Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" и его описания
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 12 декабря 2016 года № 6/61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 января 2017 года № 3249. Утратило силу решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 30 июня 2020 года № 39/430
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 30.06.2020 № 39/430(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" и его описание.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (Калиев Е.).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т.Ерманов
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
Утверждены
решением Мангистауского районного
маслихата от 12 декабря 2016 года № 6/61
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - Удостоверение) является документом, подтверждающимего государственную должность и должностные полномочия.

Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 6/61 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 3249 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 маусымдағы № 39/430 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 30.06.2020 № 39/430 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешінің орындалуын бақылау "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысына (Е.Қалиев) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.Ерманов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2016 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 6/61 шешіммен бекітілген
"Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - Куәлік) оның мемлекеттік лауазымын және лауазымдық өкілеттігін растайтын құжат болып табылады.

3. Удостоверение выдается за подписью секретаря Мангистауского районного маслихата.
4. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня издания распоряжения сдают удостоверения по месту его получения.
6. Учет выдачи и возврата удостоверений ведется главным специалистом государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата".
7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Списание и уничтожение удостоверений производится главным специалистом по кадровой работе государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает главному специалисту государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата".
10. Лицо, утерявшее удостоверение, подает объявление в средствах
массовой информации о недействительности утерянного удостоверения.
11. По каждому факту утери, порчи удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи удостоверения другим лицам, использования удостоверения в личных внеслужебных целях, главным специалистом государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
12. Удостоверение государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" состоит из обложки и вкладыша.
Обложка состоит из кожзаменителя синего цвета, размером 19х6,5 сантиметра (в развернутом виде). На лицевой стороне обложки по центру расположено изображение Государственного герба Республики Казахстан, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "Куәлік", "Удостоверение".
На внутренней стороне вкладыша удостоверения изображен на фоне тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге.
В верхней части размещены надписи на государственном и русском языках наименование государственного органа. Под ними отделяющиеся от текста отбивочной полосой, прописывается надпись "Қазақстан Республикасы".
На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3х4 сантиметра, в центре указываются номер удостоверения, под ними построчно фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность на государственном языке.
На правой стороне: изображение Государственного герба Республики Казахстан и под ним надпись лазурного цвета "Қазақстан", в центре указываются номер удостоверения, под ними построчно фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения (выдается сроком на пять лет).

3. Куәлік Маңғыстау аудандық мәслихаты хатшысының қолтаңбасымен беріледі.
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.
6. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің бас маман жүргізеді.
7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1 қосымшаға нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
8. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды Қағидаларға 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып, "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің кадр жұмысы жөніндегі бас маманы жүргізеді.
9. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің бас маманына хабарлайды.
10. Куәлікті жоғалтқан адам жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
11. Куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ куәлікті басқа тұлғаларға беру, куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің бас маманы қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысын қарайды.
12. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің куәлігі мұқаба мен жапсырмадан тұрады.
Мұқаба өлшемі 19х6,5 сантиметрлі (ашып көрсетілген түрінде) көгілдір түсті былғары алмастырғыштан тұрады. Мұқабаның сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, төменде баспаханалық шрифтімен "Куәлік", "Удостоверение" жазбасы орын алған.
Куәлік жапсырмасының ішкі жағында шеңберде күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасы қолдана отырып,көгілдір түсті тангир торы бейнеленген.
Жоғары бөлігінде мемлекеттік және орыс тілдерінде мемлекеттік органның атауы (қызыл түсті қою шрифтімен) жазылып орналасқан. Одан төмен мәтіннен үзік жолақпен бөлектелген "Қазақстан Республикасы" деген жазба жазылады.
Сол жағында: фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті) 3х4 сантиметр өлшемде, орталығында куәліктің нөмірі, төменде жол-жолымен мемлекеттік тілде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы (қара түсті қою курсивті шрифтімен) көрсетіледі.
Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі және оның астында көгілдір жасыл түсті "Қазақстан" жазбасы, орталығында куәліктің нөмірі (қара түсті қою шрифтімен), олардың астында жол-жолымен орыс тілінде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы көрсетіледі. Төменде куәліктің жарамдылық мерзімі (бес жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.

13. Удостоверения заверяются подписью секретаря Мангистауского районного маслихата и скрепляются оттиском гербовой печатью.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат Мангистауского
районного маслихата" и его описание
Форма
Журнал выдачи и возврата удостоверений
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемаядолжность
№ удостоверения
Датавыдачи
Росписьо получении
Датасдачи
Роспись о сдачи
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Мангистауского районного
маслихата" и его описание
Форма
Наименование организации
АКТ
_____________                        ____________            №___________
Место составления                        дата
Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 5 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Мангистауского районного маслихата" и его описание, изучив собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение удостоверения работников: _________ в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению:
Наименование должности                        Подпись
Наименование должности                        Подпись
Наименованиедолжности                        Подпись

13. Куәліктер Маңғыстау аудандық мәслихаты хатшысының қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Маңғыстау аудандық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидаларына
және оның сипаттамасына
1 қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Алғандағы туралы қолы
Тапсыру күні
Тапсырғандығы туралы қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Маңғыстау аудандық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидаларына
және оның сипаттамасына
2 қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
___________                   _____________            №_____________
жасалу орны                   күні
Біз төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасының 5 тармағының негізінде есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан қызметкерлердің куәліктерін зерделеп: басқа қызметке ауысуымен жұмыстан босатылуына байланысты ___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады:
Лауазымның атауы                        Қолы
Лауазымның атауы                        Қолы
Лауазымның атауы                        Қолы