О присвоении наименований отдельным улицам и переименовании некоторых улиц города Астаны
Постановление акимата города Астаны от 8 ноября 2016 года № 110-2159 и Решение маслихата города Астаны от 9 ноября 2016 года № 66/11-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 21 декабря 2016 года № 1083.
О присвоении наименований отдельным улицам и переименовании некоторых улиц города Астаны
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании решения Ономастической комиссии города Астаны от 7 сентября 2016 года № 1, заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 1 ноября 2016 года акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Алматы" города Астаны:
улице с проектным наименованием 23-17
улица Темірбек Жүргенов;
улице с проектным наименованием 23-31
улица Кенен Әзірбаев;
по району "Есиль" города Астаны:
улице с проектным наименованием 210
улица Нияз би;
улице с проектным наименованием 211
улица Нұрпейіс Байғанин;
улице с проектным наименованием 212
улица Сұлтанбек Қожанұлы;
улице с проектным наименованием № 24
улица Орынбор;
улице с проектным наименованием Е 250
улица Қайым Мұхамедханов;
улице с проектным наименованием Е 350
улица Никола Тесла;
улице с проектным наименованием Е 573
улица Рабиға Есімжанова;
улице с проектным наименованием Е 581
улица Саттар Ерубаев;
улице с проектным наименованием Е 602
улица Ханшайым Сүйінбике;
улице с проектным наименованием № 26
улица Бұқар жырау.
2. Переименовать:
по району "Алматы" города Астаны:
улицу Ивана Панфилова – в улицу Сәкен Жүнісов;
улицу Б. Майлина и улицу с проектным наименованием А 193 объединить в улицу Бейімбет Майлин;
по району "Есиль" города Астаны:
улицу Орынбор – в проспект Мәңгілік Ел;
улицу Хусейн бен Талал – в проспект Ұлы Дала;
по району "Сарыарка" города Астаны:
улицу Әлихан Бөкейхан – в улицу Әзірбайжан Мәмбетов.
3. Акимам районов "Алматы", "Есиль", "Сарыарка" города Астаны, Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства города Астаны" принять необходимые меры по реализации настоящего постановления и решения.
4. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков города Астаны" опубликовать настоящее постановление акимата города Астаны и решение маслихата города Астаны после государственной регистрации в органах юстиции, в официальных и периодических печатных изданиях, а также разместить на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.

Астана қаласының жекелеген көшелеріне атау беру және кейбір көшелерін қайта атау туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 8 қарашадағы № 110-2159 қаулысы және Астана қаласы маслихатының 2016 жылғы 9 қарашадағы № 66/11-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 1083 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы Ономастика комиссиясының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 1 шешімінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастикалық комиссиясының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төмендегі көшелерге:
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы 23-17 көше
-
Темірбек Жүргенов көшесі деп;
жобалық атауы 23-31 көше
-
Кенен Әзірбаев көшесі деп;
Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы 210 көше
-
Нияз би көшесі деп;
жобалық атауы 211 көше
-
Нұрпейіс Байғанин көшесі деп;
жобалық атауы 212 көше
-
Сұлтанбек Қожанұлы көшесі деп;
жобалық атауы № 24 көше
-
Орынбор көшесі деп;
жобалық атауы Е 250 көше
-
Қайым Мұхамедханов көшесі деп;
жобалық атауы Е 350 көше
-
Никола Тесла көшесі деп;
жобалық атауы Е 573 көше
-
Рабиға Есімжанова көшесі деп;
жобалық атауы Е 581 көше
-
Саттар Ерубаев көшесі деп;
жобалық атауы Е 602 көше
-
Ханшайым Сүйінбике көшесі деп;
жобалық атауы № 26 көше
-
Бұқар жырау көшесі деп атау берілсін.
2. Төмендегі көшелер:
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
Иван Панфилов көшесі – Сәкен Жүнісов көшесі деп;
Б. Майлин көшесі және жобалық атауы А 193 көше біріктіріліп – Бейімбет Майлин көшесі деп;
Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
Орынбор көшесі – Мәңгілік Ел даңғылы деп;
Хусейн бен Талал көшесі – Ұлы Дала даңғылы деп;
Астана қаласының "Сарыарқа" ауданы бойынша:
Әлихан Бөкейхан көшесі – Әзірбайжан Мәмбетов көшесі деп қайта аталсын.
3. Астана қаласы "Алматы", "Есіл", "Сарыарқа" аудандарының әкімдері, "Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шара қабылдасын.
4. "Астана қаласының Тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы мен Астана қаласы мәслихатының шешімін әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында жарияласын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырсын.

5. Настоящее постановление акимата города Астаны и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
___________ А. Исекешев
Председатель сессии
маслихата города Астаны
___________ Г. Касенов
Секретарь маслихата города
Астаны
___________ Ж. Нурпиисов

5. Осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және Астана қаласы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
___________ Ә. Исекешев
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
___________ Г. Қасенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
___________ Ж.
Нұрпейісов