О районном бюджете Тимирязевского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2016 года № 8/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2017 года № 4019.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 265 914,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 324 850 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 005,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 437 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 923 621,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2 316 373,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 819 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 200 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 381,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 10 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 65 277,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 65 277,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 15 200 тысяч тенге;
погашение займов – 10 381,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 459,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2017-2019 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 8/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 4019 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 265 914,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 324 850 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 005,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 10 437 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 923 621,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 316 373,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 4 819 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 15 200 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 10 381,5 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 10 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 10 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 65 277,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 65 277,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 200 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 381,5 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 60 459,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 27.11.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғаларға, жеке кәсіпкерлерге мүлік салығы;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынының акциздері;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
республикалық бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар мен консулдық алымнан басқа мемлекеттік баж.

3. Установить на 2017 год зачисление поступлений социального налога в размере 16 процентов в областной бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
7. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2017 год в сумме 1 578 153 тысячи тенге.
8. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 4.
9. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 18 350 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 1 645 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) 6 839,8 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", утвержденному Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 52 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
3) 1 000,7 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
4) 8 756,5 тысяч тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
- на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3 239 тысяч тенге;
- на предоставление субсидий на переезд в сумме 1 429,5 тысяч тенге;
- на молодежную практику в сумме 4 088 тысяч тенге;
5) 108 тысяч тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 327 118,6 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 2 000 тысячи тенге – на приобретение электронных учебников;
2) 8 069 тысяч тенге – для направления учащихся в город Астану для посещения Международной специализированной выставки "ЭКСПО-2017";

3. 2017 жылға арналған облыстық бюджетке әлеуметтік салық түсімдерін есептеу 16 пайыз көлемінде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға берудің кірістері;
ауданның бюджетіне басқа салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сатудан;
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүліктерді сатудан.
6. Аудандық бюджеттің кірістері жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген бюджеттік несиелердің өтеуінен түскен түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
7. Аудандық бюджетте 2017 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін 1578 153 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны есептелсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрге жатпайтындығы 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 18 350 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 1 645 мың теңге – оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
2) 6 839,8 мың теңге – ""Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 52 қаулысымен бекітілген "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
3) 1 000,7 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
4) 8 756,5 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 3 239 мың теңге сомасында;
көшуге субсидия беруге 1429,5 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне 4 088 мың теңге сомасында;
5) 108 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 27.11.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 327 118,6 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 2 000 мың теңге – электрондық оқулықтар сатып алуға;
2) 8 069 мың теңге – ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесіне бару үшін Астана қаласына оқушыларды жіберуге;

3) 156 773 тысяч тенге – на текущий ремонт гравийного покрытия автодороги районного значения КТТМ-54 "Тимирязево-Целинное-Докучаево-Тимирязево" Тимирязевского района;
4) 723 тысячи тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
5) 1 719 тысяч тенге – субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
6) 8 310,6 тысяч тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
7) 12 763 тысячи тенге – на капитальный ремонт строительных конструкций коммунального государственного учреждения "Тимирязевская общеобразовательная школа-гимназия имени Сабита Муканова";
8) 11 238 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
9) 108 тысяч тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
10) 105 848 тысяч тенге – на реконструкцию водоводов, отводов и разводящих сетей в сельских населенных пунктах с подключением к Ишимскому групповому водопроводу Северо-Казахстанской области (село Дмитриевка Тимирязевского района)
11) 19 567 тысяч тенге – на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
11. Учесть в районном бюджете на 2017 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 15 200 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Исключен решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
13. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
14. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
15. Установить, что в расходах бюджета района на 2017-2019 годы предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу согласно приложениям 5, 6 и 7.

3) 156 773 мың теңге – Тимирязев ауданының "Тимирязев-Целинное-Докучаево-Тимирязев" КТТМ-54 аудандық маңызы бар автожолының құм-тас төсемін ағымдағы жөндеуге;
4) 723 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
5) 1 719 мың теңге – қоныс аударушылар мен оралмандарға тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге арналған субсидиялар бойынша;
6) 8 310,6 мың теңге – жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтарға, мобильдік орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
7) 12 763 мың теңге – "Сәбит Мұқанов атындағы Тимирязев жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылыс конструкцияларын күрделі жөндеуге;
8) 11 238 мың теңге – оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
9) 108 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
10) 105 848 мың теңге – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл топтық су құбырына қоса отыра, ауылдық елді мекендердің сутартқыштарын, бұрғыштарын және таратушы желілерін реконструкциялауға (Тимирязев ауданының Дмитриевка ауылы);
11) 19 567 мың теңге – грантын тағайындау үшін "Орта білім беретін үздік ұйым".
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 27.11.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 15 200 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 27.11.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 27.12.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
13. Бюджеттік саладағы қызметкерлердің жалақы төлемі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
14. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатынған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін. Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзегеасыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
15. 2017-2019 жылдарға арналған ауданның бюджет шығындарында 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, әрбір ауылдық округ бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылғаны белгіленсін.

16. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2017 год согласно приложению 8.
17. Установить, что на 2017 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9.
17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2016 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2016 году согласно приложению 11.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2017 № 11/3 (вводится в действие с 01.01.2017).
18. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год трансферты аппаратам акимов сельских округов согласно приложению 10.

16. 2017 жылға арналған жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға төлемдер тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында, мүгедектерді жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға қаражаттандырулар қарастырылғаны 9 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
17-1. 11 қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, ағымдағы қаржылық жылы пайдалануға (қосымша пайдалануға) рұқсат етілген 2016 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларының және 2016 жылы пайдаланылмаған республикалық және жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 06.03.2017 № 11/3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарына трансферттер 10 қосымшаға сәйкес көзделсін.

19. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 10 381 тысяч тенге.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель VIII сессии
районного маслихата
Ж. Едрисова
Секретарь районного
маслихата
С. Мустафин
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2016 года № 8/1
Бюджет Тимирязевского района на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. Доходы

19. 2017 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 10 381 мың теңге сомасында белгіленсін.
20. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
VIII сессиясының төрағасы
Ж. Едрисова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 8/1 шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 27.11.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. Кірістер

41 394
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
556
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
41 079
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 155
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11 022
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 250
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
38 874
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 138
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
28 138
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
103408
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102 075,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21228
002
Программа занятости
30558,1
005
Государственная адресная социальная помощь
854
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 010
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
539
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
198
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 444
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 858
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1822,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
14772
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
9791,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
1116
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1116
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
216
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
216
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
125 687,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

41 394
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
556
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
41 079
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 155
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11 022
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 250
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
38 874
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 138
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
28 138
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
103408
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102075,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 228
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
30558,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
854
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 010
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
539
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
198
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15 444
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 858
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 822,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
14 772
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
9 791,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1116
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1116
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
216
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
216
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
125 687,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

19 478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19 478
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 447
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 447
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
40 670
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
9 272
006
Организация санитарного убоя больных животных
61
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
998
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1 631
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 550
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
25 883
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
275
12
Транспорт и коммуникации
176 570
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 319
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
4 319
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
172 251
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
170 103
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 148
13
Прочие
14 823
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 085
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
3 085
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 014
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
4 014
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
7 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
7 724
14
Обслуживание долга
12,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12,9
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

19 478
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 478
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 447
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 447
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
40 670
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 272
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
61
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
998
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1 631
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 550
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
25 883
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
275
12
Көлiк және коммуникация
176 570
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 319
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 319
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
172 251
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
170 103
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 148
13
Басқалар
14 823
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 085
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
3 085
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 014
041
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4 014
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
7 724
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 724
14
Борышқа қызмет көрсету
12,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12,9
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

10 148
2
Оборона
5 111
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 111
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4159
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
476
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
476
4
Образование
1 420 269
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
653
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
653
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 391 364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 119
003
Общеобразовательное обучение
1 231 878
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
6 525
006
Дополнительное образование для детей
40 519
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
595
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
40 190
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 157
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11 062
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 320
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 850
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 252
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
28 252
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
81513
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 350
002
Программа занятости
12000
005
Государственная адресная социальная помощь
1 591
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

10 148
2
Қорғаныс
5 111
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 111
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 159
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
476
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
476
4
Бiлiм беру
1 420 269
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
653
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
653
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 391 364
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 119
003
Жалпы білім беру
1 231 878
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
6 525
006
Балаларға қосымша білім беру
40 519
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
595
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
40 190
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
6 157
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11 062
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 320
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
23 850
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 252
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
28 252
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
81513
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80444
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 350
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 591
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

9 372
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6 251
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
490
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 631
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
81 122
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 640
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 640
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20 007
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20 007
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 457
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 457
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
45 018
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
10 523
006
Организация санитарного убоя больных животных
200
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1142
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
135
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1 040
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
31 978
12
Транспорт и коммуникации
14 918
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 166
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
1 166
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 752
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11 254
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 498
13
Прочие
27 740
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12 736
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
12 736
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

9 372
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 251
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
490
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 631
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
81 122
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 640
099
Мамандарға әлеуметтік колдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 640
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20 007
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 007
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 457
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 457
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
45 018
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 523
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
200
007
Қаңғырас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1142
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
135
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1 040
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
31 978
12
Көлiк және коммуникация
14 918
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 166
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 166
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 752
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 254
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 498
13
Басқалар
27 740
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12 736
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
12 736
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

Сноска. Приложение 8 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
№ п/п
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
1
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
681
2
Бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны
11
3
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак
23
4
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
57
5
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий
477
6
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
46
7
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
68
8

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
1
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
681
2
Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары
11
3
Қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерi (күйеулерi)
23
4
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар
57
5
Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттер аумағында жауынгерлік әрекеттерге қатысқан бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілер
477
6
Бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердiң отбасы
46
7
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
68
8

Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
102
9
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1645
10
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)
159
11
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате еҰ применения оставшиеся без родительского попечения
54
12
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании
64
13
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
224
14
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
254
15
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
100
16
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
45
Итого
4010
Приложение 9 к решению Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2016 года № 8/1
Распределение бюджетных средств на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидаульной программой реабилитации инвалида
Сноска. Приложение 9 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Администратор
Программа
Подпрограмма
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Обязательные гигиенические средства
Предоставление услуг индивидуальными помощниками
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 463
1 168
1 295
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
102
9
"Алтын алқа", "Күміс алқа", I және II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1645
10
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары
159
11
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бірге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргіндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргін кезінде он сегіз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесінде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргіндер құрбандарының балалары
54
12
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы
64
13
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
224
14
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
254
15
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
100
16
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
45
Барлығы
4010
Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 8/1 шешіміне 9 қосымша
Мүгедекті оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне етуіне бюджет қаражатын бөлу
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 27.11.2017 № 17/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Міндетті гигиеналық құралдар
Жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 463
1 168
1 295
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі