О бюджете Абайского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 8/3-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 9 января 2017 года № 4811. Утратило силу решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 марта 2020 года № 45/5-VI.
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26.03.2020 № 45/5-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75- VІ "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773), Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1 Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 349 877,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 336 402,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 7 784,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 605,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 957 463,2 тысячи тенге;
свободные остатки бюджетных средств – 46 623,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3 349 877,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 534,3 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 34 035,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 500,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.11.2017 № 18/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Принять к исполнению на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов установленного решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75- V "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773).
3. Учесть в районном бюджете на 2017 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 537 874,0 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

2017-2019 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 8/3-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4811 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 45/5-V шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 26.03.2020 № 45/5-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 8/75 - VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4773 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 349 877,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 336 402,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 7 784,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 605,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 957 463,2 мың теңге;
бюджет қаражаттарының бос қалдықтары - 46 623,2 мың теңге;
2) шығындар - 3 349 877,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 20 534,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 34 035,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 500,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 30.11.2017 № 18/2-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2017 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 8/75 - VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4773 болып тіркелген) шешімімен белгіленген 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.
3. 2017 жылға облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2 537 874,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкес бюджет қаражаты есебiнен ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы азаматтық қызметшілерге қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 6914,0 тысяч тенге;
6. Учесть перечень районных бюджетных программ на 2017 год не подлежащих секвестру согласно приложению № 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 189 269,0 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 24 734,0 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 34035,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

5. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 6914,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. № 4 қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 189 269,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 24 734,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
9. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 34 035,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

10. Учесть в районном бюджете трансферты органам местного самоуправления в сумме 23 170,0 тысяч тенге, согласно приложению № 5.
11. Признать утратившими силу некоторые решения Абайского районного маслихата согласно приложению № 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
Секретарь Абайского
районного маслихата Е. Лдибаев
Приложение № 1
к решению Абайского
районного маслихата
от 23 декабря 2016 года

10. Аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына № 5 қосымшаға сәйкес 23 170,0 мың теңге трансферттер ескерілсін.
11. № 6 қосымшаға сәйкес Абай аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
12. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Абай аудандық
мәслихатының хатшысы Е. Лдибаев
Абай аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы

2 439,0
8
ГУ "Аппарат акима Токтамысского сельского округа"
1 157,0
9
ГУ "Аппарат акима Медеуского сельского округа"
1 000,0
Приложение № 6 к решению
Абайского районного маслихата
от 23 декабря 2016 года
№ 8/3-VІ
1. Решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 33/3-V "О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4322, опубликовано в газете "Абай елі" от 16-23 января 2016 года № 3, от 23-31 января 2016 года № 4, от 1-7 февраля 2016 года № 5);

2 439,0
8
ММ "Тоқтамыс ауылдық округі әкімінің аппараты"
1 157,0
9
ММ "Медеу ауылдық округі әкімінің аппараты"
1 000,0
Абай аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8/3-VІ шешіміне
№ 6 қосымша
1. "2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4322 болып тіркелген, 2016 жылғы 16-23 қаңтардағы № 3, 2016 жылғы 23-31 қаңтардағы № 4, 2016 жылғы 1-7 ақпандағы № 5 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;

2. Решение Абайского районного маслихата от 30 марта 2016 года № 2/2-VІ "О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 33/3-V "О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4494, опубликовано в газете "Абай елі" от 20-30 апреля 2016 года № 15-16, от 1-7 мая 2016 года № 17);
3. Решение Абайского районного маслихата от 17 июня 2016 года № 3/5-VІ "О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 33/3-V "О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4584, опубликовано в газете "Абай елі" от 1-7 июля 2016 года № 25);
4. Решение Абайского районного маслихата от 1 августа 2016 года № 4/2-VІ "О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 33/3-V "О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4638, опубликовано в газете "Абай елі" от 16-23 августа 2016 года № 31, от 24-31 августа 2016 года № 32);
5. Решение Абайского районного маслихата от 20 сентября 2016 года № 5/2-VІ "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 33/3-V "О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4679, опубликовано в газете "Абай елі" от 1-7 октября 2016 года № 37, от 8-16 октября 2016 года № 38);
6. Решение Абайского районного маслихата от 18 октября 2016 года № 6/4-VІ "О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 33/3-V "О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4705, опубликовано в газете "Абай елі" от 1-7 ноября 2016 года № 41, от 8-15 ноября 2016 года № 42);
7. Решение Абайского районного маслихата от 25 ноября 2016 года № 7/2-VІ "О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 33/3-V "О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4748, опубликовано в газете "Абай елі" от 1-7 декабря 2016 года № 45, от 8-15 декабря 2016 года № 46).

2. "2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 30 наурыздағы № 2/2-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4494 болып тіркелген, 2016 жылғы 20-30 сәуірдегі № 15-16 2016 жылғы 1-7 мамырдағы № 17 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
3. "2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 17 маусымдағы № 3/5-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4584 болып тіркелген, 2016 жылғы 1- 7 шілдедегі № 25 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
4. "2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 1 тамыздағы № 4/2-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4638 болып тіркелген, 2016 жылғы 16-23 тамыздағы № 31, 2016 жылғы 24-31 тамыздағы № 32 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
5. "2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 5/2-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4679 болып тіркелген, 2016 жылғы 1-7 қазандағы № 37, 2016 жылғы 8-16 қазандағы № 38 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
6. "2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 қазандағы № 6/4-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4705 болып тіркелген, 2016 жылғы 1-7 қарашадағы № 41, 2016 жылғы 8-15 қарашадағы № 42 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
7. "2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 қарашадағы № 7/2-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4748 болып тіркелген, 2016 жылғы 1-7 желтоқсандағы № 45, 2016 жылғы 8-15 желтоқсандағы № 46 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі.