О внесении изменений в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 6 августа 2015 года № 242 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области земельных отношений"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 16 июня 2016 года № 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 18 июля 2016 года № 3787. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 30 июня 2020 года № 142
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 30.06.2020 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 6 августа 2015 года № 242 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области земельных отношений" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3325, опубликовано 4 сентября 2015 года в газете "Южный Казахстан") следующие изменения:
подпункты 5) и 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"5) регламент государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;";
в приложении 1 "Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" к указанному постановлению:
в пункте 1 главы "1. Общие положения":
слова "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель Южно-Казахстанской области" заменить словами "Управление земельных отношений Южно-Казахстанской области";
слова "центры обслуживания населения (далее - Центр)" заменить словами "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация)";
по всему тексту слова "центром обслуживания населения", "в Центр", "Центра" заменить соответственно словами "Государственной корпорацией", "в Государственную корпорацию", "Государственной корпорации";
в приложении 2 "Регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" к указанному постановлению:
в пункте 1 главы "1. Общие положения":
слова "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель Южно-Казахстанской области" заменить словами "Управление земельных отношений Южно-Казахстанской области";
слова "центры обслуживания населения (далее - Центр)" заменить словами "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация)";
по всему тексту слова "центром обслуживания населения", "в Центр", "Центра" заменить соответственно словами "Государственной корпорацией", "в Государственную корпорацию", "Государственной корпорации";
в приложении 3 "Регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" к указанному постановлению:
в пункте 1 главы "1. Общие положения":
слова "центры обслуживания населения (далее - Центр)" заменить словами "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация)";
по всему тексту слова "центром обслуживания населения", "в Центр", "Центра" заменить соответственно словами "Государственной корпорацией", "в Государственную корпорацию", "Государственной корпорации";
в приложении 4 "Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" к указанному постановлению:
в пункте 1 главы "1. Общие положения":
слова "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель Южно-Казахстанской области" заменить словами "Управление земельных отношений Южно-Казахстанской области";
слова "центры обслуживания населения (далее - Центр)" заменить словами "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация)";
по всему тексту слова "центром обслуживания населения", "в Центр", "Центра" заменить соответственно словами "Государственной корпорацией", "в Государственную корпорацию", "Государственной корпорации";
в приложении 5 "Регламент государственной услуги "Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" к указанному постановлению:
в пункте 1 главы "1. Общие положения":
слова "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель Южно-Казахстанской области" заменить словами "Управление земельных отношений Южно-Казахстанской области";
в заголовке и по всему тексту слова "решений" заменить словом "решения";
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:

"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 242 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 167 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 шілдеде № 3787 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 30 маусымдағы № 142 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 30.06.2020 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27- бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 6-бабы 1 және 3-тармақтарына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 264 "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3325 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 қыркүйекте "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 5) және 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 6 - қосымшаға сәйкес бекітілсін;";
көрсетілген қаулының "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті" деген 1-қосымшасында:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың 1-тармағында:
"Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары және жерді пайдалану мен қорғауды бақылау бойынша басқармасы" деген сөздер "Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық)" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі -Мемлекеттік корпорациясы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтіні бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Орталыққа", "Орталықтың", "Орталық" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік корпорациясымен", "Мемлекеттік корпорацияға", "Мемлекеттік корпорацияның", "Мемлекеттік корпорация" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті" деген 2-қосымшасында:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың 1-тармағында:
"Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары және жерді пайдалану мен қорғауды бақылау бойынша басқармасы" деген сөздер "Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық)" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорациясы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтіні бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Орталыққа", "Орталықтың", "Орталық" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік корпорациясымен", "Мемлекеттік корпорацияға", "Мемлекеттік корпорацияның", "Мемлекеттік корпорация" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті" деген 3-қосымшасында:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың 1-тармағында:
"халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі - Орталық)" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорациясы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтіні бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Орталыққа", "Орталықтың", "Орталық" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік корпорациясымен", "Мемлекеттік корпорацияға", "Мемлекеттік корпорацияның", "Мемлекеттік корпорация" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті" деген 4-қосымшасында:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың 1-тармағында:
"Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары және жерді пайдалану мен қорғауды бақылау бойынша басқармасы" деген сөздер "Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық)" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен" (бұдан әрі -Мемлекеттік корпорациясы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтіні бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Орталыққа", "Орталықтың", "Орталық" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік корпорациясымен", "Мемлекеттік корпорацияға", "Мемлекеттік корпорацияның", "Мемлекеттік корпорация" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының "Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті" деген 5-қосымшасында:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың 1-тармағында:
"Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары және жерді пайдалану мен қорғауды бақылау бойынша басқармасы" деген сөздер "Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
атауында және бүкіл мәтін бойынша "Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" деген сөздер "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

"4. "Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
наименование приложения к регламенту государственные услуги изложить в следующей редакции "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий";
в приложении 6 "Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" к указанному постановлению:
в заголовке и по всему тексту слово "разрешений" заменить словом "разрешения";
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. "Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
в приложении 7 "Регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" к указанному постановлению:
в пункте 1 главы "1. Общие положения":
слова "центры обслуживания населения (далее - Центр)" заменить словами "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация)";
по всему тексту слова "в Центр", "Центра", "центром обслуживания населения" заменить соответственно словами "в Государственную корпорацию", "Государственной корпорации", "Государственной корпорацией";
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бокенбаева Ж.К.
Аким области Б.Атамкулов
Сатыбалды Д.А.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Туякбаев С.К.
Мендебаев К.Н.

"4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау";
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті қосымшасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру";
көрсетілген қаулының "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру шешімін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті" деген 6-қосымшасында:
атауында және бүкіл мәтіні бойынша "ауыстыру шешімін беру" деген сөздер "ауыстыруға рұқсат беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау";
көрсетілген қаулының "Елді-мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті" деген 7-қосымшасында:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың 1-тармағында:
"халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі - Орталық)" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі -Мемлекеттік корпорациясы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтіні бойынша "Орталыққа", "Орталықтың", "Орталық", "Халыққа қызмет көрсету орталығымен" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік корпорацияға", "Мемлекеттік корпорацияның", "Мемлекеттік корпорация", "Мемлекеттік корпорациясымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ж.Қ.Бөкенбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі Б.Атамқұлов
Д. А.Сатыбалды
Ұ.Сәдібеков
Е.Ә.Садыр
С.Қ.Тұяқбаев
К.Н.Мендебаев