О бюджете Сарканского района на 2017-2019 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 20 декабря 2016 года № 13-63. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2016 года № 4050.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1)доходы 5 668 303 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 387 773 тысяч тенге;
неналоговые поступления 23 523 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 11 860 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 245 147 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 757 616 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 637 751 тысяч тенге;
субвенции 3 849 780 тысяч тенге;
2) затраты 5 666 751 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 778 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 34 035 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 14 257 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 34 605 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 52 831 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 52 831 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 08.12.2017 № 28-123 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 3 642 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 43243 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
4. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 5.

Сарқан ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы N 13-63 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2016 жылы 29 желтоқсанда N 4050 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 668 303 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 387 733 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 523 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 11 860 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 245 147 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 757 616 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 637 751 мың теңге;
субвенциялар 3 849 780 мың теңге;
2) шығындар 5 666 751 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу 19 778 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 34 035 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 14 257 мың теңге;
4)қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 34 605 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 52 831 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 52 831мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 08.12.2017 № 28-123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 3642 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына 4-қосымшаға сәйкес, 43243 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, аграрных вопросов и экологии".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель очередной
13 сессии Сарканского
районного маслихата Ж. Доланбаева
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер, экология жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
кезекті 13 сессиясының төрағасы Ж. Доланбаева
Сарқан аудандық
мәслихатының хатшысы Қ. Абдрахманов

Приложение 1 утвержденное решением Сарканского районного маслихата от 20 декабря 2016 года № 13-63 "О бюджете Сарканского района на 2017-2019 годы"
Бюджет Сарканского района на 2017 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 08.12.2017 № 28-123 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
5 668 303
1
Налоговые поступления

Сарқан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 13-63 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Сарқан ауданының 2017 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 08.12.2017 № 28-123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер
5 668 303
1
Салықтық түсімдер

19 463
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
709
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
305 159
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
321 435
1
Социальное обеспечение
39 673
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39 673
005
Государственная адресная социальная помощь
3 475
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
9 686
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
26 512
2
Социальная помощь
250 488
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
250 488
002
Программа занятости
71 317
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 799
006
Оказание жилищной помощи
26 749
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 237
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 914
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 674
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
49 458
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 340
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31 274
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 416
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 166
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
3 692
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
122 026
1
Жилищное хозяйство
9 367
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
9 367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

19 463
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
709
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
305 159
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
321 435
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
39 673
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39 673
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 475
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
9 686
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
26 512
2
Әлеуметтiк көмек
250 488
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
250 488
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
71 317
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 799
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
26 749
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 237
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 914
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 674
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
49 458
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 340
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31 274
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 274
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 416
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 166
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3 692
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
122 026
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 367
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9 367
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
11 999
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
11 999
Приложение 4 к решению Сарканского районного маслихата от 20 декабря 2016 года № 13-63 "О бюджете Сарканского района на 2017-2019 годы"
Распределение трансфертов органам местного самоуправления
Наименование сельского округа
Сумма (тысяч тенге)
Всего
43 243
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Алмалинского сельского округа Сарканского района"
3 050
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Амангельдинского сельского округа Сарканского района"
1 758
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Аманбоктерского сельского округа Сарканского района"
750
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Бакалинского сельского округа Сарканского района"
1 300
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Екиашинского сельского округа Сарканского района"
2 271
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Карабогетского сельского округа Сарканского района"
1 650
7
Государственное учреждение "Аппарат акима Койлыкского сельского округа Сарканского района"
3 743
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Карашыганского сельского округа Сарканского района"
2 438
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Коктерекского сельского округа Сарканского района"
1 050
10
Государственное учреждение "Аппарат акима Шатырбайского сельского округа Сарканского района"
3 566
11
Государственное учреждение "Аппарат акима Лепсинского поселкового округа Сарканского района"
3 491
12
Государственное учреждение "Аппарат акима Черкасского сельского округа Сарканского района"
3 289
13
Государственное учреждение "Аппарат акима Сарканского городского округа Сарканского района"
14 887

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
11 999
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
11 999
Сарқан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 13-63 шешіміне 4-қосымша
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттерді бөлу
Ауылдық округінің атауы
Сомасы
(мың теңге)
Барлығы
43 243
1
"Сарқан ауданының Алмалы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3 050
2
"Сарқан ауданының Амангелді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1 758
3
"Сарқан ауданының Аманбөктер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
750
4
"Сарқан ауданының Бақалы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1 300
5
"Сарқан ауданының Екіаша ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2 271
6
"Сарқан ауданының Қарабөгет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1 650
7
"Сарқан ауданының Қойлық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3 743
8
"Сарқан ауданының Қарашыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2 438
9
"Сарқан ауданының Көктерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1 050
10
"Сарқан ауданының Шатырбай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3 566
11
"Сарқан ауданының Лепсі кенттік округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3 491
12
"Сарқан ауданының Черкасск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3 289
13
"Сарқан ауданының Сарқан қалалық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
14 887

Приложение 5 к решению маслихата Сарканского района от 20 декабря 2016 года № 13-63 "О бюджете Сарканского района на 2017-2019 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих к секвестру в процессе исполнения районного бюджеты на 2017 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

Сарқан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 13-63 шешімімен бекітілген 5-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджетінің орындалу барысында секвестірлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбегі
Функционалдық топ
Кіші бағдарлама
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру