О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 11 декабря 2015 года №35/343 "О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 11 марта 2016 года № 38/373. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 16 марта 2016 года № 2982
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 11 марта 2016 года № 33/491 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/428 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2981), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 11 декабря 2015 года № 35/343 "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2925, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 12 января 2016 года № 5-6) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложению, в том числе на 2016 год, в следующих объемах:
1) доходы – 27 798 006,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 747 484 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 137,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 262 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 769 885 тысяч тенге;
2) затраты – 22 497 269,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 586 849 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 586 849 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 713 887,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 713 887,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 586 849 тысяч тенге;
погашение займов – 5 352 822 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 52 085,1 тысяч тенге.";
в пункте 2:
абзацы первый, второй изложить в новой редакции следующего содержания:
"индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,7 процентов;
социальный налог – 15,7 процентов.";
в пункте 4:
абзацы второй, девятый изложить в новой редакции следующего содержания:

Қалалық мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы №35/343 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 11 наурыздағы № 38/373 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 16 наурызда № 2982 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және "Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/428 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 11 наурыздағы № 33/491 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2981 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қалалық мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 35/343 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2925 болып тіркелген, 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 5-6 "Маңғыстау" газетінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 27 798 006,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 747 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18 137,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 262 500 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 9 769 885 мың теңге;
шығындар – 22 497 269,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 586 849 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 586 849 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 713 887,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 713 887,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 586 849 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 352 822 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 52 085,1 мың теңге.";
2 тармақта:
бірінші, екінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15,7 пайыз;
әлеуметтік салық – 15,7 пайыз;".
4 тармақта:
екінші, тоғызыншы абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

"118 936 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
30 536 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";";
дополнить абзацами четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым, семнадцатым, восемнадцатым следующего содержания:
"34 410 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках реализации первого направления Программы "Дорожной карты занятости 2020";
85 694 тысяч тенге – на временное субсидирование двух третей потерянного дохода квалифицированных работников в рамках "Дорожной карты занятости 2020";
6 299 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации наемных работников, в том числе молодежи в возрасте от 18 до 24 лет в рамках "Дорожной карты занятости 2020";
5 590 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации лиц в возрасте от 55 до 64 лет в рамках "Дорожной карты занятости 2020;
170 000 тысяч тенге – на обеспечение экономической стабильности.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в городском бюджете предусмотрены трансферты органам местного самоуправления села Умирзак на 2016 год, согласно приложению 2 к настоящему решению";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в общей сумме 2 981 426 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусматриваются бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в сумме 1 586 849 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Дополнить указанное решение приложением 5, согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. Исполняющему обязанности руководителя аппарата Актауского городского маслихата (Л.Суюндык) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (А. Буркитбаев).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии С. Закенов
Секретарь городского маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Актауский городской отдел экономики
и бюджетного планирования"
А. Ким
"11" марта 2016 года
Приложение 1
к решению Актауского городского
маслихата от 11 марта 2016 года №38/373
Бюджет города Актау на 2016 год
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование
1 . ДОХОДЫ

"118 936 мың теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктіліктерін арттыруден өткен мұғалімдердің еңбек ақысын көтеруге;
30 536 мың теңге – "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу;";
мынадай мазмұндағы он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
34 410 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" Бағдарламаның бірінші бағытын жүзеге асыру шеңберінде ауылдың елді мекендерді дамытуға;
85 694 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде білікті қызметкерлердің жоғалтқан табысының үштен екі бөлігін уақытша субсидиялауға;
6 299 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде жалдамалы қызметкерлерді, оның ішінде 18-ден бастап 24-ке дейінгі жастағы жастарды, қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға;
5 590 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде 55-тен 64-ке дейінгі жастағы тұлғаларды қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға;
170 000 мың теңге – экономикалық тұрақтылықты қамтамсыз етуге.".
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Осы шешімнің 2 қосымшасыне сәйкес 2016 жылға арналған Өмірзақ ауылының жергілікті өзін-өзі басқару органдарына қалалық бюджеттен трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
5 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған қалалық бюджеттен жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 981 426 мың теңге дамытуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға 1 586 849 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес көрсетілген шешім 5 қосымшамен толықтырылсын.
3. Ақтау қалалық мәслихаты аппарат басшысының міндеттін атқарушы (Л. Сүйіндік) Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, осы шешімнің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі комиссиясына жүктелсін (А. Бүркітбаев).
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы С. Закенов
Қалалық мәслихат хатшысы М. Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким
"11" наурыз 2016 жыл
Ақтау қалалық мәслихатының
2016 жылғы 11 наурыздағы
№38/373 шешіміне
1 қосымша
2016 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1. КІРІСТЕР

2 095 133
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
50 000
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 499
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 117 853
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 976
467
Отдел строительства района (города областного значения)
110 032
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
106 668
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
3 364
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 313 551
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 176
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 176
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 302 366
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 058
002
Программа занятости
154 094
005
Государственная адресная социальная помощь
50 916
006
Оказание жилищной помощи
50 686
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
671 209
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 908
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 687
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
51 291
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
107 201
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
15 420
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
92 462
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
34 434
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 009
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 035
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 974

2 095 133
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
50 000
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
12 499
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 117 853
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 976
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
110 032
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
106 668
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
3 364
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 313 551
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 176
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 176
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 302 366
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 058
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
154 094
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 916
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50 686
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
671 209
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 908
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 687
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
51 291
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
107 201
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
15 420
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
92 462
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
34 434
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 009
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 035
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 974