О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 47. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2017 года № 4012.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017 - 2019 годы (далее бюджет района) годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4782212,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1102856 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 11570,3 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 47441 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3620345,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4833512,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 6237,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10210 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3972,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -57537,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 57537,6 тысяч тенге;
поступление займов - 10210 тысяч тенге;
погашение займов - 3972,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 51300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 118 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сборов за ведения предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4012 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысыТайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017 - 2019 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4782212,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1102856 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 11570,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 47441 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3620345,5 мың теңге;
2) шығындар – 4833512,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 6237,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10210 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3972,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 57537,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 57537,6 мың теңге;
қарыздар түсімі - 10210 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3972,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51300 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 118 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне түсетін салық түсімдері болып табылады.

3. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного бюджета в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу - 16 процентов.
4. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджетрайона:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу - 84 процентов.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий созданных по решению акимата района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами города Тайынша, сельских округов;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
6. Установить, что поступления бюджета района формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 100 тысяч тенг.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 118 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Обеспечить выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
9. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
10. Учесть в бюджете района на 2017 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на внедрение обусловленной денежной помощи "Өрлеу";
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 года;
на развитие рынка труда.

3. Облыстық бюджетке аудандық бюджеттен алынатын салық түсімдерінің жалпы сомасын 2017 жылға бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 16 пайыз.
4. Аудан бюджетіне салық түсімдерінің жалпы сомасын 2017 жылға бөлу белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 84 пайыз.
5. Аудан бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірісті алып тастағанда, ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларын (жұмыс, қызмет көрсету) сатудан түсетін түсімдер;
Тайынша қаласы, ауылдық округ әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алуларды алып тастағанда аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
6. Аудан бюджетінің түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 100 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 118 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілеріне, мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметшілеріне және қазыналық кәсіпорындардың жұмысшыларына жалақыларын толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
9. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
10. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде есепке алынсын, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
еңбек нарығын дамытуға.

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 118 (вводится в действие с 01.01.2017).
10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в 2016 году, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23.02.2017 № 59 (вводится в действие с 01.01.2017).
11. Предусмотреть на 2017 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 66303,6 тысяч тенге, в том числе:
на приобретение и доставку учебников;
на приобретение электронных учебников;
для направления учащихся в город Астану для посещения международной специализированной выставки ЭКСПО-2017;
на приобретение индивидуальных шкафчиков для 1- 4 классов;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
на реализацию мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживания инвалидов;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Макашевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Рощинское Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 118 (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2017 год в сумме 3507138 тысяч тенге.
13. Учесть в районном бюджете на 2017 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.
14. Исключен решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2017 № 90 (вводится в действие с 01.01.2017).
15. Специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, сохранить в 2017 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 118 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. 9-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басындағы қалыптасқан бюджеттік қаражаттар бос қалдықтарының және 2016 жылы толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 59 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2017 жылға арналған трансферттер көлемі 66303,6 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
оқулықтар сатып алуға және жеткізуге;
электрондық оқулықтар сатып алуға;
оқушыларды Астана қаласына ЭКСПО - 2017 халықаралық мамандандырылған көремесіне баруға бағыттау үшін;
1-4 сыныптар үшін жеке кішкене шкафтар сатып алуға;
жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізуге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік бойынша іс-шараларды іске асыруға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен көрсеткіштер орнатуға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Макашевка ауылында сумен жабдықтаудың жергілікті көзін салуға жобалау-сметалық құжаттар әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Рощинское ауылында сумен жабдықтаудың жергілікті көзін салуға жобалау-сметалық құжаттар әзірлеуге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 118 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Облыстық бюджеттен 2017 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін 3507138 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар белгіленсін.
13. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданыныңауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер есептелсін.
14. Алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 02.06.2017 № 90 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2017 жылы ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн, азаматтық қызметшілер болып табылатын әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың және азаматтық қзыметшілердің ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары жалақы мен тарифтік ставкалар сақталсын.

16. Действие пунктов 13, 14, 15, настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
17. Установить перечень бюджетных программ на 2017-2019 годы в разрезе аппаратов города Тайынша и сельских округов, согласно приложениям 4, 5, 6.
18. Установить распределение трансфертов органам самоуправления между аппаратами акимов города Тайынша и сельских округов, согласно приложению 7.
19. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 8.
20. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
Х сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
У. Бейсембаев
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов

16. Осы шешімнің 13 ,14, 15 тармақтарының әрекеті ветеринария аумағында қызметін іске асыратын ветеринария пункттерінің ветеринар мамандарына таралады.
17. Тайынша қаласы және ауылдықокругтер әкімдері аппараттарының бөлігінде 2017–2019 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
18. Тайынша қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының арасында өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
19. 2017 жылға арналған аудан бюджетін атқару процессінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар 8 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
20. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатыныңX сессиясының
төрағасы
У. Бейсембаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21606
003
Общеобразовательное обучение
3045821
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
59981
006
Дополнительное образование для детей
55200
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
182
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
73201
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17987
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
510,6
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
7221
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
118850,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28155
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
39255
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
39255
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
279470,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
270452,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29166
002
Программа занятости
78997,5
005
Государственная адресная социальная помощь
2813,8
006
Оказание жилищной помощи
1066
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32000
010
Материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1443,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
760
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67696,3
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
1956
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
25274,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
20858
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту " Өрлеу"
8420,4

001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21606
003
Жалпы білім беру
3045821
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
59981
006
Балаларға қосымша білім беру
55200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
182
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
73201
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17987
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
510,6
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
7221
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
118850,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
28155
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
39255
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
39255
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
279470,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
270452,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29166
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
78997,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2813,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1066
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1443,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
760
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
67696,3
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
1956
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
25274,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
20858
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
8420,4

239733
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
239733
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12752
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12752
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30229
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26936
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2063
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1230
02
Оборона
10075
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10075
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7467
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1701
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
907
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6578
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6578
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6578
04
Образование
3676831
464
Отдел образования района (города областного значения)
3635494
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18089
003
Общеобразовательное обучение
3221279
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
53258
006
Дополнительное образование для детей
60569
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
207
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
77867
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21496
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

239733
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
239733
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12752
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12752
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30229
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншкті басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
26936
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2063
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1230
02
Қорғаныс
10075
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты
10075
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7467
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1701
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
907
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6578
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6578
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6578
04
Білім беру
3676831
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3635494
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18089
003
Жалпы білім беру
3221279
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
53258
006
Балаларға қосымша білім беру
60569
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
207
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
77867
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21496
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

1181
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29042
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9302
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13934
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5806
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
16538
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10107
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения ) уровне
336
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6095
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
175536
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5057
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5057
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25709
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14231
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14231
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
130539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17024
006
Организация санитарного убоя больных животных
227
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
907
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3176
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
109205
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9883
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
9883
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
9883
12
Транспорт и коммуникации
30605
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20057
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
20057
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1181
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29042
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9302
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13934
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
5806
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
16538
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10107
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
336
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6095
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
175536
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5057
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5057
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25709
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25709
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14231
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14231
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
130539
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17024
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
227
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
907
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3176
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
109205
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9883
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
9883
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9883
12
Көлік және коммуникация
30605
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
20057
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20057
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

Приложение 7 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 47
Распределение трансфертов органам самоуправления между аппаратами акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 118 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
Всего
1
2
3
А
В
15
Трансферты

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданымәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне 7 қосымша
2017 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттары арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 118 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
Барлығы
1
2
3
А
В
15
Трансферттер

Приложение 8 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 47
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год
функциональная группа
Наименование
администратор
программа
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 9 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 47

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне 8 қосымша
2017 жылға арналған аудан бюджетін атқару процессінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Атау
әкімші
бағдарлама
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне 9-қосымша