О бюджете Енбекшиказахского района на 2017- 2019 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 21 декабря 2016 года № 11-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 27 декабря 2016 года № 4039.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1)доходы 19991982 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4699415 тысяч тенге;
неналоговые поступления 27840 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 443700 тысяч тенге;
поступление трансфертов 14821027 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 3056394 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 3488263 тысяч тенге;
субвенции 8276370 тысяч тенге;
2) затраты 20132205 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 24053 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 56661 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32608 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 164276 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 164276 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 08.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01. 2017).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 24775 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 240686 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

Еңбекшіқазақ ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 11-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2016 жылы 27 желтоқсанда № 4039 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 19991982 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4699415 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 27840 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 443700 мың теңге;
трансферттер түсімі 14821027 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 3056394 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 3488263 мың теңге;
субвенциялар 8276370 мың теңге;
2) шығындар 20132205 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 24053 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 56661 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32608 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 164276 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 164276 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 08.12.2017 № 21-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 24775 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 4-қосымшаға сәйкес 240686 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

4. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По соблюдению законодательства и бюджету".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Енбекшиказахского
районного маслихата Ж.Жылқыбеков
Секретарь Енбекшиказахского
районного маслихата Б. Ахметов

4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5- қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Заңдылықты сақтау және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы Ж.Жылқыбеков
Еңбекшіқазақ аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Ахметов

Приложение 1 утвержденное решением Енбекшиказахского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 11-1 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2017-2019 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 08.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01. 2017).
Бюджет Енбекшиказахского района на 2017 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы "Еңбекшіқазақ ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 11-1 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 08.12.2017 № 21-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Еңбекшіқазақ ауданының 2017 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

18919
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
34500
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
416038
012
Капитальные расходы государственного органа
500
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
76081
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
248483
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1012673
1
Социальное обеспечение
250303
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
239278
005
Государственная адресная социальная помощь
45238
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
147308
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Орлеу
46732
464
Отдел образования района (города областного значения)
11025
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10293
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
732
2
Социальная помощь
697418
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
697418
002
Программа занятости
236690
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
74197
006
Оказание жилищной помощи
95006
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25326
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12525
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65525
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
140333
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47816
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64952
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64952
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45544
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

18919
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
34500
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
416038
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
76081
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
248483
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1012673
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
250303
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
239278
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45238
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
147308
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
46732
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11025
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10293
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
732
2
Әлеуметтік көмек
697418
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
697418
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
236690
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
74197
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
95006
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25326
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12525
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
65688
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
140333
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47816
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64952
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64952
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45544
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

Приложение 5 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 11-1 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2017-2019 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы "Еңбекшіқазақ ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 11-1 шешіміне 5–қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесссінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
02
Бастауыш, негізгіорта және жалпы орта білім беру