О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 8/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 26 декабря 2016 года № 3932. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VІ "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 407 635 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 601 460 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 447 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 29 935 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 15 765 793 тысяч тенге;
2) затраты – 17 606 129 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -32 572 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 572 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 165 922 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 165 922 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 32 572 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 198 494 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 12.12.2017 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Праграммы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
мероприятие по улучшению качества жизнедиятельности и обеспечения права зашити инвалидов и внедрения стандартов услуг социальной сферы;
для реализации мер социальной поддержки специалистов.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8/1 шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 3932 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейiн қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 9 желтоқсандағы 2016 жылғы № 8/74-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 17 407 635 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 601 460 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 447 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 935 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 765 793 мың теңге;
2) шығындар – 17 606 129 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -32 572 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 572 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 165 922 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 165 922 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 32 572 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 198 494 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 12.12.2017 № 20/1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
тілдік курстар өтілетін өткен мұғалімдерге үстемеақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемеақы төлеуге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға;
арнаулы әлеуметтік қызметкер стандарттарын енгізуге және мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шараларға;
мамандарды әлеуметтік қорғау шараларын іске асыру үшін.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 06.02.2017 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Предусмотреть на 2017 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Ордабасинского района в сумме 10 893 784 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акима района на 2017 год в сумме 20 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2017 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно 4 приложения.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 06.02.2017 № 9/1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2017 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 10 893 784 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 20 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2017 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа финансируемого из бюджета района на 2017-2019 годы согласно приложениям 5, 6, 7.
7. Утвердить перечень распределяемых трансфертов селским округам на 2017 год органам местного самоуправления согласно приложению 8.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 9.

6. 2017–2019 жылдарға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
7. 2017 жылы жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар ауыл округтер арасында бөліну тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 9 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, установить на 2017 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этим видами деятельности в городских условиях.

9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Категория Наименование
Сумма, тысяча тенге
Класс
Подкласс
Программа
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 22 декабря
2016 года № 8/1
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2017 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юредических лиц

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Ордабасы аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8/1 шешіміне 4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2017 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі