О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение VIII сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2016 года № 8/64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 января 2017 года № 4103. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе:
утвердить бюджет района на 2017 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 4 588 149 тысяч тенге:
налоговые поступления 994 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 21 391 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 566 358 тысяч тенге;
2) затраты 4 626 938 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 61 480 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 81 684 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 20 204 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 100 269 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 100 269 тысяч тенге:
поступление займов 81 684 тысяч тенге;
погашение займов 20 890 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 39 475 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2017 № 20/153 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2017 год согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района на 2017 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 324 810 тысяч тенге согласно приложению 6.
4. Учесть бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 81 684 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 21 679 тысяч тенге.
6. Установить на 2017 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы VIII сессиясының № 8/64 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4103 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде:
2017 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 588 149 мың теңге:
салықтық түсімдер 994 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 21 391 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 3 566 358 мың теңге;
2) шығындар 4 626 938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 61 480 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 81 684 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 20 204 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 100 269 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 100 269
мың теңге:
қарыздар түсімдері 81 684 мың теңге;
қарыздарды өтеу 20 890 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 39 475 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 06.12.2017 № 20/153 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 324 810 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
4. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 81 684 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 21 679 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2017 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 5.
8. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2017 год согласно приложениям 7-13.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель очередной
VIII сессии районного маслихата
Ж. Рыспеков
Секретарь районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1
к решению Жанааркинского районного маслихата

7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтер мен кенттері бойынша шығыстары 7-13 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
VIII сессиясының төрағасы
Ж. Рыспеков
Аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов