Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость"
Постановление акимата города Астаны от 13 мая 2016 года № 102-961. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 17 июня 2016 года № 1032. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 26 октября 2020 года № 502-2499
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 26.10.2020 № 502-2499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость".
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление сельского хозяйства города Астаны" Курмангалиева Асета Кабиевича опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также размещение на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Лукина А.И.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
А. Джаксыбеков
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 13 мая 2016 года № 102-961
Регламент государственной услуги "Субсидирование
заготовительным организациям в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в
бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную
стоимость"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 9-3/1000 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12437) (далее – Стандарт).

"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 13 мамырдағы № 102-961 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 17 маусымда № 1032 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 26 қазандағы № 502-2499 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 26.10.2020 № 502-2499 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Әсет Қабиұлы Құрманғалиевқа осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.И. Лукинге жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 13 мамырдағы
№ 102-961 қаулысымен
бекітілген
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға
есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі 2015 жылғы 16 қарашадағы № 9-3/1000 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12437 болып тіркелген) бекітілген "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является решение о выплате субсидий оформляется приказом руководителя или лица замещающего его.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, его длительность выполнения:
процедура 1: заявка услугополучателем подается в канцелярию услугодателя, регистрируется с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцати) минут.
Результат – регистрация заявления (документов) услугополучателя.
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель передает заявку руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 минут.
Результат – зарегистрированные документы услугополучателя с визой руководителя услугодателя для исполнения.
процедура 3: руководитель отдела определяет ответственного специалиста отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцати) минут.
Результат – определение ответственного специалиста услугодателя.
процедура 4: ответственный специалист услугодателя извещает орган государственных доходов города Астаны (далее – орган государственных доходов) о получении заявки услугополучателя, с приложением ее копии. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат – отправка услугодателем заявки услугополучателя в орган государственных доходов.
процедура 5: орган государственных доходов представляет услугодателю сведения по заготовительной организации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 3 (трех) рабочих дней.
Результат – сведения о заготовительной организации.
процедура 6: услугодатель проводит сверку сведений, указанных в заявке услугополучателя, со сведениями по заготовительной организации, представленными органом государственных доходов, и принимает решение о выплате или об отказе в выплате субсидий услугополучателю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат – приказ руководителя услугодателя о выплате или об отказе в выплате субсидий.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына тиесілі субсидия қаражатын одан әрі аударуға төлем құжаттарын ұсыну болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының тапсыруы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1-рәсім: көрсетілетін қызмет алушы өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырады, тіркеу нөмірін берумен және күнімен тіркеледі, бұдан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының өтінішін (құжаттарын) тіркеу.
2-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтижесі – орындау үшін көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен көрсетілетін қызметті алушының тіркелген құжаттары.
3-рәсім: бөлім басшысы бөлімнің жауапты маманын белгілейді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтау.
4-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің жауапты маманы Астана қаласының мемлекеттік кірістер органын (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) көрсетілетін қызметті алушының өтінімінің көшірмесін бере отырып, оны алғаны туралы хабардар етеді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік кірістер органына көрсетілетін қызметті алушының өтінімін жіберуі.
5-рәсім: мемлекеттік кіріс органы дайындаушы ұйымдар жөніндегі мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Нәтижесі – дайындаушы ұйымдар туралы мәліметтер.
6-рәсім: көрсетілетін қызметті алушының өтінімінде көрсетілген мәліметтерді және мемлекеттік кірістер органы ұсынған дайындаушы ұйым туралы мәліметтермен салыстырып-тексеруді жүргізеді және көрсетілетін қызметті алушыға субсидиялар төлеу немесе төлеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының субсидиялар төлеу немесе төлеуден бас тарту туралы бұйрығы.

процедура 7: бухгалтер услугодателя в случае положительное решения формирует платежные документы на выплату субсидий и представляет в территориальное подразделение казначейства к оплате. Максимально допустимое время выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат – перечисление услугодателем причитающихся субсидий на банковский счет услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела;
5) орган государственных доходов;
6) ответственный специалист отдела;
7) бухгалтер услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 и 2 к Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в Государственную корпорацию "Правительство для граждан".
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление оператору.
График работы услугодателя указан в пункте 8 Стандарта.
9. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя и услугодателя через веб-портал "электронного правительства".
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование заготовительным
организациям в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах
исчисленного налога на добавленную стоимость"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование заготовительным
организациям в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах
исчисленного налога на добавленную стоимость"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя

7-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің есепшісі субсидия төлеуге арналған құжаттарды қалыптастырады және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын төлеуге ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күн ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына арналған тиесілі субсидия қаражатын көрсетілетін қызметті берушінің аударуы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімінің жауапты маманы;
5) Мемлекеттік кіріс органдары;
6) бөлімнің жауапты маманы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің бухгалтері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдерінің (іс-қимылдың) бірізділігің сипаттау анықтамалығы Регламентің 1 және 2-қосымшасында келтірілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен мемлекеттік қызметті көрсету қызмет алушыларға мүмкіндік қарастырылмаған.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы операторға өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет алушылар мен қызметті берушілер арасында "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш білдіру мүмкіндігі қарастырылмаған.
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы
дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған
құн салығы шегінде бюджетке төленген
қосылған құн салығы субсидиялау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің
арасындағы (қызметкерлерінің) рәсімдердің (іс қимылдар)
реттілік сипаттамасының блок-сызбасы
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы
дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған
құн салығы шегінде бюджетке төленген
қосылған құн салығы сомасын субсидиялау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы мемлекеттік көрсетілетін
қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы