О внесении изменений в некоторые постановления акимата Павлодарской области в сфере недропользования, охраны окружающей среды, водных ресурсов, лесного хозяйства и животного мира
Постановление акимата Павлодарской области от 19 февраля 2016 года № 43/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 марта 2016 года № 5025. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25 января 2021 года № 30/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25.01.2021 № 30/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 22 мая 2015 года № 145/5 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4560, опубликовано 17 июля 2015 года в газете "Регион. kz") следующие изменения:
регламент государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 28 мая 2015 года № 151/5 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере недропользования по Павлодарской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4585, опубликовано 18 июля 2015 года в газетах "Звезда Прииртышья", "Сарыарқа самалы") следующие изменения:
по всему тексту регламентов государственных услуг, утвержденных указанным постановлением:
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
"Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки";
"Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений": слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменить словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
регламент государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденный указанным постановлением, исключить;
регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

Павлодар облысы әкімдігінің жер қойнауын пайдалану, қоршаған ортаны қорғау, су ресурстары, орман шаруашылығы және жануарлар әлемі саласындағы кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 43/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 наурызда № 5025 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2021 жылғы 25 қаңтардағы № 30/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 25.01.2021 № 30/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 мамырдағы "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 145/5 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4560 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 шілдеде "Регион.kz" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 мамырдағы "Павлодар облысы бойынша жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы" № 151/5 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4585 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 шілдеде "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген:
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау";
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу";
"Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау, тіркеу және сақтау";
"Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру";
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің барлық мәтіні бойынша "халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті алынып тасталсын;
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 28 мая 2015 года № 152/5 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области лесного хозяйства и животного мира" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4586, опубликовано 24 июля 2015 года в газете "Регион. kz") следующие изменения:
по всему тексту регламентов государственных услуг, утвержденных указанным постановлением:
"Выдача разрешения на пользование животным миром";
"Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства";
"Выдача лесорубочного и лесного билета";
"Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда"
"Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования": слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменить словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
4. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 2 июня 2015 года № 164/6 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества", "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4577, опубликовано 18 июля 2015 года в газетах "Звезда Прииртышья", "Сарыарқа самалы") следующие изменения:
по всему тексту регламентов государственных услуг, утвержденных указанным постановлением:
"Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества";
"Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе": слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменить словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".

3. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 мамырдағы "Орман шаруашылығы және жануарлар әлемі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 152/5 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4586 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 шілдеде "Регион.kz" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген:
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру";
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы";
"Ағаш кесу және орман билетін беру";
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу";
"Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің барлық мәтіні бойынша "халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылсын.
4. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 маусымдағы "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру", "Су объектілерін конкурстық негізде оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 164/6 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4577 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 шілдеде "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген:
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру";
"Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің барлық мәтіні бойынша "халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылсын.

5. Государственному учреждению "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет – ресурсе акимата Павлодарской области.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "19" февраля 2016 года
№ 43/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "22" мая 2015 года № 145/5
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий (далее – разрешение на эмиссии в окружающую среду) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

5. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "19" ақпандағы
№ 43/2 қаулысына
1-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "22" мамырдағы
№ 145/5 қаулысымен
бекітілді
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу (бұдан әрі – қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат) немесе Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 301 бұйрығымен бекітілген "ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағымен көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші уәкiлеттi тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления по форме согласно приложению 1 к Стандарту, для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категорий согласно приложению 2 к Стандарту, для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду объектов IV категории согласно приложению 3 к Стандарту для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий, либо запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, с приложением пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация поступивших документов сотрудником канцелярии услугодателя, направление на рассмотрение руководителю услугодателя – 20 (двадцать) минут;
2) направление документов с резолюцией руководителя услугодателя в ответственное структурное подразделение – 40 (сорок) минут;
3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения для рассмотрения принятых документов – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) рассмотрение ответственным исполнителем представленных документов на предмет полноты и соответствия требованиям законодательства, подготовка проекта разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе и направление на рассмотрение руководителю структурного подразделения (выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории – не более 27 (двадцати семи) календарных дней, для объектов III категории – не более 7 (семи) рабочих дней, для объектов IV категории – не более 2 (двух) рабочих дней, переоформление разрешения – в течение 27 (двадцати семи) календарных дней, выдача мотивированного ответа об отказе – не более 12 (двенадцати) календарных дней для объектов II категории, не более 2 (двух) календарных дней – для объектов III категории);
5) рассмотрение руководителем структурного подразделения проекта разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе – 40 (сорок) минут;
6) рассмотрение руководителем услугодателя проекта разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе – 40 (сорок) минут;
7) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю или в Государственную корпорацию, либо направление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП – 20 (двадцать) минут.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса бере отырып, ІІ және ІІІ санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін Стандарттың 1-қосымшасына, IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін Стандарттың 2-қосымшасына, ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта ресімдеу үшін Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініші немесе көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің қабылдауы, тіркеуі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына жіберуі – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы бар құжаттарды жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберу – 40 (қырық) минут;
3) құрылымдық бөлімше басшысының қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) жауапты орындаушының ұсынылған құжаттардың толықтығын және заңнаманың талаптарына сәйкестігін қарауы, қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындау және нәтижені құрылымдық бөлімше басшысының қарауына жіберуі (ІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру – 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күнінен аспайды, ІІІ санаттағы объектілер үшін – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды, IV санаттағы объектілер үшін – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды, рұқсатты қайта ресімдеу – 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күн ішінде, ІІ санаттағы объектілер үшін бас тарту туралы дәлелді жауапты беру – 12 (он екі) күнтізбелік күнінен аспайды, ІІІ санаттағы объектілер үшін – 2 (екі) күнтізбелік күнінен аспайды);
5) құрылымдық бөлімше басшысының қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын қарауы - 40 (қырық) минут;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшының қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын қарауы - 40 (қырық) минут;
7) мемлекеттік қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға жіберу немесе ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысаны түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу - 20 (жиырма) минут.

6. Результатом процедуры по оказанию государственной услуги является выдача/ переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий либо выдача мотивированного ответа об отказе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугодателя:
1) Для получения государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию;
2) Работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов на соответствие пункту 9 Стандарта.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного Стандартом, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 4 к Стандарту.
При соблюдении правильности заполнения заявления и предоставления полного пакета документов работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме документов.
3) При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
4) Услугодатель подготавливает разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий (либо мотивированный ответ об отказе) и направляет его в Государственную корпорацию (выдача разрешения для объектов II категории – не более 1 (одного) месяца со дня регистрации заявки, для объектов III категории – не более 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявки, для объектов IV категории – не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявки, переоформление разрешения – в течение 1 (одного) месяца, выдача мотивированного ответа об отказе для объектов II категории – не более 15 (пятнадцати) календарных дней со дня регистрации заявки, для объектов III категории – не более 5 (пяти) календарных дней со дня регистрации заявки);

6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі – II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты беру/ қайта ресімдеу немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсенің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен
және (немесе) өзге де қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініштердің дұрыс толтырылуын және құжаттар топтамасының толықтығын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Өтініш дұрыс толтырылғанда және құжаттардың топтамасы толық ұсынылған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді.
3) құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
4) Көрсетілетін қызметті беруші II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты (немесе бас тарту туралы дәлелді жауабын) дайындайды және оны Мемлекеттік корпорацияға жібереді (ІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 1 (бір) айдан аспайды, ІІІ санаттағы объектілер үшін – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды, IV санаттағы объектілер үшін – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды, рұқсатты қайта ресімдеу – 1 (бір) айдың ішінде, ІІ санаттағы объектілер үшін бас тарту туралы дәлелді жауап беру – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күнінен аспайды, ІІІ санаттағы объектілер үшін – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 5 (бес) күнтізбелік күнінен аспайды);

5) Работник Государственной корпорации выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) результат оказания государственной услуги на основании расписки, при предъявлении услугополучателем документа, удостоверяющего личность (либо его представителем нотариально заверенной доверенности).
10. Порядок получения государственной услуги через Государственную корпорацию, действия работников Государственной корпорации при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе для Государственной корпорации (далее – ИИС Государственной корпорации):
1) процесс 1 – ввод оператором Государственной корпорации в ИИС Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по достоверности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в государственную базу данных "Физические лица" / государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса, и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Государственной корпорации через ШЭП в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";

5) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкіліне) жеке басты куәландыратын құжатты (немесе нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкілімен сенімхатты) ұсынған жағдайда, қолхат негізінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
10. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы алу тәртібі, Мемлекеттік корпорация үшін біріктірілген ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация БАЖ) Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті алушының сұранысын тіркеу және өңдеу кезіндегі әрекеті:
1) 1-процесс – қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация операторының Мемлекеттік корпорация БАЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушы деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы уәкілінің сенімхаты бойынша деректерін (нотариус куәландырған сенімхаты болған кезде) енгізуі (сенімхатты өзгеше куәландыру кезінде – сенімхаттың деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс – "электрондық-үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына/"Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушы деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы уәкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгілеу бөлігінде толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және қызмет көрсету үшін сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-процесс – ЭҮП арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) Мемлекеттік корпорация операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызметті алушының сұрауын) жолдауы;
8) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу;

9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование".
11. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген қоса берілген көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияның операторы арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырған қызмет нәтижесін алуы.
11. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушы үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салудағы көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) растауы (қол қоюы);

10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
12. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме, сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";

10) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу;
11) 3-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
13) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысты ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-процесс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
9) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;

10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений
на эмиссии в окружающую
среду для объектов
II, III и IV категорий"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование структурного подразделения (работников)
Сотрудник канцелярии
Руководитель услугодателя
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководителю услугодателя
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение представленных документов, подготовка проекта разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе и направление на рассмотрение руководителю структурного подразделения
Рассмотрение проекта разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе
Рассмотрение проекта разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе
Выдача, передача в Государственную корпорацию либо направление в "личный кабинет" услугополучателя разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отметка о регистрации на копии заявления
Резолюция
Резолюция
Проект разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе
Резолюция
Разрешение на эмиссии в окружающую среду либо мотивированный ответ об отказе
Выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
20 (двадцать) минут
40 (сорок) минут
В течение 1 (одного) рабочего дня

10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
Құрылымдық бөлімшенің (қызметкердің) атауы
Кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процестің рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Ұсынылған құжаттарды қарау, қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындау және нәтижені құрылымдық бөлімше басшысының қарауына жіберу
Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын қарау
Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын қарау
Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауабын беру, Мемлекеттік корпорацияға жіберу немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтініш көшірмесінде оның тіркелгені туралы белгі
Бұрыштама
Бұрыштама
Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттың немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасы
Бұрыштама
Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Орындау мерзімдері
20 (жиырма) минут
40 (қырық) минут
1 (бір) жұмыс күні ішінде

выдача разрешения не более 27 (двадцати семи) календарных дней – для объектов II категорий, не более 7 (семи) рабочих дней – для объектов III категории, не более 2 (двух) рабочих дней – для объектов IV категории; переоформление разрешения – в течение 27 (двадцати семи) календарных дней; выдача мотивированного ответа об отказе – не более 12 (двенадцати) календарных дней для объектов II категории, не более 2 (двух) календарных дней – для объектов III категории
40 (сорок) минут
40 (сорок) минут
20 (двадцать) минут
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
эмиссии в окружающую среду
для объектов
II, III и IV категорий"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем
при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешений на
эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "19" февраля 2016 года
№ 43/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "22" мая 2015 года № 145/5
Регламент государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы
для объектов II, III и IV категорий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение государственной экологической экспертизы с выводом "согласовывается/ не согласовывается" по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий", утвержденному приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.

ІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру – 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күнінен аспайды, ІІІ санаттағы объектілер үшін – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды, IV санаттағы объектілер үшін – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды, рұқсатты қайта ресімдеу – 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күн ішінде, ІІ санаттағы объектілер үшін бас тарту туралы дәлелді жауапты беру – 12 (он екі) күнтізбелік күнінен аспайды, ІІІ санаттағы объектілер үшін – 2 (екі) күнтізбелік күнінен аспайды
40 (қырық) минут
40 (қырық) минут
20 (жиырма) минут
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "19" ақпандағы
№ 43/2 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "22" мамырдағы
№ 145/5 қаулысымен
бекітілді
"II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 301 бұйрығымен бекітілген "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "келісіледі/келісілмейді" деген тұжырыммен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші уәкiлеттi тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту либо запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя с приложением пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация поступивших документов сотрудником канцелярии услугодателя, направление на рассмотрение руководителю услугодателя – 20 (двадцать) минут;
2) направление документов с резолюцией руководителя услугодателя в ответственное структурное подразделение – 40 (сорок) минут;
3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения для рассмотрения принятых документов – 40 (сорок) минут;
4) рассмотрение ответственным исполнителем представленных документов на полноту, проведение экспертизы, подготовка проекта заключения государственной экологической экспертизы и направление результата на рассмотрение руководителю структурного подразделения (выдача заключения государственной экологической экспертизы для объектов II категорий – не более 27 (двадцати семи) календарных дней, для объектов III и IV категорий – не более 7 (семи) рабочих дней, выдача повторного заключения государственной экологической экспертизы для объектов II категории – не более 7 (семи) рабочих дней, для объектов III и IV категорий – не более 2 (двух) рабочих дней, выдача мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления (предварительная экспертиза) – не более 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации заявления);
5) рассмотрение и подписание руководителем структурного подразделения заключения государственной экологической экспертизы – 40 (сорок) минут;
6) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю или в Государственную корпорацию, либо направление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП 20 (двадцать) минут.
6. Результатом процедуры по оказанию государственной услуги является выдача заключения государственной экологической экспертизы либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса бере отырып, Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысанда жазған өтініші немесе ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанындағы сұраныс негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттамаларын алғаннан бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына жататын рәсімдер (іс-қимылдың) мазмұны:
1) келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің қабылдауы, тіркеуі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына жіберуі – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы бар құжаттарды жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберу – 40 (қырық) минут;
3) қабылданған құжаттарды қарау үшін құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы – 40 (қырық) минут;
4) жауапты орындаушының ұсынған құжаттардың толықтығын қарауы, сараптама жүргізу, мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының жобасын дайындау және нәтижені құрылымдық бөлімше басшысының қарауына жіберу (ІІ санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру – 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күнінен аспайды, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды, ІІ санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын қайтадан беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру (алдын ала сараптама) – өтінімді тіркеу күнiнен бастап - 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды;
5) құрылымдық бөлімше басшысының мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын қарауы және қол қоюы – 40 (қырық) минут;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға жіберу немесе ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысаны түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу – 20 (жиырма) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) Для получения государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию.
2) Работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов на соответствие пункту 9 Стандарта.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного Стандартом, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
При соблюдении правильности заполнения заявления и предоставления полного пакета документов работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.
3) При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – 20 (двадцать) минут.
4) Услугодатель подготавливает заключение государственной экологической экспертизы (либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления) и направляет его в Государственную корпорацию (выдача заключения государственной экологической экспертизы для объектов II категории – не более 1 (одного) месяца со дня регистрации заявления, для объектов III и IV категорий – не более 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления, выдача повторного заключения государственной экологической экспертизы для объектов II категории – не более 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления, для объектов III и IV категорий – не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявления, выдача мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – не более 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации заявления);

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсенің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен
және (немесе) өзге де қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініштердің дұрыс толтырылуын және құжаттар топтамасының толықтығын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Өтініштер дұрыс толтырылғанда және құжаттардың топтамасы толық ұсынылған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді.
3) Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттардың электрондық түрдегі көшірмелерін жасайды, содан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
4) Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын (немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабын) дайындайды және оны Мемлекеттік корпорацияға жібереді (ІІ санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 1 (бір) айдан аспайды, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды, ІІ санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын қайтадан беру кезінде – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды);

10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III
и IV категорий"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наименование структурного подразделения (работников)
Сотрудник канцелярии
Руководитель услугодателя
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководителю услугодателя
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение представленных документов на полноту, проведение экспертизы, подготовка проекта заключения государственной экологической экспертизы либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления
Рассмотрение проекта заключения государственной экологической экспертизы либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления
Выдача заключения государственной экологической экспертизы либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления, передача в Государственную корпорацию либо направление в "личный кабинет" услугополучателя
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отметка о регистрации на копии заявления
Резолюция
Резолюция
Проект заключения государственной экологической экспертизы либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления
Заключение государственной экологической экспертизы либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления
Выдача заключения государственной экологической экспертизы либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления
Сроки исполнения
20 (двадцать) минут
40 (сорок) минут
В течение 1 (одного) рабочего дня

10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
Құрылымдық бөлімшенің (қызметкердің) атауы
Кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процестің рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысына жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Ұсынылған құжаттардың толықтығын қарау, сараптама жүргізу, мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындау
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын қарау
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабын беру, Мемлекеттік корпорацияға жіберу немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтініштің көшірмесінде оның тіркелгені туралы белгі
Бұрыштама
Бұрыштама
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап жобасы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Орындау мерзімдері
20 (жиырма) минут
40 (қырық) минут
1 (бір) жұмыс күні ішінде

выдача заключения государственной экологической экспертизы для объектов II категории – не более 27 (двадцати семи) календарных дней, для объектов III и IV категорий – не более 7 (семи) рабочих дней; выдача повторного заключения государственной экологической экспертизы для объектов II категории – не более 7 (семи) рабочих дней, для объектов III и IV категорий – не более 2 (двух) рабочих дней; выдача мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – не более 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации заявления
40 (сорок) минут
20 (двадцать) минут
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III
и IV категорий"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем
при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III
и IV категорий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий"
Условные обозначения:
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "19" февраля 2016 года
№ 43/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на разведку,
добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.

ІІ санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды-сын беру – 27 (жиырма жеті) күнтізбелік күнінен аспайды, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды, ІІ санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды-сын қайтадан беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру – өтінімді тіркеу күнiнен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды
40 (қырық) минут
20 (жиырма) минут
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "19" ақпандағы
№ 43/2 қаулысына
3-қосымшасы
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер
қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрi – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады;
3) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 521 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья, а также угля и урана" (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение – в течение 30 (тридцати) минут;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает представленные документы на полноту, наличие разрешения на передачу права недропользования в залог, оформляет свидетельство – в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 2 (двух) рабочих дня;
5) свидетельство рассматривается руководителем структурного подразделения, свидетельство государственной услуги подписывается руководством, сотрудник канцелярии заверяет свидетельство печатью, регистрирует его в журнале регистрации залога и выдает свидетельство, и выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) нарочно –в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результатом процедуры (действия) оказания государственной услуги - свидетельство о регистрации договора залога права недропользования либо мотивированный ответ об отказе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Көмірсутек шикізатын, сондай-ақ көмір және уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 521 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсе маманы тіркейді, басшылыққа жібереді – 15 (он бес) минут ішінде;
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі – 30 (отыз) минут ішінде;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут ішінде;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге рұқсатының болуын тексереді, куәлікті ресімдейді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Берілген құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша турде дәлелденген бас тарту болып табылады – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысы куәлікті қарайды, мемлекеттік қызмет куәлігіне басшы қол қояды, кеңсе қызметкері куәлікті мөрмен растайды, оны кепілді тіркеу журналына тіркейді және куәлікті береді, көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді – 1 (бір) жұмыс күн ішінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі – жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара іс-қимылын сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанных в пункте 9 Стандарта.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами,
работник Государственной корпорации получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, подписанные электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия) оказания государственной услуги:
1) процесс –1 работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю, направляет услугодателю для исполнения, принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству – в течение 15 (пятнадцати) минут;
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного Стандартом, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку.
При соблюдении правильности заполнения заявления и предоставления полного пакета документов работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме документов.
2) процесс – 2 документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) процесс – 3 руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) процесс – 4 ответственный исполнитель рассматривает представленные документы на полноту, наличие разрешения на передачу права недропользования в залог, оформляет свидетельство – в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) процесс – 5 свидетельство, рассматривается руководителем структурного подразделения, свидетельство государственной услуги подписывается руководством, сотрудник канцелярии заверяет свидетельство печатью, регистрирует его в журнале регистрации залога, работник государственной корпорации выдает свидетельство, услугополучателю (либо его представителю по доверенности) нарочно (в течение 1 (одного) рабочего дня).
11. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:

9. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекетік электрондық ақпараттық ресурсы болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметін Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасы (бүдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық деректер нысанында алады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әрбір рәсімін (іс-қимылын) көрсете отырып, Мемлекеттік корпорацияға өтініш беру тәртібін сипаттау:
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді, көрсетілетін қызметті берушіге орындау үшін жібереді, қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді, басшылыққа жібереді 15 (он бес) минут ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Өтінішті дұрыс толтырылғанда және құжаттардың топтамасы толық ұсынылған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді.
2) 2-процесс – басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) 3-процесс құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) 4-процесс – жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге рұқсатының болуын тексереді, куәлікті ресімдейді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) 5-процесс – құрылымдық бөлімшенің басшысы куәлікті қарайды, мемлекеттік қызмет куәлігіне басшы қол қояды, кеңсе қызметкері куәлікті мөрмен растайды, оны кепілді тіркеу журналына тіркейді және куәлікті береді, көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
11. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:

12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, проверка наличия разрешения компетентного органа, оформление проекта свидетельства, в случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления
Рассмотрение проекта свидетельства
Подписание свидетельства
Заверение печатью и регистрация свидетельства в журнале регистрации договоров залога и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проект свидельства
Рассмотрение проекта свидетельства
Подписанное свидетельства
Зарегистрированные свидетельства
Сроки исполнения
В течение (пятнадцати) 15 минут
В течение (тридцати) 30 минут
В течение (тридцати) 30 минут
В течение (трех) 3 рабочих дней
В течение (одного) 1 рабочего дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на разведку
добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Условные обозначения:

12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдын (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшылық
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрышта-ма қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарау, құзыретті органның рұқсатының болуын тексеру, куәлік жобаларын ресімдеу берілгең құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша турде дәлелденген бас тарту
Куәлік жобаларын қарау
Куәлікке қол қою
Кепіл шарттарын тіркеу журналында куәлікті тіркеу және мөрмен растау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкілінің) қолына куәлікті беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Куәлік жобалары
Куәлік жобаларын қарау
Қол қойылған куәлік
Тіркелген куәлік
Орындау мерзімі
15 (он бес) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
3 (үш) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі
өзара функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге,
жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: