О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26 апреля 2016 года № 3/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 мая 2016 года № 3738
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете на 2016 – 2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3544 13 января 2016 года, опубликовано 22 января 2016 года в районной газете "Парыз", 22 января 2016 года в районной газете "Новатор") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016 – 2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 579 745 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 311 763 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 419 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 262 063 тысяч тенге;
2) затраты – 2 580 725,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 171 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 363 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 192 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 151,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 151,3 тысяч тенге;
поступление займов – 6 363 тысяч тенге;
погашение займов – 2 192 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 980,3 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты в сумме 781 456 тысяч тенге:
1) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 514 691 тысяч тенге;

"2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 сәуірдегі № 3/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 мамырда N 3738 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексі 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне (2016 жылдың 13 қаңтарында № 3544 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркелген, 2016 жылғы 22 қаңтарында аудандық "Парыз" газетінде, 2016 жылғы 22 қаңтарында аудандық "Новатор" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісіне 1, 2, 3 қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 2 579 745 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 311 763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 419 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 262 063 мың теңге;
2) шығындар – 2 580 725,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 4 171 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 6 363 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 2 192 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатқаннан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 151,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 5 151,3 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 6 363 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 192 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтар – 980,3 мың теңге.";
8 тармақ жаңа басылымда баяндалсын:
"8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте мақсатты трансферттер және бюджеттік несиелер 781 456 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) 514 691 мың теңге – жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілердің еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшу, сондай-ақ оларға лауазымдық еңбекақысына ай сайынғы үстемеақы төлеу үшін;

2) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 7 996 тысяч тенге.
3) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 53 060 тысяч тенге;
4) на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния - 1 385 тысяч тенге.
5) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 173 204 тысяч тенге;
6) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 6 239 тысяч тенге;
7) бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов – 6 363 тысяч тенге.
8) приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 13 720 тысяч тенге;
9) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 4 798 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме – 93 173 тысяч тенге, согласно приложению 8:
1) на средний ремонт автомобильных дорог районного значения – 16 944 тысяч тенге;
2) на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 45 631 тысяч тенге;
3) ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 4 345 тысяч тенге;
4) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 23 000 тысяч тенге;
5) дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения – 1 145 тысяч тенге;
6) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных – 2 108 тысяч тенге.";

2) 7 996 мың теңге - агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
3) 53 060 мың теңге - әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын төлеу деңгейін арттыруға;
4) 1 385 мың теңге - азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штатты санын ұстауға;
5) 173 204 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын жүзеге асыру үшін;
6) 6 239 мың теңге – 2012-2018 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында мүгедектердің өмір сапасын жақсарту және құқықтарын қамтамасыз ету бойынша іс-шаралар жоспарын жүзеге асыруға;
7) 6 363 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджетінен бюджеттік несиелер;
8) 13 720 мың теңге – мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу;
9) 4 798 мың теңге – ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары.";
9 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"9. 8 қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер 93 173 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) 16 944 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының орташа жөндеуіне;
2) 45 631 мың теңге – автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге;
3) 4 345 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу;
4) 23 000 мың теңге – ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары;
5) 1 145 мың теңге – халықты жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар;
6) 2 108 мың теңге – жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу.";

9454,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24158,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23057,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
196,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
905,0
02
Оборона
3198,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3198,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2998,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
100,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
100,0
04
Образование
1914981,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
27853,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
27853,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения,поселка, села,сельского округа
3792,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3792,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1858232,0
003
Общеобразовательное обучение
1548962,0
006
Дополнительное образование для детей
59938,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
173204,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10813,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8338,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
23339,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5361,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
27798,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
25104,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту

9454,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24158,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23057,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
196,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
905,0
02
Қорғаныс
3198,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3198,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2998,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
100,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
100,0
04
Білім беру
1914981,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
27853,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
27853,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3792,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3792,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1858232,0
003
Жалпы білім беру
1548962,0
006
Балаларға қосымша білім беру
59938,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
479,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
173204,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10813,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8338,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
23339,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорысыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
5361,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
27798,0
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
25104,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

Приложение 2 к решению маслихата района Шал акына от 26 апреля 2016 года № 3/2
Приложение 4 к решению маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1
Бюджет аппаратов акимов сельских округов и города Сергеевка на 2016 год
Наименование округа
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа 123.001.
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности 123.005.015

Шал ақын ауданы мәслихатының 2016 жылғы 26 сәуірдегі № 3/2 шешіміне 2 қосымша
Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне 4 қосымша
2016 жылға арналған Сергеевка қаласы мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеті
Округтер атауы
123.001 Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
123.005.000 Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру