О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 51/279-V "О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 5 декабря 2016 года № 10/53-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 7 декабря 2016 года № 3906. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 1 статьи 109, с пунктом 5 статьи 109 и с пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 18 ноября 2016 года за № 7/67-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3881, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 51/279-V "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3493, опубликованного 8 января 2015 года в газете "Туркистон") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 175 809 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 390 938 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 729 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 125 162 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 640 980 тысяч тенге;
2) затраты – 27 243 624 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 889 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 726 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 837 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 76 704 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 76 704 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 15 726 тысяч тенге;
погашение займов – 6 995 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 67 973 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Түркістан қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 51/279-V "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2016 жылғы 5 желтоқсандағы № 10/53-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 7 желтоқсанда № 3906 болып тiркелдi. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
27 наурыз 2015 жыл 40/219-V
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 1 тармағына, 109 бабының 5 тармағына және 111 бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 7/67-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3881 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 51/279-V "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3493 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 8 қаңтарда "Түркістан" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 27 175 809 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 390 938 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 18 729 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 125 162 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 24 640 980 мың теңге;
2) шығындар – 27 243 624 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 889 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 726 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 837 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 76 704 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 76 704 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 726 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 995 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 67 973 мың теңге.".
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 70,5 процентов в городской бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100,0 процентов в городской бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов в городской бюджет;
социального налога 50,0 процентов в городской бюджет.".
Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
городского маслихата С.Таштеев
Секретарь городского
маслихата Г.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 5 декабря 2016 года № 10/53 –VІ
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 22 декабря 2015 года №51/279 –V
Городской бюджет на 2016 год
Категория
Наименование
тысяч тенге
Класс
Подкласс

"2. 2016 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
қалалық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 70,5 пайыз;
қалалық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз;
қалалық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
қалалық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы С.Таштеев
Қалалық мәслихат хатшысы Ғ.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2016 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 10/53-VI шешіміне 1 қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 51/279-V шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
мың теңге
Сыныбы Атауы
Ішкі сыныбы

10 415
2
Социальная помощь
365 631
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
29 558
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29 558
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 224
002
Программа занятости
24 363
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 242
006
Оказание жилищной помощи
31 122
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 974
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 039
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28 533
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
188 951
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 849
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
9 849
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 539
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 870
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 128
021
Капитальные расходы государственного органа
20
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
7 421
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 802 502
1
Жилищное хозяйство
1 511 213
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
52 008
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
52 008
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 214
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 214
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 371 053
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

10 415
2
Әлеуметтік көмек
365 631
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
29 558
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
29 558
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 224
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
24 363
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 242
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 122
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 974
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 039
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
28 533
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
188 951
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 849
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдіктен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
9 849
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 539
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 539
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 870
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 128
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20
050
Мүгедектер құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
7 421
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 802 502
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 511 213
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
52 008
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
52 008
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 214
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 214
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 371 053
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

80 944
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
64 921
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
220 000
05
Здравоохранение
257
09
Прочие услуги в области здравоохранения
257
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
257
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей помощь
257
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
991 079
2
Социальная помощь
933 537
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16 684
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 684
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
904 321
002
Программа занятости
31 797
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 883
005
Государственная адресная социальная помощь
5 859
006
Оказание жилищной помощи
73 834
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 044
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 153
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 718
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
631 852
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
90 181
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 532
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 532
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 542
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 364
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 392
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

80 944
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
64 921
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
220 000
05
Денсаулық сақтау
257
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
257
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
257
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
257
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
991 079
2
Әлеуметтік көмек
933 537
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл,ауылдық округ әкімінің аппараты
16 684
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
16 684
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
904 321
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
31 797
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 859
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
73 834
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 044
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 153
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметті көмек көрсету
16 718
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
631 852
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
90 181
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 532
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 532
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 542
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 542
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 364
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 392
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру