О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2016 года № 6С-7/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 января 2017 года № 5684.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 2701271,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления - 426514,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 14260,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 31653,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 2228843,5 тысяч тенге;
2) затраты - 2736002,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1201427,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1203403,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1976,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 10713,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 10 713,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1246870,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1246870,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 12.12.2017 № 6С-16/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты из областного бюджета, в том числе субвенция в сумме 1904243,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2017 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жаркаинского района.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 1976,0 тысяч тенге.
6. Исключен решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 27.10.2017 № 6С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2017 года, в сумме 45443,9 тысячи тенге.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6С-7/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 5684 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеттің тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2701271,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 426514,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 14260,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 31653,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2228843,5 мың теңге;
2) шығындар - 2736002,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 1201427,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1203403,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1976,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 10713,0 мың
теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 10713,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1246870,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1246870,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 12.12.2017 № 6С-16/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде субвенциялар 1904243,0 мың теңге.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстар құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Жарқайың ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстар құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеу 1976,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. Алынып тасталды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 27.10.2017 № 6С-14/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттегі 2017 жылдың 1 қаңтарында 45443,9 мың теңге сомасында пайда болған бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары белгіленген заңнама тәртібімен пайдаланғаны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 10.04.2017 № 6С-10/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 6.
9. Утвердить бюджетные программы города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год, согласно приложению 7.
10. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год, согласно приложению 8.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Пугачев
Секретарь
районного маслихата
У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаркаинского района А.Уисимбаев

Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды – Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 10.04.2017 № 6С-10/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсiн.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2017 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтерінің жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А.Пугачев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ұ.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының әкімі А.Үйсімбаев

27907,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
500,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
200,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
11301,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
11301,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
6727,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6727,0
02
Оборона
5238,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5238,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3560,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1516,0
1
2
3
4
5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
162,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1400,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1400,0
04
Образование
1651474,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1630041,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16274,0
003
Общеобразовательное обучение
1242693,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10696,0
006
Дополнительное образование для детей
37364,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
225680,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14322,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
364,0
1
2
3
4
5
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
57103,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

27907,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
500,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
200,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11301,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11301,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
6727,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6727,0
02
Қорғаныс
5238,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5238,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3560,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1516,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
162,0
1
2
3
4
5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық- атқару қызметі
1400,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1400,0
04
Бiлiм беру
1651474,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1630041,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16274,0
003
Жалпы білім беру
1242693,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
10696,0
006
Балаларға қосымша білім беру
37364,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
225680,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
14322,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
364,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
57103,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

от 23 декабря 2016 года
№ 6С-7/3
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 12.12.2017 № 6С-16/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
300100,6
Целевые текущие трансферты
271467,6
в том числе:
Отдел образования района
45527,6
на капитальный ремонт здания средней школы имени Николая Островского города Державинск
29261,6
на проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
1575,0
на приобретение и доставку учебников для школ
13972,3
на обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
718,7
Отдел физической культуры и спорта района
99930,9
на изготовление и установку искусственного покрытия футбольного поля, трибун для зрителей, благоустройство территорий стадиона в городе Державинск
99930,9
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
61000,0
на ремонт автомобильных дорог
30000,0
на развитие жилищно-коммунального хозяйства населенных пунктов
31000,0
Отдел ветеринарии района
46815,0
на проведение противоэпизоотических мероприятий
25561,0
1
2
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой

2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 6С-7/3 шешіміне
5 қосымша
2017 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 12.12.2017 № 6С-16/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
300100,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
271467,6
оның iшiнде:
Аудандық бiлiм бөлімі
45527,6
Державин қаласында Николай Островский атындағы орта мектеп ғимаратының күрделі жөндеуіне
29261,6
жергілікті ұлт өкілдеріне жатпайтын мектеп оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс-шаралар өткізуге
1575,0
мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
13972,3
суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
718,7
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
99930,9
Державин қаласында футбол алаңына жасанды жабылуларды, көрермендер үшін орындарды әзірлеуге және орнатуға, стадион аумақтарын абаттандыруға
99930,9
Аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
61000,0
автомобиль жолдарын жөндеуге
30000,0
елді мекендердің тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын дамытуға
31000,0
Аудандық ветеринария бөлімі
46815,0
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
25561,0
1
2
бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге

21254,0
Отдел занятости и социальных программ района
18194,1
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
18194,1
Целевые трансферты на развитие
28633,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
28633,0
Разработка проектно-сметной документации с прохождением комплексной вневедомственной экспертизы, реконструкцию водовода и сетей водоснабжения из подземных источников города Державинск, 3 очередь

21254,0
Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18194,1
қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруына
18194,1
Нысаналы даму трансферттерi
28633,0
Аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28633,0
кешенді ведомстволық сараптама өткізумен жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеу, Державин қаласы жер асты негіздерінен сумен қамту желілері мен су жүргізуді қайта жөндеу, 3 кезек