О внесении изменений в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 467 "Об областном бюджете Костанайской области на 2016 - 2018 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 24 ноября 2016 года № 81. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 ноября 2016 года № 6715
В соответствии со статьями 106, 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 467 "Об областном бюджете Костанайской области на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6061, опубликовано 26 декабря 2015 года в газете "Костанайские новости") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 154171900,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5698118,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 523179,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала –14983,2 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 147935620,0 тысяч тенге;
2) затраты – 151829538,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9492365,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10587447,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –1095081,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 573922,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 573922,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7723925,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7723925,3 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Г. Капенова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
_______________________ Е. Спанов
24 ноября 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 ноября 2016 года № 81
Приложение 1
к решению маслихата
от 11 декабря 2015 года № 467
Областной бюджет Костанайской области на 2016 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 467 "Қостанай облысының 2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 81 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 қарашада № 6715 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 108-баптарына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 467 "Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6061 тіркелген, 2015 жылғы 26 желтоқсанда "Костанайские новости" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 154171900,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5698118,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 523179,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14983,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 147935620,0 мың теңге;
2) шығындар – 151829538,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9492365,6 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 10587447,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1095081,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 573922,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу –573922,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7723925,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7723925,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г. Капенова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Е. Спанов
2016 жылғы "24" қараша
Мәслихаттың
2016 жылғы 24 қарашадағы
№ 81 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 467 шешіміне 1-қосымша
Қостанай облысының 2016 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

2022794,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
697855,7
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
870107,6
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
146960,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
281308,8
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
26562,0
261
Управление образования области
929831,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
885284,7
037
Социальная реабилитация
44546,6
271
Управление строительства области
15739,4
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
15739,4
2
Социальная помощь
230723,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
230723,6
003
Социальная поддержка инвалидов
230723,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
500636,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
396120,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
125803,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
25403,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16844,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
595,3
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
184140,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

2022794,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
697855,7
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
870107,6
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
146960,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
281308,8
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26562,0
261
Облыстың білім басқармасы
929831,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
885284,7
037
Әлеуметтік сауықтандыру
44546,6
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15739,4
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
15739,4
2
Әлеуметтiк көмек
230723,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
230723,6
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
230723,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
500636,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
396120,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125803,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер)
25403,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16844,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
595,3
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
184140,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

21511,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4430,4
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16293,5
263
Управление внутренней политики области
35744,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
35744,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
9428,1
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
9428,1
270
Управление по инспекции труда области
59344,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58244,1
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7812086,7
1
Жилищное хозяйство
3492141,8
253
Управление здравоохранения области
5490,0
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5490,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12319,0
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
12319,0
261
Управление образования области
206458,1
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
200295,1
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6163,0
262
Управление культуры области
56378,7
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
39423,4
016
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
16955,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
99072,5
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
99072,5
271
Управление строительства области

21511,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4430,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
16293,5
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35744,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
35744,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
9428,1
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9428,1
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
59344,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58244,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7812086,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3492141,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5490,0
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5490,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12319,0
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12319,0
261
Облыстың білім басқармасы
206458,1
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200295,1
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
6163,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
56378,7
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
39423,4
016
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
16955,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
99072,5
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
99072,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы

3029053,5
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
187802,8
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2841250,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
26785,0
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
26785,0
285
Управление физической культуры и спорта области
56585,0
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
56585,0
2
Коммунальное хозяйство
4319944,9
271
Управление строительства области
1595269,8
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1595269,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2724675,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
89184,9
004
Газификация населенных пунктов
71322,6
005
Капитальные расходы государственного органа
1680,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
656261,4
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
867346,2
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
815253,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
223627,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
6635261,1
1
Деятельность в области культуры
1292477,3
262
Управление культуры области
1292477,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
57584,1
003
Поддержка культурно-досуговой работы
90561,2
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
276751,0
007
Поддержка театрального и музыкального искусства
806300,0
011
Капитальные расходы государственного органа
3348,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

3029053,5
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
187802,8
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2841250,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
26785,0
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26785,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
56585,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
56585,0
2
Коммуналдық шаруашылық
4319944,9
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1595269,8
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1595269,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2724675,1
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89184,9
004
Елдi мекендердi газдандыру
71322,6
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1680,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
656261,4
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
867346,2
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
815253,0
113
Жергiлiктi бюджеттерден берiлетiн ағымдағы нысалы трансферттер
223627,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
6635261,1
1
Мәдениет саласындағы қызмет
1292477,3
262
Облыстың мәдениет басқармасы
1292477,3
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57584,1
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
90561,2
005
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
276751,0
007
Театр және музыка өнерін қолдау
806300,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3348,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

10174,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
747661,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1063948,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1063948,0
071
Развитие газотранспортной системы
1063948,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
25251738,3
1
Сельское хозяйство
24103275,4
255
Управление сельского хозяйства области
23993375,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
163142,1
002
Поддержка семеноводства
323049,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1350,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4118,3
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
4200483,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
6361391,7
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
119041,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5951,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
513586,0
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
385394,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2385137,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5108668,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
52165,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
3416039,0

10174,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
747661,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1063948,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1063948,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1063948,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
25251738,3
1
Ауыл шаруашылығы
24103275,4
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
23993375,1
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
163142,1
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
323049,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1350,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4118,3
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
4200483,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
6361391,7
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
119041,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5951,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
513586,0
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
385394,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2385137,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5108668,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
52165,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3416039,0

35270,0
271
Управление строительства области
1779436,9
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1779436,9
9
Прочие
19242758,0
257
Управление финансов области
18910557,0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
1156985,0
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
11778198,0
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
5975374,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
27392,7
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
27392,7
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
104808,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
103708,3
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
200000,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
200000,0
14
Обслуживание долга
3097,7
1
Обслуживание долга
3097,7
257
Управление финансов области
3097,7
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1748,1
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
1349,6
15
Трансферты
20076002,8
1
Трансферты
20076002,8
257
Управление финансов области
20076002,8
007
Субвенции
19808714,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
156489,9
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
2635,0
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий

35270,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1779436,9
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1779436,9
9
Басқалар
19242758,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
18910557,0
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1156985,0
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11778198,0
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5975374,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
27392,7
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
27392,7
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
104808,3
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103708,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
200000,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
200000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3097,7
1
Борышқа қызмет көрсету
3097,7
257
Облыстың қаржы басқармасы
3097,7
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1748,1
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1349,6
15
Трансферттер
20076002,8
1
Трансферттер
20076002,8
257
Облыстың қаржы басқармасы
20076002,8
007
Субвенциялар
19808714,0
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
156489,9
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
2635,0
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

875638,0
006
Услуги по охране материнства и детства
366719,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
135115,0
3
Специализированная медицинская помощь
5412143,0
253
Управление здравоохранения области
5412143,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
4832995,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
226264,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
120950,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
231934,0
4
Поликлиники
1966214,0
253
Управление здравоохранения области
1966214,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
760589,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
964628,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
240997,0
5
Другие виды медицинской помощи
982165,0
253
Управление здравоохранения области
982165,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
912390,0
029
Областные базы спецмедснабжения
69775,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
448625,0
253
Управление здравоохранения области
448625,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
130308,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
169129,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
98888,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
19557,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
30743,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3366795,0
1
Социальное обеспечение
2832086,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1899445,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

875638,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
366719,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
135115,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
5412143,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5412143,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
4832995,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
226264,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
120950,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
231934,0
4
Емханалар
1966214,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1966214,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
760589,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
964628,0
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
240997,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
982165,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
982165,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
912390,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
69775,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
448625,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
448625,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
130308,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
169129,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
98888,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
19557,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
30743,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3366795,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2832086,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1899445,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

34974,0
Туризм
9256,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
9256,0
021
Регулирование туристской деятельности
9256,0
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
216470,0
263
Управление внутренней политики области
115659,0
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
115659,0
283
Управление по вопросам молодежной политики области
100811,0
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
28932,0
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
71879,0
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
19913345,0
Сельское хозяйство
18977563,0
255
Управление сельского хозяйства области
18907183,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
130046,0
002
Поддержка семеноводства
393274,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1445,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4575,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
5550202,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
4583880,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
89924,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1017,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4363620,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3789200,0
719
Управление ветеринарии области
70380,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
37193,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

34974,0
4
Туризм
9256,0
266
Облыстың кәсiпкерлiк және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
9256,0
021
Туристік қызметті реттеу
9256,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
216470,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
115659,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115659,0
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
100811,0
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
28932,0
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
71879,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
19913345,0
1
Ауыл шаруашылығы
18977563,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
18907183,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
130046,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
393274,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1445,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4575,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
5550202,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
4583880,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
89924,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1017,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4363620,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3789200,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
70380,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37193,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру