограничительных мероприятий или карантина по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора области после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных, возникших в двух и более районах, расположенных на территории области
УСХ

697
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін тиiстi облыстың дәндi дақылдар егуге арналған екi жүз елу гектар және одан да көп егiс алаңы бар отандық астық өндiрушiлерiнiң мемлекеттiк астық ресурстарына азық-түлiктiк астық жеткiзу мөлшерiн жалпы түсiмге проценттiк қатынаспен бекiтуді қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлейді
АШБ
698
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін мемлекеттiк сатылатын және мемлекеттiк тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндiрiлген ұнның және нан-тоқаш өнiмдерiнiң шектi бағасын айқындау және астықты қайта өңдеу ұйымдарының, нан пiсiру ұйымдарының және көтерме-бөлшек сауда ұйымдарының оны сақтауына бақылауды жүзеге асыру бойынша ұсыныстар әзірлейді
АШБ
699
мемлекеттiк астық ресурстарының көлемi, құрылымы, қалыптастыру, сақтау, жаңарту, ауыстыру және пайдалану ережелерi жөнiнде ұсыныстар әзірлейді
АШБ
700
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін ол бойынша кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін сатып алынатын ауыл шаруашылық өнімді субсидиялау нормативтерін бекіту бойынша ұсыныстар әзірлейді
Ол бойынша кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін сатып алынатын ауыл шаруашылық өнімді субсидиялау нормативтері
АШБ
701
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауыл аумақтарын дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау бойынша ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
702
азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын басқару жөніндегі комиссияның ұсыныстары негізінде сатып алу және тауарлық интервенцияларды жүргізу, азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын жаңарту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
703
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін облыстың аумағында орналасқан екі және одан көп ауданда жануарлардың жұқпалы аурулары пайда болған жағдайда, тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы ұсыныстарды әзірлейді
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірілік аумағында карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу бойынша мәліметтер
АШБ
704
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін осы облыстың аумағында орналасқан екі және одан көп ауданда пайда болған жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын жою жөнінде ветеринариялық іс-шаралар кешені жүргізілгеннен кейін тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша шектеу іс-шараларын немесе карантинді тоқтату туралы ұсыныстар әзірлейді
АШБ

705
разрабатывает предложения в акимат области по определению потребности в индивидуальных номерах сельскохозяйственных животных и передача информации в процессинговый центр
Сведения о потребности в индивидуальных номерах сельскохозяйственных животных
УСХ
706
разрабатывает предложения о принятии решения об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима или его отмене на соответствующих территориях по представлению уполномоченного органа
УСХ

705
ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлеріне қажетсінулерді анықтау бойынша ұсыныстарды әзірлейді және ақпаратты процессингтік орталыққа береді
Ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлеріне қажетсінулер туралы мәліметтер
АШБ
706
уәкілетті органның ұйғарымы бойынша тиісті аумақтарда карантин режимін енгізіп, карантин аумағын белгілеу немесе оны тоқтату туралы шешім қабылдау туралы ұсыныстар әзірлейді
АШБ

707
разрабатывает для уполномоченного органа предложения по совершенствованию нормативных документов по стандартизации, нормативных правовых актов в области развития хлопковой отрасли
УСХ
708
разрабатывает для уполномоченного органа предложения по объемам производства и реализации элитно-семеноводческими хозяйствами элитных семян
УСХ
709
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по установлению предельной цены реализации на подлежащие субсидированию семена в пределах квот, определяемых в соответствии с подпунктом 12) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве"
Сведения о предельной цене реализации на подлежащие субсидированию семена
УСХ

707
уәкілетті орган үшін мақта саласын дамыту саласындағы нормативтік құқықтық актілерді стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді
АШБ
708
уәкiлеттi орган үшін элиталық тұқым өсiру шаруашылықтарының элиталық тұқымдар өндiрiсi және өткiзу көлемi жөнiнде ұсыныстарды әзірлейді
АШБ
709
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-1 бабы 12) тармақшасына сәйкес квоталар шегінде субсидиялауға жататын тұқымның шекті өткізу бағасын белгілеу бойынша ұсыныстар әзірлейді
Субсидиялауға жататын тұқымның шекті өткізу бағасы туралы мәліметтер
АШБ

710
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, района) по семеноводству о приостановлении:
действия свидетельства об аттестации, удостоверяющего право субъекта на осуществление деятельности в области семеноводства;
деятельности по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян
УСХ
711
разрабатывает в областной акимат предложения о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, консервации строительства незавершенных объектов, проведении комплекса работ по постутилизации объектов областного значения
УС

710
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін тұқым шаруашылығы бойынша:
субъектінің тұқым шаруашылығы саласында қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын аттестаттау туралы куәліктің қолданысын;
тұқымдардың сорттық және егістік сапасына сараптама жүргізу жөніндегі қызметін тоқтата тұру туралы ұсыныстар әзірлейді
АШБ
711
облыстық әкімдікке құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, аяқталмаған құрылыс объектілерін консервациялау, облыстық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу туралы ұсыныстарды әзірлейді
ҚБ

712
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) на утверждение по согласованию с компетентным и уполномоченными центральными исполнительными органами перечней геологических, геоморфологических и гидрогеологических объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения и участков недр, представляющих особую экологическую, научную, историко-культурную и рекреационную ценность, отнесенных к категории особо охраняемых природных территорий местного значения
Перечни геологических, геоморфологических и гидрогеологических объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения и участков недр, представляющих особую экологическую, научную, историко-культурную и рекреационную ценность, отнесенных к категории особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР

712
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін құзыретті және уәкілетті орталық атқарушы органдармен келісім бойынша жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи-қорық қорының геологиялық, геоморфологиялық және гидрогеологиялық объектілері мен жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар санатына жатқызылған, айрықша экологиялық, ғылыми, тарихи-мәдени және рекреациялық құндылығы бар жер қойнауы учаскелерінің тізбелерін бекіту бойынша ұсыныстарды енігзеді
Жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи-қорық қорының геологиялық, геоморфологиялық және гидрогеологиялық объектілері мен жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар санатына жатқызылған, айрықша экологиялық, ғылыми, тарихи-мәдени және рекреациялық құндылығы бар жер қойнауы учаскелерінің тізбелері
ТРБ

713
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению перечня участков недр, содержащих общераспространенные полезные ископаемые, подлежащих выставлению на конкурс
Перечень участков недр, содержащих общераспространенные полезные ископаемые, подлежащих выставлению на конкурс
УПР
714
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению состава конкурсных комиссий по предоставлению права недропользования на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых
УПР

713
облыс әкімдігіне құрамында кең таралған пайдалы қазбалар бар, конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесін бекіту жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді
Құрамында кең таралған пайдалы қазбалар бар, конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесі
ТРБ
714
облыс әкімгідіне кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурстық комиссиялардың құрамын бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді і
ТРБ

715
разрабатывает предложения в уполномоченный орган по перечню объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения, развитию системы особо охраняемых природных территорий и экологических сетей, созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения
Перечень объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения
УПР
716
разрабатывает предложения в акимат области на утверждение проектов корректировки функционального зонирования особо охраняемых природных территорий местного значения при положительном заключении государственной экологической экспертизы
УПР

715
уәкiлеттi органға жергiлiктi маңызы бар мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi, жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және экологиялық желілер жүйесін дамыту, жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту бойынша ұсыныстар әзірлейді
Жергiлiктi маңызы бар мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi
ТРБ
716
облыс әкімдігіне мемлекеттiк экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда уәкiлеттi органмен келiсе отырып, жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды функционалдық аймақтауды түзету жобаларын бекiтуге ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ

717
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по утверждению размеров тарифов за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями местного значения со статусом юридического лица
Тарифы за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями местного значения со статусом юридического лица
УПР
718
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению границ и видов режима охраны территории государственных памятников природы местного значения
УПР

717
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне заңды тұлға мәртебесiн алған жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететiн қызметтер үшiн тарифтер мөлшерiн бекiту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
Заңды тұлға мәртебесiн алған жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететiн қызметтер үшiн тарифтер
ТРБ
718
облыс әкімдігіне жергілікті маңызы бар табиғат ескерткіштерінің шекараларын және режим түрлерін бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ

719
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения
УПР
720
разрабатывает предложения по разработке документов в области охраны окружающей среды, передает на рассмотрение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды инициативные проекты таких документов
УПР
721
разрабатывает предложении в акимат области (города республиканского значения, столицы) на утверждение правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов
УПР
722
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по принятию решений о предоставлении природных ресурсов в природопользование в порядке, установленном законами Республики Казахстан
УПР
723
разрабатывает предложения в акимат области по утверждению перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
УПР
724
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по установлению зоны рекреационного рыболовства
Сведения о зоне рекреационного рыболовства
УПР
725
разрабатывает предложения в акимат области по установлению границ рыбохозяйственных участков, открытию и закрытию тоней (тоневых участков)
УПР
726
разрабатывает предложения в акимат области (города республиканского значения, столицы) по определению порядка привлечения физических и юридических лиц, а также противопожарной техники, транспортных и других средств организаций для тушения лесных пожаров, обеспечение привлекаемых к этой работе физических лиц средствами передвижения, пожаротушения, питанием и медицинской помощью
УПР
727
разрабатывает предложения в акимат области по принятию решений о запрещении пребывания физических лиц на территории государственного лесного фонда, об ограничении права лесопользования при проведении авиахимических, авиабиологических и аэрозольных мероприятий по борьбе с вредителями и болезнями леса, а также в периоды высокой пожарной опасности в лесу
УПР
728
разрабатывает предложения по минимальным нормативам обеспеченности населения торговой площадью
Минимальные нормативы обеспеченности населения торговой площадью
УП
729
вносит предложения в маслихат о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте
УО
730
вносит в акимат области предложения по созданию, реорганизации и ликвидации в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственные организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также детских юношеских спортивных школ
УО

719
облыс әкімдігіне жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құрудың және кеңейтудiң жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелерiн бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ
720
қоршаған ортаны қорғау саласындағы құжаттарды әзірлеу бойынша ұсыныстарды әзірлейді, осындай құжаттардың бастамашылық жобаларын қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның қарауына береді
ТРБ
721
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне комммуналдық қалдықтардың пайда болу және жинақталу нормаларын есептеу қағидаларын бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ
722
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне табиғи ресурстарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте табиғатты пайдалануға беру туралы шешім қабылдау жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ
723
облыс әкімдігіне жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту бойынша ұсыныстар әзірлейді
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі
ТРБ
724
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне рекреациялық балық аулау аймағын белгілеу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
Рекреациялық балық аулау аймағы туралы мәліметтер
ТРБ
725
облыс әкімдігіне балық шаруашылығы учаскелерінің шекараларын белгілеу, ұйықтарды (ұйықтық учаскелерді) ашу және жабу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ
726
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне жеке және заңды тұлғаларды, сондай-ақ ұйымдардың өрт сөндiру техникаларын, көлiктерi мен басқа да құралдарын ормандағы өрттердi сөндiруге тарту тәртiбiн айқындау, осы жұмысқа тартылған жеке тұлғаларды жүрiп-тұру өрт сөндiру құралдарымен, тамақпен және медициналық көмекпен қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ
727
облыс әкімдігіне орман зиянкестерi мен ауруларына қарсы күресте авиахимиялық, авиабиологиялық және аэрозольдық iс-шаралар жүргiзген кезде, сондай-ақ орманда өрт қаупi жоғары болып тұрған кезеңдерде жеке тұлғалардың мемлекеттiк орман қоры аумағында болуына тыйым салу туралы, орман пайдалану құқығын шектеу туралы шешiм қабылдау бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ТРБ
728
халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең аз нормативтері бойынша ұсыныстар әзірлейді
Халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең аз нормативтері
КБ
729
мәслихатқа оқушылардың қоғамдық көлікте жеңілдікпен жүруі туралы ұсыныс енгізеді
ББ
730
облыс әкімдігіне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын, сондай-ақ балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерін білім беру саласындағы уәкілетті органның келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құру, қайта ұйымдастыру және тарату бойынша ұсыныстарды енгізеді
ББ

731
вносит в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложения по формированию квоты переселения внутренних мигрантов с учетом потребностей в трудовых ресурсах
Квота переселения внутренних мигрантов с учетом потребностей в трудовых ресурсах
УКЗСП
732
вносит в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложения по формированию квоты на привлечение иностранной рабочей силы
УКЗСП
733
вносит в местный представительный орган области предложения по образованию комиссий по охране памятников истории и культуры
УКАД
734
разрабатывает предложения в уполномоченный орган по государственному планированию по определению приоритетных секторов экономики
УИИР
735
разрабатывает в уполномоченный орган предложения о создании специальной экономической зоны
УИИР
736
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) по предоставлению земельных участков под скотопрогонные трассы временного пользования межрайонного значения
Сведения о предоставлении земельных участков под скотопрогонные трассы временного пользования
УЗО
737
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) по предоставлению земельных участков государственным научно-исследовательским организациям и их опытным хозяйствам, а также государственным семеноводческим хозяйствам и племенным заводам
УЗО
738
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области по предоставлению земельных участков, занятых территориальными водами, для строительства искусственных сооружений
УЗО
739
разрабатывает предложения по резервированию земель
УЗО
740
разрабатывает предложения и проекты решений местного исполнительного органа области по установлению публичных сервитутов в соответствии со статьей 69 Земельного кодекса Республики Казахстан
УЗО
741
разрабатывает предложения по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
УЗО
742
вносит в уполномоченный орган предложения по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях
УДР
743
вносит предложения в правоохранительные органы по запрещению деятельности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях
УДР
744
разрабатывает и вносит в областной маслихат предложения, обусловленные градообразующими факторами, по установлению или изменению границ подведомственных административно-территориальных единиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан
УАГ

731
халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілтті органға еңбек ресурстарындағы қажетсінулерді есекере отырып, ішкі қоныс аударушылардың қоныс аудару квотасын қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізеді
Еңбек ресурстарындағы қажетсінулерді есекере отырып, ішкі қоныс аударушылардың қоныс аудару квотасы
ЖҚӘББ
732
халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органға шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгiзедi
ЖҚӘББ
733
облыстың жергілікті өкілді органына тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі комиссияны құру бойынша ұсыныстар енгізеді
ММҚБ
734
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган үшін экономиканың басым секторларын белгілеу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ИИДБ
735
уәкілетті орган үшін арнайы экономикалық аймақты құру туралы ұсыныстар енгізеді
ИИДБ
736
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының ауданаралық маңызы бар уақытша пайдаланылатын мал айдау жолдарына жер учаскелерiн беру жөніндегі ұсыныстарының және шешімдер жобаларын әзірлейді
Ауданаралық маңызы бар уақытша пайдаланылатын мал айдау жолдарына жер учаскелерiн беру туралы мәліметтер
ЖҚБ
737
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының мемлекеттiк ғылыми-зерттеу ұйымдары мен олардың тәжiрибе шаруашылықтарына, сондай-ақ мемлекеттiк тұқым өсiру шаруашылықтары мен асыл тұқымды мал зауыттарына жер учаскелерiн беру жөніндегі ұсыныстарының және шешімдер жобасын әзірлейді
ЖҚБ
738
аумақтық сулар алып жатқан жер учаскелерін жасанды ғимараттар салу үшін беру жөніндегі облыстың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешімдерінің жобаларын әзірлейді
ЖҚБ
739
жерлерді резервке алу бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ЖҚБ
740
Қазақстан Республикаы Жер Кодексінің 69-бабына сәйкес бұқаралық сервитуттерді белгілеу бойынша облыстың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешімдерінің жобаларын әзірлейді
ЖҚБ
741
ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөнінде ұсыныстар әзірлейді
ЖҚБ
742
уәкiлеттi органға Қазақстан Республикасының дiни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын жетiлдiру жөнінде ұсыныстар енгiзедi
ДІБ
743
құқық қорғау органдарына Қазақстан Республикасының діни қызмет және дiни бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзатын жеке және заңды тұлғалардың қызметiне тыйым салу жөнiнде ұсыныстар енгiзедi
ДІБ
744
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ведомство қарамағындағы әкiмшiлiк-аумақтық бөлiнiстердiң шекараларын белгiлеу немесе өзгерту жөнiнде қала құрылысынан туындайтын факторларға байланысты ұсыныстарды әзірлейді және облыстық мәслихатқа енгізеді
СҚБ

745
разрабатывает предложения в областной маслихат по образованию комиссий по охране памятников истории и культуры
УАГ
746
разрабатывает предложения по общественно значимым проблемам
АА
747
разрабатывает предложения для акимата области (города республиканского значения, столицы) по стратегии региональной политики, конструктивной совместной работе представительных и исполнительных органов городов и районов, их взаимодействию с областными и центральными исполнительными и представительными органами
АА
748
разрабатывает для акимата области (города республиканского значения, столицы) предложения по стратегическим планам, программам социально-экономического развития региона
АА
749
разрабатывает предложения для акима области (города республиканского значения, столицы) об образовании, упразднении и реорганизации государственных органов, финансируемых из местного бюджета, и консультативно-совещательных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных ему и акимату области (города республиканского значения, столицы)
АА

745
облыстық мәслихатқа тарих және мәдениет ескерткiштерiн қорғау жөнiндегi комиссиялар құруға ұсыныстар әзірлейді
СҚБ
746
қоғамдық маңызы бар проблемалар бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
747
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін өңірдің саяси стратегиясы, қалалардың, аудандардың өкілді және ақтарушы органдарының бірлескен сындарлы жұмысы бойынша, олардың облыстық және өңірлік атқарушы және өкілді органдармен өзара іс-қимылы бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
748
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін өңірді әлеуметтік-экономикалық дамытудың стартегиялық жоспарлары, бағдарламалары бойынша ұсыныстар әзірлейді
ӘА
749
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігі үшін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдарды және оған және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігіне бағынысты және есеп беретін консультациялық-кеңестік органдарды құру, тарату және қайта құру туралы ұсыныстарды әзірлейді
ӘА

750
разрабатывает для акима области(города республиканского значения, столицы) предложения об отмене либо приостановлении полностью или частично актов акимов городов и районов
АА
751
разрабатывает для акима области (города республиканского значения, столицы) предложения по определению приоритетности рассмотрения маслихатом проектов решений, созыву в период между сессиями внеочередных заседаний маслихата, целесообразности присутствия акима на заседаниях маслихата
АА

750
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін қала және аудан әкімдерінің актілерін толық немесе ішінара тоқтату туралы ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
751
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін шешімдерді мәслихатпен қарау басымдығын белгілеу, сессиялар арасында мәслихаттың кезектен тыс отырыстарына шақыру, әкімнің мәслихат отырыстарына қатысу орындылығы бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА

752
разрабатывает предложения по совершенствованию контроля за полнотой и качеством исполнения поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, акима области (города республиканского значения, столицы)
АА
753
вносит предложения по улучшению показателей оценки деятельности местных исполнительных органов по управлению персоналом
АА
754
разрабатывает предложения для акима области (города республиканского значения, столицы) и подготавливает соответствующие документы для представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан, Почетными грамотами и благодарностями акимов области (города республиканского значения, столицы), района
АА

752
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық мемлекеттік органдарының, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдерінің тапсырмаларын орындау сапасын және толықтығын бақылауды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
753
жергілікті атқарушы органдардың персонлады басқару жөніндегі қызметін бағалау көрсеткіштерін жақсарту бойынша ұсыныстар енгізеді
ӘА
754
облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан әкімінің Құрмет грамоталарымен және алғыс хаттармен марапататтуға ұсыну үшін ұсыныстар әзірлейді және тиісті құжаттарды дайындайды
ӘА

755
разработка предложений по объемам финансирования мероприятий по мобилизационной подготовке и территориальной обороне
АА
756
вносит предложения в уполномоченный орган в области производства биотоплива по определению предельных объемов производственных мощностей по производству биотоплива
Сведения о предельных объемах производственных мощностей по производству биотоплива
УСХ
757
Формирование списков присяжных
формирует и предоставляет в областной и приравненный к нему суд списки присяжных заседателей по региону
Автоматизация формирования списков присяжных на основе списков населения административно-территориальной единицы
Списки присяжных заседателей по региону
АА
2. Район, город областного значения
Функциональная возможность
Функция
ИС
Способ автоматизации
Информационный ресурс
Организационная структура
1
Управление бюджетом
составляет сводный план финансирования по обязательствам, сводный план поступлений и финансирования по платежам местного бюджета
ИС МБП, ЕСЭДО
Автоматизация процессов подготовки и свода проекта бюджета, составления и свода планов финансирования, планов госзакупок, анализа и контроля исполнения планов финансирования.
ОЭФ
2
утверждает и ведет сводный план финансирования по обязательствам, сводный план поступлений и финансирования по платежам местного бюджета
ОЭФ
3
рассматривает проекты бюджетных программ администраторов бюджетных программ на предмет правильности выбора показателей результатов, наличия взаимоувязки показателей результатов с целями, целевыми индикаторами программ развития территорий, степени достижимости показателей результатов, а также их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора бюджетных программ
ОЭФ
4
формирует заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ, и направляют их на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии
ОЭФ
5
составляет проект бюджета города и вносит его на рассмотрение бюджетной комиссии города
ОЭФ
6
организует исполнение бюджета и координирует деятельность администраторов бюджетных программ по исполнению бюджета
ОЭФ
7
производит возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляет контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов
ОЭФ
8
управляет бюджетными деньгами в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан
ОЭФ
9
принимает постановление о реализации решения маслихата района (города областного значения) о бюджете района (города областного значения) на соответствующий финансовый год
ОЭФ
10
представляет в соответствующий маслихат и ревизионную комиссию области годовой отчет об исполнении бюджета района (города областного значения)
ОЭФ
11
рассматривает бюджетные инвестиционные проекты администраторов бюджетных программ
ОЭФ
12
направляет экономическое заключение по бюджетным инвестиционным проектам бюджетных программ
ОЭФ
13

755
жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру көлемі бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ӘА
756
облыстың биоотынды өндіру саласындағы уәкілетті органына биоотын өндірісі бойынша өндірістік қуаттардың шекті көлемін айқындау жөнінде ұсыныстар енгізеді
Биоотын өндірісі бойынша өндірістік қуаттардың шекті көлемі туралы мәліметтер
АШБ
757
Алқабилер тізімін құру
өңір бойынша алқабилер тізімін құрады және облыстық және оған теңестірілген сотқа ұсынады
Әкімшілік-аумақтық бірлік халқының тізімі негізінде алқабилер тізімін құруды автоматтандыру
Өңір бойынша алқабилер тізімі
ӘА
2. Аудан, облыстық маңызы бар қала
Функционалдық мүмкіндік
Функция
АЖ
Автоматтандыру әдісі
Ақпараттық ресурс
Ұйымдастырушылық құрылым
1
Бюджетті басқару
міндеттемелер бойынша жинақтық қаржыландыру жоспарын, жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жоспарын жасайды
ХБП АЖ, ЭҚАБЖ
Бюджетті дайындау және жинақтау, қаржыландыру жоспарларын, мемлекеттік сатып алулар жоспарларын құру және жинақтау, қаржыландыру жоспарларының орындалуын талдау және бақылау процестерін автоматтандыру
ЭҚБ
2
міндеттемелер бойынша жинақтық қаржыландыру жоспарын, жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жоспарын бекітеді және жүргізеді
ЭҚБ
3
бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобалары нәтижелер көрсеткіштерін таңдаудың дұрыстығы, нәтижелер көрсеткіштерінің аумақтарды дамыту бағдарламаларының мақсаттарымен, нысаналы индикаторларымен өзара байланыстылығы, нәтижелер көрсеткіштеріне қолжетімділік дәрежесі тұрғысынан, сондай-ақ олардың бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің функцияларына, өкілеттіктеріне, қызметінің бағыттарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды
ЭҚБ
4
бюджеттік өтінімдер және бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындыларды құрады және оларды тиісті бюджеттік комиссия қарауына жолдайды
ЭҚБ
5
қала бюджетінің жобасын әзірлейді және оны қаланың бюджеттік комиссиясының қарауына енгізеді
ЭҚБ
6
бюджетті орындауды ұйымдастырады және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджетті орындау бойынша қызметін үйлестіреді
ЭҚБ
7
Бюджеттен қайтаруларды және (немесе) артық (қателесіп) төленген сомаларды есепке алуды жүргізеді және бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдерді, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсімдерді, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларын, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдерді, қарыздарды бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
8
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес бюджеттік ақшаны басқарады
ЭҚБ
9
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиiстi қаржы жылына арналған бюджетi туралы аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының шешiмiн iске асыру туралы қаулы қабылдайды
ЭҚБ
10
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiнiң атқарылуы туралы жылдық есептi тиiстi мәслихатқа және облыстың тексеру комиссиясына тапсырады
ЭҚБ
11
бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық жобаларын қарайды
ЭҚБ
12
бюджеттік бағдарламалардың бюджеттік инвестициялық жобалары бойынша экономикалық қорытындыларды жібереді
ЭҚБ
13

осуществляет отбор бюджетных инвестиций, планируемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, на основании предложения администратора бюджетных программ и экономического заключения, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 6 статьи 154 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и направляет заключение на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии
ОЭФ
14
определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемые из бюджета, коммунальных государственных предприятий, созданных местными исполнительными органами районов, городов областного значения
ОЭФ
15
разрабатывает бюджетные заявки, планы финансирования по платежам и обязательствам по программам и подпрограммам, годовые планы государственных закупок товаров, работ и услуг
АА
16
выполняет функции администратора программ по обеспечению деятельности акима района (города областного значения) средствами связи, информационно-вычислительной и оргтехникой
АА
17
осуществляет прогнозирование поступлений местных бюджетов, предусмотренной статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан на основе среднесрочного плана социально-экономического развития региона и среднесрочной фискальной политики на предстоящий трехлетний период
ОЭФ
18
осуществляет бюджетный мониторинг
ОЭФ
19
согласовывает решения органа государственных доходов по месту регистрационного учета налогоплательщика об изменении сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов, поступающих в полном объеме в районный (города областного значения) бюджет
ОЭФ
20
Разработка программ и НПА
разрабатывает, утверждает нормативные правовые акты, регулирующие отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции
ЕСЭДО, ИПС НПА "Әділет"
1 уровень:
Автоматизация учета утвержденных НПА МИО.
2 уровень:
Автоматизация ведения и публикации проектов НПА, сбор предложений от заинтересованных лиц/органов, принятие решений по предложениям, публикация утвержденных НПА.
ОЭФ
21
разрабатывает и представляет на утверждение маслихата программу развития района (города областного значения), обеспечивает ее исполнение
ОЭФ
22
образует бюджетную комиссию района (города областного значения), утверждает положение о ней и определяет ее состав
ОЭФ
23
разрабатывает, утверждают нормативные правовые акты, регулирующие отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции
ОСЖКХ
24
утверждает государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, размер подушевого финансирования и родительской платы
Сведения о государственном образовательном заказе на дошкольное воспитание и обучение, о размере подушевого финансирования и родительской платы
ОО
25
устанавливает квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
Квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации, а также лиц, освобожденных из учреждений
ОЗСП
26
устанавливает квоты рабочих мест для лиц для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
Квоты рабочих мест для лиц для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций
ОЗСП
27
устанавливает квоту для трудоустройства категорий населения, определенных Законами Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и "О занятости населения"
Квоты для трудоустройства категорий населения, определенных законами Республики Казахстан
ОЗСП
28
вносит в местный представительный орган области для утверждения правила содержания животных, правила содержания и выгула собак и кошек, правила отлова и уничтожения бродячих собак и кошек, предложения по установлению границ санитарных зон содержания животных
ОЗОСХ
29
разрабатывает правила содержания и выпаса сельскохозяйственных животных в населенных пунктах
ОЗОСХ
30
разрабатывает проекты земельно-хозяйственного устройства территории населенных пунктов, включая сельскохозяйственные угодья, переданные в ведение сельских исполнительных органов, для утверждения соответствующим представительным органом и обеспечение их выполнения
ОЗОСХ
31
представляет на утверждение проекты (схемы) зонирования земель представительному органу района
ОЗОСХ
32
принимает участие в подготовке нормативных и методических документов по контролю качества содержания жилых домов (жилых зданий), территории прилегающей к объекту кондоминиума и предоставлению коммунальных услуг
ОЖИ
33
регламентирует порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций с учетом местных условий
ОВП
34
организует разработку и внесение на одобрение городскому маслихату проекта генерального плана города, проектов установления и изменения городской черты и границ пригородной зоны, а также границ районов и населенных пунктов, переданных в административное подчинение городу
ОАГ
35
определяет состав и назначение комиссии по приемке объектов (комплексов) в эксплуатацию
ОАГ
36
представляет на утверждение городскому маслихату градостроительную документацию
ОАГ
37
представляет на утверждение городскому маслихату проект городских правил благоустройства и инженерного обеспечения подведомственной территории
ОАГ
38
представляет на утверждение городскому маслихату правила создания, содержания и защиты не входящих в лесной фонд Республики Казахстан озеленительных насаждений в пределах границ города
ОАГ
39
разрабатывает проекты постановлений акимата района (города областного значения), решений и распоряжений акима района (города областного значения)
АА
40
разрабатывает для акима района (города областного значения) проект схемы управления района (города областного значения)
Схема управления территориально-административной единицей
АА
41
осуществляет правовой анализ нормативных правовых актов, вносимых на рассмотрение акимата и акима района (города областного значения)
АА
42
Управление государственным имуществом
создает в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, государственные учреждения и государственные предприятия, устанавливает лимит штатной численности исполнительных органов, финансируемых из районного (города областного значения) бюджета в пределах лимита штатной численности, доведенного областным исполнительным органом и нормативов, установленных Правительством Республики Казахстан
ИС Реестр госимущества, АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
ОЭФ
43
осуществляет мониторинг и оценку реализации местных бюджетных инвестиционных проектов
ОЭФ
44
осуществляет мониторинг и оценку реализации местных бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
ОЭФ
45
утверждает устав (положение) районных коммунальных юридических лиц, вносят в него изменения и дополнения или уполномочивают на это исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение районным коммунальным имуществом
ОЭФ
46
управляет районным коммунальным имуществом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, осуществляют меры по его защите
ОЭФ
47
принимают решение о приватизации районного коммунального имущества
ОЭФ
48
проводит конкурс в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации районного коммунального имущества
ОЭФ
49
предоставляет районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан
ОЭФ
50
принимает решение о создании, реорганизации и ликвидации районных коммунальных юридических лиц, а также об участии в акционерных обществах и товариществах с ограниченной ответственностью, их создании, реорганизации, ликвидации, отчуждении принадлежащих им акций акционерных обществ, долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью
ОЭФ
51
закрепляет районное коммунальное имущество за районными коммунальными юридическими лицами
ОЭФ
52
дает согласие на создание районными коммунальными юридическими лицами филиалов и представительств
ОЭФ
53
принимает решение о передаче районного коммунального имущества, а также денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан в уставный капитал товариществ с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерных обществ
ОЭФ
54
принимает решение об использовании районного коммунального имущества, в том числе о передаче его в залог, имущественный наем (аренду), безвозмездное пользование и доверительное управление, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан
ОЭФ
55
принимает решение о реквизиции при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера на условиях, установленных главой 4 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе"
ОЭФ
56
выплачивает денежное возмещение за реквизируемое имущество в случаях и на условиях, установленных главой 4 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе"
ОЭФ
57
выплачивает возмещение при отчуждении земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд на условиях, установленных главой 6 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе"
ОЭФ
58
заключает договоры о выкупе земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд
Реестр договоров о выкупе земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд
ОЭФ
59
осуществляет приватизацию районного коммунального имущества, в том числе привлекают посредника для организации процесса приватизации
ОЭФ
60
обеспечивают оценку объекта приватизации
ОЭФ
61
осуществляют подготовку и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи
ОЭФ
62
по согласованию с собранием местного сообщества принимает решение об отчуждении имущества, приобретенного за счет средств местного самоуправления
Сведения об отчуждении имущества, приобретенного за счет средств местного самоуправления
ОЭФ
63
обеспечивает контроль за использованием и сохранностью районного коммунального имущества
ОЭФ
64
осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития коммунальных государственных предприятий, созданных местными исполнительными органами районов, городов областного значения, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью
ОЭФ
65
осуществляет контроль за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления районным коммунальным имуществом
ОЭФ
66
Организует учет, хранение, оценку и дальнейшее использование районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям
ОЭФ
67
Организует учет, хранение, оценку и дальнейшее использование районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям
ОСЖКХ
68
в пределах своей компетенции осуществляет управление коммунальной собственностью в области культуры
ОКРЯ
69
осуществляет изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей
ОЗОСХ
70
принимает решение по выбору, предоставлению, а в случаях, предусмотренных законодательными актами, и изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения
Реестр решений по выбору, предоставлению, изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения
ОАГ
71
принимает решение по выбору, предоставлению и изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения
ОАГ
72
управляет коммунальной собственностью района (города областного значения), осуществляет меры по ее защите
АА
73
представляет консолидированную финансовую отчетность в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
ОЭФ
74
Оказание государственных услуг в сфере физической культуры и спорта

Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 154-бабының 6-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ұсынысы мен экономикалық қорытынды негізінде заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттiк инвестицияларды iрiктеуді жүзеге асырады және қорытындыны тиісті бюджет комиссиясының қарауына жібереді
ЭҚБ
14
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдармен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстардың (қызметтердің) басым бағыттарын және міндетті көлемін белгілейді
ЭҚБ
15
бюджеттік өтінімдерді, бағдарламалар және қосалқы бағдарламалар бойынша төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларын, тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алулардың жылдық жоспарларын әзірлейді
ӘА
16
аудан (облыстық маңыздағы қала) әкімінің қызметін байланыс құралдарымен, ақпараттық-есептеуіш және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету жөніндегі бағдарламалардың әкімшісі функциясын атқарады
ӘА
17
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-бабымен көзделген жергілікті бюджеттердің түсімдерін болжауды өңірдің орта мерзімді әлеуметтік-экономикалық даму жоспары және алдағы үш жылға арналған орта мерзімді фискалдық саясаты негізінде жүзеге асырады
ЭҚБ
18
бюджеттік мониторингті жүзеге асырады
ЭҚБ
19
салық төлеушінің есептік тіркеу орны бойынша мемлекеттік кірістер органының аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджетке толық көлемде түсетін салықтарды төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімінің өзгеруі туралы шешімін келіседі
ЭҚБ
20
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу
өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық мүлікті басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік-құқықтық актілерді әзірлейді, бекітеді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
1-деңгей:
ЖАО бекітілген НҚА есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
НҚА жобаларын жүргізу және жариялауды автоматтандыру, мүдделі тұлғалардан/органдардан ұсыныстарды жинау, ұсыныстар бойынша шешім қабылдау, бекітілген НҚА жариялау
ЭҚБ
21
ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) дамыту бағдарламасын әзірлейді және мәслихаттың бекiтуiне ұсынады, оның орындалуын қамтамасыз етедi
ЭҚБ
22
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік комиссиясын құрады, ол туралы ережені бекітеді және оның құрамын айқындайды
ЭҚБ
23
өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық меншікті басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді, бекітеді
ҚТҚШБ
24
мектепке дейінгі тәрбиелеуге және оқытуға мемлекеттік тапсырысты, жеке басы бойынша қаржыландыру және ата-аналық төлем көлемін бекітеді
Мектепке дейінгі тәрбиелеуге және оқытуға мемлекеттік тапсырысты, жеке басы бойынша қаржыландыру және ата-аналық төлем көлемі туралы мәліметтер
ББ
25
пробация қызметінің есебінде тұрған, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының квотасын белгілейді
Пробация қызметінің есебінде тұрған, сондай-ақ мекемелерден босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының квотасы
ЖӘББ
26
интернаттық ұйымдардың кәмелетке толмаған түлектері үшін жұмыс орындарының квотасын белгілейді
Интернаттық ұйымдардың кәмелетке толмаған түлектері үшін жұмыс орындарының квотасы
ЖӘББ
27
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген халық санатын жұмысқа орналастыру үшін квотаны белгілейді
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген халық санатын жұмысқа орналастыру үшін квота
ЖӘББ
28
облыстың жергiлiктi өкiлдi органына бекiту үшін жануарларды асырау қағидаларын, иттер
мен мысықтарды асырау және серуендету қағидаларын, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын, жануарларды асыраудың санитариялық аймақтарының шекараларын белгiлеу жөнiнде ұсыныстар енгізу;
ЖҚАШБ
29
елді мекендерде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау және жаю қағидаларын әзірлейді
ЖҚАШБ
30
тиісті өкілді органмен бекіту және олардың орындалуын қамтамасыз ету үшін ауылдық атқарушы органдарының қарамағына берiлген ауыл шаруашылығы алқаптарын қоса алғанда, елдi мекендер аумағының жер-шаруашылық орналастыру жобаларын әзірлейді
ЖҚАШБ
31
ауданның өкілді органына жерлерді аумақтау жобаларын (схемаларын) бекітуге береді
ЖҚАШБ
32
кономинимум объектісінің жанындағы тұрғын үйлерді (тұрғын ғимараттарды), аумақты күтіп-ұстау сапасын бақылау және коммуналдық қызметтерді көрсету бойынша нормативтік және әдістемелік құжаттарды дайындауға қатысады
ТИБ
33
жергілікті жағдайларды ескере отырып, жиналыстарды, митингтерді, шерулерді, пикеттерді және демонстрацияларды өткізу тәртібін регламенттейді
ІСБ
34
қаланың бас жоспарының жобасын, қала шегі мен қала маңы аймағының шекараларын, сондай-ақ қаланың әкімшілік бағыныстылығына берілген аудандардың және елді мекендердің шекараларын белгілеу және өзгерту жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру және қала мәслихатының мақұлдауына ұсынады
СҚБ
35
объектілерді (кешендерді) пайдалануға қабылдау жөніндегі комиссияны тағайындайды және оның құрамын белгілейді
СҚБ
36
қала құрылысы құжаттамасын қалалық мәслихатқа бекітуге ұсынады
СҚБ
37
ведомстволық бағынысты аумақтарды абаттандыру және инженерлiк жағынан қамтамасыз етудiң қалалық қағидаларын қалалық мәслихаттың бекiтуiне ұсынады
СҚБ
38
қала шекаралары шегінде Қазақстан Республикасының орман қорына кірмейтін жасыл екпелерді егу, күтіп ұстау және қорғау ережелерін облыстық мәслихатқа бекітуге ұсынады
СҚБ
39
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қаулылары, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын әзірлейді
ӘА
40
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі үшін ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару схемасын әзірлейді
Әкімшілік-аумақтық бірлікті басқару схемасы
ӘА
41
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің және әкімінің қарауына енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің құқықтық талдауын жүзеге асырады
ӘА
42
Мемлекеттік мүлікті басқару
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды құрады,аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкіметі бекiткен жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының жалпы лимитi және нормативтері шегiнде белгiлейдi
Мемлекеттік мүлік тізілімі АЖ, ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
ЭҚБ
43
жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру мониторингін және бақылауын жүзеге асырады
ЭҚБ
44
мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру мониторингін және бақылауын жүзеге асырады
ЭҚБ
45
аудандық коммуналдық заңды тұлғалардың жарғысын (ережесін) бекітеді, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді немесе жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, аудандық коммуналдық мүлікке билік етуге уәкілетті атқарушы органға осыған уәкілеттік береді
ЭҚБ
46
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті басқарады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады
ЭҚБ
47
аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіру туралы шешім қабылдайды
ЭҚБ
48
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіру бойынша сауда-саттық өткізу туралы хабарламаны жариялау үшін мерзімді баспа басылымын айқындау жөнінде конкурс өткізеді
ЭҚБ
49
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалға (жалдауға), сенімгерлік басқаруға береді
ЭҚБ
50
аудандық коммуналдық заңды тұлғаларды құру, қайта ұйымдастыру және тарату туралы, сондай-ақ олардың акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысуы, оларды құру, қайта ұйымдастыру, тарату, акционерлік қоғамдардың өздеріне тиесілі акцияларын, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін иеліктен шығару туралы шешімдер қабылдайды
ЭҚБ
51
аудандық коммуналдық мүлікті аудандық коммуналдық заңды тұлғаларға бекітіп береді
ЭҚБ
52
аудандық коммуналдық заңды тұлғалардың филиалдар мен өкілдіктер құруына келісім береді;
ЭҚБ
53
аудандық коммуналдық мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақшаны жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына не акционерлік қоғамның акцияларын төлеуге беру туралы шешім қабылдайды
ЭҚБ
54
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті пайдалану туралы, оның ішінде оны кепілге, мүліктік жалға (жалдауға), өтеусіз пайдалануға және сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімдер қабылдайды
ЭҚБ
55
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауында белгіленген талаптар бойынша реквизициялау туралы шешім қабылдайды
ЭҚБ
56
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауында белгіленген жағдайларда және талаптарда реквизицияланған мүлікке ақшалай өтем төлейді
ЭҚБ
57
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-тарауында белгіленген жағдайларда жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті иеліктен шығарған кезде өтем төлейді
ЭҚБ
58
жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарт жасайды;
Жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар тізілімі
ЭҚБ
59
аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады
ЭҚБ
60
жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді
ЭҚБ
61
жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын әзірлеу мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
62
жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша жергілікті өзін-өзі басқару қаражаты есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығару туралы шешім қабылдайды
Жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша жергілікті өзін-өзі басқару қаражаты есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығару туралы мәліметтер
ЭҚБ
63
аудандық коммуналдық мүлікті пайдалануын және сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді
ЭҚБ
64
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарды, мемлекетпен бақыланатын акционерлік қоғамдарды және жауапкершілігі шектеулі серіктестерді дамыту жоспарларының орындалуын бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
65
сенімгерлікпен басқарушының облыстық коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындауын бақылауды жүзеге асырады
ЭҚБ
66
коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), иесі жоқ деп танылған, мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен аудандық коммуналдық мүліктің, сондай-ақ коммуналдық меншікке өтеусіз өткізілген иесіз қалған мүліктің, олжаның, қараусыз қалған жануарлардың, құрамында мәдени құндылықтарға жататын зат жоқ көмбелердің үлестерін есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрі пайдалануды ұйымдастырады
ЭҚБ
67
коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), иесі жоқ деп танылған, мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен аудандық коммуналдық мүліктің, сондай-ақ коммуналдық меншікке өтеусіз өткізілген иесіз қалған мүліктің, олжаның, қараусыз қалған жануарлардың, құрамында мәдени құндылықтарға жататын зат жоқ көмбелердің үлестерін есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрі пайдалануды ұйымдастырады
ҚТКШБ
68
өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асырады
МТДБ
69
жер учаскелерін мемлекеттік қажеттіктер үшін алып қою, оның ішінде сатып алу арқылы алып қоюды жүзеге асырады
ЖҚАШБ
70
ведомстволық бағынысты жер учаскелерін құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда алып қою жөнінде шешім қабылдайды
Ведомстволық бағынысты жер учаскелерін құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда алып қою жөнінде шешімдер тізілімі
СҚБ
71
ведомстволық бағынысты жер учаскелерін құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда алып қою жөнінде шешім қабылдайды
СҚБ
72
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігін басқарады, оны қорғау бойынша шараларды жүзеге асырады
ӘА
73
бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға шоғырландырылған қаржылық есептілікті ұсынады
ЭҚБ
74
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету

присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на присвоение спортивного разряда
Реестр удостоверений о присвоении спортивного разряда, удостоверение о присвоении квалификационной категории или копия приказа о присвоении спортивного разряда, квалификационной категории
ОФКС
75
Организация деятельности и мониторинг в сфере физической культуры и спорта
создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация ведения регионального календаря спортивно-массовых мероприятий.
Автоматизация учета сведений о проводимых спортивных соревнованиях по видам спорта.
Автоматизация учета сведений об обеспечении чемпионов и призеров олимпиад жилищем.
Автоматизация сбора и анализа информации по развитию физической культуры и спорта на территории административно-территориальной единицы.
Сведения по инфраструктуре для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха
ОФКС
76
проводит районные, городов областного значения спортивные соревнования по видам спорта совместно с местными аккредитованными спортивными федерациями
Сведения о проведенных спортивных соревнований по видам спорта совместно с местными аккредитованными спортивными федерациями
ОФКС
77
обеспечивает подготовку районных, городов областного значения сборных команд по видам спорта и их выступления на областных спортивных соревнованиях
ОФКС
78
обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
79
координирует деятельность районных, городов областного значения физкультурно-спортивных организаций на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Перечень физкультурно-спортивных организаций
ОФКС
80
координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
81
организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий
ОФКС
82
обеспечивает общественный порядок и общественную безопасность при проведении физкультурных и спортивных мероприятий
ОФКС
83
оказывает методическую и консультативную помощь спортивным организациям
ОФКС
84
обеспечивает деятельность районных и городских неспециализированных детско-юношеских школ
Перечень районных и городских неспециализированных детско-юношеских школ
ОФКС
85
формирует и утверждает районные, городов областного значения списки сборных команд по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций
Списки сборных команд по видам спорта
ОФКС
86
обеспечивает жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в соответствии с Законом Республики Казахстан "О физической культуре и спорте"
Сведения об обеспечении жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр
ОФКС
87
координирует вопросы строительства спортивных сооружений на территории района, города областного значения и обеспечивает их доступность населению
ОФКС
88
реализует единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий
ОФКС
89
осуществляет сбор, анализ информации по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Информация по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
90
предоставляет местному исполнительному органу области, города республиканского значения, столицы информацию по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОФКС
91
Оказание государственных услуг в сфере ЖКХ и строительства
назначение жилищной помощи
ПЭП, ИС РШЭП (2 услуги)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений для неавтоматизированных услуг
Реестр заявлений на получение жилищной помощи
Реестр уведомлений о назначении жилищной помощи
Реестр лиц, которым оказана жилищная помощь
ОСЖКХ
92
постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
Реестр заявлений о постановке на учет граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда, с указанием согласия на проверку услугодателем о наличии или отсутствия жилища из коммунального жилищного фонда
Реестр уведомлений о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди
Реестр учета граждан, нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда
ОСЖКХ
93
выдача справки о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающимся в жилище из жилищного фонда государственного предприятия либо государственного учреждения
Реестр заявлений на получение справки о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающимся в жилище из жилищного фонда государственного предприятия либо государственного учреждения
Реестр выданных справок о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающимся в жилище из жилищного фонда государственного предприятия либо государственного учреждения
ОСЖКХ
94
выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
Реестр заявлений на получение решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
Реестр решений услугодателя на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
ОСЖКХ
95
Учет и организация деятельности в сфере ЖКХ
организует государственный контроль в сфере управления жилищным фондом
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация учета сведений о жилищном фонде.
Автоматизация учета граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда.
Автоматизация процессов по возмещению расходов на изготовление технических паспортов на объект кондоминиума.
ОСЖКХ
96
организует работу жилищной инспекции по контролю деятельности органов управления объектом кондоминиума по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда
ОСЖКХ
97
обеспечивает организацию мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда
ОСЖКХ
98
проводит мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах республики
ОСЖКХ
99

спорттық разрядтарды: 2 -разрядты спортшы, 3- разрядты спортшы, 1- разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 2-разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 3-разрядты спортшы және біліктілік санаттарды беру: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешісі
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Спорттық разрядтарды беруге өтініштер тізілімі
спорттық разрядты беру туралы куәліктердің, біліктілік санатты тағайындау туралы куәліктердің тізілімі немесе спорттық разрядты, біліктілік санатты тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі
ДШСБ
75
Дене шынықтыру және спорт саласындағы қызметті ұйымдастыру және оның мониторингі
жеке адамдардың тұрғылықты жерi бойынша және олардың көпшiлiк демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшiн инфрақұрылымды құрады
ЭМС ААЖ, МОИП
Бұқаралық-спорттық іс-шаралардың өңірлік күнтізбесін жүргізуді автоматтандыру.
Спорт түрлері бойынша өткізілетін спорттық жарыстар туралы мәліметтерді есепке алу.
олимпиада чемпиондарын және жеңімпаздарын тұрғын үймен қамтамасыз ету туралы мәліметтерді автоматтандыру.
әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды және талдауды автоматтандыру.
Жеке адамдардың тұрғылықты жерi бойынша және олардың көпшiлiк демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшiн инфрақұрылым бойынша мәліметтер
ДШСБ
76
жергілікті аккредиттелген спорт федерацияларымен бірлесіп спорт түрлерi бойынша аудандық облыстық маңызы бар қалалық деңгейде жарыстар өткiзедi
Жергілікті аккредиттелген спорт федерацияларымен бірлесіп спорт түрлерi бойынша өткізілген спорттық жарыстар туралы мәліметтер
ДШСБ
77
спорттың әр түрi бойынша аудандық, облыстық маңызы бар қалалық құрама командаларды дайындауды және олардың облыстық спорт жарыстарында өнер көрсетуiн қамтамасыз етеді
ДШСБ
78
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді
ДШСБ
79
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында аудандық, облыстық маңыздағы қалалық дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi
Дене шынықтыру-спорт ұйымдарының тізбесі
ДШСБ
80
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында спорттық iс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi
ДШСБ
81
ресми дене шынықтыру және спорттық іс-шаралардың медициналық қамсыздандыруын ұйымдастырады
ДШСБ
82
дене шынықтыру және спорттық іс-шараларды өткізген кезде қоғамдық тәртіпті және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді
ДШСБ
83
спорт ұйымдарына әдiстемелiк және консультациялық көмек көрсетедi
ДШСБ
84
аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер мектептерінің қызметін қамтамасыз етеді
Аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер мектептерінің тізбесі
ДШСБ
85
өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша аудандық, облыстық маңызы бар қалалық құрама командалардың тізімін құрады және бекітеді
Спорт түрлері бойынша аудандық, облыстық маңызы бар қалалық құрама командалардың тізімі
ДШСБ
86
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңынасәйкес, Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық чемпиондарын және жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз етеді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Олимпияда, Паралимпияда және Сурдлимпияда чемпиондарын және жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ДШСБ
87
аудан, облыстық маңызы бар қала аумағында спорттық ғимараттарды салу мәселелерін үйлестіреді және олардың халыққа қолжетімдігін қамтамасыз етеді
ДШСБ
88
спорттық-бұқаралық іс-шаралардың өңірлік күнтізбесін іске асырады
ДШСБ
89
тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк бойынша дене шынықтыру мен спортты дамыту туралы мәлiметтердi жинауды және талдауды жүзеге асырады
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк бойынша дене шынықтыру мен спортты дамыту туралы ақпарат
ДШСБ
90
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк бойынша дене шынықтыру мен спортты дамыту туралы мәлiметтердi ұсынады
ДШСБ
91
ТКШ және құрылыс саласындағы мемлекеттік
қызметтерді көрсету
тұрғын үй көмегін тағайындау
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (2 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер үшін өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Тұрғын үй көмегін алуға өтініштер тізілімі
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Оларға тұрғын үй көмегі көрсетілген адамдар тізілімі
ҚТКШБ
92
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы
Қызметті берушімен коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй болуын немесе жоқтығын тексеруге келісімін көрсетіп, коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу туралы өтініштер тізілімі
Кезектің реттік нөмірі көрсетілген есепке алу туралы хабарламалар тізілімі
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу тізілімі
ҚТКШБ
93
мемлекеттік кәсіпорынның не мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы анықтама беру
Мемлекеттік кәсіпорынның не мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
Мемлекеттік кәсіпорынның не мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы берілген анықтамалар тізілімі
ҚТКШБ
94
тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру
Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім алуға өтініштер тізілімі
Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) қызмет берушінің шешімдер тізілімі
ҚТКШБ
95
ТҚШ саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
тұрғын үй қорын басқару саласында мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ, МОИП
Тұрғын үй қоры туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру.
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу.
Кондоминимум объектісіне техникалық паспорттарды жасауға жұмсалған шығындарды өтеу процестерін автоматтандыру
ҚТКШБ
96
кондоминиум объектісін басқару органдарының тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөніндегі қызметін бақылау бойынша тұрғын үй инспекциясының жұмысын ұйымдастырады
ҚТКШБ
97
тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөнінде іс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз етеді
ҚТКШБ
98
Республиканың сейсмикалық қауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмиялық тұрақтылығын сақтауға бағытталған іс-шараларды жүргізеді
ҚТКШБ
99

обеспечивает возмещение расходов по изготовлению технических паспортов на объект кондоминиума в случае, предусмотренном пунктом 2-2 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", за счет бюджетных средств
Сведения о возмещении расходов по изготовлению технических паспортов на объект кондоминиума
ОСЖКХ
100
осуществляет передачу в собственность граждан Республики Казахстан жилищ из коммунального жилищного фонда на условиях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях"
Сведения о передаче в собственность граждан жилищ из коммунального жилищного фонда
ОСЖКХ
101
организует снос аварийного жилья
Сведения о сносе аварийного жилья
ОСЖКХ
102
проводит инвентаризацию жилищного фонда
Сведения по инвентаризации жилищного фонда
ОСЖКХ
103
осуществляет постановку на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
Сведения по учету граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда
ОСЖКХ
104
Организация деятельности в сфере строительства
организует строительство и эксплуатацию водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры района (города областного значения)
АИС ЭГЗ
Автоматизация учета и мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов.
Перечни и сведения по эксплуатации водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры района (города областного значения)
ОСЖКХ
105
организует строительство, эксплуатацию и содержание дорог районного (города областного значения) значения
Перечни и сведения по эксплуатации дорог районного (города областного значения) значения
ОСЖКХ
106
организует строительство жилья коммунального жилищного фонда и его распределение
Сведения по коммунальному жилищному фонду
ОСЖКХ
107
обеспечивает строительство и эксплуатацию объектов социальной, инженерной и транспортной инфраструктур на территории индивидуальной жилой застройки
Перечень и сведения по эксплуатации объектов социальной, инженерной и транспортной инфраструктур на территории индивидуальной жилой застройки
ОСЖКХ
108
информирует граждан о правилах строительства и эксплуатации индивидуальных жилых домов, других строений и использования земельных участков
ОСЖКХ
109
Контроль и надзор в сфере строительства
контролирует деятельность районных (городских) служб, осуществляющих в установленные правилами застройки сроки подготовку материалов по предоставлению земельных участков, согласованию проектов, выдачу технических условий, выделение кредита для строительства, торговлю строительными материалами, изделиями, конструкциями и предметами домоустройства, оказание услуг при строительстве, а также за соблюдением норм, защищающих интересы индивидуальных застройщиков и предусмотренных Законом Республики Казахстан "Об индивидуальном жилищном строительстве", другими нормативными актами Республики Казахстан
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОСЖКХ

"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 32-бабының 2-2-тармағымен көзделген жағдайда кондоминиум объектісіне техникалық паспорт дайындау бойынша шығындарды бюджет қаражаты есебінен өтеуді қамтамасыз етеді
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорт дайындау бойынша шығындарды өтеу туралы мәліметтер
ҚТКШБ
100
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген шарттарменаҚазақстан Республикасы азаматтарының меншігіне беруді жүзеге асырады
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді азаматтарының меншігіне беру туралы мәліметтер
ҚТКШБ
101
Авариялық тұрғын үйді бұзуды ұйымдастырады
Авариялық тұрғын үйді бұзу туралы мәліметтер
ҚТКШБ
102
тұрғын үй қорын түгендеуді жүргізеді
Тұрғын үй қорын түгендеу туралы мәліметтер
ҚТКШБ
103
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алуды және кезекке қоюды жүзеге асырады
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу бойынша мәліметтер
ҚТКШБ
104
Құрылыс саласындағы қызметті ұйымдастыру
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу мен электр желiлерiн және басқа да көлiктiк және инженерлiк инфрақұрылымдар объектiлерiнiң құрылысын салуды және пайдалануды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
Салынып жатқан (салуға белгіленген) объектілерді есепке алуды және олардың мониторингін автоматтандыру
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу мен электр желiлерiн және басқа да көлiктiк және инженерлiк инфрақұрылымдар объектiлерiнiң құрылысын пайдалану тізбелері және мәліметтер
ҚТКШБ
105
аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) маңызы бар жолдарды салуды, пайдалануды және күтiп ұстауды ұйымдастырады
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) маңызы бар жолдарды пайдалану бойынша тізбелер және мәліметтер
ҚТКШБ
106
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуын және оны бөлуін ұйымдастырады
Коммуналдық тұрғын үй қоры бойынша мәліметтер
ҚТКШБ
107
жеке тұрғын үй құрылысы аумағында әлеуметтік, инженерлік және көліктік инфрақұрылымдарды салуды және пайдалануды қамтамасыз етеді
Жеке тұрғын үй құрылысы аумағында әлеуметтік, инженерлік және көліктік инфрақұрылымдарды пайдалану тізбесі және мәліметтер
ҚТКШБ
108
жеке тұрғын үйлерді, басқа құрылыстарды салу және пайдалану және жер учаскелерін пайдалану туралы қағидалары туралы азаматтарды хабардар етеді
ҚТКШБ
109
Құрылыс саласындағы бақылау және қадағалау
қағидалармен белгіленген құрылыс салу мерзімі ішінде жер учаскелерін беруді, жобаларды келісу, техникалық шарттарды беруді, құрылыс үшін кредитті бөлуді, құрылыс материалдарын, үй құрылысы бұйымдарын, құрылыстарын және заттарын сатуды, құрылыс кезінде қызмет көрсетуді жүзеге асыратын аудандық (қалалық) қызметтердің жұмысын, сондай-ақ жеке құрылыс салушылардың мүдделерін қорғайтын және "Жеке тұрғын үй құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік актілерінде көзделген нормалардың сақталуын бақылайды
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
Бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ҚТКШБ

110
осуществляет надзор за реализацией проектов строительства, реконструкции в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией
ОСЖКХ
111
Разрешительная деятельность в сфере энергосбережения и повышения энергоэффективности
выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях, отказ в выдаче паспорта готовности либо уведомление об аннулировании паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях
Реестр паспортов готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях, отказ в выдаче паспорта готовности либо уведомление об аннулировании паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью до 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях
ОСЖКХ
112
выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше
Реестр заявлений на выдачу заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше
Реестр заключений о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше
ОСЖКХ

110
бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес құрылыс, реконструкциялау жобаларының іске асырылуын қадағалауды жүзеге асырады
ҚТКШБ
111
Энергияны үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы рұқсат беру қызметі
белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа дайындық паспорттарын беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын алуға өтініштер тізілімі
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беруден бас тарту немесе паспортты жою туралы хабарлама
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспорттар тізілімі
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беруден бас тарту немесе паспортты жою туралы хабарлама
ҚТКШБ
112
110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындыны беру
110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындыны беруге өтініштер тізілімі
110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындылар тізілімі
ҚТКШБ

113
Разрешительная деятельность в сфере транспорта
прием уведомлений о начале осуществления деятельности по перевозке пассажиров и багажа такси
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр уведомлений о начале осуществления деятельности по перевозке пассажиров и багажа такси
Реестр лиц, осуществляющих деятельность по перевозке пассажиров и багажа такси
ОПТАД
114
прием уведомлений о начале деятельности сервисных центров, осуществляющих установку (электронных) цифровых тахографов
Реестр уведомлений о начале деятельности сервисных центров, осуществляющих установку (электронных) цифровых тахографов
Реестр сервисных центров, лиц, осуществляющих установку (электронных) цифровых тахографов
ОПТАД
115
Оказание государственных услуг в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог
государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на регистрацию транспортных средств городского рельсового транспорта
Реестр свидетельств о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта
ОПТАД
116
Разработка предложений
разрабатывает предложения по минимальным нормативам обеспеченности населения торговой площадью
ЕСЭДО
1 уровень:
Автоматизация учета разработанных предложений.
2 уровень:
Автоматизация процессов по внесению, рассмотрению, согласованию предложений.
ОП

113
Көлік саласындағы рұқсат беру қызметі
жолаушыларды және багажды таксимен тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғаны туралы хабарламаны қабылдау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жолаушыларды және багажды таксимен тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру басталғаны туралы хабарламалар тізілімі
Жолаушыларды және багажды таксимен тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын адамдар тізілімі
ЖКАЖБ
114
(электронды) цифрлық тахографтарды орнатуды жүзеге асыратын сервистік орталықтар қызметінің басталғаны туралы хабарламаларды қабылдау
(Электронды ) цифрлық тахографтарды орнатуды жүзеге асыратын сервистік орталықтар қызметінің басталғаны туралы хабарламалар тізілімі
(Электронды ) цифрлық тахографтарды орнатуды жүзеге асыратын сервистік орталықтар тізілімі
ЖКАЖБ
115
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдеерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Қалалық рельстік көліктің көлік құрылдарын мемлекеттік тіркеуге өтініштер тізілімі
Қалалық рельстік көліктің көлік құрылдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ЖКАЖБ
116
Ұсыныстарды әзірлеу
халықтың сауда алаңымен қамтылуының ең аз нормативтері бойынша ұсыныстар әзірлейді
ЭҚАБЖ
1-деңгей:
Әзірленген ұсыныстарды есепке алуды автоматтандыру .
2-деңгей:
Ұсыныстарды енгізу, қарау, келісу процестерін автоматтандыру.
КБ

117
вносит предложения в маслихат о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте
ОО
118
вносит предложения в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы или в уполномоченный орган в пределах их компетенции, по устранению порчи, угрозы разрушения памятников истории и культуры
ОКРЯ
119
на основании историко-культурной экспертизы вносит предложения об объявлении охраняемыми объекты историко-культурного наследия
ОКРЯ
120
вносит предложения в исполнительные органы областей о наименовании и переименовании сел, поселков, сельских округов, а также изменении их транскрипции
ОКРЯ
121
вносит предложения в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы по ветеринарным мероприятиям по профилактике заразных и незаразных болезней животных
ОЗОСХ
122
вносит предложения в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы по перечню энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
ОЗОСХ
123
вносит предложения в местный исполнительный орган области о ветеринарных мероприятиях по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОЗОСХ
124
готовит предложения по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд
ОЗОСХ
125
вносит в городской маслихат предложения по образованию комиссий по охране памятников истории и культуры
ОАГ
126
разрабатывает предложения для акимата района (города областного значения) по стратегии региональной политики, конструктивной совместной работе представительных и исполнительных органов
АА
127
разрабатывает для акимата района (города областного значения) предложения по планам, мероприятиям, программам социально-экономического развития региона
АА
128
разрабатывает предложения для акима района (города областного значения) об образовании, упразднении и реорганизации государственных органов, финансируемых из местного бюджета, и консультативно-совещательных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных ему и акимату района (города областного значения)
АА

117
оқушылардың қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүруі туралы ұсыныстарды мәслихатқа енгізеді
ББ
118
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына немесе олардың құзыреті шегінде уәкілетті органдарға тарих және мәдениет ескерткіштерінің бұзылу қатерін, олардың бұзылуын жою бойынша ұсыныстар енгізеді
МТДБ
119
Тарихи-мәдени сараптама негізінде тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғалатын деп жариялау туралы ұсыныстар енгізеді
МТДБ
120
облыстардың атқарушы органдарына ауылдардың, ауыл округтарының атаулары және олардың атауларын өзгерту, сондай-ақ транскрипциясын өзгерту туралы ұсыныстар енгізеді
МТДБ
121
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына жануарлардың жұқпалы және жұқпалы емес ауруларының профилактикасы жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар бойынша ұсыныстар енгізеді;
ЖҚАШБ
122
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі бойынша ұсыныстар енгізеді
ЖҚАШБ
123
облыстың жергілікті атқарушы органына тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар туралы ұсыныстар енгізеді
ЖҚАШБ
124
жер учаскелерін мемлекеттік мұқтаж үшін мәжбүрлеп иеліктен шығару туралы ұсыныстарды дайындайды
ЖҚАШБ
125
қалалық мәслихатқа тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі комиссияны құру бойынша ұсыныстар енгізеді
СҚБ
126
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі үшін өңірлік саясат стратегиясы, өкілдік және атқарушы органдардың бірлескен сындарлы жұмысы бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
127
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі үшін өңірді әлеуметтік-экономикалық дамыту жоспарлары, бағдарламалары бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
128
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі үшін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдарды және оған және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне бағынысты және есеп беретін консультациялық-кеңестік органдарды құру, тарату және қайта құру туралы ұсыныстарды әзірлейді
ӘА

129
вносит предложения по улучшению показателей по управлению персоналом
АА
130
разрабатывает предложения по общественно значимым проблемам
АА
131
разрабатывает предложения для акима района (города областного значения) и подготавливает соответствующие документы для представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан, Почетными грамотами и благодарностями акима района (города областного значения)
АА

129
персоналды басқару көрсеткіштерін жақсарту бойынша ұсыныстар енгізеді
ӘА
130
қоғамдық маңызы бар проблемалар бойынша ұсыныстарды әзірлейді
ӘА
131
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің Құрмет грамоталарымен және алғыс хаттарымен марапттауға ұсыну үшін ұсыныстар әзірлейді және тиісті құжаттарды дайындайды
ӘА

132
Организация деятельности в сфере торговли
осуществляет в пределах своей компетенции регулирование деятельности субъектов торговой деятельности
ИПГО, АИС ЭГЗ
ОП
133
разрабатывает меры по созданию условий, благоприятствующих торговой деятельности в соответствующих административно-территориальных единицах
ОП
134
разрабатывает и реализует меры по достижению минимального норматива обеспеченности населения торговой площадью
ОП
135
осуществляет организацию выставок и ярмарок
Сведения о проводимых выставках и ярмарках
ОП
136
Учет, мониторинг и организация деятельности в сфере туризма
осуществляет сбор, анализ информации о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ЕСЭДО
Автоматизация учета туристских маршрутов и троп, объектов туризма и лиц, осуществляющих туристскую деятельность.
Автоматизация сбора и анализа информации о развитии туризма на территории административно-территориальной единицы.
Сведения о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОП

132
Сауда саласындағы қызметті ұйымдастыру
өз құзыреті шегінде сауда қызметі субъектілерінің қызметін реттеуді жүзеге асырады
МОИП, ЭМС ААЖ
КБ
133
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде сауда қызметі үшін қолайлы жағдай жасау бойынша шараларды әзірлейді
КБ
134
халықтың сауда алаңымен қамтылуының ең аз нормативтеріне жету бойынша шараларды әзірлейді жәнеіске асырады
КБ
135
көрмелерді және жәрмеңкелерді ұйымдастыруды жүзеге асырады
Өткізілетін көрмелер және жәрмеңкелер туралы мәліметтер
КБ
136
Туризм саласындағы қызметті есепке алу, мониторингілеу және ұйымдастыру
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады
ЭҚАБЖ
Туристік маршруттарды және соқпақтарды, туризм объектілерін және туризм қызметін жүзеге асыратын адамдарды есепке алуды автоматтандыру.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы ақпаратты жинауды, талдауды автоматтандыру
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы мәліметтер
КБ

137
предоставляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы информацию о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОП
138
разрабатывает и внедряет меры по защите районных туристских ресурсов
ОП
139
координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОП
140
оказывает содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма
ОП

137
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында туризмнің дамуы туралы ақпаратты ұсынады
КБ
138
аудандық туристтік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлейді және енгізеді
КБ
139
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіреді
КБ
140
балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестіктерінің қызметіне және өз бетінше туризмді дамытуға жәрдем көрсетеді
КБ

141
предоставляет туристскую информацию, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Сведения о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
ОП
142
ведет реестр туристских маршрутов и троп в районе
Реестр туристских маршрутов и троп
ОП
143
Организация деятельности в сфере частного предпринимательства
определяет стратегию развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства, Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан и объектами рыночной инфраструктуры
АИС ЭГЗ, ИПГО
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении, подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства.
ОП
144
создает условия для развития частного предпринимательства
ОП
145
обеспечивает создание и развитие в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого и среднего предпринимательства и инновационной деятельности
ОП
146
организует деятельность экспертных советов
ОП
147
обеспечивает государственную поддержку на местном уровне частного предпринимательства
ОП
148
организует обучение, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
Сведения об обучении, подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства
ОП
149
Контроль и надзор в сфере частного предпринимательства и торговой деятельности
осуществляет государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по приему отчетности от субъектов контроля, камерального контроля на основании отчетности.
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОП
150
осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
ОП

141
туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты береді
Туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер
КБ
142
аудандағы туристік маршруттар мен соқпақтардың тізілімін жүргізеді
туристік маршруттар мен соқпақтардың тізілімі
КБ
143
Жеке кәсіпкерлік саласындағы қызметті ұйымдастыру
жергілікті атқарушы органдардың жеке кіспкерлік субъектілер бірлестіктерімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен өзара қарым-қатынасы дамуының стратегиясын айқындайды
ЭМС ААЖ, МОИП
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мамандарды және персоналды оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттырудағы кажетсінулерін жоспарлау және болжау жөніндегі процестерді автоматтандыру
КБ
144
жеке кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдай жасайды
КБ
145
өңірде шағын және орта кәсіпкерлікті және инновациялық қызметті қолдау инфрақұрылымының объектілерін құруды және дамытуды қамтамасыз етеді
КБ
146
сарапшылық кеңестердің қызметін ұйымдастырады
КБ
147
жеке кәсіпкерлікке жергілікті деңгейде мемлекеттік қолдау көрсетуді қамтамасыз етеді
КБ
148
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мамандарды және персоналды оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мамандарды және персоналды оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру туралы мәліметтер
КБ
149
Кәсіпкерлік және сауда қызметі саласындағы бақылау және қадағалау
әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру
Бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
КБ
150
өз құзыреті шегінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады
КБ

151
Оказание государственных услуг в сфере частного предпринимательства
предоставляет субсидирование части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на получение субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения о выданных субсидиях части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
152
предоставляет гарантии по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения о предоставленных гарантиях по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
153
предоставляет государственные гранты в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на участие в конкурсном отборе по предоставлению грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр договоров о предоставлении гранта в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
154
предоставляет поддержку по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Реестр заявлений на получение поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Сведения об оказанной поддержке по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
ОП
155
Оказание государственных услуг в сфере образования
постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
ПЭП, ИС РШЭП (1 услуга)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений по неавтоматизированных услугам
Реестр заявлений на постановку на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр выданных направлений в детскую дошкольную организацию
ОО

151
Жеке кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік қызметтерді
көрсету
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерінің бір бөлігіне субсидия береді
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерінің бір бөлігіне субсидия алуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерінің бір бөлігіне берілген субсидиялар туралы мәліметтер
КБ
152
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік береді
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік алуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген кепілдіктер туралы мәліметтер
КБ
153
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында гранттарды береді
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында гранттарды беру жөніндегі конкурстық іріктеуге қатысуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында гранттарды беру туралы шарттардың тізілімі
КБ
154
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамытуға қолдау көрсетеді
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриалды) инфрақұрылымды дамытуға қолдауды алуға өтініштер тізілімі
"Жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы аясында өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамытуға қолдау көрсетілгені туралы мәліметтер
КБ
155
Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою
ЭҮП, ЭҮӨШ (1 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қоюға өтініштер тізілімі
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына берілген жолдамалар тізілімі
ББ

156
предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр заявлений на предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Реестр выданных справок о предоставлении бесплатного и льготного питания в общеобразовательной школе
Реестр лиц, которым предоставлено бесплатное и льготное питание в общеобразовательной школе
ОО
157
прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр заявлений на получение направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Реестр направлений (путевок) в загородные и пришкольные лагеря
ОО
158
выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Реестр заявлений на обучение в форме экстерната
Реестр приказов руководителя местного исполнительного органа по разрешению на обучение в форме экстерната
Реестр лиц, обучающихся в форме экстерната
ОО
159
прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования"
Реестр заявлений на участие в конкурсе "Лучшая организация среднего образования"
Реестр расписок о получении всех документов с указанием номера, даты и времени приема заявления
ОО
160
прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
Реестр решений конкурсной комиссии о соответствии участников Конкурса на замещение должности руководителя государственного учреждения среднего образования квалификационным требованиям вакантной должности
Реестр заявлений на участие в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
ОО
161
прием документов для прохождения аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр заявлений на прохождение аттестации на присвоение (подтверждение) квалификационных категорий педагогическим работникам и приравненным к ним лицам организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Реестр выданных удостоверений об аттестации педагогического работника на присвоение/подтверждение квалификационной категории
ОО

156
жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсынуға өтініштер тізілімі
Жалпы білім беру мектептердегі білім алушылардың және тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну туралы берілген анықтамалар тізілімі
Жалпы білім беру мектептердегі тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсынылған адамдар тізілімі
ББ
157
аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау және оларға жолдамалар беру
Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау және оларға жолдамалар алуға өтініштер тізілімі
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдамалар тізілімі
ББ
158
негізгі орта, орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру
Экстернат нысанында оқуға өтініштер тізілімі
Экстернат нысанында оқуға рұқат беру бойынша жергілікті атқарушы орган басшысының бұйрықтары тізілімі
Экстернат нысанында оқытылып жатқан адамдар тізілімі
ББ
159
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын алуға конкурсқа қатысуға құжаттарды қабылдау
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын алуға конкурсқа қатысуға өтініштер тізілімі
Өтініштің нөмірі, қабылдау күні мен уақыты көрсетілген барлық құжаттарды қабылдау туралы қолхаттар тізілімі
ББ
160
орта білім беру мемлекеттік мекемелері басшыларының лауазымына тағайындау конкурсына қатысуға құжаттарды қабылдау
Орта білім беру мемлекеттік мекемелері басшысы лауазымына тағайындау конкурсына қатысушылардың бос орынның біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы конкурстық комиссия шешімдерінің тізілімі
Орта білім беру мемлекеттік мекемелері басшыларының лауазымына тағайындау конкурсына қатысуға өтініштер тізілімі
ББ
161
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарды беруге (растауға) аттестатаудан өту үшін құжаттарды қабылдау
Негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын педагог қызметкерлеріне және оларға теңестірілген білім беру ұйымдарының адамдарына біліктілік санаттарды беруге (растауға) аттестатаудан өтуге өтініштер тізілімі Педагог қызметкерін біліктілік санаттарды беруге/растауға аттестатау туралы берілген куәліктер тізілімі
ББ

162
принимает документы для участия в конкурсе на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр заявлений на присуждение звания "Лучший педагог"
Реестр свидетельств о присуждении звания "Лучший педагог"
ОО
163
Оказание государственных услуг в сфере регулирования прав и интересов ребенка
выдача справок по опеке и попечительству
ПЭП, ИС РШЭП (4 услуги)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений по неавтоматизированных услугам
Реестр заявлений на получение справки об опеке и попечительстве
Реестр выданных справок об опеке и попечительстве
ОЗСП
164
установление опеки или попечительства над ребенком- сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Реестр заявлений на установление опеки или попечительства
Реестр постановлений акимата города Астаны, района и города областного значения об установлении опеки или попечительства
ОЗСП
165
выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
Реестр заявлений на получение справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
Реестр выданных справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
ОЗСП
166
выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям
Реестр заявлений на получение справки органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
Реестр выданных справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества
ОЗСП
167
передача ребенка (детей) на патронатное воспитание
Реестр заявлений о желании стать патронатным воспитателем
Реестр договоров о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание
Реестр лиц, которым передан ребенок (дети) на патронатное воспитание
ОЗСП

162
"Үздік педагог" атағын алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдайды
"Үздік педагог" атағын алуға өтініштер тізілімі
"Үздік педагог" атағын тағайындау туралы куәлітер тізілімі
ББ
163
Баланың құқықтары мен мүдделерін қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
қорғаншылық және қамқоршылық бойынша анықтамалар беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (4 қызмет)
Автоматтандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Қорғаншылық және қамқоршылық бойынша анықтамалар алуға өтініштер тізілімі
Қорғаншылық және қамқоршылық бойынша берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
164
жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
Қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеуге өтініштер тізілімі
Астана қаласы, аудан және облыстық маңызы бар қала әкімдігінің қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу туралы қаулылар тізілімі
ЖӘББ
165
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар алуға өтініштер тізілімі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
166
кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру
Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың жылжымайтын мүлік тұрған орны бойынша берілетін анықтамаларын алуға өтініштер тізілімі
Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың жылжымайтын мүлік тұрған орны бойынша берілгенн анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
167
баланы (балаларды) патронаты тәрбиеге беру
Патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдіру туралы өтініштер тізілімі
Баланы (балаларды) патронаты тәрбиеге беру туралы шарттар тізілімі
Бала (балалар) патронаты тәрбиеге берілген адамдар тізілімі
ЖӘББ

168
назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Реестр заявлений на назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Реестр решений о назначении денежных средств, выделяемых патронатным воспитателям на содержание ребенка (детей)
Реестр патронатных воспитателей, которым назначены денежные средства на содержание ребенка (детей)
ОЗСП
169
постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
Реестр заявлений о желании усыновить детей
Реестр заключений о возможности (невозможности) граждан быть кандидатами в усыновители
Реестр кандидатов в усыновители
ОЗСП
170
назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Реестр заявлений на назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Реестр решений о назначении единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
ОЗСП
171
Материально-техническое и кадровое обеспечение в сфере образования
поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
СЭО E-learning (частично), АИС ЭГЗ
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении и материально-техническом обеспечении организаций образования.
ОО
172
организует приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, реализующим общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, начального, основного среднего и общего среднего образования
Реестр организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, начального, основного среднего и общего среднего образования
ОО
173
обеспечивает материально-техническую базу районных методических кабинетов
Сведения о материально-технической базе районных методических кабинетов
ОО
174
организует заказ и обеспечение организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляет контроль за их использованием
Сведения по учету бланков документов государственного образца об образовании
ОО

168
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындауға өтініштер тізілімі
Баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеу тағайындалған патронаты тәрбиешілер тізілімі
ЖӘББ
169
балаларды асырап алуға ниет білдірген адамдарды есепке қою
Балаларды асырап алуға ниет білдіру туралыы өтініштер тізілімі
Азаматтардың асырап алушыға кандидат бола алатындығы (бола алмайтындығы) туралы қорытындылар тізілімі
Асырап алушыға кандидаттар тізілімі
ЖӘББ
170
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындауға өтініштер тізілімі
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау туралы шешімдер тізілімі
ЖӘББ
171
Білім беру саласындағы материалдық-техникалық және кадрлық қамтамасыз ету
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) материалдық-техникалық қамтамасыз етуіне қолдау көрсетеді және жәрдемдеседі
E-learning ЭОЖ(ішінара), ЭМС ААЖ
Білім беру ұйымдарының оқытудағы және материалдық-техникалық қамсыздандырудағы қажетсінулерін жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру
ББ
172
мектеп алдындағы, бастапқы, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерін сатып алуды және жеткізуді ұйымдастырады
Мектеп алдындағы, бастапқы, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының тізілімі
ББ
173
аудандық әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді
Аудандық әдістемелік кабинеттердің материалдық-техникалық базасы туралы мәліметтер
ББ
174
негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруін және солармен қамтамасыз етілуін ұйымдастырады және олардың пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады
Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілерді есепке алу туралы мәліметтер
ББ

175
назначает первых руководителей районных (городских) отделов образования по согласованию с местным исполнительным органом области
ОО
176
осуществляет кадровое обеспечение государственных организаций образования
Сведения о кадровом составе государственных организаций образования
ОО
177
Учет, мониторинг и организация деятельности в сфере образования
обеспечивает предоставление начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения, и общего среднего образования, предоставляемого через организации интернатного типа
СЭО E-learning (частично), АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
Автоматизация учета детей дошкольного возраста.
Автоматизация учета сведений по проводимым школьным олимпиадам и конкурсам научных проектов.
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве лиц, окончивших обучение в организациях образования.
ОО

175
облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша аудандық (қалалық) білім беру бөлімдерінің басшыларын тағайындайды
ББ
176
мемлекеттік білім беру ұйымдарды кадрлармен қамтамасыз етуді жүзеге асырады
Мемлекеттік білім беру ұйымдардыың кадрлық құрамы туралы мәліметтер
ББ
177
Білім беру саласындағы қызметті есепке алу, мониторингілеу және ұйымдастыру
кешкі (ауысымды) оқыту нысанын және интернат үлгісіндегі ұйымдар арқылы ұсынылатын жалпы орта білім беруді қоса алғанда, міндетті жалпы орта білім беруді қамтамасыз етеді
E-learning ЭОЖ(ішінара), ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Мектепке дейінгі балаларды есепке алуды автоматтандыру.
Өткізілетін мектеп олимпиадалары және ғылыми жобалардың конкурстары бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру.
Білім беру ұйымдарында оқу бітірген адамдарды жұмысқа ұйымдастыру туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру.
ББ

178
организует участие обучающихся в едином национальном тестировании
ОО
179
Организует учет детей дошкольного и школьного возраста, их обучение до получения ими среднего образования
Реестр детей дошкольного и школьного возраста
ОО
180
создает, реорганизует и ликвидирует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, государственные организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, за исключением государственных организаций образования, реализующих специальные и специализированные общеобразовательные учебные программы, а также общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения и дополнительные образовательные программы для детей
Реестр государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования
ОО

178
білім алушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастырады
ББ
179
мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды, оларды міндетті орта білім алғанға дейін оқытуды ұйымдастырады;
Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балалар тізілімі
ББ
180
арнайы және мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту және балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын қоспағанда, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құрады, қайта ұйымдастырады және таратады
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта жалпы білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізілімі
ББ

181
обеспечивает дополнительное образование для детей
ОО
182
обеспечивает организацию и проведение школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, конкурсов районного (городского) масштаба
Сведения о проводимых школьных олимпиадах и конкурсах научных проектов по общеобразовательным предметам
ОО
183
направляет средства на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования, в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ
Сведения о направленных средствах на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования
ОО

181
балаларға арналған қосымша білім беруді қамтамасыз етеді
ББ
182
жалпы білім беру пәндері бойынша мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалардың конкурстарын, аудан (қала) ауқымындағы конкурстарды ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді
Өткізілген жалпы білім беру пәндері бойынша мектеп олимпиадалары және ғылыми жобалардың конкурстары туралы мәліметтер
ББ
183
мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы органымен белгіленетені өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге жалпы білім беру мектептерін ұстауға бөлінетін бюджеттік қаражаттың бір пайызынан кем емес мөлшерде қаражатты жұмсайды
Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және білім беру ұйымының алқалы органымен белгіленетені өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге жолданған қаражат туралы мәліметтер
ББ

184
обеспечивает методическое руководство психологической службой в организациях образования
ОО
185
обеспечивает обследование психического здоровья детей и подростков
Сведения о психическом обследовании здоровья детей и подростков
ОО
186
обеспечивает оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
ОО
187
организует медицинское обслуживание обучающихся и воспитанников организаций образования, за исключением дошкольных
ОО

184
білім беру ұйымдарындағы психологиялық қызметті әдістемелік басқаруды қамтамасыз етеді;
ББ
185
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз етеді
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру туралы мәліметтер
ББ
186
халыққа психологиялық- медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуді қамтамасыз етеді
ББ
187
мектепке дейінгі ұйымдарды қоспағанда, білім беру ұйымдарында білім алушыларға және тәрбиеленушілерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады
ББ

188
содействует трудоустройству лиц, окончивших обучение в организациях образования
Сведения о трудоустройстве лиц, окончивших обучение в организациях образования
ОО
189
содействует обеспечению жилищно-бытовых условий молодых специалистов, прибывших на работу в организации образования, находящиеся в сельской местности
Сведения об обеспечении жилищно-бытовых условий молодых специалистов, прибывших на работу в организации образования, находящиеся в сельской местности
ОО
190
оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения и семьям необходимую методическую и консультативную помощь
ОО
191
осуществляет образовательный мониторинг
Сведения образовательного мониторинга
ОО
192
Оказание государственных услуг в сфере Национального архивного фонда и архивов
выдача архивных справок
ПЭП, ИС РШЭП
Реестр заявлений на получение архивных справок
Реестр выданных архивных справок
ОКРЯ
193
Учет и организация деятельности в сферах культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия
обеспечивает соблюдение законодательства Республики Казахстан об охране и использовании объектов историко-культурного наследия
ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета культурных ценностей.
Автоматизация учета государственных организаций культуры в сфере театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой работы, проводимых зрелищных культурно-массовых мероприятий.
Автоматизация учета сведений по аттестации государственных организаций культуры.
ОКРЯ

188
білім беру ұйымдарында оқу бітірген адамдарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдеседі
Білім беру ұйымдарында оқу бітірген адамдарды жұмысқа орналастыру туралы мәліметтер
ББ
189
ауылдық жердегі білім беру ұйымдарына жұмыс істеуге келген жас мамандарды тұрғын үй-тұрмыстық жағдайлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі
Ауылдық жердегі білім беру ұйымдарына жұмыс істеуге келген жас мамандарды тұрғын үй-тұрмыстық жағдайлармен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ББ
190
мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарына және отбасыларына қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді
ББ
191
Білім берудің мониторингін жүзеге асырады;
Білім берудің мониторингінің мәліметтері
ББ
192
Ұлттық мұрағат қоры мен мұрағаттар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мұрағат анықтамаларын беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ
Мұрағат анықтамаларын алуға өтініштер тізілімі
Берілген мұрағат анықтамалары тізілімі
МТДБ
193
Мәдениет, тарихи-мәдение мұраны қорғау және пайдалану саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
тарихи-мәдение мұраны қорғау және пайдалану Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауды қамтамасыз етеді
ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Мәдени құндылықтарды есепке алуды автоматтандыру.
Театр, музыка және кино өнерi, кітапхана және мұражай iсi, мәдени-демалыс қызметi өткізілетін мәдени-көпшілік іс-шаралар саласындағы мемлекеттік мәдениет ұйымдарын есепке алуды автоматтандыру.
мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттау бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
МТДБ

194
по представлению уполномоченного органа решает вопрос о приостановлении, а также запрещении строительных и иных работ, создающих опасность для памятников истории и культуры
ОКРЯ
195
содействует организации шефства физических и юридических лиц над памятниками истории и культуры
ОКРЯ
196
привлекает общественность к проведению мероприятий по охране и пропаганде памятников истории и культуры
ОКРЯ
197
создает государственные организации культуры района, города областного значения в сфере театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой работы, а также осуществляет поддержку и координацию их деятельности
Реестр государственных организаций культуры района, города областного значения в сфере театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой работы
ОКРЯ

194
уәкілетті органның ұсынысы бойынша тарих және мәдениет ескерткіштеріне қауіп төндіретін құрылыс және өзге де жұмыстарды тоқтата тұру, сондай-ақ , оларға тыйым салу туралы мәселені шешеді
МТДБ
195
жеке және заңды тұлғалардың тарих және мәдениет ескерткіштерін қамқорлыққа алуына жәрдемдеседі;
МТДБ
196
жұртшылықты тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және насихаттау жөніндегі іс-шараларды өткізуге тартады;
МТДБ
197
театр, музыка және кино өнерi, мәдени-демалыс қызметi, кiтапхана және мұражай iсi саласында облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын құрады, сондай-ақ олардың қызметiн үйлестiрудi жүзеге асырады
Театр, музыка және кино өнерi, мәдени-демалыс қызметi, кiтапхана және мұражай iсi саласында облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының тізілімі
МТДБ

198
осуществляет проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий района, города областного значения, а также смотров, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений
Сведения о проводимых зрелищных культурно-массовых мероприятий района, города областного значения, а также смотров, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений
ОКРЯ
199
проводит аттестацию государственных организаций культуры района, города областного значения
Сведения по аттестации государственных организаций культуры
ОКРЯ
200
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов культурного назначения района, города областного значения
ОКРЯ
201
поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций культуры
Сведения о материально-техническом обеспечении государственных организаций культуры
ОКРЯ
202
присваивает одной из государственных библиотек района, города областного значения статус "Центральная"
ОКРЯ
203
организует работу по учету, охране и использованию культурных ценностей
Реестр культурных ценностей
ОКРЯ
204
проводит мероприятия районного (города областного значения) уровня, направленные на развитие государственного и других языков
ОКРЯ
205
Оказание государственных услуг в сферах государственных пособий, занятости населения, поддержки инвалидов, социальной помощи и социальных услуг
назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет
ПЭП, ИС РШЭП (2 услуги)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений по неавтоматизированных услугам
Реестр заявлений на получение государственного пособия на детей до восемнадцати лет
Реестр уведомлений о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет
Реестр лиц до 18 лет, которым назначены пособия
ОЗСП
206
регистрация и постановка на учет безработных граждан
Реестр заявлений на регистрацию и постановку на учет в качестве безработного
Реестр безработных граждан
ОЗСП
207
выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости
Реестр заявлений на выдачу направления на участие в активных формах содействия занятости
Реестр выданных направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;

198
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сауықтық мәдени-бұқаралық iс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бiрлестiктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткiзудi жүзеге асырады
Өткізілетін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сауықтық мәдени-бұқаралық iс-шаралары, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бiрлестiктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар туралы мәліметтер
МТДБ
199
ауданның облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткiзедi
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын аттестаттау бойынша мәліметтер
МТДБ
200
ауданның, облыстық маңызы бар қаланың мәдени мақсаттағы объектiлерiнiң құрылысы, реконструкциясы және жөнделуi бойынша тапсырысшы болады;
МТДБ
201
мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын қолдайды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде жәрдем көрсетедi;
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер
МТДБ
202
аудан, облыстық маңызы бар қала мемлекеттік кітапханаларының біріне "Орталық" мәртебесін береді
МТДБ
203
мәдени құндылықтарды есепке алу, қорғау және пайдалану бойынша жұмысты ұйымдастырады
Мәдени құндылықтар тізілімі
МТДБ
204
мемлекеттік және өзге тілдерді дамытуға бағытталған аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейдегі іс-шараларды өткізеді
МТДБ
205
Мемелкеттік жәрдемақы, халықты жұмыспен қамту, мүгедектерге қолдау көрсету, әлеуметтік көмек көрсету және әлеуметтік қызметтер саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (2 қызмет)
Автоматандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алуға өтініштер тізілімі
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламалар тізілімі
Жәрдемақы тағайындалған он сегіз жасқа дейінгі адамдар тізілімі
ЖӘББ
206
жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке алу
Жұмыссыз азаматтарды тіркеуге және есепке алуға өтініштер тізілімі
Жұмыссыз азаматтар тізілімі
ЖӘББ
207
адамдарға жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру
Жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдама алуға өтініштер тізілімі Жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға берілген жолдамалар тізілім:
1) жұмысқа орналасуға берілген жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға берілген жолдама;
3) тұлғаларға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға берілген жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға берілген жолдама;

5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
ОЗСП
208
выдача справок безработным гражданам
Реестр заявлений на получение справок безработным гражданам
Реестр выданных справок о регистрации в качестве безработного
ОЗСП
209
возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
Реестр заявлений на возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
Реестр уведомлений о назначении пособия на обучение на дому детей-инвалидов
Реестр детей-инвалидов, которым назначены пособия на обучение на дому
ОЗСП
210
оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи
Реестр заявлений на предоставление инвалидам протезно-ортопедической помощи
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи
ОЗСП
211
обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
Реестр заявлений на обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств
ОЗСП
212
оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
Реестр заявлений на предоставление социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
ОЗСП
213
предоставление инвалидам кресла-колясок
Реестр заявлений на получение кресла-коляски
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресла-коляски
ОЗСП
214
обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением
Реестр заявлений на обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставление инвалидам санаторно-курортного лечения
ОЗСП
215
назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр заявлений опекуна или попечителя для назначения пособия
Реестр решений о назначении пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей–сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр опекунов или попечителей, которым назначены пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
ОЗСП

5) жастар іс-тәжірибесіне берілген жолдама;
6) тұлғаларға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсетуге жолдама.
ЖӘББ
208
жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру
Жұмыссыз азаматтардың анықтамалар алуға өтініштер тізілімі
Жұмыссыз ретінде тіркелу туралы берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
209
мүгедек- балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Мүгедек- балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге өтініштер тізілімі
Мүгедек- балаларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Үйде оқытуға жәрдемақы тағайындалған мүгедек- балалардың тізілімі
ЖӘББ
210
мүгедектерге протез-ортопедиялық көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу
Мүгедектерге протез-ортопедиялық көмек көрсетуге өтініштер тізілімі
Мүгедектерге протез-ортопедиялық көмек көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
211
мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге өтініштер тізілімі
Мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдарды беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
212
жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектер үшін ымдау сөйлеу тілі маманының қызметін көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметін көрсетуге өтініштер тізілімі
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектер үшін ымдау сөйлеу тілі маманының қызметін көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
213
мүгедектерге кресло-арбаларды беру
Кресло-арбаны алуға өтініштер тізілімі
Мүгедектерге кресло-арбаларды беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізлімі
ЖӘББ
214
мүгедектерді санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
Мүгедектерді санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге өтініштер тізілімі
Мүгедектерді санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізлімі
ЖӘББ
215
қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақыны төлеуді тағайындау
Қамқоршының немесе қорғаншының жәрдемақыны тағайындау туралы өтініштер тізілімі
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақыны төлеуді тағайындау туралы шешімдер тізілімі
Жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындалған қамқоршылар немесе қорғаншылар тізілімі
ЖӘББ

216
назначение государственной адресной социальной помощи
Реестр заявлений на получение государственной адресной социальной помощи
Реестр уведомлений о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи
Реестр лиц, которым назначена государственная адресная социальная помощь
ОЗСП
217
назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Реестр заявлений для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Реестр уведомлений о назначении социальной помощи
Реестр лиц, которым назначена социальная помощь
ОЗСП
218
назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
Реестр заявлений на получение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
Реестр уведомлений о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
ОЗСП
219
регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Реестр заявлений на регистрацию в качестве граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний
Реестр удостоверений о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
ОЗСП
220
предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Реестр заявлений на предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Реестр уведомлений о назначении мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
ОЗСП
221
выдача удостоверения реабилитированному лицу
Реестр заявлений о выдаче удостоверения единого образца реабилитированному лицу
Реестр лиц, претендующих на получение удостоверения единого образца реабилитированному лицу
Реестр удостоверений реабилитированного лица
ОЗСП

216
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындау
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті алуға өтінііштер тізілімі
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламалар тізілімі
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындалған адамдар тізілімі
ЖӘББ
217
жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындауға өтініштер тізілімі
Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Әлеуметтік көмек тағайындалған адамдар тізілімі
ЖӘББ
218
ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмекті алуға өтініштер тізілімі
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
219
ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру
Ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтар ретінде тіркеуге өтініштер тізілімі
Қазақстан Республикасы азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы куәліктер тізілімі
ЖӘББ
220
ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын ұсыну
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын ұсынуға өтініштер тізілімі
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын тағайындау туралы хабарламалар тізілімі.
ЖӘББ
221
оңалтылған тұлғаға куәлік беру
Оңалтылған тұлғаға бірыңғай үлгідегі куәлікті беруге өтініштер тізілімі
Оңалтылған тұлғаға бірыңғай үлгідегі куәлікті алуға үміткер тұлғалар тізілімі
Оңалтылған тұлға куәліктерінің тізілімі
ЖӘББ

222
оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Реестр заявлений на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
ОЗСП
223
оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Реестр заявлений на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
ОЗСП
224
выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр заявлений на получение справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр выданных справок, подтверждающих принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи
ОЗСП
225
Организация деятельности в сфере занятости населения
организует социальные рабочие места
АИС "Рынок труда"
Автоматизация учета создаваемых социальных мест
Перечень социальных рабочих мест
ОЗСП
226
оказывает социальную защиту безработным
ОЗСП
227
организация молодежной практики
ОЗСП
228
координирует оказание социально-правовой и иной помощи лицам, состоящим на учете службы пробации
Сведения об оказании социально-правовой и иной помощи лицам, состоящим на учете службы пробации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
ОЗСП
229
формирует потребности в трудовых ресурсах, организации занятости населения и содействия в трудоустройстве
ОЗСП
230
организует общественные работы для безработных
ОЗСП
231
Организация деятельности в сфере миграции
оказывают оралманам, относящимся к целевым группам населения, содействие в трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения
АИС БД Оралман
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации оралманов
Реестр заявлений на содействие оралманам в трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения
Реестр уведомлений оралманам о трудоустройстве, профессиональной подготовке, переподготовке и повышении квалификации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения
ОЗСП

222
үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге өтініштер тізілімі
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
223
медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге өтініштер тізілімі
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
224
өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
225
Халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметті ұйымдастыру
әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады
"Еңбек нарығы" ААЖ
Құрылатын әлеуметтік орындарды есепке алуды автоматтандыру
Әлеуметтік жұмыс орындарының тізбесі
ЖӘББ
226
жұмыссыздарға әлеуметтік көмек көрсетеді
ЖӘББ
227
жастар саясатын ұйымдастыру
ЖӘББ
228
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға әлеуметтік-құқықтық және өзге көмекті көрсетуді үйлестіреді
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға әлеуметтік-құқықтық және өзге көмекті көрсету туралы мәліметтер
ЖӘББ
229
еңбек ресурстарындағы, халықты жұмыспен қамтудағы және жұмысқа орналасуға жәрдемдесудегі қажетсінулерді қалыптастырады
ЖӘББ
230
жұмыссыздар үшін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады
ЖӘББ
231
Көші-қон саласындағы қызметті ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы  заңнамасына сәйкес халықтың нысаналы топтарына жататын оралмандарға жұмысқа орналасуға, кәсiптiк даярлықтан өтуге, қайта даярлаудан өтуге және бiлiктiлiгiн арттыруға жәрдем көрсетедi
Оралман ДҚ ААЖ
Оралмандарды жұмысқа орналастыру, кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы  заңнамасына сәйкес халықтың нысаналы топтарына жататын оралмандарға жұмысқа орналасуға, кәсiптiк даярлықтан өтуге, қайта даярлаудан өтуге және бiлiктiлiгiн арттыруға жәрдем көрсетуге өтініштер тізілімі
Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы  заңнамасына сәйкес оралмандарға арналған жұмысқа орналасу, кәсiптiк даярлықтан өту, қайта даярлаудан өту және бiлiктiлiгiн арттыру туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ

232
предоставляют мигрантам места в школах, дошкольных организациях, а также в медико-социальных учреждениях
Реестр заявлений на предоставление мигрантам мест в школах, дошкольных организациях, а также в медико-социальных учреждениях
Реестр уведомлений мигрантам о предоставлении места в школах, дошкольных организациях, а также в медико-социальных учреждениях
ОЗСП
233
создают условия оралманам для изучения казахского языка и, по их желанию, русского языка
ОЗСП
234
Учет и организация деятельности в сфере профилактики бытового насилия
обеспечивает взаимодействие субъектов профилактики бытового насилия на местном уровне
АИС ЭГЗ
Автоматизация учета несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей.
Реестр субъектов профилактики бытового насилия
ОЗСП
235
создает организации по оказанию помощи и обеспечивают их функционирование
Реестр организаций по оказанию помощи пострадавшим от бытового насилия
ОЗСП
236
выявляют и ведут учет несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия, и неблагополучных семей
Реестр несовершеннолетних, пострадавших от бытового насилия
ОЗСП
237
организует предоставление специальных социальных услуг потерпевшим в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
ОЗСП
238
Организация деятельности в сфере социальной помощи и специальных социальных услуг
назначает социальную выплату на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
АИС "Е-собес", АИС ЭГЗ, ЕСЭДО
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в обучении, профессиональной подготовке, переподготовке и повышению квалификации социальных работников.
Автоматизация свода и анализа потребностей населения в специальных социальных услугах.
Сведения о назначенных социальных выплатах на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
ОЗСП

232
көшiп-қонушыларға мектептерден, мектепке дейiнгi ұйымдардан, сондай-ақ медициналық-әлеуметтiк мекемелерден орын бередi
Көшiп-қонушыларға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен мектептерден, мектепке дейiнгi ұйымдардан, сондай-ақ медициналық-әлеуметтiк мекемелерден орын беруге өтініштер тізілімі
Көшiп-қонушыларға мектептерден, мектепке дейiнгi ұйымдардан, сондай-ақ медициналық-әлеуметтiк мекемелерден орын беру туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
233
оралмандарға қазақ тiлiн және өздерiнiң қалауы бойынша орыс тiлiн үйрену үшiн жағдай жасайды
ЖӘББ
234
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың профилактикасы саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
жергілікті деңгейде тұрмыстық зорлық-зомбылық профилактикасы субъектілерінің өзара іс-қимыл жасауын қамтамасыз етеді
ЭМС ААЖ
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмыс жағдайы қолайсыз отбасыларды есепке алуды автоматтандыру.
Тұрмыстық зорлық-зомбылық профилактикасы субъектілерінің тізілімі
ЖӘББ
235
көмек көрсету жөніндегі ұйымдарды құрады және оларды жұмысын қамтамасыз етеді
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккендерге көмек көрсету жөніндегі ұйымдар тізілімі
ЖӘББ
236
тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандарды және тұрмыс жағдайы қолайсыз отбасыларды анықтайды және есепке алады.
Тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккен кәмелетке толмағандардың тізілімі
ЖӘББ
237
Қазақстан Республикасының арнайы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамасымен белгіленген тәртіпте зардап шеккендерге арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді ұйымдастырады
ЖӘББ
238
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік төлемдер саласындағы қызметті ұйымдастыру
еңбек ету қабілетінен айырылу; асыраушысынан айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау
"Е-собес" ААЖ, ЭМС ААЖ, ЭҚАБЖ
Әлеуметтік қызметкерлерді оқыту, кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттырудағы қажетсінулерді жоспарлау және болжау процестерін автоматтандыру.
Халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулерін жинақтауды және талдауды автоматтандыру
Еңбек ету қабілетінен айырылу; асыраушысынан айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына тағайындалған әлеуметтік төлемдер туралы мәліметтер
ЖӘББ

239
обеспечивает создание и деятельность субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их ведении
Реестр субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в ведении МИО
ОЗСП
240
осуществляет государственные закупки, а также размещают государственный социальный заказ по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
ОЗСП
241
принимает меры по развитию системы предоставления специальных социальных услуг
ОЗСП

239
олардың қарамағындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін субъектілерді құруды және олардың қызметін қамтамасыз етеді
ЖАО қарамағындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін субъектілер тізілімі
ЖӘББ
240
арнайы әлеуметтік қызметтерді және арнайы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастырады
ЖӘББ
241
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту жөнінде шараларды қабылдайды
ЖӘББ

242
обеспечивает проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах
Сведения о потребностях населения в специальных социальных услугах
ОЗСП
243
организует кадровое обеспечение субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации социальных работников
Реестр социальных работников
ОЗСП
244
взаимодействует с физическими и юридическими лицами по вопросам предоставления специальных социальных услуг
ОЗСП
245
взаимодействует с государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг
ОЗСП
246
Учет и организация деятельности в сфере труда
по согласованию с местным представительным органом определяет перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Автоматизация учета отраслевых и региональных соглашений с объединениями работодателей и работников.
Автоматизация приема и рассмотрения заявок, согласования и выдачи решений о проведении забастовок.
Автоматизация процессов по согласованию норм труда и параметров системы оплаты труда работников организаций, на услуги которых вводится государственное регулирование тарифов.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
ОЗСП
247
осуществляет регистрацию отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне
Реестр отраслевых и региональных соглашений
ОЗСП
248
согласовывает проведение забастовок в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
Сведения о забастовках в организациях, обеспечивающих жизнедеятельность населения (общественный транспорт, организации, обеспечивающие снабжение водой, электроэнергией, теплом)
ОЗСП
249
заключает региональные (областные, городские, районные) соглашения с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
Реестр соглашений с региональными объединениями работодателей и региональными объединениями работников
ОЗСП
250
рассматривает, и согласовывают нормы труда и параметры системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов), в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по труду
Сведения о нормах труда и параметрах системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов
ОЗСП

242
халықтың арналуы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулерін талдауды жүргізуді қамтамасыз етеді
Халықтың арналуы әлеуметтік қызметтерге қажетсінулері туралы мәліметтер
ЖӘББ
243
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерді кадрмен қамтамасыз етуді, әлеуметтік қызметкерлерді кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады
Әлеуметтік қызметкерлер тізілім
ЖӘББ
244
жеке және заңды тұлғалармен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады
ЖӘББ
245
мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады
ЖӘББ
246
Еңбек саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
жергілікті өкілді органмен келісім бойынша азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдар тізбесін белгілейді
Жұмыс берушілер мен жұмысшылар бірлестіктерінің салалық және өңірлік келісімдерін есепке алуды автоматтандыру.
Ереуілдерді өткізу туралы өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру.
Олардың қызметтеріне тарифтерді мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдардың қызметкерлерінің еңбек нормаларын және еңбекақы төлеу параметрлерін келісу процестерін автоматтандыру.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдар тізбесі
ЖӘББ
247
қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық, өңірлік келісімдерді тіркеуді жүзеге асырады;
Салалық, өңірлік келісімдер тізілімі
ЖӘББ
248
халықтың өмір тіршілігін қамтамасыз ететін (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ұйымдарда ереуілдерді өткізу тәртібін келіседі;
Халықтың өмір тіршілігін қамтамасыз ететін (қоғамдық көлік, сумен, электр энергиясымен, жылумен қамтамасыз ететін ұйымдар) ұйымдардағы ереуілдер туралы мәліметтер
ЖӘББ
249
өңірлік жұмыс берушілербірлестіктерімен және өңірлік жұмысшылардың бірлесткітерімен өңірлік (облыстық, қалалық, аудандық) келісімдерді жасайдыө
Өңірлік жұмыс берушілер бірлестіктерімен және өңірлік жұмысшылардың бірлесткітерімен келісімдер тізілімі
ЖӘББ
250
еңбек жөніндегі уәкілетті органмен белгіленген тәртіпте қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормаларын және (немесе) еңбекақы жүйесі жөніндегі параметрлерін қарайды және келіседі
Қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормалары және (немесе) еңбекақы жүйесі жөніндегі параметрлері туралы мәліметтер
ЖӘББ

251
Организация деятельности в сфере поддержки лиц, состоящих на учете службы пробации
образует консультативно-совещательные органы по содействию деятельности учреждений и органов, исполняющих уголовные наказания и иные меры уголовно-правового воздействия, а также организации социальной и иной помощи лицам, отбывшим уголовные наказания
Автоматизация учета сведений об оказании специальных социальных услуг, о содействии занятости, направлении на медико-педагогические консультации лицам, находящимся на учете службы пробации.
Перечень организаций социальной помощи лицам, отбывшим уголовное наказание
ОЗСП
252
обеспечивает предоставление специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
Реестр заявлений на предоставление специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
Реестр уведомлений о предоставлении специальных социальных услуг лицам, освобожденным из учреждений, состоящим на учете службы пробации, признанным лицами, находящимися в трудной жизненной ситуации, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о специальных социальных услугах
ОЗСП
253
обеспечивает меры по содействию занятости лицам, освобожденным из учреждений, а также состоящим на учете службы пробации
Перечень лиц, освобожденных из учреждений уголовно-исполнительной системы
ОЗСП
254
обеспечивает с согласия родителей или иных законных представителей направление несовершеннолетних с ограниченными возможностями, находящихся на учете службы пробации, на психолого-медико-педагогические консультации
Перечень несовершеннолетних лиц с ограниченными возможностями, находящихся на учете службы пробации, на психолого-медико-педагогические консультации
ОЗСП
255
Оказание государственных услуг в сфере ветеринарии
принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
ПЭП, ИС РШЭП (1 услуга)
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений для неавтоматизированных услуг
Реестр заявлений на принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Реестр постановлений акимата области по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
ОЗОСХ

251
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды қолдау саласында қызметті ұйымдастыру
қылмыстық жазаларды және өзге қылмыстық-құқықтық ықпал ету шараларын атқаратын мекемелер мен органдардың қызметіне жәрдемдесу, сондай-ақ қылмыстық жазаны өтеген адамдарға әлеуметтік немесе өзге көмек көрсетуді ұйымдастыру бойынша консультациялық-кеңестік органдарын құрады
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету, жұмыспен қамтуға жәрдемдесу, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға медициналық-педагогикалық кеңеске жолдау туралы мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
Қылмыстық жазаны өтеген адамдарға әлеуметтік көмек көрсетуді ұйымдарының тізбесі
ЖӘББ
252
Қазақстан Республикасының арнайы әлеуметтік көмек көрсету туралы заңнамасына сәйкес мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген деп танылған адамдарға арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді
Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы заңнамасына сәйкес мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген деп танылған адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге өтініштер тізілімі
Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы заңнамасына сәйкес мекемелерден босатылған, пробация қызметінің есебінде тұрған, өмірлік қиын жағдайда жүрген деп танылған адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
253
мекемелерден босатылған, сондай-ақ пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу бойынша шараларды қамтамасыз етеді
Қылмыстық атқару мекемелерінен босатылған адамдар тізілімі
ЖӘББ
254
пробация қызметінің есебінде тұрған мүмкіндіктері шектеулі кәмелетке толмағандарды ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің келісімімен психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберуді қамтамасыз етеді
Пробация қызметінің есебінде тұрған мүмкіндіктері шектеулі кәмелетке толмағандарды психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберу тізбесі
ЖӘББ
255
Ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
облыстың жергілікті атқарушы органдарының аңшылық алқаптарын және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) оның учаскелерін жануарлар дүниесін пайдаланушаларға бекіту және аңшылық пен балық шаруашылығы мұқтаждығы үшін сервитуттарды белгілеу бойынша шешім қабылдауы
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (1 қызмет)
Автоматандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Облыстың жергілікті атқарушы органдарының аңшылық алқаптарын және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) оның учаскелерін жануарлар дүниесін пайдаланушаларға бекіту және аңшылық пен балық шаруашылығы мұқтаждығы үшін сервитуттарды белгілеу бойынша шешім қабылдауына өтінітер тізілімі
Аңшылық алқаптарын және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) оның учаскелерін жануарлар дүниесін пайдаланушаларға бекіту және аңшылық пен балық шаруашылығы мұқтаждығы үшін сервитуттарды белгілеу бойынша облыс әкімдігінің қаулылар тізілімі
ОЗОСХ

256
выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр заявлений на получение справок о наличии личного подсобного хозяйства
ОЗОСХ
257
выдача ветеринарной справки
Реестр заявлений на получение ветеринарной справки
Реестр выданных ветеринарных справок
ОЗОСХ
258
проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта
Реестр заявлений на проведение идентификации сельскохозяйственных животных
Реестр ветеринарных паспортов животных, выданных выписок из ветеринарного паспорта
ОЗОСХ
259
Разрешительная деятельность в сфере ветеринарии и животноводства
аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ, ЕАСУ АПК
Реестр заявлений на прохождении аттестации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии
Реестр аттестованных лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии
ОЗОСХ
260
осуществляет выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Реестр заявлений на выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Реестр ветеринарно-санитарных заключений о: соответствии объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям; несоответствии объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям с рекомендацией об устранении выявленных нарушений
ОЗОСХ
261
прием уведомлений о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии
Реестр уведомлений о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии
Реестр лиц, осуществляющих деятельность в области ветеринарии
ОЗОСХ
262
осуществляет прием заявлений на присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
Реестр заявлений на присвоении учетного номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок или переоформление присвоенного учетного номер
Реестр объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
ОЗОСХ

256
жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтама беру
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтамалар тізілімі
Жеке қосалқы шаруашылық болуы туралы анықтама алуға өтініштер тізілімі
ЖҚАШБ
257
ветеринарялық анықтама беру
Ветеринарялық анықтама алуға өтініштер тізілімі
Берілген ветеринарялық анықтамалар тізілімі
ЖҚАШБ
258
ветеринариялық паспортты бере отырып, ауыл шаруашылық жануарларын бірдейлендіруді жүргізу
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге өтініштер тізілімі
Жануарлардың ветеринариялық паспорттарының, берілген ветеринариялық паспорттардан үзінділер тізілімі
ЖҚАШБ
259
Ветеринария және мал шаруашылығы саласындағы рұқсат беру қызметі
ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ, АӨК БАБЖ
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттауды өтуге өтініштер тізілімі
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын аттестатталған жеке және заңды тұлғалардың тізілімі
ЖҚАШБ
260
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны беруді жүзеге асырады
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны алуға өтініштер тізілімі
Анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар көрсетілген, объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарына және қағидаларына сәйкестігі; объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарына және қағидаларына сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытындылар тізілімі
ЖҚАШБ
261
ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдау
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар тізілімі
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын адамдар тізілімі
ЖҚАШБ
262
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерге, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірді беруге өтініштерді қабылдауды жүзеге асырады
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерге, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірді беруге немесе берілген есептік нөмірді қайта ресімдеуге өтініштер тізілімі
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілер, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдар тізілімі
ЖҚАШБ

263
Учет и организация деятельности в сфере ветеринарии
организует отлов и уничтожение бродячих собак и кошек
ИАС, ИСЖ, ЕСЭДО, АИС ЭГЗ
Автоматизация учета сведений по карантину животных
ОЗОСХ
264
организует строительство скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями
Перечень скотомогильников (биотермических ям)
ОЗОСХ
265
организует предоставление заинтересованным лицам информации о проводимых ветеринарных мероприятиях
ОЗОСХ

263
Ветеринария саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастырады
ЫАЖ, ЖАЖ, ЭҚАБЖ, ЭМС ААЖ
Жануарлардың карантині бойынша мәліметтерді есепке алуды автоматтандыру
ЖҚАШБ
264
ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес мал қорымын
(биотермиялық шұңқырларды) салуды және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз етуді ұйымдастырады
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізбесі
ЖҚАШБ
265
мүдделі тұлғаларға өткізіліп жатқан ветеринариялық іс-шаралар туралы ақпарат беруді ұйымдастырады
ЖҚАШБ

266
организует просветительные работы среди населения по вопросам ветеринарии
ОЗОСХ
267
организует государственные комиссии по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
ОЗОСХ
268
обезвреживает (обеззараживает) и перерабатывает без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
ОЗОСХ
269
возмещает владельцам стоимость обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
ОЗОСХ
270
принимает решение об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории в случае возникновения заразных болезней животных на территории района (города областного значения)
Сведения об установлении карантина или ограничительных мероприятий
ОЗОСХ
271
принимает решение о снятии ограничительных мероприятий или карантина по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных на территории района (города областного значения)
ОЗОСХ
272
утверждает списки государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Списки государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
ОЗОСХ
273
проводит обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения
Реестр актов эпизоотологического обследования
ОЗОСХ

266
ветеринария мәселелері бойынша халықтың арасында ағарту жұмыстарын ұйымдастырады
ЖҚАШБ
267
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларды ұйымдастырады
ЖҚАШБ
268
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды,
жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоймай залалсыздандырады (зарарсыздандыру) және
қайта өңдейді
ЖҚАШБ
269
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай
залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтейді
ЖҚАШБ
270
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында пайда жануарлардың жұқпалы аурулары болған жағдайда, тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы шешімдер қабылдайды
Карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
271
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жануарлардың жұқпалы ауруларының
ошақтарын жою жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар кешені жүргізілгеннен кейін тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша шектеу іс-шараларын немесе карантинді тоқтату туралы шешімдер қабылдайды
ЖҚАШБ
272
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру құқығы бар ветеринариялық дәрігерлердің тізімін бекітеді
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру құқығы бар ветеринариялық дәрігерлердің тізімі
ЖҚАШБ
273
эпизоотиялық ошақтар пайда болған жағдайда, оларды тексеруді жүргзеді
Эпизоотиялық тексеру актілері тізілімі
ЖҚАШБ

274
выдает акт эпизоотологического обследования
ОЗОСХ
275
организует проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных на территории соответствующей административно-территориальной единицы
ОЗОСХ
276
организует проведение ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому уполномоченным органом, а также других болезней животных
ОЗОСХ
277
организует проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных, ведению базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных
ОЗОСХ
278
определяет потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и передача информации в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы
Сведения о потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
ОЗОСХ
279
организует хранение ветеринарных препаратов, приобретенных за счет бюджетных средств, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов
ОЗОСХ

274
эпизоотиялық тексеру актісін береді
ЖҚАШБ
275
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жануарлардың энзоотиялық аурулары
бойынша ветеринариялық іс-шаралар өткізуді ұйымдастырады
ЖҚАШБ
276
уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың жүргізілуін ұйымдастырады
ЖҚАШБ
277
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер қорын жүргізу жөніндегі шараларды өткізуді ұйымдастырады
ЖҚАШБ
278
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілікті айқындайды және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына ақпарат береді
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруге арналған бұйымдарға (құралдарға) қажеттілік туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
279
ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен сатып алынған ветеринариялық препараттарды сақтауды ұйымдастырады
ЖҚАШБ

280
организует санитарный убой больных животных
ОЗОСХ
281
осуществляет выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
Реестр ветеринарных сертификатов на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
ОЗОСХ
282
осуществляет выдачу акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями
Реестр актов экспертизы (протоколов испытаний), выдаваемых ветеринарными лабораториями
ОЗОСХ
283
анализирует ветеринарный учет и отчетность и их предоставляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы
Сведения по ветеринарному учету и отчетности
ОЗОСХ
284
организует проведение идентификации сельскохозяйственных животных, строительства, содержания и реконструкции скотомогильников (биотермических ям)
ОЗОСХ
285
осуществляет сбор данных о племенных животных от субъектов в области племенного животноводства
Сведения о племенных животных
ОЗОСХ
286
осуществляет сбор данных для ведения государственного регистра племенных животных в соответствующей административно-территориальной единице
Сведения для государственного регистра племенных животных
ОЗОСХ
287
принимает отчеты от субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, имеющих племенных животных, по утвержденным формам
Реестр субъектов, имеющих племенных животных
Отчеты от субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, имеющих племенных животных
ОЗОСХ
288
ведет учет племенных свидетельств, выданных племенным заводом, племенным хозяйством, племенным центром, дистрибьютерным центром, племенным репродуктором и республиканской палатой по породам крупного рогатого скота
Сведения по учету племенных свидетельств, выданных племенным заводом, племенным хозяйством, племенным центром, дистрибьютерным центром, племенным репродуктором и республиканской палатой по породам крупного рогатого скота
ОЗОСХ
289
принимает и обобщает данные о бонитировке
Сведения о бонитировке
ОЗОСХ
290
осуществляет прием заявок на объемы ежегодной реализации племенной продукции (материала) субъектами в области племенного животноводства
Реестр заявлений на объемы ежегодной реализации племенной продукции (материала) субъектами в области племенного животноводства
ОЗОСХ
291
информирует заинтересованных лиц о результатах бонитировки по соответствующей административно-территориальной единице
ОЗОСХ
292
Контроль и надзор в сфере ветеринарии, эксплуатации с/х техники, обязательного страхования в растениеводстве
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах соответствующей административно-территориальной единицы
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОЗОСХ

280
ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастырады
ЖҚАШБ
281
экспорт кезінде тасымалданатын объектілерге ветеринариялық сертификатты беруді жүзеге асырады
Экспорт кезінде тасымалданатын объектілерге берілетін ветеринариялық сертификаттар тізілімі
ЖҚАШБ
282
ветеринариялық зертханалармен берілетін сараптама актін (сынақ хаттамасын) беруді жүзеге асырады
Ветеринариялық зертханалармен берілетін сараптама актілерінің (сынақ хаттамаларының) тізілімі
ЖҚАШБ
283
ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жинақтау, талдайды және оларды облыстың жергілікті атқарушы органына ұсынады;
Ветеринариялық есепке алу және есептілік бойынша мәліметтер
ЖҚАШБ
284
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуді, мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, күтіп ұстауды және қайта құруды ұйымдастырады
ЖҚАШБ
285
асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерден асыл тұқымды мал туралы деректер жинауды жүзеге асырады
Асыл тұқымды мал туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
286
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктегі асыл тұқымды малдың мемлекеттік тіркелімін жүргізу үшін деректер жинауды жүзеге асырады;
Мемлекеттік асыл тұқымдар тіркелімі үшін мәліметтер
ЖҚАШБ
287
асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерден және асыл тұқымды малы бар жеке және заңды тұлғалардан бекітілген нысандар бойынша есептер қабылдайды
Асыл тұқымды малы бар субъектілер тізілімі Асыл тұқымды малы бар жеке және заңды тұлғалардан есептер
ЖҚАШБ
288
асыл тұқымды мал зауыты, асыл тұқымды мал шаруашылығы, асыл тұқымды мал орталығы, дистрибьютерлiк орталық, асыл тұқымдық репродуктор және ірі қара малдың тұқымдары бойынша республикалық палата беретін асыл  тұқымдық куәліктердің есебін жүргізеді
Асыл тұқымды мал зауыты, асыл тұқымды мал шаруашылығы, асыл тұқымды мал орталығы, дистрибьютерлiк орталық, асыл тұқымдық репродуктор және ірі қара малдың тұқымдары бойынша республикалық палата беретін асыл  тұқымдық куәліктердің есебі туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
289
бағалау туралы деректерді қабылдайды және қорытады
Бағалау туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
290
асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің асыл тұқымдық өнімді (материалды) жыл сайынғы өткізу көлемдеріне өтінімдер қабылдауды жүзеге асырады
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің асыл тұқымдық өнімді (материалды) жыл сайынғы өткізу көлемдеріне өтінімдер тізілімі
ЖҚАШБ
291
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік бойынша бағалау туралы деректерді қабылдап, қорытады және оның нәтижелері туралы мүдделі адамдарды хабардар етеді
ЖҚАШБ
292
а/ш техниканы пайдалану, өсімдік шаруашылығын міндетті сақтандыру саласындағы бақылау және қадағалау
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ЖҚАШБ

293
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии:
на объектах внутренней торговли;
на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (за исключением связанных с импортом и экспортом);
у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии за исключением производства ветеринарных препаратов;
при транспортировке (перемещении), погрузке, выгрузке перемещаемых (перевозимых) объектов в пределах соответствующей административно-территориальной единицы, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);
на территориях, в производственных помещениях и за деятельностью физических и юридических лиц, выращивающих, хранящих, перерабатывающих, реализующих или использующих перемещаемые (перевозимые) объекты, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
ОЗОСХ
294
осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов
ОЗОСХ
295
составляет акт государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц
Реестр актов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
ОЗОСХ
296
осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса
ОЗОСХ
297
запрашивает и получает от страхователя, страховщика и агента информацию и документы, необходимые для осуществления им своих функций, по форме, установленной местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы
ОЗОСХ

293
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының сақталуы тұрғысынан мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды:
ішкі сауда объектілерінде;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда (импортпен және экспортпен байланыстыларды қоспағанда);
ветеринариялық препараттар өндіруді қоспағанда, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларда;
экспортын (импортын) және транзитін қоспағанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша;
тасымалдау (орнын ауыстыру) маршруттары өтетін, мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді өсіретін, сақтайтын, қайта өңдейтін, өткізетін немесе пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың аумақтарында, өндірістік үй-жайларында және қызметінде жүзеге асырады
ЖҚАШБ
294
мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады
ЖҚАШБ
295
жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актілер тізілімі
ЖҚАШБ
296
Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады
ЖҚАШБ
297
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы белгілеген нысан бойынша өздерінің бақылау функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сақтанушыдан, сақтандырушыдан және агенттен сұратады және алады
ЖҚАШБ

298
Разрешительная деятельность в сфере АПК
выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на получение удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Реестр выданных удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Реестр лиц, имеющих право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
ОЗОСХ
299
выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на получение регистрационных документов (дубликата) и государственных номерных знаков для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр регистрационных документов (дубликата) и государственных номерных знаков для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости
ОЗОСХ
300
проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр сведений о пройденном техническом осмотре тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
ОЗОСХ

298
АӨК саласындағы рұқсат беру қызметі
тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер алуға өтініштер тізілімі
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына берілген куәліктер тізілімі
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығы бар адамдар тізілімі
ЖҚАШБ
299
тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарға тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмір белгісін беру
Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарға тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмір белгісін алуға өтініштер тізілімі
Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарға тіркеу құжаттарының (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмір белгілерінің тізілімі
ЖҚАШБ
300
тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары менмеханизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары менмеханизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізуге өтініштер тізілімі Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары менмеханизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу туралы мәліметтер тізілімі
ЖҚАШБ

301
Оказание государственных услуг в сфере АПК
регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
Реестр заявлений на регистрацию лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
ОЗОСХ
302
государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на государственную регистрацию залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр зарегистрированных свидетельств о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
ОЗОСХ

301
АӨК саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдарды тiркеу
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдар тізілімі
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдарды тіркеуге өтініштер тізілімі
ЖҚАШБ
302
тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеуге өтініштер тізілімі
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы тіркелген куәліктер тізілімі
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу тізілімі
ЖҚАШБ

303
предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр заявлений на предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Реестр выписок из реестра регистрации залога движимого имущества
ОЗОСХ
304
Учет и мониторинг в сфере АПК
осуществляет государственную поддержку субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и другими нормативными правовыми актами в данной сфере
Автоматизация учета запасов продовольственных товаров.
Автоматизация процессов мониторинга развития сельских территорий.
Реестр субъектов агропромышленного комплекса
ОЗОСХ
305
проводит мониторинг развития сельских территорий
Сведения по мониторингу развития сельских территорий
ОЗОСХ
306
проводит конкурс "Лучший по профессии в агропромышленном комплексе"
Сведения о проводимых конкурсах "Лучший по профессии в агропромышленном комплексе"
ОЗОСХ
307
проводит сбор оперативной информации в области агропромышленного комплекса и сельских территорий
Оперативная информация в области агропромышленного комплекса
ОЗОСХ
308
предоставляет информацию в области агропромышленного комплекса и сельских территорий местному исполнительному органу (акимату) области
ОЗОСХ
309
Ведет учет запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе и представление отчетности в местные исполнительные органы (акиматы) областей, городов республиканского значения, столицы
Сведения по учету запасов продовольственных товаров
ОЗОСХ
310
Субсидирование в сельском хозяйстве
предоставляет субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Автоматизация процессов подачи и рассмотрения заявок, расчета и контроля выдачи субсидий в сельском хозяйстве
Реестр заявлений на получение субсидий для развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Сводный акт по области, городам Астана и Алматы для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей
ОЗОСХ

303
тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру
Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беруге өтініштер тізілімі
Жылжымалы мүліктің кепілін тіркеу тізілімінен үзінділер тізілімі
ЖҚАШБ
304
АӨК саласындағы есепке алу және мониторинг
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін мемлекеттік қолдауды жүзеге асырады
Азық-түлік тауарларының қорын есепке алуды автоматтандыру.
ауыл аумақтарын дамытуды мониторингілеу процесін автоматтандыру.
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің тізілімі
ЖҚАШБ
305
ауыл аумақтарын дамыту мониторингін жүргізеді
Ауыл аумақтарын дамыту мониторингі бойынша мәліметтер
ЖҚАШБ
306
"Агроөнеркәсіптік кешенінде кәсібі бойынша ең үздік" конкурсын өткізеді
Өткізілген "Агроөнеркәсіптік кешенінде кәсібі бойынша ең үздік" конкурстары туралы мәліметтер
ЖҚАШБ
307
агроөнеркәсіп кешені және ауыл аумақтары саласындағы жедел ақпаратты жинауды жүргізеді
Агроөнеркәсіптік кешені және ауыл аумақтары саласындағы жедел ақпарат
ЖҚАШБ
308
агроөнеркәсіп кешені және ауыл аумақтары саласындағы ақпаратты облыстың жергілікті атқарушы органына (әкімдікке) береді
ЖҚАШБ
309
тиісті өңірдегі азық-түлік тауарлары қорларының есебін жүргізеді және облыстардың, репсубликалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы оргндарына (әкімдігіне) есептілік береді
Азық -түлік тауарлары қорларының есебі бойынша мәліметтер
ЖҚАШБ
310
Ауыл шаруашылығындағы субсидиялау
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығы өндірімділігін және өнімінің сапасын арттыруға субсидиялар береді
Ауыл шаруашылығында өтініштерді беру, есептеу және субсидияларды беруді бақылау процестерін автоматтандыру
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығы өндірімділігін және өнімінің сапасын арттыруға субсидиялар алуға өтініштер тізілімі
Тиесілі бюджеттік субсидияларды қызметті алушылардың банктік шоттарына аудару үшін облыстар, Астана, Алматы қаласы бойынша жинақтық акт
ЖҚАШБ

311
субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
Реестр заявлений на получение субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур
Реестр выданных субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур
ОЗОСХ
312
субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Реестр заявлений на получение субсидий стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Реестр выданных субсидий стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
ОЗОСХ
313
субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Реестр заявлений на получение субсидий стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Реестр выданных субсидий стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
ОЗОСХ
314
осуществляет прием заявлений на субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
Реестр заявлений на получение субсидий стоимости удобрений (за исключением органических)
Сведения о выданных субсидиях стоимости удобрений (за исключением органических)
ОЗОСХ
315
предоставляет субсидирование на развития семеноводства
Реестр заявлений на получение субсидий развития семеноводства
Сведения о выданных субсидиях на развитие семеноводства
ОЗОСХ
316
Разрешительная деятельность в сфере земельных отношений
утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на утверждение землеустроительного проекта по формированию земельного участка
Реестр утвержденных землеустроительных проектов по формированию земельного участка
ОЗОСХ

311
басым дақылдар өндiрудi және ауыл шаруашылық дақылдарын өсіруге жұмсалған шығындар құнын субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау
Басым дақылдар өндiрудi және ауыл шаруашылық дақылдарын өсіруге жұмсалған шығындар құнын субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына субсидия алуға өтініштер тізілімі
Басым дақылдар өндiрудi және ауыл шаруашылық дақылдарын өсіруге жұмсалған шығындар құнын субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
312
ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарын субсидиялау
Ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарына субсидия алуға өтініштер тізілімі
Ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
313
көп жылдық жеміс-жидек тұқымдас өсімдіктер және жүзімді отырғызу және өсіруге (оның ішінде қалпына келтіруге) шығындар құнын субсидиялау
Көп жылдық жеміс-жидек тұқымдас өсімдіктер және жүзімді отырғызу және өсіруге (оның ішінде қалпына келтіруге) шығындар құнына субсидиялар алуға өтініштер тізілімі
Көп жылдық жеміс-жидек тұқымдас өсімдіктер және жүзімді отырғызу және өсіруге (оның ішінде қалпына келтіруге) шығындар құнына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
314
тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялауға өтініштерді қабылдауды жүзеге асырады
Тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнына субсидия алуға өтініштер тізілімі
Тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнына берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
315
тұқым шаруашылығын дамытуға субсидиялар береді
Тұқым шаруашылығын дамытуға субсидиялар алуға өтініштер тізілімі
Тұқым шаруашылығын дамытуға берілген субсидиялар тізілімі
ЖҚАШБ
316
Жер қатынастары саласындағы рұқсат беру қызметі
Жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобаларын бекіту
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
ЕЛ МДҚ АЖ
Жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініштер тізілімі
Бекітілген жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобаларының тізілімі
ЖҚАШБ

317
выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр заявлений на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр постановлений об изменении целевого назначения земельного участка
ОЗОСХ
318
выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр заявлений на использование земельного участка для изыскательских работ
Реестр постановлений о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
ОЗОСХ
319
выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
Реестр заявлений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
Реестр разрешений услугодателя о переводе сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
ОЗОСХ
320
Оказание государственных услуг в сфере земельных отношений
утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр заявлений на утверждение кадастровой стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Реестр актов кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
ОЗОСХ
321
предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр заявлений на предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр решений о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана
Реестр договоров временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования
ОЗОСХ

317
жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулылар тізілімі
ЖҚАШБ
318
Жер учаскесін іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға рұқсат беру
Жер учаскесін іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға өтініштер тізілімі
Жер учаскесін іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулылар тізілімі
ЖҚАШБ
319
ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға өтініштер тізілімі
Қызмет берушінің ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсаттар тізілімі
ЖҚАШБ
320
Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық құнын бекітуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актілер тізілімі
ЖҚАШБ
321
елді мекен шегінде объектті салу үшін жер учаскесін беру
Елді мекен шегінде объектті салу үшін жер учаскесін беруге өтініштер тізілімі
Жер-кадастрлық жоспары қоса берліген жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімдер тізілімі
Уақытша (ұзақ мерзімді, қықса мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шарттардың тізілімі
ЖҚАШБ

322
Учет и организация деятельности в сфере земельных отношений
предоставляет земельные участки в частную собственность и землепользование
АИС ГЗК, ЕСЭДО
Автоматизация проведения земельных торгов
ОЗОСХ
323
принимает постановление о начале принудительного отчуждения земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд или о прекращении принудительного отчуждения земельного участка для государственных нужд
ОЭФ

322
Жер қатынастары саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
жер учаскелерін жеке меншікке және жер пайдалануға береді
МЖК ААЖ, ЭҚАБЖ
Жер сауда-саттығын жүргізуді автоматтандыру
ЖҚАШБ
323
жер учаскесін мемлекеттік мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге жылжымайтын мүлікті мәжбүрлеп иеліктен шығаруды бастау немесе жер учаскесін мемлекеттік мұқтажы үшін мәжбүрлеп иеліктен шығаруды тоқтату туралы қаулыны қабылдайды
ЭҚБ

324
предоставляют в установленном порядке земельные участки для индивидуального жилищного строительства на территориях, определенных в соответствии с утвержденной градостроительной документацией
Сведения о земельных участках, предоставленных для индивидуального жилищного строительства
ОСЖКХ
325
предоставляет земельные участки для целей недропользования
Реестр решений предоставлению земельных участков для целей недропользования, связанных с государственным геологическим изучением недр и разведкой
ОЗОСХ

324
бекітілген қала құрылысы құжаттамасына сәйкес белгіленген аумақтарда жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелерін белігенген тәртіпте береді
Жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелері туралы мәліметтер
ҚТКШБ
325
жер учаскелерін жер қойнауын пайдалану мақсаттарына береді
Жер учаскелерін жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеумен және барлаумен байланысты жер қойнауын пайдалану мақсаттары үшін беру туралы шешімдер тізілімі
ҚТКШБ

326
осуществляет резервирование земель
ОЗОСХ
327
размещает утвержденные проекты земельно-хозяйственного устройства территории населенных пунктов на специальных информационных стендах в местах, доступных для населения
ОЗОСХ
328
осуществляет образование специального земельного фонда
ОЗОСХ
329
осуществляет отнесение земельных участков к землям общего пользования на землях населенных пунктов, а также исключение из состава земель общего пользования в связи с изменением их целевого назначения
ОЗОСХ
330
выявляет бесхозяйные земельные участки и организует работы по постановке их на учет
Сведения о бесхозяйных земельных участках
ОЗОСХ
331
готовит предложения и проекты решений местного исполнительного органа района, города областного значения по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения
ОЗОСХ
332
готовит предложения и проекты решений районного исполнительного органа по предоставлению земельных участков для целей недропользования, связанных с государственным геологическим изучением недр и разведкой
ОЗОСХ
333
определяет делимость и неделимость земельных участков
ОЗОСХ
334
организует разработку проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель районов, городов областного значения
ОЗОСХ
335
организует разработку проектов земельно-хозяйственного устройства территорий населенных пунктов
ОЗОСХ

326
жерлерді резервілеуді жүзеге асырады
ҚТКШБ
327
елдi мекендердің аумақтарын жер-шаруашылық орналастырудың бекітілген жобаларын тұрғындар үшін қолжетімді орындардағы арнаулы ақпараттық стендтерде орналастырады
ҚТКШБ
328
арнайы жер қорын құруды жүзеге асырады
ҚТКШБ
329
жер учаскелерін елді мекендер жеріндегі ортақ пайдаланудағы жерлерге жатқызуды, сондай-ақ олардың нысаналы мақсатының өзгеруіне байланысты ортақ пайдаланудағы жердің құрамынан шығаруды жүзеге асырады
ҚТКШБ
330
иесі жоқ жер учаскелерін айқындайды оларды есепке алу бойынша жұмыстарды ұйымдастырады
Иесі жоқ жер учаскелері туралы мәліметтер
ҚТКШБ
331
жер учаскелерін беру және олардың нысаналы мақсатын өзгерту бойынша ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешім жобаларын дайындайды
ҚТКШБ
332
жер учаскелерін жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеумен және барлаумен байланысты жер қойнауын пайдалану мақсаттары үшін беру бойынша ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ұсыныстарын және шешім жобаларын дайындайды
ҚТКШБ
333
жер учаскелерінің бөлінетіндігін және бөлінбейтіндігін белгілейді
ҚТКШБ
334
жерлерді аумақтарға бөлу жобаларын, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жерлерін ұтымды пайдалану бойынша жобаларды және схемаларды әзірлеуді ұйымдастырады
ҚТКШБ
335
елдi мекендердің аумақтарын жер-шаруашылық орналастырудың жобаларын әзірлеуді ұйымдастырады
ҚТКШБ

336
организует проведение земельных торгов (конкурсов, аукционов)
Сведения о проводимых земельных торгах (конкурсах, аукционах)
ОЗОСХ
337
проводит экспертизу проектов и схем городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель
ОЗОСХ
338
составляет баланс земель районов, городов областного значения
Баланс земель
ОЗОСХ
339
Выдает паспорта земельных участков сельскохозяйственного назначения
Реестр заявлений на получение паспорта земельных участков сельскохозяйственного назначения
Реестр паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения
ОЗОСХ
340
заключает договора купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров
Реестр договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования
ОЗОСХ
341
проводит выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан
ОЗОСХ
342
утверждает земельно-кадастровый план
ОЗОСХ
343
ведет учет собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений
Реестр собственников земельных участков и землепользователей
ОЗОСХ
344
Организация деятельности в сфере обязательного страхования в растениеводстве
организует обязательное страхование хозяйствующими субъектами
ЕСЭДО
Автоматизация приема и учета заявлений страхователей о создании комиссии, учета актов обследовании комиссии.
Автоматизация учета производителей продукции, подлежащих страхованию.
Сведения о страховании в растениеводстве
ОЗОСХ

336
жер сауда-саттығын (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді ұйымдастырады;
Өткізілетін жер сауда-саттығы (конкурстар, аукциондар) туралы мәліметтер
ҚТКШБ
337
жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, қалалық, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізеді
ҚТКШБ
338
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жер балансын жасайды
Жерлердің теңгерімі
ҚТКШБ
339
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің  паспорттарын береді
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің  паспорттарын алуға өтініштер тізілімі
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің  паспорттарының тізілімі
ҚТКШБ
340
жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарын жасасады және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады
Жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарының тізілімі
ҚТКШБ
341
пайдаланылмай жатқан және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жерді анықтау
ҚТКШБ
342
жер-кадастрлық жоспарды бекітеді
ҚТКШБ
343
жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының басқа да субъектілерінің есебін жүргізу
Жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың тізілімі
ҚТКШБ
344
Өсімдік шаруашылығы саласында міндетті сақтандыру саласындағы қызметті ұйымдастыру
шаруашылық жүргізетін субъектілердің міндетті сақтандыруын ұйымдастырады
ЭҚАБЖ
Сақтандырушылардың комиссия құру туралы өтініштерін қабыладуды және есепке алуды, комиссияның тексеру актілерін есепке алуды автоматтандыру.
Сақтандыруға жататын өнім өндірушілерін есепке алуды автоматтандыру.
Өсімдік шаруашылығында сақтандыру туралы мәліметтер
ҚТКШБ

345
определяет оптимальные сроки начала и завершения посевных работ на соответствующей территории в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве
ОЗОСХ
346
представляет местному исполнительному органу области, города республиканского значения и столицы перечень производителей продукции растениеводства, подлежащих страхованию в текущем году
Перечень производителей продукции растениеводства, подлежащих страхованию в текущем году
ОЗОСХ

345
өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруға жататын өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрлерi бойынша табиғи-климаттық аймақтар бөлiгiндегi тиiстi аумақта егiс жұмыстардың басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзiмдерiн белгiлейдi
ҚТКШБ
346
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ағымдағы жылы сақтандырылуға тиіс өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің тізбесін ұсынады
Ағымдағы жылы сақтандырылуға тиіс өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің тізбесі
ҚТКШБ

347
создает комиссии в соответствии с Законом "Об обязательном страховании в растениеводстве"
ОЗОСХ
348
Организация деятельности в сфере управления объектами кондоминиума
организует техническое обследование общего имущества объекта кондоминиума
Автоматизация учета объектов и субъектов кондоминиума, перечней, периодов и периодичности проведения отдельных видов ремонтов общего имущества объектов кондоминиума.
Автоматизация процессов согласования сметы расходов на проведение отдельных видов ремонта общего имущества объекта кондоминиума.
ОЖИ
349
определяет перечень, периоды и очередность проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
Сведения о перечне, периодах и очередности проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
ОЖИ
350
согласовывает смету расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, представленную органом управления объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи
ОЖИ
351
принимает участие в комиссиях по приемке выполненных работ по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
ОЖИ
352

347
"Өсімдік шаруашылығы саласындағы міндетті сақтандыру туралы" Заңға сәйкес комиссиялар құрады
ҚТКШБ
348
Кондоминимум объектілерін басқару саласындағы қызметті ұйымдастыру
кондоминимум объектісінің ортақ мүлігіне техникалық тексеруді ұыймдастырады
Кондоминимум объектілерін және субъектілерін, кондоминимум объектілерінің ортақ мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізу тізбелерін, мерзімдерін және мерзімділігін есепке алуды автоматтандыру.
Кондоминимум объектілерінің ортақ мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге жұмсалған шығындар сметасын келісу процестерін автоматтандыру
ТИБ
349
кондоминимум объектілерінің ортақ мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізу тізбелерін, мерзімдерін және кезектілігін белгілейді
Кондоминимум объектілерінің жалпы мүлігін жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізу тізбелері, мерзімдері және кезектілігі туралы мәліметтер
ТИБ
350
кондоминиум объектісін басқару органы ұсынған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған, тұрғын үй көмегінің қатысуымен қаржыландырылатын шығыстардың сметасын келіседі
ТИБ
351
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияларға қатысады
ТИБ
352

определяет обслуживающую организацию, которая осуществляет функции органа управления объектом кондоминиума в случае, предусмотренном пунктом 1-1 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях"
ОЖИ
353
оказывает консультационную помощь владельцам подконтрольных объектов, предприятиям, организациям или гражданам, осуществляющим эксплуатацию жилых домов (жилых зданий) и придомовых территорий
ОЖИ
354

"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 42-бабы 1-1-тармағында көзделген жағдайда кондоминиум объектісін басқару органының функцияларын жүзеге асырушы қызмет көрсететін ұйымды айқындайды
ТИБ
353
бақыланатын объектілердің иелеріне, кәсіпорындарға, ұйымдарға немесе тұрғын үйлерді (тұрған ғимараттарды), үй іргесіндегі аумақты пайдаланатын азаматтарға консультациялық көмек көрсетеді
ТИБ
354

рекомендует общему собранию собственников помещений (квартир) кандидатуру на должность председателя правления кооператива соответствующего квалификационным требованиям, утверждаемым уполномоченным органом согласно пункту 7 статьи 43 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях"
ОЖИ
355
Контроль и надзор в сфере управления кондоминиумами
осуществляет контроль органов управления объектами кондоминиума (в форме проверок):
1) на наличие в жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло -, энерго -, газо - и водоресурсов
2) на соблюдение порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума и территорий прилегающей к объекту кондоминиума
3) на техническое состояние общего имущества собственников помещений в объекте кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременное выполнение работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства
4) за качеством работ, выполненных по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
5) выполнение мероприятий по подготовке жилого дома (жилого здания) к сезонной эксплуатации
6) на выполнение принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по приему отчетности от субъектов контроля, камерального контроля на основании отчетности.
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОЖИ
356
осуществляет проверку наличия отчета по управлению объектом кондоминиума при обращении собственников помещений (квартир) объекта кондоминиума
ОЖИ
357
составляет протокола и рассматривает дела об административных правонарушениях
ОЖИ
358
Контроль и надзор в сферах регулирования использования государственных символов и рекламы
осуществляет контроль за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на соответствующей территории
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОВП

"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 43-бабы 7-тармағына сәйкес үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жалпы жиналысына кооператив басқармасының төрағасы қызметіне уәкілетті орган бекіткен біліктілік талаптарына сәйкес келетін кандидатураны ұсынады
ТИБ
355
Кондоминимумдерді басқару саласындағы бақылау және қадағалау
кондоминимум объектілерін басқару органдарын:
1) тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) жалпы үйдің жылу, энергия, газ және су ресурстарын есептеу құралдары болуына;
2) кондоминиум объектісінде және кондоминиум объектісіне қарасты аумақтағы жайлардың (пәтерлердің) иелерінің ортақ мүлігін пайдалану, күту, пайдалану және жөндеу тәртібінің сақталуына;
3) кондоминиум объектісінде жай иелерінің ортақ мүлігінің техникалық
жай күйіне және оның инженерлік жабдығына, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарға сәйкес оны күтіп-ұстау және жөндеу бойынша жұмыстардың уақытында орындалуына
4) кондоминиум объектісінің ортақ мүлігіне күрделі жөндеудің кейбір түрлері бойынша орындалған жұмыстың сапасына
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) маусымдық пайдалануға дайындау
бойынша іс-шаралардың орындалуына;
6) анықталған бұзушылықтарды жою бойынша қабылданған шешімдер
мен ұйғарымдардың орындалуына бақылауды (тексерулер түрінде) жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
Бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ТИБ
356
кондоминиум объектісінің жайлар (пәтерлер) иелері жүгінген кезде кондоминиум объектісін пайдалану жөніндегі есептің болуын тексеруді жүзеге асырады
ОЖИ
357
әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамаларды жасайды және істерді қарайды
ОЖИ
358
Мемлекеттік рәміздер мен жарнаманы пайдалануды реттеу саласындағы бақылау және қадағалау
Ақмола облысы аумағында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін пайдалануға (орнатуға, орналастыруға) бақылауды жүзеге асырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
ІСБ

359
осуществляет в пределах своей компетенции контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе
ОВП
360
Организация деятельности в сфере проведения мирных собраний, митингов
принимает решение о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений о проведении собраний, митингов, об установке юрт
Реестр заявлений на проведение собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации
Сведения о проводимых собраниях, митингах, шествиях, пикетах или демонстрациях
ОВП
361
согласует установку юрт, палаток, иных временных сооружений
Реестр заявлений на установку юрт, палаток, иных временных сооружений
Сведения по установке юрт, палаток, иных временных сооружений
ОВП
362
Взаимодействие с ФЛ и ЮЛ
организует прием граждан акимом района (города областного значения), заместителями акима и представителями государственного учреждения "Аппарат акима (района, города областного значения)"
1 уровень:
Автоматизация учета обращений граждан и организаций, интеграция с единой ИС учета обращений физических и юридических лиц.
2 уровень:
1) Автоматизация приема и выдачи ответов на обращения через интернет-ресурс акимата.
2) Автоматизация процессов записи на прием в МИО через интернет-ресурс акимата, ведение графика приема.
3 уровень:
Единый контакт-центр по вопросам МИО и подведомственных организаций, взаимодействие с гражданами и организациями через интернет-ресурс , интернет-чаты, Call-центр.
АА
363
рассматривают обращения физических и (или) юридических лиц и (или) его филиалов и представительств по вопросам рекламной деятельности
ОВП
364
Разрешительная деятельность в сфере архитектуры и градостроительства
выдача архитектурно-планировочного задания
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на выдачу архитектурно-планировочного задания
Реестр архитектурно-планировочных заданий
ОАГ
365
выдает разрешение на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах
Реестр заявлений на получение паспорта на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Реестр паспортов на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
ОАГ
366
осуществляет лицензирование в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр заявлений на получение лицензии в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр лицензий в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр лиц, осуществляющих деятельность в архитектурной, градостроительной и строительной сфере
ОАГ

359
өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асырады
ІСБ
360
Бейбіт жиналыстарды, митингтерді өткізу саласындағы қызметті ұйымдастыру
жиналысты, митингті, шеруді, пикетті немесе демонстрацияны өткізу туралы шешім қабылдайды
Жиналыстарды, митингттерді өткізу, киіз үйді орнату туралы өтініштерді қабылдау және қарау, шешімді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Жиналысты, митингті, шеруді, пикетті немесе демонстрацияны өткізуге өтініштер тізілімі
Өткізілетін жиналыстар, митингтер, шерулер, пикетттер немесе демонстрациялар туралы мәліметтер
ІСБ
361
киіз үйлерді, палаткаларды, өзге уақытша құрылыстарды орнатуды келіседі
Киіз үйлерді, палаткаларды, өзге уақытша құрылыстарды орнатуға өтініштер тізілімі Киіз үйлерді, палаткаларды, өзге уақытша құрылыстарды орнату бойынша мәліметтер
ІСБ
362
ЖТ және ЗТ өзрара іс-қимыл
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімімен, әкім орынбасарларымен және "(Аудан, облыстық маңыз бар қала) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме өкілдерімен азаматтарды қабылдауды ұйымдастырады
1-деңгей:
азаматтардың және ұйымдардың жүгінулерін есепке алуды автоматтандыру, жеке және заңды тұлғалардың жүгінулерін есепке алудың бірыңғай жүйесімен ықпалдастыру.
2-деңгей:
1) Әкімдіктің интернет –ресурсы арқылы жүгінулерді қабылдауды және оларға жауаптарды беруді автоматтандыру.
2) Әкімдіктің интернет –ресурсы арқылы ЖАО қабылдауға жазылу, қабылдау кестесін жүргізу процестерін автоматтандыру.
3-деңгей:
ЖАО және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығы, азаматтармен және ұйымдармен интернет-ресурс , интернет-чаттар, Call-орталықтар арқылы өзара іс-қимыл жасасу
ӘА
363
секе және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) оның филиалдарының жарнамалық қызмет мәселелері бойынша жүгінулерін қарайды
ІСБ
364
Сәулет және қала құрылысы саласындағы рұқсат беру қызметі
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беруге өтініштер тізілімі
Сәулет-жоспарлау тапсырмаларының тізілімі
СҚБ
365
елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға рұқсат береді
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға бірдей пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеулерінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін тұрақты орналастыруға паспорт алуға өтініштер тізілімі
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға бірдей пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеулерінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін тұрақты орналастыруға паспорттар тізілімі
СҚБ
366
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында лицензиялауды жүзеге асырады
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында лицензияны алуға өтініштер тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы лицензиялар тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметін жүзеге асыратын тұлғалар тізілімі
СҚБ

367
проводит аттестацию экспертов на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр заявлений на прохождение аттестации на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр аттестатов экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Реестр лиц, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
ОАГ
368
Оказание государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
Автоматизация процессов приема, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений
Реестр заявлений на получение справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
Реестр выданных справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса
ОАГ
369
Учет и организация деятельности в сфере архитектуры и градостроительства
присвоение адресов и их регистрация в информационной системе "Адресный регистр", их изменение и упразднение
ИС АР, ИС ГГК, ЕСЭДО
Автоматизация учета и мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов
Реестр заявлений на уточнение, присвоение, упразднение адресов объекта недвижимости
Реестр выданных справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса
ОАГ

367
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру құқығына сарапшыларды аттестаттайды
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру құқығына аттестаттаудан өтуге өтініштер тізілімі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшылардың аттестаттар тізілімі Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын тұлғалар тізілімі
СҚБ
368
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын объектілердің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру
Өтініштерді қабылдау, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтаныдру
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын объектілердің мекенжайын айқындау бойынша анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
мекенжайының тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын объектінің мекенжайын нақтылау, беру, жою бойынша берілген анықтамалар тізілімі
СҚБ
369
Сәулет, қала құрылысы саласындағы қызметті есепке алу және ұйымдастыру
мекенжайларды беру және оларды "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде тіркеу, оларды өзгерту және жою
МТ АЖ, МҚБ АЖ, ЭҚАБЖ
Салынып жатқан (салуға жоспарланған) объектілерді есепке алуды және олардың мониторингін автоматтандыру
Жылжымайтын объектінің мекенжайын нақтылауға, беруге, жоюға берілген өтініштер тізілімі
Мекенжайының тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын объектінің мекенжайын нақтылау, беру, жою бойынша берілген анықтамалар тізілімі
СҚБ

370
координирует деятельность по реализации утвержденного в установленном законодательством порядке генерального плана города, комплексной схемы градостроительного планирования прилегающих территорий (проекта районной планировки), отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города
Генеральный план города, комплексная схема градостроительного планирования прилегающих территорий (проекта районной планировки), отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города
ОАГ

370
қаланың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспарын, заңнамада белгіленген тәртіппен қала ықпал ететін аймаққа жатқызылған іргелес жатқан аумақтарда қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын (аудандық жоспарлау жобасын) іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіреді
Қаланың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспары, заңнамада белгіленген тәртіппен қала ықпал ететін аймаққа жатқызылған іргелес жатқан аумақтарда қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасы
СҚБ

371
утверждает и реализует градостроительные проекты, разрабатываемых для развития утвержденного генерального плана (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) города и пригородной зоны
Перечень градостроительных проектов, разрабатываемых для развития утвержденного генерального плана (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) города и пригородной зоны
ОАГ
372
регистрирует и ведет учет объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
Реестр строительных объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию
ОАГ
373
принимает решение о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведении комплекса работ по постутилизации объектов городского значения
Реестр решений о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведении комплекса работ по постутилизации объектов городского значения
ОАГ
374
согласует с аккредитованными республиканскими спортивными федерациями технической спецификации и технического задания на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровней
ОАГ
375
утверждает предпроектную и проектную (проектно-сметную) документацию на строительство объектов и комплексов, финансируемых за счет местного бюджета, а также республиканского бюджета, выделенного на финансирование местного бюджетного инвестиционного проекта
ОАГ
376
предоставляет в установленном порядке информацию и (или) сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
Сведения для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра
ОАГ
377
информирует население города о планируемой застройке либо иных градостроительных изменениях
ОАГ
378
ведет мониторинг строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства
Реестр строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов
ОАГ

371
қаланың және қала маңы аймағының бекітілген бас жоспарын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын бекітеді және іске асырады
Қаланың және қала маңы аймағының бекітілген бас жоспарын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жобаларының тізбесі
СҚБ
372
пайдалануға енгізілетін объектілерді (кешендерді) тіркейді және олардың есебін жүргізеді
Пайдалануға енгізілетін құрылыс объектілерінің (кешендерінің) тізілімі
СҚБ
373
құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу), қалпына келтіру және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, құрылысты (объектіні) консервациялау, қалалық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдайды
Құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу), қалпына келтіру және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, құрылысты (объектіні) консервациялау, қалалық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер тізілімі
СҚБ
374
халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалауға техникалық ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы аккредиттелген республикалық спорт федерацияларымен келіседі
СҚБ
375
жергілікті бюджет, сондай-ақ жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаны қаржыландыруға бөлінген республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын объектілердің және кешендердің құрылысының жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларын бекітеді
СҚБ
376
мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпаратты және (немесе) мәліметтерді береді
Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін мәліметтер
СҚБ
377
құрылыс салу не өзге де қала құрылысы өзгерістері туралы халыққа хабарлап отыр
СҚБ
378
салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүргізеді
Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің тізілімі
СҚБ

379
Контроль и надзор в сфере архитектуры и градостроительства
организует сохранение жилищного фонда, коммуникаций, памятников истории и культуры, объектов государственного природно-заповедного фонда и ведения контроля за их нормативным содержанием (использованием, эксплуатацией
1 уровень:
Автоматизация учета субъектов и объектов контроля, планов проверок, проведенных проверок, выданных предписаний, дел об АП, актов, обжалований.
2 уровень:
Автоматизация процессов по присвоению степени риска субъектам контроля, планированию проверок, формированию и согласованию документов по проверкам, направлению уведомлений, предписаний субъектам контроля в электронном виде. Интеграция с ИС КПСиСУ в части регистрации проверок и протоколов АП.
ОАГ
380
принимает решение о применении к нарушителям предусмотренных законодательных мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства, государственных нормативных требований, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
ОАГ
381
осуществляет надзор за качеством проектной документации
ОАГ
382
осуществляет государственный архитектурно-строительный контроль и надзор за качеством строительства объектов, применение установленных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях административных мер воздействия к нарушителям архитектурно-градостроительной дисциплины на этих объектах
ОАГ
383
Мониторинг и анализ, планирование и прогнозирование состояния региона
разрабатывает информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
Автоматизация сбора, анализа и обработки информации, необходимой для принятия управленческих решений по всем сферам ответственности МИО (включая мониторинг достижения социально-экономических показателей региона). Интеграция с ИС статистики, электронными информационными ресурсами МИО, а также ИС ЦГО. Автоматизация процессов прогнозирования состояния региона и планирования мероприятий по достижению целевых показателей.
Автоматизация мониторинга и анализа СМИ.
Информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе, предложения по общественно значимым проблемам
АА
384
осуществляет сбор, обработку информации и обеспечивает акима района (города областного значения) информационно-аналитическими материалами по вопросам внутренней политики
Информационно-аналитические материалы по вопросам внутренней политики
АА

379
Сәулет және қала құрылысы саласындағы бақылау және қадағалау
тұрғын үй қорын, коммуникацияларды тарих және мәдениет ескерткiштерiн, мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерiн қорғауды және олардың нормативті мәнін (пайдалануды) бақылауды ұйымдастырады
1-деңгей:
бақылау субъектілерін және объектілерін есепке алуды, тексеру жоспарларын, жүргізілген тексерулерді, берліген ұйғарымдарды, ӘҚБ туралы істерді, актілерді, шағымдануларды автоматтандыру.
2-деңгей:
Бақылау/мониторингілеу, есептілік негізінде камералдық бақылау субъектілерінен есептілікті қабылдау процестерін автоматтандыру.
бақылау субъектілеріне тәуекелдік дәрежесін беру, тексерулерді жоспарлау, тексерулер бойынша құжаттарды құру және келісу, бақылау субъектілеріне хабарламаларды, ұйғарымдарды электронды түрде жолдау процестерін автоматтандыру. Тексерулерді және ӘҚБ хаттамаларын тіркеу бөлігінде ҚСжАЕК АЖ-мен ықпалдастыру
СҚБ
380
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы белгіленген заңнама нормаларын, мемлекеттік нормативтік талаптарды, шарттар мен шектеулерді жол берілген бұзушылықтар мен ауытқуларға байланысты бұзушыларға көзделген заңнамалық шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдайды
СҚБ
381
жобалық құжаттама сапасын қадағалауды жүзеге асырады
СҚБ
382
объектілер құрылысының сапасына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асырады, осы объектілерде сәулет-қала құрылысы тәртібін бұзушыларға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген әкімшілік ықпал ету шараларын қолданады
СҚБ
383
Өңірдің жай-күйін мониторингілеу және талдау, жоспарлау және болжау
өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік экономикалық ахуал бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды әзірлейді
ЖАО жауапкершілігінің барлық салалары бойынша басқарушылық шешімдерді қабылдау үшін қажетті ақпараттық жинау, талдау және өңдеу процестерін автомттандыру (оның ішінде өңірдің әлеуеметтік-экономикалық көрсеткіштеріне жетудің мониторингі). Статистика АЖ, ЖАО, ОМО АЖ электронды ақпараттық ресурстарымен ықпалдастыру. Өңірдің жай-күйн болжау және нысаналы көрсеткіштерге жету жөніндегі іс-шараларды жоспарлау процестерін автоматтандыру.
БАҚ мониторингі мен талдауды автоматтандыру
Өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік экономикалық ахуал бойынша ақпараттық-талдамалық материалдар, қоғамдық маңызы бар проблемалар бойынша ұсыныстар
ӘА
384
ішкі саясат мәселелері жөніндегі ақпараттық-талдамалық материалдарды жинауды, өңдеуді жүзеге асырады және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімін осы материалмен қамтамасыз етеді
Ішкі саясат мәселелері жөніндегі ақпараттық-талдамалық материалдар
ӘА

385
публикует в СМИ и сети Интернет информацию о деятельности акима и акимата района (города областного значения)
Информация о деятельности акима и акимата
АА
386
предоставляет для акима района (города областного значения) информационно-аналитические материалы по вопросам общественно-политической и социально-экономической ситуации в регионе
АА
387
Учет актов акима и акимата
исполняет работу по регистрации и хранению актов акимата и акима района (города областного значения)
ИПС НПА "Әділет"
Автоматизация учета и публикации на интернет-портале актов акима и акимата
АА
388
информирует население о нормативных правовых актах акима и акимата района (города областного значения), документах консультативно-совещательных органов
Нормативные правовые акты акима и акимата
АА
389
Организация взаимодействия
обеспечивает взаимодействие и координацию деятельности консультативно-совещательных органов, создаваемых при акиме и акимате района (города областного значения)
Оперативное взаимодействие через ЕЭПС
1 уровень:
Автоматизация учета проведенных совещаний, заседаний.
2 уровень:
Автоматизация планирования совещаний, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, рассылка повестки участвующим лицам.
3 уровень:
Автоматизация формирования и согласования протоколов совещаний участвующими лицами.
АА

385
БАҚ-та және Интернет желісінде аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің және әкімдігінің қызметі туралы ақпаратты жариялайды
Әкімінің және әкімдіктің қызметі туралы ақпарат
ӘА
386
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкіміне Өңірдегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік экономикалық ахуал бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды береді
ӘА
387
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алу
аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімнің және әкімдігінің актілерін тіркеу және сақтау бойынша жұмысты орындайды
"Әділет" НҚА АҚЖ
Әкімнің және әкімдіктің актілерін есепке алуды және ресми интернет –ресурста жариялауды автоматтандыру
ӘА
388
аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің және әкімдігінің нормативтік-құқықтық актілері, консультациялық-кеңестік органдардың құжаттары туралы халықты хабардар етеді
әкімнің және әкімдіктің нормативтік-құқықтық актілері
ӘА
389
Өзара іс-қимылды ұйымдастыру
аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімі және әкімдігі жанында құрылатын консультациялық-кеңестік органдардың өзара іс-қимылын және қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді
БЭПЖ арқылы жедел өзара іс-қимыл
1-деңгей:
Өткізілген мәжілістерді, отырыстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
мәжілістерді жоспарлауды автоматтандыру, хабарландыруды әкімдіктің интернет-ресурсында жариялау, қатысушы тұлғаларға шақыру-қағаздарды жіберу.
3-деңгей:
Мәжілістердің хаттамаларын құруды және қатысушы тұлғалармен келісуді автоматтандыру.
ӘА

390
организует проведение заседаний акимата района (города областного значения), мероприятий, совещаний, семинаров с участием акима района (города областного значения), а также иных мероприятий с участием акима района (города областного значения)
АА
391
обеспечивает взаимодействие с органами местного самоуправления
АА
392
обеспечивает взаимодействие акима района (города областного значения) с нижестоящими акимами
АА

390
аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) әкімдіктің отырыстарын, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қатысуымен іс-шараларды, мәжілістерді, семинарларды, сондай-ақ аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қатысуымен өзге де шараларды өткізуді ұйымдастырады
ӘА
391
Өзін-өзі басқаратын органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді
ӘА
392
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің төменде тұрған әкімдермен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
ӘА

393
обеспечивает взаимодействие акима района (города областного значения) с депутатами местного маслихата, центральными исполнительными органами, политическими партиями и движениями, другими общественными объединениями
АА
394
Внутренний контроль
контролирует выполнение поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, вышестоящего акима, акима района (города областного значения), разрабатывает предложения по совершенствованию контроля за полнотой и качеством исполнения поручений
1 уровень:
Автоматизация учета выявленных нарушений.
2 уровень:
Автоматизация ведения регламентов осуществления функций, интеграция с существующими ИС для мониторинга сроков выполнения регламентов, автоматическое выявление нарушений.
АА

393
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің жергілікті мәслихат депутаттарымен, орталық атқарушы органдармен, саяси партиялармен және қозғалыстармен, басқа да қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді
ӘА
394
Ішкі бақылау
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық мемлекеттік органдарының, жоғары тұрған әкімнің, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің тапсырмаларының орындалуын бақылайды, тапсырмалардың толық және сапалы орындалуын бақылауды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді
1-деңгей:
Анықталған бұзушылықтарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
функцияларды жүзеге асыру регламенттерін жүргізуді автоматтндыру, регламенттерді орындау мерзімін регламенттеу, бұзушылықтарды автоматы түрде айқындау үшін қолданыстағы АЖ ықпалдастыру
ӘА

395
выявляет причины и условия невыполнения правовых актов и поручений, принимает меры по устранению выявленных нарушений
АА
396
заслушивает, требует устные, при необходимости, письменные объяснения соответствующих должностных лиц
АА
397
организация работы по повышению общего уровня исполнительской дисциплины в аппаратах исполнительных органов района, акимов поселков и сельских округов
АА
398
контролирует на основании мониторинга качество предоставления государственных услуг государственными органами местного государственного управления региона
АА

395
құқықтық актілерді және тапсырмаларды орындаму себептерін және шарттарын айқындайды, анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдайды
ӘА
396
тиісті лауазымды тұлғалардың түсініктемелерін тыңдайды, ауызша, қажет болған жағдайда, жазбаша түсініктеме беруді талап етеді
ӘА
397
ауданның атқарушы органдарының аппараттарында, кент және ауыл округтері әкімдерінің атқарушы тәртібінің жалпы деңгейін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастырады
ӘА
398
мониторинг негізінде өңірдегі жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бақылайды
ӘА

399
проводит работу по оценке деятельности местных исполнительных органов по управлению персоналом
АА
400
Претензионно-исковая работа
ведет претензионно-исковую работу акима и акимата, аппарата акима района (города областного значения), рассматривает акты прокурорского реагирования
Учет поступающих судебных и исполнительных документов с постоянным дополнением движения дела (промежуточное исполнение, продление, окончательное исполнение)
АА

399
Жергілікті атқарушы органдардың персоналды басқару бойынша қызметін бағалау жөніндегі жұмысты жүргізеді
ӘА
400
Талап-арыз жұмысы
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің, әкімдігінің, әкім аппаратының талап-арыз жұмысын жүргізеді, прокурорлық әрекет ету актілерін қарайды
Істерді іс қозғалысын тұрақты толтыра отырып, келіп түсетін сот және атқарушылық құжаттарды есепке алу (аралық орындау, ұзарту, біржола орындау)
АА

401
Кадровый учет
осуществляет кадровый учет лиц, назначаемых акимом района (города областного значения)
ИИС "Е-кызмет"
АА
402
принимает решение о направлении и финансирует профессиональную переподготовку государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета
АА
403
проводит аттестацию административных государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета
АА
404
оказывает методическую и практическую помощь государственным служащим по вопросам их правового положения
АА
405
Делопроизводство
исполняет работу по ведению делопроизводства, в т.ч. секретного
ЕСЭДО
АА
406
обеспечивает контроль за правильностью формирования, оформления и хранения дел, подлежащих сдаче в архив
АА
407
обеспечивает соблюдение режима секретности в государственном учреждении "Аппарат акима (района, города областного значения)", оформляет материалы на допуск к секретным документам сотрудников и иным должностным лицам, назначаемым акимом района (города областного значения)
АА
408
исполняет работу по учету поступающей служебной и иной корреспонденции в адрес акима, заместителей акима и государственного учреждения "Аппарат акима (района, города областного значения)", рассмотрению и отправке корреспонденции
АА
409
Бухгалтерский учет
обеспечивает правильную организацию бухгалтерского учета и отчетности, правильное расходование и сохранность денежных средств, материальных ценностей
СОНО, ИС КК
Автоматизация бухгалтерского учета и отчетности на базе типовых решений.
Автоматизация учета и планирования потребности в средствах вычислительной техники.
АА
410
Оказание государственных услуг в сфере брачно-семейных отношений
регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
ИС ЗАГС
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений, интеграция с ИС ЗАГС
Реестр заявлений о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии
Реестр свидетельств о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии, повторных свидетельств о перемене имени, отчества, фамилии с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями
АА
411
регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации смерти
Реестр свидетельств (справок) о смерти, повторных свидетельств (справок) о смерти с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями
АА

401
Кадрлық есепке алу
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімімен тағайындалатын адамдардың кадрлық есебін жүргізуді жүзеге асырады
"Е-кызмет" ААЖ
АА
402
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін кәсіби қайта даярлауға жіберу туралы шешім қабылдайды және қаржыландырады
АА
403
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін аттестаттауды жүргізеді
АА
404
мемлекеттік қызметшілерге олардың құқықтық жағдайлар мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық қызмет көрсетеді
АА
405
Іс жүргізу
іс жүргізу, оның ішінде құпия іс жүргізу бойынша жұмысты орындайды
ЭҚАБЖ"
АА
406
мұрағатқа тапсыруға жататын істердің дұрыс құрылуына, ресімделуіне және сақталуына бақылауды қамтамасыз етеді
АА
407
"(аудан, облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемедегі құпиялық режимді сақтауды қамтамасыз етеді, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімімен тағайндалатын қызметкерлерге және өзге лауазымды тұлғаларға құпия құжаттарға қол жеткізуге материалдарды ресімдейді
АА
408
әкім, әкімнің орынбасарлары және "(Аудан, облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемеде атына түсетін қызметтік және өзге хат-хабарды есепке алу, хат-хабарды қарау және жолдау бойынша жұмысты орындайды
АА
409
Бухгалтерлік есеп
бухгалтерлік есеп пен есептіліктің дұрыс ұйымдастырылуын, ақшалай қаражаттың, материалдық құндылықтардың дұрыс жұмсалуын және сақталуын қамтамасыз етеді
СЕӨЖ, ҚК АЖ
Үлгілік шешімдер негізінде бухгалтерлік есеп пен есептілікті автоматтандыру. Есептеуіш техника құралдарындағы қажетсінулерді есепке алуды және жоспарлауды автоматтандыру
АА
410
Неке-отбасылық қатынастар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізу
АХАТ АЖ
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру, АХАТ АЖ ықпалдастыру
Атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер, енгізілген өгертулермен, толықтырулармен және түзетулермен атын, әкесінің атын, тегін өзгерту туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
411
қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Қайтыс болуды тіркеу мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Өзгертулер, толықтырулар және түзетулер енгізілген қайтыс болуды тіркеу мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ӘА

412
восстановление записей актов гражданского состояния
Реестр заявлений о восстановлении актовой записи гражданского состояния
Реестр свидетельств о государственной регистрации акта гражданского состояния
АА
413
выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Реестр заявлений о выдаче повторного свидетельства (справки) о рождении, заключении брака, расторжении брака, установлении отцовства (материнства), усыновлении (удочерении), перемене фамилии, имени, отчества, смерти и справки о брачной правоспособности
Реестр выданных повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
АА
414
регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о вступлении в брак (супружество)
Реестр свидетельств о государственной регистрации заключения брака (супружества), повторных свидетельств о заключении брака (супружества)
АА
415
регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации расторжения брака (супружества)
Реестр свидетельств о государственной регистрации расторжения брака (супружества), повторных свидетельств о расторжении брака (супружества)
АА
416
регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о регистрации рождения
Реестр свидетельств о рождении, повторных свидетельств о рождении
АА
417
регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации установления отцовства
Реестр свидетельств об установлении отцовства, повторных свидетельств об установлении отцовства
АА
418
регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Реестр заявлений о государственной регистрации усыновления (удочерения) ребенка
Реестр свидетельств об усыновлении (удочерении) и о рождении ребенка, повторных свидетельств об усыновлении (удочерении)
АА
419
Учет награжденных лиц
ведет учет награжденных лиц и лиц, которым присвоены почетные и иные звания
Автоматизация учета награжденных лиц
Реестр награжденных государственными наградами, лиц, которым присвоены почетные и иные звания
АА
420
Учет непрофессиональных медиаторов
обеспечивает ведение реестра непрофессиональных медиаторов
Автоматизация учета непрофессиональных медиаторов
Реестр непрофессиональных медиаторов
АА

412
азаматтық хал актілері жазбаларын қалпына келтіру
Азаматтық хал актілері жазбаларын қалпына келтіру туралы өтініштер тізілімі
Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер тізілімі
ӘА
413
азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктерді немесе анықтамаларды беру
Туу, некеге тұру, некені бұзу, әкелікті (аналықты) анықтау, баланы асырап алу, тегін, атын, әкесінің атын өзгерту, қайтыс болу, туралы қайталама куәлікті (анықтаманы) және некеге құқықтық қабілеті туралы анықтаманы беру туралы өтініштер тізілімі
Берілген қайталама куәліктер немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтамалар тізілімі
ӘА
414
неке қиюды (ерлік-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Неке қию (ерлік-зайыптылық) туралы өтініштер тізілімі
Неке қию (ерлік-зайыптылық) туралы куәліктерді, Неке қию (ерлік-зайыптылық) туралы қайталама куәліктерді мемлекеттік тіркеу
ӘА
415
некені (ерлік-зайыптылықты) бұзуды тіркеу оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Некені (ерлік-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Некені (ерлік-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер, некені (ерлік-зайыптылықты) бұзу туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
416
бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Бала тууды тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Туу туралы куәліктер, туу туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
417
әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Әкелікті анықтауды мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Әкелікті анықтау туралы куәліктер, әкелікті анықтау туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
418
баланы асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Баланы асырап алуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініштер тізілімі
Баланы асырап алу және туу туралы куәліктер, баланы асырап алу туралы қайталама куәліктер тізілімі
ӘА
419
Наградталған адамдарды есепке алу
марапатталған адамдардың және құрметті және өзге атақтар берілген адамдардың есебін жүргізеді
Марапатталған адамдарды есепке алуды автоматтандыру
Мемлекеттік наградалармен марапатталған адамдардың , құрметті және өзге атақтар берілген адамдардың тізілімі
ӘА
420
Кәсіпқой емес медиаторларды есепке алу
кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізуді қамтамасыз етеді
Кәсіпқой емес медиаторларды есепке алуды автоматтандыру
Кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімі
ӘА

421
Организация деятельности в сфере мобилизационной подготовки
разрабатывает и осуществляет мероприятия по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне района (города областного значения), в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
ИПГО, ЕСЭДО
АА
422
разрабатывает и согласовывает с местным исполнительном органом области мобилизационные планы акиматов районов (городов областного значения)
АА
423
организует и осуществляет финансирование мероприятий по воинской приписке и призыву на воинскую службу
Список граждан, подлежащих приписке к призывному участку
АА
3. Район в городе, город районного значения, поселок, село, сельский округ
Функциональная возможность
Функция
ИС
Способ автоматизации
Информационный ресурс
1
Взаимодействие с ФЛ и ЮЛ
рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан
1 уровень:
Автоматизация учета обращений граждан и организаций, интеграция с единой ИС учета обращений физических и юридических лиц.
2 уровень:
1) Автоматизация приема и выдачи ответов на обращения через интернет-ресурсе акима.
2) Автоматизация процессов записи на прием в МИО через интернет-ресурс акима, ведение графика приема.
3 уровень:
Единый контакт-центр по вопросам МИО и подведомственных организаций, взаимодействие с гражданами и организациями через интернет-ресурс , интернет-чаты, Call-центр.
2
Оказание государственных услуг в сфере земельных отношений
предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Реестр решений о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана
Реестр договоров временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования
3
Оказание государственных услуг в сфере сельского хозяйства
выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
ПЭП, АРМ ИС РШЭП
Реестр справок о наличии личного подсобного хозяйства
Реестр заявлений на получение справок справок о наличии личного подсобного хозяйства
4
Оказание государственных услуг в сфере образования
постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
ПЭП, АРМ ИС РШЭП
Реестр заявлений на постановку на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Реестр выданных направлений в детскую дошкольную организацию
5
Оказание государственных услуг в сфере специальных социальных услуг
выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на получение справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр выданных справок, подтверждающих принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи
6
Разрешительная деятельность в сфере земельных отношений
выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
ПЭП, ИС ГБД ЕЛ
Реестр заявлений на изменение целевого назначения земельного участка
Реестр постановлений об изменении целевого назначения земельного участка
7
Оказание государственных услуг в сфере физической культуры и спорта

421
Жұмылдыру дайындығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
жалпыға бірдей әскери міндеттерді орындау аясында облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғанысы бойынша іс-шараларды әзірлейді және жүзеге асырады
МОИП, ЭҚАБЖ
ӘА
422
аудан (облыстық мңызы бар қала) әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын әзірлейді және облыстың жергілікті атқарушы органдарымен келіседі
ӘА
423
әскери қызметке шақырту бойынша іс шараларды қаржыландыруды ұйымдастырады және іске асырады
Әскери тіркелу учаскесіне шақыртылуға жататын азаматтар тізімі
ӘА
3. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауыл округі
Функционалдық мүмкіндік
Функция
АЖ
Автоматтандыру әдісі
Ақпараттық ресурс
1
ЖТ және ЗТ өзара іс-қимыл
азаматтардың жүгінулерін, өтініштерін, шағымдарын қабылдайды, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау бойынша шаралар қабылдайды;
1-деңгей:
Азаматтардың және ұйымдардың жүгінулерін есепке алуды автоматтандыру, жеке және заңды тұлғалардың жүгінулерін есепке алудың бірыңғай жүйесімен ықпалдастыру.
2-деңгей:
1) Әкімдіктің интернет –ресурсы арқылы жүгінулерді қабылдауды және оларға жауаптарды беруді автоматтандыру.
2) Әкімдіктің интернет –ресурсы арқылы ЖАО қабылдауға жазылу, қабылдау кестесін жүргізу процестерін автоматтандыру.
3-деңгей:
ЖАО және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығы, азаматтармен және ұйымдармен интернет-ресурс , интернет-чаттар, Call-орталықтар арқылы өзара әрекеттесу.
2
Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметерді көрсету
елді мекен аумағында объектіні салу үшін жер учаскесін беру
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Елді мекен аумағында объектіні салу үшін жер учаскесін беруге өтініштер тізілімі
жер-кадастрлық жоспары қоса берілген жер пайдалану құқығын беру туралы шешімдер тізілімі
уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шарттарының тізілімі
3
Ауыл шаруышылығы саласындағы мемлекеттік қызметерді көрсету
жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы анықтама беру
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ АЖО
Жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы анықтамалар тізілімі
Жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы анықтамаларды алуға өтініштер тізілімі
4
Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ АЖО
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою туралы өтініштер тізілімі
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына берілген жолдамалар тізілімі
5
Арнаулы әлеуметтік қызметтер саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
өтініш берушінің (отбасының ) атаулы әлеуметтік көмек алушалрға тиесілігін растайтын анықтаманы беру
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Өтініш берушінің (отбасының ) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
Өтініш берушінің (отбасының ) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтамалар тізілімі
6
Жер қатынастары саласындағы рұқсат беру қызметі
жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
ЭҮП, ЕЛ МДҚ АЖ
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініштер тізілімі
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулылар тізілімі
7
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету

присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья (только акимы районов в городах Астана и Алматы)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений
Реестр заявлений на присвоение спортивного разряда
Реестр удостоверений о присвоении спортивного разряда, удостоверение о присвоении квалификационной категории или копия приказа о присвоении спортивного разряда, квалификационной категории
8
Оказание государственных услуг в сфере брачно-семейных отношений
организует совершение нотариальных действий, регистрацию актов гражданского состояния
ИС ЗАГС
9
Организация взаимодействия
взаимодействует с органами местного самоуправления
Оперативное взаимодействие через ЕЭПС
1 уровень:
Автоматизация учета проведенных совещаний, заседаний.
2 уровень:
Автоматизация планирования совещаний, публикация объявлений на интернет-ресурсе акимата, рассылка повестки участвующим лицам.
3 уровень:
Автоматизация формирования и согласования протоколов совещаний участвующими лицами.
10
Управление бюджетом
принимает участие в работе сессий маслихата города, района (города областного значения) при утверждении (уточнении) местного бюджета
ИС МБП
Автоматизация процессов подготовки и свода проекта бюджета, составления и свода планов финансирования, планов госзакупок, анализа и контроля исполнения планов финансирования.
11
Погребение безродных и содержание кладбищ
организует погребение безродных и общественные работы по содержанию в надлежащем состоянии кладбищ и иных мест захоронения
АИС ЭГЗ
12
Организация работы в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия
организует работу по сохранению исторического и культурного наследия
АИС ЭГЗ
13
Организация работы в сфере земельных отношений
в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений
АИС ГЗК
14
Похозяйственный учет
Осуществляет похозяйственный учет
АИС ЭПК
Данные похозяйственного учета
15
Организация деятельности в сфере занятости населения
обеспечивает трудоустройство лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказывает иную социально-правовую помощь
Автоматизация учета сведений о трудоустройстве лиц, состоящих на учете службы пробации, об организованных социальных рабочих местах
Сведения о трудоустройстве лиц, состоящих на учете службы пробации
16
организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места
Сведения об организованных социальных рабочих местах
17
Организация деятельности в сфере здравоохранения
содействует кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения
АИС ЭГЗ, АИС Кадры
18
в случае необходимости оказания неотложной медицинской помощи организует доставку больных до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
19
Учет непрофессиональных медиаторов
Ведет реестр непрофессиональных медиаторов
Автоматизация учета непрофессиональных медиаторов
Реестр непрофессиональных медиаторов
20
Организация деятельности в сфере мобилизационной подготовки
в пределах своей компетенции организует и обеспечивает исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты
ИПГО, ЕСЭДО
21
Организация деятельности в сфере образования и культуры
обеспечивает деятельность организаций дошкольного воспитания и обучения, учреждений культуры, за исключением учреждений культуры, расположенных в городе республиканского значения, столице, городах областного значения
АИС ЭГЗ
Перечень организаций дошкольного образования и культуры
22
Организация деятельности в сфере социальной помощи
организует помощь инвалидам
АИС "Е-собес", АИС СП, АИС ЭГЗ
23
организует совместно с уполномоченным органом по физической культуре и спорту и общественными объединениями инвалидов проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди инвалидов
24
организует совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовые и просветительские мероприятия
25
координирует оказание благотворительной и социальной помощи инвалидам
26
выявляет малообеспеченных лиц
Перечень малообеспеченных лиц
27
организует обслуживание одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому
Реестр одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан
28
координирует оказание социально уязвимым слоям населения благотворительной помощи
29
содействует выделению жилья матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа"
30
содействует развитию местной социальной инфраструктуры
31
Организация деятельности в сферах водоснабжения и водоотведения, транспорта, физической культуры и спорта, предпринимательства
организует работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов
АИС ЭГЗ
32
организует в пределах своей компетенции водоснабжение населенных пунктов и регулирует вопросы водопользования
33
организует движение общественного транспорта
34
создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха
35
содействует организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности
36
Разработка предложений
вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи
ЕСЭДО
1 уровень:
Автоматизация учета разработанных предложений.
2 уровень:
Автоматизация процессов по внесению, рассмотрению, согласованию предложений
37
готовит предложения по организации транспортного сообщения с районным центром, а также организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
Расшифровка аббревиатур:
АА - Аппарат акима
АИС "Е-собес" - Автоматизированная информационная система "Е-собес" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
АИС "Медстат" - Автоматизированная информационная система "Медстат" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
АИС "Рынок труда" - Автоматизированная информационная система "Рынок труда" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
АИС БД Оралман - Автоматизированная информационная система "База данных "Оралман" Министерства внутренних дел Республики Казахстан
АИС ГГК - Автоматизированная информационная система "Государственный градостроительный кадастр" Министерства национальной экономики Республики Казахстан
АИС ГЗК - Автоматизированная информационная система "Государственный земельный кадастр" Министерства национальной экономики Республики Казахстан
АИС Кадры - Автоматизированная информационная система "Кадры" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
АИС СП - Автоматизированная информационная система "Социальное обеспечение" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
АИС ЦБДИ - Автоматизированная информационная система "Централизованная база данных инвалидов" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
АИС ЭГЗ - Автоматизированная информационная система "Электронные государственные закупки" Министерства финансов Республики Казахстан
АИС ЭПК - Автоматизированная информационная система "Электронная похозяйственная книга" Министерства национальной экономики Республики Казахстан
АП - Административное правонарушение
ЕАСУ АПК -Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
ЕИАСУВР - Единая информационно-аналитическая система по управлению водными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
ЕИС ООС - Единая информационная система охраны окружающей среды Министерства энергетики Республики Казахстан
ЕИССТС - Единая информационная система социально-трудовой сферы Министерства здравоохранения РК и социального развития Республики Казахстан
ЕСЭДО - Единая система электронного документооборота государственных органов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ЕЭПС - Единая электронная почтовая система государственных органов Республики Казахстан Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ИАС - Единая информационная база селекционной и племенной работы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
ИСЖ - Информационная система "Идентификация сельскохозяйственных животных" Министерства сельского хозяйства РК
ИИС "Е-кызмет" - Интегрированная информационная система "Е-кызмет" Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции
ИПГО - Интранет-портал государственных органов РК Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ИПС НПА "Әділет" - Информационно-правовая система нормативных правовых актов Республики Казахстан Министерства юстиции Республики Казахстан
ИС АР - Информационная система "Адресный регистр" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ИС ГБД ЕЛ - Информационная система Государственная база данных "Е-лицензирование" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ИС ГЛК - ИС "Государственный лесной кадастр" Министерства энергетики Республики Казахстан
ИС ЕЭАД - Информационная система "Единый электронный архив документов" Республики Казахстан Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
ИС ЗАГС - Информационная система по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан
ИС ИРС - Информационная система "Иностранная рабочая сила" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
ИС КЖМ - Информационная система "Государственный кадастр животного мира" Министерства энергетики Республики Казахстан
ИС КК - Информационная система "Казначейство-клиент" Министерства финансов Республики Казахстан
ИС КООПТ - Информационная система "Кадастр особо охраняемых природных территорий" Министерства энергетики Республики Казахстан
ИС КПСИСУ ГП РК - Информационная система "Специальные учеты" Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
ИС КРР - Информационная система "Кадастр рыбных ресурсов" Министерства энергетики Республики Казахстан
ИС МБП - Информационная система "Мониторинг бюджетного процесса" Министерства финансов Республики Казахстан
ИС "Показатели здоровья" - Информационная система "Показатели здоровья" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
ИС Реестр госимущества - Информационные система Реестра государственного имущества Министерства финансов Республики Казахстан
ИС ТЭП - Информационная система "Технико-экономические показатели" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
ОАГ - Отдел архитектуры и градостроительства
ОВП - Отдел внутренней политики
ОЖИ - Отдел жилищной инспекции
ОЗОСХ - Отдел земельных отношений и сельского хозяйства
ОЗСП - Отдел занятости и социальных программ
ОКРЯ - Отдел культуры и развития языков
ОО - Отдел образования
ОП -Отдел предпринимательства
ОПТАД - Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог
ОСЖКХ -Отдел строительства и жилищно-коммунального хозяйства
ОФКС - Отдел физической культуры и спорта
ОЭФ - Отдел экономики и финансов
ПЭП - Информационная система "Портал электронного правительства" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ИС РШЭП - Информационная система "Региональный шлюз как подсистема шлюза "электронного правительства" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
СОНО - Информационная система "Сервисы обработки налоговой отчетности" Министерства финансов Республики Казахстан
СУЛО - Система управления лекарственным обеспечением Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
СЭО e-Learning - Система электронного обучения e-Learning Министерства образования и науки Республики Казахстан
УАГ - Управление архитектуры и градостроительства
УВП - Управление внутренней политики
УГАСК - Управление государственного архитектурно-строительного контроля
УДР - Управление по делам религий
УЗ - Управление здравоохранения
УЗО - Управление земельных отношений
УИИР - Управление индустриально-инновационного развития
УКАД - Управление культуры, архивов и документации
УКЗ - Управление по контролю земель
УКЗСП - Управление координации занятости и социальных программ
УМП - Управление молодежной политики
УО - Управление образования
УП - Управление предпринимательства
УПР - Управление природных ресурсов
УПТАД - Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог
УРЯ - Управление развития языков
УС - Управление строительства
УСХ - Управление сельского хозяйства
УФКС - Управление физической культуры и спорта
УЭЖКХ - Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
УЭФ - Управление экономики и финансов
ЭБД ГМС - Электронная база данных государственного мониторинга собственности Министерства финансов Республики Казахстан
Приложение 2 к Типовой архитектуре
"электронного акимата"
Типовой набор целевых индикаторов информатизации местных исполнительных органов
Индикатор
Ед.изм
1.
Индикаторы развития ИК-инфраструктуры МИО и степени автоматизации функций МИО
1.1
Индикаторы использования межведомственных ИС:

Спорттық разрядтарды: 2 -разрядты спортшы, 3- разрядты спортшы, 1- разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 2-разрядты спортшы, жасөспiрiмдер арасындағы 3-разрядты спортшы және біліктілік санаттарды беру: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешісі (тек қана Алматы және Астана қалаларының аудан әкімдері)
Өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Спорттық разрядты беруге өтініштер тізілімі Спорттық разрядты беру туралы куәліктер, біліктілік санатты беру туралы куәліктер тізілімі немесе спорттық разрядты, біліктілік санатты беру туралы бұйрықтың көшірмесі
8
Неке-отбасылық қатынастар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
нотариалды әрекеттерді жасауды, азаматтық хал актілерін тіркеуді ұйымдастырады
АХАТ АЖ
9
Өзара іс-қимылды ұйымдастыру
жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара әрекеттеседі
БЭПЖ арқылы жедел өзара іс-қимыл
1-деңгей:
Өткізілген мәжілістерді, отырыстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
мәжілістерді жоспарлауды автоматтандыру, хабарландыруды әкімдіктің интернет-ресурсында жариялау, қатысушы тұлғаларға шақыру-қағаздарды жіберу.
3-деңгей:
Мәжілістердің хаттамаларын құруды және қатысушы тұлғалармен келісуді автоматтандыру.
10
Бюджетті басқару
жергілікті бюджетті бекіткен (нақтылаған) кезде қала, аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихаты сессиясының жұмысына қатысады
ЖБЖ АҚ
Бюджет жобасын дайындау және жинақтау, қаржыландыру жоспарларын, мемлекеттік сатып алу жоспарларын жасау және жинақтау, қаржыландыру жоспарының орындалуын талдау және бақылау процестерін автоматтандыру
11
Туыстары жоқ адамдарды жерлендіру және зираттарды күтіп ұстау
туысы жоқ адамдарды жерлеуді және зираттар мен өзге де жерлеу орындарын тиісті қалпында күтіп-ұстау жөніндегі қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады.
ЭМС ААЖ
12
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы жұмысты ұйымдастырады
тарихи және мәдени мұраны сақтау бойынша жұмысты ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
13
Жер қатынастары саласындағы жұмысты ұйымдастыру
өз құзыреті шегінде жер қатынастарын реттеуді жүзеге асырады;
ЭМС ААЖ
14
Шаруашылық бойынша есепке алу
шаруашылық бойынша есепке алуды жүзеге асырады
АӨК ААЖ
Шаруашылық бойынша есепке алу деректері
15
Халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметті ұйымдастыру
қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетеді
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру туралы, ұйымдастырылған әлеуметтік жұмыс орындары туралы мәліметтерді автоматтандыру
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру туралы мәліметтер
16
қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуемттік жұмыс орындарын ұйымдастырады
Ұйымдастырылған әлеуметтік жұмыс орындары туралы мәліметтер
17
Денсаулық сақтау саласындағы қызметті ұйымдастыру
ауылдық денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі
ЭМС ААЖ, Кадрлар ААЖ
18
шұғыл медициналық көмек көрсету қажет болған жағдайда, ауруларды дәрігерлік көмек көрсететін таяу жердегі денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізіп салуды ұйымдастырады
19
Кәсіпқой емес медиаторларды есепке алу
кәсіпқой емес медиаторлардың есебін жүргізеді
Кәсіпқой емес медиаторларды есепке алуды автоматтандыру
Кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімі
20
Жұмылдыру дайындығы саласындағы қызметті ұйымдастыру
өз құзыреті шегінде әскери міндет және әскери қызмет, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы мәселелер бойынша, сондай-ақ азаматтық қорғаныс саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді
МОИП, ЭҚАБЖ
21
Білім беру және мәдіниет саласында,ы қызметті ұйымдастыру
республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық маңызы бар қалада орналасқан мәдениет мекемелерін қоспағанда, мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу ұйымдарының, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз етеді
АИС ЭГЗ
Мектепке дейінгі білім беру және мәдениет ұйымдарының тізбесі
22
Әлеуемттік көмек көрсету саласындағы қызметті ұйымдастыру
мүгедектерге көмек көрсетуді ұйымдастырады;
"Е-собес" ААЖ, ӘҚ АЖ, ЭМС ААЖ
23
дене шынықтыру және спорт жөніндегі уәкiлеттi органмен және мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп, мүгедектер арасында сауықтыру және спорттық iс-шаралар өткiзудi ұйымдастырады
24
мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп, мәдени-бұқаралық және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады
25
мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтiк көмек көрсетуді үйлестiредi
26
аз қамтылған адамдарды айқындайды
Аз қамтылған адамдар тізілімі
27
жалғыз басты қарт және еңбекке қабілетсіз азаматтарға үйде қызмет көрсетуді ұйымдастырады
Жалғыз басты қарт және еңбекке қабілетсіз азаматтар тізілімі
28
халықтың әлеуметтiк жағынан әлсіз топтарына қайырымдылық көмек көрсетуді үйлестіреді
29
"Алтын алқа" алқасымен наградталған аналарға үй бөлуге жәрдемдеседі
30
жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi
31
Сумен жабдықтау және су бөлу, көлік, дене шынықтыру және спорт, кәсіпкерлік салаларындағы қызметті ұйымдастыру
елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
32
өз құзыретi шегiнде елдi мекендердi сумен жабдықтауды ұйымдастырады және су пайдалану мәселелерiн реттейдi
33
қоғамдық көліктің қозғалысын ұйымдастырады
34
жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды
35
шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдеседi
36
Ұсыныстарды әзірлеу
жоғары тұрған органдарға жұмыспен қамту, атаулы әлеуметтік көмек көрсетуді қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар енгізеді
ЭҚАБЖ
1-деңгей:
Әзірленген ұсыныстарды есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
ұсыныстарды енгізу, қарау, келісу жөніндегі процестерді автоматтандыру
37
аудан орталығымен көлік қатынасын ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар енгізеді, сондай-ақ ауылдық жерде оқушыларды мектепке дейін және кейін қарай тегін жеткізіп салуды ұйымдастырады
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӘА – Әкім Аппараты
"Е-собес" ААЖ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
"Медстат" ААЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Медстат" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
"Еңбек нарығы" ААЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
Оралман ДҚ ААЖ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Оралман" деректер қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
МҚК ААЖ - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің "Мемлекеттік қала құрылысы кадастры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
МЖК ААЖ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің "Мемлекеттік жер кадастры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
Кадрлар ААЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Кадрлар" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ӘҚ ААЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Әлеуметтік қамсыздандыру" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
МОДҚ ААЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Мүгедектердің орталықтандырылған деректер қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ЭМС ААЖ - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Электрондық мемлекеттік сатып алулар" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ЭШК ААЖ - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің "Электрондық шаруашылық бойынша кітап" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
ӘҚ – Әкімшілік құқық бұзушылық
АӨК БАБЖ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Бірыңғай автоматтандырылған басқару жүйесі ;
СРББАТЖ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстарын басқарудың бірыңғай ақпараттық-талдамалық жүйесі
ҚОҚ БАЖ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қоршаған ортаны қорғау бірыңғай ақпараттық жүйесі;
ӘЕС БАЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесі;
ЭҚАБЖ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі;
ЕЭПС - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Бірыңғай электрондық пошталық жүйесі;
СТЖ БАҚ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Селекциялық және тұқым жұмысының бірыңғай ақпараттық қоры
МТС – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Мал түлігін сәйкестендіру" Ақпараттық жүйесі
"Е-кызмет" ЫАЖ – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік істер және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің "Е-кызмет" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі
МОИП - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Мемлекеттік органдардың интранет-порталы
"Әділет" НҚА АҚЖ - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі
МТ АЖ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесі
ЕЛ МДҚ АЖ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі
МОК АЖ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Мемлекеттік орман кадастры" ақпараттық жүйесі
БЭҚМ АЖ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Бірыңғай электрондық құжаттар мұрағаты" ақпараттық жүйесі
АХАТ АЖ - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтық хал актілерін тіркеу жөніндегі ақпараттық жүйесі
ШЖК АЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Шетелдік жұмыс күші" ақпараттық жүйесі
ЖМК АЖ - Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жануарлар әлемінің мемлекеттік кадастры" ақпараттық жүйесі
ҚК АЖ – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Қазнашылық-клиент" ақпараттық жүйесі
ЕҚТАК АЖ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар кадастры " ақпараттық жүйесі;
ҚР БП ҚСжАЕК АЖ - Қазақстан Республикасы Бас прокуратураының Құқықтық статистика және арнайы еепке алу комитетінің "Арнайы есепке алу" ақпараттық жүйесі
БРК АЖ - Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Балық ресурстарының кадастры" ақпараттық жүйесі
БПМ АЖ - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Бюджеттік процестің мониторингі " ақпараттық жүйесі Мемлекеттік мүлік тіркелімі АЖ - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік тіркелімінің ақпараттық жүйелері
"Денсаулық көрсеткіштері" АЖ- Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Денсаулық көрсеткіштері" ақпараттық жүйесі
ЭҮӨШ АЖ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Өңірлік шлюз "электрондық үкіметтің" қосалқы жүйесі ретінде" ақпараттық жүйесі
ТЭК АЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Техникалық-экономикалық көрсеткіштер " ақпараттық жүйесі;
АЖБ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Ауыл шаруашылық жануарларын бірдейлендіру" ақпараттық жүйесі
СҚБ – Сәулет және қала құрылысы бөлімі
ІСБ – Ішкі саясат бөлімі
ТИБ – Тұрғын үй инспекциясы бөлімі
ЖҚАШБ - Жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
ЖҚӘББ – Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
МТДБ - Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
ББ – Білім беру бөлімі
КБ – Кәсіпкерлік бөлімі
ЖКАЖБ - Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары болімі
ҚТКШБ - Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
ДШСБ - Дене шынықтыру және спорт бөлімі
ЭҚБ – Экономика және қаржы бөлімі
ЭҮП - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Электрондық үкімет порталы" ақпараттық жүйесі;
СЕӨС - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Салық есептілігін өңдеу сервистері " ақпараттық жүйесі;
ДҚБЖ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Дәрімен қамсыздандыруды басқару жүйесі;
e-Learning ЭОЖ- Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің электронды оқыту жүйесі
СҚБ - Сәулет және қала құрылысы басқармасы
ІСБ – Ішкі саясат басқармасы
МСҚББ - Мемлекеттік сәулеттік-құрылыстық бақылау басқармасы
ДІБ – Дін істері басқармасы
ДБ – Денсаулық сақтау басқармасы
ЖҚБ – Жер қатынастары басқармасы
ИИДБ - Индустриалды-инновациялық даму басқармасы
ММҚБ - Мәдениет, мұрағат және құжаттама басқармасы
ЖББ - Жерді бақылау басқармасы
ЖҮӘББ - Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
ЖСБ – Жастар саясаты басқармасы
ББ – Білім басқармасы
КБ – Кәсіпкерлік басқармасы
ТРБ- Табиғи ресурстар басқармасы
ЖКАЖБ - Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
ТДБ - Тілдерді дамыту басқармасы
ҚБ – Құрылыс басқармасы
АШБ – Ауыл шаруашылығы басқармасы
ДШСБ - Дене шынықтыру және спорт басқармасы
ЭТКШБ – Энергетика және тұрғын үй –коммуналдық шаруашылық басқармасы
ЭҚБ – Экономика және қаржы басқармасы
МММ ЭДҚ - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Меншіктің мемлекеттік мониторингі электрондық деректер қоры
"Электрондық әкімдіктің"
үлгілік архитектурасына
2-қосымша
Жергілікті атқарушы органдарды ақпараттандырудың нысаналы индикаторларының үлгілік жинағы
Индикатор
Өлшем бірлігі
1.
ЖАО АК-инфрақұрылымын дамытудың және ЖАО функцияларын автоматтандыру деңгейінің индикаторлары
1.1
Ведомствоаралық АЖ пайдалану индикаторлары:

1.1.1
Доля принятых заявлений на получение разрешений (направленных уведомлений) в электронном виде (рассматривается только для тех услуг, где реализована возможность электронной подачи в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.1.2
Доля выданных разрешений (талонов) в электронном виде (в части разрешений рассматривается только для тех услуг, где реализована возможность электронной выдачи в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.1.3
Доля межведомственного электронного документооборота
%
1.1.4
Доля кадровых приказов, сформированных в ИИС "e-қызмет"
%
1.1.5
Доля планов мероприятий, контроль исполнения которых ведется через ИПГО
%
1.1.6
Доля обращений ФЛ и ЮЛ, переданных в Единую систему учета обращений
%
1.2
Индикаторы автоматизации функций МИО:
1.2.1
Доля обращений ФЛ и ЮЛ, принятых в электронном виде
%
1.2.2
Доля плановых проверок, проведенных на основе автоматизированной СУР
%
1.2.3
Доля информационных учетных документов проверок и информационных учетных документов по привлечению к административной ответственности, переданных в АИС СУ посредством интеграции информационных систем
%
1.2.4
Количество полностью автоматизированных государственных услуг (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
Ед.
1.2.5
Количество частично автоматизированных государственных услуг (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
Ед.
1.2.6
Доля услуг с полной или частичной автоматизацией (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.2.7
Доля электронных заявлений на получение государственных услуг от общего количества принятых заявлений (без учета услуг, автоматизированных в ИС ГБД ЕЛ)
%
1.2.8
Доля заявлений/ уведомлений/ отчетов/ ходатайств, полученных от ФЛ и ЮЛ в электронном виде, от общего количества полученных документов (без учета государственных услуг)
%
1.2.9
Количество автоматизированных услуг организаций, находящихся в ведении МИО
Ед.
1.2.10
Доля электронных информационных ресурсов от общего количество информационных ресурсов МИО
%
1.2.11
Уровень наполнения электронных информационных ресурсов историческими данными
%
1.2.12
Доля информационных ресурсов, размещенных и актуализируемых на интернет-портале МИО путем интеграции с ИС, содержащими данные ресурсы
%
1.2.13
Доля отраслевых конкурсов и тендеров, проведенных в электронном виде (по реализации или предоставлению права пользования государственными ресурсами, по реализации государственных стабилизационных ресурсов зерна, по определению организации на осуществление перевозок)
%
1.2.14
Количество показателей социально-экономического развития, рассчитываемых автоматически
Ед.

1.1.1
Электронды түрде қабылданған рұқсатты алуға арналған өтініштер (жолданған хабарламалар) үлесі (тек оларды ЕЛ МДҚ АЖ электронды беру мүмкіндігі іске асырылған қызметтер үшін ғана қарастырылады )
%
1.1.2
Электронды түрде берілген рұқсаттар (талондар) үлесі (рұқсаттар бөлігінде тек оларды ЕЛ МДҚ АЖ электронды беру мүмкіндігі іске асырылған қызметтер үшін ғана қарастырылады)
%
1.1.3
Ведомствоаралық электрондық құжат айналымының үлесі
%
1.1.4
"Е-қызмет" ЫАЖ құрылған кадрлар жөніндегі бұйрықтар үлесі
%
1.1.5
Олардың орындалуын бақылау МОИП арқылы жүргізілетін іс-шаралар жоспарларының үлесі
%
1.1.6
Жүгінулерді бірыңғай есепке алу жүйесіне берілген ЖТ және ЗТ жүгінулерінің үлесі
%
1.2
ЖАО функцияларын автоматтандыру индикаторлары:
1.2.1
Электронды түрде қабылданған ЖТ және ЗТ жүгінулерінің үлесі
%
1.2.2
Автоматттандырылған РБЖ негізінде өткізілген жоспарлы тексерулер үлесі
%
1.2.3
Тексерулердің ақпараттық есептік құжаттардың және ақпараттық жүйелерді ықпалдастыру арқылы АЕ ААЖ берілген әкімшілік жауапкершілікке тарту жөніндегі ақпараттық есептік құжаттардың үлесі
%
1.2.4
Толық автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саны (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
Бірл.
1.2.5
Ішінара автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саны (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
Бірл.
1.2.6
Толық немесе ішінара автоматтандырылған қызметтер үлесі (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
%
1.2.7
Қабылданған өтініштердің жалпы санынан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған электронды өтініштер үлесі (ЕЛ МДҚ АЖ автоматтандырылған қызметтерді қоспағанда)
%
1.2.8
Алынған құжаттардың жалпы санынан ЖТ және ЗТ электронды түрде алынған өтініштер/хабарламалар/есептер/өтінімдер үлесі (мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді қоспағанда)
%
1.2.9
ЖАО қарамағындағы ұйымдардың автоматтандырылған қызметтері саны
Бірл.
1.2.10
ЖАО ақпараттық ресурстарының жалпы санынан электронды ақпараттық ресурстардың үлесі
%
1.2.11
Электронды ақпараттық ресурстарды тарихи деректермен толықтыру деңгейі
%
1.2.12
Осы ресурстарды қамтитын АҚ ықпалдастыру жолымен ЖАО интернет-порталында орналастырылған және өзектілендірілген ақпараттық ресурстардың үлесі
%
1.2.13
Электронды түрде өткізілген салалық конкурстардың және тендерлердің үлесі (мемлекеттік ресурстарды пайдалану құқықғын іске асыру немесе беру бойынша, астықтың мемлекеттік тұрақтандыру ресурстарын іске асыру бойынша, тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымды айқындау бойынша)
%
1.2.14
Автоматты түрде есептелетін әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштерінің саны
Бірл.

Уровень покрытия 3G и 4G
%
2.8
Количество человек, ежедневно использующих бесплатный WiFi
Ед.
2.9
Количество средств пассажирского транспорта, имеющих бесплатный WiFi
Ед.
2.10
Уровень цифровой грамотности населения
%
2.11
Доля взрослого населения, имеющего ЭЦП
%
Расшифровка аббревиатур:
ИС ГБД ЕЛ – информационная система Государственная база данных "Е-лицензирование"
ИИС "e-қызмет" - интегрированная информационная система "e-қызмет"
ИПГО – Интранет-портал государственных органов Республики Казахстан
СУР – система управления рисками
АИС СУ – автоматизированная информационная система "Специальные учеты"
ПК – персональный компьютер
ЭЦП – электронная цифровая подпись
ЕТС ГО – Единая транспортная среда государственных органов Республики Казахстан
ШПД – широкополосный доступ в Интернет
3G - технологии мобильной связи 3 поколения, набор услуг, который объединяет как высокоскоростной мобильный доступ с услугами сети Интернет, так и технологию радиосвязи, которая создаҰт канал передачи данных
4G - поколение мобильной связи с повышенными требованиями. К четвҰртому поколению принято относить перспективные технологии, позволяющие осуществлять передачу данных со скоростью, превышающей 100 Мбит/с -подвижным и 1 Гбит/с — стационарным абонентам

3G және 4G қамту деңгейі
%
2.8
Тегін WiFi күнде пайдаланатын адамдар саны
Бірл.
2.9
Тегін WiFi бар жолаушылар көлігі құралдарының саны
Бірл.
2.10
Халықтың цифрлық сауаттылығы деңгейі
%
2.11
ЭЦҚ бар ересек халықтың үлесі
%
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕЛ МДҚ АЖ – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі
"e-қызмет" ЫАЖ - "e-қызмет" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі
МОИП – Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының интранет-порталы
АЕ ААЖ – "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
ДК – дербес компьютер
ЭЦҚ – электронды цифрлық қолтаңба
МО БКО – Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының Бірыңғай көлік ортасы
КБҚ – Интернетке кең белдеулі қолжетімдік
3G - 3 буындағы ұтқыр байланыс технологиясы, Интернет желісінің қызметтеріне жоғары жылдамдылықты қолжетімдікті де, сондай-ақ , деректерді беру арнасын құратын радиобайланыс технологиясын да біріктіретін қызметтер жинағы
4G - жоғары талаптары бар ұтқыр байланыс буыны. Төртінші буынға жылжымалы абоненттерге деректерді 100 Мбит/с асатын, тұрақты абоненттерге - 1 Гбит/с жылдамдылықпен беруге мүмкіндік беретін перспективалық технологияларды жатқызады