О внесении изменений в постановление акимата от 24 апреля 2015 года № 163 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата Костанайской области от 5 сентября 2016 года № 411. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 сентября 2016 года № 6630. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 24 января 2020 года № 22
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 24.01.2020 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 270 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 275 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13950) акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области от 24 апреля 2015 года № 163 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5614, опубликовано 3 июня 2015 года в газете "Қостанай таңы") следующие изменения:
заголовок на государственном языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
пункт 1 на государственном языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
в Регламенте государственной услуги, утвержденном вышеуказанным постановлением:
заголовок на государственном языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
пункт 1 на государственном языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 275 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10805) (далее – Стандарт) с приложением документов, определенных в пункте 9 Стандарта.";

Әкімдіктің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 163 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2016 жылғы 5 қыркүйектегі № 411 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 қыркүйекте № 6630 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2020 жылғы 24 қаңтардағы № 22 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 24.01.2020 № 22 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 270 "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 275 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13950 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 163 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5614 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 маусымда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентінде:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмдi (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 275 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10805 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 9-тармағымен белгіленген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтiнiші негіз болып табылады.";

подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов, выдает расписку услугополучателю, в которой указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, телефон, дата подачи заявления и подпись лица, принявшего заявление, осуществляет сверку подлинников и копий предоставленных документов, определенных в пункте 9 Стандарта, после чего возвращает подлинники документов либо выдает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 30 (тридцать) минут.
Результат процедуры (действия) – регистрация документов и выдача расписки услугополучателю либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;";
подпункт 4) пункта 5 на государственном языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов, выдает расписку услугополучателю, в которой указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, телефон, дата подачи заявления и подпись лица, принявшего заявление, осуществляет сверку подлинников и копий предоставленных документов, определенных в пункте 9 Стандарта, после чего возвращает подлинники документов и передает принятые документы руководителю услугодателя для наложения визы либо выдает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 30 (тридцать) минут;";
абзац девятый; пункта 7 исключить
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Государственная услуга через Департамент "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Костанайской области и через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к Регламенту";
приложение 1 к указанному Регламенту государственной услуги исключить;
приложение 2 к указанному Регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата

5-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесі құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетiлетiн қызметтi алушыға тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы, телефоны, өтініш берген күні көрсетілген және өтінішті қабылдаған тұлғаның қолы қойылған қолхат ұсынады, Стандарттың 9-тармағында белгіленген ұсынылған құжаттардың түпнұсқаларын және көшірмелерін салыстыруды жүзеге асырады, одан кейін құжаттардың түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді – 30 (отыз) минут.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – құжаттарды тіркеу және көрсетiлетiн қызметтi алушыға қолхат не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру;";
5-тармағының 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"4) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы:
көтерме жәрдемақы сомасын көрсетiлетiн қызметтi алушылардың жеке есеп шоттарына аударады - күнтізбелік 7 (жеті) күн;
Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес, сенім білдірілген өкілдің (агенттің) көрсетiлетiн қызметтi алушыға ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету туралы келісіммен (бұдан әрі - Келісім) белгіленген тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит беруі бойынша шаралар қабылдайды - 30 (отыз) жұмыс күн;";
7-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесі құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетiлетiн қызметтi алушыға тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы, телефоны, өтініш берген күні көрсетілген және өтінішті қабылдаған тұлғаның қолы қойылған қолхат ұсынады, Стандарттың 9-тармағында белгіленген ұсынылған құжаттардың түпнұсқаларын және көшірмелерін салыстыруды жүзеге асырады, одан кейін құжаттардың түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюы үшін береді не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді – 30 (отыз) минут;";
7-тармағының тоғызыншы абзацы алып тасталсын;
8-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қостанай облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.";
9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнің (қызметкерлерiнің) iс-қимылдары және мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығында көрсетiледi.";
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентінің 1-қосымшасы алып тасталсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентінің 2-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мұхамбетов
Әкімдіктің

от 5 сентября 2016 года
№ 411
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление
мер социальной поддержки
специалистам в области
здравоохранения, образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Условные обозначения:

2016 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 411 қаулысына қосымша
"Ауылдық елді мекендерге
жұмыс істеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау,
білім беру, әлеуметтік
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы мамандарға
әлеуметтік қолдау шараларын
көрсету" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
қосымша
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: