Об утверждении регламента государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"
Постановление акимата города Алматы от 5 декабря 2016 года № 4/566. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 30 декабря 2016 года № 1338. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29 сентября 2020 года № 3/398
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29.09.2020 № 3/398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 151 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)".
2. Управлению земельных отношений города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы С. Макежанова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 5 декабря 2016 года № 4/566
Регламент государственной услуги
"Приобретение прав на земельные участки, которые находятся
в государственной собственности, не требующее проведения
торгов (конкурсов, аукционов)" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)" (далее - государственная услуга) оказывается акиматом города Алматы, (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 5 желтоқсандағы № 4/566 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 желтоқсанда № 1338 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 3/398 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 29.09.2020 № 3/398 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 151 "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары С. Мәкежановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 4/566 қаулсымен бекітілген
"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін
мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қаласының әкімдігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является решение о предоставлении права на земельный участок (далее – решение) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях указанных в пункте 10 Стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 151 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)" (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является регистрация заявления по форме согласно приложению к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) акимат города Алматы регистрирует заявление и передает его в уполномоченный орган по земельным отношениям (далее – УЗО) в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат – регистрация заявления в канцелярии УЗО;
2) УЗО проверяет полноту поступивших документов и направляет их копии в структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства (далее – УАиГ), в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат – регистрация документов в канцелярии УАиГ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) УАиГ подготавливает заключение о возможности оформления прав на земельный участок и направляет его в УЗО в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результат – регистрация заключения УАиГ в канцелярии УЗО;
4) УЗО после получения заключения УАиГ подготавливает материалы для рассмотрения на заседании Земельной комиссии города Алматы (далее – Комиссия) в течение 6 (шести) рабочих дней.
Результат – внесение материалов для рассмотрения на заседании Комиссии;
5) принятие решения Комиссии и составление заключения Комиссии в двух экземплярах в форме протокольного решения в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результат – регистрация уведомления о решении Комиссии в канцелярии УЗО;
6) после предоставления услугополучателем утвержденного землеустроительного проекта УЗО подготавливает проект постановления акимата города Алматы в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результат - регистрация проекта постановления в канцелярии акимата города Алматы.
Период составления и утверждения землеустроительного проекта не входит в общий срок оказания государственной услуги;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жер учаскесіне құқықты беру туралы шешім (бұдан әрі - шешім) немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 151 "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 10-тармағында көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті тіркеу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) Алматы қаласының әкімдігі өтінішті тіркейді және оны 1 (бір) жұмыс күні ішінде жер қатынастары бойынша уәкілетті органға (бұдан әрі – ЖҚБ) жолдайды.
Нәтижесі – өтінішті ЖҚБ-ң кеңсесінде тіркеу;
2) ЖҚБ келіп-түскен құжаттардың толықтығын тексереді және олардың көшірмесін 2 (екі) жұмыс күні ішінде сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі - СжҚҚБ) жолдайды.
Нәтижесі – құжаттарды СжҚҚБ-ң кеңсесінде тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
3) СжҚҚБ жер учаскесіне құқықты тіркеу мүмкіндігі туралы қорытынды дайындайды және оны 5 (бес) жұмыс күні ішінде ЖҚБ-ға жолдайды.
Нәтижесі - СжҚҚБ қорытындысын ЖҚБ-ң кеңсесінде тіркеу;
4) СжҚҚБ қорытындысын алғаннан кейін ЖҚБ 6 (алты) жұмыс күні ішінде Алматы қаласы Жер комиссиясының (бұдан әрі – Комиссия) отырысында қарау үшін материалдарды дайындайды.
Нәтижесі – Комиссия отырысында қарау үшін материалдарды енгізу;
5) Комиссияның шешім қабылдауы және 5 (бес) жұмыс күні ішінде хаттамалық шешім нысанында екі данада Комиссия қорытындысын дайындау.
Нәтижесі – Комиссияның шешімі туралы хабарламаны ЖҚБ-ң кеңсесінде тіркеу;
6) көрсетілетін қызметі алушы бекітілген жерге орналастыру жобасын бергеннен кейін ЖҚБ 5 (бес) жұмыс күні ішінде Алматы қаласы әкімдігі қаулысының жобасын дайындайды.
Нәтижесі – қаулы жобасын Алматы қаласы әкімдігінің кеңсесінде тіркеу.
Жерге орналастыру жобасын дайындау және бекіту кезеңі мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзіміне кірмейді;

7) акимат города Алматы принимает постановление о предоставлении прав на земельный участок в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результат – регистрация постановления акимата города Алматы в УЗО;
8) УЗО вручает копию постановления услугополучателю в течение 3 (трех) рабочих дней.
Результат – регистрация в канцелярии УЗО выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) УЗО;
2) УАиГ;
3) Комиссия.
Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет с момента предоставления полного пакета документов услугодателю – 30 (тридцать) рабочих дней.
График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
7. Государственная услуга через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) www.egov.kz или веб-портал Е-лицензирование" www.elicense.kz не оказывается.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение к регламенту государственной услуги
"Приобретение прав на земельные участки, которые
находятся в государственной собственности, не требующее
проведения торгов (конкурсов, аукционов)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Оказание государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю
Условные обозначения:

7) Алматы қаласының әкімдігі 5 (бес) жұмыс күні ішінде жер учаскесіне құқық беру туралы қаулы қабылдайды.
Нәтижесі – Алматы қаласы әкімдігінің қаулысын ЖҚБ-да тіркеу;
8) ЖҚБ қаулының көшірмесін 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді ЖҚБ-ң кеңсесінде тіркеу.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету үдерісiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
1) ЖҚБ;
2) СжҚҚБ;
3) Комиссия.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және көрсетілетін қызметті берушіге толық құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) күнтізбелік күнді құрайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi
берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызметті
көрсету үдерісiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
7. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс- әрекеттерінің), өзара іс-қимылдарының реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Сауда-саттықты
(конкурстарды, аукциондарды)
өткізуді талап етпейтін мемлекет
меншігіндегі жер учаскелеріне
құқықтарды алу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуі