О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2016 года № С-8/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 января 2017 года № 5687.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшильдерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 933 815,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 794 820 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 288 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 472 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 136 235,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 928 069,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 697 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 914 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 217 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 38 300 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 39 251,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39 251,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2017 № С-17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрен объем субвенций в сумме 1 713 222 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 3 217 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № С-8/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 5687 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшілдер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2 933 815,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 794 820 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 288 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 472 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 136 235,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 928 069,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 6 697 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 914 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 217 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 38 300 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 39 251,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 39 251,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 11.12.2017 № С-17/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, соның ішінде:
мемлекеттік меншігінде мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте 1 713 222 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке 3 217 мың теңге сомасында бюджеттік несиелерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2017 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
8. В составе расходов районного бюджета на 2017 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, организаций образования, социального обеспечения, культуры, финансируемых из районного бюджета.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 1000 тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 25.10.2017 № С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2017 года, в сумме 32 554,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9-1 – в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 13.06.2017 № С-13/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Учесть в районном бюджете на 2017 год затраты по программам аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложению 7 к настоящему решению.
11. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2017 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 8 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Касымов
Секретарь
районного маслихата
С.Шауенов
СОГЛАСОВАНО
Аким Енбекшильдерского
района Акмолинской
области
А.Кииков
"26" декабря 2016 года
Приложение 1
к решению Енбекшильдерского
районного маслихата
от 26 декабря 2016 года

6. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджет шығысының құрамында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерде тұрып, қызмет істейтін, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мекемелері мамандарының айлық еңбек ақыларына және тарифтік көрсеткіштеріне 25 пайыз қосымша төлем ақы қарастырылды.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2017 жылға арналған резерві 1000 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 25.10.2017 № С-15/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте 2017 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 32 554,5 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. 9-1-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 13.06.2017 № С-13/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес 2017 жылға арналған аудан бюджетінде қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты бағдарламалары бойынша шығындар ескерілсін.
11. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында жергілікті өзін- өзі басқару органдары бойынша 8 қосымшаға сәйкес трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттіе тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А.Қасымов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С.Шауенов
КЕЛІСІЛДІ
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының
әкімі
А.Қиықов
"26" желтоқсан 2016 жыл
Еңбекшілдер аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы

от 26 декабря 2016 года
№ С-8/3
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2017 № С-17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
32582,3
Целевые текущие трансферты
22668,3
в том числе:
Отдел образования района
3254
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника

2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ С-8/3 шешіміне
5 қосымша
2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 11.12.2017 № С-17/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
35582,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
22668,3
оның ішінде:
Ауданның білім бөлімі
3254
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге

1336
На доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам
159
Отдел занятости и социальных программ района
21173,3
На оказание услуг специалистам жестового языка
551
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
9236
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3264
На развитие рынка труда
7873
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
249,3
Бюджетные кредиты
9914
Отдел экономики и финансов района
9914
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
9914
Приложение 6
к решению Енбекшильдерского
районного маслихата
от 26 декабря 2016 года
№ С-8/3
Целевые трансферты из областного бюджета на 2017 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2017 № С-17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
400345
Целевые текущие трансферты
217989
в том числе:
Отдел образования района
91925,5
На проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
194
На капитальный ремонт Амангельдинской средней школы села Ангал батыр
88369,1
На приобретение и доставка учебников для школ
2284,4
На обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
1078
Отдел ветеринарии района
46542,7
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
1775
На проведение противоэпизоотических мероприятий
44767,7
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
55000
На текущий ремонт улично-дорожного полотна города Степняк
30000
На подготовку к отопительному сезону
25000
Отдел занятости и социальных программ района
24520,8
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
24520,8
Целевые трансферты на развитие
182356
в том числе:
182356
Отдел строительства района (города областного значения)
144056
На строительство средней школы на 80 мест села Невское
90000
На разработку проектно-сметной документации на строительство блок-модульной котельной с инженерными сетями для Кудукагашской средней школы села Кудукагаш
2576
Реконструкция водопроводной сети в селе Мамай
51480
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
38300
Увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Степняк су"
38300
Приложение 7
к решению Енбекшильдерского
районного маслихата
от 26 декабря 2016 года

1336
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
159
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21173,3
Ымдау тілі мамандарына қызмет көрсетуге
551
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
9236
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге
3264
Еңбек нарығын дамытуға
7873
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
249,3
Бюджеттік кредиттер
9914
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
9914
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
9914
Еңбекшілдер аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ С-8/3 шешіміне
6 қосымша
2017 жылға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 11.12.2017 № С-17/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
400345
Ағымдағы нысаналы трансферттер
217989
оның ішінде:
Ауданның білім бөлімі
91925,5
Жергілікті ұлт өкілдеріне жатпайтын мектеп оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс шаралар өткізуге
194
Аңғал батыр ауылының Амангелді орта мектебінің күрделі жөндеуіне
88369,1
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге
2284,4
Суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
1078
Ауданның ветеринария бөлімі
46542,7
Бруцеллезбен ауыратын санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
1775
Эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
44767,7
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары бөлімі
55000
Степняк қаласының көше-жол жамылғысының ағымдағы жөндеуіне
30000
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындарды жылу беру мезгіліне дайындауға
25000
Ауданның жұмыспен қамту әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24520,8
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
24520,8
Нысаналы даму трансферттері
182356
оның ішінде:
182356
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
144056
Невское ауылында 80 орындық мектептің құрылысына
90000
Құдықағаш ауылының Құдықағаш орта мектебіне инженерлік желілермен блок-модульді қазандық салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
2576
Мамай ауылында су құбыры желілерін қайта құру
51480
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары бөлімі
38300
"Степняк су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын үлкейтуге
38300
Еңбекшілдер аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы

№ С-8/3
Затраты по программам аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Сноска. Приложение 7 – в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 25.10.2017 № С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Сумма тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Затраты
197611,9
1
Государственные услуги общего характера
180314,3
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
180314,3

№ С-8/3 шешіміне
7 қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты бағдарламалары бойынша шығындар
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 25.10.2017 № С-15/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Шығындар
197611,9
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
180314,3
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
180314,3