О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 9/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2017 года № 4020.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 689 982,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 335 705 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 908,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 345 369,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 709 054,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 302,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 617,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 374,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 374,0 тысяч тенге;
поступление займов – 6 807 тысяч тенге;
погашение займов – 2 617,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 184,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 19/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленного областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленного областным маслихатом;
налога на имущество;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 9/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 4020 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісіне 1, 2, 3 қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 2 689 982,9 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 335 705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 908,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 345 369,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 709 054,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттау – 4 302,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 617,1 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -23 374,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 23 374,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 807 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 617,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 184,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 19/1 шешімімен (01.01.2017 іске енеді).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен құрылды деп белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке салынатын тіркеу алымы;
жергілікті бюджетке салынатын мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы районного бюджета на 2017 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие доходы от государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить поступление бюджетной субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района на 2017 год в сумме – 2 236 092 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджетные программы города Сергеевка и сельских округов на 2017 – 2019 годы, согласно приложениям 4, 5, 6.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 7.
8. Утвердить в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты в сумме 38 906,4 тысяч тенге:
1) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 19/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 77 178,1 тысяч тенге:
1) на субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
2) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
3) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27.11.2017 № 19/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 2 386,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 18.09.2017 № 17/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
11. Обеспечить в 2017 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

3. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрылады деп белгіленсін:
мемлекеттік меншікте тұрған мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік меншіктен өзге де кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін.
5. 2017 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген бюджеттік субвенция түсімі – 2 236 092 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға арналған Сергеевка қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
7. 7 қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында қысқартылуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы ағымдағы трансферттер 38 906,4 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
2) негізгі қызметкердің оқуда болған кезінде орнын ауыстырған мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
4) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республика бюджетінен бюджеттік кредиттер.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 19/1 шешімімен (01.01.2017 іске енеді).
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы ағымдағы трансферттер 77 178,1 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (аренда) бойынша шығындардың орнын толтыруға субсидиялар үшін;
2) жұмылдыру орталықтарында оқытуға енгізе отыра мамандықтың еңбек нарығында талап етілу бойынша кадр жұмысшыларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
3) энзоотикалық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 27.11.2017 № 19/1 шешімімен (01.01.2017 іске енеді).
10. 2017 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 2 386,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 18.09.2017 № 17/1 шешімімен (01.01.2017 іске енеді).
11. 2017 жылы бюджет саласындағы қызметкерлерге еңбекақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
12. Азаматтық қызметкер болып келетін және ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдық ақылары мен тарифтік ставкалары қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің лауазымдық ақысы мен ставкалармен салыстырғанда жиырма бес пайыз белгіленсін.

13. Действие пункта 12 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
14. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 2 617 тысяч тенге.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
IX сессии маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
С. Окунев
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин

13. Осы шешімнің 12 бөлімінің әрекет етуі ветеринария саласында қызметін жүзеге асыратын ветеринарлық пункттердің ветеринар мамандарына таратылады.
14. 2017 жылға жергілікті атқарушы органның қарыз лимиті 2 617 мың теңге сомасында белгіленсін.
15. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан іске енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
ІХ сессиясының төрағасы
С. Окунев
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин

25835,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
489,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20431,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20431,0
02
Оборона
6515,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6515,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5416,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
561,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
538,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4893,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4893,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4893,0
04
Образование
1948593,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
28967,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
28967,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4903,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4903,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1885559,0
003
Общеобразовательное обучение
1583650,0
006
Дополнительное образование для детей
62686,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
170,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
155468,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11257,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2978,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8477,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

25835,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
489,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20431,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20431,0
02
Қорғаныс
6515,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6515,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5416,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
561,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
538,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4893,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4893,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4893,0
04
Білім беру
1948593,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28967,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
28967,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4903,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4903,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1885559,0
003
Жалпы білім беру
1583650,0
006
Балаларға қосымша білім беру
62686,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
170,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
155468,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11257,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2978,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8477,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

217,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
217,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
217,0
04
Образование
2017392,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
28886,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
28886,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4674,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
4674,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1956327,0
003
Общеобразовательное обучение
1677052,0
006
Дополнительное образование для детей
63767,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
170,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
160543,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11209,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8168,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10639,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6923,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17856,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27505,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
27505,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
152717,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150511,0
002
Программа занятости
25503,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2811,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9524,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1180,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41491,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
10799,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

217,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары
217,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
217,0
04
Білім беру
2017392,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28886,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
28886,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4674,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4674,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1956327,0
003
Жалпы білім беру
1677052,0
006
Балаларға қосымша білім беру
63767,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
170,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
160543,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11209,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8168,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10639,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6923,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
17856,0
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27505,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
27505,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
152717,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150511,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
25503,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2811,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9524,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1180,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
41491,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
10799,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету