О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Коргалжынском районе
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 8 сентября 2016 года № 2/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 октября 2016 года № 5569. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22 июля 2020 года № 4/54
Сноска. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22.07.2020 № 4/54 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Коргалжынском районе согласно приложению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессий
Коргалжынского районного
маслихата
Н.Тажин
Секретарь
Коргалжынского районного
маслихата
О.Балгабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского района К.Рыскельдинов
8. 09. 2016
Приложение
к решению Коргалжынского
районного маслихата
от 8 сентября 2016 года
№ 2/7
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Коргалжынском районе
1. Определить местами проведения митингов, собраний в селе Коргалжын:
1) площадь, улица Кенжебека Кумисбекова, 4;
2) Центральная площадь имени Адильхана Шабатова, улица Токтара Аубакирова, 5.
Определить маршрут проведения шествий и демонстраций в селе Коргалжын:
1) от пересечения улиц Алиби Жангельдина и Токтара Аубакирова до площади по улице Кенжебека Кумисбекова;
2) от пересечения улиц Мадина Рахимжана и Абая Кунанбаева до Центральной площади имени Адильхана Шабатова.
2. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов или демонстраций не допускается:
1) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров;
2) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, а также оскорблений в адрес кого бы то ни было.

Қорғалжын ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 8 қыркүйектегі № 2/7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қазанда № 5569 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 шілдедегі № 4/54 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 22.07.2020 № 4/54 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Заңының 10-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 15)-тармақшасына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қосымшаға сәйкес Қорғалжын ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Н.Тәжин
Қорғалжын аудандық
мәслихат хатшысы
Ө.Балғабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының әкімі Қ.Рыскелдінов
8.09.2016
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 2/7 шешіміне
қосымша
Қорғалжын ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Қорғалжын ауылында митингілер, жиналыстар өткізу орындары болып белгіленсін:
1) алаң, Кенжебек Күмісбеков көшесі, 4;
2) Әділхан Шабатов атындағы Орталық алаң, Тоқтар Әубәкіров көшесі, 5.
Қорғалжын ауылында шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
1) Әліби Жангелдин және Тоқтар Әубәкіров көшелері қиылысынан, Кенжебек Күмісбеков көшесіндегі алаңға дейін;
2) Мадин Рахимжан және Абай Құнанбаев көшелері қиылысынан, Әділхан Шабатов атындағы Орталық алаңға дейін.
2. Жиналыстарды, митингілерді, шерулерді, пикеттерді немесе демонстрацияларды өткізу орындарында :
1) алкоголь ішімдіктерін ішуге, есірткі құралдарын, психитроптық заттарды, оларға ұқсас өнімдерді, прекурсорларды қолдануға ;
2) транспаранттарды, ұрандарды, басқа да материалдарды (көрнекі, аудио/видео) қолдануға, сондай-ақ жұрт алдындағы қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, сондай-ақ біреуге қатысты зәбір көрсетуге тартатын сөз сөйлеулерге жол берілмейді.

3. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) местные исполнительные органы могут разрешить проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более 3-х одиночных пикетов;
2) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или не быть в пределах прямой видимости.
4. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
5. В случае получения отказа от акимата Коргалжынского района в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстраций или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

3. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) жергілікті атқарушы органдар бір күнде және бір уақытта бір объектіде 3-тен аспайтын жеке дара пикеттерді өткізуге рұқсат беруге мүмкін;
2) түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе айқын көрінбей тұру қажет.
4. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет объектінің маңында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқаша ұрандар, слогандар айғалап айтуға рұқсат етіледі.
5. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрация өткізуге рұқсат беруден Қорғалжын ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтату бойынша және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.