Об утверждении границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истроии и культуры "Комплекс наскальных изображений урочища Сауыскандык", расположенного в Шиелийском районе"
Решение Кызылординского областного маслихата от 19 мая 2016 года № 26. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 13 июня 2016 года № 5535. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17 марта 2021 года № 14
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17.03.2021 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границу охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Комплекс наскальных изображений урочища Сауыскандык", расположенного в Шиелийском районе, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель Секретарь
3 сессии Кызылординского Кызылординского
областного маслихата областного маслихата
Р. Искакова Н. Байкадамов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление культуры,
архивов и документации
Кызылординской области"
______________ Е.Абдрахманов
"19" мая 2016 года
Приложение
к решению Кызылординского областного маслихата
от "19" мая 2016 года № 26
Граница охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Комплекс наскальных изображений урочища Сауыскандык", расположенного в Шиелийском районе
Наименование памятника истории и культуры, дата
Вид памятника
Местона-хождение памятника
Площадь охранной зоны
Плошадь регулирования зон застройки
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
1
Группа памятников, расположенных на территории урочища Сауыскандык:
Комплекс наскальных изображений урочища Сауыскандык (ХVІІІ в. до н.э.– ІІІ в. н.э.)
Курганы
Некрополь
археология
археология
археология
50 километров к северу от села Енбекши Шиелийского района (урочище Сауыскандык хребта Каратау)
85,7 гектар
130,1 гектар
122,8 гектар

Шиелі ауданында орналасқан "Сауысқандық шатқалындағы жартастағы бейнелер кешені" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасын бекіту туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2016 жылғы 19 мамырдағы № 26 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 маусымда № 5535 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 наурыздағы № 14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 14 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Шиелі ауданында орналасқан "Сауысқандық шатқалындағы жартастағы бейнелер кешені" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасы бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық Қызылорда облыстық
мәслихатының мәслихатының
3 сессиясының төрағасы хатшысы
Р. Ысқақова Н. Байқадамов
КЕЛІСІЛДІ
"Қызылорда облысының мәдениет,
архивтер және құжаттама
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Е.Абдрахманов
2016 жылғы "19" мамыр
Қызылорда облыстық мәслихатының
2016 жылғы "19" мамырдағы
№ 26 шешіміне қосымша
Шиелі ауданында орналасқан "Сауысқандық шатқалындағы жартастағы бейнелер кешені" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасы
Тарихи және мәдени ескерткіштің атауы, мерзімі
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
Қорғау аймағының көлемі
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының көлемі
1
Сауысқандық шатқалының аумағында орналасқан ескерткіштер тобы:
Сауысқандық шатқалындағыжартастағы бейнелер кешені (б.з.д ХVІІІ – б.з ІІІ ғ.ғ.)
Қорғандар
Қорымдар
археология
археология
археология
Шиелі ауданы, Еңбекші ауылынан солтүстікке қарай 50 шақырымда (Қаратау жотасындағы Сауысқандық шатқалы)
85,7 гектар
130,1 гектар
122,8 гектар