О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2016 года № VIII-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 января 2017 года № 3745. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 20 марта 2018 года № XXII-10
Сноска. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № XXII-10.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2017-2019 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 316 891 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 145 599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 35 593 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 352 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 114 347 тысяч тенге;
2) затраты – 7 425 913 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 349 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 65 717 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 368 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 165 737 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 165 737 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 65 717 тысяч тенге;
погашение займов – 9 368 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 109 388 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.03.2017 № Х-1; 30.06.2017 № ХIII-1; 29.09.2017 № ХV-3; 14.12.2017 № XIX-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить на 2017 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 30.06.2017 № ХIII-1 (вводится в действие с 01.01.2017).

2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға ауданы мәслихатының 2016 жылғы 14 желтоқсандағы № VIII-3 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 3745 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № XXII-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 20.03.2018 № XXII-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 316 891 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 145 599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 593 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 352 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 114 347 мың теңге;
2) шығындар – 7 425 913 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 56 349 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 65 717 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 9 368 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 165 737 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 165 737 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 65 717 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 368 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 109 388 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.03.2017 № Х-1 ; 30.06.2017 № ХIII-1; 29.09.2017 № ХV-3 ; 14.12.2017 № XIX-1 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2017 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық бойынша - 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 30.06.2017 № ХIII-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Установить на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 3 697 730 тысяч тенге.
4. Установить на 2017 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
0 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
3 339 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3 490 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
8 394 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
15 272 тысяч тенге – на развитие рынка труда.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 30.06.2017 № ХIII-1; 14.12.2017 № XIX-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
156 827 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.03.2017 № Х-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 64 666 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
31 597 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
1 289 823 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт автомобильных дорог;
140 161 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение и капитальный ремонт организаций образования;

3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2017 жылға – 3 697 730 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 339 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 3 490 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 8 394 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 15 272 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 30.06.2017 № ХIII-1; 14.12.2017 № XIX-1 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте төмендегідей көлемде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 156 827 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.03.2017 № Х-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 64 666 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте келесідей сомада облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін:
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 31 597 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеу және жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 1 289 823 мың теңге;
білім беру мекемелерін материалдық–техникалық жабдықтау және күрделі жөндеуге – 140 161 мың теңге;

35 729 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования;
19 176 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
137 420 тысяч тенге - на приобретение спецтехники и оборудование для жилищно-коммунального хозяйства;
3 108 тысяч тенге - на организацию работ по благоустройству населенных пунктов и капитальный ремонт парков;
60 680 тысяч тенге –на укрепление материально-техническое базы подведомственных организаций для обеспечения ветеринарной безопасности.
15 500 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппарата районного маслихата;
52 820 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
7 227 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
10 308 тысяч тенге - на мероприятия по обеспечению ветеринарной безопасности.
10 562 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений спорта;
105 000 тысяч тенге - на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
11 400 тысяч тенге - на проведение энергетического аудита в государственных учреждениях.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.03.2017 № X-1; 30.06.2017 № ХIII-1; 29.09.2017 № ХV-3; 14.12.2017 № XIX-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
61 821 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и реконструкцию автомобильных дорог;
9 381 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
62 758 тысяч тенге – на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
54 699 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
500 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 28.03.2017 № Х-1 ; 30.06.2017 № ХIII-1; 29.09.2017 № ХV-3; 14.12.2017 № XIX-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 17 982 тысяч тенге.

білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 35 729 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 19 176 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына арнайы техника мен құралдар сатып алуға – 137 420 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру жұмыстарын ұйымдастыру және саябақтарды күрделі жөндеуге – 3 108 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін ведомстволық бағыныстағы мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 60 680 мың теңге.
аудандық мәслихат аппаратын ағымдағы ұстау және материалды - техникалық жабдықтауға – 15 500 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 52 820 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 7 227 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету шараларына – 10 308 мың теңге.
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалды-техникалық жабдықтауға – 10 562 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 105 000 мың теңге;
мемлекеттік мекемелерде энергетикалық аудитті жүргізуге – 11 400 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.03.2017 № Х-1 ; 30.06.2017 № ХIII-1; 29.09.2017 № ХV-3; 14.12.2017 № XIX-1 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте келесідей сомада облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
автомобиль жолдарын жаңғыртуға және жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 61 821 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 9 381 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 62 758 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 54 699 мың теңге.
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 500 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 28.03.2017 № Х-1 ; 30.06.2017 № ХIII-1; 29.09.2017 № ХV-3; 14.12.2017 № XIX-1 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017 жылға жергілікті атқарушы органының резерві 17 982 мың теңге сомасында бекітілсін.

11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год согласно приложению 4.
12. Утвердить объемы финансирования через аппараты акимов сельских округов на 2017 год согласно приложению 5.
13. Утвердить распределение трансферты органам местного самоуправления в разрезе аппарат района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год согласно приложению 6.

11. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2017 жылға ауылдық округтер әкімдері аппаратты арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттернің қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтерге бөлінісі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии (А. Баймуратова).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата:
Н. Бижанов
Секретарь районного маслихата: Т. Бейскали
Приложение 1 к решению VІІІ сессии районного маслихата от 14 декабря 2016 года № VІІI-3
Районный бюджет на 2017 год

14. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (А. Баймұратова) жүктелсін.
15. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы:
Н. Бижанов
Аудандық мәслихат хатшысы: Т. Бейсқали
Аудандық мәслихаттың VIІІ сессиясының 2016 жылғы 14 желтоқсандағы № VІІІ-3 шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет