О бюджете города на 2017 - 2019 годы
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20 декабря 2016 года № 81. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 13 января 2017 года № 3760.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атырауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 130 811 499 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 107 563 678 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 963 113 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 792 898 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 045 610 тысяч тенге;
2) затраты – 143 156 895 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 462 785 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 462 785 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства –0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 977 102 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 977 102 тысяч тенге:
поступление займов – 11 677 102 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 131 168 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 01.03.2017 № 103; 30.06.2017 № 135; 29.09.2017 № 152; 14.12.2017 № 176 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить на 2017 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет города в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 58%;
по социальному налогу – 60%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 14.12.2017 № 176 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Предусмотреть на 2017 год объем бюджетных изъятий, перечисляемых из бюджета города Атырау в областной бюджет в сумме 70 126 689 тысяч тенге.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:

2017 - 2019 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 81 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 қаңтарда № 3760 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атырау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 130 811 499 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 107 563 678 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 963 113 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 792 898 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 045 610 мың теңге;
2) шығындар – 143 156 895 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 462 785 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 462 785 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -12 977 102 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –12 977 102 мың теңге;
қарыздар түсімі – 11 677 102 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 131 168 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 01.03.2017 № 103; 30.06.2017 № 135; 29.09.2017 № 152 ; 14.12.2017 № 176 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Атырау қаласы бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2017 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 58 %;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50 %;
әлеуметтік салық бойынша – 60 %.
3. 2017 жылға Атырау қаласының бюджетінен облыстық бюджетке аударылатын бюджеттік алып қоюлар көлемі 70 126 689 мың теңге соммасында көзделсін.
4. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:

22 141 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
23 720 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
21 815 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
127 105 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
57 750 тысяч тенге - на частичное субсидирование заработной платы;
86 094 тысяч тенге – на молодежную практику.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 30.06.2017 № 135; 29.09.2017 № 152; 14.12.2017 № 176 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 1 247 690 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
6 611 841 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1 379 148 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 30.06.2017 № 135; 14.12.2017 № 176 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть, что в городском бюджете за счет текущих целевых трансфертов из областного бюджета предусмотрены средства на профессиональную подготовку безработных в рамках программы массовой занятости и развития бизнеса - 74 068 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 30.06.2017 № 135 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть, что в городском бюджете из областного бюджета предусмотрены поступления займов для финансирования строительства жилья на 2017 год в сумме 808 051 тысяч тенге.
9. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены средства на реализацию мер социальной поддержки молодым специалистам, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты в сумме 319 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить на 2017 год перечень бюджетных программ аппаратов акимов аульных (поселковых) округов согласно приложению 5.

тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 22 141 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 23 720 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 21 815 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 127 105 мың теңге;
ішінара жалақыны субсидиялауға – 57 750 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 86 094 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 30.06.2017 № 135; 29.09.2017 № 152 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 1 247 690 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 6 611 841 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 379 148 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 30.06.2017 № 135 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2017 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджет есебінен жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жұмыссыздарды кәсіптік даярлауға - 74 068 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 30.06.2017 № 135 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен тұрғын үй құрылысын қаржыландыруға 808 051 мың теңге қарыздар түсімі көзделгені ескерілсін.
9. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген жас мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 319 мың теңге көзделсін.
10. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарлама тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған ауылдық (кенттік) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (М. Чердабаев) по вопросам экономики, бюджета, финансов, развития производства и предпринимательства.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
14. Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 660 000 тысяч тенге.
15. На текущее содержание учреждений образования – 268 228 тысяч тенге.

12. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет, қаржы және өндіріс пен кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (М. Чердабаев).
13. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
14. Мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 660 000 мың теңге.
15. Білім беру мекемелерін ұстауға – 268 228 мың теңге.

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25 534
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
1 154 131
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
736
012
Капитальные расходы государственных органов
2 730
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
58 724
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 192
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18 285
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 893 517
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 073 690
01
Социальное обеспечение
133 866
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 958
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7 958
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
125 908
010
Государственная адресная социальная помощь
38 100
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
47 815
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
39 993
2
Социальная помощь
1 791 672
464
Отдел образования района (города областного значения)
313 600
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
313 600
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 478 072
004
Программа занятости
538 127
007
Оказание жилищной помощи
19 100
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 617
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
532 457
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
62 048
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69 877
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 534
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 154 131
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
736
012
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
2 730
015
Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
58 222
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды)асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
8 000
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педогогикалық консультациялық көмек көрсету
18 385
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 925 031
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 087 366
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
134 550
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 284
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 284
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
125 266
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
35 500
016
18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар
49 465
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
40 301
2
Әлеуметтiк көмек
1 794 224
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
313 600
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
313 600
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 480 624
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
538 127
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 000
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
532 457
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
62 613
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 163
017
Мүгедектердi оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен және ымдау тiлi мамандарының қызмет көрсетуiн, жеке көмекшiлермен қамтамасыз ету

996 908
464
Отдел образования района (города областного значения)
313 600
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
313 600
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
683 308
004
Программа занятости
157 465
007
Оказание жилищной помощи
15 000
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 000
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
175 268
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
59 774
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 163
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
160 234
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 404
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
24 590
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
24 590
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 590
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
19 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 507 972
1
Жилищное хозяйство
3 596 094
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42 000
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
2 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
40 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
500
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
500
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 540 179
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 929 949
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
610 230
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
13 415
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

996 908
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
313 600
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
313 600
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
683 308
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
157 465
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 000
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 000
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
175 268
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
59 774
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 163
017
Мүгедектердi оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен және ымдау тiлi мамандарының қызмет көрсетуiн, жеке көмекшiлермен қамтамасыз ету
160 234
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
39 404
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
24 590
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
24 590
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 590
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
19 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 507 972
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 596 094
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
42 000
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
2 000
003
Мемлекеттiк тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
40 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
500
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
500
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 540 179
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 929 949
004
Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе)жайластыру
610 230
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 415
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер