Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2016 год в дошкольных организациях города Астаны
Постановление акимата города Астаны от 3 мая 2016 года № 107-862. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 24 мая 2016 года № 1022. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 9 января 2017 года № 107-1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 09.01.2017 № 107-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-1) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", Указом Президента Республики Казахстан от 1 марта 2016 года № 205 "Об утверждении Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016-2019 годы", приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений, а также на дошкольное воспитание и обучение" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13418), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, размер подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2016 год в дошкольных организациях города Астаны согласно приложению 1.
2. Государственным учреждениям "Аппарат акима района "Алматы" города Астаны", "Аппарат акима района "Есиль" города Астаны", "Аппарат акима района "Сарыарка" города Астаны" произвести возмещение текущих затрат дошкольных организаций по воспитанию и обучению в пределах утвержденных планов финансирования с 1 января 2016 года.
3. Признать утратившими силу постановления акимата города Астаны согласно приложению 2.
4. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление образования города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также размещение на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.

Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2016 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 3 мамырдағы № 107-862 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 24 мамырда № 1022 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 09 қаңтардағы № 107-1 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 09 қаңтардағы № 107-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 3-тармағының 7-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 205 Жарлығына, "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар мамандарды даярлауға, сондай-ақ жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне, мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қантардағы № 122 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2016 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемі 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласы "Алматы" ауданы әкімінің аппараты", "Астана қаласы "Есіл" ауданы әкімінің аппараты", "Астана қаласы "Сарыарқа" ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелері бекітілген қаржыландыру жоспарлары шегінде тәрбиелеу мен оқыту бойынша мектепке дейінгі ұйымдардың ағымдағы шығындарын өтеуді 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жүзеге асырсын.
3. 2-қосымшаға сәйкес Астана қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Джаксыбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 3 мая 2016 года № 107-862
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание
и обучение, размер подушевого финансирования и
родительской платы в расчете на одного воспитанника на
2016 год в дошкольных организациях города Астаны
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акиматаакимата города Астаны от 17.10.2016 № 107-1922 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование организации дошкольного воспитания и обучения
Государственный образовательный заказ, количество мест
Размер подушевого финансирования в расчете на одного воспитанника в месяц (тенге)
Размер родительской платы на одного воспитанника в месяц (тенге)
1
2
3
4
5
Администратор бюджетных программ – Государственное учреждение «Аппарат акима района «Алматы» города Астаны»
1.
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 1 «Бәйтерек» акимата города Астаны

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 3 мамырдағы
№ 107-862 қаулысына
1-қосымша
Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2016 жылға бір
тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттік білім беру тапсырысы, жан басына шаққандағы
қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 13.07.2016 № 107-1334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.10.2016 № 107-1922 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен білім беру ұйымының атауы
Мемлекет-
тік білім беру тапсырысы, орындар саны
Айына бір тәрбиеленушіге шаққандағы жан басына қаржыландыру көлемі (теңге)
Ата-ананың бір тәрбиеленушіге айына ақы төлеу көлемі (теңге)
1
2
3
4
5
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі – "Астана қаласы "Алматы" ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1.
Астана қаласы әкімдігінің "№ 1 "Бәйтерек" балабақшасы" мемелекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны

23 000
20 800
230.
Частный детский сад ТОО «ECO-GROUP.KZ»
70
23 000
20 800
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 3 мая 2016 года № 107-862
Перечень
постановлений акимата города Астаны,
признанных утратившими силу
1. Постановление акимата города Астаны от 14 мая 2015 года № 107-727 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2015 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 907, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 28 мая 2015 года № 56 (3361), "Вечерняя Астана" от 28 мая 2015 года № 56 (3279).

23 000
20 800
230.
"ECO-GROUP.KZ" ЖШС жеке меншік балабақшасы
70
23 000
20 800
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 3 мамырдағы
№ 107-862 қаулысына
2-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің күші жойылды деп танылған кейбір
қаулыларының тізбесі
1. "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2015 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 107-727 қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 907 болып тіркелген, 2015 жылғы 28 мамырдағы № 56 (3361) "Астана ақшамы", 2015 жылғы 28 мамырдағы № 56 (3361) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).

2. Постановление акимата города Астаны от 3 августа 2015 года № 107-1339 "О внесении дополнений в постановление акимата города Астаны от 14 мая 2015 года № 107-727 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2015 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 940, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 17 сентября 2015 года № 103 (3308), "Вечерняя Астана" от 17 сентября 2015 года № 103 (3326).
3. Постановление акимата города Астаны от 8 октября 2015 года № 107-1778 "О внесении дополнения в постановление акимата города Астаны от 14 мая 2015 года № 107-727 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2015 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 958, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 29 октября 2015 года № 121 (3326), "Вечерняя Астана" от 29 октября 2015 года № 121 (3344).
4. Постановление акимата города Астаны от 5 ноября 2015 года № 107-1979 "О внесении изменения в постановление акимата города Астаны от 14 мая 2015 года № 107-727 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2015 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 976, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 10 декабря 2015 года № 139 (3344), "Вечерняя Астана" от 10 декабря 2015 года № 139 (3362).
5. Постановление акимата города Астаны от 3 декабря 2015 года № 107-2223 "О внесении дополнения в постановление акимата города Астаны от 14 мая 2015 года № 107-727 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2015 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 978, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 10 декабря 2015 года № 139 (3344), "Вечерняя Астана" от 10 декабря 2015 года № 139 (3362).

2. "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2015 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 107-727 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 3 тамыздағы № 107-1339 қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 940 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 103 (3308) "Астана ақшамы", 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 103 (3326) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
3. "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2015 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 107-727 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 8 қазандағы № 107-1778 қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 958 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 қазандағы № 121 (3326) "Астана ақшамы", 2015 жылғы 29 қазандағы № 121 (3344) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
4. "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2015 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 107-727 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 5 қарашадағы № 107-1979 қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 976 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 139 (3344) "Астана ақшамы", 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 139 (3362) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
5. "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2015 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 107-727 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 107-2223 қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 978 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 139 (3344) "Астана ақшамы", 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 139 (3362) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).

6. Постановление акимата города Астаны от 17 ноября 2015 года № 107-2090 "О внесении дополнения в постановление акимата города Астаны от 14 мая 2015 года № 107-727 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2015 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 977, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 10 декабря 2015 года № 139 (3344), "Вечерняя Астана" от 10 декабря 2015 года № 139 (3362).
7. Постановление акимата города Астаны от 10 декабря 2015 года № 107-2276 "О внесении дополнения в постановление акимата города Астаны от 14 мая 2015 года № 107-727 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2015 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 982, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 29 декабря 2015 года № 146 (3351), "Вечерняя Астана" от 29 декабря 2015 года № 146 (3369).

6. "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2015 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 107-727 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 17 қарашадағы № 107-2090 қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 977 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 139 (3344) "Астана ақшамы", 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 139 (3362) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
7. "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2015 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 107-727 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 107-2276 қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 982 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 146 (3351) "Астана ақшамы", 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 146 (3369) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).