О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016 -2018 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18 марта 2016 года № 52/320. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 марта 2016 года № 3667
В соответствии со статьей 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3548, опубликовано 5 февраля 2015 года в газетах "Есіл таңы" и "Ишим") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы        3 270 342 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям              376 880 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям        6 266 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала        13 351 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов        2 873 845 тысяч тенге;
2) затраты        3 300 931,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование        24 279 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты        41 359 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов        17 080 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами        2 250 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов        2 250 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов
государства                                      0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета        - 57 118,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета        57 118,2 тысяч тенге;
поступление займов        41 359 тысяч тенге;
погашение займов        17 080 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 32 839,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов на 2016 год.

"2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл мәслихатының 2016 жылғы 18 наурыздағы № 52/320 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 наурызда N 3667 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 3548 тіркелген, "Есіл таңы" және "Ишим" газеттерінде 2015 жылдың 5 ақпанында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 270 342 мың теңге;
сонымен қатар:
салық түсімдері 376 880 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер 6 266 мың теңге;
негізгі капиталдан түскен түсімдер 13 351 мың теңге;
трансферттер түсімінен 2 873 845 мың теңге;
2) шығындар 3 300 931,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу 24 279 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер 41 359 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу 17 080 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар
бойынша сальдо 2 250 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 250 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - 57 118,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын
(профициттерді қолдану) қаржыландыру 57 118,2 мың теңге;
қарыздардың түсімі 41 359 мың теңге;
қарыздарды өтеу 17 080 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын
қалдықтары 32 839,2 мың теңге.";
8-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"8-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімі 2016 жылға аймақтың экономикалық тұрақтылығы мен жергілікті бюджеттің шығындарының өтемін қамтамасыз ету есепке алынсын.

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Есильского района "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы";
дополнить пунктом 8-2 следующего содержания:
"8-2. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
- на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020"
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Есильского района "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложениями 11, 12 согласно приложениям 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Бимаканов
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
Т. Мукашев

Жоғарыда көрсетілген республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Есіл ауданы әкімдігінің қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.";
8-2 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"8-2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
- Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы аясында қалалар мен селолық елді мекендерді дамытуға.
Жоғарыда көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Есіл ауданы әкімдігінің қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
осы көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес редакцияда мазмұндалсын;
осы көрсетілген шешім осы шешімнің 2, 3 қосымшаларына сәйкес 11, 12 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Е. Бимақанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
Т. Мұқашев

11437
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28955,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24901
015
Капитальные расходы государственного органа
2701,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
975
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
378
2
Оборона
7 961
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 961
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 417
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
544
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
807
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
807
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
807
4
Образование
2 478 487
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 583
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 583
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 445 150
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
63 841
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
163 235
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей
14 807
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту, и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
638
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12 347
003
Общеобразовательное обучение
2 106 586
006
Дополнительное образование для детей
35 056
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 283
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 232
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)

11 437
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 955,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 901
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 701,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
975
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
378
2
Қорғаныс
7 961
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 961
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 417
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
544
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
807
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
807
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
807
4
Бiлiм беру
2 478 487
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 583
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 583
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 445 150
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
63 841
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
163 235
015
Ата -анасының қамқорынсыз қалған сәби (балалар) және (жетім балалар) жетім баларды күтуге (қамқоршы) қамқоршыларына айсайынғы ақшалай қаражат төлеу
14 807
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
638
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12 347
003
Жалпы білім беру
2 106 586
006
Балаларға қосымша білім беру
35 056
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 283
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 232
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру

6 799
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21 326
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 754
7
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
30 754
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
146 350
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 586
002
Программа занятости
20 544
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 430
005
Государственная адресная социальная помощь
3276
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 229
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53 937
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3 534
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17 636
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 996
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
985
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 011
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 768
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 910
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 072
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
786
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
21 182
464
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 895
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 895
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
15 287
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
847
015
Освещение улиц в населенных пунктах
9 118

6 799
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21 326
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 754
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
30 754
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
146 350
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 586
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20 544
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 430
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 276
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 229
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53 937
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3 534
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
17 636
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 996
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
985
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 011
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 768
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 910
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 072
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
786
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
21 182
464
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5 895
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5 895
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 287
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
847
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
9 118