Об районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2016 года № 13-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2016 года № 3263.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 517 229 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 265 341 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 850 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 200 938 тысяч тенге;
2) затраты – 10 702 436 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –44 929 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 61 263 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –16 334 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –18 914 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 18 914 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 249 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 249 050 тысяч тенге;
поступление займов -61 263 тысяч тенге;
погашение займов -16 334 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 204 121 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 01.03.2017 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 17.04.2017 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 14.06.2017 № 17-5 (вводится в действие с 01.01.2017); 11.08.2017 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.10.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Предусмотреть объем субвенции на 2017 год, передаваемой из областного бюджета в сумме 7 151 487 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2017-2019 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 13-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 3263 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 517 229 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 265 341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 850 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –9 200 938 мың теңге;
2) шығындар –10 702 436 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 929 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –61 263 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-16 334 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 18 914 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 18 914 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 249 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 249 050 мың теңге;
қарыздар түсімі -61 263 мың теңге;
қарыздарды өтеу -16 334 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 204 121 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 01.03.2017 № 14-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізілді); 17.04.2017 № 16-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізілді); 14.06.2017 № 17-5 (01.01.2017 қолданысқа енгізілді); 11.08.2017 № 19-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізілді); 18.10.2017 № 20-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізілді) ); 28.11.2017 № 21-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізілді) шешімідерімен (01.01.2017 қолданысқа енгізілді).
2. 2017 жылы облыстық бюджет қаржысы есебінен субвенция көлемі 7 151 487 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2017-2019 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 15 000 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджетные программы не подлежащие секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2017 год согласно приложению 5.
7. Утвердить трансферты органам местного самоуправление согласно приложению 6.
8. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию пятого созыва районного маслихата по бюджету и налогам, развитию социально-экономического, аграрного, малого и среднего бизнеса.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 15 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуына бақылау бесінші шақырылған аудандық мәслихаттың аудандық әлеуметтік –экономикалық, аграрлық, шағын және орта бизнесті дамыту, бюджет пен салық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Исполняющий обязанности
районного маслихата секретаря районного маслихата
А. Калкабаева Е. Нартбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Меркенского района
от 23 декабря 2016 года №13-3
Районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы хатшысының міндетін атқарушы
А. Қалқабаева Е. Нартбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№13-3 шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 21-2 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізілді).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

157692
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16678
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
33293
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
144009
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
690042
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
232989
005
Государственная адресная социальная помощь
1977
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
192923
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
38089
464
Отдел образования района (города областного значения)
15562
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
316
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа
15246
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
382635
002
Программа занятости
204254
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21680
006
Оказание жилищной помощи
176
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31728
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6548
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19456
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
44232
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54561
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38794
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1561
021
Капитальные расходы государственного органа
4372
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14129
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
779486
464
Отдел образования района (города областного значения)

157692
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16678
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
33293
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
144009
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
690042
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
232989
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1977
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
192923
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
38089
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15562
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
316
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
15246
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
382635
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
204254
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21680
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
176
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31728
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6548
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
19456
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
44232
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54561
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58856
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38794
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1561
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4372
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
14129
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
779486
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

001. Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005. Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
008.Освещение улиц в населенных пунктах
011.Благоустройство и озеленение населенных пунктов
013.Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах

001. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005. Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
008.Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
011.Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
013. Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету