О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 28 декабря 2015 года №43/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2016-2018 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 апреля 2016 года № 2/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 мая 2016 года № 3754
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Жамбылский районный маслихатСеверо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата от 28 декабря 2015 года №43/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3549 от 13 января 2016 года, опубликовано 19 февраля 2016 года в газете "Ауыларайы", 19 февраля 2016 года в газете "Сельская новь"), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 415 802,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 361 876 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 081 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 116 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 033 729,9 тысяч тенге;
2) затраты – 3 413 096,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –4 953 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 545 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 592 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 6 000тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 246,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 8 246,7 тысяч тенге:
поступление займов – 9 545тысяч тенге;
погашение займов – 4 592 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 293,7тысяч тенге.
подпункт 1) пункта 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
8 630 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года №162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";

"2016-2018 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 28 желтоқсандағы 43/1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 сәуірдегі № 2/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 мамырда N 3754 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Занының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 28 желтоқсандағы 43/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылы 13 қаңтар № 3549 тіркелген, 2016 жылғы 19 ақпан "Ауыл арайы" газетінде, 2016 жылғы 19 ақпан "Сельская новь" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-ші тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 415 802,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдері – 361 876 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 081 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 7 116 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 033 729,9 мың теңге;
2) шығындар – 3 413 096,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 953 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 545 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 592 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 000 мың теңге:
қаржылық активтерін сатып алу – 6 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 246,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 8 246,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 592 мың теңге;
бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары – 3 293,7 мың теңге.
15-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері есептелсін, соның ішінде:
1) "Жұмыспен қамту 2020 Жол картасын бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 Қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 Жол қартасы бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендерді дамытуға – 8 630 мың теңге";

дополнить пункт 15 подпунктами 3), 4) следующего содержания:
"3) 3 598тысяч тенге –на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
4) 10 227,9 тысяч тенге – на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения.";
приложения 1, 5 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016года.
Председатель
II очередной сессии
Жамбылского районного
маслихата
Б. Мусабаев
Секретарь Жамбылского
районного маслихата
Б.Мусабаев

15-тармақ келесі мазмұнда 3), 4) тармақшаларымен толықтырылсын:
"3) энзоотикалық ауруларға қарсы алдын-алу іс-шараларын өткізуге – 3 598 мың теңге";
4) аудандық маңызы бар автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге – 10 227,9 мың теңге";
көрсетілген 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихаттың кезекті
ІІ сессиясының төрағасы
Б.Мұсабаев
Жамбыл аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б.Мұсабаев

9 522
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 307
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
820
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
640
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26 397
015
Капитальные расходы государственного органа
450
02
Оборона
5 644
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 644
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 500
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
572
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
572
04
Образование
2 497 688
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 470 963
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
70 272
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
155 286
003
Общеобразовательное обучение
2 122 222
006
Дополнительное образование для детей
42 085
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 799
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 901
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20 030
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
317
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 255
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
638
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12 104
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 054
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 725
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту

9 522
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 307
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
820
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
640
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 397
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450
02
Қорғаныс
5 644
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 644
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 500
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайларын алдын алу және оларды жою
572
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
572
04
Бiлiм беру
2 497 688
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 470 963
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
70 272
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
155 286
003
Жалпы білім беру
2 122 222
006
Балаларға қосымша білім беру
42 085
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 799
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 901
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20 030
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларын және конкурстар өткiзу
317
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
9 255
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемі
638
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12 104
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
26 054
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 725
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

26 725
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
155 518,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 381
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 381
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 137,1
002
Программа занятости
23 276
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 000
005
Государственная адресная социальная помощь
2 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 646
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 049
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48 954
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
11 000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7 365
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 413
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
443
021
Капитальные расходы государственного органа
138,1
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
16 853
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
45 402
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 551
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 551
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 500
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 621
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 621
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13 443
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
150
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 808
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

26 725
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
155 518,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 381
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 381
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 137,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
23 276
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 646
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 049
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48 954
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11 000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
7 365
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 413
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
443
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
138,1
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
16 853
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
45 402
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 551
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
2 551
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 500
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 500
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 621
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5 621
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13 443
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
150
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 808
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту