Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) Костанайской области на 2017-2019 годы
Решение маслихата Костанайской области от 13 декабря 2016 года № 100. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 декабря 2016 года № 6749. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет:
1) бюджетные изъятия из бюджетов городов областного значения в областной бюджет на 2017 год в сумме 13 394 377,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 8 130 824,0 тысячи тенге;
города Рудного – 5 263 553,0 тысячи тенге;
2) бюджетные изъятия из бюджетов городов областного значения в областной бюджет на 2018 год в сумме 13 580 295,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 7 851 989,0 тысяч тенге;
города Рудного – 5 728 306,0 тысяч тенге;
3) бюджетные изъятия из бюджетов городов областного значения в областной бюджет на 2019 год в сумме 14 789 409,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 8 393 979,0 тысяч тенге;
города Рудного – 6 395 430,0 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения на 2017 год в сумме 30 531 025,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 1 299 592,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому – 1 914 854,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому – 2 842 141,0 тысяча тенге;
Денисовскому – 1 599 325,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 1 922 051,0 тысяча тенге;
Житикаринскому – 1 504 870,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 1 305 854,0 тысячи тенге;
Карабалыкскому – 1 727 416,0 тысяч тенге;
Карасускому – 2 185 823,0 тысячи тенге;
Костанайскому – 1 708 020,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому – 1 949 141,0 тысяча тенге;
Наурзумскому – 1 321 250,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1 708 043,0 тысячи тенге;
Беимбета Майлина – 1 112 869,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 1 688 951,0 тысяча тенге;
Федоровскому – 1 883 755,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 2 119 571,0 тысяча тенге;
городу Лисаковску – 737 499,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения на 2018 год в сумме 32 213 247,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 1 394 706,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 2 043 283,0 тысячи тенге;

Қостанай облысының облыстық бюджеті мен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасындағы 2017-2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерді туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 100 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 желтоқсанда № 6749 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері:
1) облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2017 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 13 394 377,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 8 130 824,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 5 263 553,0 мың теңге;
2) облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2018 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 13 580 295,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 7 851 989,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 5 728 306,0 мың теңге;
3) облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2019 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 14 789 409,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 8 393 979,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 6 395 430,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері:
1) облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін 2017 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 30 531 025,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин – 1 299 592,0 мың теңге;
Амангелді – 1 914 854,0 мың теңге;
Әулиекөл – 2 842 141,0 мың теңге;
Денисов – 1 599 325,0 мың теңге;
Жангелдин – 1 922 051,0 мың теңге;
Жітіқара – 1 504 870,0 мың теңге;
Қамысты – 1 305 854,0 мың теңге;
Қарабалық – 1 727 416,0 мың теңге;
Қарасу – 2 185 823,0 мың теңге;
Қостанай – 1 708 020,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1 949 141,0 мың теңге;
Науырзым – 1 321 250,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1 708 043,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин – 1 112 869,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1 688 951,0 мың теңге;
Федоров – 1 883 755,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 2 119 571,0 мың теңге;
Лисаков қаласына – 737 499,0 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін 2018 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 32 213 247,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин – 1 394 706,0 мың теңге;
Амангелді – 2 043 283 мың теңге;

Аулиекольскому – 3 010 213,0 тысяч тенге;
Денисовскому – 1 679 389,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 2 102 910,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 1 601 805,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 1 366 464,0 тысячи тенге;
Карабалыкскому – 1 839 946,0 тысяч тенге;
Карасускому – 1 984 480,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 1 869 091,0 тысяча тенге;
Мендыкаринскому – 2 088 141,0 тысяча тенге;
Наурзумскому – 1 386 599,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1 779 488,0 тысяч тенге;
Беимбета Майлина – 1 167 277,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 1 775 849,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 2 033 078,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 2 279 684,0 тысячи тенге;
городу Лисаковску – 810 844,0 тысячи тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения на 2019 год в сумме 32 648 313,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 1 423 064,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому – 2 093 154,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому – 3 063 865,0 тысяч тенге;
Денисовскому – 1 692 973,0 тысячи тенге;
Джангельдинскому – 2 149 068,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 1 610 270,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 1 386 763,0 тысячи тенге;
Карабалыкскому – 1 865 567,0 тысяч тенге;
Карасускому – 2 007 141,0 тысяча тенге;
Костанайскому – 1 842 341,0 тысяча тенге;
Мендыкаринскому – 2 130 902,0 тысячи тенге;
Наурзумскому – 1 419 564,0 тысячи тенге;
Сарыкольскому – 1 804 827,0 тысяч тенге;
Беимбета Майлина – 1 155 596,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 1 810 267,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 2 075 877,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 2 318 311,0 тысяч тенге;
городу Лисаковску – 798 763,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 22.11.2019 № 444 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных расходов для организаций, оказывающих гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, которые финансируются из республиканского бюджета, в том числе:
на 2017 год – 2 271 502,0 тысячи тенге;
на 2018 год – 2 312 623,0 тысячи тенге;
на 2019 год – 2 337 312,0 тысяч тенге.
4. Учесть в областном бюджете дополнительно включенные расходы:
1) на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования, в том числе:
на 2017 год - 243 515,0 тысяч тенге;
на 2018 год - 218 458,0 тысяч тенге;
на 2019 год - 147 416,0 тысяч тенге;
2) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, в том числе:

Әулиекөл – 3 010 213,0 мың теңге;
Денисов – 1 679 389,0 мың теңге;
Жангелдин – 2 102 910,0 мың теңге;
Жітіқара – 1 601 805,0 мың теңге;
Қамысты – 1 366 464,0 мың теңге;
Қарабалық – 1 839 946,0 мың теңге;
Қарасу – 1 984 480,0 мың теңге;
Қостанай – 1 869 091,0 мың теңге;
Меңдіқара – 2 088 141,0 мың теңге;
Науырзым – 1 386 599,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1 779 488,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин – 1 167 277,0 мың теңге;
Ұзынкөл –1 775 849,0 мың теңге;
Федоров – 2 033 078,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 2 279 684,0 мың теңге;
Лисаков қаласына – 810 844,0 мың теңге;
3) облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін 2019 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 32 648 313,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин – 1 423 064,0 мың теңге;
Амангелді – 2 093 154,0 мың теңге;
Әулиекөл – 3 063 865,0 мың теңге;
Денисов – 1 692 973,0 мың теңге;
Жангелдин – 2 149 068,0 мың теңге;
Жітіқара – 1 610 270,0 мың теңге;
Қамысты – 1 386 763,0 мың теңге;
Қарабалық – 1 865 567,0 мың теңге;
Қарасу – 2 007 141,0 мың теңге;
Қостанай – 1 842 341,0 мың теңге;
Меңдіқара – 2 130 902,0 мың теңге;
Науырзым – 1 419 564,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1 804 827,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин – 1 155 596,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1 810 267,0 мың теңге;
Федоров – 2 075 877,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 2 318 311,0 мың теңге;
Лисаков қаласына – 798 763,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 22.11.2019 № 444 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін көрсететін ұйымдар үшін күрделі шығыстарды жүзеге асыруға бағытталатын бюджет қаражатының ең аз көлемдері ескерілсін, оның ішінде:
2017 жылға – 2 271 502,0 мың теңге;
2018 жылға – 2 312 623,0 мың теңге;
2019 жылға – 2 337 312,0 мың теңге.
4. Облыстық бюджетте қосымша қосылған шығыстар ескерілсін:
1) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға, оның ішінде:
2017 жылға – 243 515,0 мың теңге;
2018 жылға –218 458,0 мың теңге;
2019 жылға –147 416,0 мың теңге.
2) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға, оның ішінде:

на 2017 год - 654 312,0 тысяч тенге;
на 2018 год - 654 312,0 тысяч тенге;
на 2019 год - 654 312,0 тысяч тенге;
3) на поддержку частного предпринимательства в виде субсидирования части ставки вознаграждения, гарантирования и предоставления государственных грантов, в том числе:
на 2017 год – 2 103 296,0 тысяч тенге;
на 2018 год – 2 103 296,0 тысяч тенге;
на 2019 год – 2 103 296,0 тысяч тенге;
4) на обеспечение продуктивной занятости и развитие массового предпринимательства, в том числе:
на 2017 год – 2 341 533,0 тысячи тенге;
на 2018 год – 2 341 533,0 тысячи тенге;
на 2019 год – 2 341 533,0 тысячи тенге.
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены не ниже установленных в настоящем пункте.
5. Учесть, что при определении объемов трансфертов общего характера в базу расходов местных бюджетов дополнительно включены мероприятия согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах, не ниже установленных приложениями 1, 2 к настоящему решению.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года и действует до 31 декабря 2019 года.
Председатель сессии
Костанайского областного маслихата Г. Капенова
Секретарь Костанайского
областного маслихата С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области"
_______________________ Е. Спанов
13 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 13 декабря 2016 года № 100

2017 жылға – 654 312,0 мың теңге;
2018 жылға –654 312,0 мың теңге;
2019 жылға –654 312,0 мың теңге.
3) сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау, мемлекеттік гранттарға кепілдік беру және оларды ұсыну түрінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға, оның ішінде:
2017 жылға – 2 103 296,0 мың теңге;
2018 жылға – 2 103 296,0 мың теңге;
2019 жылға – 2 103 296,0 мың теңге.
4) нәтижелі жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға, оның ішінде:
2017 жылға – 2 341 533,0 мың теңге;
2018 жылға – 2 341 533,0 мың теңге;
2019 жылға – 2 341 533,0 мың теңге.
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемдері осы тармаққа белгіленгеннен төмен емес көзделуі тиіс деп белгіленсін.
5. Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес қосымша іс-шаралар енгізілгені ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемдері тиісті жергілікті бюджеттерде осы шешімнің 1, 2-қосымшаларында белгіленгеннен төмен емес көлемдерде көзделуі тиіс деп белгіленсін.
6. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қостанай облыстық мәслихаты
сессиясының төрайымы Г. Капенова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________________ Е. Спанов
2016 жылғы 13 желтоқсан
Маслихаттың
2016 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 100 шешіміне 1-қосымша

Дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов, при определении объемов трансфертов общего характера на 2017-2019 годы, средства на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным решением маслихата Костанайской области от 22.11.2019 № 444 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
тысяч тенге
Наименование районов и городов
2017 год
2018 год
2019 год
ВСЕГО

2017-2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына қосымша қосылған мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға арналған қаражат
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 22.11.2019 № 444 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
мың тенге
Аудандар мен қалалардың атауы
2017 жыл
2018 жыл
2019 жыл
БАРЛЫҒЫ