Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 27 сентября 2016 года № 3/477. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 25 октября 2016 года № 1326. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29 сентября 2020 года № 3/398
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29.09.2020 № 3/398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и приказами исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии", от 21 января 2016 года № 24 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
2) "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
3) "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
4) "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ".
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города Алматы от 22 мая 2014 года № 2/385 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1063, опубликованное 26 июня 2014 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы");
2) постановление акимата города Алматы от 26 ноября 2014 года № 4/982 "О внесении дополнений в постановление акимата города Алматы от 22 мая 2014 года № 2/385 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1114, опубликованное 30 декабря 2014 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы").
3. Управлению земельных отношений города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы С. Макежанова.

Алматы қаласында жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 3/477 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 қазанда № 1326 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 3/398 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 29.09.2020 № 3/398 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16 бабына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы", 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 24 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бұйрықтарына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерiнiң кадастрлық (бағалау) құнын бекіту";
2) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту";
3) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру";
4) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру".
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" 2014 жылғы 22 мамырдағы № 2/385 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №1063 болып тіркелген, 2014 жылғы 26 маусымда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған);
2) Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" 2014 жылғы 22 мамырдағы № 2/385 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 26 қарашадағы № 4/982 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1114 болып тіркелген, 2014 жылғы 30 желтоқсанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған).
3. Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы осы қаулыны интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары С. Мәкежановқа жүктелсін.

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 27 сентября 2016 года
№ 3/477
Регламент государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в частную
собственность государством" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений города Алматы" (далее услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 3-1 настоящего регламента.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата города Алматы от 27.01.2017 № 1/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Пункт 3-1 дополнен постановлением акимата города Алматы от 27.01.2017 № 1/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 3/477 қаулысымен бекітілді
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі немесе осы регламенттің 3-1 тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы қаласы әкімдігінің 27.01.2017 № 1/23 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3-1. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға арналған негіздемелер:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айрылған болуы болып табылады.
Ескерту. Регламент 3-1-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 27.01.2017 № 1/23 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и других необходимых документов услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 (далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом канцелярии услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя, принятие резолюции руководителем услугодателя;
3) изучение и проверка достоверности представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка ответственным специалистом услугодателя и направление для утверждения руководителю услугодателя;
4) рассмотрение и утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка руководителем услугодателя и передача в канцелярию услугодателя;
5) выдача специалистом канцелярии услугодателя результата оказания государственной услуги получателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выдача талона о принятии заявления;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) подготовка проекта результата оказания государственной услуги;
4) утверждение результата оказания государственной услуги;
5) выдача готового результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист канцелярии услугодателя принимает и регистрирует документы, представленные услугополучателем и передает их руководителю услугодателя в течение рабочего дня;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту услугодателя;

4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті және басқа да қажетті құжаттарды мемлекеттік немесе орыс тілінде көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісінің нақтылығын зерттеу және тексеру және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекітуге жіберу;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісін қарайды және бекітеді, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі келесі рәсімді орындауды (әрекетті) бастауға негіз болып табылады:
1) өтінішті қабылдау туралы талон беру;
2) қызмет көрсетушінің басшысы бұрыштама қояды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын әзірлеу;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін бекіту;
5) мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды және тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жұмыс күні ішінде жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына береді;

3) ответственный специалист услугодателя рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству, проверяет полноту поступивших документов, подготавливает материалы на утверждение либо мотивированный ответ об отказе и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение рабочего дня;
4) руководитель услугодателя проверяет обоснованность исполнения документа, подписывает и передает в канцелярию услугодателя в течение рабочего дня;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги услугополучателю.
9. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов услугодателю - 3 (три) рабочих дня.
График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо уполномоченный представитель) представляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
11. В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется еҰ работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечению одного месяца, по запросу Государственной корпорации, услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы түскен құжаттарды заңнамаға сәйкестігін қарайды, материалдарды бекітуге немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жұмыс күні ішінде қол қою үшін жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжатты орындауының негізділігін тексереді, бекітеді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жұмыс күні ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
Қызмет көрсетушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мемлекеттік корпорациямен өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік коорпорацияның қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер бойынша құжаттар түпнұсқалылығын салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Қызмет алушы барлық қажетті құжаттарды мемлекеттік коорпорацияға тапсырған жағдайда қызмет алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
11. Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беруді оның қызметкері жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады (немесе ноториаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі).
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір айлық мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген жағдайда, мемлекеттік корпорацияның сұрау салу бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жібереді.

12. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
13. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов услугодателю - 3 (три) рабочих дня.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания –15 (пятнадцать) минут.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
15. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9-00 до 20-00 без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала, по месту нахождения земельного участка.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную собственность государством"
Оказание государственной услуги к услугодателю и через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Государственная корпорация - государственная корпорация "Правительство для граждан",
ИИН – индивидуальный идентификационный номер,
БИН – бизнес-идентификационный номер,
Срок оказания услуги по Стандарту – 3 дня.
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы

12. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді (алайда қызметті көрсетуші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда тапсырады).
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
15. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібінде көрсетіледі, жер учаскесінің орналасуы бойынша портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы реттілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің және ЭҮП қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік қызметінің
регламентіне
1 қосымша
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде және мемлекеттік корпорация арқылы көрсету
Алматы қаласы әкімдігінің

от 27 сентября 2016 года
№ 3/477
Регламент государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по
формированию земельных участков" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений города Алматы" (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее - приказ) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 3-1 настоящего регламента.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата города Алматы от 27.01.2017 № 1/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 3/477 қаулысымен бекітілді
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын
бекiту" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекітілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі - бұйрық) немесе осы регламенттің 3-1 тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетудегі мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілген қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы қаласы әкімдігінің 27.01.2017 № 1/23 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3-1. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға арналған негіздемелер:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айрылған болуы болып табылады.

Сноска. Пункт 3-1 дополнен постановлением акимата города Алматы от 27.01.2017 № 1/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 (далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом канцелярии услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя и наложение резолюции;
3) рассмотрение заявления и проверка представленных документов на соответствие законодательству ответственным специалистом услугодателя и направление на утверждение руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя проверяет обоснованность исполнения документа, утверждает и передает в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги получателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выдача талона о принятии заявления и передача документов руководителю;
2) резолюция руководителя услугодателя к заявлению услугополучателя;
3) подготовка проекта результата оказания государственной услуги;
4) подписание и выдача готового результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) руководитель услугодателя.

Ескерту. Регламент 3-1-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 27.01.2017 № 1/23 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұрығымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті және қажетті құжаттарды мемлекеттік немесе орыс тілдерінде немесе электрондық сұрауды көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс – қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті қарайды және бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішті заңнамаға сәйкестігін қарайды және түскен құжаттардың тексереді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекітуге жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттың орындалуының негізділігін тексереді, бекітеді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алушыға береді.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсім (іс – қимыл) нәтижесі келесі рәсімді орындауды (әрекетті) бастауға негіз болып табылады:
1) өтінішті қабылдау туралы талон беру және құжаттарды басшыға жіберу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне бұрыштама қояды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесіне қол қою және беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист канцелярии услугодателя принимает и регистрирует документы представленные услугополучателем. После регистрации передает пакет документов руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный специалист услугодателя рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству, проверяет полноту поступивших документов, подготавливает на утверждение либо мотивированный ответ об отказе и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя проверяет обоснованность исполнения документа, подписывает и передает в канцелярию услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает утвержденный землеустроительный проект либо мотивированный ответ об отказе услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
9. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов услугодателю – 7 (семь) рабочих дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания; по месту нахождения земельного участка.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо уполномоченный представитель) представляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;

8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы қызметті алушының ұсынған құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Тіркегеннен кейін құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы түскен құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді, бекітуге немесе уәжделген бас тарту туралы жауап дайындайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттың орындалуының негізділігін тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы бекітілген жерге орналастыру жобасын немесе бас тарту туралы жауапты көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.
Қызмет көрсетушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мемлекеттік корпорациямен өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер бойынша құжаттардың түпнұсқалылығын салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға барлық қажетті құжаттарды тапсырған жағдайда - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беріледі;

11. В Государственной корпорации выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариальной заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечению одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы для выдачи услугополучателю.
12. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
13. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 7 (семь) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания –15 (пятнадцать) минут.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг, единый контакт – центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
15. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9-00 до 20-00, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
16. Пошаговые действия и решения услугодателя через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;

11. Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді оның жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады (немесе нотариаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі).
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір айлық мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жібереді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап - 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді (алайда қызметті көрсетуші мемлкеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда тапсырады).
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі қашықтықтан қол жеткізу режимінде, порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
15. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
16. Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес - сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының қызметтерді алу үшін Порталда ЖСН/БСН және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;

3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно – цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
17. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

3) 1 шарт –ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын Порталда тексеру;
4) 2 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзылыстарға байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде сұрау нысанына бекіту, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт - Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН арасында, және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) жіберу;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттарды және қызметтерді көрсету үшін негіздерді сәйкестік тұрғысында тексеруі;
10) 6 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының Портал қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
17. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.
18.Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерi, қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін мемлекеттік қызметке жүгінген кезде, мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтінішті қабылдау және нәтижесін тапсыру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).

19. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования ПЭП в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных при оказании государственной
услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию
земельных участков"
Оказание государственной услуги через ПЭП
Оказание государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю и через Государственную корпорацию
Условные обозначения
Государственная корпорация - государственная корпорация "Правительство для граждан",
ИИН – индивидуальный идентификационный номер,
БИН – бизнес-идентификационный номер,
ЭЦП – электронно-цифровая подпись,
ШЭП – шлюз "электронного правительства",
АРМ РШЭП – автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства",
Срок оказания услуги по Стандарту – 7 дней.
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 27 сентября 2016 года
№ 3/477
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения
земельного участка" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается акиматом города Алматы (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация),
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - постановление об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью услугодателя.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).

19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері), өзара іс-қимыл жасауы реттілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ЭҮП-ні қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістердің анықтамалығында келтірілген.
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған
ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 3/477 қаулысымен бекітілді
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Алматы қаласының әкімдігі көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулы немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен бекітілген "Жер телімінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10 тармағында қарастырылған жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында жіберіледі.
Қағаз жеткізгіште шешім беру туралы қаулыны алуға өтініш білдірген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.

Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата города Алматы от 27.01.2017 № 1/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, (либо уполномоченного представителя; юридического лица по документу, подтверждающего полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности на государственном или русском языках для оказания государственной услуги), по форме согласно приложению 1 и документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка.
5. Содержание процедур (действий), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления с прилагаемыми документами, поступившие через портал;
2) направление заявления в уполномоченный орган по земельным отношениям (далее – УЗО) и в структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства (далее – УАиГ);
3) рассмотрение УЗО и УАиГ заявления и проверка представленных документов, формирование материалов;
4) подготовка УЗО и УАиГ заключения по определению возможности использования земельного участка по заявленному назначению;
5) рассмотрение материалов на заседании Земельной Комиссии города Алматы (далее – Комиссия) и принятие решения о возможности изменения целевого назначения земельного участка либо о невозможности;
6) подготовка соответствующего постановления акимата УЗО;
7) принятие постановления акимата;
8) выдача копии постановления акимата услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) будет являться:
1) регистрация заявления услугодателем;
2) направление заявления в УАиГ и УЗО;
3) заключения УАиГ и УЗО;
4) вынесение соответствующего решения Комиссии;
5) подготовка постановления акимата;

Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы қаласы әкімдігінің 27.01.2017 № 1/23 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттарды және 1 қосымшаға сәйкес нысанда өтінішті немесе электрондық сұрауды және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы (уәкілеттілігін нақтылайтын құжат бойынша заңды тұлғаның, мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариат куәландырған сенімхат немесе уәкілетті өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметті алушы өтініш білдірген жағдайда мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысанда өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындау ұзақтығы:
1) портал арқылы түскен өтінішті қоса берілген құжаттарымен тіркеу;
2) өтінішті жер қатынастары бойынша уәкілетті органға (бұдан әрі – ЖҚБ) және сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі - СжҚҚБ) жолдау;
3) ЖҚБ және СжҚҚБ өтінішті қарайды және тапсырған құжаттарды тексеру, материалдарды қалыптастру;
4) ЖҚБ және СжҚҚБ жер учаскесін сұралған нысаналы мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігін анықтау бойынша қорытынды дайындау;
5) материалдарды Алматы қаласы Жер комиссиясының (бұдан әрі – Комиссия) отырысында қарау және жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немес бас тарту туралы шешім қабылдау;
6) ЖҚБ әкімдіктің тиісті қаулысының жобасын дайындайды;
7) әкімдік қаулысын қабылдау;
8) әкімдіктің көрсетілетін қызметті алушыға қаулының көшірмесін беруі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі келесі рәсімді орындауды (әрекетті) бастауға негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті тіркеуі;
2) өтінішті СжҚҚБ және ЖҚБ-ға жолдау;
3) СжҚҚБ және ЖҚБ қорытынды беруі;
4) Комиссияның тиісті шешімін енгізу;
5) әкімдіктің қаулысын дайындау;

6) принятие постановления акимата города Алматы;
7) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) акимата и услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) акимат города Алматы (услугодатель);
2) уполномоченный орган по земельным отношениям;
3) структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) акимат регистрирует заявление, поступившее через портал и передает его в УЗО и УАиГ в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) УЗО проверяет полноту поступивших документов и подготавливает заключение в течение течение 3 (трех) рабочих дней;
3) УАиГ подготавливает заключение и направляет в УЗО в течение 3 (трех) рабочих дней;
4) заключение комиссии составляется в двух экземплярах в форме протокольного решения в течение пяти рабочих дней с момента передачи уполномоченным органом в комиссию предложения о возможности использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению;
5) УЗО подготавливает соответствующее постановление акимата в течение 3 (трех) рабочих дней, (в случае строительства изготовление земельно-кадастрового плана не входит в срок оказания государственной услуги);
6) акимат принимает постановление об изменении целевого назначения либо об отказе в течение 5 (пяти) рабочих дней;
7) УЗО вручает копию постановления услугополучателю в течение 3 (трех) рабочих дней.
9. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов услугодателю – до 30 (тридцати) календарных дней.
График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией в процессе оказания государственной услуги,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) представляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.

6) Алматы қаласы әкімдігінің қаулысын дайындау;
7) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) Алматы қаласының әкімдігі (көрсетілетін қызметті беруші);
2) жер қатынастары саласындағы уәкілетті орган;
3) сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігінің сипаттамасы:
1) әкімдік портал арқылы түскен өтінішті тіркейді және оны 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЖҚБ және СжҚҚБ-ға жібереді;
2) ЖҚБ түскен құжаттардың толықтығын тексереді және 3 (үш) жұмыс күні ішінде СжҚҚБ және тиісті уәкілетті органға жібереді;
3) СжҚҚБ қорытынды дайындайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде ЖҚБ-ға жібереді;
4) уәкілетті орган жер учаскесін сұралған нысаналы мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігі туралы комиссияға ұсыныс берген сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде Комиссия қорытындысы хаттамалық шешім түрінде 2 данада жасалады;
5) ЖҚБ 3 (үш) жұмыс күні ішінде әкімдіктің тиісті қаулысының жобасын дайындайды (құрылыс жүргізілген жағдайда жер-кадастрлық жоспар дайындау мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
6) әкімдік 5 (бес) жұмыс күні ішінде жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы қаулысын қабылдайды;
7) ЖҚБ 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қаулының көшірмесін береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) күнтізбелік күнін құрайды;
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін.
4. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.

1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка;
на портал направляется:
1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги;
2) электронная копия акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка.
Сотрудник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
11. В Государственной корпорации выдача документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию за получением готовых документов по истечению одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
12. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
13. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – до 30 (тридцати) календарных дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт – центра по вопросам оказания государственных услуг, единый контакт – центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.

1) мемлекеттік қызмет Стандартының 1 қосымшасындағы нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі;
Порталға:
1) мемлекеттік қызмет Стандартының 1 қосымшасындағы нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісінің электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер бойынша құжаттардың түпнұсқалылығын салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған жағдайда – көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғандығы жөнінде қолхат беріледі.
11. Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру қолхат негізінде жеке куәлігін (немесе өкілі нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) көрсеткен жағдайда оның қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация қызметтің нәтижесін бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға Мемлекеттік корпорацияға бір ай өткеннен кейін өтініш білдірген кезде, көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау хаты бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) күнтізбелік күнді құрайды.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді (бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді).
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.

15. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9-00 до 20-00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке (электронной) очереди, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
16. Пошаговые действия и решения услугодателя через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;

15. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезекке туру (электронды) тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
16. Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес - сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының қызметтерді алу үшін Порталда ЖСН/БСН және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізу;
3) 1 шарт –ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын Порталда тексеру;
4) 2 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар жөнсіздіктерге байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде сұрау нысанына бекіту, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт - Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН арасында, және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) жіберу;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттарды және қызметтерді көрсету үшін негіздерді сәйкестік тұрғысында тексеруі;

10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
17. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
19. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования ПЭП в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения
на изменение
целевого назначения земельного
участка"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного
участка"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения
земельного участка"
Оказание государственной услуги через ПЭП
Оказание государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю и через Государственную корпорацию
Условные обозначения
Государственная корпорация - государственная корпорация "Правительство для граждан",
ИИН – индивидуальный идентификационный номер,
БИН – бизнес-идентификационный номер,
ЭЦП – электронно-цифровая подпись,
ШЭП – шлюз "электронного правительства",
АРМ РШЭП – автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства",
Срок оказания услуги по Стандарту – 30 дней.
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 27 сентября 2016 года
№ 3/477
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее государственная услуга) оказывается акиматом города Алматы (далее акимат) через коммунальное государственное учреждение "Управление земельных отношений города Алматы" (далее услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:

10) 6 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының Портал қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-н пайдалана отырып қалыптастырылады.
17. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.
18. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтінген жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
19. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік
корпорация арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 3/477 қаулысымен бекітілді
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) арқылы Алматы қаласының әкімдігі "Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі көрсетеді (бұдан әрі – әкімдік).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение), либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме и распечатывается.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата города Алматы от 27.01.2017 № 1/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы (бұдан әрі - рұқсат), немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету Стандартының 9-1 тармағында қарастырылған жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында жіберіледі.
Қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және басып шығарылады.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы қаласы әкімдігінің 27.01.2017 № 1/23 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті және қажетті құжаттарды мемлекеттік немесе орыс тілдерінде немесе электрондық сұрауда көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметті алушы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);

3) план (схема) участка проведения изыскательских работ;
4) копии задания на выполнение изыскательских работ.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием, регистрация заявления специалистом канцелярии услугодателя и направление заявления в уполномоченный орган по земельным отношениям (далее – УЗО);
2) рассмотрение заявления, проверка представленных документов УЗО и направление на согласование в структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства (далее УАиГ) и соответствующие уполномоченные органы;
3) рассмотрение материалов УАиГ и передача заключения в УЗО;
4) подготовка соответствующего постановления акимата УЗО и передача в акимат;
5) согласование и принятие постановления акимата и направление в УЗО;
6) выдача копии постановления акимата услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугодателем и направление в УЗО;
2) направление в УАиГ и соответствующие уполномоченные органы;
3) передача заключений в УЗО;
4) подготовка постановления акимата;
5) принятие постановления акимата;
6) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) акимат города Алматы (услугодатель);
2) уполномоченный орган по земельным отношениям;
3) структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) акимат регистрирует заявление и передает его в УЗО в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) УЗО проверяет полноту поступивших документов и направляет в УАиГ и в соответствующие уполномоченные органы в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) УАиГ подготавливает заключение и направляет в УЗО в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) подготовка УЗО проекта постановления акимата и направление материалов в акимат в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) акимат принимает соответствующее постановление в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) УЗО вручает копию постановления услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
9. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов услугодателю,– 10 (десять) рабочих дней.

3) іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін учаскенің жоспары (сызбасы);
4) іздестіру жұмыстарын жүргізу тапсырмасының көшірмесі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы өтінішті қабылдайды, тіркейді және өтінішті жер қатынастары бойынша уәкілетті органға (бұдан әрі – ЖҚБ) жолдайды;
2) өтінішті қарау, ЖҚБ тапсырған құжаттарды тексеру және сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі - СжҚҚБ) және тиісті уәкілетті органдарға келісімге жолдайды;
3) материалдарды СжҚҚБ қарайды және қорытындыны ЖҚБ-ға береді;
4) ЖҚБ әкімдіктің тиісті қаулысының жобасын дайындайды және әкімдікке жолдайды;
5) әкімдік қаулысын келісу және қабылдау және ЖҚБ-ға жолдау;
6) көрсетілетін қызметті алушыға әкімдік қаулысының көшірмесін беру.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі келесі рәсімді орындауды (әрекетті) бастауға негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркейді және ЖҚБ-ға жолдайды;
2) СжҚҚБ және тиісті уәкілетті органдарға жолдау;
3) қорытындыларды ЖҚБ-ға беру;
4) әкімдік қаулысын әзірлеу;
5) әкімдік қаулысын қабылдау;
6) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) Алматы қаласының әкімдігі (көрсетілетін қызметті беруші);
2) жер қатынастары саласындағы уәкілетті орган;
3) сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы өзара рәсімдер (іс-қимылдың) реттілігінің сипаттамасы:
1) әкімдік өтінішті тіркейді және оны 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЖҚБ-ға жібереді;
2) ЖҚБ түскен құжаттардың толықтығын тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде СжҚҚБ-ға және тиісті уәкілетті органдарға жібереді;
3) СжҚҚБ қорытынды дайындайды және 2 (екі) жұмыс күні ішінде ЖҚБ-ға жібереді;
4) ЖҚБ әкімдік қаулысының жобасын дайындайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде әкімдікке материалдарды жолдайды;
5) әкімдік тиісті қаулыны 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
6) ЖҚБ 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қаулының көшірмесін береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күнін құрайды;

График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель ( либо уполномоченный представитель) представляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
11. В Государственной корпорации выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариальной заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечению одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
12. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызметті көрсетуші және Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер бойынша құжаттардың түпнұсқалылығын салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Корсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға тапсырған жағдайда қызмет алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
11. Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді оның жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған кезде (немесе оның өкілі нотариаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша) қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір айлық мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жібереді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

13. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента сдачи пакета документов услугодателю – 10 (десять) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания –15 (пятнадцать) минут.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг, единый контакт центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
15. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9-00 до 20-00, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
16. Пошаговые действия и решения услугодателя через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указаны в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;

13. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күнін құрайды;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді (алайда қызметті көрсетуші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда тапсырады).
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі қашықтықтан қол жеткізу режимінде, порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
15. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
16. Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес - сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының қызметтерді алу үшін Порталда ЖСН/БСН және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1 шарт –ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын Порталда тексеру;
4) 2 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзылыстарға байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде сұрау нысанына бекіту, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;

6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства", (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов на портал – в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результат государственной услуги.
17. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
19. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования ПЭП в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного
участка для изыскательских
работ"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного
участка для изыскательских
работ"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного участка
для изыскательских работ"
Оказание государственной услуги через ПЭП
Оказание государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю через Государственную корпорацию
Условные обозначения
Государственная корпорация - государственная корпорация "Правительство для граждан",
ИИН – индивидуальный идентификационный номер,
БИН – бизнес-идентификационный номер,
ЭЦП – электронно-цифровая подпись,
ШЭП – шлюз "электронного правительства",
АРМ РШЭП – автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства",
Срок оказания услуги по Стандарту – 10 дней.

6) 2 шарт - Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН арасында, және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) жіберу;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттарды және қызметтерді көрсету үшін негіздерді сәйкестік тұрғысында тексеруі;
10) 6 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының Портал қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған жағдайда – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету сұрағын қабылдау туралы мәртебесі, сонымен қатар мемлекеттік қызметтің нәтижесін алудың күні мен уақыты көрсетілетін хабарлама жіберіледі.
17. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.
18. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасауы реттілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ЭҮП қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік
корпорация арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету