Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в области здравоохранения в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 5 октября 2016 года № 106-1854. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 9 ноября 2016 года № 1077. Утратило силу постановление акимата города Нур-Султана от 15 февраля 2021 года № 106-458.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 15 февраля 2021 года № 106-458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность" согласно приложению 2;
3) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" согласно приложению 3;
4) Регламент государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" согласно приложению 4.
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление здравоохранения города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также размещение на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Исекешев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 5 октября 2016 года
№ 106-1854
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на
медицинскую деятельность"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление здравоохранения города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11356).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

Астана қаласында денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 5 қазандағы № 106-1854 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылғы 9 қарашада № 1077 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 15 ақпандағы № 106-458 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 15.02.2021 № 106-458 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 16-бабының 3-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 2-қосымшаға сәйкес;
3)"Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 3-қосымшағасәйкес;
4) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарда жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап өз күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 5 қазандағы
№ 106-1854 қаулысына
1-қосымша
"Медициналық қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген "Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерің мемлекеттік тізілімінде № 11356 болып тіркелді) негізінде Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии оформляются в электронной форме, распечатываются и заверяются печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10% от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четырех) МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100% от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – медициналық қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы не Стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электронды.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолымен расталды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес:
1) лицензия беру үшін – 10 (он) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензияны беру кезіндегі ставканың 10 %-ын, бірақ 4 (төрт) АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрату портал арқылы берілген жағдайда төлем "электрондық үкімет" төлем арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) услугодателю заявления по форме согласно приложениям 1, 2, 3 к Стандарту.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием, регистрация и передача документов услугополучателя сотрудником канцелярии услугодателя руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут в день поступления документов услугополучателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы услугополучателя ответственному исполнителю услугодателя – не более 25 (двадцати пяти) минут в день поступления документов услугополучателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявку и документы услугополучателя (либо его представителем по доверенности). В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, также по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта, ответственный исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги руководителю услугодателя:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает и направляет лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя – не более 15 (пятнадцати) минут в день выдачи документов услугополучателя;
5) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности) – не более 15 (пятнадцати) минут в день выдачи документов услугополучателя.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов услугополучателя, их регистрация;

1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 1,2,3-қосымшаларына сәйкес өтініш ұсынуы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттары түскен күні 15 (он бес) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттары түскен күні 25 (жиырма бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтініші мен құжаттарын қарастырады. Егерде, көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сәйкес құжаттарды толық емес ұсынған жағдайда сондай-ақ, Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
қағаз нысанда берілген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған немесе бүлінген жағдайда оның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасына қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тапсыратын күні 15 (он бес) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша өкілі) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тапсырады – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тапсыру күні 15 (он бес) минуттан аспайды.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау, оларды тіркеу.

2) виза руководителя услугодателя;
3) проект лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) подписание лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
5) выдача лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация и представление документов услугополучателя сотрудником канцелярии услугодателя руководителю услугодателя;
2) рассмотрение и направление документов услугополучателя ответственному исполнителю услугодателя;
3) подготовка и представление лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя для подписания руководителем услугодателя;
4) подписание и направление лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя;
5) регистрация и выдача лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности).
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
1. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:

2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы.
3) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы.
4) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою.
5) берілген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші жауапты орындаушысының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну;
4) лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне құжаттарды беру;
5) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) ұсыну.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбада көрсетілген.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:

1) работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, представленных услугополучателем, – в течение 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод работником Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС Государственной корпорации) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности не заполняются) – в течение 1 (одной) минуты;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в Государственную базу данных "Физические лица/Государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течение 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС – в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течение 1 (одной) минуты;
7) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации, через ШЭП в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) – в течение 2 (двух) минут.
2. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) процесс 6 – регистрация электронного пакета документов услугополучателя в АРМ РШЭП – в течение 2 (двух) минут;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, также по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта, – в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя или получение услугополучателем через работника Государственной корпорации расписки о приеме соответствующих документов – в течение 2 (двух) минут;

1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің дұрыс толтырылуын және құжаттар топтамасын тексереді – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Мемлекеттік корпорацияның ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорацияның ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторландыру процесі) енгізуі – 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің мәліметтерін (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенімхатының мәліметтері толтырылмайды) енгізуі 1 (бір) минут ішінде;
4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына немесе заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы, сонымен бірге Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы сұранысты жолдауы – 2 (екі) минут ішінде;
5) 1-шарт – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің және БНАЖ сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеруі – 1 (бір) минут ішінде;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастыруы;
7) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) жолдауы – 2 (екі) минут ішінде;
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) 6-процесс – ЭҮАШ АЖО электрондық құжатты тіркеу – 1 (бір) минуттың ішінде;
2) 2-шарт – көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сондай-ақ, Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі) – 1 (бір) минут ішінде;
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөнінде хабарлама қалыптастырылады немесе көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алуы – 2 (екі) минут ішінде;

4) процесс 8 – получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата оказания государственной услуги (выдача справки), сформированного в АРМ РШЭП.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию, приведено в диаграмме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и (или) бизнес- идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и (или) БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и (или) БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН и (или) БИН, указанных в запросе, и ИИН и (или) БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием подтверждения подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного пакета документов (запроса услугополучателя), удостоверенных (подписанных) ЭЦП услугополучателя, через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, которые являются основанием для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;

4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (анықтама алу) алуы.
3. Жүгіну тәртібін және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін іске асырылады) көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН және (немесе) БСН және парольді (авторландыру процесі) енгізуі;
3) 1-шарт – ЖСН және (немесе) БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысаны шығады және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескере отырып толтыруы (мәліметтерді енгізуі), сұраныс нысанына құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде жалғау, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті көрсетушінің ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ бірдейлендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН және (немесе) БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігіндегі ЖСН және (немесе) БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарлама қалыптастырылады;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұранысты өңдеу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО жолдауы;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсетуге негіз болатын көрсетілетін қызметті алушы жалғаған құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында кемшіліктердің болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылады;

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомления в форме электронного документа), сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя услугодателя. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на медицинскую деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через
Государственную корпорацию
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на медицинскую деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через
портал
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на медицинскую деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 5 октября 2016 года
№ 106-1854
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на
фармацевтическую деятельность"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление здравоохранения города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11338).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады. Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Медициналық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Медициналық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары диаграммасы
"Медициналық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 5 қазандағы
№ 106-1854 қаулысына
2-қосымша
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 293 бұйрығымен бекітілген "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерің мемлекеттік тізілімінде № 11338 болып тіркелді) негізінде Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформленная лицензия, дубликат лицензии на фармацевтическую деятельность.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту нахождения услугополучателя лицензионный сбор за право занятия деятельностью в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)":
1) за выдачу лицензии за право занятия фармацевтической деятельностью – 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10% от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четырех) МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100% от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" или через банки второго уровня.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) услугодателю заявления по форме согласно приложениям 1, 2 к Стандарту.

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.e.gov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – лицензия, қайта ресімделген лицензия, фармацевтикалық қызметке лицензияның телнұсқасы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште лицензияны алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нұсқада ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді:
1) фармацевтикалық қызметпен айналысу құқығы үшін лицензия беру кезінде 10 (он) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес өтініш ұсынуы.

2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных пунктом 9 Стандарта, регистрирует их и представляет руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут в день поступления документов услугополучателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы услугополучателя ответственному исполнителю услугодателя – не более 25 (двадцати пяти) минут в день поступления документов услугополучателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявку и документы услугополучателя (либо его представителем по доверенности). В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, также по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта, ответственный исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги руководителю услугодателя:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает и направляет лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя – не более 15 (пятнадцати) минут в день выдачи документов услугополучателя.
5) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности) – не более 15 (пятнадцати) минут в день выдачи документов услугополучателя.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов услугополучателя, их регистрация;
2) виза руководителя услугодателя;
3) проект лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) подписание лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады – көрсетілетін қызметті алушының құжаттары түскен күні 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – көрсетілетін қызметті алушының құжаттары түскен күні 25 (жиырма бес) минуттан аспайды.
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтініші мен құжаттарын қарастырады. Егерде, көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сәйкес құжаттарды толық емес ұсынған жағдайда сондай-ақ, Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде құжат түскен күні – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тапсыратын күні 15 (он бес) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша өкілі) лицензиясын немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тапсырады – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тапсыру күні 15 (он бес) минуттан аспайды.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау, оларды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) лицензия немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;
4) қол қойылған лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;

5) выдача лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация и представление документов услугополучателя сотрудником канцелярии услугодателя руководителю услугодателя;
2) рассмотрение и направление документов услугополучателя ответственному исполнителю услугодателя;
3) подготовка и представление лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя для подписания руководителем услугодателя;
4) подписание и направление лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя;
5) регистрация и выдача лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности).
3. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается диаграммой функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
Государственная услуга не оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
1. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и (или) бизнес- идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

5) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеуі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауы және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынуы;
4) лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне құжаттарды беру;
5) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) ұсыну.
3. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-сызбада көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы көрсетпейді.
1. Жүгіну тәртібін және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін іске асырылады) көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;

2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и (или) БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и (или) БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН и (или) БИН, указанных в запросе, и ИИН и (или) БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием подтверждения подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного пакета документов (запроса услугополучателя), удостоверенных (подписанных) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, также по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта, которые являются основанием для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомления в форме электронного документа), сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя услугодателя. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на фармацевтическую деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через
портал
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на фармацевтическую деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны

2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН және (немесе) БСН және парольді (авторландыру процесі) енгізуі;
3) 1-шарт – ЖСН және (немесе) БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаның қалыптастырылуы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысаны шығады және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескере отырып толтыруы (мәліметтерді енгізуі), сұраныс нысанына құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде жалғау, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті көрсетушінің ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ бірдейлендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН және (немесе) БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігіндегі ЖСН және (немесе) БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарлама қалыптастырылады;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұранысты өңдеу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО жолдауы;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сондай-ақ, Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында кемшіліктердің болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылады;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады. Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары диаграммасы
Астана қаласы әкімдігінің

от 5 октября 2016 года
№ 106-1854
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности в сфере оборота наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров в области
здравоохранения"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление здравоохранения города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11338).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее –портал);
3) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является лицензия, переоформленная лицензия, дубликат лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту нахождения услугополучателя лицензионный сбор за право занятия деятельностью в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)":

2016 жылғы 5 қазандағы
№ 106-1854 қаулысына
3-қосымша
"Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. "Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 293 бұйрығымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерің мемлекеттік тізілімінде № 11338 болып тіркелді) негізінде Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметі" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал);
3) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия, қайта ресімделген лицензия, лицензияның телнұсқасы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, лицензия басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште лицензияны алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нұсқада ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді:

1) за выдачу лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10% от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четырех) МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100% от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" или через банки второго уровня.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявки и документов услугополучателя (либо его представителем по доверенности), согласно пункту 9 к Стандарту.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает, регистрирует и представляет документы руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут в день поступления документов услугополучателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявку услугополучателя и подготавливает резолюцию ответственному исполнителю услугодателя – не более 25 (двадцати пяти) минут в день поступления документов услугополучателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявку и документы услугополучателя (либо его представителем по доверенности). В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, также по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта, ответственный исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги руководителю услугодателя:
за выдачу лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
за переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
за выдачу дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;

1) денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру кезінде 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтініш пен құжаттарын ұсынуы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады – көрсетілетін қызметті алушының құжаттары түскен күні 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қарар дайындайды – құжаттар түскен күні 25 (жиырма бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтініші мен құжаттарын қарастырады. Егерде, көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сәйкес құжаттарды толық емес ұсынған жағдайда сондай-ақ, Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.

4) руководитель услугодателя подписывает и направляет лицензию и (или) приложение к лицензии, дубликата лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя – не более 15 (пятнадцати) минут в день выдачи документов услугополучателя;
5) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает лицензию и (или) приложение к лицензии, дубликата лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности) – не более 15 (пятнадцати) минут в день выдачи документов услугополучателя.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) отметка о регистрации заявки и документов услугополучателя, согласно пункту 9 к Стандарту;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) проект лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликата лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) подписание лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликата лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявки и документов услугополучателя и представление документов услугополучателя сотрудником канцелярии услугодателя руководителю услугодателя;
2) создание резолюции руководителем услугодателя;
3) подготовка и представление лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликата лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя для подписания руководителем услугодателя;
4) подписание и направление лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликата лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя;

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының лицензиясын немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тіркейді және тапсырады – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тапсыру күні 15 (он бес) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша өкілі) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тапсырады – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тапсыру күні 15 (он бес) минуттан аспайды.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) стандарттың 9-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарын тіркеу туралы белгі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары;
3) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның телнұсқасының жобасы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;
4) қол қойылған лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның телнұсқасы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның телнұсқасы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауы және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынуы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның телнұсқасына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне құжаттарды ұсынады;

5) регистрация и выдача лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликата лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности).
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
1. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, представленных услугополучателем, – в течение 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод работником Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС Государственной корпорации) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности не заполняются) – в течение 1 (одной) минуты;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в Государственную базу данных "Физические лица/Государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течение 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС – в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течение 1 (одной) минуты;

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның телнұсқасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) ұсынады.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбада көрсетілген.
4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің дұрыс толтырылуын және құжаттар топтамасының толықтығын тексереді – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі – 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің мәліметтерін (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенімхатының мәліметтері толтырылмайды) енгізуі – 1 (бір) минут ішінде;
4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына немесе заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы, сонымен бірге Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы сұранысты жолдауы – 2 (екі) минут ішінде;
5) 1-шарт – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің және БНАЖ сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеруі – 1 (бір) минут ішінде;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ мәліметтерінің және БНАЖ сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаның қалыптастырылуы – 1 (бір) минут ішінде;

от 5 октября 2016 года
№ 106-1854
Регламент государственной услуги "Определение соответствия
(несоответствия) потенциального поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
предъявляемым требованиям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление здравоохранения города Астаны" (далее – услугодатель) при непосредственном обращении субъекта здравоохранения, претендующего на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – услугополучателя) или его представителя к услугодателю, на основании стандарта государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11356).
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма предоставления государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее – ПМСП), по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

2016 жылғы 5 қазандағы
№ 106-1854 қаулысына
4-қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11356 болып тіркелді) негізінде "Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) немесе оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей өтініш берген кезде көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысандағы Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі сәйкес келмейтіні) туралы хаттамадан үзінді көшірме;
2) Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтерді (бұдан әрі – ТМККК) беру үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамадан үзінді көшірме.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

1. Основанием для начала процедуры (действия), по оказанию государственной услуги является наличие заявки и документов услугополучателя, согласно пункту 9 к Стандарту.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения при обращении услугополучателя к услугодателю для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП:
1) при непосредственном обращении услугополучателя к услугодателю секретарь Комиссии по проведению процедуры выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП (далее – Комиссия) осуществляет прием и регистрацию заявки на участие в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (далее – заявка) услугополучателя в журнале регистрации заявок и делает отметку в получении на копии заявки – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) Комиссия со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, определенного услугодателем, проводит заседание Комиссии по их рассмотрению, в ходе которого секретарь Комиссии перечисляет членам Комиссии и другим присутствующим, представленную заявку и документы услугополучателя, приложенные к ней, – в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке на участие – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
3) секретарь Комиссии оформляет протокол о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (далее – протокол) – в течение 1 (одного) рабочего дня.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) отметка на копии заявки о регистрации у услугодателя с указанием даты, времени и фамилии, имени, отчества секретаря Комиссии, принявшего пакет документов услугополучателя;
2) рассмотрение документов услугополучателя на соответствие (несоответствие) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в оказании ГОБМП, предусмотренным Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638;

1. Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарының болуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті алушының МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезін мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізу бойынша комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) хатшысы көрсетілетін қызметті алушыдан ТМККК қызметін берушісін таңдау процесіне қатысуға өтінімді (бұдан әрі – өтінім) қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында тіркейді және өтінімнің көшірмесінде қабылдағаны туралы белгі қояды – 15 (он бес) минуттың ішінде;
2) Комиссия көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қатысуға өтінім берудің ақтық мерзімі аяқталған күнінен бастап құжаттарды қарастыру бойынша Комиссияның отырысын өткізеді, оның барысында көрсетілетін қызметті беруші Комиссиясының хатшысы көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының мүшелері мен басқа қатысушыларға көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінім мен оған қоса берілген құжаттарды санап көрсетеді – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қатысуға арналған өтінімнің растылығын анықтау мерзімін белгілеу қажет болған жағдайда – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде.
3) Комиссия хатшысы ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге қойылатын талаптарға сәйкестілігін (сәйкес келмейтінін) анықтау туралы хаттаманы (бұдан әрі – хаттама) рәсімдейді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінімнің көшірмесінде күні, уақыты және көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің Комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің атын көрсетумен көрсетілетін қызметті берушіде тіркелуі туралы белгі;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі №638 бұйрығымен бекітілген ТМККК көрсету жөніндегі қызметтерді берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу Қағидасымен көзделген ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге қойылатын талаптарға сәйкестілігін (сәйкес келмейтінін) анықтау үшін құжаттарды қарау;

3) выдача услугополучателю выписки из протокола – в день оформления протокола.
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения при обращении услугополучателя к услугодателю для участия в оказании ГОБМП:
1) при непосредственном обращении услугополучателя к услугодателю секретарь Комиссии осуществляет прием и регистрацию заявки услугополучателя в журнале регистрации заявок и делает отметку в получении на копии заявки – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) Комиссия со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, определенного услугодателем, проводит заседание Комиссии по их рассмотрению, в ходе которого секретарь Комиссии перечисляет членам Комиссии и другим присутствующим, представленную заявку на участие и документы услугополучателя, приложенные к ней, – в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке на участие – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
3) секретарь Комиссии оформляет протокол о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в оказании ГОБМП (далее – протокол) – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) отметка на копии заявки о регистрации у услугодателя с указанием даты, времени и фамилии, имени, отчества секретаря Комиссии, принявшего пакет документов услугополучателя;
2) рассмотрение документов услугополучателя на соответствие (несоответствие) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в оказании ГОБМП, предусмотренным Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 638;
3) выдача услугополучателю выписки из протокола – в день оформления протокола.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

3) көрсетілетін қызметті алушыға хаттамадан үзінді беру – хаттама рәсімделген күні.
Көрсетілетін қызметті алушының ТМККК беру үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезінде мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде Комиссия хатшысы көрсетілетін қызметті алушыдан ТМККК қызметін берушісін таңдау процесіне қатысуға өтінімді (бұдан әрі – өтінім) қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында тіркейді және өтінімнің көшірмесінде қабылдағаны туралы белгі қояды – 15 (он бес) минуттың ішінде;
2) Комиссия көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қатысуға өтінім берудің ақтық мерзімі аяқталған күнінен бастап құжаттарды қарастыру бойынша Комиссияның отырысын өткізеді, оның барысында көрсетілетін қызметті беруші Комиссиясының хатшысы көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының мүшелері мен басқа қатысушыларға көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінім мен оған қоса берілген құжаттарды санап көрсетеді – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қатысуға арналған өтінімнің растылығын анықтау мерзімін белгілеу қажет болған жағдайда – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде.
3) Комиссия хатшысы ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге қойылатын талаптарға сәйкестілігін (сәйкес келмейтінін) анықтау туралы хаттаманы (бұдан әрі – хаттама) рәсімдейді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінімнің көшірмесінде күні, уақыты және көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің Комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің атын көрсетумен көрсетілетін қызметті берушіде тіркелуі туралы белгі;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі №638 бұйрығымен бекітілген ТМККК көрсету жөніндегі қызметтерді берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу Қағидасымен көзделген ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге қойылатын талаптарға сәйкестілігін (сәйкес келмейтінін) анықтау үшін құжаттарды қарау;
3) көрсетілетін қызметті алушыға хаттамадан үзінді беру – хаттама рәсімделген күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1) секретарь Комиссии услугодателя;
2) Комиссия услугодателя.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) секретарь Комиссии осуществляет прием представленных услугополучателем документов и заполняет данные услугополучателя в журнале регистрации заявок;
2) Комиссия со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, определенного услугодателем, проводит заседание Комиссии.
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке на участие – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
3) секретарь Комиссии услугодателя оформляет протокол.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
1. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) работник Государственной корпорации принимает, регистрирует документы услугополучателя и выдает расписку о приеме соответствующих документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности).
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки на участие и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 11 к Стандарту;
2) работник Государственной корпорации передает в накопительный сектор Государственной корпорации документы услугополучателя – в течение 30 (тридцати) минут;
3) накопительный сектор Государственной корпорации принимает документы услугополучателя, составляет реестр и передает документы услугополучателя через курьера Государственной корпорации секретарю Комиссии – в день приема документов услугополучателя;
4) секретарь Комиссии осуществляет прием представленных услугополучателем документов и заполняет данные услугополучателя в журнале регистрации заявок – в течение 15 (пятнадцати) минут;
5) Комиссия со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, определенного услугодателем, проводит заседание Комиссии по их рассмотрению, в ходе которого секретарь Комиссии перечисляет членам Комиссии и другим присутствующим, представленную заявку и документы услугополучателя, приложенные к ним, – в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке на участие – в течение 30 (тридцати) календарных дней;

1) көрсетілетін қызметті беруші Комиссиясының хатшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің Комиссиясы.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) Комиссияның хатшысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарын қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді толтырады;
2) Комиссия көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қатысу үшін өтінімді тапсыру мерзімі аяқталған күнінен бастап Комиссияның отырысын өткізеді;
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қатысуға арналған өтінімнің растылығын анықтау мерзімін белгілеу қажет болған жағдайда – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде.
3) көрсетілетін қызметті беруші Комиссиясының хатшысы хаттаманы ресімдеді.
4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандартқа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Мемлекеттік корпорацияның жинақтау секторына ұсынады – 30 (отыз) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау секторы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жинайды, тіркелім әзірлейді және көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Мемлекеттік корпорацияның курьері арқылы Комиссияның хатшысына жолдайды – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған күні;
4) Комиссия хатшысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді толтырады – 15 (он бес) минут ішінде;
5) Комиссия көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қатысуға өтінім берудің ақтық мерзімі аяқталған күнінен бастап құжаттарды қарастыру бойынша Комиссияның отырысын өткізеді, оның барысында Комиссия хатшысы Комиссия мүшелері мен басқа қатысушыларға көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінім мен оған қоса берілген құжаттарды санап көрсетеді – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қатысуға арналған өтінімнің растылығын анықтау мерзімін белгілеу қажет болған жағдайда – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде.

6) секретарь Комиссии оформляет протокол – в течение 1 (одного) рабочего дня.
2. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) выдача расписки о приеме соответствующих документов услугополучателя - в течение 20 (двадцати) минут;
2) выдача курьеру Государственной корпорации выписку из протокола – в день оформления протокола;
3) курьер Государственной корпорации передает результат оказания государственной услуги в сектор выдачи Государственной корпорации – в течение 30 (тридцати) минут;
4) сектор выдачи документов Государственной корпорации выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – в течение дня.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
предъявляемым требованиям"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

6) Комиссия хатшысы хаттаманы ресімдейді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы
1) көрсетілетін қызметті алушының тиісті құжаттарын қабылдау туралы қолхат беру – 20 (жиырма) минут ішінде;
2) мемлекеттік корпорацияның курьеріне хаттамадан үзіндіні беру – хаттама рәсімделген күні.
3) мемлекеттік корпорацияның курьері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ХҚО құжаттарды тапсыру секторына ұсынады – 30 (отыз) минут ішінде;
4) мемлекеттік корпорацияның құжаттарды тапсыру секторы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсынады –күн ішінде.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды ұсыну көрсетілетін қызметті алушы (оның нотариаттық куәландырылған сенімхат бойынша өкілі) жеке куәлігін ұсынған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі әлеуетті қызметтер
берушінің қойылатын талаптарға
сәйкестігін (сәйкес келмейтінін)
анықтау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы