О внесении изменений в решение Отрарского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 42/238-V "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11 июля 2016 года № 3/15-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 13 июля 2016 года № 3776. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 29 июня 2016 года № 3/36-VІ "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3771, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Отрарского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 42/238-V "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3488, опубликовано 14 января 2016 года в газете "Отырар алқабы") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 325 885 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 060 385 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 312 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 423 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 249 765 тысяч тенге;
2) затраты – 11 355 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 194 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 815 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 621 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -57 115 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 57 115 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 31 815;
погашение займов – 4 621 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 29 921 тысяч тенге.".
2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:

"2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Отырар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 42/238-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 шілдедегі № 3/15-VI шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 шілдеде № 3776 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 29 маусымдағы № 3/36-VІ "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3771 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 42/238-V "2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3488 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 14 қаңтардағы "Отырар алқабы" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Отырар ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2, және 1, 2 және 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 325 885 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 060 385 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 312 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 423 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 249 765 мың теңге;
2) шығындар – 11 355 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 194 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 815 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 621 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -57 115 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57 115 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 31 815 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 621 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 921 мың теңге.".
2. 2016 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:

в районный бюджет – 57,4 процентов;
в областной бюджет – 42,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 50 процентов;
в областной бюджет – 50 процентов.
Приложения 1, 5, 6 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
Отрарского районного
маслихата
К.Нуркулов
Секретарь Отрарского
районного маслихата
М.Манапов
Приложение 1 к решению
Отрарского районного
маслихата от 11 июля
2016 года № 3/15 –VІ
Приложение 1 к решению
Отрарского районного
маслихата от 22 декабря
2015 года № 42/238-V
Районный бюджет на 2016 год
Категория Наименование
Класс
Подкласс
сумма, тысяч тенге

аудандық бюджетке – 57,4 пайыз;
облыстық бюджетке – 42,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз болып белгіленсін.
Көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы К.Нуркулов
Отырар аудандық
мәслихатының хатшысы М.Манапов
Отырар аудандық
11 шілде 2016 жылғы
№ 3/15-VІ шешіміне
1 қосымша
Отырар аудандық
22 желтоқсан 2015 жылғы
№ 42/238-V шешіміне
1 қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты А т а у ы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
сомасы, мың теңге

4 957
2
Социальная помощь
149 352
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 352
002
Программа занятости
16 698
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 000
006
Жилищная помощь
915
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 486
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 800
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
60 314
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 859
023
Обеспечение деятельности центров занятости
280
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42 514
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 514
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 414
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
021
Капитальные расходы государственных органов
400
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 112 958
1
Жилищное хозяйство
948 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 300
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 300
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
945 700
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
856 337
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
89 363
2
Коммунальное хозяйство
54 851
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 851
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20 370
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

4 957
2
Әлеуметтiк қамсыздандыру
149 352
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 352
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
16 698
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
915
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 486
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 800
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
60 314
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
33 859
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
280
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42 514
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 514
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 414
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
2 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 112 958
1
Тұрғын үй шаруашылығы
948 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 300
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 300
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
945 700
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
856 337
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
89 363
2
Коммуналдық шаруашылық
54 851
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 851
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20 370
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру