Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере технического и профессионального, послесреднего образования
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 28 марта 2016 года № 88. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 апреля 2016 года № 3731. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 2 марта 2020 года № 43
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 02.03.2020 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Перевод и восстановление обучающихся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования";
2) регламент государственной услуги "Выдача справки лицам, не завершившим техническое и профессиональное, послесреднее образование".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 28 марта 2016 года № 88
Регламент государственной услуги "Перевод и восстановление обучающихся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Перевод и восстановление обучающихся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования" (далее – регламент государственной услуги) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Перевод и восстановление обучающихся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан 6 ноября 2015 года № 627 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12417), оказывается организациями технического и профессионального, послесреднего образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 88 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 сәуірде N 3731 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 2 наурыздағы № 43 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 02.03.2020 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 88 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті) "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 6 қарашадағы № 627 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12417 болып тіркелген) бекітілген "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленген, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является приказ о переводе или восстановлении обучающихся в учебное заведение технического и профессионального, послесреднего образования (далее – Приказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и принятие услугодателем от услугополучателя соответствующих документов (далее - пакета документов).
Перечень документов, необходимых в целях оказания государственной услуги для перевода с одной специальности на другую, с одной формы обучения на другую, с одного языкового отделения на другое, с обучения на платной основе на обучение по образовательному заказу в одной организации образования при обращении услугополучателя к услугодателю:
Перечень документов, необходимых в целях оказания государственной услуги для перевода в другую организацию образования при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление о переводе (в произвольной форме);
2) копия из зачетной книжки (или книжка успеваемости) обучающегося, заверенная подписью руководителя организации образования, откуда он переводится.
Перечень документов, необходимых в целях оказания государственной услуги для восстановления при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление о восстановлении (в произвольной форме);
2) справка, выдаваемая лицам, не завершившим образование по форме, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 289 "Об утверждении форм справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5717).
Для обучающихся на платной основе, отчисленных в течение семестра за неоплату обучения, документ о погашении задолженности по оплате.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, регистрирует их и передает руководителю услугодателя-15 (пятнадцать) минут;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі білім алушыларды техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін оқу орындарына ауыстыру және қайта қабылдау туралы бұйрық (бұдан әрі - Бұйрық) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтініші және көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан тиісті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) қабылдауы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында бір мамандықтан екінші мамандыққа, бір оқу нысанынан басқа оқу нысанына, бір тілдік бөлімнен басқа тілдік бөлімге, ақылы негізде оқудан білім беру гранты бойынша оқуға ауыстыру үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында білім беру ұйымына ауыстыру үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ауыстыру туралы өтініш (еркін нысандағы);
2) ауыстыратын білім беру ұйымы басшысының қолымен куәландырылған білім алушының сынақ кітапшасының (немесе үлгерім кітапшасынан) көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда қайта қабылдау үшін мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында қажетті құжаттар тізбесі:
1) қайта қабылдау туралы өтініш (еркін нысандағы);
2) "Білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 12 маусымдағы № 289 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5717 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша анықтама.
Оқу ақысын төлемегені үшін семестр кезінде оқудан шығарылған ақылы негізде оқитын білім алушы төлемақы бойынша берешегін өтегені туралы құжат.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді 15 (он бес) минут;

2) руководитель услугодателя ознакамливается с перечнем документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу и передает ответственному исполнителю услугодателя - 3 (три) часа;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает перечень документов услугополучателя, подготавливает проект Приказа, при переводе:
с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 1 (одного) месяца, но не позже, чем за 5 (пять) дней до начала очередной экзаменационной сессии принимающей организации образования.
В случае переезда родителей или законных представителей несовершеннолетнего обучающегося на другое место жительства, допускается его перевод не в каникулярный период при представлении подтверждающих документов.
при восстановлении:
с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 2 (двух) недель со дня его подачи;
при восстановлении отчисленных в течение семестра за неоплату обучения, в случае погашения задолженности:
в течение 4 (четырех) недель после дня отчисления при предъявлении документа о погашении задолженности по оплате, в течение 3 (трех) рабочих дней.
Ответственный исполнитель передает проект Приказа руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут.
4) руководитель услугодателя подписывает Приказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя - 4 (четыре) часа;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает Приказ услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация пакета документов сотрудником канцелярии услугодателя;
2) рассмотрение руководителем услугодателя пакета документов, определение ответственного исполнителя и наложение резолюции;
3) проверка ответственным исполнителем полноты представленных документов в соответствие перечню, указанному в пункте 4 настоящего регламента и подготовка проекта Приказа;
4) подписание руководителем услугодателя Приказа;
5) выдача Приказа услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар тізбесімен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қойып, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді, 3 (үш) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар тізбесін зерделейді, ауыстырған жағдайда, Бұйрық жобасын дайындайды:
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) ай ішінде, бірақ қабылдаушы білім беру ұйымының кезекті емтихан сессиясы басталғанға дейін 5 (бес) күннен кешіктірмей.
Кәмелетке толмаған білім алушының ата-анасы немесе заңды өкілдері басқа мекенжайға көшкен жағдайда растау құжаттарын ұсынса, оны каникул кезеңінен басқа уақытта да ауыстыруға рұқсат беріледі;
қайта қабылдау кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 2 (екі) апта ішінде;
оқу ақысын төлемегені үшін семестр кезінде оқудан шығарылған білім алушы төлемақы бойынша берешегін өтеген жағдайда:
оқудан шығарылған күннен бастап 4 (төрт) аптаның ішінде, төлемақы бойынша берешегін өтегені туралы құжатты ұсынған жағдайда 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жауапты орындаушы Бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді, 15 (он бес) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, Бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне береді, 4 (төрт) сағат;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсе қызметкері Бұйрықты көрсетілетін қызметті алушыға береді, 15 (он бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсе қызметкерінің құжаттар топтамасын қабылдауы және тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттар топтамасын қарастыруы, жауапты орындаушыны айқындауы және қарар қоюы;
3) жауапты орындаушының ұсынылған құжаттар толықтығын осы регламенттің 4 – тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексеруі және Бұйрық жобасын дайындауы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының Бұйрыққа қол қоюы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға Бұйрықты беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;

3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, регистрирует их и передает руководителю услугодателя-15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с перечнем документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу и передает ответственному исполнителю услугодателя - 3 (три) часа;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает перечень документов услугополучателя, подготавливает проект Приказа, при переводе:
с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 1 (одного) месяца, но не позже, чем за 5 (пять) дней до начала очередной экзаменационной сессии принимающей организации образования.
В случае переезда родителей или законных представителей несовершеннолетнего обучающегося на другое место жительства, допускается его перевод не в каникулярный период при представлении подтверждающих документов.
при восстановлении:
с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 2 (двух) недель со дня его подачи;
при восстановлении отчисленных в течение семестра за неоплату обучения, в случае погашения задолженности:
в течение 4 (четырех) недель после дня отчисления при предъявлении документа о погашении задолженности по оплате, в течение 3 (трех) рабочих дней.
Ответственный исполнитель передает проект Приказа руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут.
4) руководитель услугодателя подписывает Приказ и передает сотруднику канцелярии услугодателя - 4 (четыре) часа;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает Приказ услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
9. Государственная услуга через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иные услугодатели, а также с использованием информационных систем не оказывается.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Перевод и восстановление обучающихся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования"
Список услугодателей
Наименование учреждения на официальном языке
Местонахождение
Время оказания государственной услуги
1
Коммунальное государственное учреждение "Агротехнический колледж село Саумалколь Айыртауского района" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь
Ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
2
Коммунальное государственное учреждение "Машиностроительный колледж города Петропавловска" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Студенческая, 1
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
3
Коммунальное государственное казенное предприятие "Северо-Казахстанский профессионально – педагогический колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск,
улица Студенческая, 1
Ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
4
Коммунальное государственное казенное предприятие "Петропавловский гуманитарный колледж имени Магжана Жумабаева" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск,
улица Абая, 28
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
5
Коммунальное государственное казенное предприятие образования "Петропавловский колледж железнодорожного транспорта" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Ю. Медведева, 1
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
6
Коммунальное государственное учреждение "Петропавловский профессиональный колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар тізбесімен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қойып, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді, 3 (үш) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар тізбесін зерделейді, ауыстырған жағдайда, Бұйрық жобасын дайындайды:
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) ай ішінде, бірақ қабылдаушы білім беру ұйымының кезекті емтихан сессиясы басталғанға дейін 5 (бес) күннен кешіктірмей.
Кәмелетке толмаған білім алушының ата-анасы немесе заңды өкілдері басқа мекенжайға көшкен жағдайда растау құжаттарын ұсынса, оны каникул кезеңінен басқа уақытта да ауыстыруға рұқсат беріледі;
қайта қабылдау кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап екі апта ішінде;
оқу ақысын төлемегені үшін семестр кезінде оқудан шығарылған білім алушы төлемақы бойынша берешегін өтеген жағдайда:
оқудан шығарылған күннен бастап 4 (төрт) аптаның ішінде, төлемақы бойынша берешегін өтегені туралы құжатты ұсынған жағдайда 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жауапты орындаушы Бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді, 15 (он бес) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, Бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне береді, 4 (төрт) сағат;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсе қызметкері Бұйрықты көрсетілетін қызметті алушыға береді, 15 (он бес) минут.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес" акционерлік қоғаммен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйені қолдану тәртібінің сипаты
9. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғаммен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет беруші, сондай-ақ ақпараттық жүйені қолдану арқылы көрсетілмейді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің тізімі
Мекеменің ресми тілдегі атауы
Орналасқан жері
Мемлекеттік көрсету қызмет уақыты
1
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Айыртау ауданының Саумалкөл а. агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы,
Саумалкөл ауылы
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
2
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Петропавл қаласының машина жасау колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы,
Студент көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
3
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан кәсіптік-педагогикалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы,
Студент көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
4
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Мағжан Жұмабаев атындағы Петропавл гуманитарлық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 28
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
5
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Петропавл темір жол көлігі колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы,
Ю. Медведев көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
6
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Петропавл кәсіптік колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы,

Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, 3 Кирпичный проезд, дом 1
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
7
Коммунальное государственное учреждение "Тимирязевский агротехнический колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, село Тимирязево, улица Комсомольская, 19
Ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
8
Коммунальное государственное учреждение "Кызылжарский аграрно-технический колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Боголюбово
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
9
Коммунальное государственное учреждение "Новоишимский аграрно-технический колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Абылай Хана, 2
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
10
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский медицинский колледж" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Шухова, 42
Ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
11
Коммунальное государственное казенное предприятие "Есильский сельскохозяйственный колледж имени Жалела Кизатова" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Покровка, улица Строительная, 49
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
12
Коммунальное государственное учреждение "Айыртауский сельскохозяйственный колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Лобанова
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
13
Коммунальное государственное учреждение "Ленинградский сельскохозяйственный колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Акжарский район, село Ленинградское, улица Кенесары, 86
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
14
Коммунальное государственное учреждение "Аграрный колледж Аккайынского района" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Киялы, улица Учебная, 15
Ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
15
Коммунальное государственное учреждение "Колледж сферы обслуживания города Петропавловска" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Каттая Кеншинбаева, 11
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
16
Коммунальное государственное учреждение "Петровский аграрно-технический колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Петровка, улица Жаркова, 86
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
17
Коммунальное государственное учреждение "Рузаевский аграрно-технический колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, район имени Габита Мусрепова, село Рузаевка, улица Каримова, 1
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
18
Коммунальное государственное учреждение "Тайыншинский колледж агробизнеса" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстан, 261
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
19
Коммунальное государственное учреждение "Уалихановский сельскохозяйственный колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Джамбула, 140
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
20
Коммунальное государственное учреждение "Колледж профессиональной подготовки и сервиса" акимата
Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Строительная, 36 б
Ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
21
Коммунальное государственное учреждение "Петропавловский строительно-экономический колледж" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Мира, 262
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
22
Коммунальное государственное учреждение "Колледж искусств-специализированная школа-интернат для одаренных детей музыкально-эстетического профиля" акимата Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Интернациональная, 81
Ежедневно
с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с 9 часов до 18 часов,
обед с 13 часов до 14 часов
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Перевод и восстановление обучающихся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения:

3 Кирпичный қиылысы, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
7
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Тимирязев аграрлы-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы,
Тимирязев ауылы,
Комсомольская көшесі, 19
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
8
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Қызылжар аграрлы-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы,
Боголюбово ауылы
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
9
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Новоишимка аграрлы-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы, Новоишим ауылы,
Абылай хан көшесі, 2
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
10
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі Солтүстік Қазақстан облыс әкімінің "Солтүстік Қазақстан медицина колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Солтүстік Қазақстан облысы,
Петропавл қаласы,
Шухов көшесі, 42
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
11
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Жәлел Қизатов атындағы Есіл ауылшаруашылық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Солтүстік Қазақстан облысы,
Есіл ауданы, Покровка ауылы,
Құрылыс к. 49 "а"
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
12
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Айыртау ауыл шаруашылық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Айыртау ауданы,
Лобаново ауылы
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
13
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Ленинград ауыл шаруашылық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Ақжар ауданы,
Ленинград ауылы,
Кенесары көшесі, 86
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
14
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Аққайың ауданының аграрлық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Аққайың ауданы,
Қиялы аулы,
Учебная көшесі, 15
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
15
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Петропавл қаласының қызмет көрсету саласы колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Петропавл қаласы,
К. Кеншинбаев көшесі, 11
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
16
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Петровка аграрлы-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Есіл ауданы,
Петровка ауылы,
Жарков көшесі, 86
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
17
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Рузаевка аграрлы-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы,
Рузаевка ауылы,
Каримов көшесі, 1
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
18
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Тайынша агробизнес колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Тайынша ауданы,
Тайынша қаласы,
Қазақстан Конституциясы
көшесі, 261
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
19
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Уәлиханов ауыл шаруашылық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Уәлиханов ауданы,
Кішкенекөл ауылы,
Жамбыл көшесі, 140
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
20
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Кәсіптік даярлау және қызмет көрсету колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Мағжан Жұмабаев ауданы,
Булаев қаласы,
Строительная көшесі, 36 б
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
21
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Петропавл құрылыс-экономикалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Солтүстік Қазақстан облысы,
Петропавл қаласы,
Мир көшесі, 262
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
22
"Музыкалық-эстетикалық бейіндегі дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернат-өнер колледжі Кешені" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Петропавл қаласы,
Интернациональная көшесі, 81
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 28 марта 2016 года № 88
Регламент государственной услуги "Выдача справки лицам, не завершившим техническое и профессиональное, послесреднее образование"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справки лицам, не завершившим техническое и профессиональное, послесреднее образование" (далее – регламент государственной услуги) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки лицам, не завершившим техническое и профессиональное, послесреднее образование", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан 6 ноября 2015 года № 627 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12417), оказывается организациями технического и профессионального, послесреднего образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка, выдаваемая лицам, не завершившим техническое и профессиональное, послесреднее образование (далее – Справка) по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Форма предоставления оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и принятие услугодателем от услугополучателя соответствующих документов (далее - пакет документов):
1) заявление на имя руководителя организации о предоставлении Справки по форме, согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности услугополучателя).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, регистрирует их, выдает расписку о приеме документов с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы, с проставлением штампа, входящего номера и даты, передает руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 88 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті) "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 6 қарашадағы № 627 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12417 болып тіркелген) бекітілген "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленген, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама (бұдан әрі - Анықтама) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтініші және көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан тиісті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) қабылдауы болып табылады.
1) ұйым басшысының атына осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Анықтама беру туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушы тұлғасын салыстыру үшін қажет).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, тіркейді, мөртаңба, кіріс нөмірі және күні қойылып, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады - 30 (отыз) минут;

2) руководитель услугодателя ознакамливается с пакетом документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу и передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя-3 (три) часа;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов услугополучателя, подготавливает проект Справки и передает руководителю услугодателя-2 (два) рабочих дня;
4) руководитель услугодателя подписывает проект Справки и передает сотруднику канцелярии услугодателя - 4 (четыре) часа;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает Справку услугополучателю -15 (пятнадцать) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация пакета документов и выдача расписки о приеме документов (сотрудник канцелярии услугодателя);
2) определение ответственного исполнителя и наложение визы (руководитель услугодателя);
3) подготовка проекта Справки (ответственный исполнитель услугодателя);
4) подписание проекта Справки (руководитель услугодателя);
5) выдача Справки услугополучателю (сотрудник канцелярии услугодателя).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, регистрирует их, выдает расписку о приеме документов с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы, с проставлением штампа, входящего номера и даты, передает руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с пакетом документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу и передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя-3 (три) часа;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, құжаттар топтамасына тиісті бұрыштаманы қойып, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді - 3 (үш) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын зерделейді, Анықтама жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 2 (екі) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне береді - 4 (төрт) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын тіркеу және құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру (көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері);
2) жауапты орындаушыны анықтау және бұрыштама қою (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
3) Анықтама жобасын дайындау (көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы);
4) Анықтама жобасына қол қою (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
5) Анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға беру (көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, тіркейді, мөртаңба, кіріс нөмірі және күні қойылып, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады - 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, құжаттар топтамасына тиісті бұрыштаманы қойып, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді - 3 (үш) сағат;

с "___" _____________ 20__ года по "___" ______________ 20__ года.
в ______________________________________________________________________________
(наименование организации образования, местонахождение) ________________________________________________________________________________
(специальность, форма обучения)
За время обучения гражданин (ка)_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество при его наличии) изучил (а) следующие дисциплины (учебные предметы), сдал (а) зачеты и экзамены, получил (а) годовые (итоговые) оценки в соответствии с нижеследующим:
№ п/п
Наименование дисциплин и видов учебной работы по учебному плану
Объем учебного
времени (в часах)
Оценка учебных достижений
по учебному плану
изучено обучающимся
зачеты
экзамены (указать оценки цифрой и прописью)
итоговая (указать оценки цифрой и прописью)
1
2
3
4
5
6
7
Отчислен (а) _____________________________________________________________
(причина отчисления, номер и дата приказа)
Руководитель организации образования
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________________
(подпись)
М.П.
Регистрационный номер _________ Дата выдачи "___" _________20__ года
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Справка, выдаваемая лицам, не завершившим техническое и профессиональное, послесреднее образование"
форма
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководитель учебного заведения
от студента __________________курса
группы_______________________________
специальности_________________________
_____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
полностью
Заявление
Прошу Вас выдать мне справку о не завершении технического и
профессионального, послесреднего образования
________________________________________________________________________
(указать причину)
"_____" ________________20____года. ______________
(подпись).
Приложение 4 к регламенту государственной услуги "Справка, выдаваемая лицам,не завершившим техническое и профессиональное, послесреднее образование"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения:

Ол 20__жылғы "___"_________ 20___ жылға "___"__________________ дейін
_____________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы, орналасқан жері)
____________________________________________________________________-
(мамандығы, оқу түрі)
_______________________________________________________________оқыды.
_________________________________________________ білім алған кезінде
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
төменде көрсетілген сәйкес мынадай пәндерді (оқу пәндері) оқыды, сынақтар мен емтихандар тапсырды, жылдық (қорытынды) баға алды;
Р/с №
Оқу пәндерінің атауы және оқу жоспары бойынша жұмыс түрлері
Оқу уақыттарының (сағатта) көлемі
Оқу жетістіктерінің бағасы
оқу жоспары бойынша
білім алушылармен оқылғаны
сынақтар
емтихандар (бағаларды санмен және)
қорытынды (бағаларды санмен және жазумен көрсету)
1
2
3
4
5
6
7
Шығарылды ________________________________________________________________
(шығару себебі, бұйрықтың күні мен нөмірі)
Білім беру ұйымының басшысы ____________________________ __________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
М.О.
Тіркеу нөмірі ________ Берілген күні 20 __ ж. _________
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
нысан
_____________________________________
_____________________________________
оқу орны басшысының
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________курстың
_________________________мамандығының
______________________________тобының
_____________________________студенті
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық
Өтініш
Маған________________________________________________________________
/себебін көрсету/
_____________________________________________________________________
___________________байланысты техникалық және кәсіптік, орта білімнен
кейінгі білім алуды аяқтамағаны туралы анықтама беруіңізді сұраймын.
20__ ж. "____"____________ ___________
/қолы/
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: