О районном бюджете на 2017 - 2019 годы
Решение маслихата Байзакского района Жамбылской области от 21 декабря 2016 года № 10-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2016 года № 3271.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 379 616 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 333 809 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 494 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 385 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 994 928 тысяч тенге;
2) затраты –10 510 701 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 994 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 017 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 023 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -139 079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 139 079 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 02.03.2017 № 11-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 17.04.2017 № 13-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 19.06.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 22.08.2017 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 23.10.2017 № 19-3 (вводится в действие с 01.01.2017) ); 28.11.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2017 год установлено в размере 7 757 004 тысяч тенге.
Установить на 2017 – 2019 годы норматив распределения в районный бюджет поступлений по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в размере 26 000 тысяч тенге.
4. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год утвердить согласно приложению 4.
5. Размеры поступлений в 2017 году от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в Национальный фонд Республики Казахстан утвердить в соответствии с приложением 5.

2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 3271 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 379 616 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 333 809 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –6 494 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 385 мың теңге;
трансферттер түсiмі –8 994 928 мың теңге;
2) шығындар –10 510 701 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 7 994 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 017 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 023 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -139 079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 139 079 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 02.03.2017 № 11-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 17.04.2017 № 13-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 19.06.2017 № 15-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 22.08.2017 № 18-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 23.10.2017 № 19-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) ); 28.11.2017 № 20-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 7 757 004 мың теңге белгіленген.
2017 – 2019 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 26 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
4. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2017 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Перечень бюджетных программ на 2017 год по аульным округам утвердить согласно приложению 6.
7. Перечень целевых трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год по аульным округам утвердить согласно приложению 7.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административной территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.

6. 2017 жылға арналған ауданның ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Жергілікті өзін - өзі басқару функцияларын іске асыру үшін 2017 жылға арналған жергілікті өзін – өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының "Аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау" жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата С. Рапилбеков
Секретарь
районного маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного
маслихата от 21 декабря 2016
года №10-3
Районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы С. Рәпілбеков
Аудандық мәслихат
хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№10-3 шешіміне 1 қосымша
2017 жылдарға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы мәслихатының Байзақ аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 20-2 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
2017 жыл сомасы, мың теңге
Iшкi сыныбы
Атауы

222268
04
464
Отдел образования района (города областного значения)
441328
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21920
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
141615
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
500
012
Капитальные расходы государственного органа
825
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
22465
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
24583
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
229420
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
541463
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156819
005
Государственная адресная социальная помощь
15002
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
127969
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
13848
464
Отдел образования района (города областного значения
0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
384644
002
Программа занятости
138507
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16370
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16442
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37401
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
84955
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34765
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

222268
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
441328
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21920
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
141615
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
500
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
825
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
22465
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
24583
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
229420
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
541463
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156819
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15002
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
127969
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
13848
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
384644
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138507
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16370
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16442
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37401
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
84955
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34765
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

9023
452
Отдел финансов района (города областного значения)
9023
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
9023
Приложение 4 к решению
Байзакского районного
маслихата от 21 декабря
2016 года № 10-3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год
№ п/п
Наименование
1.
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Приложение 5 к решению
Байзакского районного
маслихата от 21 декабря
2016 года №10-3
Размеры поступлений в 2017 году от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в Национальный фонд Республики Казахстан

9023
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
9023
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
9023
Байзақ аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№10-3 шешіміне 4 қосымша
2017 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
№ р/с
Атауы
1.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандырылған білім ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Байзақ аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-3 шешіміне 5 қосымша
2017 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
2017 год сумма, тысяч тенге
333
Поступления от продажи основного капитала
43995
3
003
Продажа земли и нематериальных активов
43995
3
131
Продажа земли
43295
32
Продажа нематериальных активов
700
Приложение 6 к решению
Байзакского районного
маслихата от 21 декабря
2016 года № 10-3
Перечень бюджетных программ на 2017 год по аульным округам Байзакского района
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
тысяч тенге
Наименование программ
№ п/п
Наименование сельских округов
001 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула, аульного округа"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной местности"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
013 Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
022 "Капитальные расходы государственных органов"
028 "Реализация физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне"
040. Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
051 "Трансферты органам местного самоуправления"
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жалгизтюбинского сельского округа"

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы мәслихатының Байзақ аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 20-2 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
2017 жыл сомасы, мың теңге
333
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
43995
3
003
Жерді және материалдық емес активтерді сату
43995
3
131
Жерді сату
43295
2 322
Материалдық емес активтерді сату
700
Байзақ аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№10-3 шешіміне 6 қосымша
2017 жылға арналған Байзақ ауданының ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы мәслихатының Байзақ аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 20-2 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
Ауданның ауылдық округтері
Бағдарлама атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл ауылдық округ әкімінің аппаратының қызметін қамтамасыз ету"
005 "Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
028 Жергілікті деңгейде дене шынықтыру – сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыру
040 "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
051 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер"
1
"Жалғызтөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі