О внесении изменения в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 2 октября 2015 года № 261 "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 1 августа 2016 года № 241. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 2 сентября 2016 года № 4663. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 26 марта 2020 года № 97
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 26.03.2020 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 15 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13337) Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" от 2 октября 2015 года № 261 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4215, опубликованное в газетах "Дидар" от 8 января 2016 года № 1 (17241), "Рудный Алтай" от 9 января 2016 года № 2 (19754) следующее изменение:
регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение
к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "1" августа 2016 года
№ 241
Утвержден
постановлением
Восточно – Казахстанского
областного акимата
от 2 октября 2015 года
№ 261
Регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование развития семеноводства" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее - услугодатель).
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 қазандағы № 261 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 1 тамыздағы № 241 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 2 қыркүйекте № 4663 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № 97 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 26.03.2020 № 97 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 15 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 13337) бұйрығына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 қазандағы № 261 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 4215, 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 1 (17241) "Дидар", 2016 жылғы 9 қаңтардағы № 2 (19754) "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының
әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2016 жылғы "1" тамыз
№ 241 қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2015 жылғы 2 қазандағы
№ 261қаулысымен
бекітілген
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі -көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

1) канцелярию услугодателя, местных исполнительных органов районов и городов областного значения;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее -Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к стандарту государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденному приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11455) (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1-для определения сумм субсидий и списка получателей субсидий по каждому виду семян и саженцев в каждом районе (городе областного значения) решением местного исполнительного органа района (города областного значения) создается межведомственная комиссия (далее - Комиссия).
Рабочим органом Комиссии является отдел сельского хозяйства района (города областного значения) (далее - отдел);
действие 2 - постановлением местного исполнительного органа области устанавливаются объемы субсидий по районам (городам областного значения) (в зависимости от прогнозной структуры посевных площадей);
действие 3 - постановлением местного исполнительного органа области по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) ежегодно до 20 декабря года, предшествующего году посева, утверждаются минимальные нормы приобретения (использования) под урожай будущего года семян первой репродукции и гибридов первого поколения по зонам и в разрезе культур;

1) көрсетілетін қызметті берушінің, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі- көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11455) бұйрығымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
2.Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл –субсидиялар сомаларын және тұқымдар мен көшеттердің әрбір түрі бойынша субсидия алушылар тізімін айқындау үшін әрбір ауданда (облыстық маңызы бар қалада) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының шешімімен ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі – бөлім) Комиссияның жұмыс органы болып табылады;
2-іс-қимыл – аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бойынша субсидиялар көлемдері (егіс алқаптарының болжамды құрылымына қарай) облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысымен белгіленеді;
3-іс-қимыл–Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен (бұдан әрі – Министрлік) келісім бойынша облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысымен егістің алдыңғы жылына жыл сайын 20 желтоқсанға дейін келесі жылдың өніміне бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алудың (пайдаланудың) ең төменгі нормалары аймақтар бойынша және дақылдар бөлінісінде бекітіледі;

действие 4 - отдел обеспечивает публикацию объявления о начале приема заявок для участия в программе субсидирования, порядке работы Комиссии на интернет - ресурсе местного исполнительного органа района (города областного значения) и в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов на получение субсидий. Длительность выполнения -ежегодно до 20 мая.
Для получения субсидий на приобретение (использование) семян первой репродукции и гибридов первого поколения сельхозтоваропроизводители (далее - услугополучатели - сельхозтоваропроизводители) и семеноводческие хозяйства (далее-услугополучатели - семхозы) в отдел в срок до 20 июня соответствующего года по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам представляют заявки и документы согласно пункту 9 Стандарта:
действие 1 - Комиссия принимает и регистрирует документы услугополучателя -сельхозтоваропроизводителя и услугополучателя - семхоза. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 - Комиссия после завершения срока приема документов формирует перечень услугополучателей - сельхозтоваропроизводителей, а также реестр услугополучателей - семхозов, через которые поданы заявки услугополучателей - сельхозтоваропроизводителей и направляет их на утверждение в местный исполнительный орган района (города областного значения). Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;
действие 3 - аким района (города областного значения) утверждает перечень услугополучателей - сельхозтоваропроизводителей и реестр услугополучателей - семхозов. Длительность выполнения - в течение 2 (двух) рабочих дней;
действие 4 - отдел после утверждения предоставляет услугодателю перечень услугополучателей – сельхозтоваропроизводителей и реестр услугополучателей - семхозов. Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;
действие 5 - услугодатель составляет и утверждает:
сводные акты по объемам приобретения (использования услугополучателя - семхоза) семян первой репродукции, гибридов первого поколения по области;
формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат на приобретенные (использованные услугополучателем - семхозом) семена первой репродукции и гибридов первого поколения. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней;

4-іс-қимыл –бөлім субсидиялар алуға құжаттар қабылдау мерзімдерін көрсете отырып, субсидиялау бағдарламасына қатысуға өтінімдер қабылдаудың басталғаны, Комиссияның жұмыс тәртібі туралы хабарландыруды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының интернет–ресурсында және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етеді. Орындалу ұзақтығы – жыл сайын 20 мамырға дейін.
Бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға (пайдалануға) субсидиялар алу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер) және тұқым өсіру шаруашылықтары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар - тұқымшарлар) бөлімге жаздық дақылдар бойынша тиісті жылғы 20 маусымға дейінгі, күздік дақылдар бойынша тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтінімдер мен құжаттарды ұсынады:
1-іс-қимыл–Комиссия көрсетілетін қызметті алушының–ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің және көрсетілетін қызметті алушының-тұқымшардың құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2-іс-қимыл–Комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушылардың–ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушылардың–ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдері олар арқылы берілген көрсетілетін қызметті алушылардың–тұқымшарлардың тізілімін қалыптастырады және оларды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органына бекітуге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3-іс-қимыл–аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін және көрсетілетін қызметті алушылардың– тұқымшарлардың тізілімін бекітеді.Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4-іс-қимыл–бөлім көрсетілетін қызметті алушылардың–ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін және көрсетілетін қызметті алушылардың–тұқымшарлардың тізілімін бекітілгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5-іс-қимыл –көрсетілетін қызметті беруші:
мыналарды:
облыс бойынша бірінші көбейтілген, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алу (көрсетілетін қызметті алушының –тұқымшардың пайдалану) көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді жасайды және бекітеді;
сатып алынған (көрсетілетін қызметті алушы - тұқымшар пайдаланған) бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостерді қалыптастырады және бекітеді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде;

действие 6 - услугодатель предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Для получения субсидий элитно-семеноводческие хозяйства (далее - услугополучатели - элитсемхозы) на производство элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда при условии их реализации сельхозтоваропроизводителям по удешевленной стоимости в отдел в срок до 20 июня соответствующего года представляют заявки и документы согласно пункту 9 Стандарта:
действие 1 - Комиссия принимает и регистрирует документы услугополучателя - элитсемхоза. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 - Комиссия после завершения срока приема документов формирует перечень услугополучателей - элитсемхозов и направляет его на утверждение в местный исполнительный орган района (города областного значения). Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;
действие 3 - аким района (города областного значения) утверждает перечень услугополучателей - элитсемхозов. Длительность выполнения - в течение 2 (двух) рабочих дней;
действие 4 - отдел после утверждения предоставляет услугодателю перечень услугополучателей - элитсемхозов. Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;
действие 5 - услугодатель составляет и утверждает:
сводные акты по объемам реализованных элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по области;
формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат на производство элитных саженцев, реализованных сельхозтоваропроизводителям. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
действие 6 - услугодатель предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Сроки оказания государственной услуги: с момента сдачи документов услугодателю, в Государственную корпорацию - 28 (двадцать восемь) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является создание Комиссии, которое служит основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является установление объемов субсидий по районам, которое служит основанием для начала выполнения действия 3.

6-іс-қимыл –көрсетілетін қызметті беруші аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Оларды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге арзандатылған құны бойынша сату шартымен жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін өсіруге субсидиялар алу үшін элиталық тұқым өсіру шаруашылықтары (бұдан әрі–көрсетілетін қызметті алушылар–элиттұқымшарлар) бөлімге тиісті жылғы 20 маусымға дейінгі мерзімде Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтінімдер мен құжаттарды ұсынады:
1-іс-қимыл–Комиссия көрсетілетін қызметті алушының–элиттұқымшардың құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2-іс-қимыл –Комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін қалыптастырады және оларды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органына бекітуге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3-іс-қимыл–аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың-элиттұқымшарлардың тізбесін бекітеді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4-іс-қимыл–бөлім көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін бекітілгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5-іс-қимыл –көрсетілетін қызметті беруші:
мыналарды:
облыс бойынша сатылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді жасайды және бекітеді;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық көшеттерді өсіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостерді қалыптастырады және бекітеді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
6-іс-қимыл–көрсетілетін қызметті беруші аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері: көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды тапсырған сәттен бастап -
28 (жиырма сегіз) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі Комиссия құру болып табылады, ол 2-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-іс-қимылдың нәтижесі аудандар бойынша субсидиялардың көлемдерін белгілеу болып табылады, ол 3-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.

Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является утверждение минимальных норм приобретения (использования) под урожай будущего года семян первой репродукции и гибридов первого поколения по зонам и в разрезе культур, которое служит основанием для начала выполнения действия 4.
Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является публикация объявления о начале приема заявок для участия в программе субсидирования, порядке работы Комиссии на интернет-ресурсе акимата района и в местных средствах массовой информации.
Для получения субсидий на приобретение (использование) семян первой репродукции и гибридов первого поколения услугополучателями - сельхозтоваропроизводителями и услугополучателями - семхозами:
Результатом действия 1, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, являются прием и регистрация документов услугополучателя - сельхозтоваропроизводителя и услугополучателя - семхоза, которые служат основанием для выполнения действия 2.
Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является формирование Комиссией перечня услугополучателей - сельхозтоваропроизводителей, а также реестра услугополучателей - семхозов, которые служат основанием для выполнения действия 3.
Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является утверждение акимом района (города областного значения) перечня услугополучателей – сельхозтоваропроизводителей и реестра услугополучателей - семхозов, которые служат основанием для выполнения действия 4.
Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является предоставление услугодателю утвержденных перечня услугополучателей – сельхозтоваропроизводителей и реестра услугополучателей - семхозов, которые служат основанием для выполнения действия 5.
Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является составление и утверждение услугодателем сводного акта, формирование и утверждение сводной ведомости, которые служат основанием для выполнения действия 6.
Результатом действия 6, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является предоставление услугодателем в территориальное казначейства реестра счетов к оплате.
Для получения субсидий услугополучателями - элитсемхозами на производство элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда:
Результатом действия 1, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, являются прием и регистрация документов услугополучателей- элитсемхозов, которые служат основанием для выполнения действия 2.
Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является формирование Комиссией перечня услугополучателей - элитсемхозов, которое служит основанием для выполнения действия 3.
Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является утверждение акимом района (города областного значения) перечня услугополучателей - элитсемхозов, которое служит основанием для выполнения действия 4.
Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является предоставление услугодателю утвержденного перечня услугополучателей - элитсемхозов, которое служит основанием для выполнения действия 5.
Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является составление и утверждение услугодателем сводных актов, формирование и утверждение сводной ведомости, которые служат основанием для выполнения действия 6.
Результатом действия 6, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является предоставление услугодателем в территориальное казначейства реестра счетов к оплате.

Осы Регламенттің 5тармағында көрсетілген 3-іс-қимылдың нәтижесі келесі жылдың өніміне бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алудың (пайдаланудың) ең төменгі нормаларын аймақтар бойынша және дақылдар бөлінісінде бекіту болып табылады, ол 4-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-іс-қимылдың нәтижесі субсидиялау бағдарламасына қатысуға өтінімдер қабылдаудың басталғаны, Комиссияның жұмыс тәртібі туралы хабарландыруды аудан әкімдігінің интернет–ресурсында және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушылар - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер және көрсетілетін қызметті алушылар – тұқымшарлар бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға (пайдалануға) субсидиялар алу үшін:
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің және көрсетілетін қызметті алушының – тұқымшардың құжаттарын қабылдау және тіркеу болып табылады, олар 2-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-іс-қимылдың нәтижесі Комиссияның көрсетілетін қызметті алушылардың– ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушылардың- тұқымшарлардың тізілімін қалыптастыру болып табылады, олар 3-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-іс-қимылдың нәтижесі аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің көрсетілетін қызметті алушылардың - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін және көрсетілетін қызметті алушылардың–тұқымшарлардың тізілімін бекітуі болып табылады, олар 4-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушіге бекітілген көрсетілетін қызметті алушылардың– ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін және көрсетілетін қызметті алушылардың- тұқымшарлардың тізілімін ұсыну болып табылады, олар 5-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің жиынтық актіні жасауы және бекітуі, жиынтық ведомості қалыптастыруы және бекітуі болып табылады, олар 6-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 6-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынуы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – элиттұқымшарлар жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін өсіруге субсидиялар алу үшін:
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушылардың – элиттұқымшарлардың құжаттарын қабылдау және тіркеу болып табылады, олар 2-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-іс-қимылдың нәтижесі Комиссияның көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін қалыптастыруы болып табылады, ол 3-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-іс-қимылдың нәтижесі аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін бекітуі болып табылады, ол 4-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушіге бекітілген көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін ұсыну болып табылады, ол 5-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің жиынтық актілерді жасауы және бекітуі, жиынтық ведомості қалыптастыруы және бекітуі болып табылады, олар 6-іс-қимылды орындау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 6-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынуы болып табылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) местный исполнительный орган района (города областного значения);
2) местный исполнительный орган области;
3) Комиссия;
4) отдел;
5) территориальное подразделение казначейства.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) для определения сумм субсидий и списка получателей субсидий по каждому виду семян и саженцев в каждом районе (городе областного значения) местным исполнительным органом района (города областного значения) создается Комиссия;
2) постановлением местного исполнительного органа области устанавливаются объемы субсидий по районам (городам областного значения) (в зависимости от прогнозной структуры посевных площадей);
3) постановлением местного исполнительного органа области по согласованию с Министерством ежегодно до 20 декабря года, предшествующего году посева, утверждаются минимальные нормы приобретения (использования) под урожай будущего года семян первой репродукции и гибридов первого поколения по зонам и в разрезе культур;
4) отдел обеспечивает публикацию объявления о начале приема заявок для участия в программе субсидирования, порядке работы Комиссии на интернет - ресурсе местного исполнительного органа района (города областного значения) и в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов на получение субсидий. Длительность выполнения -ежегодно до 20 мая.
Для получения субсидий на приобретение (использование) семян первой репродукции и гибридов первого поколения услугополучатели -сельхозтоваропроизводители и услугополучатели – семхозы в отдел в срок до 20 июня соответствующего года по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам представляют заявки и документы согласно пункту 9 Стандарта:
1) Комиссия принимает и регистрирует документы услугополучателя -сельхозтоваропроизводителя и услугополучателя - семхоза. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
2) Комиссия после завершения срока приема документов формирует перечень услугополучателей - сельхозтоваропроизводителей, а также реестр услугополучателей - семхозов, через которые поданы заявки услугополучателей - сельхозтоваропроизводителей и направляет их на утверждение в местный исполнительный орган района (города областного значения). Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы;
2) облыстың жергілікті атқарушы органы;
3) Комиссия;
4) бөлім;
5) аумақтық қазынашылық бөлімше.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс–қимылдардың) сипаттамасы:
1) субсидиялар сомаларын және тұқымдар мен көшеттердің әрбір түрі бойынша субсидия алушылар тізімін айқындау үшін әрбір ауданда (облыстық маңызы бар қалада) жергілікті атқарушы орган Комиссия құрады;
2) аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бойынша субсидиялар көлемдері (егіс алқаптарының болжамды құрылымына қарай) облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысымен белгіленеді;
3) Министрлікпен келісім бойынша облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысымен егістің алдыңғы жылына жыл сайын 20 желтоқсанға дейін келесі жылдың өніміне бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алудың (пайдаланудың) ең төменгі нормалары аймақтар бойынша және дақылдар бөлінісінде бекітіледі.
4) бөлім субсидиялар алуға құжаттар қабылдау мерзімдерін көрсете отырып, субсидиялау бағдарламасына қатысуға өтінімдер қабылдаудың басталғаны, Комиссияның жұмыс тәртібі туралы хабарландыруды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының интернет–ресурсында және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етеді. Орындалу ұзақтығы –жыл сайын 20 мамырға дейін.
Бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға (пайдалануға) субсидиялар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар – ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер және көрсетілетін қызметті алушылар - тұқымшарлар бөлімге жаздық дақылдар бойынша тиісті жылғы 20 маусымға дейінгі, күздік дақылдар бойынша тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтінімдер мен құжаттарды ұсынады:
1) Комиссия көрсетілетін қызметті алушының– ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің және көрсетілетін қызметті алушының– тұқымшардың құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) Комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушылардың– ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін, сондай–ақ көрсетілетін қызметті алушылардың–ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдері олар арқылы берілген көрсетілетін қызметті алушылардың–тұқымшарлардың тізілімін қалыптастырады және оларды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органына бекітуге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;

3) аким района (города областного значения) утверждает перечень услугополучателей – сельхозтоваропроизводителей и реестр услугополучателей - семхозов. Длительность выполнения - в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) отдел после утверждения предоставляет услугодателю перечень услугополуателей - сельхозтоваропроизводителей и реестр услугополучателей - семхозов. Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) услугодатель составляет и утверждает:
сводные акты по объемам приобретения (использования услугополучателя - семхоза) семян первой репродукции, гибридов первого поколения по области;
формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат на приобретенные (использованные услугополучателем - семхозом) семена первой репродукции и гибридов первого поколения. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
6) услугодатель предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Для получения субсидий услугополучатели – элитсемхозы на производство элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда при условии их реализации сельхозтоваропроизводителям по удешевленной стоимости в отдел в срок до 20 июня соответствующего года представляют заявки и документы согласно пункту 9 Стандарта:
1) Комиссия принимает и регистрирует документы услугополучателя-элитсемхоза. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
2) Комиссия после завершения срока приема документов формирует перечень услугополучателей - элитсемхозов и направляет их на утверждение в местный исполнительный орган района (города областного значения). Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) аким района (города областного значения) утверждает перечень услугополучателей - элитсемхозов. Длительность выполнения - в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) отдел после утверждения предоставляет услугодателю перечень услугополучателей - элитсемхозов. Длительность выполнения - в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) услугодатель составляет и утверждает:
сводные акты по объемам реализованных элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по области;
формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат на производство элитных саженцев, реализованных сельхозтоваропроизводителям. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней;

3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың– ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін және көрсетілетін қызметті алушылардың– тұқымшарлардың тізілімін бекітеді.Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) бөлім көрсетілетін қызметті алушылардың - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін және көрсетілетін қызметті алушылардың– тұқымшарлардың тізілімін бекітілгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші:
мыналарды:
облыс бойынша бірінші көбейтілген, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алу (көрсетілетін қызметті алушының –тұқымшардың пайдалану) көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді жасайды және бекітеді;
сатып алынған (көрсетілетін қызметті алушы–тұқымшар пайдаланған) бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостерді қалыптастырады және бекітеді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті беруші аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Оларды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге арзандатылған құны бойынша сату шартымен жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін өсіруге субсидиялар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар – элиттұқымшарлар бөлімге тиісті жылғы 20 маусымға дейінгі мерзімде Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтінімдер мен құжаттарды ұсынады:
1) Комиссия көрсетілетін қызметті алушының–элиттұқымшардың құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) Комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін қалыптастырады және оларды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органына бекітуге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін бекітеді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) бөлім көрсетілетін қызметті алушылардың–элиттұқымшарлардың тізбесін бекітілгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші:
мыналарды:
облыс бойынша сатылған жеміс–жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді жасайды және бекітеді;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық көшеттерді өсіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостерді қалыптастырады және бекітеді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде;

6) услугодатель предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Длительность выполнения - в течение 10 (десяти) рабочих дней.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию и предоставляют документы, перечисленные в пункте 9 Стандарта. Длительность обработки запроса услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут. Услугополучатель, обратившись в Государственную корпорацию, заполняет бланк заявления на бумажном носителе, указывая наименование государственной услуги, которую необходимо получить.
Работник (оператор) операционного зала Государственной корпорации принимает заявление на бумажном носителе (с прилагаемыми документами).
При соблюдении правильности и полноты заполнения заявления на бумажном носителе и предоставления документов по перечню, утвержденному пунктом 9 Стандарта, работник (оператор) операционного зала Государственной корпорации регистрирует принятое заявление в интегрированной информационной системе (далее - ИИС) Государственной корпорации и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, утвержденному пункту 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявление и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 13 к Стандарту.
Поступившее в накопительный центр заявление (с пакетами документов) фиксируется в системе ИИС Государственной корпорации путем сканирования штрих-кода на расписке.
Реестр передаваемых документов услугодателю формируется в ИИС Государственной корпорации автоматически. Работник (специалист) осуществляет передачу услугодателю распечатанного реестра передаваемых документов в двух экземплярах. Сформированные заявления (с пакетами документов) с двумя экземплярами реестра упаковываются в специальные ящики, опечатываются и направляются услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, в установленное графиком время, утвержденным руководителем Государственной корпорации. Второй экземпляр реестра возвращается в Государственную корпорацию с отметкой услугодателя в получении.
Готовые к выдаче документы с приложением двух экземпляров реестра доставляются от услугодателя через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, в установленное графиком время, утвержденным руководителем Государственной корпорации.
При приеме готовых (оформленных) и отказных документов, работник (специалист) накопительного сектора проверяет соответствие представленных услугодателем документов. Второй экземпляр реестра возвращается услугодателю с отметкой в получении, только при наличии всех документов указанных в реестре. В ином случае, в приеме документов отказывается с указанием причин отказа.

6) көрсетілетін қызметті беруші аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы белгі қойылғаны болып табылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді және Стандарттың 9-тармағына аталған құжаттарды ұсынады. Көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы - 15 (он бес) минут. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгініп, алынуы тиіс мемлекеттік қызметтің атауын көрсете отырып, қағаз жеткізгіштегі өтініш бланкісін толтырады.
Мемлекеттік корпорацияның операциялық залының қызметкері (оператор) қағаз тасығыштағы өтінішті (қоса ұсынылған құжаттармен бірге) қабылдайды.
Қағаз тасығыштағы өтініштің дұрыс толтырылуы мен оның толықтығының сақталуы және Стандарттың 9-тармағымен бекітілген тізбе бойынша құжаттардың ұсынылуы кезінде, Мемлекеттік корпорацияның операциялық залының қызметкері (оператор) қабылдаған өтінішті Мемлекеттік корпорацияның ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЫАЖ) тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағымен бекітілген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 13-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Жинақтау орталығына түскен өтініш (құжаттар топтамасымен бірге) Мемлекеттік корпорацияның ЫАЖ-сында қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу жолымен тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге берілетін құжаттар тізілімі Мемлекеттік корпорацияның ЫАЖ-сында автоматты түрде қалыптастырылады. Жұмыскер (маман) берілетін құжаттардың екі данада басылған тізілімін көрсетілетін қызметті берушіге тапсыруды жүзеге асырады.Тізілімнің екі данасы қоса ұсынылатын қалыптастырылған өтініш (құжаттар топтамасымен бірге) арнайы жәшіктерде қапталады, мөр басылады және Мемлекеттік корпорацияның басшысы бекіткен кестеде белгіленген уақытта курьерлік немесе осыған өкілеттік берілген өзге де байланыс арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолданады. Көрсетілетін қызметті берушінің алғандығы туралы белгісі бар тізілімнің екінші данасы Мемлекеттік корпорацияға қайтарылады.
Беруге дайын құжаттар тізілімнің екі данасымен қоса көрсетілетін қызметті берушіден Мемлекеттік корпорацияның басшысы бекіткен кестеде белгіленген уақытта курьерлік немесе осыған өкілеттік берілген өзге де байланыс арқылы жеткізіледі.
Дайын (ресімделген) және бас тартылған құжаттарды қабылдау кезінде жинақтау секторының жұмыскері (маманы) көрсетілетін қызметті беруші ұсынған құжаттардың сәйкестігін тексереді. Тізілімнің екінші данасы тізілімде көрсетілген барлық құжаттар болған жағдайда ғана алғандығы туралы белгімен көрсетілетін қызметті берушіге қайтарылады. Өзге жағдайда бас тарту себебі көрсетіле отырып, құжаттарды қабылдаудан бас тартылады.

10. Процесс получения результата запроса через Государственную корпорацию: за получением результата оказания государственной услуги услугополучатель обращается после окончания срока оказания государственной услуги. Срок оказания государственной услуги –с момента сдачи документов – 28 (двадцать восемь) рабочих дней.
Получение результата оказания государственной услуги осуществляется услугополучателем на основании расписки о приеме соответствующих документов при предъявлении удостоверения личности (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет - ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Субсидирование
развития семеноводства"
Справочник бизнес – процессов оказания государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
1. При оказании государственной услуги через услугодателя
Для получения субсидий на приобретение (использование) семян первой репродукции и гибридов первого поколения услугополучателями – сельхозтоваропроизводителями и услугополучателями – семхозами
Для получения субсидий услугополучатели – элитсемхозы на производство элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда
2. При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Для получения субсидий на приобретение (использование) семян первой репродукции и гибридов первого поколения услугополучателями – сельхозтоваропроизводителями и услугополучателями – семхозами
Для получения субсидий услугополучатели – элитсемхозы на производство элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда
Условные обозначения:

10. Мемлекеттік корпорация арқылы сұрату нәтижесін алу процесі: көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталған соң жүгінеді. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушының (не нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы жеке басы куәлігін көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс–қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс–қимылдарының толық сипаттамасы, сондай–ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс–қимыл тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет – ресурсында орналастырылады.
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Көрсетілетін қызметті алушылар - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер және көрсетілетін қызметті алушылар - тұқымшарлар бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға (пайдалануға) субсидиялар алу үшін
Көрсетілетін қызметті алушылар – элиттұқымшарлар жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін өсіруге субсидиялар алу үшін
2. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Көрсетілетін қызметті алушылар - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер және көрсетілетін қызметті алушылар - тұқымшарлар бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға (пайдалануға) субсидиялар алу үшін
Көрсетілетін қызметті алушылар – элиттұқымшарлар жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін өсіруге субсидиялар алу үшін
Шартты белгілер: