О внесении изменений в постановление акимата Карагандинской области от 30 июня 2015 года № 35/04 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства"
Постановление акимата Карагандинской области от 23 мая 2016 года № 35/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 июня 2016 года № 3854. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 26 мая 2020 года № 33/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 26.05.2020 № 33/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 25 "О внесении изменении в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13151) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Карагандинской области от 30 июня 2015 года № 35/04 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3352, опубликовано в газете "Орталық Қазақстан" от 6 августа 2015 года № 123-124 (22 009), в газете "Индустриальная Караганда" от 6 августа 2015 года № 108-109 (21859-21860), в информационно-правовой системе "Әділет" 7 августа 2015 года) следующие изменения:
1) в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", утвержденном указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);";
в пункте 5:
абзац первый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через Государственную корпорацию в Информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (информационная система) (далее - запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день поступления.";
абзац второй подпункта 7) изложить в следующей редакции:

Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 35/04 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 35/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 маусымда № 3854 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 33/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 26.05.2020 № 33/02 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 25 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13151 болып тіркелген) сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 35/04 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3352 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 тамыздағы № 123-124 (22 009) "Орталық Қазақстан" газетінде, 2015 жылғы 6 тамыздағы № 108-109 (21859-21860) "Индустриальная Караганда" газетінде, 2015 жылғы 7 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде:
1-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);";
5-тармағында:
1) тармақшаның бірінші азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінің (ақпараттық жүйе) (бұдан әрі-сұраным) Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге сұранымын тіркеуді қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері түскен күні жүзеге асырады.";
7) тармақшаның екінші азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:

"Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведены в пунктах 9 и 13 настоящего регламента.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию по месту регистрации. Прием в Государственной корпорации осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственной корпорации – не более 20 минут";
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Государственной корпорации в структурное подразделение услугодателя – сразу после принятия документов;
4) для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Государственную корпорацию;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю в Государственной корпорации – не более 20 минут.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Пошаговые действия и решения через информационную систему Государственной корпорации (далее - ИСГК) (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в автоматизированном рабочем месте ИСГК (далее – АРМ ИСГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорацииданных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);

"Өзге қызмет берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара әрекеттесу тәртібі және көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну процесі барысында ақпараттық жүйені пайдалану тәртібі осы регламенттің 9 және 13-тармақтарында көрсетілген.";
4 тараудың атауы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау";
9-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметтерді алу үшін көрсетілетін қызметтерді алушы тіркеу орны бойынша өтініш береді. Мемлекеттік корпорацияда қабылдау жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушының сұранымын Мемлекеттік корпорациядан қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесіне жолдау мерзімі – бірден құжаттар қабылданғаннан кейін;
4) көрсетілетін қызметтерді алушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттар тізбесін ұсынады.";
10-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"10. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде өзіне берілген қолхатпен Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасайды;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру уақыты – 20 минуттан аспайды.";
12-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"12. Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйелері (МКАЖ) (электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық іс-қимылдың №2 диаграммасы) арқылы жүзеге асатын қадамдық іс-қимылдар және шешімдер осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-процесс – МКАЖ автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі –МКАЖ АЖО) мемлекеттік корпорация операторы қызметті көрсету үшін логин және құпия сөзді енгізеді (авторизациялау процесі);
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығарады және көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ, қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша мәліметтерді Мемлекеттік корпорация операторы енгізеді (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат өзгеше куәландырылған болса – сенімхат бойынша деректер толтырылмайды);

3) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ)/государственную базу данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных получателя, а также в единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Государственной корпорации через ШЭП на портал;
8) процесс 7 – регистрация и обработка запроса на портале;
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя на портале на основании заключения;
11) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.";
приложения 2, 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению;
2) в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков", утвержденном указанным постановлением:

3) 3-процесс – көрсетілген қызметті алушының деректері туралы электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік дерек қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ)/заңды тұлғалардың мемлекеттік дерек қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) және алушы өкілі сенімхатының деректері туралы біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - БНАЖ) сұраным жолданады;
4) 1-шарт – көрсетілген қызметті алушы деректерінің бар-жоғын ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ, сенімхат деректерін БНАЖ тексеру;
5) 4-процесс – көрсетілген қызметті алушының ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ деректерінің жоқтығына, БНАЖ сенімхат деректері болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация операторы қағаз нысандағы құжаттардың бары туралы белгі қоя отырып сұранымды толтырады және қызметтерді алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізеді, оларды сұранымның нысанына тіркейді және қызметтерді көрсетуге берілген сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭСҚ арқылы растайды;
7) 6-процесс – Мемлекеттік корпорация операторы ЭСҚ растаған (қол қойған) электрондық құжатты ЭПШ арқылы порталға жолдайды;
8) 7-процесс – порталда сұранымды тіркеу және өңдеу;
9) 2-шарт – лицензияны беру үшін қызметті алушының біліктілік талаптары мен негіздемелерге сәйкестігін қызмет беруші тексереді;
10) 8-процесс – қорытындының негізінде қызметті алушының порталдағы деректемелерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптас-тырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып қалыптастырылады.";
13-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетіледі.";
2, 3 қосымшалары осы қаулының 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде:

подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);";
в пункте 5:
абзац первый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через Государственную корпорацию в Информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (информационная система) (далее - запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день поступления.";
абзац второй подпункта 7) изложить в следующей редакции:
"Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведены в пунктах 9 и 13 настоящего регламента.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию по месту регистрации. Прием в Государственную корпорацию осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственной корпорации – не более 20 минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Государственной корпорации в структурное подразделение услугодателя – сразу после принятия документов;
4) для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию обслуживания населения, его длительность:
5) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Государственную корпорацию;
6) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю в государственной корпорации – не более 20 минут.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

1-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);";
5-тармағында:
1) тармақшаның бірінші азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінің (ақпараттық жүйе) (бұдан әрі-сұраным) Мемлекеттік корпорациялар арқылы келіп түскен көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге сұранымын тіркеуді қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері түскен күні жүзеге асырады.";
7) тармақшаның екінші азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Өзге қызмет берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара әрекеттесу тәртібі және көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну процесі барысында ақпараттық жүйені пайдалану тәртібі осы регламенттің 9 және 13-тармақтарында көрсетілген.";
4-тараудың атауыкелесі редакцияда мазмұндалсын:
"4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау";
9-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметтерді алу үшін көрсетілетін қызметтерді алушы тіркеу орны бойынша Мемлекеттік корпорацияға өтініш береді. Мемлекеттік корпорацияда қабылдау жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушының сұранымын Мемлекеттік корпорациядан қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесіне жолдау мерзімі – бірден құжаттар қабылданғаннан кейін;
4) көрсетілетін қызметтерді алушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттар тізбесін ұсынады.";
10-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"10. Мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде өзіне берілген қолхатпен мемлекеттік корпорацияға өтініш жасайды;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру уақыты – 20 минуттан аспайды.";
12-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Государственной корпорации через ШЭП на портал;
8) процесс 7 – регистрация и обработка запроса на портале;
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя на портале на основании заключения;
11) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.";
приложения 2, 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8 к настоящему постановлению.
2. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 11 апреля 2016 гда № 24/09 "О внесении изменений в постановление акимата Карагандинской области от 30 июня 2015 года № 35/04 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области.
4 Постановление акимата Карагандинской области "О внесении изменений в постановление акимата Карагандинской области от 30 июня 2015 года № 35/04 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Карагандинскойобласти
Н. Абдибеков
Приложение № 1
к постановлению акимата Карагандинской области
от 23. 05. 2016 года № 35/02
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
лицензии на изыскательскую
деятельность".
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение № 2
к постановлению акимата Карагандинской
области от 23. 05. 2016 года № 35/02
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
изыскательскую деятельность"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
(наименование государственной услуги)
Условные обозначения:
Приложение № 3
к постановлению акимата Карагандинской области
от 23.05. 2016 года № 35/02
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность по
организации строительства жилых зданий
за счет привлечения денег дольщиков"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение № 4
к постановлению акимата Карагандинской области
от 23.05.2016 года № 35/02
Приложение 3
к регламенту государственной услуги" Выдача лицензии
на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность по организации строительства
жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков"
(наименование государственной услуги)
Условные обозначения:
Приложение № 5
к постановлению акимата Карагандинской области
от 23.05.2016 года № 35/02
Приложение 2
к регламенту государственной услуги" Выдача лицензии на проектную деятельность"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение № 6
к постановлению акимата Карагандинской области
от 23.05.2016 года № 35/02
Приложение 3
к регламенту государственной услуги" Выдача лицензии на проектную
деятельность"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность"
(наименование государственной услуги)
Условные обозначения:
Приложение № 7
к постановлению акимата Карагандинской области
от 23.05.2016 года № 35/02
Приложение 2
к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при
оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение № 8
к постановлению акимата Карагандинской области
от 23.05.2016 года № 35/02
Приложение 3
к регламенту государственной услуги "Выдача
лицензии на строительно-монтажные работы"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на строительно-монтажные работы"
(наименование государственной услуги)
Условные обозначения:

4) 1-шарт – көрсетілген қызметті алушы деректерінің бар-жоғын ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ, сенімхат деректерін БНАЖ тексеру;
5) 4-процесс – көрсетілген қызметті алушының ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ деректерінің жоқтығына, БНАЖ сенімхат деректері болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация операторы қағаз нысандағы құжаттардың бары туралы белгі қоя отырып сұранымды толтырады және қызметтерді алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізеді, оларды сұранымның нысанына тіркейді және қызметтерді көрсетуге берілген сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭСҚ арқылы растайды;
7) 6-процесс – Мемлекеттік корпорация операторы ЭСҚ растаған (қол қойған) электрондық құжатты ЭПШ арқылы порталға жолдайды;
8) 7-процесс – порталда сұранымды тіркеу және өңдеу;
9) 2-шарт – лицензияны беру үшін қызметті алушының біліктілік талаптары мен негіздемелерге сәйкестігін қызмет беруші тексереді;
10) 8-процесс – қорытындының негізінде қызметті алушының порталдағы деректемелерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптас-тырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып қалыптастырылады.";
13-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетіледі.";
2, 3 қосымшалары осы қаулының 7, 8 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 24/09 "Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 35/04 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 35/04 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05
№ 35/02 қаулысына
№ 1 қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 1-диаграммасы
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05. № 35/02
қаулысына № 2 қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамасы
(мемлекеттік қызметтің атауы)
Шартты белгілер:
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05.
№ 35/02 қаулысына
№ 3 қосымша
"Үлескерлердің ақшасын тарту
есебінен тұрғын үй ғимараттарын
салуды ұйымдастыру жөніндегі
қызметке лицензия беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 1-диаграммасы
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05.
№ 35/02 қаулысына
№ 4 қосымша
"Үлескерлердің ақшасын тарту
есебінен тұрғын үй ғимараттарын
салуды ұйымдастыру жөніндегі
қызметке лицензия беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамасы
(мемлекеттік қызметтің атауы)
Шартты белгілер:
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05.
№ 35/02 қаулысына
№ 5 қосымша
"Жобалау қызметке лицензия беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 1-диаграммасы
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05.
№ 35/02 қаулысына
№ 6 қосымша
"Жобалау қызметкелицензия беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жобалау қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамасы
(мемлекеттік қызметтің атауы)
Шартты белгілер:
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05.
№ 35/02 қаулысына
№ 7 қосымша
"Құрылыс - монтаж жұмыстарына
лицензия беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 1-диаграммасы
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өзара функционалдық әрекеттесудің 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23.05.
№ 35/2 қаулысына
№ 8 қосымша
"Құрылыс - монтаж жұмыстарына
лицензия беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне
3-қосымша
"Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамасы
(мемлекеттік қызметтің атауы)
Шартты белгілер: