Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима города Актау", государственного учреждения "Аппарат акима села Умирзак" и городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета и его описание
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 15 декабря 2016 года № 2282. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 20 января 2017 года № 3261. Утратило силу постановлением акимата города Актау Мангистауской области от 7 августа 2020 года № 1327
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Актау Мангистауской области от 07.08.2020 № 1327 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима города Актау", государственного учреждения "Аппарат акима села Умирзак" и городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета и его описание.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Актау" (Туретаев Е.К.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата города Актау.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Актау Туретаева Е.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города С. Трумов
Утверждены
постановлением акимата города
Актау от "15" декабря 2016 года
№ 2282
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима города Актау", государственного учреждения "Аппарат акима села Умирзак" и городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима города Актау", государственного учреждения "Аппарат акима села Умирзак" и городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета и его описание (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима города Актау" (далее – аппарат), государственного учреждения "Аппарат акима села Умирзак" (далее – аппарат) и городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета и его описание.

"Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мен қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 15 желтоқсандағы № 2282 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 20 қаңтарда № 3261 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 7 тамыздағы № 1327 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 07.08.2020 № 1327 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес Ақтау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мен қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Е.К.Туретаев) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Ақтау қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтау қаласы әкімінің аппарат басшысы Е.К.Туретаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі С. Трұмов
Ақтау қаласы әкімдігінің
2016 жылғы " 15" желтоқсан
№ 2282 қаулысымен бекітілген
"Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мен қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мен қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – аппарат), "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – аппарат) мен қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.

2. Служебное удостоверение (далее – Удостоверение) является документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью:
1) акима города – заместителям акима города, руководителю аппарата, акиму села Умирзак, руководителям городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета, административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых акимом города;
2) руководителя аппарата – административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых руководителем аппарата;
3) акима села Умирзак - административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых акимом села Умирзак;
4) руководителя городского исполнительного органа, финансируемого из городского бюджета – административным государственным служащим корпуса "Б" городского исполнительного органа, финансируемого из городского бюджета.
4. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении) работники, в течение трех рабочих дней со дня издания приказа (распоряжения) сдают удостоверения в кадровую службу.
6. В случаях замены удостоверения, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил, ранее выданное удостоверение изымается.
7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата служебных удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Списание и уничтожение удостоверений производится кадровой службой с составлением акта на списание и уничтожение служебных удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает в кадровую службу.
9. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, кадровой службой рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
10. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника работник восстанавливает за счет собственных средств.
11. На лицевой стороне удостоверения с обложкой из кожзаменителя синего цвета по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан, ниже типографическим шрифтом выполнена надпись на государственном язык "Куәлік", а на русском языке "Удостоверение". В развернутом виде удостоверение имеет размер 65x210 миллиметра, вкладыши (форматом 62x88 миллиметра). Внутренняя сторона выполнена на фоне тангирной сетки голубого цвета.
В верхней части размещены надписи с двух сторон "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы Ақтау қаласының әкімдігі", "Акимат города Актау Мангистауской области Республики Казахстан" для служебных удостоверений заместителей акима города, руководителя аппарата, акима села Умирзак, руководителей городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета, административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата акима города Актау.
В верхней части размещены надписи с двух сторон "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы" "Ақтау қаласы әкімінің аппараты", "Мангистауская область Республики Казахстан" "Аппарат акима города Актау" для служебных удостоверений административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата акима города Актау, назначаемых руководителем аппарата.
В верхней части размещены надписи с двух сторон "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы" "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты", "Мангистауская область Республики Казахстан" "Аппарат акима села Умирзак" для служебных удостоверений административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата акима села Умирзак.
А, в служебных удостоверениях административных государственных служащих корпуса "Б" городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета на государственном и русском языках прописывается официальное наименование городского исполнительного органа и в верхней части размещены надписи с двух сторон "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы" "Мангистауская область Республика Казахстан".

2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі – Куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің атқаратын лауазымын және лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Куәлік белгіленген тәртіппен:
1) қала әкімінің орынбасарларына, аппарат басшысына, Өмірзақ ауылы әкіміне, қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдардың басшыларына, қала әкімі тағайындайтын аппараттың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне – қала әкімінің;
2) аппарат басшысы тағайындайтын аппараттың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне –аппарат басшысының;
3) Өмірзақ ауылы әкімі тағайындайтын аппараттың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне – Өмірзақ ауылы әкімінің;
4) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органның "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне – қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы орган басшысының қолы қойылып беріледі;
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған, алдындағы берілген куәліктің қолдану мерзімі өткен кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, шығарылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер бұйрықтың/өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті кадр қызметіне тапсырады.
6. Осы Қағидалардың 4 тармағында көзделген куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген куәлік қайтарылып алынады.
7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды осы Қағидаларға 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып, кадр қызметі жүргізеді.
8. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда кадр қызметіне хабарлайды.
9. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактілері бойынша кадр қызметі қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысын қарайды.
10. Қызметкер кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлік қызметкердің өз қаражаты есебінен қалпына келтіріледі.
11. Көк түсті жасанды былғарыдан жасалған куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төменде мемлекеттік тілде "Куәлік" ал орыс тілінде "Удостоверение" деген типографиялық шрифттегі жазбасы болады. Ашылған түрінде куәліктің мөлшері 65x210 миллиметр, ішбеті (форматы 62x88 миллиметр) бар. Ішкі жағы көгілдір түсті тангир торы аясында орындалған.
Қала әкімінің орынбасарларының, аппарат басшысының, Өмірзақ ауылы әкімінің, қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдардың басшыларының, Ақтау қаласы әкімі аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәліктері үшін жоғары бөлігінде екі жағынан "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы Ақтау қаласының әкімдігі", "Акимат города Актау Мангистауской области Республики Казахстан" деген жазулар орналастырылған.
Аппарат басшысы тағайындайтын Ақтау қаласы әкімі аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәліктері үшін жоғары бөлігінде екі жағынан "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы" "Ақтау қаласы әкімінің аппараты", "Мангистауская область Республики Казахстан" "Аппарат акима города Актау" деген жазулар орналастырылған.
Өмірзақ ауылы әкімі аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәліктерінің жоғары бөлігінде екі жағынан "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы" "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты", "Мангистауская область Республики Казахстан" "Аппарат акима села Умирзак" деген жазулар орналастырылған.
Ал, қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдарының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәліктерінде жоғары бөлігінде екі жағынан "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы" "Мангистауская область Республики Казахстан" деген жазулар орналастырылады және мемлекеттік және орыс тілдерінде қалалық атқарушы органдардың ресми атаулары жазылады.

На левой стороне: фотография (размером 3х4 сантиметра), в центре располагаются номер удостоверения и надпись "Куәлік", под номером построчно указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование структурного подразделения государственного органа на государственном языке.
На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под Гербом надпись желтого цвета "Қазақстан" и соответствующий текст на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения (выдается сроком на два года).
12. Удостоверения заверяются подписью руководства и скрепляются гербовой печатью.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат акима
города Актау", государственного учреждения
"Аппарат акима села Умирзак" и городских исполнительных органов,
финансируемых из городского
бюджета и его описание
Форма Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись о получе
нии
Дата сдачи
Роспись
о сдачи
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат акима
города Актау", государственного учреждения
"Аппарат акима села Умирзак" и городских исполнительных органов, финансируемых из городского
бюджета и его описание
Форма
Наименование организации
АКТ
__________________ ________ № ________
место составления дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 5 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима города Актау", государственного учреждения "Аппарат акима села Умирзак" и городских исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета и его описание изучив, собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение удостоверения работников: _______ в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению:
Наименование должности
Подпись
Наименование должности
Подпись
Наименование должности
Подпись

Сол жағында: фотосурет (3х4 сантиметр өлшемде), орталығында куәліктің нөмірі мен "Куәлік" деген жазу орналастырылады, нөмірдің астында жол-жолымен мемлекеттік тілде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, Елтаңбаның төменгі жағында сары түсті "Қазақстан" деген жазу және орыс тіліндегі тиісті мәтін. Төменгі жағында куәліктің жарамдылық мерзімі (екі жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.
12. Куәліктер басшылықтың қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Ақтау қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесінің,
"Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі мен
қалалық бюджеттен қаржыландырылатын
қалалық атқарушы органдарының
қызметтік куәлігін беру қағидалары
және оның сипаттамасына
1 қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Алғандығы туралы қолы
Тапсыру күні
Тапсырғандығы туралы қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Ақтау қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесінің, "Өмірзақ
ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі мен қалалық бюджеттен
қаржыландырылатын қалалық
атқарушы органдарының қызметтік
куәлігін беру қағидалары және
оның сипаттамасына
2 қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
__________________ __________________ № ________________
жасалу орны күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, "Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасының 5 тармағының негізінде қызметкерлердің есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан куәліктерін зерделеп: жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты ___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады:
Лауазымның атауы
Қолы
Лауазымның атауы
Қолы
Лауазымның атауы
Қолы