О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 3-36 с "О районном бюджете Уалихановского района на 2016-2018 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 21 октября 2016 года N 2-7с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 ноября 2016 года N 3921
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете Уалихановского района на 2016-2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 3-36 с (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3546 от 13 января 2016 года, опубликовано 25 января 2016 года в газетах "Кызыл Ту" и 25 января 2016 года "Кішкенекөл таңы") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Уалихановский районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
доходы — 2 787 514,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления — 340 099 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 17 927,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 9 793 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 2 419 695,6 тысяч тенге;
2) затраты — 2 792 759,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 12 306,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 886,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 579,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 10 000 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 10 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета — - 27 551,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –27 551,5 тысяч тенге, в том числе:

"2016-2018 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 3-36 с шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы N 2-7с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 10 қарашада N 3921 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес, Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 3-36 с шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 3546 тіркелген, 2016 жылғы 25 қаңтардағы "Кызыл Ту" және 2016 жылғы 25 қаңтардағы "Кішкенекөл таңы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған Уәлиханов аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
кірістер – 2 787 514,9 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 340 099 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 927,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 793 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 419 695,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 792 759,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 306,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 886,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 579,8 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 000 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 10 000 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 27 551,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
27 551,5 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов – 22 270 тысяч тенге;
погашение займов – 10 579,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 861,3 тысяч тенге.";
дополнить подпунктами 7) и 8) пункта 14 следующего содержания:
"7) строительство физкультурно-оздоровительного комплекса с инженерно-коммуникационной инфраструктурой по улице Шокана Уалиханова, 148А в селе Кишкенеколь Уалихановского района;
8) корректировка проектно-сметной документации по строительству 18-ти квартирного жилого дома (малосемейное общежитие) с инженерно-коммуникационной инфраструктурой, строительство 18-ти квартирного жилого дома (малосемейное общежитие) с инженерно-коммуникационной инфраструктурой.";

қарыздар түсімі – 22 270 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 579,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 861,3 мың теңге.";
14 тармақ 7) және 8) тармақшаларымен толықтырылсын:
"7) Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 148А мекенжайында иненерлік-коммуникациялық инфрақұрылымымен дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу;
8) Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен 18 пәтерлі тұрғын үйдің (аз отбасылық жатақана) құрылысының жобалық сметалық құжаттамаларын түзету, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен 18 пәтерлі тұрғын үйдің (аз отбасылық жатақана) құрылысы.";

приложение 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель VII сессии VI созыва Т. Дюсембеков
Секретарь Уалихановского районного маслихата Б. Кадиров
Приложение 1 к решению Уалихановского районного маслихата № 2-7 с от 21 октября 2016 года
Приложение 1к решению Уалихановского районного маслихата № 3-36 с от 23 декабря 2015 года
Уалихановский районный бюджет на 2016 год
Категория
Наименование
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. ДОХОДЫ

көрсетілген шешімге 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшасыларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
VI шақырылған VII сессия төрағасы Т.Дүйсембеков
Уәлиханов аудандық мәслихаттың хатшысы Б. Кәдіров
Уәлиханов аудандық маслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 2-7 с шешіміне 1 қосымша
Уәлиханов аудандық маслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 3-36 с шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
1) КІРІСТЕР

15579,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
81308
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
81308
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
132510
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
129010
022
Капитальные расходы государственного органа
3500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2075
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
480
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1595
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16175
003
Капитальные расходы государственного органа
2900
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26305
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26305
2
Оборона
7553
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7553
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5231
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1600
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
722
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
535
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
535
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
535
4
Образование
1843814,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1030
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1030
464
Отдел образования района (города областного значения)
250962,3
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
105040,3
040
Реализация государственного образовательного заказа
в дошкольных организациях образования

15579,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
81308
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
81308
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
132510
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
129010
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3500
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2075
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
480
010
Жекешелендiру, коммуналдық меншiктi басқару, жекешелендiруден кейiнгi қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1595
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19075
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16175
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2900
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26305
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
26305
2
Қорғаныс
7553
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7553
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5231
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
1600
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
722
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
535
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
535
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
535
4
Білім беру
1843814,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
1030
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1030
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
250962,3
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
105040,3
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

10464,7
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7689,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7089
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7089
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117458,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9021
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9021
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18437
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18437
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
78677,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11975
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2008,9
006
Организация санитарного убоя больных животных
2190
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
800
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
6543
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
40716
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья
животных и человека
14445
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11323
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10391
004
Организация работ по зонированию земель
932
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3230
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3230
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
3230
12
Транспорт и коммуникации
80608,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80608,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
64902,7
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
15205,3
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

10464,7
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7689,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7089
001
Жергілікті деңгей тілдерді дамыту және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7089
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117458,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9021
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9021
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18437
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18437
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
78677,9
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11975
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2008,9
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2190
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
800
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
6543
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
40716
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
14445
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11323
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10391
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
932
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3230
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3230
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3230
12
Көлiк және коммуникация
80608,4
495
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80608,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
64902,7
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
15205,3
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау