О внесении изменений и дополнений в решение Бейнеуского районного маслихата от 25 ноября 2013 года №18/120 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23 июня 2016 года № 3/23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 25 июля 2016 года № 3090. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 30 октября 2017 года № 18/145
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 30.10.2017 № 18/145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата от 25 ноября 2013 года №18/120 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2318, опубликовано в газете №51 "Рауан" от 20 декабря 2013 года), следующие изменения и дополнения:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе:
в пункте 3:
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"уполномоченный орган - осуществляющий назначение и выплату социальной помощи - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния;";
подпункт 8) изложить в новой редакции:
"уполномоченная организация - Департамент "Государственный Центр
по выплате пенсий" - филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Мангистауской области;";
в пункте 9:
подпункт 9) изложить в новой редакции:
"9) Инвалидам с детства, без ограничения выбора специальности в любых высших учебных заведениях Республики Казахстан, предоставляется для оплаты образовательных услуг и ежемесячно частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.";
дополнить подпунктом 10):
"10) 16 декабря - День Независимости Республики Казахстан:

Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы №18/120 "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 маусымдағы № 3/23 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 шілдеде № 3090 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 30 қазандағы № 18/145 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 30.10.2017 № 18/145 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы №18/120 "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2318 болып тіркелген, 2013 жылғы 20 желтоқсандағы №51 "Рауан" газетінде жарияланған) келесідей өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
3 тармақта:
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - әлеуметтік көмек тағайындау және төлеуді жүзеге асыратын - "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі;";
8) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"уәкілетті ұйым - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Маңғыстау облысы бойынша филиалы - "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" департаменті;";
9 тармақта:
9) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"9) Бала кезінен мүгедектерге, таңдаған мамандығына шектеу қоймай, Қазақстан Республикасының кез келген жоғарғы оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін және ай сайын тамақтану және тұру шығындарын ішінара жабатын 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетіледі.";
10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) 16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні:

пострадавшим и оправданным решением суда участникам декабрьских событии 1986 года - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Социальная помощь лицам, имеющим социально-значимые заболевания предоставляется по заявлению, при отсутствии государственной пенсий или государственной социальной пособий по инвалидности, без учета доходов, в размере 26 (двадцать шесть) месячных расчетных показателей, один раз в год.".
В Правилах оказания обусловленной денежной помощи в Бейнеуском районе:
1) по всему тексту исключить слова "поселка";
2) подпункт 14) пункта 4 изложить в новой редакции:
"уполномоченный орган - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния";";
3) исключить пункт 6;
4) третий абзац пункта 8 изложить в новой редакции:
"разница между среднедушевым доходом семьи и чертой бедности определенной в области финансируется согласно пункта 10 "Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2016 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" утвержденных постановлением правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года №133;";
5) исключить четвертый абзац пункта 8.
2. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (Б.Түйешиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на комиссию по социальным вопросам, по вопросам законности и правового порядка Бейнеуского районного маслихата (Р.Тайшыбаев).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б.Досов
Секретарь районного маслихата А.Улукбанов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Бейнеуский районный
отдел экономики и финансов"
Б.Азирханов
"23" июня 2016 год
Руководитель государственного
учреждения "Бейнеуский районный
отдел занятости, социальных программ и
регистрации актов гражданского состояния"
Б.Омирбеков
"23" июня 2016 год

1986 жылғы желтоқсан оқиғасында зардап шеккен және сот шешімімен ақталған қатысушыларына - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын тұлғаларға өтініштері бойынша, мемлекеттік зейнетақы немесе мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы берілмеген кезде, табыстарын есепке алмай 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, жылына бір рет әлеуметтік көмек көрсетіледі.".
Бейнеу ауданында шартты ақшалай көмек көрсетудің Кағидаларында:
1) барлық мәтін бойынша "кент" сөзі алып тасталсын;
2) 4 тармақтың 14) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі;";
3) 6 тармақ алып тасталсын;
4) 8 тармақтың үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"отбасының жан басына шаққандағы табысы мен облыста белгіленген кедейлік шегінің арасындағы айырма Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы №133 қаулысымен бекітілген "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларының" 10 тармағына сәйкес қаржыландырылады;";
5) 8 тармақтың төртінші абзацы алып тасталсын.
2. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (Б.Түйешиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркеуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалысын бақылау Бейнеу аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер, заңдылық және құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі комиссиясына (Р.Тайшыбаев) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б.Досов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Ұлұқбанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Бейнеу аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
Б.Әзірханов
"23" маусым 2016 жыл
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту,
әлеуметтік бағдарламалар және
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б.Өмірбеков
"23" маусым 2016 жыл