Об утверждении регламента государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 12 мая 2016 года № 153. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 июня 2016 года № 3776. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 5 апреля 2019 года № 78
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 05.04.2019 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 12 мая 2016 года № 153
Регламент государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса" разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса", утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 9-3/1001 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12439). Государственная услуга "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса" (далее – государственная услуга), оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления на оказание государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – включение в перечень заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса и его размещение на интернет-ресурсе местных исполнительных органов (акиматов) областей, городов республиканского значения, столицы.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – размещение перечня заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса на интернет-ресурсе услугодателя.

"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 12 мамырдағы № 153 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 маусымда N 3776 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 78 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 05.04.2019 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 12 мамырдағы № 153 қаулысымен бекітілген
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 9-3/1001 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12439 болып тіркелген) бекітілген "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленді. "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішті қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесіне қосу және оны облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының (әкімдіктерінің) интернет-ресурстарында орналастыру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесін көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастыру.

4. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) заявления на аккредитацию заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует заявление, передает его руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя налагает резолюцию, передает заявление руководителю структурного подразделения – 2 (два) часа;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя структурного подразделения услугодателя – 30 (тридцать) минут;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя проверяет полноту содержащихся в заявлении сведений, осуществляет постановку заготовительной организации на учет путем включения в перечень заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса, обеспечивает размещение указанного перечня на интернет-ресурсе местных исполнительных органов (акиматов) областей, городов республиканского значения, столицы – 2 (два) рабочих дня.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) определение ответственного исполнителя услугодателя;
4) включение в перечень заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса и его размещение на интернет-ресурсе местных исполнительных органов (акиматов) областей, городов республиканского значения, столицы.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги задействованы работники услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;

4. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеуге өтінішті ұсынуы болып табылады.
Қабылдаған күні және уақыты көрсетіле отырып, көшірмесіне кеңседе тіркелгендігі туралы белгі қою өтініштің қағаз тасымалдағышта қабылданғандығын растау болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті қабылдайды және тіркейді, оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштаманы қояды, өтінішті құрылымдық бөлімшенің басшысына тапсырады – 2 (екі) сағат;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы мәліметтер өтінішіндегі мазмұнының толықтығын тексереді, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесіне қосу жолымен дайындаушы ұйымдарды есепке қоюды жүзеге асырады, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының (әкімдіктерінің) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етеді – 2 (екі) жұмыс күні.
7. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындау;
4) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесіне қосу және оны облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының (әкімдіктерінің) интернет-ресурстарында орналастыру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің қызметшілері іске қосылды:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;

2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя;
9. Описание последовательности каждой процедуры (действия) между структурными подразделениями услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует заявку, передает ее руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя налагает соответствующую резолюцию, передает заявление руководителю структурного подразделения – 2 (два) часа;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя структурного подразделения услугодателя – 30 (тридцать) минут;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя проверяет полноту содержащихся в заявлении сведений, осуществляет постановку заготовительной организации на учет путем включения в перечень заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса, обеспечивает размещение указанного перечня на интернет-ресурсе местных исполнительных органов (акиматов) областей, городов республиканского значения, столицы – 2 (два) рабочих дня.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" не оказывается, использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса"
Услугодатель
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 10.01.2019 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Местный исполнительный орган области
Юридический адрес
График работы
1
2
3
4
1
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Парковая, 57В

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті қабылдайды және тіркейді, оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштаманы қояды, өтінішті құрылымдық бөлімшенің басшысына тапсырады – 2 (екі) сағат;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы мәліметтер өтінішіндегі мазмұнының толықтығын тексереді, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесіне қосу жолымен дайындаушы ұйымдарды есепке қоюды жүзеге асырады, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының (әкімдіктерінің) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етеді – 2 (екі) жұмыс күні.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді, мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылдар рәсімдерінің (іс-қимылдарының) қосымша сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында келтірілген.
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2019 № 4 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы Парк көшесі, 57В

График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 8.00, 8.30, 9.00 до 18.00, 18.30, 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00, 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса"
Форма
Заявление на аккредитацию заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса
Кому: _______________________________________________________________________
(наименование управления сельского хозяйства Акиматов областей, городов республиканского значения, столицы)
____________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
просит произвести аккредитацию _______________________________________________
____________________________________________________________________________
(Бизнес - идентификационный номер, номер и дата государственной регистрации/перерегистрации юридического лица)
_____________________________________________________________________________
(адрес местонахождения)
Руководитель организации
_______________ _________________________
(подпись)             Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
место печати " __ " ______________ 20 __ года
(при наличии)
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін (қоса алғанда), сағат 13.00-ден 14.00-ге, 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.00, 8.30, 9.00-ден 18.00, 18.30, 19.00-ге дейін.
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Нысан
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеуге өтініш
Кімге:_________________________________________________________
(облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктерінің,
ауыл шаруашылығы басқармасының атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_______________________________________ аккредиттеу жүргізуді сұрайды.
_____________________________________________________________________
(Бизнес сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу нөмірі және күні)
_____________________________________________________________________
(орналасу орнының мекенжайы)
Ұйым басшысы
_______________ ______________________
(қолы)       (Тегі, аты және әкесінің аты) (бар болған жағдайда)
мөр орны 20 __ жылғы " __ " __________
(бар болса)
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: